زمان های که نزدیکی حرام است

زمان های که نزدیکی حرام است

در چه زمان های نزدیکی و جماع با همسر حرام است؟

موارد و زمان‏هایى که نزدیکى و آمیزش با همسر در آن ها حرام است، عبارتند از:
1. در حال احرام،
2. زمان نفاس،
3. در حال اعتکاف،
4. دوران قاعدگى،(ایام ماهانه)
5. در حال روزه واجب،
6. زمانى که زن کم تر از نه سال داشته باشد،
7. جایى که طواف و نماز نساء در حج را به جا نیاورده باشد.

حتما بخوانید:  حکم نزدیکی در زمان استحاضه

منبع: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

زمان های که نزدیکی حرام است
امتیاز: 4.7 از 3 رای

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه ، نظر شما چیه؟

 1. زمانی که زن کمتر از ۹سال داشته باشد !!!!!!!! واقعا که هنوز سن قانونی ازدواج رو ۹سال میدونید خیلی گریه دار هست خودتون حاضرید دختر ۹ساله اتون رو به ازدواج کسی در بیارید ؟

  1. سلام علیکم. آنچه که در احکام اسلام بیان شده، این است که سن بلوغ دختران و ابتدای جواز عمل زناشویی با همسر پایان ۹ سالگی است. ولی به این معنی نیست که شوهر، بدون توجه به سایر شرایط و به محض اینکه سن همسرش ۹ سال کامل شد می‏تواند با او آمیزش جنسی داشته باشد. بلکه مراد این است که یکی از شرایط جواز زناشویی با همسر ۹ سال تمام داشتن اوست، به اضافه داشتن شرایط دیگر مخصوصا توانایی و قدرت بدنی دختران ۹ ساله که با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و …. در زمان­های مختلف متفاوت است.
   توضیح اینکه یکی از شرایطی که اسلام در باره جا آوردن اعمال و مسائل شرعی از جمله ازدواج بسیار بر آن تأکید دارد شرط سلامتی و نداشتن ضرراست، این شرط تا آنجا اهمیت دارد که اسلام می‏فرماید عبادات واجب نظیر روزه در جایی که حتی فردی احتمال ضرر بدهد نه تنها بر او واجب نیست بلکه بر او حرام است. مثلا درباره وضو می‏فرماید اگر وضو برای شما ضرر داشت باید تیمم کنید.
   وقتی که اسلام انجام عبادات واجب را چنانچه ضرری داشته باشند حرام می‏داند، چطور ازدواج و عمل زناشویی را که به حکم اولی امری غیر واجب است، در صورتیکه برای یکی از طرفین ضرر داشته باشد اجازه می‏دهد؟
   روشن است که یکی از شرایط موکد اسلامی در چنین اعمال این است که مستلزم ضرر نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن