شروع مدارس از آبان 1402

زمان بازگشایی مدارس در سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ایران مشاوره ۱۴ نظرهاآخرین بروزرسانی: ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

تعطیلی مدارس و ادامه داشتن آن، زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال تحصیلی پایه های مختلف و بسیاری از سوالات دیگر، این روزها دغدغه بسیاری از مدیران، معلمان، دانش آموزان و والدین آن ها می باشد. در این راستا می توان به تدابیری اشاره کرد که برای آموزش از راه دور در نظر گرفته شده است. به طور مثال در حال حاضر دانش آموزان با استفاده از برنامه شاد با معلم خود ارتباط برقرار می نمایند و هم اکنون بسیاری از دانش آموزان و خانواده های آن ها با این پرسش مواجه هستند که آیا همچنان برنامه های آموزشی مدارس به صورت مجازی ارائه می شوند یا دانش آموزان ملزم به شرکت در کلاس های درس حضوری هستند؟

با توجه به اعلام دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش، از اولین روز مهر 1402 فعالیت حضوری خود را آغاز خواهند کرد.

فهرست محتوا

مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه زمانی بازگشایی می شوند؟

بنابر جدیدترین اخبار اظهارات معاون بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، با توجه به شرایط موجود حضوری شدن کلاس ها با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر می باشد. از این رو مدارس تمامی مقاطع از ۱ مهر ماه ۱۴۰۲ به صورت حضوری بازگشایی می شوند. لذا کلاس اولی ها نیز از 31 شهریور ماه 1402 در مدارس جشن شکوفه ها را برگزار خواهند کرد. با توجه به این که پیش از این نیز شرط بازگشایی مدارس، تکمیل روند واکسیناسیون تعیین شده بود، معاون وزارت بهداشت از موفقیت آمیز بودن این فرآیند تا حد زیادی خبر داده و آمار موجود، بیانگر این است که ۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده‌اند و بالای ۸۰ درصد دانش‌آموزان نیز تحت واکسیناسیون قرار گرفته اند.

 ثبت نام دانش آموزان در سیدا

روند دوره آموزشی در پیش دبستانی و ابتدایی 1402 – 1403

چند سال اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسری جهان مدارس به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد برگزار شد و سال پیش مجدد بصورت حضوری پیش گرفته شد. لذا در سال جاری نیز با توجه به جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان در طی این اتفاق و همچنین کاهش شیوع این بیماری، مجددا مدارسبه صورت حضوری برپا خواهد شد. هنمچنین لازم به ذکر است که با توجه به تداخل جشن شکوفه های کلاس اولی ها در 31 شهریور ماه سال جاری با ماه صفر جشن و پایکوبی در مدارس شکل نگرفته و در عوض و با رنگ و بوی عاشورایی برگزار خواهد شد.

ثبت نام کتاب درسی

روند دوره آموزشی در پایه های دوره اول و دوم متوسطه ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانش آموزان پایه های ششم به بعد نیز که جزو پایه های اول و دوم متوسطه محسوب می شوند از این قاعده مستثنی نیستند. لذا با توجه به شیوع کمتر بیماری کرونا در سال تحصیلی گذشته تصمیمی بنا بر حضوری شدن مدارس بعد از تحویل سال نو تصویب شد و از آن به بعد مدارس بر همین طبق و بر اساس روال سال های قبل به صورت حضوری از 1 مهر ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است که بدانید تا قبل از این، دانش آموزان می بایست آموزش ها را به صورت مجازی با ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش دنبال می کردند، همچنین از طریق دنبال کردن پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون، آموزش دروس در اختیار محصلین قرار می گرفت تا در صورت مواجهه با کمبود وقت برای امتحانات پایان ترم، دچار استرس و نگرانی نشوند.

سوالات متداول

1- مدارس برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از چه زمانی بازگشایی می شوند؟

طبق خبر منتشر شده، مدارس اول ابتدایی از 31 شهریور ماه و سایر پایه ها از 1 مهر ماه سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد.

2- ارائه آموزش ها در مدارس برای سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به چه صورت خواهد بود؟

آموزش ها در مدارس به صورت حضوری قابل اجرا می باشند.

3- کلاس های درسی مدارس در سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در چه شرایطی به صورت حضوری برگزار می شوند؟

تکمیل روند واکسیناسیون سراسری دانش آموزان و معلمان، ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب برای فاصله گذاری اجتماعی و … از جمله شرایط برقراری آموزش به صورت حضوری می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

زمان دقیق بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در این بخش از مطالب پایگاه خبری باغستان نیوز درباره زمان دقیق بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ مطلبی را برای شما آورده ایم، با ما همراه باشید.

زمان دقیق و تاریخ بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

مدارس ایران در سال تحصیلی 1402-1403 در روز شنبه 1 مهر 1402 بازگشایی خواهد شد.

خرید پک لوازم التحریر پک 19 عددی لوازم تحریر پرفکت مدل دیارا از دیجی کالا ( به صورت انلاین سفارش بدهید و درب منزل تحویل بگیرید) دغدغه خرید از بیرون را نداشته باشید و با بهترین قیمت سفارش دهید:

– ۳ عدد دفتر در رنگ های مختلف ۶۰ برگ – ۴ عدد خودکار Ca co آبی ، مشکی ، قرمز ، سبز – ۴ عدد مداد مشکی – یک عدد مداد نوکی ۰.۷ – یک عدد پاک کن – یک عدد تراش – یک بسته مداد رنگی ۲۴ تایی – یک بسته s ick o e – یک عدد چسب ماتیکی – یک بسته برچسب باب اسفنجی – یک عدد ماژیک هایلایت

آمادگی تهران برای بازگشایی مدارس

 وحیدرضا انارکی محمدی، شهردار منطقه ضمن اعلام آمادگی همه‌جانبه این منطقه برای استقبال از مهر و فصل بازگشایی مدارس گفت: دو جلسه هماهنگی حوزه‌های مختلف شهرداری منطقه 12، شامل معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک، فنی و عمرانی، خدمات شهری و محیط زیست و امور اجتماعی و فرهنگی، طی روزهای ۲۴ و ۲۵ مردادماه برگزار شد.

وی با تأکید بر تلاش برای رفع گره‌های ترافیکی و ایمن‌سازی معابر سطح منطقه در طرح استقبال از مهر منطقه 12 افزود: ان‌شاءالله با کمک و هم‌افزایی همکاران در منطقه 12، این منطقه مرکزی و پرتردد شهر تهران، روزهای آغاز بازگشایی مدارس در ماه مهر را با نظم و آرامش تجربه خواهد کرد. جلسات هماهنگی یادشده با حضور زینب عبادی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه، سیدمصطفی عرفانیان، معاون فنی و عمرانی، رؤسای پلیس مناطق ۱۲، ۱۳ و ۱۴، نماینده آموزش و پرورش منطقه ۱۲، نمایندگان معاونت‌های اجتماعی و خدمات شهری، شهرداران نواحی ۶گانه، مدیران اتوبوسرانی و تاکسیرانی منطقه ۱۲، نمایندگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران و شرکت اتوبوس‌رانی و نمایندگان سازمان‌های خدمات‌رسان از جمله اداره گاز برگزار شد. در جلسه دوم، عبادی ضمن ارائه گزارش برنامه اقدامات پیش‌بینی‌شده در حوزه حمل‌و‌نقل و ترافیک با تمرکز بر ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز بر اساس راهکارهای پیشنهادی طی مطالعات ترافیکی گفت: رفع نواقص علائم افقی و عمودی، مناسب‌سازی معابر اطراف مدارس و هم‌افزایی برای ارتقای کارایی سیستم اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو در این مقطع زمانی از جمله برنامه‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک منطقه برای استقبال از مهر 1402 است.

دریافت لینک کوتاه این مطلب

کپی شد!

پذیرفته‌شدگان دبیر و آموزگار از مهرماه به کلاس درس می‌روند

معاون وزارت آموزش و پرورش با تشریح اینکه کمبود معلم برای مهر ۱۴۰۲ چگونه قرار است جبران شود، گفت: پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام دبیر و آموزگار از مهرماه امسال تدریس را آغاز خواهند کرد.

محمدمهدی کاظمی؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با پروژه مهر به منظور تأمین زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی مدارس در مهر 1402 اظهار کرد: پروژه مهر شامل بخش‌های مختلف از جمله ساماندهی نیروی انسانی، ثبت‌نام دانش‌آموزان، ثبت سفارش و توزیع کتاب‌های درسی، آموزش و توانمند‌سازی معلمان و انتخاب و انتصاب مدیران مدارس است.

وی افزود: فرایند بازگشایی مدارس به استان‌ها تفویض شده و در ستاد وزارت آموزش و پرورش، نظارت بر فرایندهای بازگشایی مدارس انجام می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته پس از 26 ماه آموزش مجازی به سراغ آموزش حضوری رفتیم، گفت: در فضای مجازی کلاس 60 نفره هم فعال بود و در طول دو سال آموزش مجازی، مسائل مربوط به فضا، امکانات و نیروی انسانی بررسی نشد و با وجود چالش‌های پیش رو، سال گذشته توانستیم با مدیریت مشکلات، آموزش حضوری را اجرا کنیم.

رشد جمعیت دانش‌آموزان کشور از 12 میلیون به 17 میلیون نفر

کاظمی بیان کرد: جمعیت دانش‌آموزان رو به افزایش است، 5 سال گذشته تعداد دانش‌آموزان 12 میلیون نفر بود که امسال به 17 میلیون نفر می‌رسد به همین دلیل ساماندهی معلمان را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنیم؛ همچنین از طریق آزمون استخدامی حدود 46 هزار معلم جدید استخدام می‌شوند.

کمبود معلم برای مهر 1402 چگونه جبران می‌شود؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کمبود معلم برای مهر 1402 با اضافه تدریس معلمان و استفاده از معلمان بازنشسته جبران می‌شود، درباره احتمال دوشیفته شدن مدارس و افزایش تراکم کلاس‌های درس به دلیل کمبود معلم گفت: سال گذشته با وجود تمام این مشکلات تعداد کلاس‌های درس 50 نفری را کاهش دادیم و آنها را به 40 نفر رساندیم برای امسال هم کاهش تراکم دانش‌آموزان در کلاس‌های درس مدنظر است؛ البته به دنبال کسب مجوز تدریس تمام وقت نیروهای بازنشسته در دوره ابتدایی هستیم که این مجوز برای سال تحصیلی گذشته نیز صادر شد.

وی به استفاده از دانشجومعلمان ترم 7 دانشگاه فرهنگیان برای تدریس در دوره متوسطه اشاره کرد و گفت: پذیرفته‌شدگان دو آزمون استخدامی آموزگاری، دبیری و هنرآموزی از مهرماه، تدریس در کلاس‌های درس را آغاز می‌کنند و همزمان با آن دوره آموزشی را طی خواهند کرد؛ البته نتایج نهایی آزمون جذب آموزگار تا اواخر مردادماه اعلام می‌شود و می‌توان تا قبل از مهر 1402 بخشی از دوره آموزشی آنها را برگزار کرد.

رئیس ستاد بازگشایی مدارس (پروژه مهر) تصریح کرد: برگزاری دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام دبیری به زمان اعلام نتایج نهایی بستگی دارد؛ البته دبیران سه یا نهایت چهار روز در هفته تدریس خواهند کرد و می‌توان از باقی‌مانده زمان در اختیار آنها برای برگزاری دوره‌های آموزشی استفاده کرد، همچنین دوره‌های آموزشی پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی به صورت حضوری و مجازی خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا