نامزدهای توپ طلا 2023

همه نامزدهای مهمترین جوایز فوتبالی سال

نامزدهای توپ طلا: مسی، هالند، امباپه و 27 بزرگ فوتبال

فهرست تمامی نامزدهای توپ طلای 2023 از طرف فرانس فوتبال اعلام شد. حالا همه چیز مهیای انتخاب بهترین فوتبالیست دنیا در فصل 23-2022 است.

به گزارش ورزش سه، درحالیکه حدود یک ماه و نیم به برگزاری مراسم اهدای توپ طلا باقی مانده دنیای فوتبال امشب نامزدهای نهایی این جایزه را شناخت.

فرانس فوتبال ابتدا نامزدهای بهترین فوتبالیست زیر 21 سال دنیا را معرفی کرد. جایزه‌ای که کوپا نام دارد. عده‌ای از جذاب‌ترین ستاره‌های حال حاضر دنیا در بین نامزدهای این جایزه حضور داشتند که از جمله آنها می‌توان به این اسامی اشاره کرد: جمال موسیالا – گاوی – جود بلینگام – پدری – کاماوینگا. بارسلونا با سه ستاره و رئال مادرید با دو ستاره بیشترین نماینده را بین نامزدهای کوپا دارند.

سپس نوبت به نامزدهای جایزه بهترین دروازه‌بان فصل، جایزه یاشین رسید. یاسین بونو، امیلیانو مارتینز و دومینیک لیواکوویچ به دلیل درخشش در جام جهانی قطر به این فهرست راه یافتند. تیبو کورتوا، مارک آندره تراشتگن و ادرسون هم به دلیل درخشش در رقابتهای اروپایی و لیگ قهرمانان در فهرست حضور دارند.

30 فوتبالیست برتر فوتبال زنان هم به عنوان نامزدهای توپ طلای زنان معرفی شدند. همانطور که انتظار می‌رفت چندین نفر از ستاره‌های اسپانیا که اخیرا قهرمان جام جهانی شدند در این فهرست حضور داشتند که از جمله آنها می‌توان به آلبا ردوندو، سلما پارالوئلو، اولگا کارمونو و به خصوص آیتانا بونماتی، بهترین بازیکن جام جهانی اشاره کرد که بیشترین شانس را برای به دست آوردن توپ طلا دارد.

در نهایت نوبت به 30 نامزد فوتبال مردان رسید. از جمله اولین ستاره‌های معرفی شده نام کریم بنزما که این روزها پیراهن الاتحاد را به تن می‌کند جلب توجه می‌کرد. یوشکو گواردیول که بازیکن منچسترسیتی است به دلیل درخشش در جام جهانی به این فهرست راه یافت. جمال موسیالا که در فهرست جایزه کوپا بود در این فهرست هم حضور داشت. جود بلینگام هم در هر دو فهرست حضور دارد.

یکی از رقبای مهم توپ طلای امسال کوین دی‌بروینه است. اما سیتی علاوه بر او یوشکو گواردیول و ادرسون،‌ خولین آلوارز، رودری و برناردو سیلوا یکی از نامزدهای اصلی توپ طلا را هم دارد: ارلینگ هالند. سیتی با هفت نامزد عملکرد درخشانی در معرفی نامزدهای توپ طلا داشته است. 

شانس اصلی بدون شک لیونل مسی است. ستاره آرژانتینی که در قهرمانی تیم ملی کشورش در قطر نقش مهمی بازی کرد و حالا انتظار می‌رود در رقابتی تنگاتنگ با ستاره‌هایی مثل ارلینگ هالند، کوین دی‌بروینه و وینیسیوس جونیور شانس اصلی توپ طلا باشد. او در صورت موفقیت برای هشتمین و احتمالا آخرین بار این جایزه را به دست خواهد آورد.

حالا باید تا روز 8 آبان منتظر بمانیم تا توپ طلای امسال برنده‌اش را بشناسد. کریم بنزما که فصل گذشته برنده توپ طلا شده بود جایزه بزرگ را به برنده امسال منتقل خواهد کرد. 

تمامی نامزدهای توپ طلای 2023 در بخشهای مردان و زنان:

بخش ششم و پایانی نامزدهای توپ طلای مردان:

کیلیان امباپه – ویکتور اوسیمن – هری کین – کیم مین جائه – لوکا مودریچ

بخش پنجم نامزدهای توپ طلای مردان:

لیونل مسی – لائوتارو مارتینز – روبرت لواندفوسکی – رودری – آنتوان گریزمان

نام لیونل مسی، شانس اول توپ طلا، در بخش پنجم نامزدها معرفی می‌شود. 

الهلال هم در فهرست توپ طلا نامزد دارد: تبریک آبی‌های عربستان به یاسین بونو.

بخش چهارم نامزدهای توپ طلای مردان:

یاسین بونو – خولین آلوارز – وینیسیوس جونیور – مارتین اودگارد – ایلکای گوندوگان

بخش سوم نامزدهای توپ طلای مردان:

امیلیانو مارتینز – روبن دیاز – ارلینگ هالند – خویچا کواراتسخلیا – نیکولو بارلا

تبریک رئال مادرید به دو نامزد این تیم در جوایز کوپا: جود بلینگام و ادواردو کاماوینگا.

تیم ملی کرواسی به دومین نامزد این کشور، دومینیک لیواکوویچ، پدیده جام جهانی قطر تبریک گفت.

ستاره‌ای که لیورپول به هیچ قیمتی رهاش نمی‌کنه

گزارش خطا

کاربر گرامی ، به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثانیه‌شماری برای توپ هشتم

نامزدهای توپ طلا: مسی و این چند نفر!

امروز فرانس فوتبال نامزدهای اولیه توپ طلای 2023 را اعلام خواهد کرد ولی رقابت برای برنده نهایی بین لیونل مسی و سه فوق ستاره دیگر خواهد بود.

به گزارش ورزش سه، مراسم توپ طلای 2023 قرار است در تاریخ 30 اکتبر (8 آبان ماه) برگزار شود و در فاصله کمتر از دو ماه تا برگزاری این مراسم، امروز فرانس فوتبال فهرست تمامی نامزدهای دریافت این جایزه و همچنین جوایز دیگری که در این مراسم اهدا خواهد شد را اعلام می‌کند. 

پیش از این توپ طلا پس از پایان هر سال انتخاب می‌شد اما پس از انتقادهایی که از شیوه رای‌گیری و انتخاب بازیکنان برنده این جایزه خصوصا در سال گذشته مطرح شد، این نشریه فرانسوی تصمیم گرفت که روند انتخاب برنده این جایزه و زمان برگزاری مراسم را تغییر دهد. 

از سال گذشته برنده توپ طلا پس از پایان هر فصل فوتبالی و با توجه به عملکردی که بازیکنان در لیگ داخلی هر کشور و همچنین لیگ قهرمانان داشته‌اند، انتخاب می‌شود. 

سال گذشته کریم بنزما به عنوان برنده توپ طلای فوتبال مردان برگزیده شد و الکسیا پوتیاس نیز فاتح توپ طلای فوتبال زنان شد.

اعلام نامزدهای اولیه

امروز از ساعت 20 به وقت تهران، فرانس فوتبال 30 نامزد توپ طلای مردان و 20 نامزد برای توپ طلای زنان را که در آنها لئو مسی و آیتانا بونماتی به عنوان نامزدهای بزرگ مطرح هستند، معرفی خواهد کرد تا در روز دوشنبه 30 اکتبر (هشتم آبان) در جشنی که در Thea e du Cha ele پاریس برگزار می‌شود، برندگان نهایی اعلام شوند.

همچنین 10 نامزد جایزه کوپا برای بهترین بازیکن زیر 21 سال دنیا و 10 نامزد جایزه یاشین برای بهترین دروازه‌بان فصل23-2022 نیز مشخص خواهند شد.

کریم بنزما و الکسیا پوتیاس آخرین برندگان این جایزه در پایتخت فرانسه بودند. مهاجم وقت رئال مادرید اولین توپ طلای خود را به دست آورد و کاپیتان تیم زنان بارسا پس از پیروزی در سال 2021 به دومین توپ طلای خود رسید.

لئو مسی، در دسامبر گذشته در قطر با آرژانتین قهرمانی جهان را کسب کرد و به نظر همه چیز برای هشتمین توپ طلای او آماده است. مسی در سال‌های 2009، 2010، 2011، 2012، 2015، 2019 و 2021 نیز این جایزه را به دست آورد و فاصله‌اش با کریستیانو رونالدو که پنج توپ طلا دارد را بیشتر خواهد کرد.

در مورد جام کوپا، جود بلینگام، ستاره انگلیسی رئال مادرید، شانس بزرگی برای جانشین گاوی، برنده سال 2022، دارد. این پنجمین دوره است که جام کوپا به بهترین بازیکن زیر 21 سال اهدا می‌شود. پیش از این، کیلیان امباپه (2018)، ماتیس دی‌لیخت (2019) و پدری گونزالس (2021) نیز برنده این جایزه شده بودند. در سال 2020 به دلیل پاندمی کرونا، مراسم توپ طلا برگزار نشد.

جایزه یاشین در سال 2019 ایجاد شد و تاکنون سه برنده دارد: آلیسون بکر (2019)، جانلوئیجی دوناروما (2021) و تیبو کورتوا (2022).

نامزدهای احتمالی توپ طلا

نام برنده تا دوشنبه آینده 30 اکتبر در پاریس مشخص نخواهد شد ولی طبعا بسیاری از فوتبالیست‌ها آرزوی کسب این جام را دارند، حتی اگر شانس آنها کم باشد. در میان 30 نامزد اولیه، جک گریلیش، جان استونز، خولین آلوارز، برناردو سیلوا، گوندوگان، رودری و دی بروین به عنوان بازیکنان منچسترسیتی، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و لیگ برتر، حضور خواهند داشت.

کاسمیرو، ساکا و راشفورد از لیگ برتر انگلیس نیز در این لیست حضور دارند. لائوتارو مارتینز، کوارتسخلیا و اوسیمن از سری آ؛ بلینگام برای فصل حضورش با بروسیا دورتموند؛ بنزما برای حضور در رئال مادرید و لواندوفسکی، پس از به ثمر رساندن 36 گل و قهرمانی در لالیگا و سوپرجام اسپانیا با بارسا نیز در این فهرست خواهند بود.

شانس‌های اصلی توپ طلاهمراه با لیونل مسی، می‌توان از وینیسیوس جونیور، کیلیان امباپه و ارلینگ هالند به عنوان شانس‌های اصلی کسب توپ طلا نام برد. 

ستاره برزیلی رئال فصل قبل 25 گل به ثمر رساند و 26 پاس گل داده و قهرمان جام حذفی، جام باشگاه‌های جهان و سوپرجام اروپا شد. در مورد ستاره پاری سن ژرمن، او در مجموع 55 گل به ثمر رساند و 14 پاس گل داد و تنها قهرمان لیگ یک فرانسه شد. امباپه البته آقای گلی جام جهانی را نیز کسب کرد.

ارلینگ هالند پس از یک فصل رویایی که در آن تمام رکوردهای لیگ برتر را شکست، موقعیت بهتری نسبت به بقیه برای رقابت با مسی دارد. او 56 گل به ثمر رساند و 9 پاس گل داد و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، لیگ برتر و جام حذفی شد.

در نهایت، به عنوان شانس اول باید از لئو مسی نام برد. بازیکن حال حاضر اینتر میامی علاوه بر قهرمانی در لیگ یک فرانسه و جام جهانی، 42 گل به ثمر رساند و 26 پاس گل داد. با این حال، آنچه به فوق ستاره آرژانتینی اجازه می‌دهد تا در صدر جدول نامزدهای کسب توپ طلا قرار گیرد، رهبری او در تیم قهرمان جام جهانی یعنی آرژانتین در قطر 2022 است.

گزارش خطا

کاربر گرامی ، به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

رئال مادرید مشاهده برنامه و نتایج رئال مادرید، بازی بعدی رئال مادرید و ویدئو خلاصه بازی های رئال مادرید

مشاهده برنامه و نتایج رئال مادرید، بازی بعدی رئال مادرید و ویدئو خلاصه بازی های رئال مادرید

نامزدهای توپ طلای 2023؛ رونالدو خط خورد!

کریستیانو رونالدو جایی در بین نامزدهای توپ طلا ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نشریه فرانس‌فوتبال امشب 30 نامزد توپ طلای سال 2023 را اعلام کرد که نام کریستیانو رونالدو به چشم نمی‌خورد. رونالدو ابتدای سال 2023 راهی فوتبال عربستان شد و به نظر می‌رسد همین باعث شده شانس حضور در این فهرست را از دست بدهد.

این درحالی است که لیونل مسی در لیست توپ طلا حضور دارد و گفته می‌شود از شانس بالایی برای تصاحب این جایزه برخوردار است.

258 258

دکمه بازگشت به بالا