اعلام نتایج نهایی آموزگاری

اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام آموزگاری یک هفته پس از ارسال آن به سازمان سنجش

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هر زمان نتایج ارزیابی و مصاحبه داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزگاری شرکت کرده‌اند به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود، یک هفته کاری پس از آن نتایج نهایی را اعلام خواهیم کرد.

علیرضا کریمیان مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی آزمون آموزگاری به خبرنگار ایلنا گفت: هر زمان نتایج ارزیابی و مصاحبه داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزگاری شرکت کرده‌اند به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود، یک هفته کاری پس از آن نتایج نهایی را اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش در پاسخ به این سوال که آیا نتایج ارزیابی‌ها از سوی آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال شده است؟ توضیح داد: خیر؛ تاکنون نتیجه‌ای دریافت نشده است.

شایان ذکر است؛ «صادق ستاری فرد» معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش پیشتر درباره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون آموزگاری گفته بود: نتایج نهایی داوطلبان استخدام آموزگاری در این هفته اعلام می‌شود.

آزمون استخدام آموزگار ۸ اردیبهشت امسال با رقابت ۵۳۴ هزار و ۴۴۵ نفر برگزار شد و پذیرفته‌شدگان مراحل مصاحبه و گزینش را هم طی کردند.

در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قرار است ۲۴ هزار و ۶۹۴ آموزگار ابتدایی، ۲۳۳۲ آموزگار استثنایی و ۹۹۲ نفر آموزگار ویژه مناطق عشایری و مرزی جذب شوند که در مجموع ۲۸ هزار و ۱۸ آموزگار ابتدایی، استثنایی و ویژه مناطق مرزی و عشایری جذب شوند.

منبع : ایلنا

برای مشاوره نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402

برای مشاوره نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402

نتایج آزمون آموزگاری ابتدایی ۱۴۰۲ همچون سال های گذشته در دو مرحله اولیه و نهایی منتشر می شود. با این حال برخی از متقاضیان به دلیل عدم آگاهی از زمان اعلام جواب معلم دبستان، نه تنها دچار استرس فراوان شده، بلکه نمی دانند که برای این منظور باید به کجا مراجعه نمایند یا چه باید کرد.

در این باره باید گفت که سایت نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402 عبارت است از سایت سازمان سنجش به نشانی sa jesh.o g و چنانچه هر کدام از داوطلبان نسبت به کارنامه خود اعتراضی داشته باشند، می توانند در زمان تعیین شده به این سایت مراجعه کرده و درخواست مبنی بر بازبینی کارنامه را ارسال نمایند.

نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزگاری آموزش و پرورش تا اوایل هفته دوم شهریورماه اعلام خواهد شد.

با توجه به سوالات مکرری که در این باره مطرح می شود، در ادامه مقاله توضیحات و راهنمایی های لازم در خصوص زمان و نحوه مشاهده نتایج آزمون آموزگاری ۱۴۰۲ ارائه شده است. همچنین نکات مهم مربوط به روش ثبت اعتراض و آمادگی برای دریافت نتایج نیز قابل دریافت خواهد بود.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به تازگی برای جذب افراد دارای صلاحیت به عنوان معلم ابتدایی یا همان آموزگار ابتدایی برگزار شد. بر این اساس داوطلبان در یک آزمون هماهنگ و جامع با یکدیگر به رقابت پرداخته تا در صورت قبولی به استخدام این وزارتخانه درآیند.

از این رو، شرکت کنندگان بی صبرانه به دنبال آگاهی از زمان اعلام جواب استخدام آموزگار ابتدایی هستند. البته این نکته را باید ذکر کرد که با توجه به دو مرحله ای بودن آزمون اعم از آزمون کتبی و مصاحبه، این نتایج نیز در دو مرحله اولیه و نهایی منتشر می شوند. بدین ترتیب داوطلبان باید در هر دو این مراحل نمره حد نصاب را به دست آورند تا به عنوان پذیرفته نهایی محسوب شوند.

در حال حاضر زمان اعلام نتایج آزمون آموزگاری ۱۴۰۲ به طور دقیق منتشر نشده و باید منتظر اطلاعیه های بعدی از سوی سازمان آموزش و پرورش بود. با این وجود طبق آخرین اخبار، مقرر شده است تا نتایج اولیه آزمون آموزگاری در 30 خردادماه منتشر شد. گفتنی است که تاثیر این مرحله در قبولی تنها 40 درصد بوده و 60 درصد مابقی نیز به مصاحبه اختصاص دارد.

نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش (آموزگار ابتدایی) 1402 اعلام شد.

برای مشاهده نتایج کلیک کنید.

افرادی که نمره آن ها در کارنامه اولیه به حد نصاب رسیده باشد، به صورت 3 تا 5 برابر ظرفیت برای مصاحبه دعوت خواهند شد. در این میان، زمان اعلام نتایج نهایی آزمون آموزگاری ۱۴۰۲ یعنی مصاحبه نیز کاملا مشخص شده و انتظار می رود نتایج تا هفته دوم شهریورماه اعلام شود. برای راه حال داوطلبان گرامی، بمحض اعلام هر گونه اخبار جدید در زمینه زمان اعلام جواب معلم ابتدایی، اطلاعات لازم در این مقاله درج خواهد شد.

سایت نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402

همانند سال های گذشته، دریافت نتایج آزمون استخدام آموزگار ابتدایی به صورت اینترنتی می باشد و متقاضیان برای این منظور بایستی اطلاعات خود را در سامانه مربوطه وارد کنند. بر این اساس، سایت نتایج آزمون آموزگاری ابتدایی 1402 همان سایت سازمان سنجش به نشانی sa jesh.o g خواهد بود.

این سامانه که متولی اصلی انجام ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه نیز بوده است، همه اطلاعیه های لازم در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی معلم دبستان را منتشر کرده و پس از انتشار کارنامه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی نیز لینک مربوطه را به صورت فعال در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

لازم به ذکر است که سایت نتایج آزمون استخدامی آموزگار دبستان یعنی سایت سازمان سنجش برای هر دو مرحله کارنامه اولیه و نهایی یکسان بوده و لیست مدارک مورد نیاز جهت حضور در مصاحبه را نیز اطلاع رسانی خواهد کرد. توصیه می شود که در زمان ورود، *** خاموش بوده و از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده شود.

نحوه مشاهده نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

که گفته شد علاوه بر اعلام زمان اعلام جواب معلم ابتدایی، دریافت کارنامه نیز از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. این سایت در کارنامه اولیه، وضعیت متقاضی را به صورت مردود یا قبول مشخص کرده و نتیجه نهایی را نیز به شکل قبولی یا عدم قبولی نشان می دهد. به دلیل عدم آشنایی بسیاری از داوطلبان گرامی با نحوه مشاهده نتایج آزمون آموزگاری ۱۴۰۲، راهنمای تصویری زیر ارائه شده است.

ابتدا باید سایت سازمان سنجش به نشانی sa jesh.o g را در مرورگر جستجو کرده و سپس وارد آن شد.

در صفحه اصلی باید روی گزینه استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی کلیک کرد.

پس از اعلام نتایج آزمون آموزگاری 1402، پیامی با همین مضمون در صفحه زیرقرار داده می شود که می بایست آن را انتخاب نمود.

در اینجا متقاضی به دو طریق می تواند کارنامه خود را مشاهده کند. برای این منظور لازم است اطلاعات خواسته شده در فیلدهای مربوطه وارد و گزینه ورود به سیستم انتخاب شود.

قابل ذکر است که چنانچه در زمان مشاهده نتایج آزمون آموزگاری ۱۴۰۲ شماره پرونده یا شماره داوطلبی فراموش شده یا در دسترس نباشد، می توان به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم دریافت شماره داوطلبی و پرونده، درخواست خود را بر این مبنا ارائه داد.

اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402

علیرغم آنکه برگه های پاسخگویی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با دقت بسیار بالایی تصحیح می شوند، اما گاهی برخی از داوطلبان نسبت به این نتایج ناراضی بوده و آن را مطابق با عملکرد واقعی خود در جلسه آزمون نمی دانند. برای این منظور به طور معمول سازمان سنجش یک مهلت خاص را جهت ثبت اعتراض تعیین می کند.

البته هنوز نمی توان گفت که تاریخ اعتراض به اعلام نتایج آزمون استخدامی معلم دبستان 1402 دقیقا در چه زمانی خواهد بود. اما معمولا این مورد بلافاصله بعد از انتشار کارنامه بوده و ممکن است تا ده روز نیز برای ارائه درخواست بازبینی فرصت داده شود. برای آشنایی بیشتر، در ادامه نحوه اعتراض به نتایج آزمون آموزگاری ابتدایی ۱۴۰۲ به صورت گام به گام ذکر شده است.

پس از ورود به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون آموزگاری ابتدایی 1402 بایستی بر روی گزینه سامانه پاسخگویی کلیک شود.

قبل از انجام این فرایند، لازم است ابتدا کاربر در سامانه مربوطه عضو شود. برای این منظور بایستی گزینه ارسال درخواست را انتخاب کرد.

در اینجا باید بر روی گزینه عضویت در سامانه کلیک کرده و فرم عضویت را تکمیل کرد

حال بایستی مجددا به صفحه اصلی ارسال درخواست برگشته و بعد از مشخص کردن نام آزمون، سوال خود را مطرح و ارسال نمود

بعد از آنکه اعتراض به نتایج آزمون آموزگاری ابتدایی 1402 ثبت گردید، کارشناسان مربوطه کارنامه متقاضی را مجددا بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه مغایرت یا نقصی آن را تغییر می دهند. برای پیگیری نتیجه درخواست نیز می بایست دوبار به بخش سیستم پاسخگویی رفته و پاسخ را مشاهده کرد.

مشاوره نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

یکی از تفاوت های بارز آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال جاری با سال های گذشته تسریع در زمان اعلام جواب معلم ابتدایی است. چراکه این وزارتخانه تصمیم گرفته است تا در مدت باقیمانده تا شروع تحصیلی سال بعد، افراد برگزیده را مشخص و مراحل لازم در این مدت اجرایی شود.

به همین منظور هم از زمان اعلام نتایج اولیه آزمون آموزگاری ۱۴۰۲ تا برگزاری مصاحبه تنها چند روز فاصله خواهد بود و داوطلبان باید در این فرصت اندک خود را تا حد امکان آماده کنند. یک پیشنهاد این است که با توجه به مشخص بودن حدودی تاریخ انتشار کارنامه اولیه، متقاضیانی که در آزمون عملکرد رضایت بخشی داشته اند، تلاش خود را برای آمادگی هر چه بیشتر انجام دهند.

علاوه بر این بهتر است به محض اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی، کارنامه دریافت و با دقت بررسی شود تا در صورت قبولی مرحله اول، مطالعه و تحقیق برای روز مصاحبه آغاز گردد. توصیه می شود که این دسته از متقاضیان درباره سوالات و مراحل مصاحبه تحقیقات کافی را به عمل آورده و مطابق با تغییرات ایجاد شده، حاضر شوند.

گفتنی است افرادی که نام آن ها جزو قبول شدگان جواب نهایی این آزمون باشد، بایستی یک دوره مهارت آموزی یکساله را آموزش دیده و سپس کار خود را آغاز کنند. همچنین، داوطلبانی که برای اولین بار در این ازمون شرکت کرده و کارنامه سبز می گیرند، بهتر است برای افزایش شانس قبولی خود در مصاحبه از تجربیات داوطلبان سال های گذشته استفاده کنند.

اگر بعد از خواندن این مقاله، سوال یا ابهامی در خصوص نتایج آزمون آموزگاری 1402 داشتید هم می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره بانک استخدام تماس بگیرید. کارشناسان بانک استخدام تمام سوالات شما را به کامل ترین شکل ممکن پاسخگو هستند.

نتایج نهایی استخدامی آموزگاری ۱۴۰۲، اوایل هفته آینده اعلام می شود

ایران مشاوره نظری بدهیدآخرین بروزرسانی: ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ و دعوت از پذیرفته شدگان برای شرکت در مصاحبه، اکنون نوبت اعلام نتایج نهایی این آزمون می رسد.

اعلام نتایج نهایی استخدامی آموزگاری 1402 تا اوایل هفته آینده

تمام کسانی که در مصاحبه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ شرکت کرده و امتیاز مجاز در مرحله اول را کسب کرده بودند، اکنون منتظر اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بخش آموزگار ابتدایی می باشند. طبق آخرین اطلاعاتی که توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ارائه شد، نتایج نهایی این آزمون تا اوایل هفته آینده (هفته سوم شهریور ماه 1402) اعلام خواهد شد. طبق اطلاعیه هایی که توسط سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، نحوه دریافت ابلاغ مدرسه‌ ای و کلاسی نیز به صورت دقیق مشخص و اعلام می شود.

دیبر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سخنان خود که با یکی از خبرگزاری ها در تاریخ 13 شهریور ماه انجام دادند، به موارد زیر اشاره کردند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دکمه بازگشت به بالا