درمان همجنس‌گرایی | درمان خودارضایی

درمان همجنس‌گرایی و خودارضایی

پرسش: به هم‌جنسم گرایش داشتم و بعد گرفتار خودارضایی شدم بدون این که بدانم حرام است چون هر روز با همجنس خودم ارتباط دارم ترک خودارضایی برایم سخت است. چگونه فکر همجنس‌گرایی از سرم دور کنم تا خودارضایی هم نکنم؟

بزرگ ترین نقطه امید بخش در پرسش شما این است که «راه» موفقیت شما با کمک مشاوره و انجام توصیه های کاربردی باز است «توبه» شما پذیرفته است و شما خودتان «می خواهید« که این گناه را ترک کنید و آلوده به هم جنسی گرایی نشوید. اصل میل و غریزه شهوت در هر انسانی هست. دین برای تنظیم تمایلات فطری و غریزی ما آمده است. گرایش به دوست نیز از گرایش های فطری است ولی باید براساس احکام خدا حدود روابط و شهوت را تنظیم کنیم. برای تنظیم شهوت لازم است با کمک از توصیه های کاربردی زیر قدرت «خویشتنداری» و «باورهای دینی» خود را تقویت کنید. توصیه های زیر حکم دارو را دارند و طبیعی است کسی باید انتظار درمان داشته باشد که داروهایش را منظم مصرف می کند و توصیه های پزشکی و پرهیز را رعایت می کند:

ورزش درمانی:
ورزش های هوازی «منظم» به خصوص ورزش باشگاهی نقش مهمی در تقویت احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس دارد. فضای روان شناختی ورزشگاه و ورزشکاران و حتی خود لباس ورزشی نقش مهمی در بالا بردن انگیزه و اراده ما دارد. انس با ورزشکاران که همت بالایی دارند در ما اثر سازنده دارد و برعکس ارتباط با افراد هوسران و سست همت اراده ما را به سهم خودشان ضعیف می کنند.

تنظیم قوه خیال:
فعالیت های بدنی و ذهنی مانند کار، مطالعه، شنیدن سخنرانی های علمی، ورزش های فکری، نقش مهمی در تنظیم قوه خیال و تعدیل شهوت دارند. خیالپردازی و خلوت های سمی(دنیای بیرون و سایبری) نیروی شهوت را دامن می زنند. اشتغال و کار مانند ورزش در تقویت اراده و اعتماد به نفس ما موثر هستند.

تمرینات مستمر دینی:
باورهای عقلی و قلبی دینی خود را با مطالعه عقاید، مشاوره دینی برای رسیدن به پاسخ قانع کننده و انجام دستورات دین تقویت کنید. شهید مطهری در کتاب تعلیم و تربیت در اسلام می فرماید همه تکالیف دینی نقش مهمی در تقویت اراده انسان دارند. مثل روزه (شکم و فکر و قلب) با رعایت آدابش و نماز با رعایت حضور قلب و…

کنترل محرک:
روابط خود را مدیریت کنید اگر نسبت به فردی کشش جنسی دارید با او مواجه نشوید و در مجاورت او قرار نگیرید وگرنه نقض غرض است این کار مثل این است که فردی بخواهد سیگار را ترک کند ولی پاکت سیگار و افراد سیگاری مشوقش در دسترسش باشند.

قصه درمانی:
به داستان قوم لوط و عاقبت کارشان توجه و تأمل کنید. این داستان در برخی سوره های قرآن مانند سوره انبیاء، آیه 74 و 75 و سوره اعراف آیه 80 آمده است.

پیش گویی خودانجام ممنوع:
از نفوس بد و فال بد و تلقین منفی و خودگویی های مخرب دوری کنید. این کارهای سبب «پیش گویی خودانجام» می شود؛ یعنی وقتی فردی به خود می گوید که توسست اراده هستی طوری احساس و رفتارمی کند که به تدریج با اهمالکاری و توجیه به بی اراده بودن منجر می شود. در برابر از فال مثبت و تلقین سازنده و خودگویی موثر کمک بگیرید. با افراد نشست و برخاست کنید که حامی و کمک کننده شما باشند در این جهت نه بازدارنده.

دفن مکر ذهن خود فریب و شیطان:
مراقب باشیم ذهن و شیطان ما را فریب ندهند. اگر آنها به ما بقبولانند که بی اراده ایم اتوبان گناه به روی ما با این توجیه باز می شود. بعد هم می گویند تو پلید هستی و با این همه گناه راه توبه نداری. در حالی که براساس آیه 53 سوره زمر خداوند توبه ما را می پذیرد و راه بازگشت به روی هیج کسی بسته نیست. فردی به امام صادق گفت فلانی گرفتار انحراف جنسی شده است و می گوید اراده ندارم و به آن معتاد شده ام. امام فرمود همان عمل را در جمع هم انجام می دهد؟ او گفت نه امام فرمودند پس مشخص می شود که او اراده دارد وگرنه نمی توانست خود را کنترل کند و در جمع هم مرتکب می شد.

پیامدهای عادت و شرطی شدن به گناه:
به پیامدهای شرطی شدن به این گناهان دقت کنید. افرادی که در پی لذت زودگذر این شهوات هستند و آن را قیچی نمی کنند در روابط زناشویی خود موفق نخواهند بود و رضایت زناشویی آنها به شدت آسیب می بیند.

کتاب درمانی:
کتاب کاربردی و مختصر مسائل جنسی جونان اثر آیت الله مکارم شیرازی را با تأمل بخوانید و توصیه هایش را عمل کنید.

ذکردرمانی
ذکر استغفار و لااله الاالله و سوره ناس را زیاد بگویید. ذکر لفظی اثرش کم است ذکر لفظی و قلبی و عملی عالی ترین اثر را دارد. آیت الله بهجت می فرماید در روایت عجیب و غریبى از حضرت رسول ـ صلّى اللّه علیه وآله وسلّم ـ نقل کرده اند که:
« أَلا أُنَبِّؤُکُمْ بِدآئِکُمْ مِنْ دَوآئِکُمْ؟
دَآؤُکُمُ الذُّنُوبُ، وَ دَوآؤُکُمُ الإْسْتِغْفارُ. »

یک دیدگاه ، نظر شما چیه؟

  1. برای درمان همجنسبازی باید. راهی پیدا بشه که اون آقا به خانمها علاقمند بشه ودلش ازرمردا سیاه بشه برگرده به فطرتش .حالا کاش یه قرصی دارویی برا درمانش میبود.تو اسلام بغیر اون کوهان شتر چه درمان دیگه ای برای درمان لواط هس چون خیلیا میگن درمان نمیشه ولی بنظر من میشه

دکمه بازگشت به بالا