Ultimate magazine theme for WordPress.

چگونه اخلاق شوهرمان را تغییر دهیم؟

عنوان پرسش: برای تغییر اخلاق شوهر چکار کنیم؟

متن پرسش: من یک سال و نیم که ازدواج کردم. ازموقعی که ازدواج کردم دچار بحث های زیادی باهمسرم شده ام که از دلایل اصلی این بحث ها شاید فرهنگ متفاوتمون باشه که همیشه این عقیده رو داشته که فرهنگ شهراونا بدون ایراده و همیشه بر اساس فرهنگ خودشون عمل کرده ازجمله در مورد مراسمای خواستگاری و عقدو..ایشون یه اخلاقی  دارن که اصلا تو هیچ کاری با کسی مشورت نمیکنه و خودشونو عاقلتر از همه میبینه وباعث میشه که بعضی اوقات شکست بخوریم تو کارامون. خودمو همسرم دانشجو هستم و دور از خانواده وهمچنین دور ازهم،و همین مسائل باعث شده که دچار اختلال عصبی بشم،اما همسرم هیچ وقت منو درک نمی کنه و فقط ازم ایراد میگیره.نمیدونم این مشکلات و بحثایی که بین من و ایشون پیش میاد چطوری حل میشه یعنی برای تغییر اخلاق شوهر باید چکار کنم؟

پاسخ: با توجه به وجود متغیرهای متعدد از قبیل دوری و بعد مسافت، تفاوت فرهنگی، اختلاف دیدگاه در درک متقابل و…لازم است موضوع را همراه با حضور همسر در قالب یک مشاوره حضوری دنبال کنید چرا که مشاوره محدود نتی قابلیت پرداختن به جوانب موضوع را ندارد.
انچه که در این مختصر قابل ذکر و یادآوری است این است که سعی در تغییر دادن همسرتان تنها شما را خسته و دلسرد می کند. به یاد داشته باشید ایشان نیز مدعی است که شما وی را درک نمی کنید. بنابراین مادامی که از دریچه نگاه یکدیگر به مسائل نگاه نکنید سطح اختلافات ممکن است کاهش نیابد. پس گام اساسی تغییر خودمان است تا به تبع آن همسرمان نیز تغییر کنید. البته این مهم جزئیاتی دارد که لازم است به صورت حضوری از روانشناس پیگیری نمائید.

توصیه مهم روانشناسی: «بهترین، زیباترین و منطقی ترین، راهی که یک زن می تواند انتخاب کند و برای تغییر روابط با شوهر خویش (در جهت مثبت) به آن متوسل شود، این است که زندگی را از نگاه شوهرش برای خود ترسیم کند! به عبارت دیگر، تلاش کند تا برای صمیمی تر شدن رابطه خود با شوهرش، به جای اینکه پافشاری و اصرار بیش از حد از خودش نشان دهد، اندکی واقع بینانه تر، منطقی تر و عاقلانه تر به او و زندگی اش نگاه کند. آن گاه خواهید دید که شوهرش چه نگرش و دیدگاهی در زندگی مشترک خواهد داشت. این گونه بهتر می توان به نتیجه دلخواه و مورد نظر رسید و این حقیقتی است که در علم نوین روانشناسی و در روابط زنان و مردان در زندگی مشترک زناشویی به وضوح دیده می شود!»

[irp]

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع از