حکم شرعی لیسیدن واژن زن و اندام تناسلی مرد

سوالات:  حکم شرعی مکیدن آلت تناسلی مرد چیست ؟ حکم شرعی لیسیدن واژن زن چیست؟ آیا خوردن و لیسیدن واژن همسر حرام است؟ اگر ترشحات زن در حین ارضاء شدن وارد دهان مرد شود، و مرد تشخیص ندهد که آب دهان است یا منی ، حکمش چیست؟  و همچنین بالعکس چه حکمی دارد؟

حکم لیسیدن واژن زن

زن و شوهر می توانند هر گونه لذتی از یکدیگر ببرند مانند خوردن آلت مرد و لیسیدن واژن همسر ولی شایسته است از چنین کارهای اجتناب ورزند. و باید سعی کنیم غرق در شهوت نشویم و همچنین لیسیدن واژن زن مضراتی نیز دارد که در ادامه ذکر می کنیم.

مضرات خوردن و لیسیدن واژن همسر

مواردی از انتقال بیماری های مقاربتی بخصوص سوزاک حلقی بر اثر این نوع رابطه گزارش شده.
تماس جنسی از راه دهان و خطر HIV
تماس جنسی از راه دهان (سکس دهانی)
تماس جنسی و تحریک از راه دهان با واژن (عضو جنسی زنانه) و یا با آلت تناسلی مرد را تماس جنسی امن نمی شناسند. تحقیقات تاکنون ثابت کرده اند که تماس از راه دهان می تواند ویروس اچ. آی. وی. و علاوه بر آن دیگر بیماری های مقاربتی سرایتی را انتقال دهد.
تحریک جنسی از راه دهان مسئله ای که عمومیت دارد
تماس از راه دهان تحریک بر انگیزبوده و قوه جنسی را تحرک می دهد. این کار از طریق مکیدن پنیس (آلت تناسلی مرد)، و یا لسیدن واژن(عضو جنسی زنانه) و مقعد صورت می گیرد.
Fellatio نام لاتین روشی است که در آن آلت مرد توسط زبان تحریک می شود.
Cunnilingus به روشی گفته می شود که دهان به تحریک واژن(عضو جنسی زنانه) و چوچوله می پردازد.
Anilingus اصطلاح لاتین روشی است که دهان با مقعد برای تحریک در تماس است.
مطالعات نشان می دهد که تماس جنسی دهانی معمولاً دربین همه گروه های سنی که این جوانان را هم شامل می شود، رایج است و در بین بسیاری از شرکای جنسی زن و مرد وهمچنین بین شرکای جنسی هم جنس رواج دارد.
دربین جوانان به خصوص خانم های جوان ممکن است به دلیل عدم تمایل به دخول و حفظ بکارت به عنوان نوعی تمرین در رشد توانایی جنسیتی ویا پاسخ به کنجکاوی های روابط جنسی این عمل جالب باشد که با توجه به خطر انتقال ویروس بهتر است که با هیچ یک از گروه های شرکای جنسی انجام ندهید.

همچنین بخوانید: حکم نزدیکی از پشت با همسر

تماس جنسی دهانی و خطر انتقال ویروس اچ. آی. وی.

خطر انتقال ویروس اچ. آی. وی. از یک شریک جنسی آلوده از طریق تماس جنسی دهانی بسیار کمتر از ریسک انتقال اچ. آی. وی. از طریق نزدیکی مقعدی و واژینال است. از این جهت که، مشخص کردن میزان دقیق خطر ریسک انتقال ویروس اچ. آی. وی. از راه سکس دهانی مشکل است. بعلاوه اینکه بیشتر اشخاص در روابط جنسی شان شکل های دیگری از تماس های جنسی را علاوه بر رابطه دهانی دارند. مانند دخول در واژن و یا مقعد. به این دلیل مشکل می توان مشخص کرد که این انتقال نتیجه تماس دهانی بوده و یا نتیجه تماس های خطرناک دیگربوده است.
ضمن این که علاوه برخطر انتقال ویروس اچ. آی. وی. در تماس دهانی بیماری هایی سرایتی مقاربتی نیز از این راه منتقل می شوند.
وقتی که پزشکان خطرانتقال دادن یک آلودگی مسری مانند اچ. آی. وی را توصیف می کنند بیشتر از اصطلاح خطر بالقوه ویا خطر نظری استفاده می کنند. به زبانی ساده تر خطر بالقوه یعنی انتقال از یک شخص به شخصی دیگر ممکن است، هر چند که تاکنون مدارکی مستند برای اثبات قطعی آن وجود ندارد.
خطر بالقوه به معنی خطر مستند نیست. به کلام دیگر انتقال آلودگی با ویروس اچ. آی. وی. از نظر نظری ممکن است اما الزاماً منظور این نیست که حتماً اتفاق خواهد افتاد. خطر مستند در توصیف انتقالی استفاده می شود که مدارک مستند علمی کافی برای اثبات آن وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید: عوارض رابطه جنسی زیاد

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با پنیس ( آلت تناسلی مردانه)
خطر بالقوه:
در تماس دهانی با آلت مردانه به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که آلت را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه آلودگی از طریق ترشحات پیش ازمنی و منی به دهان راه پیدا می کند.
برای شخصی که آلت وی بوسیله دهان شریک جنسی اش تحریک می شود نیز، از نظر نظری خطر انتقال آلودگی وجود دارد به دلیل آن که آلودگی مستقیماً از ترشحات دهان بوسیله خراش، بریدگی روی پنیس و همچنین از طریق منی با خون تماس پیدا می کند.
خطر مستند:
البته میزان خطر به مراتب بسیار کمتر از خطر تماس جنسی مقعدی و واژینال است.
ضمناً ویروس اچ. آی. وی. می تواند به شخص دریافت کننده انتقال پیدا کند حتی در مواقعی که انزال صورت نگرفته و مایع منی خارج نشده باشد.

