کابالا

ما مقاله « کابالا » را تقدیم شما می کنیم:

کابالا”، حلقه مشترک صهیونیست‌ها و شیطان‌پرستان

در آیین کابالایی، ریاضت‌های شیطانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ یکی از نقاط اشتراک کابالیست‌ها با شیطان پرستان، تقدس نمادهای خرافی و فنون جادوگری است؛ اساسا سحر و جادو از آن جهت که اسرار آمیز است در میان کابالیست‌ها، حائز اهمیت است.

خبرگزاری میزان – گروه سیاسی: در عصر حاضر که بحران هویتی، ساخت فکری و معرفتی بشر را تهدید می‌کند، فرقه‌های انحرافی زیادی در اقصی نقاط دنیا ظهور کرده‌اند؛ فرقه‌هایی که اگرچه مدعی نجات بشر از این بحران هویتی هستند اما با آموزه‌های دروغین و منحرف خود، پیروانشان را درگیر بحرانی وسیع‌تر می‌کنند.

گردانندگان اکثر این فرقه‌های انحرافی، آموزه‌های خود را از آیینی در یهودیت به نام “کابالا” وام گرفته‌اند؛ کابالا یا همان عرفان یهودی، آیینی است که مدعی تلاش برای درک رموز مخفی عالم است. ساختار کابالا مانند نظام کاهنان مصر، سری و درونی بوده و اساس آن را جادوگری تشکیل می‌دهد.

روایت آیین کابالا درباره آفرینش با آنچه در تورات موجود است، کاملا متفاوت است؛ این آیین تفسیری مادی‌گرایانه از آفرینش دارد و از این نظر بیشتر شبیه مذاهب مرموز و کهن شرق است تا تعالیم ادیان الهی.

کابالیست‌ها، بی‌اعتناء به تورات

کابالا را باید تعالیم پنهان و مستور بخشی از یهودیان دانست که به تعالیم تورات بی‌اعتنایی کردند و عقاید سری و مادی‌گرایانه مربوط به مصر باستان و سایر بت‌پرستان که بر جادوگری استوار بود را سرلوحه خود قرار دادند.

تعالیم کابالا درباره خداوند کاملا مخالف حقیقت آفرینش است؛ در واقع می توان چنین گفت که تعالیم کابالا مفاهیم مختلفی درباره خداوند ارائه می‌دهد که بسیاری از آن‌ها از دیدگاه «ارتودوکس» منحرف اخذ شده‌اند.

اصلی‌ترین انگاره دین یهود این است که «خدای ما یکی است» اما کابالا ادعا می‌کند در حالیکه خدا در درجه اعلی و به صورت یگانه‌ای توصیف‌ناپذیر وجود دارد، یکتاییش لزوما در تعداد زیادی صورت الهی تجلی یافته است؛ از اینرو کابالیست‌ها، تعدد خدایان را تبلیغ می‌کنند و این آموزه را «سیفراث» به معنای چهره‌های خدا می‌نامند.

بهره‌گیری از استعاره‌های جنسی در آموزه‌های کابالایی

در خداشناسی کابالیست‌ها نه تنها دیدگاه تکثر خدایان وجود دارد بلکه خداوند صورت دوگانه مذکر و مؤنث به خود گرفته و کابالیست‌ها برای توضیح چگونگی آمیزش پدر و مادر آسمانی و ایجاد آفرینش بعدی، صراحتاً از استعاره‌های جنسی استفاده می‌کنند.

از نکات قابل تامل خداشناسی کابالایی این است که بر مبنای آن، بشر خلق شده،گونه‌ای موجود خدایی است. در واقع کابالا خدا را موجودی شبیه انسان تصویر می‌کند و او را نمونه ازلی و اولیه انسان معرفی می‌کند.

وجوه مشترک کابالیست‌ها و شیطان‌پرستان

نگاه و درک کابالیست‌ها از شیطان نیز قابل تامل است؛ آن‌ها شیطان را نه یک وسوسه کننده به بدی و شر که یک فرشته خادم برای آزمایش انسان‌ها می‌دانند. در مکاشفات کابالیست‌ها نیز به عدد 666 عدد مقدس شیطان‌پرستان اشاراتی شده است.

در آیین کابالایی، ریاضت‌های شیطانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ یکی از نقاط اشتراک کابالیست‌ها با شیطان پرستان، تقدس نمادهای خرافی و فنون جادوگری است. اساسا سحر و جادو از آن جهت که اسرار آمیز است در میان کابالیست‌ها، حائز اهمیت است.

توجه ویژه شبه عرفان کابالا به سحر و جادو و فلسفه بافی‌هایی که در مورد ماهیت شر و پیوند آن با ساحت خداوند برقرار نموده، موجب شده که بسیاری از گروه‌های شیطان‌گرا به صورت مستقیم و غیرمستقیم، از مفاهیم و آئین‌های این عرفان کاذب در فرقه‌های خود بهره‌گیری کنند.

آموزه‌های کابالا، پشتوانه جنایت‌های رژیم صهیونیستی

اما پیرامون نوع رابطه میان اعمال وحشیانه و جنایتکارانه رژیم جعلی صهیونیستی و آموزه‌های عرفان منحط کابالا، مباحث زیادی مطرح شده است؛ بسیاری از اندیشمندان و تحلیل‌گران، پشتوانه فکری و اعتقادی سران رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان فلسطینی را آموزه‌های کابالیستی می‌دانند که رگه‌هایی از نژادپرستی نیز در آن مستتر است.

در سال 2014 میلادی در زمان تهاجم وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شهرک نشینان غاصب صهیونیستی، ضمن حمایت از کشتار زنان و کودکان فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست،متاثر از آموزه‌های کابالایی، خواستار کشتار همه فلسطینیان و اعراب بودند و با برپایی تظاهراتی شعارهایی را در این زمینه سر می‌دادند.

آموزه‌ها و نمادهای کابالایی در هالیوود

آموزه‌ها و نمادهای کابالایی در امپراتوری رسانه‌ای و تبلیغاتی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها ظهور و بروز زیادی دارد؛ تقریبا می توان سناریو اکثر فیلم‌های هالیوودی را برگرفته از آموزه‌های کابالایی دانست؛ قرابت میان عرفان منحط کابالا و دستگاه عریض و طویل هالیوود به قدری وسیع است که فرقه ای تحت عنوان کابالا هالیوودی شکل گرفته است.

نماد کابالا هالیوودی دست بند قرمزی است که آن را می توان در دست اکثر کارگردانان و بازیگران فعال در هالیوود مشاهده کرد؛ شاید بتوان “جیمز کامرون” کارگردان برجسته هالیوود را چهره شاخص جریان کابالا هالیوودی دانست.

شاخصه اکثر ساخته‌های این کارگردان علاوه بر جلوه‌های ویژه حرفه‌ای و تصاویر حیرت‌انگیز، آموزه‌های کابالایی موجود در آن‌ها است؛این امر را می‌توان به طرز آشکاری در فیلم “آواتار” آخرین ساخته این کارگردان مشاهده کرد؛ در این فیلم، موجودات نیمه انسان و نیمه حیوانی موسوم به “آواتار” در سیاره‌ای به نام “پاندورا”، گرداگرد درختی مقدس زندگی می‌کنند؛ با نگاهی به آموزه های کابالا درمی یابیم که درخت در این فرقه عرفانی منحط از اهمیت و تقدس خاصی برخوردار است و کابالیست‌ها، درخت را واسطه میان عالم ملکوت و عالم ناسوت می‌دانند و اعمال عبادی خود را عمدتا در برابر درختان انجام می‌دهند.

امیدوارم این مقاله « کابالا » برای شما مفید باشد.

منبع: پرسمان دانشگاهیان

دکمه بازگشت به بالا