قسمت پنجم بازی کلبه

اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Wild Hu | قسمت پنجم

در قسمت قبل تا اینجا پیش رفتیم که باید به دنبال یافتن جادوگر کوچک یعنی Ci i باشیم. حتما می دانید که Ci i دختر امپراطور نیلفگاردین است و او به واسطه ینفر توانسته گرالت را به قصر خود بیاورد و از او بخواهد تا دخترش یعنی Ci i را پیدا کند. به علاوه رد قسمت قبلی به طور کامل منطقه Whi e o cha d را ۱۰۰ درصد کردیم و دیگر هیچ محتوای مخفی یا ماموریت و قراردادی باقی نمانده است که ما آن را توضیح نداده باشیم و حتی در مورد باس مخفی بازی نیز صحبت کردیم. حال قصد داریم در این قسمت داستان بازی را ادامه داده و کمی بیشتر از قسمت های قبل به ماموریت های داستانی بازی بپردازیم.به مانند همیشه اگر در میان راه با ماموریت فرعی مهم یا مرتبط با ماموریت های داستانی بازی مواجه شدیم حتما به ان اشاره خواهیم کرد و به طور کامل به شرح ان ماموریت خواهیم پرداخت. بنابراین در قسمت چهارم راهنمای قدم به قدم و اختصاصی بازی Wild Hu نیز با ما همراه باشید تا با ادامه ماجراجویی های گرالت با او همراه شویم.

در قسمت قبل تا آنجا پیش رفتیم که دختر Ba o یعنی Tama a را یافتیم و پس از صحبت با او به این نتیجه رسیدیم که او قصد بازگشت به سوی پدرش را ندارد. بنابراین در پایان به نزد Ba o رفتیم تا نتیجه را به او اطالع دهیم و بگوییم که جای دخترش امن است اما قصد بازگشت ندارد. در اینجا Ba o از ما خواست تا به دنبال همسر وی بگردیم. اما قبل از یافتن همسر او یعنی A a باید ماموریت دیگری را به پایان برسانیم و با شخص مهم دیگری ملاقات کنیم. در این قسمت قصد داریم تا ماموریت های داستانی بازی را ادامه دهیم.

خانم ها و آقایان؛ این شما و این یکی از بهترین، ماندگارترین و محبوب ترین شخصیت های تاریخ عناوین نقش آفرینی یعنی Ge al of Rivia. قرار است همراه با این شخصیت یه سفر پر ماجرا و طولانی داشته باشیم پس خودتون رو برای یک ماجراجویی جذاب آماده کنید

ماموریت داستانی Hu i g a Wi ch

در طی این ماموریت باید ابتدا با جادوگری که در نزدیکی قرار دارد ملاقات کنیم. نام این جادوگر Kei a Me z است. چند راه برای یافتن او وجود دارد اما برای اینکه بتوانید او را پیدا کنید  تنها کافی است به این نقطه از نقشه بروید که کلبه او دقیقا در این قسمت از نقشه قرار دارد ( نقشه ۴ ، شماره یک). وقتی به نزدیکی کلبه رسیدید بسیار مراقب باشید زیرا دسته از موجودات ekke s به گرالت جمله می کنند که باید آن ها را از پای در آورید. اگرچه درگیری و ممبارزه با این موجودات اصلا سخت نیست اما اگر احساس می کنید مبارزه برای شما دشوار است می توانید از بمب های No he wi d نیز استفاده کنید. پس اگر چنین قصدی دارید حتما به Alchemy بروید و ببینید که برای ساخت این بمب به چه مواردی احتیاج دارید و سپس که از نسخه ساخت این بمب اطلاع پیدا کردید ایتم هیا مورد نیاز را پیدا کنید و این بمب را بسازید و سپس هر زمان که تمایل داشتید از آن استفاده کنید. پس از اینکه کارتان با  ekke s ها به پایان رسید به سمت کلبه بروید و سپس یک میان پرده کوتاه آغاز می شود. پس از اتمام میان پرده به درون کلبه بروید. ویچر سنس را فعال کنید. نیازی نیست تا کل کلبه را با ویچر سنس جستجو کنید تنها به دنبال جمجمه یک اسکلت بگردید وقتی آن را پیدا کردید ضرب در را بزنید. این کار باعث می شود تا یک مکان و مسیر مخفی برای شما باز شود. وارد این مسیر شوید و وقتی که به انتهای مسیر رسیدید از پله ها به بالا بروید تا بتوانید در نهایت با Kei a Me z ملاقات کنید. در طی مکالمه با Kei a، گرالت از او در مورد Ci i می پرسد و Kei a به گرالت می گوید که اخیرا یک Elf به دنبال Ci i می گشت. Kei a به گرالت پیشنهاد می کند تا با یکدیگر به سراغ این Elf برونید کسی که در مخفیگاه Elf ها پنهان شده است. در این جا شما دو انتخاب پیش روی دارید گزینه او اینکه شما قبول کنید تا هم زمان با Kei a و همراه او به مخفیگاه مورد نظر بروید و یا با گزینه دوم به او بگویید که وی را در مخفیگاه مورد نظر ملاقات می کند یعنی اینکه گرالت خود به تنهایی به آن مکان برود. در هر صورت تفاوتی نمی کند که کدام گزینه را انتخاب کنید این ماموریت به پایان می رسد و شما ۱۰۰ امتیاز تجربه را کسب خواهید کرد. به علاوه ماموریت داستانی جدید با نام Wa de i g i he Da k به بخش ماموریت های شما در بازی اضافه می شود.

در نهایت با Kei a Me z ملاقات می کنید. در طی مکالمه با Kei a، گرالت از او در مورد Ci i می پرسد و Kei a به گرالت می گوید که اخیرا یک Elf به دنبال Ci i می گشت. Kei a به گرالت پیشنهاد می کند تا با یکدیگر به سراغ این Elf برونید کسی که در مخفیگاه Elf ها پنهان شده است.

ماموریت Wa de i g i he Da k

در این ماموریت باید به مخفیگاه الف ها بروید برای اینکار می توانید از فست تراول استفاده کنید یعنی با انتخاب دیالوگ اول همراه با Kei a به مقصد مورد نظر بروید و یا خودتان جداگانه به انجا بروید و سپس با Kei a ملاقات کنید. در هر دو صورت وقتی به منظقه مورد نظر رسیدید، Kei a یک پورتال ایجاد می کند که می توانید  با یکدیگر به داخل آن بروید و یا اینکه مسیر خود را زا یکدیگر جدا کنید. هر انتخاب که بکنید در نهایت مسیرتان از هم جدا می شود. بهتر است Kei a را همراهی کنید و با وی به پورتال بروید زیرا در آن صورت هر کدام از شما در یک اتاقی جداگانه قرار می گیرید که یان اتاق حاوی ایتم هایی است که ارزشمند هستندو. به مسیر خود ادامه دهید و کمی جلوتر دسته ای از D ow e ها را از پای در آورید. پس از اینکه کارتان با آن ها تمام شد و منطقه را پاکسازی کردید به درون آب بروید و شیرجه بزنید و به سمت غاری که در نزدیکی قرار دارد بروید. پس از اینکه از آب خارج شوید به یک دو راهی می رسید بهتر است مسیر سمت راست را انتخاب کنید تا بتوانید سریع تر به مقصد برسید زیرا اگر از سمت راست بروید مجبور هستید تا با استفاده از جادوی  Aa d یک دیوار را در مسیر خود تخریب کنید.

در قسمتی از این ماموریت باید برای مدتی در زیر آب شنا کنید

نکته: در حین این ماموریت به دلیل اینکه منطقه بسیار تاریک است برای اینکه کارتان راحت تر شود می توانید برای روشنایی از مشعل یا Ca Po io استفاده کنید و یا نزدیک به Kei a بمانید زیرا او با جادوی خود تقریبا اطراف خود را روشن می کند.

به مسیر خود ادامه دهید تا به یک غار بزرگ تر برسید. بار دیگر این D ow e ها هستند که انتظار شما را می کشند. در حین مبارزه با آن ها می توانید  از  گازهای سمی  که برروزی زمین وجود دارند به عنوان یک مزیت استفاده کنید. به بیان ساده تر با استفاده از جادوی Ig i گازهای سبز رنگ را می توانید به آتش بکشید که در این صورت قادر هستید تا آسیب بیشتری به D ow e ها وارد کنید. البته باید مراقب باشید که خودتان خیلی نزدیک گازهای سبز نشوید زیرا سمی هستند و سلامتی شما را کاهش می دهند. به مسیر ادامه دهید تا به پله ها برسید و در آن صورت دوباره می توانید با Kei a ملاقات کنید. دسته ای از موش ها به شما جمله ور می شوند که از میان برداشتن آن ها کار ساده ای است. در ادامه Kei a از شما می خواهد که لانه های موش را تخریب کنید. اما برای تخریب لانه های موش بهتر است تا از بمب ها استفاده نکنید بلکه به راحتی  با استفاده از جادوی Ig i می توانید لانه ها را تخریب کنید و در این صورت شما امتیاز تجربه به دست خواهید آورد.

Kei a از شما می خواهد که لانه های موش را تخریب کنید. اما برای تخریب لانه های موش بهتر است تا از بمب ها استفاده نکنید بلکه به راحتی  با استفاده از جادوی Ig i می توانید لانه ها را تخریب کنید و در این صورت شما امتیاز تجربه به دست خواهید آورد.

به مسیر ادامه دهید تا جایی که اولین P ojec io الف ها آغاز شود بعد از مشاهده آن به غار دیگر بروید در این غار گرالت همراه با Kei a باید با W ai h ها دست و پنجه نرم کنند. به مانند همیشه همان تکنیک استفاده از تله های Y de و به دام انداختن W ai h ها را به کار ببرید. پس از اینکه این هیولاها را از پای در آوردید به مسیر خود ادامه دهید و علامت ها را دنبال کنید. در نقطه ای باید از جایی بالا بروید و سپس باز هم به مسیر ادامه دهید و در نهایت به یک حفره دیگر می رسید و در اینجا امتیاز تجربه نیز به دست می آورید. به سمت P ojec io جدید بروید . پس از مشاهده آن به سراغ علامت های جدید نروید و سعی نکنید تا به آن ها دست بزنید زیرا در این صورت ممکن است ورژن شیطانی Kei a و گرالت را ظاهر کنید که شکست دادن هر یک از آن ها بسیار سخت و دشوار خواهد بود. به جای آن به حفره ای که در وسط این اتاق قرار دارد بپرید تا به درون آب برسیدو سپس شیرجه بزنید تا جایی که به خشکی برسید و وقتی از آب خارج شدید به دنبال علامت اسب بگردید با آن تعامل برقرار کنید. سپس از راه باریکی که قرار دارد خود را به Kei a برسانید تا با یکدیگر به مسیر ادامه دهید و در اتاق بعدی این بار علامت پرنده را انتخاب کنید تا  از این طریق یک پورتال جدید فعال شود .

به مسیر ادامه دهید تا جایی که اولین P ojec io الف ها آغاز شود

در اتاق بعدی یک مینی باس منتظر شماست و باید همراه با Kei a او را شکست دهید. این مینی باس golem نام دارد. مبارزه با این باس آنچنان دشوار نیست اما باید حسابی مراقب حملات ناگههانی و قدرتمند او باشید. به علاوه هرگز از حفاظ جادویی که kei a ان را به وجود آورده خارج نشوید زیرا رد غیر این صورت خیلی سریع خواهید مرد. بهترین راه برای مبارزه با golem  این است که از حملات وی جاخالی دهید و سپس به وی با شمشیر ضربه بزنید و یا وقتی که او به سمت Kei a حمله می کند از فرصت استفاده کرده و به او ضربه بزنید. همچنین می توانید با استفاده از جادوی Aa d او را برای مدتی کوتاه گیج کنید و سپس ضربه ای قدرتمند (ضربه سنگین) به او وارد کنید. مجموعه این اقدامات را باید چندین بار تکرار کنید تا در نهایت بتوانید golem را شکست دهید.

در اتاق بعدی یک مینی باس منتظر شماست و باید همراه با Kei a او را شکست دهید. این مینی باس golem نام دارد. مبارزه با این باس آنچنان دشوار نیست اما باید حسابی مراقب حملات ناگههانی و قدرتمند او باشید.

پس از شکست دادن golem  به مسیر خود ادامه دهید تا یک علامت پرنده دیگر را پیدا کنید تا از آن طریق بتوایند یک پورتال دیگر را فعال کنید و در این لحظه یک میان پرده دیگر اغاز می شود. پس از آن Kei a را تعقیب کنید. او یک سپر محافظ جادویی می سازد و بهتر است حتما در داخل این سپر محافظ بمانید زیرا در غیر این صورت خواهید مرد. Kei a سعی می کند تا سه Rif موجود در منطقه را ببندد اما در این زمان دشمنان زیادی به او حمله می کنند که این وظیفه گرالت است تا از آن ها در برابر این دشمنان محافظت کند تا تمام Rif ها بسته شود. دقت داشته باشید برا اینکه Kei a بتواند Rif ها را ببندد باید ابتدا Hou ds of he Wild Hu   که از درون این Rif ها بیرون می آیند را شکست دهید زیرا تنها در این صورت است که Kei a می تواند Rif ها را ببندد. از هر Rif یک Hou ds of he Wild Hu   خارج می شود که بهترین راه برای مبارزه با آن ها استفاده از شمشیر نقره و جادوی ig i است. پس از اینکه مبارزه به اتمام رسید از پله ها به بالا بروید و به مسیر ادامه دهید تا بار دیگر به یک دو راهی برسید. اگر گرالت به سمت چپ برود وارد یک پورتال دیگر می شود و اما اگر به سمت راست بروید در پشت سر او ناگهان بسته می شود و گرالت نمی تواند خارج شود. در اینجا یک هیولای دیگر با نام Ga goyle ظاهر می شود و گرالت برای خروج از این اتاق باید ابتدا این هیولا را شکست دهد. البته دقت داشته باشید درست قبل از ورود به این اتاق یک صندوق قرار داد که به صورت تصادفی دو عدد دیاگرام را می توایند لوت کنید. مبارزه با این هیولا نیز آنچنان سخت نیست و با مشاهده نقطه ضعف او متوجه می شوید که او به شمشیر نقره و جادوی Que بسیار ضعف دارد و می توانید با جاخالی دادن از حملات او و ضربه زدن یا با استفاده از جادو وی را از پای در آورید . البته به مانند مبارزه با golem در مبارزه با Ga goyle نیز می توانید از Eleme a oil یا Dime i ium bombs  استفاده کنید که بسیار موثر هستند. اگرچه این باس  اختیاری است اما لوت هایی که در این اتاق قرار داند تقریبا ارزشمند هستند و باعث می شود تا مبارزه با این هیولا نیز ارزشمند باشد.

اگر گرالت به سمت چپ برود وارد یک پورتال دیگر می شود و اما اگر به سمت راست بروید در پشت سر او ناگهان بسته می شود و گرالت نمی تواند خارج شود. در اینجا یک هیولای دیگر با نام Ga goyle ظاهر می شود و گرالت برای خروج از این اتاق باید ابتدا این هیولا را شکست دهد

پس از شکست Ga goyle از این مکان خارج شوید و به مسر خود ادامه دهید ( یعنی همان مسیری که باید رد ابتدا به سمت چپ می رفتید) تا واردپرتال شوید و در ادامه یکی از سربازان Wild Hu با نام Ni h al را مشاهده می کنید که باید با او به مبارزه بپردازید. مبارزه با Ni h al بسیار سخت تر و دشوار تر از مبارزه ای است که با Golem داشتیم . اگرچه او بسیار قدرتمند است اما حملات او به دلیل اینکه از سلاح دو دستی استفاده می کند بسیار آهسته هستند. از فرصت استفاده کنید تا بتوانید Ni h al را ضعیفتر کنید و البته اینکه Kei a هم به شما کمک می کند و با جادو های خود به Ni h al حمله می کند و حواس وی را پرت می کند که این بهترین فرصت برای ضربه زدن و حمله کردن به او است. از حملات و ضربات او جاخالی بدهید و سپس به او ضربه بزنید و اگر از معجن Thu de bol هم استفاده کنید که چه بهتر زیرا ضربات شما آسیب بیشتری به او وارد می کند. پس یک بار دیگر تکرار می کنم از معجون Thu de bol استفاده کنید و از حملات Ni hal جاخالی دهید سپس سبه وی ضربه بزنید و استفاده از جادو را هم فراموش نکنید. اگر می خواهید از جادو استفاده کنید بهتر است از جادوی Que استفاده کنید زیرا اگر از Axii استفاده کنید تنها برای چند ثانیه می تواند Ni hal را گیج کند کمی که Ni h al احساس خطر کند خود را در درون یک سپر محافظ جادویی پنهان می کند و البته چند Housa d of Wild Hu را ظاهر می کند که به او کمک کنند. در این صورت کار منطقی این است که ابتدا با Housa d ها مبارزه کنید و آن ها را از سر راه خود کنار بزنید زیرا با وجود Housa d ها باس اصلی بازی یعنی Ni h al می توان سلامتی خود را بازیابی کند پس بهتر است هرچه سریع تر از شر Housa d ها خلاص شوید زیرا در این صورت دیگر Ni h al نمی تواند سلامتی خود را بازیابی کند. همچننی دقت داشته باشید که در طول مبارزه به هیچ عنوان به سپر جادویی Ni h al حمله نکنید یعنی زمانی که وی خود را در این سپر جادویی پنهان کرده کاری با وی نداشته باشید زیرا ضربه زدن به این سپر جادویی تنها باعث گیج شدن گرالت می شود. ادامه مبارزه نیز به همین صورت است شما باید تلاش کنید تا Ni h al را ضعیف و ضعیف تر کرده و سطح سلامتی وی را کاهش شدهید و همچنین به محض احظار شدن Housa d ها سریعا آن ها را از پای در آورید و اجازه ندهید تا Ni h al دوباره خود را احیا کند. در نهایت دیر یا زود باس چالش برانگیز بازی یعنی Ni h al را شکست خواهید داد و هنگام که وی کشته شود یک شمشیر ارزشمند با نام Wild Hu ’s wa io ’s swo d و یک دیاگرام را دراپ می کند.

در ادامه یکی از سربازان Wild Hu با نام Ni h al را مشاهده می کنید که باید با او به مبارزه بپردازید. مبارزه با Ni h al بسیار سخت تر و دشوار تر از مبارزه ای است که با Golem داشتیم . اگرچه او بسیار قدرتمند است اما حملات او به دلیل اینکه از سلاح دو دستی استفاده می کند بسیار آهسته هستند

در نهایت به آخرین P ojec io ( یا همان تصوی الف) برسید. در این جا Kei a به شما کتابی تحت عنوان The Ladies of he Wood book را می دهد و هم زمان ماموریتی با نام The Ladies of he Wood نیر به ماموریت های بازی اضافه می شود. ویچر سنس را فعال کنید گیاهان و یادداشت ها را بررسی کنید اما مهم ترین چیزی که باید بررسی کنید در خروجی مخفی است با آن تعامل کنید و به ماکلمه ای که میان گرالت و Kei a آغاز می شود گوش دهید و در ادامه او ایتمی به نام The Eye of Nehale i  را به گرالت می دهد که در ادامه باید بار دیگر قسمت خروجی را چک کنید. در اتاق بعد Kei a از گرالت می خواهد که به وی در زمینه یک ماموریت یعنی یافتن Magic Lamp  کمک کند. این تصمیم با شماست که این پیشنهاد را قبول کنید یا رد کنید اما بهتر است آن را قبول کنید و در این صورت ماموریت فرعی با نام Magic Lamp  به ماموریت های شما در بازی اضافه خواهد شد . یعنی اگر درخواست Kei a را پذیرفته باشید بالافاصله این ماموریت فعال می شود. در هر صورت انتخاب شما هر چه باشد ماموریت Wa de i g i he Da k  به پایان می رسد و امتیاز تجربه دریافت خواهید کرد. اگر ماموریت Magic Lamp را نپذیرفته باشید و می خواهید تا از این خرابه ها خارج شوید مسیری که در سمت چپ قرار دارد شما را به بیرون از خرابه ها هدایت می کند (در پایان مسیر شما باید یک توهم یا ilusio دیگر را نیز حذف کنید).

در نهایت به آخرین P ojec io ( یا همان تصوی الف) برسید. در این جا Kei a به شما کتابی تحت عنوان The Ladies of he Wood book را می دهد و هم زمان ماموریتی با نام The Ladies of he Wood نیر به ماموریت های بازی اضافه می شود. ویچر سنس را فعال کنید گیاهان و یادداشت ها را بررسی کنید اما مهم ترین چیزی که باید بررسی کنید در خروجی مخفی است با آن تعامل کنید و به ماکلمه ای که میان گرالت و Kei a آغاز می شود گوش دهید و در ادامه او ایتمی به نام The Eye of Nehale i  را به گرالت می دهد که در ادامه باید بار دیگر قسمت خروجی را چک کنید

ماموریت فرعی Magic Lamp:

فرض بر این می گیریم که شما می خواهید تمام ماموریت های جانبی مرتبط با شخصیت Kei a را انجام داده و مسیر داستانی این شخصیت را کامل کنید بنابراین باید وقتی Kei a از شما می خواهد که در یافتن Magic Lamp  به او کمک کنید درخواست او را بپذیرید و ماموریت Magic Lamp تنها نقظه شروعی است بر ادامه مسیر داستانی شخصیت Kei a Me z. خب وقتی این ماموریت را قبول کنید بالافصله فعال می شود و شما باید همراه با Kei a به مسیر ادامه دهید تا در نهایت به یک اتاق برسید

نکته: اگر ابتدا درخواست Kei a را رد کرده باشید اما سپس پشیمان شده و می خواهید این ماموریت را انجام دهید قبل از اینکه از خرابه ها خارج شوید  تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوباره به نزد Kei a باز گردید و به همراه او به سمت اتاق بروید. اگر از خرابه ها خارج شوید دیگر قادر به انجام این ماموریت نخواهید بود و به اصلاح ماموریت شما Fail می شود.

وقتی Kei a از شما می خواهد که در یافتن Magic Lamp  به او کمک کنید درخواست او را بپذیرید و ماموریت Magic Lamp تنها نقظه شروعی است بر ادامه مسیر داستانی شخصیت Kei a Me z

پس از اینکه با Kei a همراه شده و به اتاق مورد نظر رسیدید ویچر سنس را فعال کنید و نوشته ای که برروی در وجود دارد (i sc ip io ) را مطالعه کنید که در واقع به زبان Elf ها نوشته شده است. بنابراین Kei a و گرالت با کمک یکدیگر این نوشته را ترجمه می کنند و متوجه می شوند که برای به دست آوردن Magic lamp باید یک پازل را حل کنند. در واقع چهار مجسمه در این مکان وجود دارند که باید گرالت به ترتیب درست آن ها را شعله ور کند. اگر در نهایت نتوانستید پازل را خودتان حل کنید به ترتیب زیر عمل کنید:

اول مجسمه سوم را شعله ور کنید که در سمت راست i sc ip io قرار دارد، سپس به سراغ مجسمه شماره ۲ یعنی اولین مجسمه در سمت چپ i sc ip io بروید، سپس مجسمه شماره ۴ که دومین مجسمه در سیمت راست i sc ip io است و در نهایت مجسمه شماره ۱ را شعله ور کنید یعنی دومین مجسمه ای که در سمت چپ i sc ip io قرار دارد. اگر این مجسمه ها را به ترتیبی که گفتیم شعله ور کنید دری بازی می شود که Kei a و گرالت می توانند به اتاقی که در آن طرف قرار دارد بروند که جایی شبیه به قبرستان است. البته توجه داشته باشید پس از فعالس ازی مجسمه دوم و قبل از فعال کردن مسجمه چهارم چند W ai h به شما حمله می کنند که ابتدا باید با آن ها مبارزه کنید و ان ها از پای در آورید و سپس به سراغ باقی مجسمه ها بروید.

Kei a و گرالت با کمک یکدیگر این نوشته را ترجمه می کنند و متوجه می شوند که برای به دست آوردن Magic lamp باید یک پازل را حل کنند. در واقع چهار مجسمه در این مکان وجود دارند که باید گرالت به ترتیب درست آن ها را شعله ور کند

پس از اینکه وارد اتاق شدید به سمت Sh i e که روبروی شما قرار دارد بروید و کلید ضرب در را بزنید. و در این لحظه میان پرده ای نمایش داده می شود و در نهایت Kei a آیتم Magic Lamp را بر می دارد. حالا کارمان تمام شده و گرالت می تواند خارج شوید و برای خارج شدن باید از همان مسیری که آمده ایم بازگردیم منتها عجله نکنید. هنگامی که زا راه مخفی که پس از حل پازل ها باز شد خارج شدید از سمت راست از لبه های صخره ها بالا بروید و یک قسمت مخفی کوچک را خواهید یافت که یک place of Powe برای جادوی y de در آنجا قرار دارد. البته مراقب باشید زیرا یک golem نیز ظاهر می شود و منتظر است تا از شما پذیرایی کند. همان استراتژی قبلی را برای مبارزه با این golem در پیش بگیرید و وقتی Kei a حواس golem را پرت می کند از پشت به golem ضربه بزنید و اینکار را تکرار کنید تا در نهایت golem را از پای در بیاورید. پس از کشته شدن golem حتما باقیمانده او را لوت کنید. یک در مخفی دیگر در این اتاق وجود دارد که با جادو Aa d می توانید آن را باز کنید و اگر صندوق های دیگری نیز در این اتقا مشاهده می کنید نیز حتما آن ها را لوت کنید زیرا در این صورت ایتم ها به نسبت ارزشمندی را خواهید یافت.  وقتی کارتان با این قسمت تمام شد به اتاق مجسمه ها بازگردید و از همان راهی که آمده اید از این مکان خارج شوید. پس از آن گرالت و Kei a از یکدیگر جدا می شوند اما قبل از آن Kei a به گرالت می گوید حتما سری به کلبه او بزند زیرا او باز هم به کمک گرالت احتیاج داردو گرالت هم قبول می کند.

پس از اینکه وارد اتاق شدید به سمت Sh i e که روبروی شما قرار دارد بروید و کلید ضرب در را بزنید. و در این لحظه میان پرده ای نمایش داده می شود و در نهایت Kei a آیتم Magic Lamp را بر می دارد

ماموریت A Towe ful of Mice

سومین ماموریتی که برای تکمیل مسیر داستانی شخصیت Kei a Me z باید انجام دهید ماموریت A Towe ful of Mice  است. البته قبل از این ماموریت، ماموریت دیگری به نام A I vi a io f om Kei a Me z وجود دارد که اگر شما به Kei a Me z کمک کرده باشید که Magic Lamp را پیدا کند این ماموریت را دریافت خواهید کرد و برای آن باید ابتدا به کلبه kei a که در جنگلی در نزدیکی روستای Midscope در شهر ولن قرار دارد بروید ( نقشه ۴ شماره ۱).  پس از اینکه Kei a را ملاقات کردید و با او صحبت کردید او به شما دو آیتم Magic Lamp و xe ovox  را می دهد که برای ماموریت بعدی به آن احتیاج دارید و حال پس از دریافت این ایتم ها ماموریت دیگری تحت عنوان A Towe ful of Mice  آغاز می شود. برای انجام این ماموریت باید به Fyke Isle  بروید اگر قبلا به این منطقه رفته باشید که کار شما بسیار راحت است و بهتر است از طریق  Fas T avel به آن منطقه بروید. اما اگر تا به حال به آن منطقه نرفته اید و هیچ ماموریت فرعی را در آن منطقه انجام نداده اید پس باید در نزیکی کلبه Kei a Me z به دنبال یک قایق بگردید زیرا برای اینکه بتوانید به Fyke Isle  بروید باید تقریبا مسیری را در امتداد رودخانه حرکت کنید تا به آن جا برسید. پس با استفاده زا قایق خودتان را به Fyke Isle  برسانید.

برای انجام این ماموریت باید به Fyke Isle  بروید اگر قبلا به این منطقه رفته باشید که کار شما بسیار راحت است و بهتر است از طریق  Fas T avel به آن منطقه بروید. اما اگر تا به حال به آن منطقه نرفته اید و هیچ ماموریت فرعی را در آن منطقه انجام نداده اید پس باید در نزیکی کلبه Kei a Me z به دنبال یک قایق بگردید زیرا برای اینکه بتوانید به Fyke Isle  بروید باید تقریبا مسیری را در امتداد رودخانه حرکت کنید تا به آن جا برسید. پس با استفاده زا قایق خودتان را به Fyke Isle  برسانید

قبل از اینکه کاوش در این جزیره را آغاز کنید به منوی تجهیزات بروید و آیتم Magic Lamp را که از Kei a Me z دریافت کرده اید را در قسمت ایتم های فعال خود قرار دهید. سپس به مسیر خود ادامه دهید و به سمت برج حرکت کنید در مسیر خود با دشمنان زیادی از جمله o fie ds ،d ow e s ،wa e hags و ghouls  روبرو خواهید شد پس بهتر است حواستان را جمع کنید. قبل از اینکه به داخل برج بروید اطراف برج را بررسی کنید برای اینکار باید از Magic lamp استفاده کنید تا سه مکان تسخیر شده توسط ارواح را پیدا کنید. در واقع شما باید با کمک نوری که از این چراغ جادویی ساطع می شود روح ها را پیدا کنید اگر دقت کنید در حوالی برج قسمت هایی وجود دارند که یک حاله سبز رنگ مشاهده می کنید که اگر با نور لامپ به آن نگاه کنید می توانید ارواح را به راحتی پیدا کنید.

قبل از اینکه به داخل برج بروید اطراف برج را بررسی کنید برای اینکار باید از Magic lamp استفاده کنید تا سه مکان تسخیر شده توسط ارواح را پیدا کنید. در واقع شما باید با کمک نوری که از این چراغ جادویی ساطع می شود روح ها را پیدا کنید اگر دقت کنید در حوالی برج قسمت هایی وجود دارند که یک حاله سبز رنگ مشاهده می کنید که اگر با نور لامپ به آن نگاه کنید می توانید ارواح را به راحتی پیدا کنید

پس از اینکه ارواح مورد نظر را پیدا کرده و کارتان با آن ها به اتمام رسید اکنون زمان آن است که به درون برج بروید. بار دیگر با Magic Lamp ارواح را در طبقه همکف پیدا کنید و سپس موارد دیگر یعنی موش های مرده، رد خون و چاقو هایی که رروی زمین قرار دارند را بررسی کنید. سپس از طریق پله ها به زیرزمین بروید در این جا شما باید یک رویای دیگر را مشاهده کنید. پس از آن دوباره به طبق همکف بازگردید و یان بار از طریق پله ها به طبقه بالاتر بروید. دو مکان تسخیر شده ( دو روح) دیگر نیز در این طبقه وجود دارد که اگر آن ها را یافته و بررسی کنید امتیاز تجربه به دست خواهید آورد. وقتی به بالاترین طبقه رسیدید، از طریق xe ovox  با Kei a ارتباط برقرار کنید و به مکالمه با Kei a گوش دهید سپس به علامت بزرگی که برروی زمین قرار دارد نگاه کنید. سپس با استفاده از ویچر سنس اهرمی که در سمت چپ قرار دارد را پیدا کنید و سپس آن را بکشید تا یک راه مخفی باز شود. این راه مخفی شما را Alexa de ’s labo a o y  می رساند که در این مکان شما یک یادداشت و یک صندوق گنج خواهید یافت. مهم تر از هر کار دیگری ، این است که با استفاده از Magic Lamp باید روحی که باعث به وجود آمدن این نفرین شده است را پیدا کنید که A abelle نام دارد. ادامه این کوئست به دو طریق انجام پذیر است یعنی شما می توانید  با توجه به انتخابی که در این ماموریت انجام می دهید دو پایان مختلف را رقم بزنید. وقتی که روح A abelle را یافتید و با او صحبت کردید دو گزینه پیش روی شما قرار دارد یا اینکه به او کمک کنید و برای این کار باید باقی مانده A abelle را به G aham تحویل دهید. در این صورت باید از برج خارج شوید و با استفاده از قایق با خراج شدن از جزیره به سمت O e o village  بروید. در این روستا قادر هستید تا کلبه فردی به نام G aham را پیدا کنید و پس از صحبت با او بقایای A abelle را به او تحویل دهید. وقتی از کلبه خارج شده و کمی فاصله بگیرید به ناگهان صدای فریاد بلندی را از کلبه G aham می شنوید و هنگامی که گرالت برای با خبر شدن به کلبه G aham باز می گردد متوجه می شود که او مرده است. پس از آن دوباره گرالت با Kei a ملاقات می کند و به او می گوید که نفرین برداشته شده اما G aham مرده است. از این رو Kei a یک ماموریت دیگر با نام A Favo fo a F ie d  را به گرالت می دهد. 

مهم تر از هر کار دیگری ، این است که با استفاده از Magic Lamp باید روحی که باعث به وجود آمدن این نفرین شده است را پیدا کنید که A abelle نام دارد. ادامه این کوئست به دو طریق انجام پذیر است یعنی شما می توانید  با توجه به انتخابی که در این ماموریت انجام می دهید دو پایان مختلف را رقم بزنید. وقتی که روح A abelle را یافتید و با او صحبت کردید دو گزینه پیش روی شما قرار دارد یا اینکه به او کمک کنید و برای این کار باید باقی مانده A abelle را به G aham تحویل دهید

اما در حالت دوم اگر تصمیم بگیرید که به A abelle کمک نکنید در این صورت اگر تلاش کنید تا از برج خارج شوید و یا در مکالمه خود با A abelle به پیدا کردن جسد او اشاره کنید باعث می شود تا نبردی میان شما و او شکل بگیرد و در حقیقت شما باید A abelle را شکست دهید تا نفرین برداشته شود. در مبارزه با A abelle بهترین استراتزی این است که به مانند مبارزه با W ai h ها، در این مبارزه نیز به طور مدام از جادوی Y de استفاده کنید و او را به دام بیاندازید و سپس با شمشیر به او ضربه بزنید. چند بار این کار را تکرار کنید و وقتی نیمی از جان A abelle کاهش پیدا کند او تلاش می کند تا فرار کند بنابراین شما باید هر طور شده جلوی او را بگیرید و به مبارزه با او ادامه دهید. پس از اتمام مبارزه به صحبت های Kei a گوش دهید. سپس به روستای O e o و به نزد G aham, بروید و به او شرایط را توضیح دهید. سپس همراه با او بار دیگر به برج بازگردید و به بالاترین طبق بروید. البته دقت کنید در طول راه با تعدادی از غول ها مواجه می شوید که باید آن ها را از پای در آورید. پس از آن که به بالاترین طبق رسیدید یک میان پرده آغاز می شود و مشاهده می کنید که G aham می میرد و از این طریق نفرین از روی A abelle برداشته می شود. در پایان به مانند پایان اول به سراغ Kei a بروید تا این ماموریت به پایان رسیده و ماموریت دیگری با نام A favo fo a F ie d  را دریافت کنید.

ماموریت A favo fo a F ie d

پس از اینکه ماموریت قبلی یعنی Towe ful of Mice را به اتمام برسانید و به نزد Kei a باز گردید، او از گرالت می خواهد تا یک ماموریت دیگر نیز برای او انجام دهد و اگر گرالت قبول کند ماموریتی تحت عنوان A favo fo a F ie d  آغاز می شود. در این ماموریت گرالت باید به دنبال یک محموله گمشده بگردد برای اینکار به شمال غربی شهر ولن و در نزدیکی منطقه Ha gma ’s Alley  بروید. وقتی به این منطقه رسیدید ابتدا ان جا را پاکساری کندی یعنی هیولاهایی که در این منطقه وجود دارند را نابود کنید. سپس ویچر سنس را فعال کنید و به دنبال رد گاری بگردید پس از آن رد گاری را تا جنگل دنبال کنید تا در نهایت به یک گاری تخریب شده برسید. ایتم های مورد نظر را لوت کنید و یکی از این آیتم ها یک نامه است که حتما آن را باید بردارید. البته به غیر از آن یک صندوق نیز در این مکان وجود دارد که باید آن را لوت کنید و ایتم درون آن یعنی Package fo Kei a   را بردارید. سپس به نزد Kei a بازگردید و آن جا متوجه می شوید که چه محتویاتی در داخل این محموله وجود داشت. در هنگام مکالمه با Kei a وقتی او از شما می خواهد تا با یکدیگر به جایی بروید قبول کنید سپس سوار اسب شوید و با Kei a برای رسیدن به مقصد مشخص شده مسابقه دهید. اینکه مسابقه را برنده شوید یا بازنده  هیچ تفاوتی ندارد. پس از آن Kei a و گرالت مشغول غذا خوردن می شوند. در طول مکالمه با Kei a اگر او به شما پیشنهادی بدهد می توانید قبول کنید یا اینکه پیشنهاد او را رد کنید. اگر قبول کنید مطمئنا رابطه شما با T iss و ینفر اصلا خوب پیش نخواهد رفت و اگر این موضوع را در نظر دارید پس بهتر است پیشنهاد او را رد کنید. در انتهای میان پرده Kei a با جادویی گرالت را بی هوش می کند و خودش به دلیل نامعلومی به Fyke Isle می رود. برای اینکه گرالت از دلیل رفتن او آگاه شود باید ماموریتی با نام he Adva ceme of Lea i g  را انجام دهد.

در طول مکالمه با Kei a اگر او به شما پیشنهادی بدهد می توانید قبول کنید یا اینکه پیشنهاد او را رد کنید. اگر قبول کنید مطمئنا رابطه شما با T iss و ینفر اصلا خوب پیش نخواهد رفت و اگر این موضوع را در نظر دارید پس بهتر است پیشنهاد او را رد کنید

ماموریت he Adva ceme of Lea i g

آخرین ماموریت مرتبط با مسیر داستانی شخصیت Kei a Me z که پرونده این شخصیت را برای همیشه خواهد بست he Adva ceme of Lea i g  نام دارد. پس از اتمام ماموریت قبلی مرتبط با شخصیت Kei a Me z صرف نظر از اینکه پیشنهاد او را پذیرفته باشید یا اینکه رد کرده باشید Kei a با جادویی باعث می شود تا گرالت به خوابی عمیق برود و پس از آن به دلیل نامعلومی به جزیره Fyke Isle می رود. در اینجا ماموریتی با نام he Adva ceme of Lea i g  آغاز و اضافه می شود که طی آن گرالت باید حقیقت را در مورد شخصیت Kei a پیدا کند. وقتی گرالت به هوش می آید متوجه می شود که Kei a Me z به جزیره Fyke Isle رفته است. با استفاده از قایقی که کنار رودخانه قرار دارد خود را به این جزیره برسانید و به سمت برج بروید و در آن جا با Kei a ملاقات خواهید کرد. این ماموریت سه پایان مختلف دارد و بسته به اینکه چه انتخابی انجام می دهید و چه دیالوگ هایی را انتخاب می کنید ممکن است پایان متفاوتی را تجربه کنید که در قسمت زیر به شرح کامل هر سه پایان این ماموریت خواهیم پرداخت:

صرف نظر از اینکه پیشنهاد او را پذیرفته باشید یا اینکه رد کرده باشید Kei a با جادویی باعث می شود تا گرالت به خوابی عمیق برود و پس از آن به دلیل نامعلومی به جزیره Fyke Isle می رود. در اینجا ماموریتی با نام he Adva ceme of Lea i g  آغاز و اضافه می شود که طی آن گرالت باید حقیقت را در مورد شخصیت Kei a پیدا کند. وقتی گرالت به هوش می آید متوجه می شود که Kei a Me z به جزیره Fyke Isle رفته است. با استفاده از قایقی که کنار رودخانه قرار دارد خود را به این جزیره برسانید و به سمت برج بروید و در آن جا با Kei a ملاقات خواهید کرد

پایان اول: برای مشاهده این پایان باید گزینه اول یعنی Do ’ Le You do ha را انتخاب کنید . در این صورت وارد مبارزه با kei a خواهید شد . نبرد با او کمی سخت است زیرا او متخصص جادو است و جادو های خطرناکی اسپل می کند که باید سعی کنید خیلی از او فاصله نگیرید و مدام به او ضربه بزنید تا نتوانتد جادوهای خطرناک تری را اسپل کند.

برای مشاهده این پایان باید گزینه اول یعنی Do ’ Le You do ha را انتخاب کنید . در این صورت وارد مبارزه با kei a خواهید شد . نبرد با او کمی سخت است زیرا او متخصص جادو است و جادو های خطرناکی اسپل می کند که باید سعی کنید خیلی از او فاصله نگیرید و مدام به او ضربه بزنید تا نتوانتد جادوهای خطرناک تری را اسپل کند

پایان دوم: پایان دوم این است که شما Kei a را متقاعد کنید که کار وی اشتباه است و بهتر است در تصمیم خودش تجدید نظر کند. برای اینکار باید گزینه دوم را در میان دیالوگ ها انتخاب کنید. در این صورت و اگر گرالت موفق به انجام این کار شود Kei a به جای اینکه همراه با نوشته به نزد Ki g Radvoid رود به قلعه ویچر یعنی Kae Mo he خواهد رفت. این گزینه بهترین گزینه است زیرا بعدا در جریان نبردی که در Kae Mo he رخ می دهد به حضور Kei a Me z و توانایی های او احتیاج داریم.

پایان دوم این است که شما Kei a را متقاعد کنید که کار وی اشتباه است و بهتر است در تصمیم خودش تجدید نظر کند.  اگر گرالت موفق به انجام این کار شود Kei a به جای اینکه همراه با نوشته به نزد Ki g Radvoid رود به قلعه ویچر یعنی Kae Mo he خواهد رفت. این گزینه بهترین گزینه است زیرا بعدا در جریان نبردی که در Kae Mo he رخ می دهد به حضور Kei a Me z و توانایی های او احتیاج داریم

پایان سوم : پایان سوم این است که به Kei a اجازه دهید کارش را تمام کند و در این صورت باید گزینه سوم را در میان دیالوگ ها انتخاب کنید. در این صورت Kei a به وسیله Telepo به نزد Ki g Radvoid می رود و بدون اینکه با گرالت درگیر شود و یا مبارزه کند این مکان را ترک می کند.

پایان سوم این است که به Kei a اجازه دهید کارش را تمام کند و در این صورت باید گزینه سوم را در میان دیالوگ ها انتخاب کنید. در این صورت Kei a به وسیله Telpo به نزد Ki g Radvoid می رود و بدون اینکه با گرالت درگیر شود و یا مبارزه کند این مکان را ترک می کند

خب در این جا مراحل داستانی مربوط به شخصیت Kei a Me z به پایان می رسد و ما نیز سعی کردیم تا تمام مراحل مربوط به این شخصیت را به صورت قدم به قدم شرح دهیم. حال در ادام می خواهیم مسیر داستان دیگر بازی یعنی یافتن همسر Ba o را ادامه دهیم زیرا این ماموریت خود پیش نیازی است برای یک ماموریت داستانی دیگر با حضور شخصیت Ci i. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ماموریت داستانی Ladies of he Wood

اگر به خاطر داشته باشید در جریان ماموریت Wa de i g i he Da k، شخصیت Kei a Me z  کتابی تحت عنوان Ladies of he Wood را به گرالت داد. بنابراین برای شروع این ماموریت ابتدا باید به منوی تجهیزات خود بروید و در قسمت فایل ها و کتاب ها کتاب Ladies of he Wood را مطالعه کنید و در این صورت می توانید این ماموریت را اغاز کنید.  به این منطقه در جنوب غربی نقشه بروید ( نقشه ۹ شماره ۱۶) در نزدیکی باتلاق ها یک Sh i e را مشاهده می کنید با کمک ویچر سنس به مسیر خود ادامه بدهید تا جایی که کلبه ای را روبروی خود مشاهده کنید که این کلبه  G a hu است و باید به سمت آن بروید ( نقشه ۹ شماره ۱۷). در واقع به این منطقه ای که اکنون به آن رسیدیم C ookback Bog گفته می شود. ابتدا می توانید با G a صحبت کنید اما او تمایلی ندارد که به شما کمکی بکند و هرچه از او در مورد Ci i سوال کنید او طفره می رود و پاسخی به شما نمی دهد. اما بچه هایی که در نزدیکی این کلبه مشغول بازی هستند به شما کمک خواهند کرد بنابراین باید به یکی از بچه ها بگویید که حواس G a را پرت کند تا گرالت بتواند با بچه های دیگر صحبت کنید. اما برای اینکه بتوانید از آن ها اطلاعات بگیرید یا باید به آن ها میوه بدهید ( انتخاب گزینه Is ’ he e a y hi g else you wa ?) یا اینکه با آن ها قایم باشک بازی ( انتخاب گزینه Fi e) کنید. اگر با کودکی که درون کلبه حضور دارد صحبت کید او به شما در مورد شخصی به نام Joh yصحبت می کند. البته در ابتدا نیز می توانید به جای G a به سراغ بچه ها بروید و اگرچه آن ها در مورد Ci i اطلاعاتی ندارند اما با کمکی ماکلمه و انتخابی گزینه های مناسب آن ها به شما در مورد شخصیت Joh y می گویند که طبق گفته های Joh y او زنی با موهای سفید( خاکستری) را دیده است و احتمالا در رابطه با او اطلاعات مفیدی داشته باشد.

بچه هایی که در نزدیکی این کلبه مشغول بازی هستند به شما کمک خواهند کرد بنابراین باید به یکی از بچه ها بگویید که حواس G a را پرت کند تا گرالت بتواند با بچه های دیگر صحبت کنید. اما برای اینکه بتوانید از آن ها اطلاعات بگیرید یا باید به آن ها میوه بدهید ( انتخاب گزینه Is ’ he e a y hi g else you wa ?) یا اینکه با آن ها قایم باشک بازی ( انتخاب گزینه Fi e) کنید

در هر صورت در ادامه مکان جانی برروی نقشه مشخص می شود و باید به آن جا بروید و البته حواستان باشد زیرا در بین راه دشمنانی به مانند d ow e ها وجود دارند که باید آن ها را نابود کنید. به علاوه دقت داشته باشید که این نبرد الزامی است یعنی هر کاری کنید این مبارزه شکل می گیرد و در جریان یان مبارزه ممکن است wa e hag  هم ظاهر شود که بهترین استراتژی مبارزه با او جاخالی دادن و سپس ضربه زدن است که دو برابر تاثیر بیشتری دارد. وقتی به مکان مورد نظر رسیدید ویچر سنس را فعال کنید و به دنبال رد پایی از Joh y بگردید که در نهایت به یک غار می رسید و باید همانجا Joh y را صدا بزنید. پس از اینکه جانی را ملاقات کرده و متوجه شدید که به نحوی او قادر به صحبت کردن نیست زیرا کسی صدای او را از وی گرفته است بنابراین پس یک مکالمه کوتاه گرالت به جانی پیشنهاد می دهد که به او کمک کند پس در ادامه با جانی به همراه او به مسیر ادامه دهید. در میان راه حتما با هیولاهایی برخورد خواهید کرد که بهتر است مراقب باشید. پس از پایان مبارزه و اندکی که ادامه بدهید میان پرده ای نمایش داده می شود و در ادامه جانی از گرالت می خواهد تا یک بطری را از لانه هیولا که برروی لبه صخره ای در اطراف همین منطقه قرار دارد را برایش بیاورید.

. پس از اینکه جانی را ملاقات کرده و متوجه شدید که به نحوی او قادر به صحبت کردن نیست زیرا کسی صدای او را از وی گرفته است بنابراین پس یک مکالمه کوتاه گرالت به جانی پیشنهاد می دهد که به او کمک کند. در ادامه جانی از گرالت می خواهد تا یک بطری را از لانه هیولا که برروی لبه صخره ای در اطراف همین منطقه قرار دارد را برایش بیاورید

به سمت صخره بروید و راه خود به درون لانه را پیدا کنید کمی که پیش بروید موجوداتی با نام wyve و سه عدد ha pie را مشاهده خواهید کرد که راهی جز مبارزه با آن ها ندارید. بهترین راه برای مبارزه این است که ابتدا با شلیک یک پیکان به wyve او را منحرف کرده و به سمتی که خودتان می خواهید بکشانید تا بتوانید با او به تنهایی مبارزه کنید و وقتی کارتان با او تمام شد به سراغ Ha pie ها بروید زیرا در این صورت مبارزه با آن ها برایتان آسان تر خواهد شد. برای مبارزه با ha pie ها هم بسیار کارتان ساده است در این زمان باید از جادوی Axii استفاده کنید تا آن ها گیج شده و به زمین سقوط کنند و سپس به سراغ آن ها رفته و با چند ضربه کارشان را تمام کنید. پس از اینکه کارتان با این موجودات تمام  شد و آن ها را از پای در آوردید به داخل لانه رفته و بطری که حاوی صدای جانی هست را بردارید و آن را به جانی بازگردانید.  پس از اینکه این کار را انجام داده اید جانی از گرالت تشکر می کند و در مورد Ci i اطلاعاتی به او می دهد و می گوید وقتی Ci i داشته از دست C o es of he bog فرار می کرده ، او را دیده است اما چون صدا نداشته نمیتوانسته با او صحبت کند. پس از این مکالمه جانی قبول می کند تا به گرالت کمک که به C o e ها برسد اما ابتدا شما باید به کلبه ای که G a   سایر بچه ها آن جا بوده اند بازگردید.

کمی که پیش بروید موجوداتی با نام wyve و سه عدد ha pie را مشاهده خواهید کرد که راهی جز مبارزه با آن ها ندارید

جانی مسیر را به شما نشان می دهد و شما باید به نزد  G a   باز گردید اما اینبار به کمک جانی  g a متقاعد می شود تا به گرالت کمک کند و با c o e ها ارتباط برقرار کند. در درون یکی از کلبه ها تابلویی با تصویر سه زن مشاهده می شود که G a به گرالت می گوید این سه زن در واقع همان C o es ها یا همان Ladies of The wood هستند که گرالت باید با آن ها صحبت کند. هنگامی که g a به تابلو دست می زند ناگهان مشاهده می کند که سه صدای مختلف از طریق G a شروع به صحبت می کنند که در واقع همان C o es ها هستند . گرالت از آن ها می خواهد که در مورد Ci i به وی اطلاعات بدهند اما آن ها تمایلی به انجام این کار ندارند مگر اینکه گرالت برای آن ها کاری انجام دهد. آن ها به گرالت می گویند که به Do wa e برود تا با جادوگری به نام Ealdo ma   ملاقات کند  و او به گرالت می گوید که دقیقا باید چه کاری برای C o es ها انجام دهد.. پس از ملاقات با Do wa e   و صحبت با او ، وی به گرالت در رابطه با شیطانی می گوید که در جنگل حضور دارد و زن ها، مردها و بچه ها می کشد. او از گرالت می خواهد تا ابتدا این شیطان را نباود کند و گرالت نیز قبول می کند.برای اینکار باید یک ماموریت فرعی دیگر با نام The Whispe i g Hillock  را انجام دهید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت اما بر فرض اینکه این ماموریت را انجام داده باشید باید به نزد Ealdo ma  بازگردید. دقت داشته باشید در آن ماموریت فرعی هر تصمیمی گرفته باشید تاثیری برروی ادامه این ماموریت نخواهد داشت، ممکن است با توجه به تصمیمات شما Ealdo ma   به تصمیم شما واکنش متفاوتی نشان دهد اما در نهایت او به شما مدرک لازم برای اینکه به C o e ها ثابت کنید که ماموریت مورد نظر ان ها را انجام داده اید را می دهد.  سپس باید به کلبه ای که در نزدیکی باتلاق قرار داشت بروید. در این زمان بالاخره با C o e ها ملاقات می کنید و مشاهده می کنید که آن ها با تصویری که در تابلو مشاهده کرده اید بسیار تفاوت دارند .جادوگران به شما در مورد Ci i اطلاعاتی می دهند در این لحظه یک میان پرده آغاز می شود و شما بار دیگر در نقش Ci i بازی خواهید کرد.  پس از اینکه این قسمت کوتاه را به پایان برسانید، C o e ها ناپدید می شوند و ماموریت داستانی Ladies of he Wood به پایان می رسد.

بالاخره با C o e ها ملاقات می کنید و مشاهده می کنید که آن ها با تصویری که در تابلو مشاهده کرده اید بسیار تفاوت دارند .جادوگران به شما در مورد Ci i اطلاعاتی می دهند در این لحظه یک میان پرده آغاز می شود و شما بار دیگر در نقش Ci i بازی خواهید کرد.  پس از اینکه این قسمت کوتاه را به پایان برسانید، C o e ها ناپدید می شوند و ماموریت داستانی Ladies of he Wood به پایان می رسد

ماموریت فرعی Whispe i g Hillock

بر فرض اینکه شما این ماموریت را انجام نداده اید ما به صورت قدم به قدم این ماموریت فرعی را شرح می دهیم. هدف از این ماموریت این است که روح شیطانی درون جنگل را نابود کنیم البته این ماموریت انتخاب هایی را پیش روی شما قرار می دهد که می توانید روح شیطانی را نابود کرده و یا آن را آزاد کنید. برای انجام این ماموریت پس از دریافت آن، به A cie Oak بروید. وقتی که به یان مکان برسید صدایی به گرالت می گیود که از اینجا دور شود و سپس دسته یا از گرگ ها به گرالت حمله می کنند که باید آن ها را از پای در آورید. پس زا آن به سمت غاری که در میان درختا قرار دارد بروید و مشاهده می کنید که یک گرگینه در وردی غار نگهبانی می دهد و از آن جا محافظت یم کند به ناچار باید با این گرگینه رد گیر شده و کار وی را تمام کنید. وقتی به درون غار رفته اید مسیر را ادمه دهید تا در نهایت به یک قلب تپنده در میان ریشه هیا درختان در درون غار برسید. از یان طریق می توانید با روح شیطانی ارتباط برقرار کنید و با او صحبت کنید. اگر از طرف C o e ها به این ماموریت آمده باشید دیالوگ های اضافه یا را مشاهده می کنید که در ارتباط با C o e ها و O pha ها هستند. در غیر این صورت و اگر خودتان به تنهایی این ماموریت را آغاز کرده باشید تنها دیالوگ های اصلی این ماموریت را مشاهده می کنید که گرالت در راتباط با اینکه چرا این روح زن ها ، مردها و بچه ها را می کشد صحبت می کند. در هر صورت فرقی نمی کند زیرا در نهایت باید تصمیم بگیرید  و سرنوشت این روح را مشخص کنید. گرالت می تواند تصمیم بگیرد که این روح را نابود کند و یا اینکه او را آزاد کند. هر تصمیمی که بگیرید بسیار اهمیت دراد زیرا تصمیم شما یم تواند در سرنوشت اهالی روستای O pha age و همچنین سرنوشت شخصیت A a و یا به طور کلی سرنوشت O pha age تاثیر گذار باشد. بنابراین ما هر دو انتخاب را بررسی می کنیم.

در هر صورت فرقی نمی کند زیرا در نهایت باید تصمیم بگیرید  و سرنوشت این روح را مشخص کنید. گرالت می تواند تصمیم بگیرد که این روح را نابود کند و یا اینکه او را آزاد کند. هر تصمیمی که بگیرید بسیار اهمیت دراد زیرا تصمیم شما می تواند در سرنوشت اهالی روستای O pha age و همچنین سرنوشت شخصیت A a و یا به طور کلی سرنوشت O pha age تاثیر گذار باشد. بنابراین ما هر دو انتخاب را بررسی می کنیم

آزاد کردن روح شیطانی

در صورتی که بخواهید یان کار را انجام دهید، روح شیطانی به گرالت می گوید که برای اینکار باید سه ایتم را در اختیار داشته باشد پر کلاغ، استخوان های روح (spi i ’s bo es) و یک اسب وحشی سیاه. اگر از طرف C o e ها به این ماموریت آماده باشید در جریان کمک به جانی برای بازگداند صدای او قطعا پر کلاغ را به دست اورده اید. اگرنه باید به غرب منطقه Dow wa e بروید تا جایی که به یک پل کوچک شکسته برسید و در آن جا مشاهده می کنید که دسته ای از موجودات ha pies به دور یک صخره حلقه زده ااند . باید به آن جا بروید و پس از کشتن آن ها، آن ها را لوت کنید و مشاهده می کنید که ave fea he یا همان پر کلاغ را به دست خواهید آورد. برای به دست اوردن استخوان روح باید به باتلاقی که میان A cie Oak و The O pha s of C ookback Bog بروید ؛ دقیقا جایی کهی ک Wa e ha g نیز در اطراف آن پرسه می زند.  در منطقه یا که با دایره زردرنگ مشخص شده با کمک ویچر سنس به دنبال قبر روح مورد نظر بگردید و سپس آن را لوت کنید تا باقیمانده جسد این روح را به دست آورید که البته گرالت اینجا متوجه یم شود که روح مورد نظر انسان نبوده است. برای اسب سیاه هم به منطقه ای که برروی نقشه مشخص  شده است بروید که تعداد زیاید اسب سیاه در ان جا وجود دارند که اگر خیلی به آن ها نزدیک شوید فرار می کنند. تنها باید به قدری نزدیک شوید که بتوانید با جادوی Axii یکی از اسب های سیاه را به کنترل خود در آورید و سپس همراه با آن به سمت همان غاری بروید که روح شیطانی در آن جا قرار داشت. وقتی تمام آیتم ها مورد یناز را در اختیار داشته باشید می توانید به دو طریق عمل کنید . اول اینکه می توانید روح را ازاد کنید در این صورت با انجام یک مراسم کوچک گرالت روح را ازاد می کند و روح در کالبد اسب قرار می یگرد و برا همیشه ازاد می شود. اگر این ماموریت را بعد از ماموریت Ladies of he Wood انجام دهید این موضوع بچه های O pha ge را نجات می دهد زیرا این روح قول می دهد که بچه ها را نجات دهد اما این موضوع باعث خشم C o e ها می شود و شخصیت G a یا A a را در خطر بزرگی قرار می دهد.

می توانید روح را ازاد کنید در این صورت با انجام یک مراسم کوچک گرالت روح را ازاد می کند و روح در کالبد اسب قرار می یگرد و برا همیشه ازاد می شود. اگر این ماموریت را بعد از ماموریت Ladies of he Wood انجام دهید این موضوع بچه های O pha ge را نجات می دهد زیرا این روح قول می دهد که بچه ها را نجات دهد اما این موضوع باعث خشم C o e ها می شود و شخصیت G a یا A a را در خطر بزرگی قرار می دهد

نابودی روح شیطانی

حالت دوم می توانید روح را فریب دهید و گرالت مراسم را انجام می دهد اما خنجر را برروی قلب فرو نمی کند تا از این طریق بتوانید بدون مبارزه روح شیطانی را زا بین ببرید. کشته شدن روح شیطانی باعث خشنودی c o e ها می شود. اگرچه با اینکار، اگر این ماموریت را بعد از ماموریت Ladies of he Wood انجام دهید، سرنوشت بدی در انتظار بچه ها قرار دارد اما G a و یا همان A a و روستای o pha ge دیگر در معرض خطر نخواهند بود.

نکته : اگر این ماموریت را قبل از ماموریت Ladies of he Wood انجام دهید و بخواهید روح شیطانی را ازاد کنید این روح دیگر قولی بابت نجات بچه ها نمی دهد و در عوض وقتی آزاد شود به روستای o hpa ge می رود و از اهالی آن جا انتقام می گیرد.

حالت دوم می توانید روح را فریب دهید و گرالت مراسم را انجام می دهد اما خنجر را برروی قلب فرو نمی کند تا از این طریق بتوانید بدون مبارزه روح شیطانی را زا بین ببرید

حالت دیگری هم وجود دارد این که بخواهید با مبارزه این روح شیطانی را نابود کنید. یعنی از همان ابتدا می توانید به این روح شیطانی داخل درخت کمک نکنید و یا حتی وقتی ایتم ها را جمع اوری کرده اید پشیمان شده و بخواهید از طریق مبارزه با این روح، آن را نابود کنید. در این صورت این روح موجوداتی به نام E d ega wo ke s را احضار می کند که باید موجی از آن ها بمارزه کند و پس از اینکه کارتان با آن ها به اتمام رسید باید به سراغ شاخه های درخت رفته و آن ها را از بین ببرید تا سپس به قلب درخت برسید و این روح شیطانی را نابود کنید. در این صورت ماموریت فرعی Whispe i g Hillock به اتمام می رسد. 

از همان ابتدا می توانید به این روح شیطانی داخل درخت کمک نکنید و یا حتی وقتی ایتم ها را جمع اوری کرده اید پشیمان شده و بخواهید از طریق مبارزه با این روح، آن را نابود کنید. در این صورت این روح موجوداتی به نام E d ega wo ke s را احضار می کند که باید موجی از آن ها مبارزه کند و پس از اینکه کارتان با آن ها به اتمام رسید باید به سراغ شاخه های درخت رفته و آن ها را از بین ببرید تا سپس به قلب درخت برسید و این روح شیطانی را نابود کنید

ماموریت فرعیCi i’s S o y The Race 

پس از اینکه ماموریت Ladies of he Wood  را به اتمام رساندید بار دیگر به C ow Pe ch بازگردید و با Ba o صحبت کنید. گرالت به Ba o در ارتباط با سرنوشت همسرش آنا می گیود و اگرچه بارون ابتدا باور نمی کند و گرالت را متهم می کند که او ماموریت را به درستی انجام نمی دهد اما در نهایت از گرالت می خواهد که به او در بازگرداندن آنا و نجات او از دست C o e ها کمک کند. در این قسمت خط داستانی ماموریت Family Ma e به اتمام می رسد

وقتی گرالت در مورد همسر Ba o   به او اطلاعات می دهد در عوض از Ba o می خواهد که اطلاعات بیشتری راجع به Ci i به او بدهد و Ba o هم چون قول داده بود اینکار را انجام می دهد و پس از یک مکالمه کوتاه شاهد نمایش میان پرده ای هستیم که پس ز  آن باید دوباره کنترل شخصیت Ci i را به عده بگیریم. نام این ماموریت بسیار کوتاه Ci i’s S o y The Race است و در این ماموریت تنها باید با Ba o و با اسب او مسابقه بدهید و اینکه برنده شوید یا بازنده تفاویت ندارد و تالثیری بر ادامه داستان نخواهد داشت . در پایان مشاهده می کنید که یک G ifi به ان ها حمله می کند و میان پرده پایان یافته و ماموریت Ci i’s S o y The Race نیز به اتمام می رسد

ماموریت Re u o he C ookback

بالافاصله پس از صحبت با Ba o در مورد همسرش A a این ماموریت به بازی اضافه می شود. در جریان این ماموریت باید به Dow wa e باز گردید. بر اساس اینکه شما چه تصمیمی در مورد روحی که در جنگل زندگی می کرد ( در جریان ماموریت Whispe i g Hillock ) گرفته اید ممکن است با شهر متفاوتی روبرو شوید. اگر روح شیطانی را کشته باشید این روستا هیچ آسیبی ندیده و هیچ بلایی بر سر ان نیامده است. اما اگر روح را آزاد کرده باشید این روح بعدا به این شهر حمله می کند و بسیاری از ساکنین آن را به قتل می رساند و از این روی شما با با شهری روبر هستید که تقریبا تخریب شده و بسیاری از ساکنین ان کشته شده اند. در هر صورت اما Ealdo ma هنوز زنده است و به گرالت می گوید دسته ای از Wich hu e ها به تازگی از این منطقه رد شده و به سمت باتلاق ها رفته اند. بنابراین گرالت و Ba o خود را برای یک نبرد بزرگ آماده می کنند. شما باید به سمت باتلاق ها بروید و همراه با Ba o   و سربازانش به مبارزه با موجی از دشمنان و هیولاها بپردازید. در جریان نبرد اگر قبلا به شهر Oxe fu رفته باشید و با ama a ملاقات کرده باشید g ade از شما بابت اینکه حضور دارید تشکر می کند و در غیر این صورت از گرالت می پرسد که او اینجا چه می کند. در حالت اول Tama a به این فکر می کند که شما می خواهید او را به پدرش بازگردانید اما در حالت دوم Tam a خود را به گرالت معرفی می کند. پس از نمایش دیالوگ ها و مکالمات که نشان از نفرت Tam a از پدرش دارد ba o به گرالت می گوید که به Tam a بگوید که به دلیل پیدا کردن A a به اینجا آمده است. شما می توانید دیالوگ دلخواه خود را انتخاب کنید. 

بسته به اینکه شما چه تصمیمی در قبال روحی که در جنگل زندگی می کرد ( در جریان ماموریت Whispe i g Hillock ) گرفته اید سرنوشت متفاوتی در انتظار A a  قرار دارد. اگر روح را ازاد کرده باشید A a مجازات شده و به یک Wa e Ha g تبدیل می شود اما در غیر این صورت و اگر روح شیطانی را کشته باشید A a در فرم انسانی خودش باقی مانده و تنها به خاطر از دست دادن فرزندش دیوانه شده است.  در  هر صورت در ادامه شاهد موج دیگری از حملات هیولاها و دشمنان هستیم که در پایان و با از پای در آوردن همه آن ها ۲۰۰ امتیاز تجربه به دست خواهید آورد.

در پایان دو حالت دارد اگر آنا در فرم انسانی خوشد باقی مانده باشد Ba o تصمیم می گیرد تا او را به مکانی مرموز در Blue Mou ai s ببرد تا بتواند از این طریق آنا را درمان کند. اگرچه Tama a نیز قصد دارد تا به همراه ان ها برود اما G ade به Tam a می گیود که او به گروه Wich Hu e s تعهد دارد و تنها قرار بود تا برای پیدا کردن مادرش به او کمک کنند. در نهایت Tama a از پدرش می خواهد که قسم بخورد که از مادرش مراقبت می کند و به محض اینکه مادرش بهود یافت به او خبر می دهد. در پایان این ماموریت به اتمام می رسد. وقتی شما به Cows pe ch باز گردید مشاهده می کنید که فرد دیگری به جای Ba o هم اکنون به عنوان فرمانده حضور دارد.

اگر آنا در فرم انسانی خود باقی مانده باشد Ba o تصمیم می گیرد تا او را به مکانی مرموز در Blue Mou ai s ببرد تا بتواند از این طریق آنا را درمان کند

حالت دوم این است که شما روح شیطانی را در ماموریت Whispe i g Hillock  کشته باشید و در این صورت A a تبدیل به یک Wa e Ha g می شود و گرالت هم اکنون باید این نفرین را باطل کند. حال باید جانی را پیدا کنیم. برای این کار باید به مکانی که برروی نقشه مشخص شده است یعنی محل سکونت جانی برویم و پس از دست و پنجه نرم کردن با تعدادی دشمنان از جمله D ow e ها و همچنین یک Wa e Ha g ، گرالت جاین را صدا یم زند اما هیچ اثری از جانی نیست و ظاهرا او اینجا حضور ندارد. ویچر سنس را فعال کنید و به دنبال رد پای جانی بگردید تا در نهایت به یک کمپ کوچکی برسید که جانی در ان جا استراحت می کند. وقتی گرالت از جانی در رابطه با این نفرین سوال می کند جانی توضیح می دهد که C o e ها به دلیل اینکه G a یا همان A a بچه ها را فراری داده است او را مجازات کرده اند و او تبدیل به یک Wa e Ha g شده است. جانی که در آن زمان در آن جا حضور داشت توضیح می دهد که با وجود التماس وی اما C o e ها A a را طلسم کرده اند و حتی جاین را به دلیل اینکه سر راه ان ها قرار گرفته است مجازات کرده اندذ و به همین دلیل در اطراف غاری که او زندگی می کرد شاهد حضور هیولاهایی بودیم. حال باید به O pha age بازگردید و به بقیه بگویید که چه اتفاقی افتاده است. سپس به زیر زمین بروید و با یک پازل روبرو می شوید که برای برداشتن طلسم از A a باید این پازل را حل کنید. چهار عروسک متفاوت را مشاهده می کنید که باید عروسک درست را انتخاب کنید. عروسک درستی عروسکی است که همراه خود یک گل بنفش رنگ دارد. اگر عروسک اشتباه را انتخاب کنید باعث مرگ یا زنده سوختن A a می شوید و با این کار Tam a به شدذت عصبانی می شود و با عصبانیت به گرالت و پدرش نگاه می کند  و G ade نیز به گرالت می گوید که می توانست این کار را به نحو درستی انجام دهد.  اما با انتخاب عروسک درست طلسم باطل می شود و A a دوباره به یک انسان تبدیل می شود اگرچه C o e ها یک طلسم دیگر هم همراه این طلسم قرار داده اند و به همین دلیل باطل کردن این طلسم در واقع باعث مرگ A a می شود اما برای دقایقی کوتاه A a با دخترش و همسرش Ba o صحبت می کند و می گوید خوشحال است که ان ها را دوباره با هم می بیند. Tama a از گرالت می پرسد که جریان چیست و گرالت نیز می گوید که C o e ها آن ها را فریب داده اند.

پس از مرگ A a این ماموریت به پایان می رسد اما اگر شما به C ow Pe ch باز گردید مشاهده می کنید که Ba o به دلیل از دست دادن همسرش خودش را حلق اویز کرده و مرده است.

یک صحنه تلخ… Ba o به دلیل از دست دادن همسرش خودش را حلق اویز کرده و مرده است زیرا دیگر امیدی به ادامه زندگی نداشته است

به پایان قسمت پنجم از راهنمای قدم به قدم و اختصاصی بازی Wld Hu رسیدیم. رد یان قسمت تلاش کردیم تا خط داستانی بازی ادامه دهیم و به طور خاص خط داستانی مربوط به خانوده Ba o را به اتمام برسانیم. در این بین ماموریت های فرعی مهمی وجود داشتند که به طور دقیق به مراحل داستانی بازی وابسته بوده اند و ما نیز سعی کردیم تا تمام مراحل را به صورت قدم به قدم شرح دهیم. البته ماموری هیا فرعی دیگری نیز در هر منطقه از شهر ولن وجود دارند که برخی از آن ها مربوط به یافتن گنج یا همان ایتم ها و تجهیزات مهمی است که حتما باید به سراغ آن ها بروید. شهر ولن شهر نسبتا بزرگی است و در هر منطقه آن ماموریت هیا فرعی، ماموریت هیا یافتن گنج و چالش های متفاوتی وجود دارد که شرح تک تک آن ها در این راهنما امکان پذیر نیست. این دیگر به خودتان بستگی دارد که اگر علاقه مند باشید می توانید وقت بیشتری را در دنیای بازی و در شهر Vele به کاوش بپردازید و تمام ماموریت ها فرهی را تکمل کنید تمام گنج های بازی پیدا کنید و از تمام رمز و رازهای آن با خبر شوید. ما رد یان راهنما سعی می کنیم هرجا که نیاز باشد و احساس کنیم که اهمیت دارد ماموریت هیا فرعی مهم، چالش های جذاب و فعالیت های جانبی با اهمیت را به صورت قدم به قدم شرح دهیم.

در مجموع پیشنهاد می کنم در طول بازی حتما به ارتقای مهارت ها و یافتن سلاح یا مهمات جدید و سطح بالا توجه ویژه یا داشته باشید. با توجه به نقشه که در اخیتارتان قرار گرفته در نظر داشته باشید که دمشنتان بازی دارای چه سحی هستند و ببا توجه به این موضوع همیشه سعی کنید منهارت های مربوط به جادو و مبارزات با سلاح سرد را ارتقا دهید. برای ساخت سلاح و زره های قدرتمند تر باید به دنبال دیاگرام هایی باشید که از طریق ماموریت های T easu e hu به دست می آیند و پس از به دست آوردن دیاگرام ها و جمع آوری آیتم های مورد نظر باید آن ار به یک آهنگر بدهید تا برایتان سلاح و یا زره قدرتمند مورد نظرتان را بسازد. در قسمت بعد قصد داریم کمی بیشتر به این موضوع بپردازیم. به علاوه  خط داستانی اصلی بازی یعنی یافتن Ci i را نیز ادامه می دهیم و باید برای آن به شهر Novig ad سفر کنیم؛ شهری که به مراتب مهم تر از Vele است.

آخرین راهنمایی‌های به روز شده : (لیست)
راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و…
راهنمای کامل بازی GTA 5 راهنمای کامل تمام مراحل بازی جی تی ای ۵
راهنمای کامل مراحل بازی GTA Sa A d eas Defi i ive Edi io   صد در صد کردن بازی
راهنمای کامل تمام مراحل بازی The Wi che 3: Wild Hu تمام مراحل اصلی و فرعی کامل
راهنمای قدم به قدم Reside Evil 2 طریقه بدست آوردن رنک اِس پلاس در بازی
راهنمای کامل بازی Reside Evil 3 راهنمای قدم به قدم اویل 3

راهنمای بازی Reside Evil 4 – HD P ojec – قسمت پنجم (Chap e 2-2)

راهنمای بازی Reside Evil 4 – HD P ojec – قسمت پنجم (Chap e 2-2)

راهنمای قدم به قدم بازی Reside Evil 4 – HD P ojec (منوی اصلی)

در بالا ویدیوی کاملا اختصاصی ساعت هفت (قسمت پنجم) را مشاهده می‌کنید… (بدون دمو)

آیتم‌ها و گنج‌های مهمی که در این قسمت بدست می‌آورید:

درون اتاق بشکه‌ها را بشکنید و آیتم‌ها را بردارید. بعد از در خارج شوید. در سمت چپ‌تان باز می‌توانید وارد کلیسا شوید و دو دشمن تیرکمان دار را بکشید تا لوت (پول) بیشتری بدست بیاورید. حال از کلیسا خارج شده و مسیر سرپایینی را بروید. در اینجا به گاری شلیک کنید تا به صورت گروهی دشمنان را بکشید. تمام جعبه‌ها، بشکه‌ها و لانه‌‌های پرنده‌ که قبلا در طول این مسیر تخریب کرده‌ بودید دوباره احیا شده‌اند پس می‌توانید دوباره آیتم‌های درون آنها را بردارید. (چون قبلا در مورد آنها صحبت کردید توضیحی نمی‌دهیم، اگر باز مشکل داشتید به ویدیو مراجعه کنید)

مسیر را با کشتن و برداشتن آیتم‌ها طی کنید و به سمت عقب برگردید و وارد تونل انتهای این بخش شوید. کمی جلوتر بعد از در با تاجر صحبت کنید. در اینجا می‌توانید RED9 را بخرید و یا TMP را ارتقا دهید. در هر صورت مسیر را به سمت روستای اولیه بازی برگردید ولی یادتان نرود آیتم‌ها را بردارید. درون کلبه آخری می‌توانید بازی را سیو کنید. بعد وارد روستا شوید، در اینجا سعی کنید دشمنان را بکشید و بعد وارد تمام ساختمان‌ها و محل‌هایی که قبلا از آنها آیتم برداشتید شوید و آنها را دوباره خالی کنید. بعد از کشتن دشمنان و برداشتن تمام آیتم‌ها از درب شمال شرقی داخل شوید.

اینجا نیز یک محیط تکراری است. فرق این بخش و بخش‌های قبلی این است که علاوه بر اینکه باید جلوی دشمنان را بگیرید باید مراقب اشلی نیز باشید. پس نگذارید دشمنان نزدیک او شوند و از او محافظت کنید. در این بخش یک صندوق در سمت راست وجود دارد سعی کنید به اشلی دستور دهید که درون او مخفی شود. حال به جلو بروید و تمام دشمنان این بخش را بکشید. مراقب دشمنانی که از درون سرشان انگل بیرون می‌زند باشید و اگر دو سه تایی باهم ایجاد شدند با نارنجک آبی درجا کارشان را بسازید. درون کلبه آیتم‌ها را بردارید ولی مراقب تله‌ها نیز باشید. بعد از اینکه تمام دشمنان را کشتید با زدن Z اشلی را صدا کنید و وارد در شمال شرقی در این بخش شوید.

کمی جلوتر در اینجا تاجر را قبل از پل می‌بینید. پیشنهاد ما فروش کلت و خرید RED9 و ارتقا دادن آن است (البته نه ارتقای زیاد) (پولتان را برای ارتقای شاتگان و خرید یا ارتقای تفنگ Refile به هیچ عنوان هدر ندهید) حال به سمت کلبه آن سمت پل بروید تا دمو آغاز شود. بعد از دمو باید با گروهی زیادی از دشمنان سرو کله بزنید. ابتدا کمدها را جلوی درها بکشانید تا کمی زامبی‌ها را معطل کنید. بعد که آنها توانستند کمدها را بشکنند شروع به کشتن دشمنان کنید. دقت کنید لویس به طور مکرر برایتان تیر کلت، نارنجک یا گیاه دارویی می‌اندازد همه را بردارید و استفاده کنید اگر در محاصره گروهی از دشمنان قرار گرفتید از شاتگان و نارنجک آبی و قرمز استفاده کنید. (نارنجک سبز را استفاده نکنید) اگر چند دشمن به طور همزمان انگل از دهانشان بیرون زد از نارنجک آبی استفاده کنید. کمی که در طبقه پایین دشمان را بکشید، لویس به شما می‌گوید که به طبقه بالا عقب نشینی کنید. در طبقه بالا اوضاع سخت‌تر می‌شود. از هر سمت بوسیله پنجره زامبی‌ها قصد داخل شدن دارند. حتما در سراسر اتاق بچرخید و نبردبان‌ها را پایین بیندازید تا دشمنان گروه گروه از پنجره‌ها داخل نشوند. همینطور دشمنانی که از پله‌ها بالا می‌آیند را به سرعت بکشید. در اینجا سرعت عمل‌تان باید به شدت بالا باشد اگر کمی گیج و کند شوید دشمنان شما را محاصره می‌کنند و در این درجه سختی و با این میزان خون کلی یکی دو ضربه شما را خواهد کشت! حتما وقتی خونتان کم است از گیاهان دارویی مختلف استفاده کنید، چراکه اگر کمی معطل کنید کشته می‌شوید. کمی در این بالا دشمنان را بکشید و از خود دفاع کنید تا دمو آغاز شود و دشمنانی که کلبه را محاصره کرده بودند بروند و بخش دوم فصل دوم نیز به پایان برسد. (برای درک بهتر می‌توانید به ویدیو مراجعه کنید.)

راهنمای قدم به قدم بازی Reside Evil 4 – HD P ojec (منوی اصلی)

دیگر راهنمایی‌های مرتبط با Reside Evil 4 – HD P ojec

آخرین راهنمایی‌ها

راهنمای بازی GTA 5 سری ماموریت‌های فرعی Omega و محل تمام قطعات سفینه فضایی

راهنمای بازی The Wi che 3 ماموریت های فرعی منطقه Vele

راهنمای بازی The Wi che 3 ماموریت های فرعی منطقه Skellige Isles

راهنمای بازی The Wi che 3 ماموریت های فرعی منطقه Novig ad

راهنمای بازی The Lege d of Zelda: To K قسمت هفتم (Fi e Temple)

راهنمای Sh i eهای بازی Zelda: To K منطقه Pikida S o eg ove

آخرین مطالب سایت

مورد انتظارترین فیلم های سال 2023

۱۰ فرانچایز پرفروش شرکت بازی سازی کپکام پرفروش ترین بازی های کپکام

باکس آفیس فیلم های 2023 فروش روز فیلم های هالیوود

معرفی بازی Sile Hill 2 Remake بازسازی سایلنت هیل ۲

مورد انتظارترین بازی های سال 2023

20 نکته جالب درباره سریال بازی تاج و تخت که احتمالا نمی دانستید

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین راهنمایی‌های به روز شده : (لیست)
راهنمای قدم به قدم بازی ELDEN RING تمام اسرار بازی، پایان بندی‌ها، محل آیتم‌ها و…
راهنمای کامل بازی GTA 5 راهنمای کامل تمام مراحل بازی جی تی ای ۵
راهنمای کامل مراحل بازی GTA Sa A d eas Defi i ive Edi io   صد در صد کردن بازی
راهنمای کامل تمام مراحل بازی The Wi che 3: Wild Hu تمام مراحل اصلی و فرعی کامل
راهنمای قدم به قدم Reside Evil 2 طریقه بدست آوردن رنک اِس پلاس در بازی
راهنمای کامل بازی Reside Evil 3 راهنمای قدم به قدم اویل 3

راهنمای بازی Reside Evil 4 Remake فصل پنجم (Chap e Five)

راهنمای بازی Reside Evil 4 Remake فصل پنجم (Chap e Five)

راهنمای قدم به قدم بازی Reside Evil 4 Remake (منوی اصلی)

ویدیوی اختصاصی بازی Reside Evil 4 Remake فصل پنجم (Chap e Five)

توضیحات ویدیو: 1. ویدیوی تهیه شده برای شما به صورت انحصاری از درجه سختی P ofessio al و بازی جدید (نه New Game ) کپچر شده است. 2. در این ویدیو تمام مراحل فرعی بازی یا درخواست‌های تاجر انجام شده و تمام گنج‌های بازی نیز پیدا شده است. 3. همینطور سعی شده بیشترین دشمن در بخش‌های مختلف بازی شکست داده شود و از رد کردن قسمت‌های مختلف فقط با دویدن خودداری شده است، چراکه این دست کاملا برای سرگرمی نه برای کسب S در بازی انجام شده است. (در بالاترین درجه سختی خود را در برابر بیشترین چالش ممکن قرار داده‌ایم!) 4. در این ویدیوها برای کشتن باس‌ها به هیچ عنوان از راکت لانچر استفاده نشده است. 5. بیشتر دموها و فایل‌های صوتی و تصویری بازی نمایش داده شده است.

بخش اول: از کلیسا تا میدان روستا

اولین چالش شما در فصل پنجم فرار از از دست روستائی‌هایی است که در کنیسه به دنبال لئون و اشلی هستند، با جستجو در اتاق اشلی شروع کنید. یک چلیک (آویز) از سقف آویزان است که حاوی یک نگین زرد است. برای برداشتن این نگین زرد رنگ به سمت اتاق اشلی اصلاً ندوید.

به پنجره طرف مقابل سالن، از جایی که اشلی را پیدا کردید، بروید و او را به بالا برسانید تا اشلی نردبان را آزاد کند. تمام وسایل اتاق زیر شیروانی را غارت کنید، (مخصوصا Golde Toke را از صندوق بردارید) سپس از پنجره نزدیک بالای پله‌ها بیرون بپرید تا فرار کنید. قبل از ادامه، منتظر بمانید تا تماس لئون با هانیگان تمام شود. پس از اتمام مکالمه، قفسه کتاب واژگون شده را حرکت دهید که راه بازگشت به حیاط کنیسه را باز کنید. می‌توانید قبل از فرار از حیاط کنیسه در اتاق کناری پنهان شوید و در ماشین‌تحریر بازی را ذخیره کنید. در همین اتاق با استفاده از کلید کوچک یک نگین زرد یا Yellow Diamo d دیگر بدست می‌آورید.

به اشلی فرمان دهید که نزدیک شما باشد. مراقب گانادویی که در جلوی کنیسه گشت می‌زند باشید، سپس یواشکی به پشت او بروید و خِفتش کنید. بلافاصله پشت سنگ سمت چپ دروازه پنهان شوید و منتظر بمانید تا دو روستایی که وارد کنیسه می‌شوند، عبور کنند. بلافاصله پس از عبور از دروازه به راست بپیچید تا از گانادوها در گورستان اجتناب کنید. این سخت‌ترین مبارزه‌ای است که باید از آن اجتناب کنید – اگر درگیر شدید، آنها را سریع بکشید و قبل از رسیدن گروه بزرگ داخل کنیسه، به سمت بازرگان بدوید.

بخش دوم: میدان روستا (سه) (Village Squa e)

وقتی به Tow Hall برسید، می‌توانید با بازرگان چانه بزنید، او همچنین یک درخواست جدید دارد، کشتن هیولای Chief’s Ma o . میدان دهکده دوباره مملو از گانادوها شده است، یک نفر از مسیر سمت چپ محافظت می‌کند که تنها راه شما برای فرار است. اگر سریع باشید می‌توانید وقتی به پنجره نگاه می‌کند به او حمله کرده و بدون اینکه دیگران را خبر کند، بکشیدش.

از پنجره بالا بروید و درب را باز کنید. درب بعدی به بیرون منتهی می‌شود، جایی که مطمئناً دیده می‌شوید. اگر نارنجکی دارید، بلافاصله پس از بیرون رفتن، با پرتاب کردن نارنجک به سمت چپ شروع کنید. حواستان به B u e و همچنین یک یا دو گانادوی اضافی باشد. قبل از اینکه توجه خود را به بقیه دشمنان معطوف کنید، B u e را از پشت هلاک کنید.

یاقوت کبود را که توسط B u e رها شده است، بردارید، سپس به خانه در حال فروریختن در کنار آتش بروید، جایی که روستاییان در فصل اول، پلیس را اعدام کردند. می‌توانید اشلی را از طریق دریچه‌ی بالا به داخل بفرستید، و او درب را از طرف دیگر باز می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا در نهایت گنج درون خانه (Elega Ba gle) را از داخل صندوق بردارید. یک آویز نیز درون اتاق وجود دارد.

این بخش شامل یکی از عروسک‌های سالازار است

ماموریت کشتن هیولا که در خانه‌ی رئیس روستا وجود دارد، (از در سمت چپ نقشه مسیر را ادامه دهید تا به Village Chief’s Ma o برسید.) ارزش انجام دادن دارد، اگرچه این مورد کاملاً اختیاری است. وقتی به عمارت رسیدید اشلی را به طبقه آخر ببرید و او را از نردبان اتاق خواب اصلی بالا بفرستید. این به شما امکان می‌دهد اتاق زیر شیروانی را کاوش کنید، جایی که می‌توانید موارد مفید و اطلاعاتی در مورد تاریخ روستا پیدا کنید، همچنین یکی از عروسک‌های سالازار نیز اینجا قرار دارد، یادتان نرود که آن را بشکنید. یادتان نرود عکس‌ها را ببینید و A ique Came a را بردارید.

با خارج شدن از عمارت، صدای هیولا را خواهید شنید. او به سمت Tow Hall می‌گریزد، با بازگشت به میدان دهکده، باید با او روبرو شوید. این سگ پلاگایِ بسیار بزرگ و قدرتمندی دارد، بنابراین از هر سلاحی که انتخاب می‌کنید، مهمات زیادی برای شکست دادن از شما می‌گیرد. شاتگان، Rifle و نارنجک آبی می‌تواند مفید باشد. بعد از شکست دادنش یک یاقوت بنفش بدست می‌آورید.

بخش سوم: مزرعه (دو) (Fa m)

وقتی آماده شدید، به سمت Fa m بروید. شما می‌توانید از پشت اسطبل گاو‌ها به سمت پل چوبی بروید یا از لبه دهکده دور بزنید (سمت چپ) یا از پشت بام بالا بروید. در هر صورت، انتظار مواجهه با گانادوها را داشته باشید. آخرین گانادو قبل از دروازه دوباره زنده خواهد شد. در مزرعه، قبل از دور زدن و رفتن به گوشه‌ها، صبر کنید تا گانادوی مشعل‌دار بچرخد. می‌توانید او را از پشت بکشید، سپس بلافاصله به گانادوی سمت راست او شلیک کنید. در حالی که هر دوی آنها مرده‌اند، به بالای حصار به داخل انبار نگاه کنید و آخرین دشمن را از دور با Rifle بکشید.

مدت کوتاهی پس از رسیدن به مزرعه، یک B u e و گانادوهای بیشتر از سمت دورتر حمله‌ور می‌شوند. B u e این بار چکش ندارد، اما همچنان یک حریف قدرتمند است. سعی کنید ابتدا گاندوهای همراه او را بکشید تا بتوانید روی B u e تمرکز کنید.

بازرگان مغازه‌ای را در آسیاب بادی راه‌اندازی کرده است – می‌توانید جایزه خود را برای کشتن سگ آلوده دریافت کنید و گنج را از Waysh i e در همان نزدیکی برداشتید، بفروشید.

وقتی از روی پل عبور می‌کنید، لئون و اشلی به همراه لوئیس در داخل ساختمانی پناه می‌گیرند. آنچه در انتظار شماست، یک نبرد طولانی است. اشلی با خیال راحت پنهان شده است و لوئیس می‌تواند از خودش مراقبت کند، پس فقط روی بقا تمرکز کنید.

طبقه بالا امن‌ترین مکان است زیرا به عنوان گلوگاه عمل می‌کند، اما ماندن در طبقه اول با لوئیس به او اجازه می‌دهد هر از گاهی مهمات به شما بدهد. در ابتدای محاصره، با عجله در کلبه بچرخید و تمام وسایلی را که می‌توانید جمع‌آوری کنید. قفسه کتاب را هل دهید تا پنجره‌ای مسدود شود و بقیه را با تخته‌های روی میز و سایر مواردی که گانادوها در حین مبارزه می‌اندازند، مسدود کنید.

در واقع شما بعد از کشتن ۱۷ گانادو، دموی نردبان را می‌بینید. با کشتن ۵ گانادویِ دیگر دموی ورود B u e به مبارزه را مشاهده می‌کنید و با کشتن B u e بلافاصله بعد از چند ثانیه نبرد تمام خواهد شد. برای کشتن B u e از Rifle یا TMP استفاده کرده و فقط و فقط سرش را هدف قرار دهید. در این بخش از بازی بیشتر روی زنده ماندن و کشتن دشمنان تمرکز کنید و هر کاری برای زنده ماندن انجام دهید!

دیگر راهنمایی‌های مرتبط با Reside Evil 4 Remake 

آخرین راهنمایی‌ها

راهنمای بازی GTA 5 سری ماموریت‌های فرعی Omega و محل تمام قطعات سفینه فضایی

راهنمای بازی The Wi che 3 ماموریت های فرعی منطقه Vele

راهنمای بازی The Wi che 3 ماموریت های فرعی منطقه Skellige Isles

راهنمای بازی The Wi che 3 ماموریت های فرعی منطقه Novig ad

راهنمای بازی The Lege d of Zelda: To K قسمت هفتم (Fi e Temple)

راهنمای Sh i eهای بازی Zelda: To K منطقه Pikida S o eg ove

آخرین مطالب سایت

مورد انتظارترین فیلم های سال 2023

۱۰ فرانچایز پرفروش شرکت بازی سازی کپکام پرفروش ترین بازی های کپکام

باکس آفیس فیلم های 2023 فروش روز فیلم های هالیوود

معرفی بازی Sile Hill 2 Remake بازسازی سایلنت هیل ۲

مورد انتظارترین بازی های سال 2023

20 نکته جالب درباره سریال بازی تاج و تخت که احتمالا نمی دانستید

دیدگاه ها بسته شده است

دکمه بازگشت به بالا