خودارضایی دختران

پرسش: دختری هستم که در بچگی مدت 4 و 5 سال با بدنم بازی می کردم و حالا فهمیده ام که چیزی به نام استمنا وجود داره. یادم نیست اون موقع مایعی از بدنم خارج می شد یا نه اما یه حالاتی بهم دست می داد. الان بعد این همه سال هنوز بعضی شب ها همون حالت بهم دست می ده. کمی مایع از بدنم خارج میشه (بی رنگ) اما درست نمی دونم همون استمنا هست یا نه؟ می خوام بدونم شبا که این طوری می شم برای نماز باید غسل کنم؟

پاسخ:
خیر مایع مذکور در فرض سوال منی نیست و غسل جنابت واجب نمی شود و به طور کلی
حصول جنابت به دو طریق است: الف) دخول و آمیزش، ب ) رسیدن به ارگاسم و خروج منى.
مایعى که همراه با اوج لذت جنسی (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است.
جنب شدن و خروج منی بدون دخول و آمیزش، به دو صورت است. اختیاری و بدون اختیار. در صورتی که انسان با خود کاری کند که به صورت اختیاری به اوج لذت جنسی و ارگاسم برسد و از او منی خارج شود این حالت استمنا است، حرام است و باید ترک شود و در صورت انجام، غسل جنابت نیز واجب می شود، ولی در صورتی که بدون اختیار در خواب این حالت به او دست دهد، این حالت احتلام نام دارد. در صورت احتلام اگر چه فرد جنب می شود و واجب است غسل جنابت انجام دهد، ولی چون بی اختیار و در خواب اتفاق می افتد، نمی توان گفت حرام است.
برای درمان خودارضایی نیز به مقالات راهکارهای درمان خودارضایی مراجعه کنید.

آیا خود ارضایی برای دختران که میخواهند به گناه نیفتند و آرامش یابند هم گناه است؟
خود ارضایی حرام و گناه کبیره است. و برای دختران هم حرام است وضررهای جسمی وروحی زیاد دارد. وهرگز موجب آرامش نمی باشد. آرامش در تقوا و پاکی و یاد خدا است نه در گناه . قرآن در آیه 28 سوره رعد می فرماید: الا بذکر الله تطمئن القلوب؛آگاه باشید با یاد خدا قلب ها آرامش می یابند.
البته هر ترشحی در دختران خود ارضایی حساب نمی شود و موجب غسل هم نمی گردد بلکه اگر مایعی از زن در حال اوج لذت جنسی خارج شود جنب می شود و باید غسل جنابت کند. توضیح:
اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود جنب می شود.و اگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد ولی مایعی خارج نشود و یا شک کند که مایعی خارج شد یا نه جنب نمی شود و غسل لازم نیست. به دیگر سخن زن اگر یقین به خارج شدن منی پیدا کند جنب می شود و اگر یقین پیدا نکند جنب نمی شود. بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و در آن حال رطوبتی از او خارج می شود چون به اوج شهوت نرسیده جنب نمی شود و رطوبت خارج شده هم پاک است و وضو و غسل را باطل نمی کند.(.آیت الله خامنه ای استفتاآت سوال 171؛)
اوج لذت و شهوت به حالتی گفته می شود. که در آن حال معمولا انسان از خود بی خود می شود و لذت زیادی می برد و منی بیرون می ریزد. و بعد از تمام شدن آن حال انسان احساس تخلیه شدن و ارضامی کند و حالت شهوتش تمام می شود و بدنش سست می شود و حالت تحریک آمیزی که قبل از تخلیه شدن داشت دیگر آن حالت را ندارد. مثل این که انسان گرسنه دلش غذا می خواهد ولی وقتی غذا خورد و سیر شد دیگر میل به غذا ندارد.
برای آگاهی بیشتر توصیه می کنم مطالب مرتبط با سوال بالا را مطالعه کنید:
1
. خودارضایی چه پیامد های دارد؟ و برای درمان خودارضایی چکار باید کرد؟

2. کسی که امکان ازدواج ندارد برای کنترل شهوت چکار کند؟