طبع خربزه

طبع خربزه و خواص آن

نویسنده : نار مشک

1398-06-01

خواص خوراکی ها

طبع خربزه و خواص آن

طبع خربزه گرم است یا سرد؟ خربزه میوه‌ای درشت، آبدار و خوشمزه است که جزو صیفی‌جات به‌شمار می‌آید. این میوه به‌صورت بوته به عمل می‌آید و بوته آن مانند هندوانه کوتاه است و روی زمین می‌خوابد.

خربزه یکی از پر طرفدار ترین میوه‌های تابستان است که در دسته خانواده ملون‌ها قرار می‌گیرد. این میوه دارای آب فراوان است. برداشت این میوه از اردیبشهت تا شهریور ادامه دارد. خربزه دارای مواد مغذی و معدنی است و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مطلب به صورت دقیق و روشن طبع خربزه و خواص خربزه را ار منظر طب سنتی را بررسی کرده و برای شما تشریح کردیم. همینطور در مطلبی جداگانه طبع هندوانه و خواص هندوانه را نیز بررسی کردیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب طبع هندوانه را هم مطالعه کنید.

می‌توانید در این مطلب موارد زیر را بخوانید:

یکی از دلایل دل انگیزی فصل تابستان‌، تنوع میوه‌های این فصل است و یکی از این میوه‌ها خربزه است. خواص خربزه بی مثال است و میوه‌ای شیرین، لذیذ و گوارا است که انواع گوناگونی دارد. خربوزه، خربز یا خَربُزه گیاهی است از تیره کدوییان که میوه‌اش درشت و شیرین و آب‌دار است. بوتهٔ آن کوتاه و ساقه‌هایش روی زمین می‌خوابد. خربزه از خانوادهٔ Cucu bi aceae با نام علمی Cucumis melo va .i odo us است.

خواص خربزه

تمام قسمتهای خربزه اعم از گوشت، تخم و پوست آن قابل استفاده است و هرکدام از قسمت‌های خربزه خاصیت ویژه‌ای دارند. خواص عمومی خربزه آن است که پاک کننده و لطیف کننده و سریع النفوذ است و بدن را تر نگه می‌دارد و چاق می‌کند. همچنین گرفتگی‌های مجاری را باز و برای استسقا و یرقان مفید است.

افزایش شیر، افزایش تعریق و ادرار از خاصیت های مهم خربزه است. درخشان کردن پوست و جوان سازی آن و خلاصی از شر تیرگی پوست دیگر خاصیت خربزه است. یکی دیگر از خواص مشهور خربزه در رابطه با تأثیر آن بر سلامت دستگاه ادراری است، خربزه می‌تواند برخی از سنگ‌های دستگاه ادراری را دفع کند.

خربزه با داشتن رطوبت بسیار، مرطوب کننده مغز و بدن است.

خواص خربزه در طب سنتی

طعم شیرین و آبدار و خوشمزه این میوه حقیقتا بی نظیر است. خربزه شکلی گرد یا دراز، بافتی نرم و آبدار با بویی خوش و شیرین دارد. خربزه یک میوه تابستانی با خواص بسیار است. از جمله این که خربزه در بدن به سرعت نفوذ می کند یعنی خواص و آثار خود را با سرعت به تمام بدن می‌رساند.

خربزه مفتح سُدِّه نیز هست یعنی بازکننده گرفتگی‌ مجاری بدن است.

حکما برای داروی مفتح چند وجه آورده اند. از جمله این که هر ماده لطیفِ سیالی را مشروط بر این که دارای حرارت معتدله باشد، مفتح دانسته اند و خربزه تمامی شرایط یک داروی مفتح یا بازکننده را داراست.

در افراد مستعد، سبب سَمن یعنی چاقی بدن می شود.

طبع خربزه

اگر سوال شما هم این است که طبع خربزه گرم است یا سرد؟ باید به شما بگوییم که طبیعت، مزاج یا طبع خربزه شیرین، در اواسط درجه دوم، گرم و تر است و مزاج خربزه‌ای که بی مزه باشد در درجه اول سرد و در درجه دوم تر است.

طبع خربزه شیرین گرم و تر است.

جدا از فواید و خواص فراوان خربزه، زیاده‌روی در مصرف آن می‌تواند باعث استرخا یا سستی معده، روده‌ها و ابتلا به سردرد شود. درکل تمام افراد با هر مزاجی باید در مصرف خربزه حد اعتدال را رعایت کنند.

خربزه قویترین مدر گیاهی

خربزه به خاطر قوه مفتحه‌ای که دارد، برای بیماران مبتلا به استسقا که جمع شدن مایعات در حفره‌های بدن خصوصا در کبد است و یرقان سُدَدی بسیار مناسب است. خربزه، مدر شیر، عرق و بول است.

مدر در نزد حکمای طب سنتی ایرانی دارویی است که به واسطۀ قوّت حرارت و تلطیفش قادر به اخراج و دفع ماییت اغذیه و فضول سیاله از طریق بول، حیض، عرق و شیر باشد و خربزه همه این خواص را داراست. به عبارتی دیگر خربزه یکی از گیاهان مدر در طب سنتی است.

خربزه و درمان سنگ کلیه

یکی از خواص مشهور خربزه در رابطه با تأثیر آن بر سلامت دستگاه ادراری است. زیرا به دلیل خاصیت مدر بودن آن از یک طرف و به خاطر خاصیت جلا و تلطیفش از طرف دیگر قادر است برخی از سنگ‌های دستگاه ادراری را دفع کند. در این رابطه حکما فرموده اند که حتی مصرف دو درهم پوست خشک خربزه برای خارج کردن حصات یعنی سنگ‌های مجاری ادراری مفید است.

مصرف دو درهم پوست خشک خربزه برای خارج کردن سنگ‌های ادراری بسیار مفید است.

مصرف خربزه، همواره کلیه را از اخلاطی که باعث ایجاد سده می‌شوند و کار تصفیه خون را مختل می‌کنند پاک می‌کند و باعث بهبود عملکرد کلیه می‌شود. مصرف خربزه، برای بهبود قروح باطنی یا زخم‌های داخل بدنی نیز بسار مفید است. زیرا خربزه با قوت جلای خود، قروح باطنی را از چرک پاک می‌کند. وقتی قرحه‌ای از چرک پاک شود، بهبود آن سرعت می‌یابد.

پختن سریع گوشت با خربزه

برای پختن سریع گوشت چه باید کرد؟ یک ترفند برای زود پختن گوشت استفاده از پوست خربزه است. همینطور که می‌دانید یکی از مشکلات آشپزی سرعت پخته شدن گوشت است. برای رفع این مشکل، آشپزها از طرفندهای گوناگونی استفاده می کنند.

یکی از روش های پخت سریع گوشت استفاده از خربزه است. کافی است مقداری پوست خربزه را در ظرف حاوی گوشت بیندازند و با خاطری آسوده منتظر نتیجه شوند. پوست خربزه باعث زود پخته شدن گوشت می شود.

خربزه و زیبایی پوست

داشتن پوستی شاداب و جوان و تازه از دغدغه های اساسی اغلب مردم است. توصیه ما برای برای درخشان کردن پوست و جوان سازی آن بهره گیری از روش‌های طبیعی است. یکی از میوه هایی که پوست را روشن و صاف می‌کند خربزه است، بر همین اساس اگر خربزه را با بورۀ ارمنی بر روی لکه های پوستی که حکما به آن کلف می‌گویند، ضماد کنید باعث بهبودی آنها می‌شود.

خربزه باعث درخشندگی و شادابی پوست می‌شود.

اشخاصی که از باقی ماندن آثار جوش، زخم، آبله مرغان، لکه‌های ناشی از ضربه و… در رنج هستند، می توانند خربزه را با بوره ارمنی خمیر کنند و برای مدّتی به طور روزمره یک ساعت روی آن قرار دهند. به صورت اعجاب انگیزی بعد از مدتی دیگر قادر به تشخیص محل آثار مذکور نخواهد شد.

خربزه و پوست صورت

پوست شفاف در زیبایی و دلنشینی بسیار موثر است و یکی از اصلی ترین علل زیبایی است. فواید خربزه برای پوست صورت بی نظیر است. خربزه باعث درخشندگی و شادابی پوست می‌شود. برای خلاصی از شر کدورت پوست، خصوصا پوست صورت کافی است مدتی خربزه را اعم از پوست، بکوبند و بر روی پوست ضماد کنند تا خاصیت جالی بودن خربزه را که به صورت شفاف شدن پوست نمایان می‌شود، به وضوح مشاهده کنند.

بهترین وقت خوردن خربزه

بسیار حایز اهمیت است که بدانیم چطور و چه وقت باید میوه بخوریم و یا این که مصلح میوه‌ها چیست؟ بهترین زمان مصرف خربزه، بین دو وعده غذا و در زمانی است که غذای اول از معده منحدر شده باشد. چراکه خوردن خربزه در ناشتا، خطر بروز تبهای صفراوی را بالا می برد. همچنین خوردن خربزه بلافاصله بعد از غذا، در افراد مستعد، باعث بروز تخمه ( فساد هضم ) می شود.

بهترین زمان مصرف خربزه، بین دو وعده‌ی غذایی است.

خوردن خربزه با پنیر

به منظور پیشگیری از مشکلات گوارشی و احساس نفخ در معده، بهتر است در انتخاب مواد غذایی دقت کرده و همچنین مواد غذایی ناسازگار را با هم مصرف نکنیم. پنیر از لبنیاتی است که بیشترین مصرف را بین خانواده‌های ایرانی دارد و ما ایرانیان مواد غذایی مختلفی را با پنیر می‌خوریم بدون آنکه از عوارض آن ها با خبر باشیم.

ولی لازم است بدانیم که خوردن بعضی از مواد غذایی با پنیر مشکل ساز است. خربزه نیز از این امر مستثنی نیست و خوردن خربزه با پنیر ممنوع است، چراکه خوردن خربزه با اغذیه کثیفه مانند پنیر باعث سُدِّه می‌شود.

مضرات خربزه

خربزه سریع التعفن است، یعنی در معده‌ای که قادر به هضمش نباشد به سرعت حرارت غریبه در آن اثر می کند و باعث تعفنش می‌گردد. همچنین اگر در معده فردی که می خواهد خربزه بخورد خلطی وجود داشته باشد(برای مثال خلط سودا) خربزه به خاطر لطافتش به سرعت به آن خلط تبدیل می‌شود.

خربزه در برخی از افراد باعث بروز صداع یعنی سردرد می‌شود.

خربزه در برخی از افراد باعث بروز صداع یعنی سردرد می‌شود. این افراد باید از مصرف خربزه خودداری کنند یا حتمأ آن را با مصلحش میل کنند. همچنین خوردن خربزه در افرادی که غلبه دم یا صفرا داشته باشند، می تواند باعث بروز رمد که نوعی درد چشم همراه با ورم است شود.

بروز این امر در شهرهای گرم سیر به مراتب بیشتر است. اکثار یعنی بیش از حد خوردن خربزه، مسهل اخلاط موجود در معده است.

برعکس آنچه که در ایران مرسوم است و خربزه را با غذا یا بعد از غذا به عنوان دسر می‌خورند، بهتر است با فاصله زیادی قبل از غذا یا بعد از غذا خربزه را خورد. چراکه همراه کردن خربزه با غذای اصلی یا خوردن خربزه همراه غذا باعث تضعیف معده و بیماری‌های دستگاه گوارش خواهد شد، برای همین بهترین زمان مصرف خربزه در میان دو وعده غذایی است.

مصلح چیست

معنی مصلح به فارسی: مصلح به صلاح و نیکویی آورنده یا آنکه اصلاح می کند و بهتر می نماید. مصلح مقابل مفسد است. در طب سنتی ایرانی مصلح غذا یا دوایی است که اصلاح حال خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها نماید اعم از آنکه دفع ضرر آن کند یا معاونت بر فعل او نماید یا حفظ قوه یا کسر حدت او کند یا بدرقه به جهت وصول او به اعضا گردد. به عبارت دقیق تر مصلح یعنی دفع ضرر کننده.

مصلح خربزه

در افرادی که بعد از خوردن خربزه دچار مشکلاتی می شوند، حکمای طب سنتی ایرانی سفارش کرده اند حتمأ خربزه را با یکی از مصلحاتش میل کنند. در صورتی که حتی خوردن مصلحات نیز به برطرف شدن عوارض ناشی از خوردن خربزه منجر نشود این گونه افراد لازم است از خوردن خربزه صرف نظر کنند.

مصلحاتی که حکما برای دفع ضرر ناشی ازخوردن خربزه ذکر کرده اند عبارت است از: سرکه و آب انار ترش، یا به عبارتی مصلح خربزه سرکه یا آب انار ترش است.

منبع: بخش عمده این نوشتار برگرفته از کتاب دوم مجموعه مقالات مکتب طب ایرانی تالیف استاد محمد عبادیانی

مطالبی که پس از خواندن این مطلب، به آن‌ها نیاز خواهید داشت:

طبع هندوانه

روغن کرمانشاهی چیست

طبع قهوه

خربزه یکی از میوه‌های تابستانه است که دارای خواص زیادی می‌باشد. در طب سنتی نیز برای این میوه خواص دارویی و درمانی زیادی نیز ثبت شده است.

در این مقاله قصد داریم به خواص خربزه در طب سنتی بپردازیم.

خواص خربزه در طب سنتی و مزاج آن

خواص و مزاج خربزه در طب سنتی بدین ترتیب است:

بهترین نوع خربزه

خربزه انواع مختلفی دارد و در نمونه‌های گوناگونی وارد بازار می‌شود. اما بهترین نوع آن، نوع لطیف، نازک، شیرین، آبدار و خوش بوی آن است.

بهترین زمان مصرف خربزه

مصرف خربزه برای چه افرادی توصیه نمی‌شود؟

در صورت وجود ماده فاسد در معده، خربزه و هندوانه به محض ورود به بدن به آن ماده تبدیل می‌شوند و موجب تشدید بیماری می شوند. علامت وجود ماده زائد در معده بوی بد دهان، وجود جرم سفید یا زرد یا تیره روی زبان، نفخ، ضعف هضم و … است. لذا توصیه می‌شود این افراد تا قبل از رفع سوء مزاج و پاکسازی معده از مصرف خربزه پرهیز کنند.

مصرف چه نوع خربزه‌ای باعث بروز مشکل می‌شود؟

خربزه‌ای که دارای شهد بوده و مزه شیرینی آن گزنده است باعث تشدید حساسیت‌ها و خارش گلو می شود. که در این حالت بهتر است قسمت رویی خربزه که گاها چسبیده به تخم آنست را جدا کرده و بقیه را مصرف کنید.

رفع التهاب گلو بعد از مصرف خربزه

مصلحات خربزه در سردمزاجان و گرم مزاجان

با توجه به طبع خربزه لازم است آن را با مصلح استفاده کرد. در ادامه برای شما خواهیم گفت که مصلح خربزه چیست؟

با این اقدامات می‌توان خواص و مزاج خربزه را بهبود بخشید و جلوی برخی از عوارض و مضرات ناشی از مصرف زیاد آن را گرفت.

خربزه که در دنیا با نام Pe sia melo شناخته می‌شود، یکی از میوه‌های جذاب تابستانی‌ست. بسیاری بدون اطلاع از خواص خربزه آن را در سبد خرید خود قرار می‌دهند؛ اما این میوه گوشتی با طعمی شیرین قرار است برای سلامت بدن شما فواید زیادی به همراه داشته باشد.

این میوه شیرین که شاید مثل دیگر میوه‌ها جدی گرفته نشود، سرشار از مواد مغذی برای شماست. البته در کنار خواص، باید مضرات خربزه را شناخت تا در مصرف آن افراط نکرد. اگر دوست دارید خواص و مضرات آن را بیشتر بشناسید، ادامه این مطلب از وبلاگ اسنپ مارکت به دردتان می‌خورد.

خربزه چیست؟

خربزه حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان، مواد معدنی و سایر عناصر سالم و ضروری برای بدن است. البته عده‌ای هم معتقدند که در دسته صیفی‌جات قرار می‌گیرد و از خانواده طالبی‌هاست. این میوه در کشورهایی همچون ایران و هند کشت می‌شود. به دلیل محتوای آب زیاد، انتخاب خوبی برای مصرف در فصل تابستان است. هر قسمت میوه خربزه، از بخش گوشتی گرفته تا دانه‌های آن، دارای فواید زیادی برای سلامتی‌ست.

ارزش غذایی خربزه

خربزه حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است. همچنین بسیاری از عناصر غنی و ضروری برای سلامت بدن را در خود دارد. ارزش غذایی خربزه در 100 گرم عبارت است از:

طبع خربزه از دیدگاه طب سنتی

خربزه دارای طبعی گرم و تر از دید طب سنتی‌ست. مصرف آن برای افراد دارای طبع سرد و خشک بهترین راه برای رسیدن به تعادل است. البته از دید طب سنتی مصرف بیش ‌از حد آن عوارضی همچون سستی معده و سردرد شدید را به همراه خواهد داشت. اگر طبع گرمی دارید، برای بهره‌مندی از خواص آن باید در کنار خربزه، مصلح‌های کمی سردتر همچون آب انار ترش مصرف کنید.

فواید و خواص خربزه

این میوه در کنار خوشمزه‌بودن، مزیت‌های زیادی برای شما دارد؛ از حفظ آب بدن گرفته تا جلوگیری از سرطان. البته نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد؛ چون در دام مضرات خربزه خواهید افتاد. مهم‌ترین خواص این میوه را در موارد زیر می‌توان خلاصه کرد:

آب‌رسانی به بدن

استفاده از میوه‌هایی همچون طالبی، هندوانه و خربزه در فصل تابستان، گزینه‌ای عالی برای آب‌رسانی به بدن در هوای گرم است. از مهم‌ترین خواص خربزه، حفظ هیدراتاسیون بدن است. از سوی دیگر، محتوای بالای آب خربزه باعث می‌شود که بدن شما در روزهای گرم تابستان‌ هیدراته بماند. علاوه‌بر این، بدن را خنک و از آن در برابر گرما محافظت می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی

یکی دیگر از خواص این میوه، تقویت سیستم ایمنی به دلیل میزان بالای ویتامین و مواد معدنی در آن است. این میوه تابستانی می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت و از شما در برابر بیماری‌های فصلی شدید مانند آنفولانزا محافظت کند.

خربزه حاوی مقادیر قابل‌توجهی ویتامین C است که برای سیستم ایمنی بدن شما مفید است. ویتامین C به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. تصور می‌شود رادیکال‌های آزاد عاملی موثر در ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله اختلالات مزمن است.

مفید برای کاهش وزن

یکی از خواص خربزه، کمک به کاهش وزن است؛ زیرا فیبر بالا و کالری کمی دارد. مصرف این میوه ممکن است کاهش وزن طولانی‌مدت را به همراه داشته باشد و به  حفظ این روند کمک کند. حتما می‌دانید که افزودن فیبر بیشتر به رژیم غذایی باعث می‌شود احساس سیری بیشتری داشته باشید؛ برای همین در کاهش ریزه‌خواری و جلوگیری از افزایش وزن اثر دارد.

جلوگیری از سرطان

همان‌طور که قبلا هم گفته شد، خربزه سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی عمدتا از گروه ویتامین A و C است. این آنتی‌اکسیدان‌ها به‌شکلی موثر و قدرتمند با سلول‌های سرطانی مبارزه می‌کنند. رادیکال‌های آزاد مقصر اصلی بروز سرطان و از عوارض جانبی سبک‌ زندگی ناسالم و مواد غذایی آماده هستند.

بدون خطر برای دیابت

از دیگر خواص خربزه می‌توان به فواید آن برای بیماران دیابتی اشاره کرد. با توجه به این‌که خربزه دارای فروکتوز، یعنی قند طبیعی میوه، است، مصرف آن به بیماران دیابتی توصیه می‌شود. علاوه‌بر این، شاخص گلیسمی پایینی دارد؛ بنابراین می‌تواند یک میان‌وعده خوشمزه و سالم برای افراد مبتلا به دیابت باشد.

مفید برای افراد دارای مشکلات ریوی

سیگار به ریه‌ها آسیب می‌رساند و برای همین افراد سیگاری، ممکن است برخی از مشکلات ریوی را تجربه کنند. این موضوع فقط بر افراد سیگاری تاثیر نمی‌گذارد و افراد نزدیک به آن‌ها را هم که فقط تماشاچی هستند، تحت تاثیر قرار می‌دهد. با توجه به این مسائل، مصرف ویتامین A برای سلامت ریه‌ها بسیار مهم است. عملکرد آنتی‌اکسیدانی ویتامین A در خربزه این میوه را قادر می‌سازد مراقب سلامت ریه باشد.

مفید برای بارداری

از آن‌جایی‌که خواص خربزه برای سلامت زیاد است، می‌توان آن را در دوران بارداری هم مصرف کرد. این میوه تابستانی دارای مقدار زیادی فولات است که برای تقویت رشد سلول‌های جدید جنین عالی و مفید است. همچنین خوردن خربزه در دوران بارداری به مادر کمک می‌کند تا با تخلیه سدیم اضافی از بدن، مانع احتباس آب و مضرات آن برای جنین شود.

مفید برای مشکلات قاعدگی

هنگامی‌که یک زن در دوران قاعدگی است، روزهای ناخوشایندی را تجربه می‌کند. دردهای طاقت‌فرسای قاعدگی هم این حال بد را تکمیل می‌کنند. در این شرایط، خربزه به جریان خون بیشتر در طول دوره قاعدگی کمک می‌کند که در نتیجه باعث کاهش درد می‌شود. همچنین باعث می‌شود تا شاهد نامنظم‌بودن قاعدگی نباشید.

کمک به کاهش التهاب

خواص خربزه فقط به مواردی که گفته شد محدود نیست و باعث کاهش التهاب در بدن می‌شود. فراموش نکنید که التهاب برای سیستم ایمنی بدن و پاسخگویی به‌موقع آن ضروری‌ست؛ اما التهاب مداوم و بالا، ممکن است خطر بیماری مزمن را افزایش دهد.

مطالعات نشان داده‌اند که خربزه دارای خواص ضدالتهابی قوی ا‌ست که احتمالا به دلیل محتوای آنتی‌اکسیدانی و پلی‌فنول این میوه است. محتوای آنتی‌اکسیدانی به جلوگیری از تجمع رادیکال‌های آزاد خطرناک کمک می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد.

کمک به سلامت استخوان

بخش عمده‌ای از خواص خربزه به دلیل وجود مقدار زیادی کلسیم و ویتامین C است. کلسیم یک ماده معدنی حیاتی‌ست که به بدن کمک می‌کند تا سلامت استخوان‌ها را حفظ کند. از سوی دیگر، ویتامین C تضمین می‌کند که بدن کلسیم را جذب و از شما در برابر مشکلات مربوط به استخوان مانند پوکی استخوان محافظت می‌کند.

افزایش سطح  انرژی

یکی دیگر از خواص خربزه این است که سطوح انرژی را افزایش می‌دهد. این میوه حاوی مقدار زیادی ویتامین B است. این ویتامین نقش مهمی در تضمین تجزیه گلیکوژن بدن به گلوکز دارد و به شما انرژی می‌دهد.

علاوه‌بر ویتامین B، این میوه حاوی سیترولین است؛ اسیدآمینه‌ای که عملکرد ورزشی را افزایش و درد عضلانی را کاهش می‌دهد. در حالی ‌که سیترولین به شکل مکمل هم در بازار موجود است، بهترین و طبیعی‌ترین راه برای رساندن آن به بدن، مصرف خربزه است. با مصرف این میوه، بدن شما انرژی لازم برای فعالیت‌های بدنی را به دست می‌آورد.

مضرات و موارد منع مصرف خربزه

هر خوراکی در این دنیا دو وجه دارد: خواص و مضرات. البته افراط در مصرف، عموما باعث می‌شود مضرات خود را نشان دهند. با توجه به این نکته، در کنار خواص خربزه بد نیست نگاهی هم به مضرات آن بیندازید.

خطر از دست دادن سایر درشت‌مغذی‌های ضروری برای بدن

خوردن فقط خربزه، ممکن است شما را بیش ‌از حد سیر کند و مانع از مصرف سایر غذاهای سرشار از مواد مغذی ضروری مانند چربی‌ها و پروتئین‌های سالم شود. فراموش نکنید بدن ما برای سالم‌بودن به تمام مواد مغذی با درصد معینی نیاز دارد.

احتمال بروز اسهال

خربزه مطمئنا میوه‌ای عالی برای تابستان، به دلیل محتوای بالای آب و فیبر است؛ اما برخی از کارشناسان ادعا می‌کنند که یکی از مضرات خربزه به دلیل مصرف بیش ‌از حد آن، بروز اسهال است. سوربیتول یک ترکیب قندی مفید در این میوه است؛ با این ‌حال، اگر بیش‌ از حد مصرف شود، باعث گاز معده و شل‌شدن مدفوع می‌شود.

مضر برای التهاب گلو و سرماخوردگی

شاید تجربه کرده باشید که بعد از مصرف زیاد خربزه، دچار خارش گلو و حالتی شبیه سرماخوردگی می‌شوید. بد نیست بدانید که یکی از مضرات خربزه تحریک گلو است. کسانی که سرماخوردگی و سینه‌درد دارند، نباید خربزه مصرف کنند؛ زیرا علاوه‌بر تشدید التهاب، تب صفراوی را به همراه دارد.

افزایش قند خون

گفتیم که خربزه شاخص گلیسمی پایینی دارد و برای افراد دیابتی مفید است؛ اما افراد مبتلا به بیماری قند خون نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنند. این میوه در هر صورت قند دارد و مصرف آن به مقدار کم برای افراد دیابتی مفید است. همچنین بهتر است اگر این بیماری را دارید، طبق نظر پزشک خربزه مصرف کنید تا گرفتار عوارض آن نشوید.

کلام آخر

در این مطلب خواص و مضرات خربزه را بررسی کردیم؛ بدون شک این میوه هم طرفداران خاص خود را دارد. اگر جزو دوست‌داران این میوه هستید، فراموش نکنید که رعایت اعتدال برای بهره‌مندی از خواص خربزه و کاهش مضرات آن شرطی مهم و اصلی‌ست.

شما عاشق کدام میوه تابستانی هستید؟ خربزه در سبد خرید شما جا دارد؟ فکر می‌کنید نکته‌ای در مورد خواص و مضرات این میوه بود که به آن اشاره نکردیم؟ نظرات خود را در این مورد با ما به اشتراک بگذارید. اگر هم هوس خربزه کردید، می‌توانید در کم‌ترین زمان سفارش خود را در سایت اسنپ مارکت ثبت کنید.

دکمه بازگشت به بالا