دانشگاه علمی کاربردی

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 رشته ها | sa jesh

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

909 9075307

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

دانشگاه علمی کاربردی یکی از برترین مراکز علمی آموزشی ایران است که بیش از هزار واحد آموزشی در سراسر کشور دارد که به دو صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد. داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی لازم است لیست رشته‌های موجود در آن‌ها را از طریق سایت ثبت نام علمی کاربردی تهیه کنند و از شرایط ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه مطلع شوند. سپس در صورت تمایل جهت خرید کارت اعتباری ثبت نام، اطلاعات هویتی خود را درج کنند.

متقاضیان محترم جهت پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی واحدهای دانشگاهی علمی کاربردی سراسر کشور می‌توانند با ورود به سامانه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی به نشانی sa jesh.o g، دفترچه آن را مطالعه نمایند و سپس از میان رشته‌های ارائه شده، دست به انتخاب رشته بزنند. در حال حاضر ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی شروع شده است.

داوطلبان مقطع کاردانی از نیمه‌های بهمن و متقاضیان مقطع کارشناسی ناپیوسته از دی ماه می‌توانستند با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نام نویسی کنند. داوطلبان گرامی دقت داشته باشند که قبل از ثبت نام، اطلاعات خود را از طریق مطالعه دفترچه تکمیل کنند. در صورت وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات وارده توسط داوطلب با اطلاعات حقیقی ثبت نام، از ادامه ثبت نام متقاضی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

دانشگاه علمی کاربردی برای ترم مهر در 2 مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد. داوطلبان برای ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی ناپیوسته در صورت بودن آزمون باید مدرک کاردانی یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم و آموزشگاه‌های مورد تایید آن را ارائه دهند.

این داوطلبان تا پایان شهریور ماه مهلت دارند مدرک کاردانی خود را بگیرند و ثبت نام خود را تکمیل کنند. البته آن‌ها باید شرایط دیگری را نیز برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داشته باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برای آشنایی بیشتر با شرایط ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور، روی لینک آبی رنگ کلیک کنید. 

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی 1402

کلیه داوطلبان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی، می‌توانند به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یا همان سامانه ثبت نام اینترنتی به آدرس edu.uas .ac.i مراجعه نمایند و فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند. در واقع زمان پذیرش دانشگاه علمی کاربردی هر سال تا آخر مهر ماه ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است شرط حداقل معدل در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تاثیرگذار خواهد بود. در ضمن منظور از شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی، تاثیر معدل کتبی دیپلم در پذیرش داوطلب در دانشگاه علمی کاربردی است. پذیرش علمی کاربردی ترم مهر فقط از طریق سایت سنجش و یا تماس با مرکز امکان پذیر خواهد بود.

امسال نیز فرایند اسم نویسی مانند روال سال‌های گذشته بصورت اینترنتی بوده، اما گاها سابقه ثبت نام حضوری در مواردی هم وجود داشته است. فرآیند ثبت نام به این شکل است که در طول زمان ثبت نام علمی کاربردی تعیین شده با خرید کارت اعتباری، فرم ثبت نام  را تکمیل نموده و انتخاب‌های خود را مشخص نمایید.

منظور از انتخاب، همان رشته‌ها و دانشگاه‌هایی است که داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در آن‌ها هستند. تعداد این انتخاب‌ها برای داوطلبان ورودی نیمسال دوم، بیست انتخاب خواهد بود. برای خیلی‌ها اولین بار است که درباره ثبت نام بدون کنکور می‌شنوند. این طرح به منظور از میان برداشتن کنکور سراسری از مسیر رسیدن به دانشگاه انجام شده است و تا از میان رفتن کامل کنکور سراسری ادامه می‌یابد.

پس نتیجه می‌گیریم که ثبت نام بدون کنکور به اندازه آزمون سراسری دارای اهمیت و حساسیت است. اگر در روند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی سهوا مرتکب اشتباهی شوید، ثبت نام شما لغو خواهد شد. پیشنهاد می‌شود قبل از هر چیز دفترچه و فرم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را به دقت مطالعه کنید و در صورت وجود هرگونه ابهام یا نیاز به راهنمایی، با ایران تحصیل تماس حاصل کنید.

جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

ثبت نام در نیم سال اول مهر ماه 1402

امسال زمان ثبت نام کاردانی علمی کاربردی در نوبت مهر ماه از 24 تا 31 مرداد ماه و برای کارشناسی ناپیوسته نیز در همین بازه زمانی اعلام شد. داوطلبان عزیز می‌بایست جهت ثبت نام به صورت اینترنتی به سایت سنجش به آدرس sa jesh.o g مراجعه کرده و در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در حال حاضر مهلت ثبت نام برای ورودی مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی به اتمام رسیده است. لذا شما باید منتظر نوبت دوم باشید.

برای کسب اطلاع از شهریه دانشگاه علمی کاربردی روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در نیم سال دوم بهمن ماه 1402

در سال گذشته جهت ورود به این دوره برای مقطع کاردانی از 16 تا 22 دی ماه و برای ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور از 17 تا 23 دی ماه شروع شد. در حال حاضر این  تاریخ برای مقاطع کاردانی و کارشناسی به ترتیب از 7 – 17 و 5 – 15 دی ماه است. لذا داوطلبان جهت ثبت نام در این دانشگاه می‌توانند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش یا سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنند.

اطلاعیه 

همه رشته های تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند.

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه انجام عملیات تکمیل فرم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و راهنمای تصویری آن را ارائه دهیم. در ابتدا مراحل را به صورت کلی بررسی کرده و سپس جزئیات را شرح می‌دهیم. مراحل کلی نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به شرح زیر است:

ابتدا با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sa jesh.o g وارد سامانه شوید. سپس با دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر شرایط را با دقت مطالعه کنید. در مرحله بعد نیاز است مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را آماده کنید. با خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام، فرم ثبت نام  دانشگاه علمی کاربردی در سایت مربوطه برای شما نشان داده می‌شود. در مرحله آخر نیز برای تایید مراحل و دریافت رسید ثبت نام باید اقدامات لازم را انجام دهید.

✔️ برای شرح مراحل نیز ابتدا طبق تصویر زیر وارد سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سنجش شوید. سپس گزینه ” دانشگاه جامع علمی کاربردی ” از منوی سمت راست سایت سنجش انتخاب نمایید.

✔️ حالا کارت اعتباری ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را خریداری کنید.

✔️ بعد از آن که سریال کارت اعتباری خود را از سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دریافت کردید با کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم وارد سامانه شوید.

✔️ در اینجا لازم است اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را درج کنید.

✔️ بعد از آنکه اطلاعات شما ثبت و تایید شد، لازم است شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی خود را از سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دریافت کنید تا مراحل پیگیری خود را به کمک این سامانه بعدا انجام دهید.

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی را در مقاله داخل لینک مشاهده نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 1402

برای اینکه داوطلبان بتوانند ثبت نام خود را در این دانشگاه تکمیل نمایند باید مدارک خود را در سامانه آپلود کنند یا به صورت حضوری مراجعه نمایند تا اطلاعات هویتی آن‌ها تائید شود. ما در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی را برای شما ذکر می‌‎کنیم.

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی

✔ ارائه کارت ملی و شناسنامه

✔ ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان

✔ ارائه اصل آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده (برای داوطلبان ثبت نام کاردانی مدرک دیپلم و برای داوطلبان ثبت نام کارشناسی مدرک کاردانی لازم است.)

✔ ۶ قطعه عکس 4*3

✔ کپی از صفحه اول دفترچه بیمه

✔ فرم تاییدیه معدل برای افرادی که تازه فارغ‌التحصیل شدند و هنوز گواهینامه پایان تحصیلات خود را نگرفتند.

✔ ارائه اصل گواهی اشتغال به کار با امضای مسئول مربوطه

✔ داوطلبانی که شاغل هستند باید آخرین فیش حقوقی یا قرارداد خود را ارائه نمایند.

برای اطلاع از سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور در سامانه دانشگاه علمی کاربردی

از سوالات مهم دانشجویان علمی کاربردی، بازیابی رمز عبور است. بسیاری از افراد در شرایط مختلف رمز عبور و نام کاربری خود را فراموش می‌کنند. بنابراین لازم است در اولین فرصت رمز عبور و یا نام کاربری خود را بازیابی کنند تا در ورود به سامانه دچار مشکل نشوند. مراحل بازیابی رمز عبور در سامانه دانشگاه علمی کاربردی به شرح زیر است:

✔ابتدا آدرس اینترنتی سایت سنجش را در مرورگر گوگل جستجو کنید.

✔سپس وارد بخش ورود به سیستم پاسخگویی شوید.

✔اگر عضو سامانه سنجش کشور نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و اطلاعات خود را وارد کنید.

✔در صورتی که از قبل ثبت نام کرده باشید، بر روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید.

✔در صفحه باز شده برای بازیابی رمز عبور و نام کاربری از بین امکانات مختلف سامانه، درخواست جدید را انتخاب کرده و رمز عبور و نام کاربری خود را بازیابی کنید.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول در تمامی رشته‌های موجود باید به دفترچه ثبت نام آن مراجعه و سپس رشته‌های مد نظر خود را انتخاب کنند. ضمنا با توجه به عدم امکان ویرایش لازم است داوطلبان محترم دقت لازم را در انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی داشته باشند و موارد را به دقت وارد نمایند. به منظور تسهیل در امور ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی، داوطلبان می‌توانند کلیه امور ثبت نامی خود را از طریق تماس با مرکز مشاوره ایران تحصیل انجام دهند.

شایان ذکر است کلیه داوطلبان می‌بایست شرایط مندرج در دفترچه را دارا باشند تا ثبت نام خود را انجام دهند. بدیهی است در صورتی که داوطلبی شرایط ثبت نام را  نداشته باشد ثبت نام او باطل خواهد شد و دانشگاه علمی کاربردی هیچ مسئولیتی در قبال آن‌ها ندارد. جهت اطلاع از رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در شهر خود می‌‌توانید به سایت دانشگاه علمی کاربردی edu.uas .ac.i مراجعه کنید.

برای اطلاع از زمان ثبت نام ارشد علمی کاربردی بر روی لینک کلیک نمایید. 

جزئیات دفترچه ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی 1402

در دانشگاه جامع علمی کاربردی تنوع رشته‌ها بسیار است و داوطلبان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می‌‌توانند در مجموعه زبان‌های خارجی، انگلیسی، فرانسوی و در گروه هنر، هنرهای تجسمی، طراحی و دوخت لباس، صنایع دستی، سینما و رشته موسیقی را انتخاب کنند. همچنین گروه صنعت جامع علمی کاربردی نیز دارای رشته‌های پرطرفداری است که شامل تمام رشته‌های فنی و مهندسی مهم نیز می‌شود، ثبت نام ورودی نیمسال دوم نیز شامل این رشته‌ها خواهد بود.

در ثبت نام امسال برای لیست رشته‌ها در گروه صنعت می‌‌توانید کلیه رشته‌های مهندسی اعم از مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی مواد (متالوژی)، مهندسی کامپیوتر و مهندسی IT را نیز پیدا کنید. شما جهت دانلود دفترچه راهنما ثبت نام علمی کاربردی برای هر کدام از مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی به همراه کد رشته محل های آن‌ها می‌توانید به مقاله تمدید مهلت نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کنید.

برای کسب اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی 1402

همان‌گونه که اشاره شد ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع مختلف در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می‌شود. داوطلبان گرامی باید علاوه بر اطلاع از ضوابط دانشگاه، از لیست رشته محل‌های ارائه شده از سوی دانشگاه نیز مطلع باشند. همه اطلاعات مربوط به رشته‌های قابل پذیرش در دفترچه راهنمای ثبت نام ارائه شده است. در ادامه نیز به تعدادی از این رشته‌ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی اشاره خواهیم کرد. 

جهت اطلاع از آدرس دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی 1402

کلیه داوطلبان موظف‌اند شرایط مندرج در دفترچه دانشگاه علمی کاربردی را داشته باشند تا ثبت نام نهایی آن‌ها انجام شود. در ادامه جدول شهریه هر کدام از گروه رشته‌های این دانشگاه ارائه شده است. لازم به ذکر است این ارقام نسبت به سال گذشته حدود 20 الی 25 درصد افزایش داشته است، همچنین قابل ذکر است که شهریه دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد کمتر، در برخی موارد بیشتر  یا برابر با شهریه دانشگاه پیام نور می‌باشد.

برای انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد کلیک نمایید.

 اطلاعیه

نام‌نویسی و فرآیند انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی نیاز به دقت فراوان دارد؛ زیرا با کوچک ترین اشتباه . یا مغایرت در وارد کردن اطلاعات، ممکن است فرایند نام نویسی شما مختل شده و یا حتی از ثبت نام شما جلوگیری خواهد شد. اگر قصد ثبت نام دارید، توصیه می‌کنیم حتما با مشاوران در ارتباط باشید. هر ساله در مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی انجام می‌شود و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این سایت، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.اگر در مراحل ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی یا مقطع کاردانی آن دچار مشکل شدید، می توانید با شماره 9099075307 تماس گرفته و از کارشناسان ما درخواست ثبت نام نمایید.

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1402 در واقع همان سایت سازمان سنجش و آموزش کشور sa jesh.o g می‌باشد. داوطلبان می توانند به این سامانه مراجعه نمایند. در این حالت وارد صفحه جامع علمی کاربردی شده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام شان می توانند رشته خود را انتخاب کنند.

پس از طی این مرحله، پروسه ثبت نام شان تکمیل خواهد شد و برای این کار باید دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ را نیز از سایت سازمان دریافت نمایند. با مطالعه دفترچه داوطلبان می‌توانند کد رشته‌های بدون کنکور و صرفا مطابق سوابق تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع و رشته مورد نظرشان استخراج نمایند.

پس افراد می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، کد رشته‌های مورد نظر برای نام نویسی‌شان را تکمیل نمایند. در این صورت همه رشته‌ها را می‌توانند در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی را به همراه کدشان مشاهده کرده و سپس بر اساس آن انتخاب کنند. این سامانه در زمان انتخاب رشته تحصیلی و ثبت نام برای داوطلبان قابل دسترسی بوده و به راحتی می‌توانند نام نویسی شان را انجام دهند.

جدیدترین اخبار پیرامون دانشگاه علمی کاربردی 1402

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در سال 1402 اعلام شد

دانشگاه علمی کاربردی هر سال دو بار در نوبت مهر و بهمن ماه در رشته‌های اعلام شده دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان می‎توانند در مهلت مقرر فرایند نام‌نویسی خود را بر اساس سوابق تحصیلی و معدل خود تکمیل نمایند. معمولا در نوبت بهمن ماه، زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی می‌باشد و داوطلبان می‌توانند در مقاطع مختلف برای ظرفیت‌های خالی درخواست دهند. زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و تاریخ اسم‌نویسی در مرحله تکمیل ظرفیت برای داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته در تاریخ 20  الی 29 بهمن ماه می‌باشد.

شرط معدل برای مهمان شدن در دانشگاه علمی کاربردی 1402

دانشگاه علمی کاربردی، برای دانشجویانی که قصد مهمان شدن در این دانشگاه را دارند، یکسری شرایط تعیین کرده است. افراد واجد الشرایط می‌توانند به راحتی انتقالی خود را دریافت کنند. اما اگر دانشجویی شرایط تعیین شده را نداشته باشد، می‌تواند از طریق شرط معدل درخواست خود را به دانشگاه ارائه کند. شرط معدل لازم برای دریافت انتقالی مهمانی دانشگاه علمی کاربردی در سال 1402 ارائه شده است:

جهت ثبت درخواست مهمان شدن دانشگاه علمی کاربردی روی لینک کلیک نمایید.

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر و بهمن 1402 – 1403 آشنا کنیم. به صورت کلی برای ثبت نام در این دانشگاه کافی است اطلاعات لازم را در مورد زمان شروع ثبت نام به دست بیاورید و طبق مراحل گفته شده، ثبت نام خود را انجام دهید. از آنجا که ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو بازه زمانی مهر و بهمن صورت می‌گیرد، لذا لازم است در جریان جدیدترین اخبار ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باشید.

در حال حاضر زمان ثبت نام کاردانی علمی کاربردی از تاریخ هفته اول شهریور ماه شروع می‌شود. لذا داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در نوبت دوم آن نام نویسی کنند.

توصیه می‌‌شود فرآیند انتخاب رشته خود را با دقت لازم انجام دهید، زیرا وارد کردن حتی یک کد اشتباه می‌تواند شما را به رشته‌‌هایی غیر از رشته‌های انتخابی هدایت کند. البته می‌توانید برای این کار از کارشناسان متخصص نیز کمک بگیرید تا در وارد نمودن کد انتخاب رشته خود، نهایت دقت عمل را داشته باشید. اگر در این زمینه سوالی دارید یا به کمک مشاوران ما نیاز داشته باشید، می‌توانید با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند. 

برای دانلود فایل PDF ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

909 9075307

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

آیا امکان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی قبل از اخذ مدرک دیپلم وجود دارد؟

چنانچه بتوانید مدرک خود را تا پایان شهریور ماه دریافت نمایید، امکان ثبت نام را خواهید داشت.

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه ۱۴۰۲ چقدر است؟

متقاضیان محترم ثبت نام کاردانی علمی کاربردی می توانند تا شهریور ماه برای ثبت نام اقدام کنند.

پس از ثبت نام اینترنتی در دانشگاه علمی کاربردی چه اقدامی انجام دهیم؟

اولین مرحله پس از ثبت نام، ارسال مدارک هویتی و تحصیلی به دانشگاه و دریافت شماره دانشجویی است. برای راهنمایی بیشتر مقاله را مطالعه فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا