شهر اندیشه

شهر اندیشه

شهر اندیشه کجاست ؟منطقه اندیشه و فاز های آن ، بررسی کل فازها، قیمت خانه و املاک اندیشه

اندیشه۲ دیدگاه ها۲۵,۸۴۷ بازدید

شهر اندیشه : اندیشه کجاست ؟ فاز های اندیشه تهران ، بررسی مراکز خرید و تفریحی و ویژگی های این محله ، بهترین فاز برای سکونت و ایجاد کسب وکار

شهر اندیشه  کجاست:

شهر جدید اندیشه که در ۲۰ کیلومتری محور غربی تهران از میدان آزادی قرار دارد، در بخش مرکزی شهرستان شهریار در استان البرز واقع شده و در سال ۱۳۸۲ طرح تفضیلی آن به تصویب رسید. شهر جدید اندیشه دارای ۶ فاز است و در ۲۰ کیلومتری شهر تهران، ۷ کیلومتری جنوب شرقی شهر کرج و در ۳ کیلومتری شمال غربی شهرستان شهریار قرار دارد.منبع

شهر اندیشه :

این منطقه یکی از منطقه های خوش آب و هوا میباشد که علاوه بر محیط مناسب برای سکونت، انتخاب خوبی برای ایجاد کسب و کار میباشد

شهرک اندیشه قسمت از بار جمعیتی شهر تهران را به دوش می کشد و دارای امکانات تفریحی و رفاهی بسیار خوبی که توانسته توجه شهروندان تهرانی را به خود جلب کند.

اگر به زندگی در اطراف تهران فکر می کنید، شهرک اندیشه یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما خواهد بود.

کم جمعیت و خلوتی شهر اندیشه از جمله مزیت های این منطقه بشمار می رود. شهرداری شهر اندیشه با رعایت اصول شهرسازی و استاندارد بودن اکثر خیابان ها، آرامش زیادی را برای شهروندان خود فراهم کرده است.

شهرک اندیشه در جنوب غربی تهران قرار گرفته و اکثر شهروندان تهرانی این شهر جدید را به جهت پاک بودن می شناسند.

آپارتمان های شهرک اندیشه: فازهای شهر اندیشه

اندیشه از ۶  فاز تشکیل شده است که از فازهای ۱ تا فاز ۶ به ترتیب نامگذاری شده است.در ادامه به بررسی این فازها، امکانات  و وِیژگی های آن میپردازیم.

در قسمت جنوب این منطقه فازهای ۲ و ۳ قرار گرفته که به لحاظ فضای شهری به صورت کامل متفاوت است.

فاز ۳ شهرک اندیشه یکی از بهترین گزینه های خرید خانه های ویلایی با قیمت مناسب است.

فاز ۱ شهرک اندیشه

فاز ۱ : به علت مهاجرت به این قسمت و درخواست ملک بافت شهری این منطقه از حالت ویلایی به حالت آپارتمان تغییر پیدا کرده است.

این منطقه به علت دارا  بودن مغازه های مختلف برای ایجاد کسب و کار مناسب میباشد این فاز درجنوبی ترین قسمت اندیشه و از قدیمی ترین فازهای این منطقه میباشد این فاز دارای سه خیابان اصلی به نام های بلوار دنیا مالی ، طالقانی و مدرس میباشد.

اکثر فرهنگیان اطراف تهران در این فاز زندگی می کنند. انتخاب این فاز برای زندگی معمولا برای کسانی است که زندگی در اطراف تهران را ترجیخ می دهند.

فاز ۲ شهرک اندیشه

فاز ۲ : این فاز فاصله نسبتا زیادی با دیگر فاز ها دارد در این بخش خانه ها به دو صورت ویلایی و آپارتمان مشاهده میشوند ورودی اصلی این فاز از بلوار ولایت میباشد بلوار اصلی این فاز بلوار نیلوفر میباشد فضای سبز د این منطقه نسبت به فاز های دیگر کمتر است.

تقریبا ۳۰ سال پیش این فاز در فضایی بیش از ۲۰ هکتار ساخته شد و در ابتدا خانه های ویلایی و سپس آپارتمان هایی با کلیه امکانات در آن ساخته شد.

این فاز نسبت به فازهای دیگر دورتر است اما از امکانات تجاری و رفاهی بی نصیب نمانده است.

خرید خانه در این فاز برای افرادی ککه می خواهند به شهر کرج و منطقه فردیس نزدیک باشند می تواند بهترین گزینه باشد.

فاز ۳ شهرک اندیشه

فاز ۳ :این فاز با دارا بودن شرایط زیرساخت های بهتر و جدیدتر وضعیت مناسب تری نسبت به فاز ۱ دارد همچنین این منطقه از لحاظ دسترسی بهترین فاز برای سکونت و محل زندگیاست.

این فاز حدودا ۳۰ سال پیش احداث شد، همچنان ساخت آپارتمان در این شهرک ادامه دارد.

فضای تجاری خوبی دارد و از پاساژها و مراکز خرید متعددی برخوردار است.

سینما ساحل یکی از مراکز فرهنگی تفریحی است که در فاز سه شهرک اندیشه قرار دارد.

فاز ۳ شهرک اندیشه در این سال ها به یکی از محبوب ترین اماکن برای خرید خانه های ویلایی نزدیک به تهران تبدیل شده است و این موضوع برای سرمایه گذاری در این منطقه گزینه بسیار خوبی است.

بازار بزرگ که الهام گرفته از میدان نقش جهان اصفهان است یکی از پروژه های زیبا و متفاوت این منطقه است.

یکی از اماکنی است که سبب شده تا توجه زیادی به خود جلب کند.

مراکز خرید فاز سه شهرک اندیشه

فاز ۴ شهرک اندیشه

فاز ۴ :این فاز متصل به فاز ۳ بوده و از طریق بلوارآزادی به فاز ۳ دسترسی دارد از سمت جاده کرج از دو بلوار گلها و شورا میتوان به این بخش دسترسی پیداکرد.

یکی از مناطقی است کهبه جاده کرج- شهریار دسترسی بسیار خوبی دارد و یکی گزینه های بسیار خوب برای خرید آپارتمان در شهرک اندیشه است.

فاز ۴ شهرک اندیشه دارای خانه های ویلایی و آپرتمان های لوکس است. مجتمع ارغوان یکی از معروف ترین اماکنی است که این منطقه را محبوب کرده است.

فاز ۵ شهرک اندیشه

فاز ۵ :این فاز در امتداد فاز ۴ قرار دارد و نسبت به دیگر فازها از آرامش و سکوت بیشتری برخوردار است میدان خلیج فارس مابین دوفاز ۴ و ۵ قرار دارد.

این منطه از مدارس و فرهنگسرا برخوردار است.

فاز ۶ شهرک اندیشه

فاز۶ :این فاز در مالکیت بخش خصوصی میباشد که شهرداری مجوز ساخت و ساز در این منطقه را نمیدهد.

یکی از گرانترین مناطق اندیشه بشمار می رود و برای سرمایه گذاری موقعیت بسیار خوبی دارد.

مراکز خرید اندیشه

خیابان دنیا مالی واقع در فاز ۱ اندیشه که در مرکز شهر اندیشه قرار گرفته و به دلیل دسترسی جاده های تهران کرج از موقعیت اقتصادی خوبی برخوردار است . تمرکز مغازه ها و مراکز خرید در این قسمت میباشد

همچنین بازار بزرگ نقش جهان که با الگو برداری از میدان نقش جهان اصفهان شناخته شده است در فاز ۴ قرار گرفته است.

مجتمع تجاری نگارستان واقع در فاز ۳ از دیگر مراکز خرید بوده که از پربازدیدترین مراکز تجاری میباشد.

مزایای خرید آپارتمان در شهرک اندیشه

دسترسی آسان به تهران و کرج

دسترسی آسان به تهران و کرج و دارای حمل و نقل عمومی بسیار خوبی است. این منطقه دارای پایانه اتوبوس رانی و تاکسی به سایر نقاط تهران رفت و آمد را برای اهالی آسان کرده است.

وجود فروشگاه های زنجیره ایی متعدد

اهالی این منطقه دسترسی بسیار خوبی به فروشگاه های زنجیره ایی دارند و امکان خرید بدون دردسر برای کلیه شهروندان فراهم شده است.

زندگی بدون استرس و آرام

شهرجدید اندیشه بسیار خوش آب و هوا است و آرامشی وصف نشدنی در آن حکم فرماست.

امکانات بهداشتی و درمانی بسیار خوب

به دلیل وجود مراکز درمانی و درمانگاه‌ها در شهرک جدید اندیشه، امکاناتی بهداشتی و درمانی بسیار خوبی را برای ساکنین فراهم کرده است.

مراکز درمانی شهرک اندیشه

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور شهریار واقع در شهرک صدف اندیشه است.

مدارس و دانشگاه های معتبر

در این شهرک مراکز علمی بسیار خوبی قرار دارد که امکان تحصیل را برای کلیه ساکنین فراهم کرده است.

هزینه زندگی در اندیشه مناسب است

هزینه های زندگی و قیمت خانه برای خرید و یا اجاره در این منطقه بسیار کم تر از مرکز شهر تهران است و یکی از دلایل مهاجرت افراد و خرید خانه در اندیشه همین موضوع است.

وجود انواع مراکز تفریحی و فضاهای سبز

در کلیه فازهای این شهرک، مراکز تفریحی و فضاهای سبز بسیار خوبی قرار داده شده است که امکان تفریح را برای کودکان و بزرگسالان فراهم کرده است.

شرایط خرید آپارتمان در شهرک اندیشه

به دلیل نزدیکی اندیشه به پایتخت و قیمت پایین خانه های آن نسبت به کلان شهرهای مجاور خرید آپارتمان جزو گزینه های بسیار مناسبی برای شهروندان بشمار می رود.

اگر قصد دارید در این منطقه سرمایه گذاری کنید می توانید در خانه های ویلایی، آپارتمان های قدیمی و یا مجتمع های لوکس و مدرن را جزو گزینه های خود قرار دهید.

مراکز تفریحی اندیشه

پارک آبی ساحل شهر: سه راه اندیشه، بقهار شرقی، نرسیده به میدان پ ۸۶۰

یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز تفریحی، ورزشی و تجاری غرب تهران است.

مجموعه ورزشی مشهدی اندیشه: فاز سه اندیشه، هیابان بلورخانی، خیابان نیلوفر، خیابان لاله

استخر مشهد واقع در اندیشه دارای امکاناتی اعم از سونا خشک، سونا بخار، جکوزی و حوضچه آبسرد است.

استخر و سونای آب هوای طلایی: فاز سه اندیشه، بلوار آزادی، خیابان گلستان

استخر دوقلوی آب های طلایی دارای امکانتی اعم از سونا خشک، سونا بخار، جکوزی و حوضچه آبسرد و استخر آب درمانی است.

گالری هنری پنجره: اندیشه، فاز۴ بازار بزرگ نقش جهان، سرای حافظ

مسیرها و راههای ارتباطی اندیشه

مراکز درمانی اندیشه

مراکز آموزشی اندیشه

لینک کوتاه : h ps:b2 .i 649171 – h ps:i a iju.i a dishe

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

شناخت شرایط و امکانات زندگی در شهر جدید اندیشه

شهر اندیشه، جایی است که بخشی از بار جمعیت تهران را به دوش می‌کشد. از نظر امکانات رفاهی و اجتماعی، از شهرهای تهران و کرج کم ندارد و یکی از بهترین مناطق برای زندگی در اطراف پایتخت است.

شهر جدید اندیشه، نماد برنامه ریزی شهری

شهر جدید اندیشه ۲۰ کیلومتر از تهران فاصله دارد و از جنوب شهر کرج ۷ کیلومتر فاصله دارد. نزدیک‌ترین دسترسی اندیشه به شهر مجاور، شهریار است که ۳ کیلومتری فاصله دارد. 

از نظر شهرسازی سبک مدرنی دارد و برنامه ریزی شهری پیش از توسعه آن انجام شده است. توسعه بر اساس برنامه پیش رفته به همین دلیل شما ترافیک سنگین یا آلوده هوا ناشی از ازدحام و شلوغی را مشاهده نخواهید کرد.

اندیشه کرج کجاست؟

اگر به  نقشه اندیشه نگاهی بیندازیم، متوجه منطقه‌ای خواهیم شد با ۶ فاز مسکونی، قسمت شمال و شرق آن جاده کرج شهریار می‌گذرد. قسمت جنوبی آن جاده شهریار قرار گرفته. قسمت غرب جاده ملارد. قسمت شمالی، دو فاز ۶ و ۵ قرار دارد. بلوار آزادی و بلوار شورا و بلوار ولایت از خیابان‌ها مهم این منطقه است.

 بخش جنوبی دو فاز ۲ و سه قرار گرفته است. دو شهرک مسکونی صدف و بنفشه سمت شرق و در امتداد جاده کرج شهریار واقع شده است.

فاز اول شهر جدید اندیشه

فاز یک، از نظر زمانی قدیمی‌تر است و می‌توان گفت تا حدودی بافت سنتی دارد. مهم‌ترین نکته در مورد این فاز، قرار نگرفتن در محدوده شهر جدید اندیشه است و باید دقت داشته باشید که فاز یک بخشی از ناحیه یک شهرداری شهریار است.

پیش از انقلاب ساخته شده و حدود ۲۰ سال پیش بخشی از زمین‌های آن به وزارت آموزش و پرورش واگذار شد تا خانه‌هایی را برای فرهنگیان احداث کند.

فاز دو شهر جدید اندیشه

فضایی دارد به مساحت ۱۲۰ هکتار که هم خانه‌های ویلایی در آن به چشم می‌خورد و خانه‌های آپارتمانی. احداث آن به حدود ۳۰ سال پیش باز می‌گردد.

میان فاز دو با سایر فازها، فاصله‌ی زیادی وجود دارد. امکانات و خیابان کشی‌های مناسبی دارد و ساختار اصولی برای احداث آپارتمان و ویلا در آن در نظر گرفته شده است.

فاز سوم اندیشه تهران

حوالی سال ۱۳۷۰ بود که در زمینی به مساحت ۳۶۰ هکتار، سرمایه‌گذاری برای ساخت مسکن آغاز شود و این روزها فاز سه را می‌توان یکی از بهترین فازهای این شهرک دانست.

به دلیل جذب سرمایه، امکانات رفاهی برای سکونت وسعت بیشتری دارد. اگر قصد انتخاب داشته باشید احتمالا فضای این فاز به نظرتان بهتر خواهد بود و شرایط ممتازی در این منطقه دارد.

در این فاز پروژه بازار بزرگ که با سبک معماری نقش جهان احداث شد و در کنار آن مجتمع تجاری ارغوان که در امتداد فاز سه و در فاز چهارم احداث شد چهره‌ای دیگر به منطقه بخشید.

فاز چهارم اندیشه

حوالی سال‌های ۱۳۷۵ اراضی به مساحت ۳۳۰ هکتار برای احداث فاز چهارم در نظر گرفته شد. این فاز گسترش در امتداد گسترش فاز سوم شکل گرفته و در کنار جاده کرج به شهریر قرار دارد و دسترسی مناسبی به جاده‌های بین شهری دارد.

فاز پنجم اندیشه تهران

این فاز در قسمت شمالی فاز ۴ قرار گرفته و با جذب سرمایه در مساحتی محدود به ۱۹۴ هکتار بخش مسکونی این منطقه را را با در اختیار گرفتن امکانات رفاهی مانند فرهنگسراها  و مدارس و مراکز تجاری به محلی آرام و مناسب برای سکونت تبدیل شده است

فاز ششم اندیشه

فاز ششم، بخشی از منطقه است که تماما به دست بخش خصوصی احداث شده است. می‌توان خانه‌هایی در آن پیدا کرد که از نظر میانگین قیمت بالاتر از سایر نقاط است.

ساخت و ساز در آن هر روز وسعت بیشتری می‌گیرد و محل مناسبی برای سرمایه گذاری است. مساحت آن ۴۰۰ هکتار است که وسیع ترین فاز اندیشه خواهد شد.

خانه‌های ویلایی شیک با قیمت بسیار ارزان در اندیشه تهران

امکانات خانه های اندیشه در بخش‌های ویلایی کم از سایر خانه‌های ویلایی شهر تهران یا مهرشهر ندارد. می‌توان خانه باغ‌هایی بسیار شیک و معضا لوکس را نیز در این منطقه پیدا کرد.

اما اگر نگاهی به قیمت خانه در اندیشه خصوصا در بخش ویلایی بیندازید، این قیمت برایتان باور کردنی نیست. می‌توان یک دستگاه خانه باغ ویلایی را یک دهم قیمت در مقایسه با کرج یا تهران خریداری کنید.

امکانات مشابهی دارد و دسترسی آسان به جاده‌های بین شهری باعث شده است که به سرعت به کرج و تهران شهریار دسترسی داشته باشید.

امکانات زندگی در شهر جدید اندیشه

اگر تصمیم به خرید خانه در شهر جدید اندیشه دارید ، باید بدانید که این منطقه از نظر امکانات هیچ کم از شهرهای دیگر ندارد.

مدارس گوناگون با کیفیت آموزشی بالا و فضای آموزشی وسیع، مدارس دولتی و غیر دولتی، زمین‌های ورزشی و زمین‌های بازی مناسب کودکان و تمامی شعب بانک‌های مورد نیاز شما، مراکز درمانی شبانه روزی و ۵ داروخانه و تعداد محدودی مطب تخصصی به شما خدمات اولیه پزشکی را خواهد داد.

البته از نظر نبود بیمارستان تخصصی کمبودهایی حس می‌شود. برای خرید از میادین میوه و تره بار خرید کرد. دو ایستگاه آتش نشانی و کتابخانه و فرهنگسرا و سینمای دو ساله و سینما چند بعدی چندین مسجد و …، تنها بخشی از امکانات مستقر در این منطقه است. بعلاوه پمپ گاز و پمپ بنزین این منطقه دسترسی مناسبی دارد. با وجود آنکه شهر تازه ساخت است اما امکانات و توجه  به جزئیات باعث شده است که ساکنان کمبودی حس نکنند.

شهرسازی مدرن در شهر جدید اندیشه

به دلیل تازه ساخت بودن شهر، از ابتدا برنامه‌های توسعه و بلوار کشی تدوین شده است و بی حساب و کتاب شهر گسترش نیافته است.

بسیاری از معضلاتی که در شهرهای بزرگ مانند تهران وجود دارد از جمله ترافیک سنگین و تراکم غیر استاندارد و هوای آلوده و … به دلیل عدم برنامه ریزی شهری رخ می‌دهد که این موارد در مورد شهر جدید اندیشه وجود ندارد.

یکی از بهترین و خاص‌ترین ویژگی‌های این منطقه، خیابان‌ کشی‌هایی است که اجازه بالا رفتن سرعت را به رانندگان نمی‌دهد. خیابان کشی به نحوی انجام شده که تا حد امکان افراد به صورت پیاده برای خرید مایحتاج روزانه خود اقدام کنند و کمتر از اتومبیل استفاده کنند.

چنین ایده‌ای آرامش خاصی را به محیط بخشیده است. علاوه بر این تمهیداتی اندیشیده شده که رانندگان امکان افزایش سرعت را نخواهند داشت.

با ایجاد قوس‌ها و پیچیدگی‌هایی در معابر فرعی منطقه امکان سرعت بالا در آن وجود ندارد. همه خیابان‌ها دارای پیاده‌روهای استاندارد است. از این لحاظ مشکلی برای تردد نخواهید داشت.

شهر اندیشه

نظر شما در مورد این پست “شهر اندیشه” چیست؟

دکمه بازگشت به بالا