آیا گوشت را باید شست

در این پست قصد داریم اول مصرف گوشت از نظر اسلام را بیان کنیم و سپس به بررسی نکات بهداشتی گوشت بپردازیم پس با ما همراه باشید:

1. آداب اسلام در مورد مصرف گوشت:

شستن گوشت پیش از پختن آن ( آیا گوشت را باید شست )
پیامبر خدا(ص): برادرم عیسی، از شهری گذر کرد و دید که رنگ چهره های مردم آنجا زرد و چشم هایشان کبود است. آنان از بیماری هایی که داشتند، نزد وی اظهار ناراحتی کردند. گفت:«درمان شما نزد خودتان است. شما گوشت را نمی شویید و می پزید و همانطور آن را می خورید. در حالی که هیچ چیزی بدون نوعی جنابت، از دنیا نمی رود».

این مردم از آن پس ،گوشت های مصرفیِ خود را شستند و در نتیجه بیماری هایشان از بین رفت.(بحار الانوار،ج14،ص321،ح28 و ج62،ص161،ح6)
نهی از خوردن گوشت خام
امام باقر(ع): پیامبر خدا از این که گوشت، خام خورده شود، نهی کرده و می فرمودند: ” تنها درندگان، چنین گوشتی می خورند.گوشت را هنگامی بخورید که آفتاب یا آتش، آن را دگرگون ساخته باشد”.(الکافی،ج6،ص313،ح1)

الکافی – به نقل از هشام بن سالم- : از امام صادق(ع) درباره خوردن گوشت خام پرسیدم.فرمود:” این، خوراک درندگان است”.(الکافی،ج6،ص314،ح2)

امام رضا(ع): خوردن گوشت خام،در شکم، کِرم پدید می آورد.(بحارالانوار،ج62،ص321)

پرهیز از خوردن گوشت به طور پیوسته و زیاد
پیامبر خدا(ص): هر کس چهل روز پیوسته گوشت بخورد، سنگ دل میشود.(بحار الانوار،62،ص294)

امام علی(ع): شکم هایتان را گورستان جانوران نکنید.(شرح نهج البلاغه،ج1،ص26)

امام صادق(ع): علی (ع) اعتیاد به خوردن گوشت را بد می شمرد و آن را اعتیادی همچون اعتیاد به شراب می دانست».(بحار الانوار،ج66،ص69،ح57)

در حدیث است که:«هرکس چهل روز پیوسته گوشت بخورد،سنگ دل می شود و هرکس چهل روز،آن را اصلاً نخورد،بدخوی می گردد».(ربیع الابرار،ج2،ص706)
نهی از نخوردن گوشت به مدّت چهل روز
پیامبرخدا (ص): هر کس چهل روز گوشت نخورد، بدخوی می شود.گوشت بخورید؛چرا که بر شنوایی تان می افزاید.(الفردوس،ج3،ص627،ح5960عن الامام علی(ع) )

پیامبر خدا(ص): بر شما باد خوردن گوشت؛ چرا که گوشت بدن آدم را می رویاند. هر کس چهل روز گوشت نخورد،بدخوی می شود.(بحار الانوار ،ج66،ص56،ح1و ص58،ح6)

پیامبر خدا(ص): بر شما باد گوشت؛ چرا که گوشت می رویاند.هر کس بر او چهل صبح بگذرد وگوشت نخورد،بدخوی می شود.هر کس بدخوی شد،به او گوشت بخورانید.هر کس چربی آن را بخورد،آن چربی برای او بیماری فرود می آورد.(بحار الانوار،ج66،ص67،ح43)
پیامبر خدا(ص): بر شما باد گوشت؛ چرا که هر کس گوشت را چهل روز واگذارد،بدخوی می شود وهر کس بدخوی شود،خویش را می آزارد و هر کس خویش را آزُرد، در گوش وی اذان بگویید.(بحار الانوار،ج66،ص75،ح71)

پیامبرخدا(ص): هر کس بر او چهل روز بگذرد و گوشت نخورد،باید به امید خداوند وام بگیرد و گوشت[بخرد و]بخورد.(بحار الانوار، ج66،ص65،ح36)

امام علی(ع): گوشت بخورید؛چرا که گوشت،از گوشت است و گوشت، گوشت می رویاند.هر کس چهل روز گوشت نخورد،بدخوی میشودو اگر کسی از شما(خواه از انسان ها و خواه از چارپایان) بدخوی شد،در گوشش اذانی کامل بگویید.(بحار الانوار،ج66،ص67،ح45 و ج84،ص151،ح46)

امام صادق(ع): گوشت، گوشت می رویاند.هر کس گوشت را چهل روز واگذارد،بد خوی می شود و هر کس بدخوی شد، در گوشش اذان بگویید.(بحار الانوار،ج62،ص293)

امام صادق(ع): گوشت،از گوشت است.هر کس آن را چهل روز واگذاردبدخوی میشود.آن را بخورید؛چرا که بر قدرت شنوایی و بینایی می افزاید.(بحار الانوار،ج66،ص66،ح37 و ج2،ص145،ح511)

امام صادق(ع): گوشت، گوشت می رویاند وعقل را افزون می سازد.هر کس آن را وا گذارد،عقلش تباه می شود.(بحار الانوار،ج66،ص72،ح68)

الکافی – به نقل از حسین بن خالد- : به امام رضا(ع) گفتم : مردم می گویند که هر کس سه روز گوشت نخورد،بدخوی میشود. فرمود:« دروغ گفته اند. امّا هر کس چهل روز گوشت نخورد،خوی و بدن او دگرگون می شود، چرا که نطفه در مدّت چهل روز [از حالتی به حالت دیگر] تغییر می یابد».(بحارالانوار،ج66،ص67،ح46)

دفعات خوردن گوشت
امام صادق(ع): در هر هفته، یک بار گوشت بخورید و خود و فرزندانتان را بدان عادت ندهید؛ زیرا موجب اعتیادی همچون اعتیاد به شراب می گردد.نیز آنان را بیش از چهل روز، از آن محروم مدارید؛ چرا که آنان را بدخوی می کند.(الاصول السته عشر، ص12عن زید الزرّاد)المحاسن- به نقل از ادریس بن عبداللّه- : نزد امام صادق(ع) بودم. از خوردن گوشت سخن به میان آورد و فرمود:«[غذا را] یک روز با گوشت بخور، یک روز با شیر، و یک روز با چیزی دیگر».(بحار الانوار،ج66،ص70،ح59)

نهی از خوردن مغز استخوان
پیامبر خدا(ص): بَدانِ امّت من، کسانی هستند که مغز استخوان را می خورند.(بحار الانوار،ج62،ص293)

پیامبرخدا(ص): نرمه سر استخوان های پرندگان را نخورید؛چرا که سِل می آورد.(کنز العمّال،ج15،ص264،ح40889)

2. نکات مهم بهداشتی گوشت
گوشت به مجموعه بافت های ماهیچه ای، چربی، پیوندی و استخوانی که از لاشه دام های گوشتی به دست می آید گفته می شود و اندام هایی مانند کلیه، کبد، قلب و زبان را نیز شامل می شود. گوشت سالم دارای رنگ قرمز با درخشندگی خاص، قابل ارتجاع و کشش مخصوصی است. غنی ترین منبع پروتئین برای تغذیه انسان بوده و در عین حال از فسادپذیرترین مواد غذایی نیز محسوب می گردد.

آلودگی های گوشت را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

1ـ آلودگی های اولیه: این نوع آلودگی ها را بیماری های مختلف دام تشکیل می دهد که به عنوان یک عامل مولد، نقش کمتری در فساد دارد.

2ـ آلودگی های ثانویه: این گونه آلودگی ها در مراحل مختلف کشتار دام، نگهداری، توزیع و فروش گوشت یا ضمن تهیه فرآورده های گوشتی در اثر تماس گوشت با مواد آلوده صورت می گیرد.

استفاده از روش انجماد، یکی از بهترین روش های نگهداری مواد غذایی از نظر کیفیت محصول بخصوص در مورد گوشت است. در انجماد گوشت کمترین صدمات تغذیه ای به آن وارد می شود.

به منظور رعایت بهداشت و جلوگیری از آلودگی های ثانویه باید به نکات زیر توجه شود:

1ـ از مصرف گوشت هایی که به طریق غیر بهداشتی کشتار می شوند خودداری شود.

2ـ گوشت خریداری شده را باید با آب سالم و تمیز خوب شست و در ظرف تمیز قرار داده، در یخچال نگهداری کرد.

3ـ گوشت را در یخچال می توان یک هفته نگهداری کرد.

4ـ برای نگهداری طولانی مدت گوشت، می توان از فریزر استفاده کرد. درجه حرارت فریزر Cْ18 ـ است.

5ـ توجه به این نکته ضروری است که در یخچال مواد خام و پخته مانند گوشت تازه و گوشت پخته و آماده شده حتما در محل های جداگانه نگهداری شوند در غیر این صورت امکان انتقال عوامل میکروبی از گوشت و سایر مواد غذایی خام به مواد غذایی پخته و آماده شده وجود دارد.

6ـ گوشت را پس از خروج از یخچال و قبل از پخت در ظروف سربسته و دور از دسترس مگس و حشرات قرار داد.

7ـ در صورت وجود زخم یا دمل چرکی در دست ها، از دست زدن به گوشت خودداری شود.

8ـ برای چرخ کردن گوشت از ماشینی استفاده شود که قبلاً خوب با آب و مواد پاک کننده شسته و خشک شده باشد.

9ـ پس از استفاده از ماشین گوشت خردکنی (چرخ گوشت)، باید آن را کاملاً با آب گرم و مایع ظرفشویی شست و سوراخ های آن را دقیقا از بقایای گوشتی پاک کرد.

10ـ از نگهداری گوشت های چرخ کرده به مدت زیاد خودداری شود زیرا این نوع گوشت سریع تر فاسد می شود.

11ـ تا حد امکان باید فاصله زمان پخت و مصرف و یا خروج مواد غذایی از یخچال و فریزر و مصرف، بایستی کوتاه در نظر گرفته شود زیرا گوشت منجمد شده بعد از آب کردن، نسبت به تهاجم میکروب ها بسیار حساس است.

12ـ حتی الامکان مواد غذایی از انجماد خارج شده را نباید دوباره منجمد کرد.

13ـ هنگام رفع انجماد، خونابه ای که از گوشت چکه می کند، مقدار زیادی از ویتامین ها، املاح و پروتئین های محلول وجود دارد که باید سعی کنیم با انجماد سریع و نگهداری صحیح، خونابه کمتری از گوشت خارج شود.

14ـ گوشت و سایر مواد غذایی که به صورت تکه های بزرگی هستند باید تا حد امکان به تکه های کوچک تقسیم شود تا هنگام پختن، حرارت کافی به عمق آن رسیده و موقع سرد شدن هم هر چه زودتر قسمت های داخلی ماده غذایی سرد شود.

15ـ عده ای گوشت و غذاهای دیگر را نیمه پخته باقی می گذارند و بعد از چند ساعت مجددا به آن حرارت می دهند تا پخته شود. این عمل به هیچ وجه صحیح نیست؛ باید این مواد را قبل از پخت در شرایط درست نگهداری کرده و هنگام پخت یکباره آن را پخته و مصرف کرد.

16ـ گوشت و غذاهای گوشتی را قبل از مصرف باید دوباره حرارت داد. نباید فقط گرم کرد، بلکه کاملاً حرارت داد و داغ کرد.

17ـ حرارت ملایم و مرطوب در مدت زمان طولانی موجب نرمی و آبدار شدن گوشت خواهد شد و بر عکس حرارت های بالا سبب سفتی گوشت خواهد شد.

[irp]

منابع: ــــــــــــــــــــــــــ

1ـ مهندس حلم سرشت، پریوش وهمکار، اصول تغذیه و بهداشت مواد غذایی.

2ـ دکتر فرج زاده آلان، داوود، بهداشت مواد غذایی.

منبع: حوزه نت برگرفته از مجله پیام زن اردیبهشت 1385، شماره170

سایت تبیان
ویرایش توسط سایت پاسخکده

دکمه بازگشت به بالا