چه شب های برای انعقاد نطفه و بچه دار شدن خوب است؟

زمان های که برای انعقاد نطفه خوب است

موارد و زمان ها که نزدیکی برای انعقاد نطفه خوب است عبارتند از:

1- در شب دوشنبه که اگر فرزندى به هم رسد ،حافظ قرآن و راضى به قسم خدا باشد.
2- در شب سه شنبه که اگر فرزندى به هم رسد ، سعادت اسلام او را روزى شود . دهانش خوشبو ودلش رحیم و دستش ‍ جوانمرد و زبانش از غیبت و بهتان پاک باشد.
3- شب پنج شنبه که اگر فرزندى به هم رسد ،حاکمى از حکام شریعت یا عالمى از علما باشد .
4- روز پنجشنبه وقتى که آفتاب در میان آسمان باشد که اگر فرزندى به هم رسد ،شیطان نزدیک او نشود تا پیر شود .خداوند سلامتی در دین و دنیا را برای او عنایت می کند.
5- شب ‌جمعه و فرزندى به هم رسد ،خطیب و سخنگو باشد .
6- روز جمعه بعد از عصر که اگر در این ساعت فرزندى به هم رسد، از دانایان مشهور باشد.

حتما بخوانید:  اعتیاد به خودارضایی ( استمنا ) و راه درمان

منبع: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

چه شب های برای انعقاد نطفه و بچه دار شدن خوب است؟
امتیاز: 1 از 1 رای

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه ، نظر شما چیه؟

 1. بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام

  دوستان عزیز، در رابطه با سوال بالا، می خواهم برای شما، 2 داستان بگویم، که در زندگی دینی، برای شما عزیزان، بسیار سودمند خواهد بود:

  داستان اول:
  —————————
  امیر المؤمنین علی (علیه السلام) و سپاهیانش، سوار بر اسبها، آهنگ حرکت به سوی نهروان داشتند. ناگهان یکی از سران اصحاب رسید و مردی را همراه خود آورد و گفت: « یا امیر المؤمنین، این مرد «ستاره شناس» است و مطلبی دارد، می خواهد به عرض شما برساند »

  ستاره شناس: « یا امیر المؤمنین، در این ساعت حرکت نکنید. اندکی تامل کنید، بگذارید اقلا دو سه ساعت از روز بگذرد، آنگاه حرکت کنید »

  امیر المؤمنین علی (علیه السلام): چرا؟

  ستاره شناس: چون اوضاع کواکب دلالت می کند که هر که در این ساعت حرکت کند از دشمن شکست خواهد خورد و زیان سختی بر او و یارانش وارد خواهد شد، ولی اگر در آن ساعتی که من می گویم حرکت کنید، ظفر خواهید یافت و به مقصود خواهید رسید.

  امیر المؤمنین علی (علیه السلام): این اسب من آبستن است، آیا می توانی بگویی کره اش نر است یا ماده؟

  ستاره شناس: اگر بنشینم حساب کنم می توانم.

  امیر المؤمنین علی (علیه السلام): دروغ می گویی، نمی توانی، قرآن می گوید: هیچ کس جز خدا از نهان آگاه نیست. آن خداست که می داند چه در رحم آفریده است.

  محمد، رسول خدا، چنین ادعایی که تو می کنی نکرد. آیا تو ادعا داری که بر همهء جریانهای عالم آگاهی و می فهمی در چه ساعت، خیر و در چه ساعت، شر می رسد. پس اگر کسی به تو با این علم کامل و اطلاع جامع اعتماد کند به خدا نیازی ندارد.

  بعد به مردم خطاب فرمود: « مبادا دنبال این چیزها بروید، اینها منجر به کهانت و ادعای غیبگویی می شود، کاهن همردیف ساحر است و ساحر همردیف کافر و کافر در آتش است. »

  آنگاه رو به آسمان کرد و چند جمله دعا، مبنی بر توکل و اعتماد به خدای متعال خواند.

  سپس رو کرد به ستاره شناس و فرمود:

  « ما مخصوصا بر خلاف دستور تو عمل می کنیم و بدون درنگ همین الآن حرکت می کنیم »

  فورا فرمان حرکت داد و به طرف دشمن پیش رفت. در کمتر جهادی به قدر آن جهاد، پیروزی و موفقیت نصیب علی (علیه السلام) شده بود.

  منبع: داستان راستان (شهید مطهری – جلد دوم – ستاره شناس)

  منابع اصلی: نهج البلاغه، خطبه 77 + وسائل، ج 2/ص 181

  ================

  داستان دوم:
  —————————
  عبد الملک بن اعین، برادر زراره بن اعین، با آنکه از راویان حدیث بود، به نجوم احکامی و تاثیر اوضاع کواکب اعتقاد راسخ داشت. کتابهای زیادی در این باب جمع کرده بود و به آنها مراجعه می کرد. هر تصمیمی که می خواست بگیرد و هر کاری که می خواست بکند، اول به سراغ کتابهای نجومی می رفت و به محاسبه می پرداخت تا ببیند اوضاع کواکب چه حکم می کند.

  تدریجا این کار برایش عادت شده و نوعی وسواس در او ایجاد کرده بود به طوری که در همه کارها به نجوم مراجعه می کرد. حس کرد که این کار، امور زندگی او را فلج کرده است و روز به روز بر وسواسش افزوده می شود و اگر این وضع ادامه پیدا کند و به سعد و نحس روزها و ساعتها و طالع نیک و بد و امثال اینها ترتیب اثر بدهد، نظم زندگی اش به کلی بهم می خورد. از طرفی هم، در خود، توانایی مخالفت و بی اعتنایی نمی دید و همیشه به احوال مردمی که بی اعتنا به این امور دنبال کار خود می روند و به خدا توکل می کنند و هیچ درباره این چیزها فکر نمی کنند رشک می برد.

  این مرد، روزی، حال خود را با امام صادق (علیه السلام) در میان گذاشت. عرض کرد:

  « من به این علم مبتلا شده ام و دست و پایم بسته شده و نمی توانم از آن دست بردارم »

  امام صادق (علیه السلام) با تعجب از او پرسید: « تو به این چیزها معتقدی و عمل می کنی؟! »

  گفت: بلی یا ابن رسول الله!

  امام صادق (علیه السلام): من به تو فرمان می دهم: برو تمام آن کتابها را آتش بزن

  فرمان امام به قلبش نیرو بخشید، رفت و تمام آنها را آتش زد و خود را راحت کرد.

  منبع: داستان راستان (شهید مطهری – جلد دوم – اوضاع کواکب)

  منبع اصلی: وسائل، ج 2/ص 181

  1. سلام علیکم
   ممنون از حسن نظر شما ، ولی مواردی که در پاسخ درج شده برگرفته از روایات اهل بیت علیهم السلام است و زمان های که ذکر شده برای انعقاد نطفه بهتر است، و از طرفی نیز داستانی که شما ذکر کردید تعارضی با پاسخ اصلی ندارد چون مواردی را که در داستان ذکر کردید از روی خرافات بوده و اهل بیت تایید نکردند بلکه رد هم کرده اند ولی مواردی که در پاسخ ذکر شده، دلیل بر صحت آنها داریم چون خود اهل بیت سفارش کرده اند.
   و نکته دیگر نیز که لازم میدانم ذکر کنم این است که آنچه که در پاسخ درج شده که از روایات گرفته شده است بصورت قطعی اتفاق نمی افتد بلکه تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن