نقش مدرسه در تربیت فرزندان

نقش مدرسه در تربیت فرزندان

نقش مدرسه و دوستان در تربیت فرزندان

پرسش: با سلام وخسته نباشید خدمت کارشناس محترم، من دوتا پسر دارم یکی چهارم، یکی ششم، پسرهای من نمیگم واقعاخوب هستن ولی رفتارهای بدحرف بدتا حالاازدهنشو در نیومده از هرکی هم حرف بدیاکارناشایست ببینن به من میگن ازمن هیچی روقایم نمیکنن،مااول تو شهرستان زندگی میکردیم الان به مدت یه سال هست اومدیم تبریز به خاطرشغل شوهرم،من پسرام روتومدرسه ای ثبت نام کردم که همه تعریف میکردند، ولی متاسفانه تو مدرسه دانش آموزان رفتارهای غیراخلاقی بیشتری دارن مثلاتومدرسه سیگارمیارن ،دانش آنوزان صحبت های ناشایستی میزنن که درحد،دانش آموزکلاس چهارم نیست،کلاس ششم هم موبایل هم میارن فیلمهای مستحجن به هم نشون میدن پسرام هرروزمیان این هاروبه من تعریف میکنن ناراحت میشم ،من بامهربانی بهشون میگم گناه هست خدادوست نداره قهرش میاد،ولی تویه سنی هم هستن حرف دوستاشون زودتاثیرداره،اولش نمازمیخوندن دوستاشون همه مسخره میکنن الان میگن خجالت میکشیم نمازبخونیم،نمیدونم الان چیکارباید بکنم واقعا موندم، پدرش میگه مدرسه شونو عوض کنیم ولی نمیدونم درست هست یانه،ببخشین طولانی شد، واقعا شب وروز ندارم آینده بچه هام خراب نشه دوستاشون باعث میشن به خاطراین حرفا ازدرس بیوفتن،پسرششمیم میگه معلم درس میداددوستام عکس زن ومردلخت کاربدمیکردن میکشیدن بهم نشون میدادن،خواهش میکنم راهنماییم کنین،به خاطرنمازنخوندنشون هم واقعا ناراحتم.

پاسخ:
سلام بر شما
تشکر از اعتمادتان
نگرانی شما مادر محترم که برای تربیت و آینده فرزندتان برنامه دارید و احساس مسؤولیت می کنید ستودنی است. وقتی هوا سرد است و به گلها آسیب می رسد باغبان کاری می کند که آنها آسیب نرسد. یا روی آنها حفاظ می کشد یا گلها را به اتاق مخصوص می برند. متأسفانه کمتر خانواده ای برای آسیب شناسی اینترنتی برنامه دارند. معمولا در این رابطه مشاوره نمی گیرند و مطالعه نمی کنند از این بدتر این که برخی در دسترس قرار دادن اینترنت بدون نظارت برای فرزندانشان را امتیاز خود می شمارند.
درکشور ما ابتدا تکنولوژی وارد شده است بعد فرهنگ استفاده می آید و این یعنی تأخر فرهنگی. بسیاری از کشورهای پیشرفته برای مصون ماندن فرزندانشان از آفات شرکت های صنعت پورنو و افراد بی قید در منزل فیلترخانگی قرار می دهند. حتی بیل گیتس که خود رئیس ماکروسافت است مشهور است که اجازه نداد فرزنداش تا 14 سالگی از تب لت و گوشی استفاده کنند.
مدرسه نهاد تربیتی
عوامل مختلف مانند رسانه ها، مربیان، همسالان، محیط زندگی و…در کنار والدین در تربیت فرزندان موثرهستند. اگر مدرسه یا همسالان و محیط برای تربیت فرزند مناسب نباشند و والدین و مدیر مدرسه و معلمان در محلی که زندگی می کنید، دغدغه فرهنگی نداشته باشند توصیه می شود محیط و مدرسه فرزندان را تغییر دهید.
اما در کل باید سیستم ایمنی معنوی فرزندان را هم تقویت کنید و سواد رسانه ای آنها را در کنار تحصیلات بالا ببرید. چون به هر حال انها سال به سال بیشتر وارد اقیانوس اجتماع می شوند و باید برای این محیط شناگری یاد بگیرند. تلاش کنید در کنار مدرسه برنامه های بانشاط فرهنگی ثبت نام کنند. نیز جهت دهید تا دوستان مناسبی گزینش کنند.
از صدقه و دعا و نذر و توسل برای دفع آسیب ها و بلا کمک بگیرید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن