نظر مراجع در مورد بسته شدن بخت

سؤال: آیا بسته بودن بخت از نظر اسلام صحت دارد؟

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هر چند سحر و جادو به تصدیق قرآن مجید حقیقت دارد، ولی غالب آنچه را مردم سحر و جادو و بستن بخت می نامند، اوهام و خیالاتی بیش نیست و برای رفع آن هر روز 5 مرتبه آیه الکرسی بخوانید و به خود و اطرافیانتان بدمید و هر روز هر چند به مقداری صدقه بدهید و بر خدا توکل کنید.

حضرت آیت الله سیستانی:اعتبار ندارد.

آیت الله علوی گرگانی: اصل بسته شدن بخت توسط برخی افراد در اسلام اشاره شده است اما موارد بسیار نادری پیش می آید که بخت فردی بسته شود و لذا در هر موردی نمی توان اینگونه قضاوت کرد و در بسیاری از موارد بخت افراد بسته نشده است و نباید با اینگونه حرفها دیگران را دچار اضطراب و نگرانی کرد.

آیت الله سید محمد شاهرودی: در بسیاری از موارد مشکلات و عدم توفیقات در اثر کردار و گفتار اشخاص حاصل می شود. مثلا جوانی برای ازدواج شرط‌های بسیاری در زوجه معتبر می داند و در نتیجه به مقصود خود نمی‌رسد و خیال می‌کند که بخت او بسته شده است. یا پدر و مادر دختر شرط‌های زیادی برای داماد دارند که هر شخصی حاضر نیست با دختر آنها ازدواج کند و دختر بی‌ شوهر می ماند یا می‌گویند دختر کوچک است و خواستگاران زیادی را جواب می‌گویند و در نتیجه دختر بی شوهر می‌ماند و گفته می شود بخت دختر بسته شده است، درحالی‌که چنین نبوده است. آری، در بعضی موارد ممکن است به‌وسیله سحر و جادو بخت کسی بسته شود که بسیار نادر است و در این صورت باید به‌وسیله دعاهای ابطال سحر که از معصومین وارد شده و توسط علماء در کتاب های معتبر ذکر شده است، مشکل را حل کرد. البته بسیاری از کسانی‌که ادعا دارند می‌توانند سحر و جادو را باطل کنند، شیاد و دروغگو هستند و یا خیال می‌کنند که قادرند.

منبع:خبرگزاری برنا

[irp posts=”15713″ name=”بسته شدن بخت دختر در اسلام”]

[irp posts=”15716″ name=”راههای باطل کردن سحر و جادو و طلسم”]

دکمه بازگشت به بالا