کادر اداری قوه قضاییه

استخدام قوه قضاییه (خبر جدید)

استخدام قوه قضاییه

متقاضیان محترم آزمون استخدام قوه قضاییه می‌توانند با استفاده از شرایط و مفاد ذکر شده در این صفحه نسبت به شرایط دقیق آزمون استخدام قوه قضاییه آگاهی یابند.

خبر ۱۲ تیر ۱۴۰۲- خبر استخدام ۱۰ هزار نیرو در قوه قضاییه با اولویت کارکنان شورای حل اختلاف

معاون قضایی مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه: قوه قضاییه می‌تواند ۱۰ هزار نیرو که شرایط استخدام دارند را از طریق آزمون عمومی و تخصصی طی ۵ سال جهت تامین نیرو‌های دادگاه‌های صلح جذب کند و اولویت جذب آن‌ها با شورای حل اختلاف است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

بسته‌های ویژه «ای استخدام»

شامل آزمون‌های استخدامی ۸۹ تا پایان ۱۴۰۱

برای خرید کلیک کنید

شامل مهم‌ترین نکات روز مصاحبه

برای خرید کلیک کنید

شامل هفت فصل آموزش مصاحبه و گزینش

برای خرید کلیک کنید

شامل نمونه سوالات عمومی و تخصصی قوه قضاییه

برای خرید کلیک کنید

لینک‌ها و صفحات مرتبط

شرایط عمومی و اختصاصی آزمون  استخدامی قوه قضاییه

تذکر: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ‌التحصیلی مندرج در متن دانش‌نامه یا گواهی‌نامه موقت تحصیلی و در مورد اتمام دوره خدمت ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت کارت پایان خدمت) و همچنین در قسمت معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم) آخرین روز ثبت نام می‌باشد.ملاک عمل در محاسبه سن افراد، آخرین روز ثبت نام می‌باشد.

برای مشاهده کامل شرایط اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی قوه قضاییه، اینجا کلیک کنید.

آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه روز جمعه مورخ ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ برگزار شد و نتایج اولیه آن روز سه‌شنبه مورخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد. برای مشاهده نتایج، روی کلید زیر کلیک کنید.

مشاهده نتایج

به داوطلبان توصیه می‌شود مطالب دفترچه آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه را به دقت مطالعه کنند. برای مشاهده و دریافت دفترچه، روی کلید زیر کلیک کنید.

مشاهده دفترچه

به استناد بند ب ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰، جهت اطلاع از شرایط داوطلبان متناسب با این قانون، در پروفایل داوطلبان بخشی تعبیه گردیده است تا داوطلبان نسبت به ویرایش اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.

مشاهده متن کامل اصلاحیه

نظر به اینکه در اجرای تبصره ماده ۴۰ قانون شورای حل اختلاف، مصوب مورخ ۱۳۸۴۰۸۰۱ مجلس شورای اسلامی،  ۲۰ از سهمیه استخدامی کادر اداری قوه قضائیه به اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف تخصیص می‌یابد، و این امر نیز به وضوح در بند «ب» ماده «۴» بخش چهارم دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کادر اداری قوه قضائیه قید گردیده است، و با عنایت به هماهنگی به عمل آمده با مرکز توسعه حل اختلاف کشور، مبنی بر پیش‌بینی و لحاظ سهمیه مذکور در دفترچه راهنمای ثبت نام؛ بدین‌وسیله سهمیه پیش‌بینی شده برای اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف سراسر کشور به شرح جدول ذیل جهت مشاهده و ویرایش محل شغل مورد تقاضا، تعیین و ابلاغ می‌گردد.

مشاهده متن کامل اصلاحیه

به اطلاع داوطلبان آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه می‌رساند، به منظور ایجاد شرایط مناسب جهت حضور داوطلبان محترم در آزمون و بر اساس هماهنگی به عمل آمده با قوه قضائیه، زمان برگزاری آزمون روز جمعه     ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ تعیین شده است. لذا با توجه به تغییر زمان برگزاری آزمون، داوطلبانی که متقاضی تغییر استان  محل برگزاری آزمون می‌باشند، می‌توانند با مراجعه به پروفایل خود در روز پنج‌شنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۰، نسبت به ویرایش  استان محل برگزاری آزمون، اقدام نمایند. همچنین پیرو انتشار اصلاحیه و اضافات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، بر اساس هماهنگی به عمل آمده با قوه قضاییه  و با توجه به تغییرات   جزئی ایجاد شده در مفاد آزمون تخصصی برخی از مشاغل، بدین‌وسیله جدول نهایی مفاد آزمون تخصصی مشاغل این آزمون به شرح زیر اعلام می‌گردد.

مشاهده متن کامل اصلاحیه

آخرین اخبار آزمون استخدامی  قوه قضاییه

‌معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه از صدور دستور فوق‌العاده برای جذب نیروی انسانی کارمند در قوه قضائیه خبر داد.

فاضلی هریکندی تاکید کرد : تا پایان دی ماه سال جاری مجموعا ۴۰ قاضی از محل دوره پنجم کارآموزان قضایی استان و دوره‌های کارآموزی سایر استان‌ها اختصاص داده خواهد شد و علاوه بر آن، ۵۰ قاضی دیگر از طریق تشکیل سه دوره کارآموزی جدید به دادگستری کل استان اضافه خواهد شد که بلافاصله پس از سفر رئیس قوه قضاییه نیز دوره ششم کارآموزی قضایی استان شروع شده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

مدیرکل امور اداری و کارگزینی کارکنان اداری قوه ­قضائیه از شروع به کار پذیرفته ­شدگان آزمون کادر اداری سال ۱۴۰۰ قوه ­قضائیه در ابتدای اردیبهشت سال جاری خبر داد.

صدور ابلاغ شروع به کار پذیرفته ­شدگان نهایی آزمون کادر اداری قوه ­قضائیه آغاز گردیده است و ابلاغ آن دسته از پذیرفته­ شدگانی که تشریفات قانونی لازم را طی نموده و پرونده استخدامی آنان تکمیل گردید، در حال صدور می­ باشد.

برای مشاهده متن کامل اینجا کلیک  کنید

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه از صدور احکام نیرو‌های جدیدالورود در اردیبهشت ماه و تخصیص بخشی از نیرو‌ها به این معاونت خبر داد.

همانطور که در سال گذشته شاهد برقراری فوق العاده جذب بودیم، با امید به تغییر شرایط و افزایش اتفاقات چشمگیر در تلاش هستیم تا نیاز‌های به حق کارکنان را مرتفع کنیم.

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام قوه قضاییه به اطلاع میرسانیم، سهمیه پیش‌بینی شده برای اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف سراسر کشور جهت مشاهده و ویرایش محل شغل مورد تقاضا، تعیین و ابلاغ می گردد.

قابل ذکر است سهمیه مذکور، صرفا در رشته شغل‌ها و محل جغرافیایی تعیین شده، قابل اعمال بوده و سهمیه‌ای برای اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف که شغل‌محل‌هایی غیر از موارد مندرج در جدول را انتخاب کرده باشند، در نظر گرفته نخواهد شد.

این افراد می توانند از ساعت ۲۳ روز پنجشنبه ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ساعت ۲۳ روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه با مراجعه به پروفایل خود در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی نسبت به ویرایش احتمالی اقدام نمایند.

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک کنید

مهلت ثبت‌نام به اتمام رسیده است. صرفا برای داوطلبانی که نسبت به خرید توکن ثبت‌نام اقدام کرده و هنوز ثبت‌نام خود را نهایی نکرده‌اند، تا ساعت ۱۴ روز شنبه ۳۰ بهمن‌ فرصت ثبت‌نام و و یرایش اطلاعات وجود دارد.

همچنین داوطلبان محترم ایثارگر که متقاضی تغییر در سهمیه ایثارگری ۲۵ درصد خود هستند، تا ساعت ۱۴ روز ۳۰ بهمن‌ فرصت تغییر شرایط در سامانه سجایا و و یرایش اطلاعات خود در سامانه را دارند.

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه به اطلاع می رسانیم، مهلت ثبت‌نام تا پایان روز جمعه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ تمدید گردید.

به اطلاع داوطلبان گرامی می‌رساند؛ با هدف تسهیل در فرآیند ثبت‌نام، امکان ورود به سامانه ثبت‌نام آزمون کادر اداری قوه قضاییه به مدت ۱۲ ساعت از ساعت ۱.۰۰ بامداد پنج شنبه ۲۱ بهمن فراهم نمی‌باشد. از صبوری و همراهی شما سپاسگزاریم.

 جهت دسترسی به آخرین وضعیت استخدام‌های جدید و در جریان دولتی در سال ۱۴۰۱، به صفحه استخدام‌های جدید و درجریان مراجعه نمایید.

منابع و سوالات مفید برای استخدام قوه قضاییه

ثبت نام  استخدامی قوه قضاییه سال ۱۴۰۰

متقاضیان محترم استخدام در آزمون قوه قضاییه می‌توانند پس از بررسی تمامی شرایط استخدام قوه قضاییه سال ۱۴۰۰ که در دفترچه استخدام قوه قضاییه ذکر شده است،جهت ثبت نام استخدامی قوه قضاییه سال ۱۴۰۰ اقدام نمایند. توجه داشته باشید که استخدام دادگستری با مدرک دیپلم در این آزمون وجود ندارد. همچنین در صورت استخدام قوه قضاییه طلاب در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.همچنین برای دریافت منابع مطالعاتی و سوالات استخدامی قوه قضاییه می توانید به این صفحه مراجعه نمایید

شرایط سنی آزمون و رشته های مورد نیاز استخدام قوه قضاییه در دفترچه استخدام قوه قضاییه ذکر شده است می‌توانید بخش دوم: شرایط اختصاصی داوطلب به دقت مطالعه نمایید.

متقاضیان محترم آزمون استخدام قوه قضاییه کافی است اطلاعات مندرج در این صفحه و دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون را به دقت بررسی کرده و هرگونه سوال خود را در بخش نظرات صفحه بیان کنید تا مشاور آموزشی «ای استخدام» در اسرع وقت نسبت به پاسخ دادن سوال شما اقدام کنند.

منابع مطالعاتی برای مصاحبه استخدامی قوه قضاییه
لینک‌های مفید و کاربردی برای استخدام قوه قضاییه

گوش به زنگ باشید!

با فعال‌سازی این خدمت، دیگر نیازی به بررسی مکرر وبسایت نیست و به محض انتشار خبر مهم در این صفحه از طریق پیامک و تماس تلفنی از آن اطلاع خواهید یافت!
سوالات متداول استخدام قوه قضاییه

آخرین آزمون استخدامی قوه قضاییه برای جذب کارکنان اداری برگزار شد که مهلت ثبت نام آن از ۱۹ تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ بود. برای اطلاع از زمان دقیق انتشار آگهی‌های استخدامی، اینجا کلیک کنید.

در این آزمون داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سن سی و پنج (۳۵) سال تمام برای دارندگان مدارک فوق دیپلم و لیسانس و حداکثر سی و هشت (۳۸) سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری ضروری بود.

بله! نتایج اولیه آخرین آزمون استخدامی قوه قضاییه روز سه‌شنبه مورخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام شد. پس از آن نتایج سایر مراحل استخدامی از دعوت به مصاحبه تا اعلام گزینش نیز به مرور اعلام شدند. برای مشاهده نتایج، اینجا کلیک کنید.

در این آزمون، اشتغال قبول‌شدگان از بدو استخدام در رشته شغلی پذیرفته شده و در منطقه جغرافیایی انتخابی حداقل به مدت ده (۱۰) سال الزامی بود و در این مدت امکان انتقال و جابه‌جایی پذیرفته به هیچ عنوان وجود نداشت و از افراد تعهد محضری لازم گرفته شد.

در این آزمون، فرد «متولد» یا «ساکن با سابقه ده سال سکونت» در همان شهرستان مربوط به شغل‌محل مورد تقاضا، داوطلب بومی اطلاق می‌شد.

در این آزمون، میزان مدت خدمت دوره ضرورت، یا مدت زمان حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و داشتن نسبت با خانواده شهدا به شرط ارائه مدارک و مستندات به حداکثر سن مقرر اضافه شد.

در این آزمون، نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستان (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان‌ها) در آزمون کتبی با ضریب یک و چهار دهم (۱۴) محاسبه و ملاک عمل قرار گرفت.

در این آزمون سوالات دروس عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه‌ای و با ضریب یک برگزار شد. ضمناْ به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در گرفته شد.

معرفی داوطلبان برای انجام سایر مراحل استخدامی منوط به کسب حد نصاب در آزمون کتبی بود. پس از برگزاری آزمون، برای هر نفر ارزش وزنی چهل (۴۰) درصد برای حیطه عمومی و شصت (۶۰) درصد برای حیطه تخصصی محاسبه و در هر شغل استان، کسب حداقل پنجاه (۵۰) درصد نمره مکتسبه نفر اول به عنوان حد نصاب معرفی شد.

در این آزمون پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن هفتاد (۷۰) درصد برای آزمون‌های کتبی (حیطه‌های عمومی و تخصصی) و سی (۳۰) درصد برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه‌های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش انجام شد.

در این آزمون، برای اجرای تبصره ماده ۴۰ قانون شورای حل اختلاف، بیست (۲۰) درصد از سهمیه استخدامی کادر اداری قوه قضاییه به اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، تخصیص داده شد.

برای قبولی در آزمون استخدامی قوه قضاییه  «کتاب جامع آزمون‌های استخدامی» و برای موفقیت در مرحله مصاحبه «کتاب جامع از آگهی استخدام تا مصاحبه و گزینش» را مشاهده کنید. همچنین کاربران وب سایت «ای استخدام» جزوه‌ها و نمونه سوالات خود را به صورت رایگان در اختیار  شما قرار داده‌اند. برای دریافت آن‌ها اینجا کلیک کنید. پیشنهاد می‌کنیم  با خواندن «تجربیات شرکت‌کنندگان ادوار گذشته» از تجربیات دیگران در مسیر موفقیت خود استفاده کنید. تجربیات این آزمون را از اینجا بخوانید.

استخدام قوه قضاییه

استخدام قوه قضاییه (اطلاعیه جدید)

دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدام قوه قضائیه مشاهده

آزمون استخدام قوه قضاییه

قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران از طریق برگزاری آزمون استخدامی، اقدام به جذب نیروی مورد نیاز خود می‌کند. در این صفحه می‌توانید تمامی آگهی های استخدام قوه قضائیه مانند جذب عمومی و اختصاصی تصدی منصب قضا، آزمون کارکنان و کادر اداری قوه قضائیه و غیره را مشاهده و پیگیری نمایید.

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

تقویم آزمون

آگهی جذب سرباز امریه (اعزام آبان 1402)

آگهی 9 شهریور 1402: اعلام زمان ثبت نام در سامانه امریه قوه قضاییه؛ اعزام آبان ماه 1402بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، بنابر اعلام دکتر محسن برزوئی؛ مدیرکل امور اداری و کارگزینی کارکنان اداری قوه ­قضائیه، در حال حاضر فقط مشمولین اعزامی آبان ماه مجاز به ثبت نام هستند و زمان ثبت نام متقاضی امریه اعزام 14020801 از روز شنبه مورخ 14020611 تا پایان روز دوشنبه مورخ 14020615 14020620 می باشد. متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در تاریخ مقرر با مراجعه به سامانه ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در سایت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

مشاهده متن کامل آگهی

نتایج نهایی آزمون جذب مترجم رسمی

خبر 5 شهریور 1402: اعلام نتایج نهایی آزمون جذب مترجم رسمی قوه قضاییه سال 1401ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می‌رسانیم؛ اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون علمی (کتبی، شفاهی و مصاحبه) آزمون جذب مترجم رسمی قوه قضاییه سال 1401 اعلام گردید.

مشاهده نتایج

خبر برگزاری آزمون جذب مشاوران خانواده در سال جاری

خبر 21 مرداد 1402: خبر برگزاری آزمون جذب مشاوران خانواده در سال جاریرئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه: 11 هزار و 600 دانش‌آموخته حقوق توسط این مرکز جذب شده که اکنون در حال گذراندن دوره کارآموزی وکالت هستند.در موضوع کارشناس نیز مراحل جذب انجام شده است و از طرفی شمار قابل توجهی مشاور خانواده نیز با این مرکز همکاری دارند.امسال نیز آزمون برگزار خواهد شد تا مشاوران خانواده به تعداد مورد نیاز جذب شوند.

ادامه خبر

شروع ثبت نام مجدد آزمون کارکنان اداری قوه قضاییه

آگهی 17 تیر 1402: شروع ثبت نام آزمون کارکنان اداری قوه قضاییهبدینوسیله به اطلاع کلیه کارکنان اداری شاغل در قوه قضائیه می رساند، در اجرای بند 2 و 4  برنامه های عملیاتی طرح تحول قوه قضائیه و در راستای دستور مؤکد ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر جذب ویژه کارکنان اداری جهت تصدی منصب قضاء، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی در نظر دارد آزمون قضاوت ویژه کارکنان اداری را با رعایت شرایط زیر برگزار نماید.مهلت ثبت نام تا 11 خرداد 1402 تا 25 خرداد 1402 تا 21 تیر 1402 می باشد.

شرایط جذب عمومی

1. تابعیت اصلی کشور جمهوری اسلامی ایران.2. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.3. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان ها و گروه های غیرقانونی یا هواداری از آن ها.4. طهارت مولد.5. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانائی برای انجام کار قضائی.6. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان گردان.7. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، یا معافیت از خدمت.8. حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.9. نداشتن سابقه محکومیت کیفری و عدم محکومیت در هیأت های تخلفات اداری.10. داشتن حداکثر 40 سال تمام شمسی ( متولدین 7 اردیبهشت 1362 به بعد) در روز ثبت نام.

شرایط اختصاصی جذب

1- مدرک تحصیلی:دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی زیر از دانشگاههای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:کارشناسی حقوق یا فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامیکارشناسی علوم قضائیکارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش هاکارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامیسطح دو حوزوی یا بالاتر.

وضعیت اشتغال
رابطه استخدامی شرکت کنندگان در آزمون
سنوات خدمت قابل قبول جهت شرکت در آزمون

حداقل 5 و حداکثر 15 سال اشتغال در مراجع موضوع بند ( 2 )

همکاران شورای حل اختلاف می بایست حداقل 5 و حداکثر 15سال سابقه بیمه در شورای حل اختلاف براساس ابلاغ شورا و تایید مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه داشته باشند .

سایر شرایط

– شرکت در آزمون کتبی (تستی) و کسب حد نصاب نمره قبولی.-  موفقیت در مصاحبه علمی و شخصیتی.- احراز صلاحیت در مرحله گزینش.- سپری نمودن دوره کارآموزی قضایی و موفقیت در آزمون جامع پایان دوره کارآموزی.

مواد امتحانی آزمون تستی

1- بخش حقوقی:1-1)حقوق مدنیک* مباحث قواعد عمومی قراردادها ، شروط ضمن عقد، اموال و مالکیت( حق انتفاع و وقف)، بیع، اجاره، رهن، وکالت، ضمان. ( کتاب دکتر ناصر کاتوزیان)* سقوط تعهدات ( کتاب دکتر شهیدی )* الزامات خارج از قرارداد ( کتاب دکتر حسین صفائی)* نکاح و طلاق ( کتاب دکتر حسین صفائی)2-1) آئین دادرسی مدنی :*کلیه مباحث آیین دادرسی مدنی بجز داوری، کلیات ابتدای جلد یک ، اعاده دادرسی ، فرجام خواهی ، اعتراض ثالث ( کتاب دکتر شمس )3-1) حقوق تجارت :* شرکتهای موضوع ماده 20 قانون تجارت و اسناد تجاری ( دکتر ربیعا اسکینی )2- بخش کیفری :1-2) حقوق جزای عمومی:* جرایم و مسئولیت کیفری ، مجازاتها و اقدامات تامینی و تربیتی ( کتاب دکتر محمد مصدق)2-2)  حقوق جزای اختصاصی:* جرایم علیه اموال و مالکیت ، جرایم علیه مصالح عمومی کشور ، جرایم علیه تمامیت جسمانی اشخاص و جرایم علیه شخصیت معنوی اشخاص ( کتاب دکتر میرمحمد صادقی)3-2) آئین دادرسی کیفری:* همه مباحث ( کتاب دکتر محمد مصدق )

نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز
عنوان بخش

1- تکمیل تقاضانامه اینترنتی.2-  پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ  (4000000 ریال ) بصورت الکترونیکی در ابتدای مراحل ثبت نام.3- فایل عکس اسکن شده: داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ثبت نام اینترنتی آماده نماید.3-1- عکس 4 × 3 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)3-2- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.3-3- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیکسل و حداقل 300× 200 باشد.3-4- تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.3-5- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.3-6- حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.3-7- حتی الامکان عکس ، رنگی و دارای زمینه سفید باشد. تبصره- درصورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد.

زمان ثبت نام و نحوه برگزاری آزمون

1- کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا ویژه کارکنان اداری، در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند الف و ب این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند  (ه) اقدام و از تاریخ  لغایت 14020301 لغایت 14020325 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی معاونت منابع انسانی قوه قضائیهو  ورود به سامانه جذب قضائی ویژه کارکنان اداری قوه قضائیه نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند . در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند . ضمناً یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی بوده و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول میباشد.نکته : بمنظور تقویت هر چه بیشتر بنیه علمی همکاران محترم، اداره کل آموزش پس از ثبت نام همکاران محترم تا زمان برگزاری آزمون تستی به مدت 6 ماه کلاسهای آموزشی بصورت وبینار برگزار خواهد نمود . قابل ذکر است که شرکت در کلاسهای مذکور اختیاری است لکن حضور در کلیه کلاس ها واجد اثر دو نمره ارفاقی در مصاحبه های علمی خواهند شد .حضور شرکت کنندگان در کلاسهای وبیناری با تایید اداره کل آموزش قابل قبول است. 2-  آزمون در دیماه سال جاری به صورت تستی برگزار می شود.3- ساعت و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.ز) نحوه انتخاب داوطلبان (شرایط قبولی):از میان داوطلبانی که حد نصاب آزمون علمی را احراز نمایند به تعداد چند برابر ظرفیت مورد نیاز، برای شرکت در مصاحبه علمی و شخصیتی دعوت به عمل خواهد آمد.

تذکرات مهم

1- مسؤولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ثبت مشخصات و ارسال مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل جذب و استخدام محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است از انجام مراحل بعدی محروم میگردد.2- ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی، زمان ثبت نام خواهد بود. مسؤولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه به عهده داوطلب است. بنابراین کسانی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، باید از ثبت نام در آزمون خودداری نمایند، در غیر این صورت در مراحل بعدی حذف خواهند شد.3- ثبت نام و شرکت در آزمون به منزله تأیید شرایط نیست و شرایط داوطلبان حسب اطلاعیه، در مراحل بعدی بررسی و افراد فاقد شرایط از روال کار خارج خواهند شد.

ملاحظات

با توجه به نیازمندی دادگستری‌های سراسر کشور، پذیرش بانوان در این آزمون همانند آزمون جذب عمومی و اختصاصی با محدودیتهایی مواجه است. بر این اساس، دادگستری‌های استان های تهران، مازندران، خراسان رضوی، اصفهان ، یزد ، قم، فارس و چهارمحال وبختیاری، فاقد ظرفیت پذیرش برای بانوان هستند . همچنین دادگستری های مراکز استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان شمالی، سمنان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، هرمزگان و همدان مشمول این محدودیت هستند . سایر شهرستان های استان های اخیر و استان هایی که نام آنها ذکر نشده، منعی برای پذیرش بانوان ندارند.

منابع آزمون: دانلود نمونه سوالات آزمون تصدی امر قضا

مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.جهت مشاهده آگهی در سایت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه کلیک نمایید

مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارکنان اداری قوه قضائیه

خبر 14 تیر 1402: مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون تصدی امر قضاء ویژه کارکنان اداری قوه قضائیه بدینوسیله به اطلاع می‌رساند مدیرکل گزینش قوه قضاییه و نظر به درخواست های مکرر مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام و امکان ویرایش اطلاعات، به منظور مساعدت و فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی (۱۴۰۲۰۳۰۱ لغایت ۱۴۰۲۰۳۲۵) برای ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، مقرر گردید فرصتی ایجاد شود تا بتوانند تا از مورخ ۱۴۰۲۰۴۱۷ لغایت ۱۴۰۲۰۴۲۱ با مراجعه به سامانه پذیرش بر روی سایت معاونت منابع انسانی قوه قضایی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.ضمناً، داوطلبان علاقمند به شرکت در آزمون ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه که سهواً در جذب اختصاصی ثبت نام نمودند نیز می توانند در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی بوده و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول می باشد. شماره تماس جهت پیگیری (در ساعات اداری): 88199519-021

خبر استخدام 10 هزار نیرو در قوه قضاییه با اولویت شورای حل اختلاف

خبر 12 تیر 1402: خبر استخدام 10 هزار نیرو در قوه قضاییه با اولویت کارکنان شورای حل اختلافمعاون قضایی مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه افزود: قوه قضاییه می‌تواند 10 هزار نیرو که شرایط استخدام دارند را از طریق آزمون عمومی و تخصصی طی 5 سال جهت تامین نیرو‌های دادگاه‌های صلح جذب کند و اولویت جذب آن‌ها با شورای حل اختلاف است.

ادامه خبر

صدور مجوز جذب قضات جدید در دادگستری استان تهران

خبر 12 تیر 1402: صدور مجوز جذب قضات جدید در دادگستری استان تهرانبه گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری اختبار، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان تهران گفت: جذب قضات جدید به دستگاه قضایی استان تهران داده شده است و با برگزاری آزمون‌های خاص و اختصاصی تعداد مناسبی اضافه خواهد شد.

ادامه خبر

اصلاحیه ضرایب مواد آزمون وکالت

خبر 6 تیر 1402: اصلاحیه ضرایب مواد آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه 1402پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون متقاضیان اخذ پروانه وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه سال ۱۴۰۲ در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۲، ضرایب مواد آزمون به شرح ذیل اصلاح می شود:

آزمون متقاضیان اخذ پروانه وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه سال ۱۴۰۲ در روز جمعه سوم شهریور با توجه به آمار شرکت‌کنندگان، حسب مورد در مراکز استان و شهرستان برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

ثبت‌نام آزمون متقاضیان اخذ پروانه وکالت

آگهی 23 خرداد 1402: ثبت‌نام آزمون متقاضیان اخذ پروانه وکالت قوه قضائیه سال 1402ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان گرامی به اطلاع میرساند مرکز وکلاء، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، در اجرای بند «ب» ماده 4 آئیننامه اجرایی ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی مصوب ،13971127 اجرای قانون تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار (مصوب 1401) و ماده 5 این قانون و قانون استفساریه مواد 3 و 4 و 5 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، با توجه به شرح، شرایط و موارد زیر اقدام به برگزاری آزمون ورودی کارآموزی وکالت می‌نمایند.مهلت ثبت نام تا 29 خرداد 1402 تا 3 تیر 1402 می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام
نحوه ثبت نام

توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آزمون

تقویم آزمون:مهلت ثبت نام: تا 29 خرداد 1402دریافت کارت آزمون: 31 مرداد 1402زمان برگزاری آزمون: 3 شهریور 1402 

منابع آزمون: دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون‌های وکالت

توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.جهت مشاهده آگهی در سایت سازمان سنجش کلیک نمایید

حذف شرط سنی برای کارکنان ایثارگر قوه قضاییه

خبر 22 خرداد 1402: حذف شرط سنی برای کارکنان ایثارگر قوه قضاییه در آزمون قضاوت ویژه کارکنان اداریمدیرکل جذب و گزینش قوه قضاییه: شرط سنی برای کارکنان ایثارگر قوه قضاییه در آزمون قضاوت ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه سال 1402 حذف گردید.

ادامه خبر

دستور فوق‌العاده برای جذب کارمند در قوه قضائیه

خبر 16 خرداد 1402: صدور دستور فوق‌العاده برای جذب نیروی انسانی کارمند در قوه قضائیه‌معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه از صدور دستور فوق‌العاده برای جذب نیروی انسانی کارمند در قوه قضائیه خبر داد.

ادامه خبر

خبر برگزاری آزمون در مرداد ماه

خبر 8 خرداد 1402: خبر برگزاری آزمون مشترک مرکز کارشناسان رسمی قوه قضائیه و کانون کارشناسان در مرداد ماه رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه: آزمون کارشناسی رسمی که پیش از این قرار بود اسفند 1401 برگزار شود اما به تعویق افتاد، مقرر شده است که به صورت مشترک بین مرکز کارشناسان رسمی قوه قضائیه و کانون کارشناسان و در مرداد ماه برگزار شود.

ادامه خبر

زمان اعلام نتایج آزمون جذب عمومی

خبر 6 خرداد 1402: زمان اعلام نتایج آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاقائم مقام معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه گفت: نتایج آزمون تستی عمومی قضاوت تا اواخر ماه آینده از درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اعلام می‌شود.

ادامه خبر

تمدید ثبت نام آزمون اختصاصی تصدی منصب قضا

خبر 1 خرداد 1402: تمدید مهلت ثبت نام آزمون جذب اختصاصی تصدی منصب قضابدینوسیله به اطلاع می‌رساند، به منظور مساعدت و فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی (14020220 لغایت 14020231) برای ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، مقرر گردید فرصتی ایجاد شود تا بتوانند به مدت 8 روز از تاریخ 14020301 لغایت 14020308 با مراجعه به سامانه پذیرش بر روی سایت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی می باشد و و غیر از روش مذکور قابل قبول نخواهد بود.

فراخوان جذب اختصاصی تصدی منصب قضا 

آگهی 6 اردیبهشت 1402: فراخوان جذب اختصاصی تصدی منصب قضا در سال 1402 بدینوسیله به اطلاع می رساند، معاونت منابع انسانی قوه قضائیه در نظر دارد از داوطلبان حوزوی و دانشگاهی واجد شرایط جهت ثبت نام و شرکت در آزمون جذب اختصاصی دعوت بعمل آورد. داوطلبان، می‌بایست با مراجعه به سامانه مذکور و پرداخت هزینه ثبت‌نام به مبلغ 4000000  ریال بصورت اینترنتی، نسبت به تکمیل مراحل ثبت‌نامی اقدام و در پایان، کد رهگیری ثبت‌نام را دریافت و نزد خود نگهداری نمایند. فرایند ثبت‌نام، تا قبل از دریافت کد رهگیری ناقص و بلااثر است. لازم به ذکر است وجه پرداختی به عنوان هزینه ثبت‌نام، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد و لذا لازم است داوطلبان در ثبت نام و پرداخت هزینه دقت لازم به عمل آورند.

مهلت ثبت نام
ملاحظات

1- به ثبت‌نام‌های اشتباه ترتیب اثر داده نمی‌شود و هزینه پرداختی در این موارد، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. همچنین، چنانچه فقدان شرایط داوطلب در هر یک از مراحل استخدامی معلوم شود، روند پیگیری پرونده بلافاصله متوقف خواهد شد.2- پذیرش بانوان در این نوبت جذب اختصاصی 10% می‌باشد که محل خدمت آنها غیر از مراکز استان‌ها خواهد بود.

شرایط عمومی

1. تابعیت اصلی ایران2. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت3. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها4. طهارت مولد5. داشتن سلامت جسمی، روانی و شخصیتی لازم برای انجام کار قضایی6. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر7. حسن شهرت، اخلاق و امانت‌داری8. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان9. داشتن کارت پایان‌خدمت وظیفه عمومی یا برخورداری از معافیت‌های قانونی و تحصیلی و یا عدم غیبت در خصوص مشمولان10. داشتن حداقل 22 و حداکثر36 سال تمام در روز ثبت‌نام ( شرط سنی)تبصره – موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن اضافه خواهد شد.1-ایثارگران و خانواده آنان به مدت دو سال2–داوطلبان دانش‌آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال3- داوطلبان دانشجو یا دانش‌آموخته مقطع دکتری تخصصی یا سطح چهار به مدت چهار سالداوطلبان تنها می‌توانند از یک مورد از موارد تبصره مذکور استفاده نمایند. و مدت اضافه شده به حداکثر سن 4 سال می باشد.

شرایط داوطلبان دانشگاهی

داوطلبان با مدارک تحصیلی دانشگاهی، مشروط به قرار گرفتن در هر یک از گروه‌های 12 گانه پیش رو می‌توانند در مصاحبه علمی جذب اختصاصی شرکت نمایند. این موارد، حصری و غیر قابل تفسیر هستند و لذا لازم است داوطلبان قبل از مطالعه آن‌ها به تذکرات زیر توجه فرمایند:* دوره‌های تحصیلی مجازی، غیرحضوری، نیمه حضوری و الکترونیک خارج از شمول این مقررات هستند.*داوطلبان فارغ‌التحصیل در دوره‌های شبانه (نوبت دوم) و آموزش‌محور منعی برای ثبت‌نام ندارند.* گروه‌بندی دانشگاه‌ها به این صورت است:دانشگاه‌های گروه اول عبارتند از:دانشگاه تهران – دانشگاه تربیت مدرس – پردیس فارابی دانشگاه تهران – دانشگاه شهیدبهشتی (ره)- دانشگاه شیراز – دانشگاه علامه طباطبایی (ره) – دانشگاه فردوسی مشهد – دانشگاه علوم قضایی- دانشگاه مفید قم – دانشگاه قم – دانشگاه امام صادق (ع)دانشگاه‌های گروه دوم عبارتند از:دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران – دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز – دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) قزوین – دانشگاه کاشان – دانشگاه تبریز – دانشگاه شاهد – دانشگاه شهید باهنر (ره) کرمان – دانشگاه شهید چمران اهواز – دانشگاه مازندران (بابلسر) – دانشگاه بوعلی سینا همدان – دانشگاه خوارزمی تهران – دانشگاه شهیدمطهری (ره) – دانشگاه گیلان – دانشگاه علوم اسلامی رضوی – دانشگاه اصفهانتذکر 1: دانشگاه‌ها و پردیس‌های دانشگاهی احصاء نشده مشمول گروه‌بندی فوق نیستند.تذکر 2: در مورد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی لازم به ذکر است، صرفاً واحد واقع در تهران این دانشگاه مشمول گروه‌بندی مذکور (گروه دوم) است و لذا واحدهای علوم و تحقیقات سایر شهرستان‌ها خارج از موضوع این مقررات هستند ولو اینکه مدرک تحصیلی از واحد علوم و تحقیقات تهران صادر شده باشد.گروه‌های 12 گانه واجد شرایط شرکت در مصاحبه علمی (دانشگاهی) به این شرح می‌باشند:1. دانش‌آموختگان کارشناسی حقوق از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 162. دانش‌آموختگان کارشناسی حقوق از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 173. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش ها از دانشگاههای گروه اول ، منوط به گذراندن واحدهای نظری و اخذ معدل حداقل 16 و داشتن مدرک کارشناسی حقوق، فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی4. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش ها از دانشگاههای گروه دوم ، منوط به گذراندن واحدهای نظری با اخذ معدل حداقل 17 و داشتن مدرک کارشناسی حقوق تبصره : در خصوص بندهای 3 و 4 ارائه مدرک فراغت از تحصیل تا قبل از پایان دوره کارآموزی الزامی است ، در غیر اینصورت استخدام داوطلب ملغی خواهد شد .5. دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 16 و مدرک کارشناسی حقوق، فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی6. دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 167. دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 17 و مدرک کارشناسی حقوق8. دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 179. دانش‌آموختگان و دانشجویان دکتری تخصصی در هر یک از گرایش‌های رشته حقوق، فقه و حقوق و رشته الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، منوط به داشتن مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مذکور10. رتبه‌های اول تا دهم آزمون وکالت کانون‌های استانی و رتبه‌های اول تا پنجاهم آزمون سراسری مرکز کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و آزمون وکالت کانون مرکز، به تأیید مراجع مربوطه11. وکلای مرکز و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه ، مشروط به داشتن پنج سال سابقه کار متوالی و مؤثر به عنوان وکیل یا مشاور پایه ‌یک دادگستری، به تأیید کانون یا مرکز مربوطه تبصره: در مورد بندهای 10 و 11 اخذ تأییدیه از مرجع ذیصلاح و ارائه آن در روز مصاحبه علمی، برای شرکت در جلسه مصاحبه علمی ضروری است. در غیر اینصورت مجوز شرکت در جلسه مذکور صادر نخواهد شد.12. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی در گرایش های حقوق دادرسی اداری ، مدیریت دادگستری ، مدیریت نظارت و بازرسی و مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی منوط به داشتن حداقل معدل 16 .

شرایط داوطلبان حوزوی

داوطلبان دارای مدارک تحصیلی حوزوی (یا حوزوی و دانشگاهی به صورت توأمان)، مشروط به قرار گرفتن در هر یک از گروه‌های 8 گانه پیش رو می‌توانند در مصاحبه علمی جذب اختصاصی شرکت نمایند. این موارد، حصری و غیر قابل تفسیر هستند و لذا لازم است داوطلبان قبل از مطالعه آن‌ها به تذکر زیر توجه فرمایند:*منظور از دانش‌آموخته، دارنده مدرک علمی معتبر از مرجع ذیصلاح است. فرم ارزیابی و مدرک استخدامی جایگزین مدرک تحصیلی نیستند و مقبول، واقع نمی‌شوند.گروه‌های 8 گانه واجد شرایط شرکت در مصاحبه علمی (حوزوی) به این شرح می‌باشند:1- دانش‌آموختگان سطح دو فقه و اصول با حداقل معدل 16 (ویژه آقایان )2- دانش آموختگان سطح دو ، منوط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق با حداقل معدل 16 مدرک کارشناسی (ویژه آقایان )3- دانش‌آموختگان سطح دو در گرایش حقوق و قضاء اسلامی، منوط به داشتن حداقل معدل 164- داوطلبان پایه ده ( اتمام کتبی و شفاهی پایه ده ) که هنوز موفق به دفاع از پایان نامه سطح سه نشده اند . تبصره : در خصوص بند 4 ارائه مدرک فراغت از تحصیل تا قبل از پایان دوره کارآموزی الزامی است ، در غیر اینصورت استخدام داوطلب ملغی خواهد شد.5- دانش‌آموختگان سطح سه در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی6- دانش‌آموختگان سطح چهار در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی7- دانش آموختگان مجتمع فقه ، حقوق و قضای اسلامی قم با حداقل معدل 168- دانش آموختگان رشته تخصصی فقه و حقوق حوزه علمیه خراسان با حداقل معدل 16.مصاحبه علمی ثبت نام کنندگان از نیمه دوم خرداد ماه آغاز خواهد شد.زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب طی تماس تلفنی ابلاغ خواهد شد.تذکر: زمان مصاحبه علمی یکبار تعیین و ابلاغ می‌گردد و امکان تغییر آن وجود ندارد. عدم پاسخگویی به تلفن همراه در 2 نوبت به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه علمی است.

مکان مصاحبه علمی

مصاحبه‌ها در دو محل به نشانی‌های زیر برگزار می‌گردد.الف- تهران، خیابان حافظ، تقاطع خیابان سمیه، روبروی دانشگاه امیرکبیر، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه، طبقه نهم.ب- قم، بلوار 15 خرداد، بعد از پمپ بنزین، نبش خیابان سعدی، مرکز آموزش قوه قضائیه، طبقه همکف.

مواد امتحانی مصاحبه علمی

بخش حقوق:1)حقوق مدنی: مباحث قواعد عمومی قراردادها ، شروط ضمن عقد ، سقوط تعهدات ، الزامات خارج از قرارداد ، اموال و مالکیت (حق انتفاع و وقف ) ، بیع ، اجاره ، رهن ، وکالت ، ضمان ، نکاح و طلاق.2) آئین دادرسی مدنی: کلیه مباحث آیین دادرسی مدنی بجز داوری3) حقوق تجارت : شرکتها و اسناد تجاری -بخش کیفری:1) حقوق جزای عمومی: جرایم و مسئولیت کیفری، مجازاتها و اقدامات تامینی و تربیتی.2) حقوق جزای اختصاصی: جرایم علیه اموال و مالکیت، جرایم علیه مصالح عمومی کشور، جرایم علیه تمامیت جسمانی اشخاص و جرایم علیه شخصیت معنوی اشخاص.3) آئین دادرسی کیفری: همه مباحث.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده در روز مصاحبه علمی

1- اصل و تصویر کارت ملی2- اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن3- تصویر مدارک تحصیلی (کارشناسی یا سطح 2 و بالاتر)4- گواهی اشتغال به تحصیل برای داوطلبان در حال تحصیل5-گواهی لازم از کانون وکلاء دادگستری یا مرکز کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه برای وکلا و نفرات برتر آزمون‌های وکالت6- ارائه اصل فیش واریزی ثبت نامتذکر 1: همه مدارک می‌بایست در قطع A4 تهیه و تحویل شوند.تذکر 2: در صورت نقص مدارک در روز مصاحبه علمی از تشکیل پرونده ممانعت به عمل خواهد آمد و داوطلب حق شرکت در مصاحبه علمی را نخواهد داشت.

اطلاعات آزمون

تقویم آزمون:مهلت ثبت نام: تا 8 خرداد 1402

توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز جذب و گزینش قضات کلیک نمایید

اخبار لحظه به لحظه

منابع مطالعه

سوالات متداول

چگونه از زمان ثبت نام آزمون استخدام قوه قضاییه مطلع شویم؟

برای اطلاع به موقع از زمان ثبت نام آزمون استخدام قوه قضاییه از طریق ایمیل و پیامک (اینجا کلیک نمایید) و از طریق اینستاگرام ایران استخدام (اینجا کلیک نمایید)

شرایط آخرین آزمون استخدام قوه قضاییه چیست؟

آخرین آگهی استخدام قوه قضاییه مربوط به جذب اختصاصی تصدی منصب قضا و همچنین آزمون کارکنان اداری قوه قضاییه می‌باشد.

معرفی منابع و نمونه سوالات عمومی و تخصصی برای موفقیت در آزمون استخدام قوه قضاییه؟

آزمون های استخدامی شامل دو بخش عمومی و تخصصی میباشند، مواد آزمون عمومی شامل 7 درس عمومی و مواد آزمون تخصصی به تناسب هر رشته شامل مواد آزمون اعلامی در شرایط دفترچه راهنمای آگهی استخدامی می باشد. برای اطلاع از نحوه تهیه بهترین منابع مطالعاتی (اینجا کلیک نمایید) برای تهیه نمونه سوالات رایگان استخدامی سالهای گذشته قوه قضاییه (اینجا کلیک نمایید)

مصاحبه استخدامی قوه قضاییه به چه صورت است؟

پس از قبولی در آزمون کتبی و تحویل و تطبیق مدارک پذیرفته شدگان، دعوت به مصاحبه های روانشناسی، تخصصی و عقیدتی از داوطلبین به عمل می آید؛ برای آشنایی با نوع سوالات مصاحبه استخدامی قوه قضاییه (اینجا کلیک نمایید)

مشاهده ادامه سوالات متداول

در کاریابی مجازی ایران استخدام به رایگان عضو شوید…

جـهت ساخت رزومه کاری رایگان کلیک کنید

دریافت آگهی ها از طریق نرم افزار موبایل و کامپیوتر…

جهت دانلود نرم افزار و اپلیکیشن کلیک کنید

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

قبولی در آزمون استخدام کادر اداری قوه قضاییه می تواند هدف تمامی فارغ التحصیلان رشته های مرتبط به این حوزه چون فقه و حقوق اسلامی، روانشناسی، گرایش های مدیریت و … باشد. استخدام قوه قضاییه شدن ملزم به شرکت در آزمون استخدامی مربوط به آن می باشد و کسب حداقل نمره لازم برای ورود به مراحل بعدی، از جمله مصاحبه می باشد لذا داوطلبان می بایست خود را برای همه مراحل پیش رو آماده سازند.

آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ آزمونی دو مرحله ای می باشد که داوطلبان برای ثبت نام در آن لازم است شرایط سنی و تحصیلی خاصی را دارا باشند. در ادامه این مقاله ضمن ارائه توضیحات کاملی در رابطه با زمانبندی و دفترچه مربوط به آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402، به شرح شرایط عمومی و استخدامی لازم، رشته های شغلی و تحصیلی مرتبط، مدارک مورد نیاز، نحوه ثبت نام و منابع آزمون استخدام کادر اداری قوه قضاییه پرداخته شده است.

زمانبندی آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲

آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402 دارای دو مرحله کتبی و شفاهی است. پذیرفته شدن و استخدام در این قوه به این صورت است که ابتدا متقاضیان در مهلت مقرر که توسط مجری این آزمون اعلام می شود، با ارائه مدارک ذکر شده در آن ثبت تام می نمایند. سپس در تاریخ اعلام شده توسط مجری این آزمون که در دوره قبل مرکز آزمون های جهاد دانشگاهی می باشد، در آزمون کتبی حضور به هم می رسانند. در ادامه جدول زمانبندی آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ ارائه شده است.

نتایج پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون استخدام کادر اداری قوه قضاییه به صورت چند برابر ظرفیت پذیرش و مورد نیاز سازمان ها و مراکز ذیربط اعلام خواهد شد. در مرحله بعد پذیرفته شدگان می بایست در تاریخ مشخص شده برای مصاحبه شفاهی مراجعه کرده تا در نهایت افراد دارای صلاحیت توسط کارشناسان مربوطه گزینش شوند.

دفترچه آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402

دفترچه آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402 دفترچه ای است که چند روز قبل از شروع بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت نام در آزمون استخدامی کادر اداری این قوه، در سایت مرکز آزمون های جهاد دانشگاهی منتشر می شود. این دفترچه شامل اطلاعات کاملی در رابطه با موارد زیر می باشد:

شرایط عمومی داوطلبان

شرایط اختصاصی داوطلبان

مواد آزمون

امتیازات و سهمیه های قانونی

مراحل ثبت نام

سایر مراحل استخدامی و نحوه اعلام نتیجه

تذکرات مهم

شرایط احراز مشاغل

مواد آزمون تخصصی

فهرست شغل محل ها

فرم استشهاد محل سکونت جهت شرکت در آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه

مطالعه دقیق و کامل این دفترچه کاری است که حتما هر متقاضی شرکت در آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ می بایست انجام دهد. با انجام این کار به طور کامل در رابطه با موارد بالا اطلاعات لازم را بدست خواهند آورد و سپس در صورت واجد شرایط بودن، می توانند به ثبت نام در آن اقدام نمایند.

شرایط استخدام قوه قضاییه ۱۴۰۲

شرکت در آزمون استخدامی قوه قضاییه نیازمند داشتن شرایطی است و این شرایط آزمون استخدامی قوه قضاییه در دو بخش عمومی و اختصاصی دسته بندی می شوند. شرایط عمومی مواردی است که تمامی شرکت کنندگان در این آزمون می بایست از آن ها برخوردار باشند. شرایط اختصاصی نیز تنها در کنار شرایط عمومی تکمیل کننده این پروسه می باشند. در ادامه به تفکیک به توضیح هر یک از این شرایط استخدام قوه قضاییه ۱۴۰۲ پرداخته خواهد شد.

شرایط عمومی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون استخدامی قوه قضاییه

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

نداشتن سابقه نحکومیت جزائی موثر

عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

داشتن توانایی جسمی و روانی متناسب با شغل مورد درخواست و عدم ابتلا ه بیماری های مسری به تشخیص پزشکی قانونی یا پزشک معتمد دادگستری جمهوری اسلامی ایران

اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی

دارا بودن مدارک تحصیلی دانشگاهی و یا مدارک هم طراز ( برای مشاغلی که مدارک هم طراز در شرایط احراز آن ها پیش بینی شده است)

التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

نداشتن منع استخدامی در دستگاه های دولتی به موجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح

انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت دائم برای آقایان

نبودن در لیست نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و بازنشسته

کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا می باشند، پس از پذیرفته شدن، در زمان استخدام نباید جزو مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاه های اجرایی باشند.

شرایط اختصاصی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲

داشتن حداقل بیست سال تمام و حداکثر سی و پنج سال تمام برای دارندگان مدارک فوق دیپلم و لیسانس و حداکثر سی و هشت سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری

جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا و جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر همچنین فرزندان آزادگانی که حداقل یکسال سابقه اسارت را دارا می باشند، از شرایط سنی استخدام قوه قضاییه ذکر شده معاف می باشند.

نکته: در صورت ارائه مدارکی چند سال به شرایط سنی استخدام قوه قضاییه اضافه خواهد شد. این مدارک و سن اضافه شده به ازای آن ها عبارتند از:

پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر شهید به میزان پنج سال

داوطلبان خدمت در جبهه ها به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها

میزان مدت خدمت ضرورت

نکته: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ درج شده در متن دانشنامه یا گواهینامه موقت تحصیلی و در مورد اتمام دوره خدمت ضرورت( تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت کارت پایان خدمت) و همچنین در قسمت معافیت دائم ( تاریخ مندرج در قسمت تاریخ صدور کارت معافیت دائم) آخرین روز ثبت نام می باشد.

نکته: ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، آخرین روز ثبت نام می باشد.

پذیرفته شدگان می بایست حداقل ده سال در رشته شغلی و محل جغرافیایی انتخاب شده توسط خود خدمت نمایند. لازم به ذکر است در این مدت امکان انتقالی و جابجایی برای پذیرفته شدگان به هیچ وجه وجود نداشته و همچنین تعهد محضری خدمت از آن ها گرفته خواهد شد.

رشته های مورد نیاز استخدام قوه قضاییه 1402

برای شرکت و قبولی در آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲، لازم است که ابتدا سمت مورد نظر خود را بر اساس مدرک تحصیلی مورد نیاز آن، انتخاب کرده و در نهایت با در نظرگیری این موارد اقدام به مطالعه منابع و کسب آمادگی برای شرکت در آزمون کتبی و شفاهی آن نمایید. در ادامه لیستی از رشته های مورد نیاز استخدام قوه قضاییه 1402 و شرایط احراز مربوط به هر یک ارائه شده است.

تعدادی مدارک در رشته های تحصیلی مرتبط توسط مرکز آزمون استخدام قوه قضاییه اعلام می شود. داوطلبان به منظور احراز و قبولی در هر یک از این شغل ها لازم است که یکی از مدارک تحصیلی ذکر شده مربوط به آن ها را داشته باشند. لیست کامل رشته های شغلی به همراه مدارک تحصیلی مربوط به هر یک در دفترچه ثبت نام آزمون استخدام قوه قضاییه ذکر شده است.

مدارک لازم برای استخدام قوه قضاییه ۱۴۰۲

پیش بینی می شود طبق آخرین دوره برگزاری آزمون، ثبت نام آزمون استخدام قوه قضائیه سال 1402 به صورت آنلاین و از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی صورت خواهد گرفت. در ادامه به ذکر مدارک لازم برای استخدام قوه قضاییه ۱۴۰۲ پرداخته خواهد شد.

اسکن و بارگذاری عکس خود

لازم است داوطلبان در هنگام ثبت نام، عکس پرسنلی خود را با رعایت شرایط خواسته شده اسکن کرده و فایل آن را بارگذاری نمایند. برخی از شرایط لازم برای عکس دارای صلاحیت عبارتند از:

ابعاد عکس می بایست 3*4 باشد.

فرمت فایل عکس می بایست JPG باشد.

عکس می بایست واضح و بدون هر گونه اثر مهر و منگنه و … باشد.

حجم فایل نهایی می بایست بین 15 تا 70 کیلوبایت باشد.

همچنین در هنگام ثبت نام اینترنتی از طریق سایت لازم است که متقاضی اطلاعات فردی خود اعم از کد ملی، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی و … را به طور کامل ثبت نماید. برای مشاهده سایر شرایط عکس مورد تایید نیز می توانند به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدام قوه قضاییه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که مدارک ارائه شده در هنگام ثبت نام، در صورت قبولی فرد شرکت کننده به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

اسکن و بارگذاری کارت ملی

متقاضیان ثبت نام در آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402 می بایست تصویر کارت ملی خود را نیز به صورت واضح، شفاف و با کیفیت و با فرمت JPG در سامانه ثبت نام این آزمون بارگذاری نمایند. حجم فایل نهایی آن ها نیز می بایست حداقل 30 و حداکثر 200 کیلوبایت باشد.

سایت ثبت نام آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402

ثبت نام دوره های فراخوان استخدام قوه قضاییه و سایر آزمون های این مرکز گاهی از طریق سایت مرکز و گاهی از طریق سایر سامانه ها انجام می شود. ثبت نام آزمون ها اکثرا به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می شود و در دوره قبل برگزاری آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ بر خلاف سال های گذشته از طریق سایت آزمون جهاد دانشگاهی انجام گرفت.

بر این اساس داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون می بایست به سایت ثبت نام آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402 به نشانی اینترنتی h c.i  در بازه زمانی اعلام شده مراجعه و نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند. لازم به ذکر است که زمان دقیق برگزاری این آزمون در سال جاری مشخص نشده است اما بر اساس تاریخ دوره قبل، پیش بینی می شود که زمان شروع ثبت نام آن اواخر سال 1402 باشد لذا به داوطلبان توصیه می شود که اطلاعیه های مربوطه را پیگیری نمایند تا فرصت ثبت نام در آزمون را از دست ندهند.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲

پس از آشنایی با شرایط آزمون استخدامی قوه قضاییه و مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه ۱۴۰۲، داوطلبان در صورت تمایل می توانند برای شرکت در این آزمون اقدام نمایند. به همین منظور در ادامه نحوه ثبت نام آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ ارائه شده است. ثبت نام آزمون استخدامی قوه قضاییه دوره گذشته در سایت مرکز آزمون های جهاد دانشگاهی به آدرس h c.i صورت گرفته بود.

در ابتدا می بایست داوطلبان در مرورگر گوشی و یا کامیپوتر خود نشانی اینترنتی مرکز آزمون های جهاد دانشگاهی به آدرس h c.i را مطابق تصویر زیر جستجو نمایند و با صفحه ای مطابق تصویر زیر مواجه خواهند شد. در اینجا لازم است بر روی گزینه آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه که در تصویر زیر نیز نشان داده شده است، کلیک نمایند.

با انجام مراحل بالا به صفحه زیر هدایت خواهند شد. در این قسمت ابتدا می بایست وجه مورد نیاز برای ثبت نام را از طریق گزینه پرداخت هزینه پرداخت کرده و سپس باقی مراحل را ادامه دهند.

حال در این قسمت می بایست اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره تلفن همراه، نام، نام خانوادگی و عبارت موجود در تصویر را وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه پرداخت هزینه کلیک نموده تا به صفحه پرداخت هدایت شوند.

بعد از انجام عملیات پرداخت، باید به صفحه اصلی که در تصویر زیر نشان داده شده است، برگشته و بر روی گزینه سبز رنگ ثبت نام مطابق تصویر زیر کلیک نمایند.

حال می بایست در اینجا اطلاعات ورود خود را که شامل کد ملی و توکن پرداختی که بعد از انجام عملیات پرداخت در مرحله قبل دریافت کرده اند را وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایند.

بدین ترتیب فرآیند ثبت نام در آزمون استخدام قوه قضاییه 1402 به پایان رسیده و تنها لازم است داوطلبان مدارک خود را در قسمت آزمون سامانه در پنل کاربری خود بارگذاری نمایند و اطلاعات ثبت نامی خود را تا پایان فرآیند استخدام نزد خود نگه دارند زیرا برای مراجعات بعدی به آن ها نیاز دارند.

منابع آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402

هر آزمونی دارای منابع آزمونی مشخصی می باشد. آزمون استخدامی قوه قضاییه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای منابع مختص به خود می باشد. در ادامه به ذکر منابع آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ پرداخته می شود.

منابع عمومی آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402 عبارتند از:

فناوری اطلاعات یا مهارت های هفت گانه ICDL

زبان و ادبیات فارسی

معارف اسلامی

زبان انگلیسی عمومی

اطلاعات عمومی و دانش اجتماعی ، حقوق قانون اساسی

هوش و توانایی عمومی

منابع اختصاصی هر رشته تحصیلی آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ عبارتند از:

با توجه به منابع آزمون قوه قضاییه، لازم است داوطلبان پیش از شرکت در این آزمون منابع هر گروه را به طور کامل مطالعه نموده و با منابع تخصصی آن آشنا شود. اگر تغییری در منابع آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402، رخ دهد در این مقاله اطلاع رسانی می شود.

مصاحبه آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲

طبق زمانبندی اعلام شده در دوره گذشته، معمولا دو ماه پس از برگزاری آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402 نتایج اولیه آن صادر می شود و آن دسته از داوطلبانی که شرایط آزمون استخدامی قوه قضاییه را دارند و همچنین حد نصاب نمره قبولی را در آزمون کسب کرده اند، به مرحله بعد راه می یابند.

اولین مرحله پس از اعلام نتایج آزمون، گزینش محلی می باشد به این معنی که به محل سکونت یا محل کار فعلی داوطلب مراجعه نموده و درباره او سوالاتی از اهالی محل یا همکاران می پرسند و درنهایت با توجه به پاسخ های داده شده به بررسی داوطلب می پردازند تا مطمئن شوند که شرایط لازم را دارا می باشد.

پس از گزینش محلی، افراد واجد شرایط به مرحله بعد یعنی مصاحبه آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۲ دعوت خواهند شد. سوالات مصاحبه در چندین بخش از داوطلبان پرسیده می شود که عبارت اند از: کلیات مصاحبه شونده، ویژگی‌های روانشناختی، دانش کامپیوتر و ICDL، دانش مربوط به رشته و مدرک تحصیلی، مهارت و دانش شغلی متناسب با نوع شغل، دانش لازم در مورد سازمان مورد نظر، کلیات عقاید، فعالیت‌های پژوهشی، دوره‌های آموزشی و فعالیت‌های جانبی. داوطلب باید در آرامش و با خونسردی به سوالات پاسخ دهد زیرا تمام حرکات و رفتار وی توسط افراد مصاحبه کننده بررسی می شود.

تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402

طبق دوره های پیشین برگزاری آزمون استخدامی قوه قضاییه، معمولا پس از اعلام نتابج اولیه، قوه قضاییه لیستی از متقاضیان را برای تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی قوه قضاییه 1402 منتشر می کند و اسامی افرادی که در تکمیل ظرفیت قید شده، می بایست در زمان تعیین شده مدارک لازم و اعلام شده را به ارگان مربوطه تحویل دهند.

پس از تکمیل مدارک، هر استان با توجه به کمبود ظرفیت خود از افراد پذیرفته شده در این مرحله دعوت به مصاحبه می کند البته لازم به ذکر است که مراحل جذب این افراد نیز مانند گروه اول پیش از مصاحبه گزینش محلی دارد و افرادی که صلاحیت لازم را داشته باشند، به مصاحبه دعوت می شوند. تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت قوه قضاییه ۱۴۰۲ اعلام نشده است، به محض انتشار اطلاعیه در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا