رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

ایران مشاوره ۹۸ نظرها

با آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، داوطلبانی که قصد نام نویسی در این آزمون را دارند به دنبال رشته های مورد نیاز دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و هم چنین مراکز خدمات بهداشتی درمانی می باشند تا بدانند آیا با مدرک تحصیلی خود، مجاز به شرکت در آزمون هستند یا خیر.

متقاضیان می توانند با در نظر داشتن شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، در مهلت تعیین شده از سوی سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. شرایط و مقررات لازم جهت شرکت در آزمون مذکور، در دفترچه راهنمای ثبت نام آن قید شده است.

هر یک از عناوین و رشته های تحصیلی مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲، دارای شرایط اختصاصی می باشند.

فهرست محتوا

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

وزارت بهداشت رشته های مورد نیاز خود را برای آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1402 از طریق دفترچه ثبت نام به اطلاع متقاضیان می رساند. هر کدام از عناوین شغلی آزمون استخدامی وزرات بهداشت ۱۴۰۲، در موسسات مختلف پذیرش می شوند و ممکن است یک موسسه برای شغل “کارشناس امور پژوهشی” فقط دانش آموختگان رشته روانشناسی بالینی را آن هم تنها در مقطع کارشناسی ارشد بپذیرد.

به علاوه برای برخی از مشاغل  تنها یک موسسه نسبت به آن ها اعلام نیاز کرده است. از همین رو توصیه می کنیم برای آن که بدانید کدام عنوان شغلی، در چه رشته ها و چه مقاطعی در هر موسسه ارائه می شوند، حتما جداول مربوطه را که در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت درج شده اند، به دقت مطالعه نمایید.

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

داوطلبان می بایست پیش از نام نویسی، علاوه بر آگاهی از شرایط ثبت نام، از مرتبط یا غیرمرتبط بودن مدرک تحصیلی خود با رشته ها مندرج در دفترچه آزمون اطمینان حاصل نمایند و سپس اقدامات لازم از جمله پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت را انجام دهند.

علاوه بر ثبت کد شغل محل در این جداول، شرایط اختصاصی هر یک از رشته های شغلی نیز ارائه شده اند. برای مثال بسیاری از مشاغل علاوه بر مصاحبه، نیازمند به سپردن تعهد محضری، مبنی بر خدمت به مدت مشخص در محل تعیین شده می باشند و یا اگر پذیرش در مقطع ارشد صورت می گیرد، مرتبط بودن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است.

بنابراین لازم است که حتما پیش از ثبت نام و واریز هزینه آزمون، نسبت به مطالعه دفترچه و آگاهی از شرایط اختصاصی مشاغل، مدارک ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و رشته های مورد نیاز اقدام نمایید.

دفترچه ثبت نام استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ ( به زودی فعال می شود)

دفترچه ثبت نام استخدامی وزارت بهداشت 1401

نکات مهم در ارتباط با آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1402

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

در آخر لازم است بدانید هر یک از شغل هایی که دارای مصاحبه می باشند، نوع و محتوای مصاحبه، توسط هر موسسه تعیین و در جداول موجود در دفترچه ثبت نام که حاوی شرایط اختصاصی مشاغل مختلف هستند، قید شده است.

داوطلبانی که نسبت به انتخاب مشاغل دارای مصاحبه اقدام کرده اند، پس از کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی و اعمال سهمیه های قانونی، به میزان چند برابر ظرفیت هر شغل محل به منظور بررسی مدارک دعوت می شوند و در صورت تایید مدارک، اقدامات لازم جهت برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

سوالات متداول

1- رشته های شغلی ارائه شده در آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ به چه صورت است؟

لیست رشته های شغلی آزمون استخدامی وزرات بهداشت ۱۴۰۲ در مقاله درج شده است.

2- آیا مطابقت رشته تحصیلی داوطلبان با رشته شغلی انتخابی در آزمون، از شروط استخدام در وزارت بهداشت ۱۴۰۲ می باشد؟

بله، یکی از شروط استخدام وزارت بهداشت، مطابقت رشته تحصیلی داوطلبان با رشته شغلی انتخابی در آزمون، می باشد.

3- لیست رشته های آزمون استخدامی وزرات بهداشت ۱۴۰۲ از طریق چه سایتی اعلام می شود ؟

لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

909 9075307

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

اسامی رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ اعلام شد. کلیه افراد و داوطلبان شرکت در این دوره می توانند بعد از اطلاع از لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت اقدامات لازم را برای ثبت نام و انتخاب رشته در این دوره با توجه به رشته های درخواستی این وزارت خانه معتبر انجام دهند.

دقت داشته باشید که به جز اطلاع از لیست رشته های استخدامی الزاماً باید از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام در این قبیل از رشته های تحصیلی نیز اطلاع حاصل فرمایید و هر یک از رشته های استخدامی وزارت بهداشت تحصیلی ، دارای شرایط اختصاصی می باشند که تمامی این موارد در دفترچه منتشر شده در سامانه سنجش قابل مشاهده می باشد.

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با اسامی رشته های استخدامی این ارگان دولتی برای هر یک از داوطلبان و متقاضیان شرکت در این آزمون استخدامی الزامی و مهم است در نتیجه کمک گرفتن از مشاوری آگاه و کاردان در این رابطه می تواند مفید و کارساز باشد.از این رو، مشاوران حاضر در مرکز مشاوره تحصیلی می توانند در رابطه با ارائه اطلاعاتی در مورد لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ و همین طور زمان، نحوه و شرایط استخدامی وزارت بهداشت در کنار شما باشند و اطلاعات ضروری را خدمتتان عرض کنند، کافی است با شماره 9099075307  تماس حاصل فرمایید.

برای ورود به سایت ثبت درخواست نقل و انتقالات وزارت بهداشت روی لینک  a smissio .behdash .gov.i کلیک نمایید.

زمان ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

زمان ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت هر ساله در زمان مقرر به عرض داوطلبان و متقاضیان شرکت در آزمون وزارت بهداشت می رسد.آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار  می شود که نوبت اول این آزمون در اواخر مهرماه ۱۴۰۲ برگزار گردید و نوبت دوم این آزمون بر اساس اطلاعیه های منتشر شده از سوی وزارت بهداشت در آخر سال ۱۴۰۲ برگزار می گردد .

نکته : اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان ثبت نام نوبت دوم و لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲  هستید باید خدمت شما عرض کنیم که این زمان هنوز تعیین نشده است و اطلاعاتی در این رابطه در دست نیست. اما برای کسب اطلاعات جدید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 ارتباط برقرار کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

برای کسب اطلاع از شرایط ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام رشته های استخدامی وزرات بهداشت ۱۴۰۲

دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام در رشته های استخدامی این ارگان دولتی برای هر یک از داوطلبان و افراد متقاضی الزامی و مهم به نظر می رسد.

در مورد نحوه ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت باید عرض کنیم که این کار به صورت آنلاین و اینترنتی برای هر کدام از افراد متقاضی انجام می شود.

به این صورت که هر فرد باید در زمان تعیین شده برای ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت به سامانه سنجش و آموزش کشور به آدرس sa jesh.o g وارد شده و اقدامات لازم را در این سایت برای ثبت نام در لیست رشته های اعلام شده به وسیله همین سامانه انجام دهند.

اما توجه داشته باشید که پیش از هر گونه اقدامی برای ثبت نام هر فرد باید از مراحل لازم برای ثبت نام مطلع شود تا بدین وسیله بتواند برای این امر اقدامات لازم را انجام دهد. مراحلی بسیار مهم که باید به طور دقیق آن ها را برای انجام ثبت نام در سامانه پیش ببرید. 

همچنین ما برای راحتی شما لینک  دفترچه رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ را در ادامه قرار داده ایم که می توانید آن را دانلود و مطالعه نمایید.

???? برای اطلاع از بهترین کلاس آمادگی آزمون استخدامی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

مدارک ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز داوطلب نیز مطرح شود که آیا برای ثبت نام در لیست رشته های استخدامی به مدارکی هم نیاز است یا خیر؟

در صورت مثبت بودن پاسخ این سؤال این مدارک شامل چه مواردی می شوند؟

در پاسخ به این دو سؤال مهم باید عرض کنیم که اولاً ثبت نام در رشته های استخدامی این سازمان دولتی به تهیه شماری از مدارک نیاز دارد.

مدارکی که در صورت عدم تهیه و ارائه آن ها نمی توانید ثبت نام کرده و مراحل لازم را در این زمینه طی کنید.

برخی از مهمترین این مدارک شامل:

???? برای اطلاع از شرایط استخدام وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

چرا باید از خدمات مشاوره برای قبولی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت استفاده کنیم؟

آزمون استخدامی وزارت بهداشت آزمونی چندان ساده نیست که هر فردی بتواند در آن پذیرفته شود.در واقع، این امر در گرو اطلاع از بهترین شیوه های مطالعه، آشنایی با بهترین منابع مورد نیاز برای درس خواندن و همین طور کسب اطلاعاتی در مورد نحوه طراحی سؤالات مطرح شده در آزمون است.

علاوه بر این ها الزاماً باید از نحوه برگزاری مصاحبه پذیرش در پست های ارائه شده و همین طور سؤالات پرسیده شده در آن نیز اطلاعات لازم را بدست آورید.

حتماً‌ در اینجا این پرسش برایتان مطرح می شود که خب چگونه می توان از تمام این موارد مهم مطلع شد و قبولی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت را از آن خود کرد.

جواب مشخص است و آن هم این که شما با شرکت در جلسات مشاوره بهترین و حرفه ای ترین مشاوران می توانید از این موضوع مهم مطلع شوید و اطلاعات لازم را در این رابطه بدست آورید.

???? برای دانلود دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

هر ساله شاهد انتشار لیست طول و درازی از رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت برای استخدام در پست ها و مشاغل ارائه شده هستیم.

مورد مهم و قابل توجه این که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت الزاماً‌ باید با مطالعه دقیق دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت از تطبیق درست رشته ها و مشاغل اعلامی در این دفترچه با رشته تحصیلی خود در دانشگاه حال چه در دوره ارشد چه کاردانی و چه کارشناسی یا دکتری مطمئن شوید.

البته مورد مهم دیگری که نباید از توجه به آن غافل شد در رابطه با پذیرش برخی از مراکز از بین دانش آموختگان شماری از رشته های تحصیلی است.

به عبارت دیگر، این امکان وجود دارد که برای پست خاصی در یک اداره یا مؤسسه به عنوان مثال کارشناس شبکه تنها افرادی با داشتن مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و یا مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

در نتیجه، قبل از هر اقدامی برای ثبت نام به این موضوع بسیار مهم توجه لازم را مبذول دارید و از آن غافل نشوید.

برخی از مهمترین لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ به شرح زیر می باشد:

???? برای اطلاع از زمان ثبت نام برای استخدام دستگاه های اجرایی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

رشته های استخدامی در وزارت بهداشت در چه مقاطعی ارائه می شوند؟

شاید این پرسش مهم برای شما دوست عزیز داوطلب نیز مطرح شود که رشته های استخدامی این ارگان در چه مقاطعی ارائه می شوند؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که بسته به نیاز وزارت بهداشت به استخدام نیرو ممکن است به رشته هایی در مقاطع مختلف نیاز داشته باشد و این گونه نیست که هر ساله در تمامی رشته های مقاطع کارشناسی، ارشد، دکتری و حتی کاردانی پذیرش صورت بگیرد.

???? برای دانلود بهترین منابع آزمون استخدامی دستگاه های دولتی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

در رابطه با شرکت و پذیرش در مصاحبه استخدامی وزارت بهداشت چه می دانید؟

زمانی که تصمیم خود را برای شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت می گیرید الزاماً باید در رابطه با مصاحبه ورودی این رشته های تحصیلی نیز اطلاعاتی دقیق و موثق را به دست آورید.

در رابطه با مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید خدمت شما عرض کنیم که این مصاحبه برای همه رشته های ورودی وزارت بهداشت انجام نمی شود و با توجه به دفترچه آزمون استخدامی می توانید از این موضوع مهم اطلاع حاصل کنید.

اما قبل از شرکت در مصاحبه الزاماً باید از کسب نمره لازم برای ورود به این مرحله مهم و کلیدی اطمینان حاصل کنید و سپس خود را برای داشتن مصاحبه ای هر چه بهتر و قوی تر آماده بفرمایید.

البته دقت داشته باشید که بررسی های لازم برای ورود یا عدم ورود شما به مرحله مصاحبه توسط سازمان مربوطه انجام می شود و در این زمان تمامی مدارک ارسالی شما و همین طور نمره و رتبه کسب شده توسط شما نیز با دقت تمام مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.

توجه کنید که در صورتی که موفق به کسب نمره قبولی نشوید از شرکت شما در مرحله مصاحبه جلوگیری به عمل می آید و نمی توانید به این مرحله مهم راه پیدا کنید و جای هیچ گونه اعتراضی هم در این رابطه برای شما داوطلب گرامی وجود ندارد.

برای کسب اطلاع از شرایط اعتراض به نتایج آزمون استخدامی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

اخبار پیرامون وزارت بهداشت

???? 40 درصد استخدام وزارت بهداشت مربوط به پرستاران است

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون پرستاری وزارت بهداشت از درخواست این وزارتخانه جهت جذب 100 هزار نیروی انسانی خبر داد که 40 درصد این نیروها مربوط به بخش پرستاری می باشد.

???? لزوم تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاظر 10 هزار تخت بیمارستانی به بیمارستان ها اضافه می شود و به تعداد هر تخت نیازمند جذب پرستار هستیم.

???? پیگیری مجوز استخدام 29 هزار نیرو در وزارت بهداشت

وزیر بهداشت در پاسخ به این دانشجوی پزشکی گفت: شرایط انتقال دانشجویان خارج از کشور تابع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و بر اساس آیین‌نامه این شورا، دانشجویان خارجی می‌توانند ثبت‌نام کنند و پس از برگزیده شدن در آزمون، در کشور تحصیل می‌کنند. اگر شرایط جنگی و خاص اوکراین نبود دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت نبود ولی الان با توجه به شرایط جنگی اوکراین، اقدام به پذیرش دانشجویان بر اساس آیین‌نامه و با پذیرفته شدن در آزمون می‌کنیم. در حال حاضر مقرر شده دانشجویان محصل در خارج از کشور تعهدی مبنی بر دانشجو بودن و سپس آزمون بدهند.

???? برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

خلاصه مطلب

با شروع زمان ثبت نام آزمون استخدام وزارت بهداشت، افراد داوطلب باید رشته های استخدامی وزارت بهداشت را به صورت دقیق مطالعه کرده و بدانند آیا می توانند در آزمون ثبت نام نمایند یا خیر. در صورت جود رشته مورد نظر در زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود می توانند برای ثبت نام خود اقدام نماید. تمامی شرایط در دفترچه راهنما قرار گرفته شده است که ما برای راحتی کار شما عزیزان لینک آن را در مقاله قرا داده ایم. اگر پس از مطالعه پرسشی داشتید می توانید با مشاورین ما با شماره 9099075307 ارتباط برقرار کرده و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید. ما در اولین فرصت پاسخ گو شما بزرگواران هستیم.

???? پادکست صوتی مقاله ????

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

909 9075307

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

چگونه می توانم از لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت مطلع شوم؟ 

برای اطلاع از لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل در تماس باشید.

لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت در کجا منتشر می شود؟ 

لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت معمولاً در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

 رشته های استخدامی وزارت بهداشت معمولاً چه رشته هایی هستند؟ 

رشته های استخدامی وزارت بهداشت معمولاً‌ شامل رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی می شوند.

رشته های استخدامی وزارت بهداشت

جهت مشاوره در زمینه رشته های استخدامی وزارت بهداشت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401 : تقوی نژاد گفت: با سازمان برنامه و بودجه هماهنگ شده و به زودی آگهی استخدام ۲۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت منتشر می‌شود.

رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401,آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401,استخدام وزارت بهداشت 1401, آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401,استخدام وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۱,زمان آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401,ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت,استخدام وزارت بهداشت 1401,رشته های استخدامی وزارت بهداشت,شرایط استخدام وزارت بهداشت,

سر فصل ها

جذب و استخدام ۲۰ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

به گزارش مشاور گروپ و به نقل از خبرنگاران جوان، سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت درباره موضوع کمبود نیرو در وزارت بهداشت و مجوز استخدام سازمان امور استخدامی اظهار کرد: ما هماهنگی هایی با سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامی انجام داده ایم تا نیروی مورد نیاز در بخش های مختلف از جمله کادر پزشکی، پرستاری ، اورژانس و غیره را جذب کنیم.

رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401 ، وی با اشاره به مجوز استخدام در وزارت بهداشت از سازمان امور استخدامی ادامه داد: امکان سنجی های لازم برای جذب و استخدام نیروهای جدید انجام شده و با سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار استخدام نیروهای جدید صورت گرفته است و به زودی آگهی جذب و استخدام ۲۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت منتشر خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت به بدهی تامین اجتماعی به وزرات بهداشت اشاره کرد و کفت: ۹ هزار میلیارد تومان از تاین اجتماعی طلب داریم و مقرر شده است بخشی از آن را از شرکت های شستا به زودی پرداخت کنند.

رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401 ، تقوی نژاد دبا اشاره به موضوع سهم ۹ -بیست و هفتم حق بیمه تامین اجتماعی که در سلامت باید هزینه شود، گفت: بر اساس قانون مصوب ۹-بیست و هفتم حق بیمه پرداختی به تامین اجتماعی باید در حوزه سلامت هزینه شود اما بخشی از اعتبارات تامین اجتماعی که از این ردیف به دست می آید در حوزه سلامت صرف نمی شود و در بخش های دیگری هزینه می‌شود.

رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401 ، وی با اشاره به جداشدن حسابی در خزانه برای سهم درمان بیمه تامین اجتماعی اظهار کرد: صندوقی به دستور رئیس جمهور تشکیل به صورت جداگانه در خزانه ایجاد شد تا سهم ۹- بیست و هفتم تامین اجتماعی در این صندوق خزانه واریز شود اما متاسفانه اما مشکل اصلی این است کخ که تامین اجتماعی سهم ۹-بیست و هفتم را در این صندوق واریز نمی‌کند.

آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

به گفته سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوزهای اخذ ۹ هزار پست جدید برای اشتغال پرستاران در حال نهایی شدن است تا بتوانیم در اولین فرصت برای استخدام آنها اقدام کنیم و جامعه پرستاری از اقشار خدمت‌گزار در ارائه خدمات درمانی در کنار جامعه پزشکی هستند.

بنابر اعلام معاون پرستاری وزارت بهداشت هم اینک نیاز کشور در حوزه پرستاری در حدود ۱۰۰ هزار پرستار است تا بتوانیم جمعیت پرستاری کشور را به ۲۵۰ هزار پرستار افزایش بدهیم و با وعده وزیر بهداشت ۹ هزار پرستار امسال استخدام می شوند.رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401

از طرفی بر طبق گفته های پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور بر اساس آیین نامه تصویب شده در هیئت دولت، اورژانس ۲۰ هزار نیرو کم دارد و بر اساس تفاهم انجام شده با سازمان امور استخدامی کشور باید سالی بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار نفر در این حوزه جذب شوند.

حالا باید منتظر ماند و دید که از ۲۰ هزار نیروی استخدامی سهمیه بخش‌های مختلفی چگونه خواهد بود.

یکی از سوالات بسیار که اغلب دوستان از مشاوران ما می پرسند، اطلاع از شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت می باشد. به دلیل سوالات بسیار شما عزیزان در این مقاله به توضیح موارد زیر برای شرایط استخدام خواهیم پرداخت: در این مقاله تمام شرایط استخدامی وزارت بهداشت برای داوطلبان ذکر شده است بلافاصله بعد از اعلام زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت  اطلاعات در این صفحه به روز رسانی خواهد شد.

شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت

شرایط سنی آزمون استخدام وزارت بهداشت

شرایط اختصاصی مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان آزمون استخدام وزارت بهداشت

شرایط اختصاصی رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی آزمون استخدام وزارت بهداشت

شرایط استخدام کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی

برای دریافت نمونه سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت و اطلاع از زمان و شرایط ثبت نام ازمون استخدامی   و درصورتی که متقاضی شرکت در رشته های وزارت بهداشت در مقطع ارشد و دکتری هستید می توانید از طریق تماس با شماره 9099071613  هر آنچه را که برای قبولی در آزمون وزارت بهداشت نیاز دارید را از مشاوران مرکز مشاور گروپ بپرسید.

شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت:

در این قسمت تمام جزئیات مربوط به شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت: چه افرادی نمی توانند در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرکت نمایند. 

با توجه به قوانین به ثبت رسیده افرادی که دارای شرایط زیر باشند مجاز به شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت نیستند.

تبصره : دانشجویانی که نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نموده اند و کاربرگ مربوطه را در هنگام بررسی مدارک به دانشگاه مورد تقاضا برای استخدام تحویل دهند، از ممنوعیت این بند معاف می شوند.

تبصره: در صورتی که داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر غیرمرتبط با مدرک تحصیلی مندرج در آگهی باشد حسب نظر دانشگاه مربوطه ملزم به ارائه تعهدنامه محصری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدامی خواهد بود .

لازم به ذکر است در صورت شرکت هر یک از مشمولین بندهای مذکور در هر یک از مراحل آزمون استخدامی که یکی از موراد  فوق محرز گردد از انجام مراحل بعدی محروم و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بالاثر میگردد.

شرایط سنی آزمون استخدام وزارت بهداشت:

یکی دیگر از شرایط شرکت در ازمون استخدامی وزارت بهداشت داشتن شرایط سنی می باشد.

در چه صورتی به سن شرکت برای آزمون استخدامی وزارت بهداشت اضافه می شود:

 موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان بیست و پنج درصد (25%) و بالاتر، فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه (دارندگان گواهی از معاونت نیروی انسانی (برداشت ایران استخدام) سازمان بسیج مستضعفین یا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا معاونت توسعه مدیریت و مابع جهاد کشاورزی و یا ستاد مشترک نیروهای مسلح (در خصوص کارکنان پایور نیروهای مسلح و نیروهای وظیفه) از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

ب)سنوات شرکتی داوطلبان شرکتی شاغل بصورت غیرمستقیم و از طریق شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به خدمت اشتغال دارند، حداکثر به میزان 15 سال (طبق سابقه بیمه)

پ) رزمندگان دارای کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه

ت)افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان 5 سال

ث) سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) حداکثر به میزان 15 سال (طبق سابقه بیمه)

ج)سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان 5 سال

چ) سنوات قراردادی یا شرکتی داوطلبانی که بصورت قرارداد تمام وقت (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد آن ها به خدمت اشتغال داشته اند و در تاریخ آزمون با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان 5 سال (طبق سابقه بیمه)

ح) داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسای موظف (اجباری یا اختیاری و یا در قالب تمدی  طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیزاپزشکان انجام داده اند به میزان انجام خدمت فوق

خ) مدت خدمت سربازی انجام شده

شرایط اختصاصی مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان آزمون استخدام وزارت بهداشت:

الف) مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح اجباری باید دارای معافیت یا گواهی پایان انجام طرح خدمت مربوطه باشند.

تبصره 1: مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته های اجباری که در حین انجام خدمت قانونی در واحدهای تابعه یک دانشگاه می باشند می توانند صرفا در آزمون های استخدامی همان دانشگاه شرکت نمایند.

تبصره 2: در خصوص داوطلبانی که به اسناد بخشنامه شماره 100854 مورخ 930716 وزارت متبوع، نسبت به تمدید طرح آن اقدام دشه است. همچنین داوطلبانی که به استناد بند 1 بخشنامه شماره 1591209د مورخ 920523 متقاضی انجام خدمات قانونی بدون احتساب ضریب منطقه خدمتی باشند در مدت باقیمانده تا سقف قانونی، نیازی به ارائه گواهی پایان طرح ندارند و گواهی اشتغال به طرح برای اینگونه افراد کفایت می نماید.  ضمناً مشمولین مذکور می توانند با ارائه گواهی مربوطه در آزمون سایر دانشگاه های علوم پزشکی نیز شرکت نمایند.

تبصره 3: «مشمولین تهدات ضریب k» در صورتی که در مناطق محروم دارای ضریب 35 (سه پنجم) و 3.55 (سه و نیم پنجم) مشغول به خدمت باشند می توانند در آزمون استخدامی همان دانشگاه (صرفا برای همان منطقه محل خدمت) شرکت نمایند. سایر مشمولین تعهدات ضریب k در صورتی مجاز به ثبت نام در آزمون (در هر رشته- محل) می باشند که از میزان تعهدات آنان حداکثر 3 ماه باقی مانده باشد (ملاک عمل برای محاسبه حداکثر سه (3) ماه از تاریخ آخرین روز ثبت نام می باشد).

شرایط اختصاصی رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی آزمون استخدام وزارت بهداشت:

در خصوص مشاغل «کارشناس فوریت های پزشکی»، »کاردان فوریت های پزشکی»، «کارشناس ارتباطات و عملیات (پزشکی)» و اپراتور 115 علاوه بر شرایط فوق الذکر، داشتن شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:

در خصوص رشته های شغلی کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی علاوه بر شرایط مندرج در بند قبلی برخورداری از شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:

1- دارای قد 165 سانتی متر و بالاتر

2- دارای شاخص توده بدنی BMI (i dex body mass) کمتر از 30 و بیشتر از 19

تبصره: افرادی که BMI آن ها در محدوده تعیین شده نبوده و نسبت به موضوع معترض باشند طبق دستورالعمل اجرایی مربوطه برای انجام تست بیوالکتریک امپدانس معرفی می شوند و تصمیم گیری نهایی در خصوص آن ها طبق جداول دستورالعمل صورت می گیرد.

تذکر: اندازه گیری قد و BMI اولین مرحله از مصاحبه می باشد و در صورتی که داوطلب هر یک از این شرایط را احراز نماید، از انجام سایر مراحل مصاحبه (تست آمادگی جسمانی، آزمایشات پاراکلینیک و …) باز می ماند.

3- دارای گواهینامه رانندگی با آمبولانس (ب 2) یا پایه دوم

تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه (ب 1) چنانچه فاقد گواهینامه مذکور باشند در صورت قبولی در آزمون بایستی تعهد محضری مبنی بر ارائه اصل گواهینامه (ب 2) یا پایه دوم را تا پایان یک سال از زمان مصاحبه ارائه نمایند. بدیهی است در صورت عدم ارائه اصل گواهینامه در مدت تعیین شده استخدام فرد کان لم یکن خواهد شد.

4- داشتن آمادگی جسمانی و مهارت های بدنی برای امدادرسای سریع و صحیح (بدین منظور از حداکثر (3) سه برابر داوطلبان واجد شرایط به ترتیب نمره فضلی و پس از اعمال اولویت ها و امتیازات کسب شده در آزمون کتبی، آزمون آمادگی جسمانی به عمل خواهد آمد).

نکته : اولویت پذیرش در خصوص رشته های شغلی کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی در شرایط برابر با فارغ التحصیلان رشته های فوریت های پزشکی است.

جهت مشاوره در زمینه رشته های استخدامی وزارت بهداشت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دکمه بازگشت به بالا