بهترین درمان پرحرفی؛ چطور کمتر صحبت کنم؟

قسمت اول؛باید سکوت را تمرین کنید ۱/دلایل زیاد صحبت کردن را پیدا کنید ۲/ از تکنولوژی جدا شوید ۳/افکار خود را در یک دفترچه بنویسید ۴/ مراقبه داشته باشید ۵/ناظر هوشمند پیرامونتان باشید باید تمرین کنید شنونده بهتری باشید قسمت سوم؛در مکالمه‌های روزمره این نکات را دائم تمرین کنید

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، آدم‌های پرحرف آدمهایی هستند که بزرگترین آسیب را خودشان به خودشان می‌زنند اما متوجه این موضوع نیستند و تا وقتی که عادت بد پرحرفی را با خودشان به هر جایی می‌برند همیشه با مشکلاتش هم مجبورند دست و پنجه نرم کنند.

واقعیت این است که پرحرفی در همه جای جهان مذموم است. در حدیثی از حضرت علی (ع) پرحرفی مقدمه لغزش و لغزش مقدمه بی‌حیایی و بی‌حیایی مقدمه بی‌تقوایی و بی‌تقوایی مقدمه دلمردگی و در نتیجه گرفتار در آتش دوزخ شمرده شده‌است. در حدیثی پیامبر رو به ابوذر یکی از یارانش می‌فرماید:«هیچ چیز برای زندانی شدن طولانی، شایسته‌تر از زبان نیست.» قسمت اول؛باید سکوت را تمرین کنید

پرحرفی حتی در گزاره‌های روانشناسی نیز نوعی اختلال است که باید درمان شود. چون آدم پرحرف جذابیت و ارزش شخصیتی خودش را برای دیگران از بین می‌برد. پس اگر آدم پرحرفی به حساب می‌آیید و دوست دارید از این عادت غلط رها شوید این نکته‌ها را رعایت کنید.

برای آنکه بتوانید کمتر صحبت کنید ابتدا باید سکوت را تمرین کنید. بله سکوت کردن برای آدم های پرحرف اصلا آسان نیست و نیاز دارند برایش حسابی تمرین کنند. این تمرین‌ها به شما یاد می‌دهد چطور سکوت کردن را یاد بگیرید.

۱/دلایل زیاد صحبت کردن را پیدا کنید

صحبت کردن جزئی بخشی از ذات انسان است که به او کمک می‌کند روابط اجتماعی‌اش را حفظ کند. با این حال صحبت کردن ممکن است راهی برای برطرف کردن استرس و اضطراب نیز باشد. از خودتان بپرسید آیا به دلیل اضطراب و یا بی‌دست و پا بودن این‌قدر صحبت می‌کنید یا دلیل دیگری دارد. این دلیل را برای خودتان را پیدا کنید و سپس جایگزین‌های دیگری به جای صحبت کردن برای رفع آن مشخص کنید و تمرین کنید که از آن‌ها استفاده کنید و عادت خود کنید.

یکی از راههای حفظ آرامش در این لحظات این است که خودتان را آرام تصور کنید و اجازه صحبت به دیگران بدهید.

مدتی را با احساسات خود خلوت کنید و این احساسات را بپذیرید و سپس آن‌ها را رها کنید.

۲/ از تکنولوژی جدا شوید

بسیاری اوقات نیاز دارید تحت تاثیر ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی می‌بینید یا فیلمی که این روزها دست به دست می‌چرخد به کسی واکنش نشان دهید و یا یک اتفاق مجازی را برای کسی تعریف کنید. شبکه اجتماعی و چت برای همه افراد نیاز به حرف زدن کاذب ایجاد می‌کند. بهتر است مدتی دوری کنید و با خودتان ارتباط برقرار کنید و بیشتر وقت را به شناخت خودتان بگذرانید.

بهترین راه جایگزینی استفاده از دستانتان است. روی ساختن کاردستی و صنایع دستی تمرکز کنید. لذت بی‌نظیری به شما خواهد داد.

هر هنر دستی ساده‌ای که توجه شما را به خود جلب می‌کند می‌تواند مقدمه‌ای برای شروع آن باشد. به خودتان این فرصت را بدهید.

هنر نداشتن عکس‌العمل به هرچیزی را در خود تقویت کنید.

۳/افکار خود را در یک دفترچه بنویسید

اگر حس می‌کنید زیاد حرف می‌زنید و یا خیال می‌کنید صحبت‌های شما برای اطرافیانتان هیچ جذابیتی ندارد حرفهایتان را در دفترچه مخصوصی بنویسید. اینطوری یاد می‌گیرید در حین خویشتن‌داری در صحبت کردن و تحمیل افکار خود به دیگران، حرفهای خود را گزیده و مرتب شده بیان کنید.

اگر چنین دفترچه‌ای ندارید و نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. سخت‌نگیرید. این دفترچه می‌تواند حتی گوشه و کنار خالی مجله روی میزتان یا یک اپلیکیشن ساده یادداشت در تلفن همراهتان باشد. البته که نرم افزارهای مختلفی در این باره وجود دارد.

