چگونه گوشی گمشده را پیدا کنیم

روش‌های پیدا کردن گوشی گم شده یا سرقتی

همیاب 24

8 خرداد 1399

139.7k

زمان مطالعه: 8 دقیقه

زمانیکه گوشی موبایل یا تبلت شما گم شده و یا به سرقت می رود، اولین سوالی که احتمالا به ذهن شما می رسد نحوه پیدا کردن گوشی است. برای پیدا کردن گوشی گم شده یا سرقتی چه کاری باید انجام داد؟ چه روش هایی برای پیدا کردن گوشی وجود دارد؟ کدام روش بهتر و سریعتر به نتیجه می رسد؟

همیاب ۲۴ سامانه ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ

در این مقاله تمام روش های پیدا کردن گوشی که در هنگام بروز حادثه سرقت و یا گم شدن گوشی می توانند کمک کننده باشند را آورده ایم. هر کدام از این روش ها بسته به موقعیت، می توانند عملکردی مثبت برای شما داشته باشند.

نکته حائز اهمیت در تمام این روش ها این است که، در صورت استفاده از هر روش، شما می توانید، مشخصات دستگاه را برای جلوگیری از سوءاستفاده ها و اتفاقات بعدی در سامانه کشوری همیاب 24 ثبت نمایید. از طریق ثبت در این سامانه، علاوه بر فعال شدن ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری به اصناف سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی از خرید و فروش و خروج دستگاه شما از مرزهای کشور جلوگیری می شود و همینطور کالای شما در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری ها جستجو شده و به اطلاع شما می رسد.

پیدا کردن گوشی اندروید

در پیدا کردن گوشی اندروید رایج ترین روش، ردیابی گوشی اندروید از طریق جیمیل و قابلیت “دستگاهم را پیدا کن” می باشد. برای پیدا کردن گوشی با جیمیل شرایطی را باید از قبل پیش بینی کرده باشید. این شرایط شامل: فعال کردن جیمیل روی گوشی اندرویدی، فعال کردن دسترسی به اینترنت و فعال کردن مکان یابی گوشی می‌باشد. حال برای آموزش کامل این روش، مطلب ردیابی گوشی اندروید با ویژگی “دستگاهم را پیدا کن” | Fi d My Device را بخوانید. اگر قصد دارید اختصاصا با ردیابی گوشی سامسونگ نیز آشنا شوید، مطلب 4 روش ردیابی گوشی سامسونگ را بخوانید.

پیدا کردن گوشی اپل

برای پیدا کردن گوشی آیفون می توانید از قابلیت مهمی که این پلتفرم در اختیار شما قرار داده است بهره مند شوید. از طریق قابلیت Fi d My iPho e به معنی ” آیفون من را پیدا کن!” شما می توانید گوشی آیفون خود را پیدا کنید. در کنار این قابلیت کاربردی می توانید در صورتیکه گوشی شما هنوز به اینترنت متصل باشد، برای گوشی خود پیام ارسال کنید و یا اطلاعات خود را جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از راه دور پاک نمایید. برای آموزش کامل این روش مطلب ردیابی گوشی آیفون با ویژگی “آیفون مرا پیدا کن” | Fi d My iPho e را بخوانید.

پیدا کردن گوشی خاموش

شاید شما هم یکی از مالباختگان گوشی های هوشمند باشید که به تازگی سارقین آن را دزدیده اند، و حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که با توجه به این مساله که سارقین بعد از سرقت گوشی را خاموش می کنند، آیا پیدا کردن و ردیابی گوشی خاموش امکان پذیر است؟ برای دریافت پاسخ این سوال مطلب آیا ردیابی گوشی و سیم کارت خاموش امکان پذیر است را بخوانید.

حتما بخوانید: چگونه به گوشی خاموش زنگ بزنیم؟

روش‌های “پیدا کردن گوشی” از طریق IMEI:

روش هایی که در ادامه ذکر می شوند، روش هایی هستند که برای پیدا کردن گوشی از شماره IMEI آن استفاده می کنند:

1- پیدا کردن گوشی همراه اول

جهت پیدا کردن گوشی مفقودی یا دزدیده شده خود از طریق اپرتور همراه اول می توانید، از سرویس هایی که این اپراتور بدین منظور ارایه داده است استفاده نمایید. برای استفاده از این سرویس ابتدا باید برای سوازاندن سیم کارت فعال روی گوشی اقدام نمایید. سپس شماره IMEI گوشی که بر روی جعبه گوشی مندرج شده را از طریق خطوط همراه اول، با یکی از روش های زیر ارسال و سرویس ردیابی گوشی همراه اول را فعال نمایید.

سامانه ردیابی گوشی همراه اول تا ۱۰ روز پس از دریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقود شده می پردازد و در پایان نتیجه را به اطلاع مشترک می رساند. در صورت عدم موفقیت، مشترک باید برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب ۳ روش ردیابی گوشی همراه اول: راهنمای جامع را مطالعه کنید.

برای مسدود کردن و یا سوزاندن سیم کارت با توجه به نوع سیم کارت خود به یکی از لینک های زیر بروید:

2- پیدا کردن گوشی ایرانسل

اپراتور ایرانسل سامانه پیامکی #۶۱۰۱* را جهت ردیابی گوشی های مفقودی سرقتی در اختیار مشترکان قرار داده است.جهت پیدا کردن گوشی مفقودیمسروقه خود از طریق این سامانه باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا درخواست مسدودی یا سوزاندن سیم کارت فعال روی گوشی گمشده یا دزدیده شده را به اپراتور خود بدهید.

۲- ۵ روز پس از مسدود شدن خط، کد #۶۱۰۱* را از یک خط ایرانسلی شماره‌گیری نمایید. نتیجه ردیابی پس از ۴۸ ساعت برای شما ارسال خواهد شد.

۳- در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی، شما می توانید سایر مراحل را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید و در صورتی که نتیجه ردیابی شما منفی بود، باید حداقل ۵ روز پس از دریافت پیامک اول مجدداً درخواست ردیابی خود را ثبت کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب نحوه ردیابی گوشی سرقتی توسط اپراتور ایرانسل را مطالعه کنید.

3- پیدا کردن گوشی رایتل

برای پیدا کردن گوشی ­های سرقتی یا گمشده از طریق اپراتور رایتل، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی ابتدا نسبت به مسدود کردن سیم‌کارت اقدام نمایید.۲- شماره IMEI دستگاه خود را به سرشماره ۶۱۰۱ پیامک کنید.

پس از ثبت موفق شماره سریال از شما درخواست می‌شود تا در صورتی‌که در زمان مفقودی دستگاه از سیم‌کارت رایتل استفاده می‌کردید شماره‌ آن را ارسال و در غیر اینصورت، عدد ۰ را ارسال فرمایید.

سپس باید یکی از بازه‌های زمانی اشاره شده در زیر را جهت ردیابی دستگاه خود انتخاب کنید:

عدد ۱: از ۱۰ روز گذشته تا ابتدای روز جاری (هزینه ۱۰۰۰ ریال)عدد ۲: از ابتدای روز جاری تا ۱۰ روز آینده (هزینه ۱۰،۰۰۰ریال)عدد ۳: از ۱۰ روز گذشته تا ۱۰ روز آینده (هزینه ۱۱،۰۰۰ ریال)

توجه با ارسال عدد ۱ نتیجه ردیابی بعد از ۲۴ ساعت برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی‌که عدد ۲ یا ۳ را انتخاب کنید در هر زمان که نتیجه ردیابی مثبت باشد، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد و در صورت منفی بودن حداکثر بعد از ۱۰ روز پاسخ اعلام می‌شود.

۵- بعد از کسر هزینه، درخواست شما جهت ردیابی در سیستم ثبت خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب ردیابی گوشی سرقتی | مفقودی- رایتل را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید…اگر می‌خواهید که شکایت سرقت را به طور اینترنتی ثبت کنید مقاله ثبت شکایت کیفری سرقت به صورت اینترنتی را مطالعه نمایید.

4- پیدا کردن گوشی سرقتی در سامانه کشوری همیاب 24

سامانه همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری اصناف و کلانتری های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی، بستری مناسب فراهم کرده است.

شما می توانید گوشی گم شده یا به سرقت رفته خود را در سامانه همیاب۲۴ ثبت نمایید تا مراحل ردیابی آن با سرعت بیشتری صورت بگیرد. جهت فعال شدن فرآیند ردیابی، شماره IMEI گوشی را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خارج شدن گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود.

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید…

اشتراک گذاری مطالب در:

تلگرام

واتس اپ

توئیتر

لینکدین

فیسبوک

موضوعات مرتبط

گم‌کردن یا دزدیده‌شدن گوشی، تبلت یا لپ‌تاپ همیشه ناراحت‌کننده و پراسترس است؛ اما خوشبختانه گوشی‌های اندرویدی، آیفون‌ها و دیگر گجت‌های هوشمند امروزی ابزارهایی را دراختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید گوشی خود را ردیابی و قفل کنید یا اطلاعات داخل گوشی خود را از راه دور پاک کنید.

اقدمات مقدماتی

این روزها مرتباً از اطرافیان می‌شنویم که گوشی یا تبلتشان به روش‌های مختلفی که هر روز هم به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود، دزدیده شده است. علاوه‌بر‌این؛ ممکن است این وسایل هوشمند را در مکانی جا گذاشته باشیم. پس پیش از آنکه یکی از این اتفاقات برای شما بیفتد، این مراحل را طی کنید. انجام این مراحل کمتر از ۵ دقیقه زمان نیاز دارد؛ اما در زمان بحران می‌تواند نجات‌بخش باشد.

برای گوشی خود رمز بگذارید

برای گوشی خود حتماً رمز بگذارید و درصورت پشتیبانی از حسگر اثرانگشت، حتماً آن را فعال کنید. برای این کار کافی است از بخش تنظیمات گوشی اندرویدی خود وارد بخش امنیت (Secu i y) شوید و حسگر اثرانگشت یا رمز Pi Code را فعال کنید. اگر آیفون دارید، از بخش تنظیمات وارد Face ID Passcode شوید و Face IDرا فعال کنید.

مطمئن شوید که گزینه‌ی iPho e U lock در این بخش فعال باشد. از انتخاب رمزهای ساده مانند ۱۲۳۴ یا ۱۱۱۱ یا ۴۳۲۱ پرهیز کنید. با فعال‌کردن رمز گوشی حداقل مطمئن خواهید بود درصورت دزدیده‌شدن یا دسترسی افراد غریبه به گوشی شما، اطلاعات شخصی‌تان در امان خواهند بود.

قابلیت Fi d My Device را فعال کنید

به‌طورپیش‌فرض قابلیت Fi d My Device در تمام گوشی‌ها و تبلت‌های موجود در بازار فعال است؛ اما ممکن است به هر دلیلی این قابلیت غیرفعال شده باشد. پس از فعال‌بودن آن مطمئن شوید. برای فعال‌کردن قابلیت ردیابی گوشی یا تبلت اندرویدی، از بخش تنظیمات ابتدا وارد Secu i y Loca io شوید و سپس Fi d My Device را پیدا و فعال کنید.

برای فعال‌کردن قابلیت ردیابی آیفون یا آیپد از بخش تنظیمات وارد Apple ID شوید و سپس Fi d My iPho e یا Fi d My iPad را پیدا کنید و مطمئن شوید که فعال باشد. وقتی قابلیت Fi d My Device فعال شود، شما می‌توانید علاوه‌بر موقعیت‌یابی گوشی یا تبلت خود، از راه دور ابزار خود را قفل یا اطلاعات خود را به‌طورکامل پاک کنید، بدون آنکه دسترسی فیزیکی به آن‌ها داشته باشید.

برای اینکه مطمئن شوید عملیات فعال‌سازی ردیابی گوشی را به‌درستی انجام داده‌اید، در پلتفرم اندروید به آدرس a d oid.comfi d و برای اکوسیستم اپل به آدرس icloud.comfi d مراجعه کنید. در این بخش، باید ابزارهای مختلف خود را مشاهده کنید و امکان ردیابی، قفل‌کردن یا پاک‌کردن اطلاعات در این ابزارها را داشته باشید.

فعال‌کردن ردیابی گوشی گلکسی سامسونگ

سامسونگ از سال‌ها قبل برای مشتریان گوشی‌های گلکسی امکان ردیابی کوشی‌های گم‌شده را فراهم کرده است. این سرویس به‌صورت مستقل از سرویس ردیابی ابزارهای گوگل کار می‌کند. ازطریق ابزار Fi d My Mobile در گوشی‌های سامسونگ می‌توانید علاوه‌بر ردیابی گوشی گم‌شده‌ی سامسونگی خود، از راه دور از اطلاعات خود بک‌آپ بگیرید یا متوجه شوید که آیا سیم‌کارت از گوشی شما خارج شده یا خیر.

برای استفاده از قابلیت ردیابی اختصاصی گوشی‌های سامسونگ، باید حساب کاربری سامسونگ (Samsu g Accou ) داشته باشید. سپس برای فعال‌کردن قابلیت ردیابی گوشی گلکسی، وارد بخش تنظیمات و Biome ics a d Secu i y و بعد Fi d My Mobile شوید.

در این بخش، می‌توانید قابلیت ردیابی را فعال کنید و سپس به امکاناتی همچون کنترل از راه دور (Remo e Co ols)، ارسال آخرین موقعیت جغرافیایی (Se d Las Loca io ) و غیرفعال‌کردن قفل گوشی (Remo e U lock) دسترسی داشته باشید. قابلیت غیرفعال‌کردن قفل گوشی از راه دور برای زمانی کاربرد دارد که رمز ورود به گوشی خود را فراموش کرده باشید. این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال است.

سامسونگ اخیراً قابلیت Sma Thi gs Fi d را معرفی کرده است که شبیه به Fi d My اپل کار می‌کند و جمع‌سپاری موقعیت ابزارهای گم‌شده را حتی اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشند، دراختیار کاربر قرار می‌دهد. با این قابلیت که در آیفون و گوشی‌های گلکسی وجود دارد، اگر دسترسی به اینترنت در گوشی گم‌شده قطع شود، ازطریق بلوتوث موقعیت جغرافیایی گوشی به یکی از ابزارهای گلکسی اطرافش ارسال می‌شود تا ازطریق اینترنت آن گوشی موقعیت به سرورهای سامسونگ مخابره شود و دراختیار کاربر قرار گیرد.

این همان قابلیتی است که ازطریق آن می‌توان ابزارهایی که به اینترنت دسترسی ندارند، مانند گلکسی بادز یا ایرپاد پرو را ردیابی کرد. مشابه این قابلیت برای آیفون، ایرپاد، آیپد، مک‌بوک و ایرتگ نیز وجود دارد.

برای استفاده از Sma Thi gs Fi d، باید گوشی گلکسی با اندروید ۸ یا جدیدتر داشته و اپلیکیشن Sma Thi gs را نیز روی آن نصب کرده باشید. ازطریق این اپلیکیشن می‌توانید موقعیت تمام ابزارهای گلکسی خود را ردیابی کنید؛ البته اگر خودِ گوشی را گم کنید یا سرقت شده باشد، می‌توانید ازطریق نسخه‌ی تحت‌وب به ردیابی، قفل‌کردن یا پاک‌کردن اطلاعات خود از راه دور اقدام کنید.

نحوه پیدا‌کردن گوشی گم‌شده اندروید

از ابزار Fi d My Device گوگل گوشی خود را پیدا کنید. اگر تبلت یا گوشی اندرویدی شما دزدیده شده است یا آن را گم کرده‌اید، تنها کافی است وارد وب‌سایت a d oid.comfi d شوید. فراموش نکنید که باید با همان حساب گوگلی که به گوشی یا تبلت شما متصل شده، در این وب‌سایت نیز وارد شوید.

آیا به کامپیوتر دسترسی ندارید تا وب‌سایت A d oid Fi d را باز کنید؟ اپلیکیشن Fi d My Device را روی گوشی دیگری نصب کنید و با حساب کاربری خود در آن وارد شوید تا به همه‌ی قابلیت‌های موقعیت‌یابی گوشی گم‌شده، پاک‌کردن اطلاعات از راه دور و قفل‌کردن گوشی دسترسی داشته باشید.

اگر گوشی را در خانه یا محل کار خود گم کرده‌اید، می‌توانید به‌کمک قابلیت Play Sou d صدای زنگ گوشی یا تبلت خود را فعال کنید. این قابلیت حتی اگر گوشی در حالت سایلنت باشد، هم دردسترس خواهد بود.

اگر مایل‌‌‌‌اید تا گوشی قفل شود و با خیال راحت مشغول پیدا‌کردن آن شوید و مطمئن باشید که کسی نمی‌تواند به اطلاعات شخصی‌تان دسترسی پیدا کند، قابلیت Secu e Device یا Lock Device را انتخاب کنید. نگران نباشید! در این حالت، همچنان می‌توانید به قابلیت‌های موقعیت‌یابی یا ردیابی گوشی اندرویدی خود دسترسی داشته باشید و فقط گوشی قابل‌استفاده نخواهد بود تا مجدد دراختیارتان قرار گیرد.

اگر همه راه‌ها را رفتید و نتوانستید گوشی خود را بیابید یا پس‌ بگیرید، می‌توانید از راه دور دستور پاک‌شدن اطلاعات را صادر کنید. در اولین مرتبه‌ای که گوشی به اینترنت دسترسی پیدا کند یا در گوشی‌های سامسونگ با پشتیبانی از Sma Thi gs گلگسی سازگاری در نزدیکی گوشی شما باشد، دستور را دریافت می‌کند و به گوشی شما ارسال می‌کند. پس از پاک‌شدن اطلاعات، امکان موقعیت‌یابی یا قفل‌کردن گوشی نخواهد بود.

نحوه پیدا‌کردن گوشی گم‌شده سامسونگ

صاحبان گوشی‌های سامسونگ می‌توانند از هر دو سرویس Fi d My Device گوگل و سرویس اختصاصی ردیابی ابزارهای سامسونگ استفاده کنند. البته به کاربران سامسونگ پیشنهاد می‌شود که از سرویس ردیابی خود سامسونگ استفاده کنند.

برای موقعیت‌یابی گوشی سامسونگی گم‌شده‌ی خود به وب‌سایت fi dmymobile.samsu g.com مراجعه کنید و سپس وارد حساب کاربری سامسونگ خود شوید؛ همان حسابی که به گوشی یا تبلت گم‌شده نیز متصل است. این سرویس تنها ازطریق همین آدرس اینترنتی دردسترس است و اپلیکیشنی برای آن وجود ندارد. پس از ورود با رابط کاربری سرراستی رو‌به‌رو می‌شوید که ازطریق آن می‌توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید:

برای اطلاع کامل از تمامی امکانات ردیابی گوشی‌های سامسونگ و نحوه‌ی فعال‌سازی آن، مقاله‌ی آموزش ردیابی گوشی های سامسونگ را مشاهده کنید.

نحوه پیدا‌کردن گوشی گم‌شده آیفون

برای یافتن آیفون یا دیگر محصولات اپلی، کافی است به اپلیکیشن Fi d My روی آیفون، آیپد یا کامپیوتر بوک مراجعه کنید. وقتی وارد اپلیکیشن شدید، باید با همان حساب اپل‌آی‌دی وارد شوید که به ابزار گم‌شده یا دزدیده‌شده‌ی شما متصل است. اگر ساعت هوشمند اپل‌واچ خود را به جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل wa chOS به‌روزرسانی کنید، ازطریق اپلیکیشن Fi d My در ساعت هوشمند خود نیز می‌توانید ابزارهای مختلف متصل به اپل‌آی‌دی خود را ردیابی کنید.

برای ردیابی ابزارهای گم‌شده یا دزدیده‌شده‌ی اپلی خود شامل آیفون (iPho e)، آیپاد تاچ (iPod Touch)، اپل واچ (Apple Wa ch)، مک (Mac)، ایرپاد (Ai Pod) و برخی از ابزارهای بیتس (Bea s) می‌توانید اپلیکیشن Fi d My را روی گوشی یا ابزار دیگری نیز اجرا کنید؛ اما نکته‌ی مهم این است که باید در این اپلیکیشن با حساب اپل‌آی‌دی خود لاگین کنید.

همچنین، برای ردیابی آیفون یا دیگر ابزارهای اپلی گم‌شده یا دزدیده‌شده‌ می‌توانید ازطریق مرورگر و باز‌کردن صفحه‌ی icloud.comfi d اقدام کنید.

ازطریق هر دو روش اجرای اپلیکیشن Fi d My با وب‌سایت icloud.comfi d می‌توانید موقعیت جغرافیایی ابزار مدنظر خود را بیابید یا ردیابی کنید. برای این کار اپلیکیشن یا وب‌سایت را باز و سپس ابزار دلخواهتان را از بخش Devices انتخاب کنید تا موقعیت آن روی نقشه نمایش داده شود.

از دیگر امکاناتی که این دو سرویس دراختیار شما قرار می‌دهند، ایجاد صدا (Play a Sou d) است تا اگر ابزار را در نزدیکی خود گم کرده‌اید بتوانید آن را پیدا کنید.

فعال‌کردن حالت گم‌شده در آیفون

اگر نتوانستید آیپد، آیفون، آی‌پاد تاچ یا مک خود را پیدا کنید، قابلیت گم‌شده (Ma k as Los ) را فعال کنید. با فعال‌کردن این قابلیت، گوشی یا تبلت یا کامپیوتر شما قفل می‌شود و متن دلخواهتان روی صفحه‌ی آن نمایش داده می‌شود. برای مثال، می‌توانید به‌عنوان پیغام شماره‌تماس خود را وارد و از یابنده درخواست کنید که با شما تماس بگیرد. دستگاه اپلی شما تا زمانی‌که رمز تعیین‌شده‌‌تان در آن وارد نشود، قابل‌استفاده نخواهد بود و دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در گوشی مسدود می‌شود. در این حالت، امکان موقعیت‌یابی گوشی نیز میسر خواهد شد.

اگر حالت گم‌شده برای ایرتگ (Ai Tag) فعال شود، شما می‌توانید پیغام مدنظر خود را به‌همراه آدرس ایمیل و تلفن با یابنده‌ی آن به‌اشتراک بگذارید. البته این به‌شرطی است که یابنده آیفون داشته باشد و ازطریق اپلیکیشن Fi d My، بخش I ems وارد Ide ify Fou d I em شود تا بتواند اطلاعات صاحب Ai Tag را روی صفحه‌ی گوشی خود مشاهده کند.

نحوه‌ی ردیابی گوشی‌های شیائومی

شیائومی نیز همچون اپل، گوگل و سامسونگ سیستم ردیابی اختصاصی خود را دارد. کاربران گوشی‌های شیائومی می‌توانند هم‌زمان به سیستم ردیابی گوگل و سیستم اختصاصی ردیابی شیائومی دسترسی داشته باشند. برای ردیابی موقعیت جغرافیایی گوشی گم‌شده یا سرقت‌شده‌ی شیائومی خود، باید به وب‌سایت Xiaomi Cloud مراجعه کنید و با حساب کاربری شیائومی خود که به گوشی گم‌شده متصل شده، وارد شوید.

پس از ورود به سیستم، حساب ابری شیائومی خود را مشاهده خواهید کرد که ازطریق آن می‌توانید به داده‌های همگام‌سازی‌شده مانند یادداشت‌ها، تصاویر، مخاطبان و… دسترسی داشته باشید. دسترسی به پنل Fi d device شیائومی نیز از این بخش صورت می‌گیرد.

با کلیک روی Fi d device (یافتن دستگاه)، وارد صفحه‌ای می‌شوید که در قسمت بالای آن، فهرست گوشی‌ها و دستگاه‌های مختلفی که با حساب شیائومی شما مرتبط شده‌اند، نمایش داده می‌شود. با انتخاب گوشی یا دیگر ابزارهای شیائومی خود، می‌توانید موقعیت آن را روی نقشه مشاهده کنید.

اگر موقعیت گوشی شما شناسایی شود، نقطه‌ای سبزرنگ کنار مدل دستگاه شما نشان داده می‌شود. با یک بار کلیک روی مدل گوشی خود می‌توانید درصد شارژ باقی‌مانده‌ی باتری و آخرین زمان موقعیت‌یابی را مشاهده کنید. موقعیت مکانی به‌صورت خودکار به‌روز نمی‌شود؛ بنابراین، می‌توانید از گزینه‌ی Loca e agai برای مشاهده‌ی موقعیت جدید استفاده کنید.

علاوه‌بر موقعیت‌یابی ازطریق سرویس شیائومی کلاد، می‌توانید به امکانات دیگری همچون پخش صدا (Sou d) برای ایجاد صدا از گوشی، حالت گم‌شده (Los Mode) برای قفل‌کردن و نمایش پیغام روی آن و پاک‌کردن اطلاعات از راه دور (E ase Da a) برای اطمینان از به‌خطر‌نیفتادن اطلاعات خود، دسترسی داشته باشید. برای کسب اطلاعات کامل درباره‌ی نحوه‌ی فعال‌کردن و ردیابی گوشی‌های شیائومی، مقاله‌ی آموزش ردیابی گوشی های شیائومی را مطالعه کنید.

ردیابی گوشی گم‌شده یا سرقت‌شده ازطریق سیم‌کارت اپراتورهای همراه

همراه اول، ایرانسل و رایتل برای ردیابی گوشی‌های مفقودی و سرقتی راهکارهای مختلفی ارائه کرده‌اند. اگر با روش‌های بالا موفق نشدید تا گوشی‌ خود را ردیابی یا پیدا کنید و مطمئن شدید که گوشی شما به‌سرقت رفته، برای پیگیری قضایی بهتر است ابتدا ازطریق اپراتورهای همراه ردیابی را انجام دهید و سپس به مقام‌های قضایی مراجعه کنید.

پس از اطمینان از دزدیده‌شده گوشی خود، ابتدا به یکی از مراکز امور مشترکین مراجعه کنید و سیم‌کارت خود را بسوزانید. سپس، کد IMEI گوشی دزدیده‌شده‌ی خود را از روی جعبه‌ی گوشی یادداشت کنید و همراه خود داشته باشید.

فراموش نکنید اگر می‌خواهید گوشی همراه خود را ازطریق اپراتورها ردیابی کنید، باید درخواست خود را در هر سه اپراتور به‌صورت جداگانه ثبت کنید. همچنین، به این نکته توجه کنید که سرویس ردیابی گوشی سرقت‌شده ازطریق اپراتورها فقط مثبت یا منفی‌ بودن نتیجه ردیابی را مشخص می‌کند و ارائه‌ی اطلاعات هویتی مربوط به فرد استفاده‌کننده از گوشی، مستلزم دستور قضایی است.

نحوه‌ی ردیابی گوشی دزدیده‌شده با سیم‌کارت همراه اول

برای ردیابی گوشی ازطریق اپراتور همراه اول، از کد دستوری *10*2121# استفاده کنید. سپس مراحل را طی کنید تا درخواست مفقودی ثبت شود. در بازه‌ی زمانی ۱۰ روزه ردیابی انجام می‌شود و اگر در گوشی سرقت‌شده سیم‌کارت همراه اول وارد شود، به کاربر ازطریق پیامک اطلاع‌رسانی انجام می‌شود تا ادامه‌ی روند قضایی را طی کند. تعرفه‌ی روزانه سرویس ردیابی گوشی در همراه اول ۵۰۰ تومان است و سرویس تا ۱۰ روز فعال می‌ماند.

اگر ردیابی با موفقیت انجام شد، با در دست داشتن «کد پیگیری و تاریخ ردیابی» به مراجع قضایی مراجعه و نامه‌ی قضایی دریافت کنید. اصل نامه را به شرکت همراه اول تحویل دهید و با مراجعه‌ی مجدد به مراجع قضایی، پیگیر دریافت نتیجه‌ی ارسالی از همراه‌اول باشید.

نحوه‌ی ردیابی گوشی دزدیده‌شده با سیم‌کارت ایرانسل

مشترکان ایرانسل نیز برای ردیابی گوشی مفقود یا سرقت‌شده خود، از تمامی خطوط ایرانسلی کد #۶۱۰۱* را شماره گیری و سپس برای تأیید عدد «یک» را وارد کنند. سپس هزینه‌ی سرویس به مبلغ ۱۰۰۰ ریال را با ارسال عدد «یک» تأیید کنند. در مرحله‌ی بعد، باید انتخاب کنید که در زمان سرقت گوشی شما سیم‌کارت از چه اپراتوری در گوشی بوده است. برای سیم‌کارت ایرانسل عدد «یک» و برای باقی اپراتورها عدد «دو» را شماره‌گیری کنید. در مرحله‌ی آخر نیز، کد ۱۵ رقمی IMEI گوشی خود را وارد کنید.

توجه کنید ۴۸ ساعت پس از ثبت درخواست، سامانه‌ی مدنظر نتیجه‌ی ردیابی را به خط ایرانسلی که ازطریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفته‌اید، ارسال خواهد کرد. ایرانسل توصیه می‌کنید برای دریافت اطلاعات صحیح از ردیابی گوشی تلفن‌همراه، باید ۵ روز بعد از مسدودکردن سیم‌کارت اقدام کنید تا نتیجه ردیابی شما را به خط خودتان ارجاع ندهد. درصورت منفی‌بودن پاسخ، می‌توانید پس از گذشت ۵ روز مجدداً درخواست ردیابی بدهید.

اگر ردیابی گوشی با کمک ایرانسل به نتیجه برسد، پیامکی حاوی کد پیگیری و تاریخ ردیابی برای کاربر ارسال می‌شود تا با در دست داشتن «کد پیگیری و تاریخ ردیابی» به مراجع قضایی مراجعه و نامه‌ی قضایی دریافت کند. اصل نامه را به شرکت ایرانسل تحویل دهید و با مراجعه‌ی مجدد به مراجع قضایی پیگیر دریافت نتیجه‌ی ارسالی از ایرانسل باشید. هزینه‌ی هر بار ثبت درخواست پیگیری در سامانه ردیابی گوشی ایرانسل، ۱۰۰ تومان است.

نحوه‌ی ردیابی گوشی دزدیده‌شده با سیم‌کارت رایتل

ردیابی گوشی گم‌شده در شبکه‌ی رایتل ازطریق سرویس پیامکی انجام می‌شود. برای این کار، کافی است شماره سریال ۱۵ رقمی IMEI گوشی گم‌شده یا دزدیده‌شده‌ی خود را به سر‌شماره‌ی 6101 پیامک کنید. پس از ثبت موفق شماره سریال گوشی، پیامک تأییدی دریافت خواهید کرد که از شما پرسیده می‌شود که عملیات ردیابی برای چه مدت ادامه پیدا کند. هزینه‌ی ردیابی در رایتل بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ ریال بسته به بازه‌ی زمانی انتخاب‌شده خواهد بود.

اگر ردیابی گوشی در رایتل به نتیجه برسد، پیامکی شامل نتیجه، تاریخ ردیابی و کد رهگیری برایتان ارسال خواهد شد تا برای طی‌کردن مراحل قانونی و تهیه دستور قضایی اقدام کنید. درصورت منفی‌بودن پاسخ، می‌توانید درخواست ردیابی گوشی خود را مجددا ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی ردیابی گوشی ازطریق اپراتورهای تلفن‌همراه در کشور، به مقاله‌ی آموزشی چطور گوشی گم‌شده یا دزدی را در ایرانسل، همراه اول و رایتل ردیابی کنیم؟ مراجعه کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده، برای کسی که گوشی خود را گم کرده است یا گوشی اش را به سرقت برده اند، چیزی شبیه معجزه است. در بهترین حالت، ممکن است گوشی خود را در خانه، ماشین یا محل کار خود جا گذاشته باشید، در غیر این صورت، برای پیدا کردن آن، باید دست به دامن روش های یافتن گوشی موبایل گم شده شوید. البته شرط استفاده از این روش های پیدا کردن گوشی گم شده، این است که از قبل، برای مواقع اضطراری، برخی از برنامه های گوشی اندروید یا اپل خود را فعال کرده باشید.

نحوه پیدا کردن گوشی گم شده

وجود شماره مخاطبان و افرادی که با آنها ارتباط دارید، اطلاعات شخصی دیگری مانند عکس ها و فیلم های شخصی و اسناد و فایل های دیگر، مواردی هستند که باعث می شوند در صورت گم کردن گوشی یا سرقت آن، به هر روشی برای پیدا کردن گوشی گم شده خود متوسل شوید. خبر خوب این است که گوشی تلفن همراه، برنامه هایی دارد که به شما کمک می کنند، اما این برنامه ها را باید قبل از هر اتفاقی، راه اندازی کنید. استفاده از گوگل، ردیابی گوشی آیفون، ردیابی گوشی سامسونگ، ردیابی گوشی شیائومی، کد همراه اول برای ردیابی گوشی، کد ایرانسل برای ردیابی موبایل، ردیابی گوشی با استفاده از GPS، استفاده از رجیستری و سامانه همیاب، از جمله روش های یافتن گوشی موبایل گم شده هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

استفاده از گوگل برای پیدا کردن گوشی گمشده

استفاده از قابلیت Fi d My Device گوگل، یکی از بهترین روش های پیدا کردن گوشی گم شده است. برای استفاده از این ویژگی، باید حساب کاربری گوگل یا Gmail داشته باشید و اکانت خود را با گوشی موبایل تان یکپارچه سازی یا Sy c کنید. اینترنت تلفن همراه خود را روشن کنید و مکان یاب یا GPS را فعال کنید. دقت کنید که ردیابی گوشی با ابزار گوگل، تنها برای گوشی های موبایل‌ روشن امکان‌ پذیر است. بنابراین، اگر تلفن همراه خود را پیدا نمی کنید و در صورت تماس گرفتن، با پیام خاموش بودن مواجه می شوید، نمی توانید از این سرویس گوگل استفاده کنید.

اگر هنوز ویژگی Fi d My Device را در گوشی خود فعال نکرده اید، می توانید با رفتن به بخش تنظیمات یا Se i g گوشی، وارد قسمت کاربران و حساب ها شوید. سپس روی گزینه اضافه کردن حساب یا Add Accou بزنید و اطلاعات gmail خود را وارد کنید. منتظر بمانید تا همگام سازی به پایان برسد. برای فعالسازی Fi d My Device، در قسمت تنظیمات موبایل و در بخش امنیت و حریم خصوصی، گزینه دستگاهم را پیدا کن یا همان Fi d My Device را روشن کنید. به این صورت، شما این قابلیت را در تلفن همراه خود فعال کرده‌اید. بنابراین، در شرایط اضطراری، می توانید با استفاده از گوگل، برای پیدا کردن گوشی گم شده خود اقدام کنید.

——————————————————————————————————–

پیدا کردن گوشی آیفون گم شده

اگر گوشی آیفون دارید، خوب است بدانید که اپل از سرویس Fi d My iPho e برای یافتن گوشی های خود استفاده می‌کند. برای استفاده از این قابلیت اپل برای پیدا کردن گوشی گم شده، باید اینترنت و این سرویس اپل، فعال باشند. برای فعال کردن قابلیت Fi d My iPho e، ابتدا به قسمت تنظیمات یا Se i gs بروید. گزینه iCloud را انتخاب کنید و پس از وارد کردن اطلاعات حساب اپل یا Apple ID خود، سرویس Fi d My iPho e را روشن کنید. سپس آیتم Loca io Se vices را برای اطلاع از مکان دقیق دستگاه، فعال کنید. برای این کار، پس از رفتن به تنظیمات و ورود به بخش حریم خصوصی یا P ivacy، سرویس ‌های مکان را فعال کنید.

به این صورت، اگر گوشی آیفون شما گم شد، برای پیدا کردن گوشی گم شده خود، می‌توانید از طریق سایت icloud.com اطلاعات حساب کاربری اپل یا همان اپل آیدی خود را وارد کنید و وارد اکانت خود شوید. سپس روی Fi d My iPho e کلیک کنید و با انتخاب گزینه All Devices، می توانید همه دستگاه‌ های متصل به اپل آیدی خود را مشاهده کنید. بعد از انتخاب موبایل سرقتی، به صفحه اطلاعات دستگاه و مکان دقیق دستگاه دسترسی پیدا خواهید کرد. می‌توانید از این صفحه، صدایی از موبایل پخش کنید یا با انتخاب حالت Los Mode، آن را قفل کنید. همچنین، اگر از ردیابی گوشی خود ناامید شده‌اید، بر روی گزینه E ase iPho e کلیک کنید تا اطلاعات موجود در دستگاه حذف شوند. اگر آیفون شما به اینترنت دسترسی نداشته باشد، اقدامات انجام شده پس از آنلاین شدن موبایل اتفاق می‌افتد. اگر Fi d My iPho e گوشی شما فعال نبود، فورا رمز عبور آیکلود و همه شبکه‌ های اجتماعی خود را عوض کنید و اطلاعات دستگاه را پاک کنید.

——————————————————————————————————–

ردیابی و پیدا کردن گوشی سامسونگ گمشده

کاربران گوشی های سامسونگ، برای پیدا کردن گوشی گمشده خود، به جز استفاده از ویژگی ردیابی گوشی گوگل، می توانند از آیتم یافتن تلفن من یا Fi d My Mobile هم بهره مند شوند. برای استفاده از این ویژگی، باید ابتدا حساب کاربری سامسونگ فعال داشته باشید و اجازه دسترسی گوگل به مکان را بدهید. برای فعال کردن این قابلیت، ابتدا وارد تنظیمات یا   Se i gs شوید. گزینه Biome ics a d Secu i y را انتخاب کنید. در بخش امنیت یا Secu i y ، گزینه تلفن من Fi d My Mobile را بزنید. یافتن تلفن را فعال کنید.

با توجه به مدل موبایل سامسونگ خود و نسخه سیستم‌ عامل آن، می‌توانید به مکان حدودی و مسیر دسترسی به دستگاه را بیابید. همچنین با روشن کردن گزینه ارسال آخرین مکان در قسمت تنظیمات، آخرین مکان شناخته شده دستگاه را مشاهده می کنید تا برای پیدا کردن گوشی گم شده خود اقدام کنید. می‌توانید صفحه، دکمه روشن و خاموش و اپلیکیشن پرداخت سامسونگ را قفل کنید تا کسی نتواند به اطلاعات دستگاه شما دسترسی داشته باشد. همچنین با انتخاب گزینه به صدا در آمدن موبایل، گوشی شما به مدت یک دقیقه و با بلندترین صدای ممکن آهنگ پخش می‌کند. اگر اطلاعات مهمی در گوشی خود دارید و می خواهید هر جور شده به آنها دست پیدا کنید،  می‌توانید از  آنها، نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید.

——————————————————————————————————–

پیدا کردن گوشی شیائومی گمشده

برای پیدا کردن گوشی گم شده شیائومی خود، باید پیش از گم شدن گوشی، گزینه Fi d Device یا پیدا کردن دستگاه را فعال کرده باشید. برای این کار، باید از قسمت تنظیمات، وارد بخش حساب‌ها Accou s  شوید. گزینه Mi Accou را انتخاب کنید. از بخش Se vices، وارد Mi Cloud شوید و سپس از این قسمت، گزینه Fi d Device را فعال کنید. بعد از این مرحله، شما می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل، کنترل موبایل شیائومی خود را از طریق سایت i.mi.com به دست بگیرید.

——————————————————————————————————–

کد همراه اول برای پیدا کردن گوشی گمشده

اگر از مشترکان همراه اول هستید، می توانید شماره سریال گوشی را که روی کارتن آن درج شده است، از طریق خط همراه اول ارسال کنید تا روند پیدا کردن گوشی شما آغاز شود. برای این کار، عدد 2141 را به شماره 111 ارسال کنید. همراه اول به مدت 10 روز به جستجو ادامه می دهد و اگر موفقیتی به دست آورد، نتیجه را به شما اطلاع می دهد.

——————————————————————————————————–

پیدا کردن گوشی گم شده با کد ایرانسل

اگر از مشترکین ایرانسل هستید، باید خط خود را مسدود کنید و 5 روز منتظر بمانید. برای مسدود کردن سیم کارت، می توانید از نسخه وب ایرانسل من استفاده کنید یا با شماره‌تلفن‌ های 700 و 7033  از خط ایرانسل  یا 09377000000 و 09377033000  از سایر خطوط تماس بگیرید. سپس با استفاده از یک خط ایرانسلی دیگر، کد # ۶۱۰۱* را شماره‌گیری کنید. در این مرحله، شماره سریال 15 رقمی کد IMEI گوشی دزدیده شده را که روی جعبه دستگاه نوشته شده است، وارد کنید. اگر کد دستگاه مفقودی با موفقیت ثبت شود، پیامک تایید دریافت می کنید و بعد از 48 ساعت، پیامکی به همراه نتیجه ردیابی گوشی برای شما ارسال می‌شود. در صورت مثبت بودن نتیجه، می‌تونید از طریق مراجع قضایی برای ردیابی و پیدا کردن گوشی گم شده گوشی خود، اقدام کنید.

——————————————————————————————————–

استفاده از GPS برای پیدا کردن گوشی گمشده

یکی دیگر از روش های یافتن گوشی موبایل گم شده، استفاده از GPS است. به این صورت که ابتدا باید نرم ‌افزار GPS SMS Pho e Fi de را بر روی گوشی خود نصب کنید و از خط دیگری، عبارت loca e me YOUR_KEY را به خط خود بفرستید. عبارت YOUR_KEY در واقع رمز شماست که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کنید. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی شما به صورت لینک برای شما ارسال می شود. برای استفاده از این نرم افزار باید GPS گوشی شما روشن باشد. بنابراین، برای اینکه GPS  گوشی شما توسط سارق خاموش نشود، از اپلیکیشن‌های قفل‌گذاری استفاده کنید و روی تنظیمات خود پسورد بگذارید.

——————————————————————————————————–

ردیابی گوشی گمشده با رجیستری و سامانه همیاب

آخرین راه پیدا کردن گوشی گمشده، استفاده از سامانه همیاب 24 است. این سامانه برای ردیابی گوشی، کارهای مختلفی مانند ردیابی سیم کارت اپراتورهای مخابرات انجام می‌دهد. همچنین این سامانه، درباره موبایل سرقت شده شما به اصناف سراسر کشور اطلاع‌ رسانی می‌کند تا گوشی شما ارزش خرید و فروش خود را از دست بدهد. اطلاع‌رسانی کشوری به کلانتری‌ ها و بازرسی ‌های مرزی جهت جلوگیری از خارج شدن تلفن همراه از مرزهای کشور و جستجو در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری ها، از ویژگی های دیگر این سامانه هستند. با استفاده از این روش و مثبت شدن نتیجه ردیابی گوشی می‌توانید از طریق مراجع قضایی اقدام کنید. برای استفاده از این روش و پیدا کردن گوشی گمشده خود، باید گوشی خود را در سامانه کشوری همیاب 24 ثبت کنید. سپس هزینه ردیابی گوشی و اطلاع ‌رسانی کشوری را پرداخت کنید. با استفاده از روش‌ های گفته شده، سیم کارت خود را مسدود کنید.

نظر خود را بنویسید

Click he e o ca cel eply.

نام و نام خانودگی

شماره موبایل

نظر

نظرات کاربران

عبدییلزاده
14020323-02:23

خوب

عمارکریمی
14020202-11:02

عالی

مرتضی رضایی
14011202-10:03

باسلام راهکار های بسیار مفیدی بود اما بنده فقط همیاب 24 را فعال کردم راه کاری دیگر بلد نیستم گوشیم اس 21 بود که به سرقت رفت اگه بیشتر و با راهکار بهتری کمکم کنید ممنونم

علی حیدری
14011125-10:58

سلام اگر جی پی اس گوشی را خاموش کنند میتوانم روشنش کنم یا نه؟

متین
14011123-23:07

سلام من ساعت هوشمندم دیروز گم شد ، میشه کمک کنید پیداش کنم

زهرانوری
14011122-08:06

سلام خسته نباشیدبه همیاب24من گوشیمودزدیدن رفتم کلانتری دادسراهمیاب24شکایت کردم ولی الان دوماه شده خبری ازگوشیم نشده پیدانشده

مهدی رادمهر
14011112-05:17

سلام خسته نباشی من الان چندوقتی هست گوشی موبایلی که ازعراق خریدم گم یاسرقت شده گوشی ابری بودونیازی به ریجستری نداشت ولی سیم کارتشوکه دراوردم گفتباید پین سیم کارت راواردکنید که فراموش کردم.

رمزداشت هم اثرانگشت وتصویری وهمپین گوشی oppoبودجمیل،ایمل،اینستگرام،همه چیزی داشت حتی جی پس اس هم فعال بود وتاگداشتن سیم کارت می گفت کدقبلی روبزنید الان چقدروقته پیدانمی کنم توروقران کمک کنیدتازه اپارات ووی توپ هم هم رمز داشت

واتساپسش رمز داشت تازه ضمانت الکترونیکی هم داشت

سجاد مروتی
14011108-02:27

سلام من گوشی سامسونگ خودم گم کردم یا سرقت شده گوشی سامسونگ A30s باید چکار کنم تا پیدا کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید

زودکمک
14011025-13:32

سلام دوست عزیز. متاسفانه راه دیگری وجود ندارد. نهایتا از مراجع قضایی میتوانید پیگیری نمایید.

محمد تابان
14011023-11:48

سلام خدمت شما

ببخشید میشه کمک ام کنیدگوشی من مدت ۲۰ روز قبلی سرقت کردن تو مسیر راه به سامانه همیاب هم ثبت کردم آیا جز سامانه هم راهی دیگه هستن که ردیابی کنیم چون خیلی مهم هست برام چون تمامی اسناد هم داخل شان هست.

گوشی من سامسونگ بود

ممنون تان میشم کمک ام کنید

حمیدرضاحیدری
14010808-14:09

سلام موبایل من توی عراق دزدیده شد بعد اومدم از طریق سامانه همیاب سریال موبایلو زدم بعد از چند هفته توی جنوب ایران ردیابی کردن بعد یه خورده چپ و راست داره ولی با کلانتری پیدا میشه

زودکمک
14010803-15:23

سلام دوست عزیز. از طریق برنامه fi d my pho e اما قبل از گم شدن گوشی باید این برنامه روی گوشی راه اندازی و نصب شده باشد غیر از این راهی وجود ندارد.

ابوالفضل معتمدی
14010727-08:59

سلام .من گوشیما تو باغم گم کردم روشنه کمکم کنین چطوری بفهمم کجاس

زودکمک
14010716-15:15

سلام دوست عزیز.از طریق پلیس فتا پیگیری کنید.

حسینی
14010709-10:24

سلام وقت بخیر. گوشی من امروز گم شده و خاموشش کردن باید چیکار کنم؟

زودکمک
14010620-14:20

سلام دوست عزیز. قبل از گم شدن باید برنامه fi d my pho e بر روی دستگاه نصب و راه اندازی شده باشد. در صورت نبودن باید از طریق پلیس فتا پیگیری شود.

زهراجوپاری
14010619-10:48

سلام گوشی شیائومی خودرا در عراق گم کرده ام گوشی روشن است اما بوق مشغولی میخورد لطفا راهنمایی کنید

زودکمک
14010527-09:16

سلام دوست عزیز. از طریق مخابرات و یا پلیس پیگیری کنید.

حسن طاهرخانی
14010526-01:44

سلام گوشی شیامی من امروزگم شده ولی خاموش است بایدچکارکنم لطفان راهنمایی بفرماییدمتشکر

زودکمک
14010522-11:54

سلام دوست عزیز. ردیابی با گوگل مپ یکی از ساده‌ترین روش‌های ردیابی به شمار می‌رود. ولی با این حال افراد زیادی از وجود آن اطلاع ندارند.پس از اتصال به اینترنت ، برای فعال کردن تاریخچه موقعیت مکانی مسیر زیر را دنبال کنید: se i ggooglema age you google acou da a pe so aliza io ma age you ac ivi y co olsloca io his o y=O وارد Maps شوید. روی مدیریت اکانت ضربه بزنید. Sha e loca io را انتخاب کنید. اینجا شما می‌توانید مدت زمان اشتراک گذاری مکان‌تان را تعیین کنید.

اعظم شکوری
14010521-02:25

میخوام گوشیی هووای گمکردم را پیدا کنم

دکمه بازگشت به بالا