چذابه تا نجف چند کیلومتر است

چذابه تا نجف چند کیلومتر است

نقشه راهنمایی مرز چذابه تا نجف اشرف

نقشه راهنمایی مرز چذابه تا نجف اشرف

دانلود نقشه راهنمایی مرز چذابه تا نجف اشرف

فاصله مرز  چذابه تا شهر های عراق

نقشه سایر مرزها:

نقشه راهنمای مرز خسروی تا نجف اشرف

نقشه راهنمای مرز مهران تا نجف اشرف و کربلای معلی

نقشه راهنمایی مرز شلمچه تا نجف اشرف

لینک مفید:

کلیپهای محرم و صفر

تلگرام قرآن

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

مسافت مراکز استان‌ها با مرزهای عراق چقدر است؟

در جدول زیر مسافت مراکز استان‌ها تا پایانه‌های مرزی مهران، مسافت مراکز استان‌ها تا پایانه‌های مرزی چذابه و مسافت مراکز استان‌ها تا پایانه‌های مرزی شلمچه را مشاهده می‌کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین، غالب زائران از مسیرهای مرزی چهارگانه (مهران، شلمچه، خسروی و چزابه) تردد خواهند کرد که به همین منظور فاصله مسیرهای زائران مشخص شده است.

فاصله مسیرهای تردد زائران عتبات عالیات عراق به شرح ذیل است:

*مرز مهران

مهران تا کوت: ۸۲ – مهران تا دیوانیه : ۲۲۷ – مهران تا حله : ۲۳۸ – مهران تا بغداد : ۲۵۵ – مهران تا نجف : ۳۰۳ – مهران تا کربلا:۲۷۹ – مهران تا کاظمین: ۲۸۳ – مهران تا سامراء : ۴۴۴ – مهران تا سید محمد: ۴۰۹ – مهران تا طفلان مسلم : ۲۷۲

*مرز خسروی

خسروی تا کوت : ۳۴۱ – خسروی تا دیوانیه : ۳۹۵ – خسروی تا حله : ۳۰۵ – خسروی تا بغداد : ۱۹۰ – خسروی تا نجف : ۳۸۰ – خسروی تا خانقین : ۱۰ – خسروی تا مقدادیه : ۱۰۲ – خسروی تا بعقوبه : ۱۳۰-  خسروی تا کربلا: ۳۱۵ – خسروی تا کاظمین : ۲۰۳ – خسروی تا سامراء: ۳۲۶ – خسروی تا سید محمد:۲۹۱ – خسروی تا طفلان مسلم : ۲۸۱

*مرز شلمچه

شلمچه تا بصره : ۲۰ – شلمچه تا نجف ۴۶۰ – شلمچه تا کربلاء ۵۴۹ – شلمچه تا کاظمین دارای دو مسیر ۵۷۵ و ۶۲۱ کیلومتر – نجف تا کربلا: ۷۸ – نجف تا بغداد : ۱۶۱ – نجف تا بصره : ۴۶۷ – نجف تا حله : ۶۱ – نجف تا رمادی :۲۷۱ – نجف تا بعقوبه : ۲۲۷- نجف تا دیوانیه : ۷۵ – نجف تا کاظمین : ۱۸۰ – نجف تا سامراء: ۲۸۷ – نجف تاسید محمد: ۲۴۹ – نجف تا طفلان مسلم : ۱۱۶

کربلا تا بغداد : ۱۰۸ – کربلا تاکوت :۱۹۷ – کربلا تا حله :۴۲ – کربلا تا رمادی : ۲۱۸ – کربلا تا بعقوبه : ۱۸۴ – کربلا تا دیوانیه :۱۴۴ – کربلا تا بصره : ۵۲۴ – کربلا تا کاظمین : ۱۱۵ – کربلا تا سامراء: ۲۲۰ – کربلا تا سید محمد:۱۸۴ – کربلا تا طفلان مسلم :۳۸

سامراء تا بغداد : ۱۱۰ – سامراء تا سید محمد ۵۳

چگونه خود را به استان ایلام و مرز مهران برسانیم؟

استان ایلام در غرب کشور با استان‌های کرمانشاه، خوزستان و لرستان همسایه است و از طریق این سه استان می‌شود خود را به استان ایلام و مرز مهران رساند؛ البته معمولاً بیشتر زائران از طریق استان کرمانشاه خود را به استان ایلام می‌رسانند.

از استان کرمانشاه می‌توان از دو طریق شهرستان چرداول و شهرستان ایوان خود را به استان ایلام رساند و ازآنجا به مرز مهران رفت، همچنین از طریق استان لرستان از طریق شهرستان‌های چرداول و شهرستان دره شهر نیز می‌توان به شهر ایلام و بعد مهران تردد کرد.

از طریق استان خوزستان نیز می‌توان خود را به واسطه شهرستان دهلران به‌طور مستقیم وارد شهرستان مهران شد.

البته از شهر ایلام به سمت شهرستان مهران علاوه بر مسیر ایلام به مهران که از طریق صالح‌آباد انجام می‌شود می‌توان از طریق ایلام-ملکشاهی-مهران به مرز نیز رسید.

مسیرهای برای رسیدن به مرز مهران

۱- کرمانشاه-اسلام آباد-ایوان-ایلام-مهران، ۲-کرمانشاه-حمیل، سرابله-ایلام-مهران، ۳-خرم آباد-کوهدشت-سرابله-ایلام-مهران،۴-خرم آباد-دره شهر-بدره-ایلام-مهران، ۵-خوزستان-اندیمشک، دهلران-مهران

زائران می‌توانند با توجه به استان‌های محل سکونت در شرق، غرب، شمال و جنوب کشور از نزدیک‌ترین مسیر به استان‌های کرمانشاه، خوزستان و لرستان وارد استان ایلام شوند.

زائران حتماً با تجهیزات کامل و لباس گرم به ایلام سفر کنند

استان ایلام دارای یک فرودگاه در مرکز استان است و معمولاً به دلیل محدودیت‌های پروازی و همچنین نبود راه‌آهن، زائران بیشتر از طریق زمینی وارد استان می‌شوند که به دلیل کوهستانی بودن جاده‌های استان حتماً زائران توجه داشته باشند با تجهیزات کامل به استان سفر کنند.

به زائران توصیه می‌شود با توجه به سردسیر بودن استان ایلام بالباس‌های گرم به استان سفر کنند و تا حد امکان با توجه به ترافیک چند روز قبل از روز اربعین و با وسایل عمومی خود را به استان و مرز مهران برسانند.

شماره تماس‌های ضروری در استان ایلام

پایانه ایلام: ۰۸۴۳۲۲۲۷۳۹۰، سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌های استان ایلام: ۰۸۴۳۳۳۳۱۸۲۲، اطلاعات پرواز فرودگاه ایلام: ۰۸۴۳۲۲۳۶۸۰۱ و ۰۸۴۳۲۲۳۶۸۰۰، گمرک استان ایلام: ۰۸۴۳۸۲۲۲۹۲۴، فرمانداری مهران: ۰۸۴۳۸۲۲۲۵۰۵، هواشناسی استان ایلام: ۰۸۴۳۳۳۳۱۹۶۰، شهرداری مهران: ۰۸۴۳۸۲۲۲۴۶۱، اداره راه و شهرسازی استان ایلام: ۰۸۴۳۳۳۳۸۰۰۱

زائران حتما به نرخ کرایه ها توجه کنند که از برای این کار می توانند از سازمان حمل و نقل و پایانه های استان ایلام اطلاعات کسب کنند چراکه بعضا تخلفاتی در مورد اضافه کردن کرایه ها مشاهده می شود.

کرایه پارک خودرو در مرز مهران چقدر است؟

به گفته شهردار مهران پارکینگ بزرگ اربعین با ظرفیت پارک ۴۰ هزار خودرو در ورودی شهر مهران بازگشایی شده است که می‌طلبد زائران خودروهای خود را در پارکینگ بزرگ اربعین، پارکینگ برکت و دیگر پارکینگ‌های عمومی سطح شهر پارک کنند. کرایه مصوب پارک خودرو در پارکینگ اربعین در مرز مهران برای تمام روزهای توقف ۵۰۰ هزار ریال است.

نقشه راهنمایی مرز شلمچه تا نجف اشرف

نقاط مجهز به وای فای در پیاده روی اربعین اعلام شد

معاون وزیر ارتباطات لیست نقاطی که در آنها خدمات اینترنت رایگان در مسیر نجف به کربلا را به شرح ذیل اعلام کرد:

موکب حضرت زهرا (نجف، ثوره العشرین، ابتدای مسیر)

مسجد و مقبره الحکیم (نجف، زیر پل ثوره العشرین اول مسیر)

عمود ٢٠٢ موکب امام خمینی

عمود ٢٨۶ موکب امام رضا

عمود ٣٠٩

عمود ۴۶٠ موکب احباب الزهرا

عمود. ۵۴٨

عمود ٧٠٧ موکب امام رضا

عمود ٨٢٨ موکب صاحب الزمان

عمود ٩۵٣ موکب شهید الله

عمود ١١٢٠ موکب خدام الحسین

عمود ١٢٢٢ #فناوری

چذابه تا نجف چند کیلومتر است

نظر شما در مورد این پست “چذابه تا نجف چند کیلومتر است” چیست؟

دکمه بازگشت به بالا