برای شروع درگیر محل یادداشت نباشید. یک کاغذ و قلم پیدا کنید و فقط شروع به نوشتن کنید.

۴/ مراقبه داشته باشید

برای انجام مراقبه لازم نیست حتما حرکات یوگا و کارهای پیچیده‌ای انجام دهید یا اینکه بروید و چند ساعت در سکوت مطلق خودتان را زندانی کنید. فقط کافیست روی خودتان و افکارتان تمرکز کنید و فضای آرام‌بخشی برای خودتان ایجاد کنید. امروزه اپلیکیشن‌های متعددی هستند که در آن امکان گوش دادن به نواها و صداهای آرامبخشی مانند صدای طبیعت و دریا هستند. صداهایی که می‌تواند آرامش و زیبایی بیشتری به خلوتتان بدهد. اما بهتر از همه این‌ها می‌توانید با شنیدن صوت قرآن برای خود یک فضای آرامبخش معنوی بسازید و حتی شروع به حفظ آیات به شکل ناخودآگاه کنید.

این مراقبه‌ها ابزاری برای آشنایی بیشتر با خودتان است و اینطوری می‌توانید با خودتان بیشتر خوش‌گذرانی کنید. هرچه بیشتر برای خودتان با مراقبه وقت بگذرانید خواهید دید که نیازی کمتری به صحبت با دیگران برای جلب آرامش دارید و دیگر مجبور نیستید بابت حرفهایی که زده‌اید و درد دل‌هایی که کرده‌اید نگران باشید.

۵/ناظر هوشمند پیرامونتان باشید

یکی از بهترین راه‌های سکوت کردن به شکل اساسی این است که خودتان را در موقعیتی قرار دهید که توجه کامل شما را طلب کند. بهترین راه برای رسیدن به این هدف این است که با چیزهایی که دور شما را احاطه کرده‌اند یکی شوید. به طور مثال وقتی بیرون می‌روید به خورشید نگاه دیگری داشته باشید. اثر باد را روی پوستتان با همه وجود احساس کنید و به آن فکر کنید. زیبایی پدیده‌های طبیعی مثل باران و حتی اشکال ابرها را تحسین کنید و با دقت بیشتری به آن‌ها توجه کنید. صداهای محیط را با دقت بشنوید و تلاش کنید آن‌ها را تفکیک کنید. اینطوری حتی ممکن است صدایی که در فاصله بسیار دوری از شما وجود دارد را نیز بشنوید.

یک ناظر هوشمند همه چیز را با دقت نگاه می‌کند، می‌شنود و از زیبایی‌ها بیشتر از بقیه آدم‌ها لذت می‌برد. با تمرین ناظر بودن آدم دقیق‌تری خواهید شد.

باید تمرین کنید شنونده بهتری باشید

برای کمتر صحبت کردن سکوت کردن تنها راه چاره نیست. بلکه باید یاد گرفت که شنونده‌های بهتری باشیم. شنونده‌های خوب همیشه بهتر و کمتر حرف می‌زنند و حرفهای دقیق و باارزشی می‌زنند. برای اینکه شنونده بهتری باشید این تمرین‌ها را انجام دهید.

۱/در سکوت نشستن را تمرین کنید

وقتی شما در جمعی سکوت می‌کنید و با کسی صحبت نمی‌کنید به طورناخودآگاه ممکن است از درون احساس ناخوشایندی داشته باشید که فقط با حرف زدن بتوانید آن را برطرف کنید و ممکن است بعد از این سکوت طولانی مدت یکباره بخواهید زیاد صحبت کنید. باید بدانید که با یک تمرین ساده می‌توانید جلوی این حس ناخوشایند درونی را بگیرید. با یکی از عزیزانتان قرار بگذارید که در یک مدت زمان مشخص هردو سکوت کنید و در حین انجام کارهای روزمره‌تان هیچ جمله‌ای بین‌ شما رد و بدل نشود. به شرط آنکه این سکوت منجر به ارتباط مجازی و چت کردن در شبکه‌های اجتماعی نباشد. یک سکوت واقعی باشد که در آن به خودتان و کارهایی که باید انجام دهید فکر می‌کنید. این تمرین شما را نسبت به سکوت قدرتمند خواهد کرد.

۲/فرق گوش دادن و شنیدن را بدانید

شما وقتی چیزی را می‌شنوید صرفا یک فرآیند شنیداری رخ می‌دهد. یعنی یک صدایی ایجاد می‌شود و شما چون گوش‌تان توانایی شنیدن دارد آن صدا را می‌شنود. اما گوش‌دادن چنین نیست. در گوش دادن نه تنها گوش‌ها بلکه  قلب، ذهن، روح و حتی بدن شما درگیر می‌شود.

از این به بعد به جای شنیدن حرفهای دیگران به حرفهایشان گوش کنید. با اینکار علاقه واقعی به حضور در کنار عزیزانتان پیدا می‌کنید. خودتان را آماده کنید که از طریق همین گوش دادن از آن‌ها چیزی یاد بگیرید. بدون آنکه منتظر باشید حرفشان تمام شود تا حرف خودتان را بزنید فقط به حرفشان گوش کنید.

۳/گوش دادن به حرف دیگران، مطلع شدن درباره آن شخص است

وقتی صحبت خود را به اتمام می‌رسانید و نوبت صحبت کردن به شخص مقابل است تمام حواستان را به او و صحبت‌هایش بدهید. در این لحظات فقط به حرفهای او سر تکان ندهید بلکه با تمام قوا گوش کنید. به گذشته و آینده و برنامه‌های روزانه‌تان فکر نکنید. فقط روی حرفهای شخص روبرویتان تمرکز کنید. در این لحظه کاملا حضور داشته باشید. این گوش ندادن و قطع نکردن حرف اطلاعات بسیار زیادی از شخص مقابل به شما خواهد داد.

۴/زبان بدن و تُن صدایتان را هنگام گوش دادن درست تنظیم کنید

اعصای بدنتان را طوری قرار ندهید و تکان ندهید که گوینده احساس کند نسبت به حرفهای او بی‌رغبت هستید و یا تمایلی به شنیدن صحبت‌های او ندارید. بلکه طوری رفتار کنید و بنشینید که او احساس آرامش بیشتری داشته باشد و بتواند با تمرکز بهترین صحبت کند. به خاطر داشته باشید اگر طرف مقابل دچار دستپاچگی شد و یا نتوانست درست صحبت کند به آرامی به او کمک کنید و این حس را به او بدهید که سراپا گوش هستید و منتظرید او حرفهایش را ادامه دهد. به جای تقابل و جواب دادن آرام باشید و با رفتار نشان دهید که اگر حتی هول شده‌است از او حمایت می‌کنید تا حرف بزند.

۵/پذیرش و عدم قضاوت را تمرین کنید

هنگامی که به صحبت‌های طرف مقابل بدون قضاوت گوش می‌کنید و پاسخ می‌دهید و اصراری ندارید که او را ساکت کنید تا حرفهایی مخالف او بزنید در واقع به او کمک می‌کنید تا احساس آزادی و مقبولیت کند. خود شما نیز مورد قبول واقع می‌شوید.

 به حرفهای کسی که مخالف شما فکر می‌کند  با دقت گوش کنید و به جای اینکه او را بابت اعتقادات و رفتارهایش سرزنش کنید، احترام بگذارید. زبان بدنتان را طوری تنظیم نکنید که به او احساس ناخوشایندی بدهید. چشم‌هایتان را نچرخانید. سرتان را به جهت‌های مختلف تکان ندهید. هر واکنشی که شما انجام بدهید ممکن است نوعی قضاوت تلقی شود. این نکته مهم را بدانید که پذیرش حرفهای طرف مقابل به معنی تایید و موافق بودن با آن نیست.

۶/گفته‌ها و ناگفته‌هایتان را بررسی کنید

با خودتان روراست باشید و گفته‌ها و ناگفته‌هایتان را از سطح بالاتری ببینید و تصمیم بگیرید که چه زمانی گوش دادن اشکال دارد و چه زمانی جای صحبت کردن و پاسخ دادن است. بعد از هر مکالمه به نتیجه صحبت بپردازید. آیا صحبتی که کردید موجب مثبت شدن یا منفی شدن رابطه شده‌است؟ هرگز اجازه ندهید میل شخصی شما به حرف زدن روی رابطه شما تاثیر بگذارد.

هرگاه حرفی را خواستید بزنید ابتدا به این سوال پاسخ بدهید:«آیا چیزی که می‌خواهم بگویم دارای یک محتوای واقعی‌ست؟ یا صرفا می‌خواهم حرفی زده باشم؟» جواب این سوال خیلی مهم است.

قسمت سوم؛در مکالمه‌های روزمره این نکات را دائم تمرین کنید

تمایل خود را برای گوش دادن نشان دهید؛ وقتی طرف مقابل به شما اشاره می‌کند که می‌خواهد با شما صحبت کند. طوری رفتار کنید که نشان دهد تمایل به گوش دادن دارید و این تمایل را همه جوره نشان دهید. دست از نوشیدن و خوردن بکشید. کتابی که دستتان هست را ببند. به او لبخند بزنید.

 اطمینان حاصل کنید که تمام بدن شما درگیر صحبت‌های طرف مقابل است. کمی به جلو خم شوید و همچنان که طرف مقابل با شما صحبت می‌کند ارتباط چشمی خود را حفظ کنید و با کلمات تاییدی دقت گوش دادن خود را نشان دهید.

برای آنکه نشان دهید کاملا متوجه می‌شوید که او چه می‌گوید هرازچندگاه خلاصه کوتاهی از حرفهای گفته شده را بگویید.

تا آنجا که ممکن است قبل از پاسخ دادن به هر حرفی حداقل دوبار فکر کنید و از چیزی که می‌خواهید بگویید مطمئن شوید.

هنگام گفتگو وقتی طرف مقابل نظر شما را خواست هیچ اشکالی ندارد که کمی وقت بگذارید و تامل کنید. برای گرفتن زمان می‌توانید به راحتی بگویید « یه دقیقه به من فرصت فکر کردن بدهید تا نظرم را بگویم» اینکه حرف فکر شده‌ای را با تاخیر بزنید خیلی بهتر است حرف فکر نشده‌ای را با سرعت به زبان بیاورید.

هنگام صحبت کردن طرف مقابل در کلام او نپرید و رشته کلام او را پاره نکنید. با اینکار او تمرکزش را روی حرفش از دست می‌دهد.

هرگاه خواستید میان صحبت‌های گوینده بپرید در ذهنتان با یک کلمه علامت‌گذاری کنید تا فراموشتان نشود. سپس بعد از پایان صحبت طرف مقابل آن را بیان کنید.

وقتی ناخودآگاه در حرف طرف مقابل پریدید آنجا به خودتان اجازه حرف زدن ندهید بلکه با کلماتی مثل ببخشید. اشتباه کردم و ادامه بده فرصت ادامه کلام را به او بدهید.

در وقت مناسب صحبت کنید و هنگام صحبت در همان موضوع بحث باقی بمانید و سعی کنید از گفتن حرفهای پراکنده و بی‌ربط به موضوع خودداری کنید

اگر نمی‌دانید چه می‌خواهید بگویید لزوما قرار نیست صحبت کنید بلکه با سوالات تحقیقی مثل «تو این روزها چه می‌کنی؟» یا هزاران سوال دیگر فرصت صحبت را به طرف مقابل بدهید و اجازه دهید در هر مکالمه طرف مقابل بیشتر از شما صحبت کرده باشد.

در پایان این موضوع را همیشه به یاد داشته باشید اغلب انسان‌ها در بیشتر موارد بابت حرفهایی که زده‌اند آسیب دیده‌اند و پشیمان هستند نه حرفهایی که نزده‌اند.

منبع: فارس لینک کوتاه لینک کپی شد ۰ این مطلب برایتان مفید است؟ ارسال نظر پرحرفی اخبار عمومی اخبار مرتبط عکس یادگاری احمدشاه با اولین هواپیما در ایران ۱۴۰۱/۵/۶ تست بینایی؛ موز را پیدا کنید! ۱۴۰۱/۵/۶ یکی از زیباترین نقاط روی زمین؛ جزیره سقطری در یمن! ۱۴۰۱/۵/۶ زوم شگفت انگیز به سمت سحابی عقاب + فیلم ۱۴۰۱/۵/۶ چرا ضریح امام حسین(ع) شش گوشه است؟ ۱۴۰۱/۵/۶ قوانین و نحوه محاسبه شارژ ساختمان را بدانید ۱۴۰۱/۵/۶ آخرین ویدیو ها فرود اضطراری هواپیمای حامل محسنی اژه ای + فیلم ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ ۰۰:۴۸ لحظات دلهره آور در پرواز بوشهر-تهران + فیلم ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ ۰۰:۴۵ سیل به قطر هم رسید + فیلم ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ ۲۳:۵۹ تمرین سخت محمدرضا گلزار در باشگاه + فیلم ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ ۲۳:۲۹ بارش‌های مرگبار مانسون امارات را هم زیر آب برد + فیلم ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ ۲۳:۲۳ بازارچه آنلاین گوشی موبایل گوشی سامسونگ گوشی اپل، آیفون گوشی شیائومی ارسال نظر خرید نرم افزار هلو صرافی ارز دیجیتال خرید ارز دیجیتال خرید تتر خرید بیت کوین نقشه مترو تهران تقویم ۱۴۰۱ قیمت مسکن آخرین خبر ها ۰۱:۳۶ ترس از رکود اقتصادی آمریکا افزایش یافت ۰۱:۲۲ بزرگ ترین خانه دنیا را بشناسید + امکانات رویایی ۰۰:۵۵ همه کارهایی که یک انبه می‌کند؛ از قتل پسر تا برآورده شدن آرزو! ۰۰:۵۱ فال ابجد روزانه امروز جمعه ۷ مرداد ماه ۱۴۰۱ ۰۰:۴۵ فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ ۰۰:۳۷ فال حافظ امروز جمعه ۷ مرداد / دل چو پرگار به هر سو دورانی می کرد ۰۰:۳۴ استقلال محبوب ترین تیم آسیا شد ۰۰:۳۲ گفت و گوی دو ساعته رییس جمهوری آمریکا و چین ۰۰:۳۱ فال روزانه شخصی ۷ مرداد ۰۰:۲۴ افزایش حقوق بازنشستگان چه شد؟ ۰۰:۲۱ نیویورک‌تایمز: ایران به یک بازیگر جهانی در صادرات پهپاد تبدیل شده است ۰۰:۱۹ قالیباف: فضای مجازی بی قانون زندگی مردم را به هم می‌زند ۰۰:۱۱ این برنامه ها را فورا از گوشی خود حذف کنید ۲۳:۵۵ آقا؛ در مورد خانمت اینطوری فکر کنی، زندگی رو باختی ۲۳:۵۳ اعلام محدودیت در محور کوهسار _ جاده امامزاده داوود(ع) ۲۳:۵۰ اقتصاد آمریکا در رکود؟ / رشد اقتصادی منفی در دومین فصل متوالی ۲۳:۴۲ پنجره پورتو به خاطر طارمی بسته شد! ۲۳:۳۷ دعوای فیزیکی دو سرمربی لیگ برتر فوتبال + جزییات ۲۳:۲۹ اگر چیزی وارد گوشمان شد چه کنیم؟ ۲۳:۱۳ هراز از آخر امشب مسدود می شود ۲۳:۱۲ فوت و فن آرایش ماندگار صورت در هوای گرم به سبک آرایشگرها ۲۲:۵۳ مردان کوتاه قد چطور لباس بپوشند بهتره؟ ۲۲:۵۰ با این نشانه ها شخصیت دختران را بهتر بشناسید ۲۲:۳۵ چند توصیه برای پیشگیری از تب کریمه کنگو ۲۲:۱۴ اینطوری ذهن ثروتمند داشته باش تا پولدار بشی ۲۲:۱۲ صادرات غیرنقتی در ۴ ماهه به ۱۷ میلیارد دلار رسید ۲۲:۱۲ چطور کودک را اجتماعی تربیت کنیم؟ ۲۲:۰۸ دفاع پاول از افزایش نرخ بهره؛ آمریکا وارد رکود نمی شود ۲۱:۵۳ بارش شدید باران در تهران + فیلم ۲۱:۴۱ راه دور کردن موش از خانه بدون سم و تله ۲۱:۳۳ سند جامع همکاری اقتصادی ایران بلاروس تنظیم می شود ۲۱:۲۱ موازنه مثبت تنها راه سیاست خارجی ایران ۲۱:۱۴ استقبال بازدیدکنندگان از غرفه گروه فولاد مبارکه در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی ۲۱:۰۶ بورس، مرداد را بد شروع کرد / سنگین ترین افت هفتگی شاخص کل در سال ۱۴۰۱ ۲۱:۰۲ ممنوعیت ورود به شهرستان شمیرانات ۲۰:۵۹ هم اکنون بارش شدید باران در بزرگراه قم تهران + فیلم ۲۰:۵۱ دلار لبخند می زند! ۲۰:۵۰ وزنتو بگو تا بگم روزی چند لیوان آب باید بخوری ۲۰:۴۷ با حمایت همراه اول، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان جهان شد ۲۰:۴۳ ساخت دو پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای در کشور ۲۰:۳۴ ستاره تیم ملی به تراکتور پیوست ۲۰:۲۴ هشدار صندوق بین المللی پول؛ جهان در سیاه چاله رکود ۲۰:۲۰ تترهای خود را ۱۸ روزه دو برابر کنید! ۲۰:۱۶ راز زیبایی سلبریتی ها چیست؟ + عکس ۲۰:۰۶ اثر عجیب بچه دار شدن روی مردان! ۲۰:۰۲ برخی افراد با زدوبند از بانک‌ها تسهیلات دریافت می کنند ۱۹:۵۸ همه رستوران های حاشیه رودخانه ها در شمال تهران تعطیل شد ۱۹:۵۳ طرز تهیه برگه زردآلو خونگی با فرمول بازاری ها ۱۹:۳۱ مسیر دربند مسدود شد ۱۹:۱۶ آیا سیل امام زاده داوود به آزادراه تهران-شمال نیز خسارتی وارد کرده؟ اقتصادآنلاین حوزه های پوشش خبری صفحه نخست  اقتصاد کلان  مسکن  طلا و ارز  خودرو  بورس  بیمه  بازرگانی  انرژی  صنعت  شهر  فناوری شبکه های اجتماعی  درباره ما  تماس با ما آرشیو  تبلیغات اخبار بیمه تبلیغات ارز دیجیتال

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به

پایگاه خبری اقتصادآنلاین

میباشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت خبری آسام

صرافی ارز دیجیتال

منبع: اقتصاد آنلاین

کلیدواژه: پرحرفی
اخبار عمومی
تمرین کنید
پیدا کنید
داشته باشید
صحبت کردن
صحبت کنید
سکوت کردن
طرف مقابل
نشان دهید
گوش کنید
برای خود
گوش دادن
۱۴۰۱ ۵ ۶
۷ مرداد
حرف زدن

درخواست حذف خبر:

«آخرین اخبار ایران و جهان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.eghtesadonline.com دریافت کرده‌است، لذا
منبع این خبر، وبسایت «اقتصاد آنلاین» بوده و سایت «آخرین اخبار ایران و جهان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۶۱۰۷۶۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «آخرین اخبار ایران و جهان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

فال روزانه سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱

برای آگاهی از اتفاقات مهم پیش روی خود در روز سه شنبه ۴ مرداد فال روزانه را بخوانید.

به گزارش پول نیوز، مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش، ولی نیم نگاهی بهش داشته باش؟! اگر با این مثل موافق هستید می‌توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.

فال شخصی برای متولدین ۴ مرداد:

تغییرات بزرگی در زندگی تان در حال رخ دادن است که راه را برای رشد و پیشرفت شما باز می‌کند. اگر چه احساس می‌کنید کنترل برخی امور را از دست داده اید و راهتان کندتر از قبل شده، اما در نهایت به مراد دل خود خواهید رسید. به زودی آرامشی را که مدت‌ها در انتظارش بوده اید، به دست خواهید آورد. حال که شرایط مناسب است، تغییرات لازم را به زندگی خود بدهید و برای مسیر‌های بعدی تان برنامه ریزی کنید. افرادی از زندگی تان رفته اند که کمی شما را ناراحت کرده اند، اما به جای آن دوستان جدیدی پیدا خواهید کرد که روز‌های خوش تری را برایتان می‌سازند. ماه خرداد ماه فوق العاده‌ای برایتان خواهد بود از این جهت که فرصت‌های تازه‌ای برایتان فراهم می‌شود و دست تان در انتخاب باز است تا بهترین را انتخاب کنید. البته همیشه ساده‌ترین راه بهترین نیست. سعی کنید که کمی چالش هم در زندگی تان داشته باشید تا از شما فردی مقاوم‌تر بسازد. سلامتی تان در اولویت است بنابراین آن را فدای کار و دیگر اهداف زندگی تان نکنید. ماه‌های خرداد، مهر و بهمن از بهترین ماه‌های سال شما خواهند بود.

♈ فال روزانه متولدین فروردین
همیشه لازم نیست که مقاومت کنید و راه خودتان را بروید، گاهی هم مسیر موج‌ها شدن، شما را به همان جایی که دلتان می‌خواهد می‌برد؛ بنابراین امروز کمی انعطاف پذیری بیشتری از خودتان نشان دهید. سعی کنید که از مسائل جزیی دور بمانید. از این پله به آن پله پریدن شما را به هیچ کجا نمی‌رساند. تمرکز کلید موفقیت شما در چنین روزی است. در رابطه عاطفی خود با مشکلی مواجه شده اید که فکر می‌کنید راه حلی ندارد. اما این فکر اشتباه است. اگر وسواسیت لازم را به خرج دهید مطمئنا همه چیز به نفع شما تغییر خواهد کرد. شنیدن یک جمله ساده بسیار خوشحالتان می‌کند. از دوستی مدتهاست بی خبرید تا دیر نشده حالش را بپرسید. شخصی بدون آن که قصد بدی داشته باشد با گفتن حرفی شما را دلگیر کرده، با او صحبت کنید در خودتان فرو نروید حرفش را به حساب سادگی اش بگذارید و ببخشید.

♉ فال روزانه متولدین اردیبهشت
از آنجا که ممکن است با تنش‌های بوجود آمده تصمیماتی اشتباه بگیرید، بهتر است کمی صبر کنید تا اوضاع بهتر شود. سعی کنید که ذهن تان را آزاد بگذارید تا برای تصمیم گیری آماده شود. در رابطه عاطفی تان چیزی از شما پنهان بوده که به زودی برایتان آشکار می‌شود. اگر چه ممکن است این حقیقت کمی شما را بیازارد، اما با گذشت کمی زمان اتفاقات خوب دیگری را به همراه خواهد داشت. مسیری پیش رویتان است که اگر آن را بروید اتفاقات مثبتی در زندگی تان خواهد افتاد، البته به شرطی که جسارت لازم را داشته و ریسک پذیر باشید. برای یک سفر راه دور برنامه ریزی می‌کنید. شخصی قولی برای انجام کاری به شما داده، اما امروز و فردا می‌کند و کار با سرعتی که توقع دارید پیش نمی‌رود، رودربایستی را کنار بگذارید و با او صریح صحبت و خواسته تان را بیان کنید، یادتان باشد ضرر این دیر کرد را شما می‌پردازید نه او.

♊ فال امروز متولدین خرداد
این روز‌ها افسار زندگی از دست تان در رفته، اما یادتان باشد که شما در این شرایط باید تعادل را در زندگی تان برقرار کنید. گاهی در کارهایتان زیاده روی و گاهی کوتاهی می‌کنید که در نهایت به ضرر خودتان تمام می‌شود. هنگام صحبت با فردی، کمی تند رفته اید. بد نیست که بار دیگر به عقب برگردید و مسائل را از زاویه دید دیگری بررسی کنید. آنوقت خواهید دید که مقصر خود شما بودید. بهتر است که تا دیر نشده از او عذرخواهی کنید. به زودی بسته‌ای به دست تان می‌رسد که مدت هاست انتظارش را می‌کشیدید. برای برطرف شدن یک سوتفاهم لازم است طرف مقابلتان را بیشتر درک کنید و خودتان را جای او بگذارید. از لحاظ روحی و جسمی این روز‌ها بسیار خسته اید برای خودتان بیشتر وقت بگذارید. به موسیقی بی کلام گوش کنید، به طبیعت بروید، پیاده روی کنید و از از مشغولیت فکری تان کم کنید.

♋ فال روزانه متولدین تیر
اگرچه دوست دارید که با دیگران ارتباط برقرار کنید، اما نمی‌توانید. از آنجا که شما فردی اجتماعی هستید، این حالت موقتی است و به زودی برطرف می‌شود بنابراین به جای غصه خوردن، بهتر است که به کار‌های عقب افتاده تان که به تمرکز بیشتری نیاز دارد، بپردازید. یکی از نزدیکان تان حرفی به شما زده که ناراحت تان کرده است. به جای خیالبافی بهتر است که با زبان خوش علت آن حرف را از خودش بپرسید. انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهید تا طرف مقابل تان نیز جرات بیان احساسات اش را داشته باشد. شما این روز‌ها توان هیچ بار اضافه‌ای را ندارید. به یک سفر کوتاه و نزدیک بروید تا آب‌ها از آسیاب بیافتد و اعصابتان هم آرام‌تر شود. از دوستی مدتهاست بی خبرید، اما مدام به او فکر می‌کنید، بیش از این وقت تلف نکنید با او تماس بگیرید او هم منتظر تماس شماست.

♌ فال و طالع بینی متولدین مرداد
هدفی در سر دارید که به آن نرسیده اید. شاید صدای شما از میان جمعیت به گوش نرسد، اما نباید ناامید شوید. اگر قدم هایتان را محکم بردارید و با برنامه ریزی پیش بروید، به تمام آرزوهایتان خواهید رسید. راه خودتان را بروید و از این که دیگران شما را تایید نکردند، نگران نشوید. مطمئنا قلب تان به شما دروغ نخواهد گفت. اگر برای ابراز عشق به دنبال فرصتی هستید، حال بهترین زمان است، آن را از دست ندهید. یه زودی موقعیتی برایتان پیش می‌آید که از انتخاب آن می‌ترسید. اگر جسارت داشته باشید، اتفاقات بهتری برایتان خواهد افتاد. اجازه ندهید درگیری‌ها و بحث‌های کاری شما را از هدف بزرگتری که در سر دارید غافل کند، طبق برنامه تان پیش بروید. مجبور خواهید شد یک خرید کوچک بکنید این کار را با رضایت خاطر انجام دهید. یک بحث کوچک تبدیل به یک مشاجره بزرگ می‌شود تا می‌توانید از این ماجرا فاصله بگیرید.

♍ فال امروز متولدین شهریور
به زودی تغییری در زندگی تان رخ می‌دهد که هر چند کوچک است، اما تاثیر زیادی بر روند زندگی شما خواهد گذاشت. سعی کنید که زودتر خودتان را با شرایط فعلی هماهنگ کنید تا از قافله عقب نمانید. این روز‌ها برقراری ارتباط مهمترین کلید موفقیت شماست؛ بنابراین بیشتر از قبل با اطرافیان تان در ارتباط باشید. اخیرا مشکلی در رابطه عاطفی شما را کمی بی حوصله کرده است. این تنهایی برای شما لازم است و می‌توانید در مورد کار‌هایی که به نفع تان است انجام دهید، بهتر تصمیم بگیرید. در مورد رابطه عاطفی تان به حرف مردم اهمیتی ندهید مهم دلتان است، اما خودتان حواستان باشد تا دوباره در احساسات غرق نشوید. در مورد یک مسئله کاری بی صبرانه منتظر تماس تلفنی هستید، شما فعلاً باید کمی دیگر صبور باشید. دیدن یک دوست حال و احوالتان را عوض می‌کند.

♎ طالع بینی روزانه متولدین مهر
امروز سعی کنید که به ظاهر مسائل نگاه نکنید. آنچه اهمیت دارد در لایه‌های عمیق‌تر نهفته است. رویاپردازی را کنار بگذارید و چشم هایتان را روی واقعیت باز کنید. اگر چه ممکن است که دانستن برخی حقایق شما را ناراحت کند، اما در نهایت ارزشش را دارد. امروز فرصت صحبت با فردی که بدان علاقه دارید برایتان فراهم می‌شود، بنابراین هر چه در دل دارید را صادقانه به زبان آورید. یکی از اطرافیان تان حسادت شما را برانگیخته، از این فرصت برای ایجاد تغییری در زندگی تان استفاده کنید. به داشته هایتان عادت نکنید قدرشان را بدانید تا شادتر زندگی کنید. انجام یک معامله برای مدتی از نظر مالی نگرانتان خواهد کرد، بهتر است به جای دل نگرانی به فکر راه حل باشید. به شخصی که چندبار عذرخواهی کرده و به دنبال جبران گذشته است فرصتی دوباره بدهید، اما چشم و گوشتان باز باشد.

♏ فال روزانه متولدین آبان
حال که باید تصمیمات مهمی در زندگی تان بگیرید، نشسته اید و تنها نگاه می‌کنید. حتما لازم نیست که باری سنگین بلند کنید، قدم‌های کوچک هم می‌تواند گاهی تاثیرات بزرگی بر جای بگذارند. از آنجا که شما توانایی برقراری ارتباطی موثر را با دیگران دارید، به سرعت می‌توانید در راهتان پیشرفت کنید. فقط کافی است از حرکت باز نایستید تا همه چیز بر وفق مرادتان پیش رود. به زودی فرصت شغلی که می‌خواستید برایتان فراهم می‌شود، آن را از دست ندهید. البته قبل از جواب مثبت دادن، خوب در مورد آن تحقیق کنید و دست پر قدم بردارید. به خودتان باور داشته باشید در مورد بحث‌های اخیر اگر فکر می‌کنید حق با شماست پای خواسته تان بایستید. دنبال یک مسئله مالی را بگیرید و با چند مشاور صحبت کنید. برای یک رقابت کاری یا تحصیلی خودتان را آماده کنید، شما لایق پیشرفت هستید و حالا بهترین زمان است.

♐ فال روزانه متولدین آذر
در محیط کار و حتی روابط تان، اگر نتوانید ایده‌ها و افکار دیگران را بپذیرید، پس از مدتی زاویه دیدتان محدود می‌شود که این تنها به ضرر خودتان است؛ بنابراین ذهن تان را باز و به ایده‌های دیگران نیز احترام بگذارید. شما قدرت فوق العاده‌ای برای جذب دیگران دارید؛ بنابراین نباید بیهوده وقت تان را تلف کنید. اگر در رابطه با شریک زندگی تان به مشکل برخورده اید، نگران نشوید. گاهی همین مشکلات موجب نزدیکی و صمیمیت شما بهم می‌شود. در رابطه احساسی تان یک هدیه کوچک، یک شاخه گل بخرید و دلخوری طرف مقابلتان را برطرف کنید. برای عملی کردن تصمیمی دودل هستید. از شخصی در اطرافتان که پشت سر دیگران حرف می‌زند و مسائل مهم زندگی شان را برای شما تعریف می‌کند دوری کنید، او از شما هم پیش دیگران حرف می‌زند.

♑ فال روز متولدین دی
امروز سعی کنید که تن به کار‌هایی که بدان‌ها علاقه‌ای ندارید، ندهید. اعتقادات خود را حفظ کنید و قوی باشید، در غیر این صورت در شرایطی قرار خواهید گرفت که هیچ فایده‌ای برایتان ندارد. شما در مواقع ناراحتی هیچ کنترلی بر خودتان ندارید. اما بهتر است که این عادت را ترک کنید، چون ممکن است در ناراحتی کاری انجام دهید که جای هیچ برگشتی نداشت باشد. فردی دست دوستی به سمت تان دراز کرده، بهتر است که قبل از فشردن او، خوب در موردش تحقیق کنید، زیرا هر کسی قابل اعتماد نیست. به شخصی برای رسیدن به خواسته اش کمک خواهید کرد. شنیدن یک خبر شما را با انجام تصمیمی که گرفته اید امیدوارتر می‌کند، اما بهتر است فعلا در مورد آن با دیگران صحبت نکنید. شخصی برای رسیدن به خواسته اش خواسته شما را نادیده می‌گیرد، این بار می‌گذرد، اما ارتباطتان را با این شخص کم و کم‌تر کنید.

♒ فال متولدین بهمن
شما فرد سخت کوشی هستید، اما مدتی ست که انگیزه کار کردن ندارید. منتظر نباشید که دیگران این انگیزه را در شما ایجاد کنند، شما خودتان باید به دنبال آن بدوید و به دست اش آورید. در رابطه عاطفی بهتر است که عواطف خودتان را کنترل کنید. امروز احتیاج دارید که روی مشکلات تان تمرکز کنید. یادتان باشد که رابطه عاطفی نباید شما را محدود کند طوری که احساس کنید در قفسی گیر افتاده اید. به فضای شخصی شریک زندگی تان تجاوز نکنید تا او نیز با شما چنین رفتاری نکند. در محیط کار خبری می‌شنوید که نگرانتان می‌کند، این خبر را از این گوش بگیرید و از آن گوش به در کنید، در کارتان تاثیری نخواهد گذاشت. برای انجام یک کار یا معامله دست دست نکنید تا زمان مفید را از دست ندهید. جایی از شما تعریف می‌کنند که به گوشتان می‌رسد و خوشخالتان می‌کند.

♓ فال روزانه متولدین اسفند
شما برای رسیدن به اهداف تان مدام به این سو و آن سو می‌پرید، اما درست در آن جایی که اصلا انتظارش را ندارید، دری به سوی تان گشوده می‌شود که زندگی شما را دگرگون می‌کند. منتظر پیغامی از طرف فردی هستید، به زودی خبر خوبی از زبان او خواهید شنید، اما بعد از آن وظیفه شماست که قدم بعدی را بردارید. برای سوال‌هایی که در ذهن تان بوجود می‌آید، تا به جواب نرسیدید، دست از تلاش برندارید. شریک زندگی تان منتظر حرکتی از جانب شماست، اما غرورتان مانع آن می‌شود. بهتر است که غرورتان را کنار بگذارید و ببینید که چه فرصت‌های تازه و زیبایی برایتان فراهم می‌شود. ار حساسیت‌تان کم کنید تا با شنیدن هر حرفی بهتان بر نخورد، ادامه این رفتار دوستان را از اطرافتان پراکنده می‌کند. در رابطه عاطفی تان شرایطی پیش خواهد آمد که مجبور به یک تصمیم گیری می‌شوید، این تصمیم را با عقلتان بگیرید و روزگار را به هردویتان سخت نکنید. برای رفتن به یک سفر بهتر است هرچه زودتر برنامه ریزی کنید.

بهترین درمان پرحرفی؛ چطور کمتر صحبت کنم؟

دکمه بازگشت به بالا