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با واژن (عضو جنسی زنانه)
خطر بالقوه:
در تماس دهانی با عضو جنسی زنانه به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که واژن را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه مایعات مهبلی آلوده و خون واژن آلوده می تواند به داخل دهان راه پیدا می کند. (این مسئله محدود به خون دوران قاعدگی نمی شود.)
برای خانمی که عضو جنسی وی بوسیله دهان شریک جنسی اش تحریک می شود نیز، از نظر نظری خطر انتقال آلودگی وجود دارد، اگر ویروس و یا خون آلوده ازمایعات دهان و به واژن و زخم های مهبلی و یا دیواره واژن تماس پیدا کند.
خطر مستند:
میزان خطر انتقال اچ. آی. وی. در این مورد نیز به مراتب بسیار کمتر از خطر انتقال ویروس از طریق تماس جنسی مقعدی و واژینال است. در هر صورت در چندین مورد گزارش شده از انتقال ویروس ازطریق دهان، بیشتر تماس دهانی با واژینال گزارش شده است.

همچنین بخوانید: عوارض رابطه جنسی مقعدی (پشت)

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با مقعد
خطر بالقوه:
در تحریک دهانی مقعد نیز به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که مقعد را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه این عضو در معرض خون آلوده قرار دارد که از ضایعات، ترشحات و خونی که بر اثر برش، زخم و یا خراش در اطراف مقعد پدید می آید به داخل دهان راه پیدا می کند.
برای شریک جنسی که مقعد وی بوسیله دهان دیگری تحریک می شود نیز، از نظر نظری خطر انتقال آلودگی وجود دارد، اگر ویروس و یا خون آلوده ازمایعات دهان و با مقعد تماس پیدا کند.
خطر مستند:
مواردی مستدل ومستند از انتقال بوسیله تماس دهانی با مقعد ثبت شده است.
پزشکان مواردی را گزارش کرده اند که ویروس اچ. آی. وی. از طریق تماس جنسی دهانی انتقال یافته است.(ایپرسش)

همچنین بخوانید: نزدیکی در چه روزهایی و شبهایی حرام است

جمع بندی حکم خوردن واژن زن یا لیسیدن واژن همسر

همانطور که بیان کردیم خوردن واژن همسر یا لیسیدن واژن زن از شرعی اشکالی ندارد ولی بخاطر وجود مضرات و ابتلا به بیمارهای که ذکر کردیم و همچنین برای اینکه در شهوات غوطه ور نشویم بهتر است که اجتناب کنیم. در ادامه توصیه می کنیم مطالب مرتبط را نیز بخوانید.

8 دیدگاه ، نظر شما چیه؟

 1. برخی از مسایل نباید به اشتراک و عمومیت گذاشته شود فروش کاندوم با ویترین جدا و کلی بروشور و تبلیغ یا طرح چنین مسایلی بیش از حد اهمیت دادن به اسفل ترین چیزهاست و نه تنها مفید نیست مخرب هم میتونه باشه،و این تغییر فلسفه مردم از چرا هستیم به چگونه باشیم در دنیا نشون میده

 2. بسمه تعالی
  تذکّر بسیار به جا ولازمی بوده.موفّق باشید.

 3. لطفاً از جمله،با هیچ یک از گروه های شرکای جنسی انجام ندهید.،یا از کلمات شریک جنسی استفاده نکنید
  چون رابطه فقط بین زن و شوهر معنای واقعی دارد و برای هیچ کس و هر کسی بی معناست و گناه کبیره است.

 4. اگر کمی، فقط کمی روشنفکر باشید عوام فریبی هست.

 5. زن و شوهر بهتر است آتش شهوتشان را بوسیله هم فرو بنشانند و این فرمایش که فرموده اید : 《برای اینکه در شهوات غوطه ور نشویم بهتر است که اجتناب کنیم.》 فرمایش غلط و مسخره ای است چون اگر اینها شهوتشان را در خانه تخلیه نکنند بعید نیست که در خارج از خانه دنبال راهی برای اطفای آن بگردند.
  همچنین رابطه جنسی با همسر ، هر از گاهی نیاز به نوآوری و ذوق و …. دارد 🙂

 6. ممنون از بحثتون در این مورد !
  اما اگه کسی قراره از رابطه با همسرش ایدز بگیره ربطی به لیسییدن ونلیسیدن آلت همسرش ندارد ؛ چون باید همسرش حتما ایدز داشته تا به اون منتقل بشه و وقتی هم همسر مبتلا باشه صرف مقاربت بیماری منتقل میشه و تنها راه هم این راهی که شما فرمودید نیست … .

 7. ممنون بابت روشنگری شما در این زمینه

دکمه بازگشت به بالا