حکم همجنس‌گرایی و همجنس‎بازی زنان و مردان در اسلام

سوالات: حکم همجنس گرایی زنان و مردان در اسلام چیست؟ آیا همجنس بازی حرام است؟ و مجازات همجنسگرایی چیست؟

حکم همجنسگرایی و همجنس بازی

حرام وگناه کبیره است.وازاعمال قوم لوط است.
همجنس‌ بازی‌ (لواط‌) از گناهان‌ کبیره‌ است‌ و عمل‌ بسیار زشتی‌ است‌. امام‌ صادق‌(ع‌) فرمود: خداوند کسی‌ را به‌ خاطر زنا هلاک‌ نفرمود، ولی‌ قومی‌ را برای‌ عمل‌ لواط‌ هلاک‌ فرمود (قوم‌ لوط‌) . حد لواط‌ برای‌ فاعل‌ و مفعول‌ اعدام‌ است‌.
همجنس گرائی از نظر اسلام جزو گناهان کبیره و از نظر فقهی حرام محسوب می گردد و مجازات های سنگینی بر آن قرار داده شده است.

البته باید توجه داشت که:

1. صدق عنوان لواط در صورتی است که به‎‎اندازه حشفه دخول انجام شود، ‏در غیر این‎‎صورت اصلا لواطی انجام نگرفته است هر چند گناه کبیره ی دیگری غیر لواط صورت گرفته است که به آن تفخیذ می گویند که در ‏صورت ثابت شدن برای آن نیز صد تازیانه تعزیری از طرف حاکم شرع قرار داده شده است.اما در باره ی آثار فقهی لواط (مانند حرمت ابدی خواهر و مادر ‏مفعول و…) امام(ره)، حتی دخول کمتر از حشفه را موجب حرمت ابدی ازدواج با خواهر و مادر و دختر مفعول می داند.[ii] پس آثار دیگر لواط این است که مادر و ‏خواهر مفعول بر فاعل تا ابد، حرام شده و او نمی تواند با آنها ازدواج کند و لو این که فاعل در حال لواط بالغ نبوده باشد.

2. اگر عمل شنیع لواط به طریق شرعی اثبات شود و فاعل و مفعول با رضایت تن به این عمل ضد انسانی و ضد اخلاقی داده باشند حکم آنان قتل است که یا دیوار بر آنان خراب می شود یا از بلندی پرتاب می شوند یا با شمشیر کشته و یا در آتش سوزانده می شوند (البته سوزاندن در آتش تنها منحصر به جرم لواط است و به خاطر جرائم دیگر کسی سوزانده نمی شود).
البته چنان چه کسی العیاذ بالله مرتکب این گناه شد و عمل شنیع او مخفی ماند لازم نیست که خود را به محاکم شرعی معرفی کند و تنها توبه بین او و خدایش کافی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن