شهید سید شفیع شفیعی

جاویدالاثر سید شفیع شفیعی

سید شفیع شفیعی در چهارم  آبان ماه ‌۱۳۴۱ در محلّۀ نوچر شهرستان رودبار چشم به جهان گشود. وی برادر سردار شهید سید صادق شفیعی فرمانده دلاور تیپ الحدید لشکر ۲۵ کربلا  هستند.

شوخ طبعی، پرهیز از گفتن و شنیدن غیبت، از خصوصیات بارز سیدشفیع بود. همه همرزمانش اذعان دارند که وی بسیار بااخلاص، صبور، اخلاق‌مدار و صادق بوده است. سردار سید شفیع شفیعی دارای سه فرزند دختر و یک پسر هستند.

فریادرسی و کمک به مظلومان، سیره سید شفیع بود و برایش فرقی نمی‌کرد که کجا خدمت کند، وی جوانی و دوران زندگی‌اش را وقف این کار کرده بود. چه آن زمان که از مردم مظلوم کُرد عراق حمایت می‌کرد و چه در دهه هفتاد که مسئول دفتر کمک‌های بشر دوستانه ایران به بوسنی در شهر بیهاج بود. سید شفیع چندین سال در بیهاج حضور داشت و به مردم مظلوم و مسلمان بوسنی خدمت رسانی می‌کردند.

ایشان طی سال‌های اخیر به عنوان یکی از فرماندهان ارشد سپاه در مناطق مختلف استان حلب و جبهه مقاومت در منطقه حضور داشت. در ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در ماموریت مستشاری در سوریه به سر می‌برد و در خانطومان سوریه گرفتار داعش شد و  هنوز هم سرنوشت این فرمانده رشید اسلام و مبارز خستگی ناپذیر نامعلوم است.

یتیم نوازی سردار

در بوسنی از کنار تپه ای داشتیم رد می شدیم چند تا بچه بالای تپه بودن، شهید گفت: این بچه ها یتیمن، ازشون پرسیدیم که از کجا می دونی؟ گفتن: که من میشناسمشون اینا ۷ تا بچه ان که پدرشون توسط مسلحین کشته شده و چون نظامی نیستن دولت بوسنی بهشون حقوقی پرداخت نمی کنه.  سید از پول شخصی خودش و از امکاناتی که فراهم بود برا این خانواده و برای آدم های بی پناه اونجا، سبد ارزاق تهیه می کرد. و پشت در خونه ها می گذاشتن  و در می زدن و بعد از اونجا می رفتن. گفتن یه سری داشتم برا خانواده این ۷ تا بچه سبد ارزاق می بردم، مادر خانواده بلافاصله در رو باز کرد و من رو دید. پرسید شما کی هستید؟ سبد ارزاق رو چرا  میارید برای ما؟ ما که شما رو نمیشناسیم! سید گفته بود ما ایرانی هستیم و این کمک ها برای بچه های شماست چون ما هم مثل شما مسلمونیم و شیعه هستیم.

گفته بود من در کشوری زندگی می کنم که مسئولین کشور خودم به ما رسیدگی نمی کنن.  ولی شما اگر نبودید بچه های من از گرسنگی می مردند حتما. وقتی فهمید که سید شیعه است به خاطر رفتار سید گفته بود من مسلمونم ولی مسلمون واقعی شمایید به خاطر منش و رفتار شما با من و بچه های یتیمم شیعه میشم.

                                             راوی همکار شهید در بوسنی

جهادگر پرتلاش

قبل از جنگ در یوگسلاوی، در  شهر بوسنی، دو تا برادر بودن که پزشکی و دندانپزشکی میخوندن اونجا، وقتی جنگ بوسنی شروع شد به علت گرایشات مذهبی خودشون، جذب نیروهای ایرانی شده بودند و جهادی خدمت می‌کردند و مترجم نیروهای ایرانی بودند. سیدشفیع  از وقتشون خیلی استفاده می‌کردن. آقا سید به مسئول بالاتر پیشنهاد دادن که ما اینجا هستیم فعلاً بیایم زبان مردم بوسنی رو یاد بگیریم که وابسته به مترجم نباشیم. حالا که آقای دکتر هستند، از ایشون کمک بگیریم و زبان یاد بگیریم. اتفاقاً پیشنهاد مورد استقبال واقع شد و یه کلاس ۳ نفره تشکیل دادن. کلاس‌ها مرتب و بدون تعطیلی در یه زمان مشخص حتی در بدترین شرایط ادامه پیدا کرد. حتی زمان‌هایی که برق می رفت. ایشون بسیار منظم بودن و  روحیه بسیار پیگیری داشتند. ایشون معتقد بودن که کارها رو باید خودشون انجام بدن و متکی به مترجم نباشن و همین روحیه و تفکرات جهادی ایشون، می‌تونه الگویی باشه برای مسئولین.

                         راوی همرزم سید شفیع

سرباز اسلام

سید شفیع آدمی بود که همه باور می کردند که اسلام با همه انسانها مهربانی می کنه، اسلام انسان دوستی رو ترویج می کنه. مردم خارج از ایران باور می کردند که انقلاب اسلامی عملکرد مدیرانش در جهت کمک به انسانهاست. در جهت کمک به جامعه است. در نگاه اسلام افراد جامعه صدر و ذیل ندارد افراد یه جور دیده میشن، آحاد مردم مستحق احترامند. این روحیه که حاکی از تربیت امام( ره) بود توی جامعه مثال داشت افرادی که مردم مستقیما از آنها تاثیر   می‌گرفتن در بعد معنوی، تاثیراتی که از این ها می گرفتن بعضا از مراجع یا مسئولین نمی گرفتن با اون جایگاه خاصشون. آقای سید شفیع برای همکارانش یه الگو است ما کاری نداریم فرمانده بود یا نبود، اول انسان بود، اول یه سرباز پای کار نظام بود. همونطور خدا هم در وصف پیامبر می فرماید: بگید اول محمد(ص) بنده و عبد خداست و بعد رسول او. سید شفیع سرباز بود برای جمهوری اسلامی و اسلام. ایشون نماینده واقعی جمهوری اسلامی بودن، شاید صدها سفیر رسمی نتونن مثل سید شفیع باشن. سید شفیع، کسی بود که هر کسی باهاشون نشست و برخاست می کرد به جمهوری اسلامی ایمان می آورد و قبول می کرد که اسلام حکومتی است که می تونه جامعه را نجات بده. سید شفیع مردم را با نظام مقدس جمهوری اونجوری که باید آشنا می کرد.

                   سیره شهید به روایت همرزم ایشان

از این سردار سربلند وصیت نامه مکتوبی موجود نیست.

کلیپ اختصاصی سردار سیدشفیع شفیعی

به زودی بارگزاری خواهد شد.

سردار شفیعی از فرماندهان گیلانی مدافع حرم در سوریه به فیض شهادت رسید

مسئول ایثارگران سپاه قدس گیلان گفت: سید شفیع شفیعی، از فرماندهان قرارگاه نیروی قدس سپاه در سوریه در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسید.

سرهنگ احدالله سیرتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: سردار سید شفیع شفیعی، از فرماندهان گیلانی مدافع حرم 17 اردیبهشت ماه در مأموریت مستشاری در خان طومان سوریه به دست تکفیری‌های تروریست به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه با توجه به عدم تحویل پیکر مطهرش، این شهید مدافع حرم از شهیدان جاویدالاثر محسوب می‌شود، افزود: سردار شهید سید شفیع شفیعی، اهل شهرستان رودبار و برادر سردار شهید سید صادق شفیعی از شهدای سال های دفاع مقدس استان گیلان است.

مسئول ایثارگران سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: شهید سید شفیع شفیعی، از فرماندهان گیلانی مدافع حرم،دارای سه فرزند دختر و یک پسر بود. انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا