انواع پرده بکارت

ما مقاله « انواع پرده بکارت » را تقدیم شما می کنیم:

پرسشگر گرامی، پرده های بکارت با یکدیگر متفاوتند و انواع گوناگونی از پرده بکارت شناسایی شده اند، اما از بین آنها به طور کلی رایج ترین شان عبارتند از :

الف) پرده بکارت حلقوی : در این نوع پرده بکارت، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند؛ لذا در خیلی از موارد، هنگام پاره شدن، خون ریزی ندارد.

ب) پرده بکارت ارتجاعی : پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج) پرده بکارت تیغه ای : پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد و هنگام پاره شدن، خون ریزی نیز دارد.

د) پرده بکارت غربالی : پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است و هنگام پاره شدن، خون ریزی دارد.

ه) پرده بکارت بسته : پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود، امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

*** نکته پایانی

پاره شدن پرده بکارت ارتباطی با پریود نشدن ندارد؛ پس اگر پرده بکارت هم پاره شده باشد، باز خونریزی عادت ماهیانه دیده می شود.

موفق باشید. باز هم با ما مکاتبه کنید.نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

امیدوارم این مقاله « انواع پرده بکارت » برای شما مفید باشد.

منبع: پرسمان دانشگاهیان

دکمه بازگشت به بالا