تنظیمات اینترنت ایرانسل

تنظیمات اینترنت ایرانسل به همراه ویدیو آموزش گام به گام

تنظیمات اینترنت ایرانسل و چگونگی فعال سازی اینترنت ایرانسل یکی از سوالات رایجی است که مشترکین این اپراتور همواره مطرح می کنند. شرکت ایرانسل به عنوان دومین اپراتور تلفن همراه در کشور شناخته می شود. در چند سال اخیر نیز با پیشرفت‌ هایی که در زمینه اینترنت داشته است، اقدام به ارائه اینترنت پرسرعت 4g به همراه مودم‌ های همراه نموده است و بدین ترتیب ثابت کرده است که می‌ تواند عملکرد بسیار مناسبی را در ارائه اینترنت پرسرعت داشته باشد. اما گاهاً این سوال توسط مشترکین این اپراتور مطرح می شود که چرا اینترنت ایرانسل وصل نمیشه یا اینکه کد فعال سازی اینترنت ایرانسل چیست و برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل باید چه اقداماتی را داشت. به همین دلیل در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون را به شما ارائه دهیم. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی فرآیند تنظیم اینترنت ایرانسل را دنبال کرده و اینترنت خود را فعال نمایید. پس اگر شما نیز به دنبال یک آموزش گام به گام برای آشنایی با تنظیمات اینترنت ایرانسل هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون

اپراتور ایرانسل به صورت پیش فرض امکان استفاده از اینترنت را روی تمامی خطوط خود فراهم کرده است و دیگر کاربران نیازی به فعال سازی اینترنت نداشته و مستقیماً می توانند فرآیند مربوط به تنظیمات اینترنت ایرانسل را از طریق تنظیمات گوشی تلفن همراه خود دنبال نمایند. نکته ای که باید در خصوص اینترنت ایرانسل و تنظیمات مربوط به آن در نظر داشته باشید این است که برای استفاده از اینترنت 2G و 3G می‌ توانید از سیم کارت های قدیمی تر ایرانسل استفاده کنید. اما برای دسترسی به اینترنت پرسرعت و استفاده از اینترنت 4G و 4.5G ایرانسل لازم است که سیم کارت خود را به USIM تغییر دهید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که گوشی شما باید از هر یک از موارد ذکر شده پشتیبانی کند. در غیر این صورت لازم است از مودم‌ های ثابت یا همراه ایرانسل استفاده کنید. در ادامه به صورت گام به گام به روش های دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل و نحوه تنظیم آن روی گوشی تلفن همراه اندروید و آیفون خواهیم پرداخت.

????⚫ نکته: در صورت تمایل به آشنایی با تنظیمات اینترنت 2 اپراتور محبوب همراه اول و رایتل نیز می توانید از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

تنظیمات اینترنت رایتلتنظیمات اینترنت همراه اول

دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

به منظور تنظیم اینترنت ایرانسل روی گوشی اندروید یا آیفون شما باید تنظیمات اینترنت ایرانسل را مطابق با مدل گوشی تلفن همراه خود به صورت دستی یا آنلاین دریافت کرده و روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. ایرانسل 3 روش کلی برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل ارائه کرده است که عبارتند از:

با استفاده از 2 روش ابتدایی شما یک پیام پیکربندی اینترنت از سمت اپراتور ایرانسل دریافت کرده و می توانید با نصب آن به راحتی فرآیند فعال سازی اینترنت ایرانسل را دنبال نمایید. در نظر داشته باشید این روش ها میان گوشی های تلفن همراه اندروید و آیفون مشترک است. اما در روش سوم شما مستقیماً به تنظیمات گوشی تلفن همراه خود مراجعه و تنظیمات اینترنت ایرانسل را به صورت دستی اعمال می کنید و روشی که باید دنبال کنید در گوشی تلفن همراه اندروید و آیفون متفاوت است. در ادامه به نحوه استفاده از روش های فوق برای فعال سازی اینترنت ایرانسل در اندروید و فعال سازی اینترنت ایرانسل در ایفون می پردازیم.

کد فعال سازی اینترنت ایرانسل

اولین روشی که شما می توانید از آن برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل استفاده کنید، کد فعال سازی اینترنت ایرانسل است. برای این منظور شما باید مسیر زیر را دنبال نمایید:

حال تنظیمات اینترنت ایرانسل متناسب با نوع گوشی تلفن همراه اندروید و آیفون شما فعال شده و می توانید با روشن کردن اینترنت خط خود از آن استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که اگر بعد از اعمال تنظیمات و روشن کردن Mobile da a همچنان آیکون اینترنت در کنار آنتن خطتان نمایش داده نشد، حتما یکبار اینترنت خود را خاموش و روشن نمایید.

دریافت تنظیمات به صورت آنلاین

دومین روشی که می توانید از آن برای تنظیم اینترنت ایرانسل استفاده کنید، دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل به صورت آنلاین است. برای این منظور شما باید مسیر زیر را دنبال نمایید:

برای این منظور می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید تا مستقیماً وارد صفحه نامبرده شوید.

دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت ایرانسل

بدین ترتیب فرآیند فعال سازی اینترنت ایرانسل روی گوشی اندروید یا آیفون شما فعال می شود و می‌توانید با روشن کردن mobile da a از طریق بخش Co ec io گوشی تلفن همراه خود، به راحتی به اینترنت متصل شوید. در نظر داشته باشید که زمانی که اینترنت همراه گوشی شما فعال شود یک آیکون کوچک از یکی از علامت‌های E یا G یا H یا 4G یا 4.5G در بالای صفحه گوشی و در کنار آنتن خط به شما نمایش داده می‌ شود.

تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل

اما سومین روشی که قصد دارید برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل و فعال سازی آن معرفی کنیم، تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل است که شما باید مستقیماً به تنظیمات گوشی تلفن همراه اندروید یا آیفون خود مراجعه کرده و تنظیمات را به صورت دستی روی گوشی خود انجام دهید. در نظر داشته باشید که مسیری که باید برای استفاده از این روش در گوشی‌ های مختلف دنبال نمایید، متفاوت خواهد بود. اما نقطه مشترک میان تمامی آنها این است که باید به قسمت تنظیمات شبکه رفته و سپس از طریق این بخش و با استفاده از گزینه Access Poi Names یا نام نقاط دسترسی APN ایرانسل بر اساس تنظیمات اینترنت ایرانسل ارائه شده توسط این اپراتور ایجاد کنید. در ادامه تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون را به صورت مجزا به شما ارائه خواهیم کرد.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید

اگر قصد دارید تنظیمات اینترنت ایرانسل را در گوشی تلفن همراه اندرویدی به صورت دستی اعمال نمایید، باید مراحل مشخصی را دنبال نمایید. در ادامه به صورت پیش فرض تنظیمات اینترنت ایرانسل گوشی سامسونگ را به شما ارائه خواهیم داد.

بعد از وارد کردن این دو گزینه اینترنت روی گوشی شما فعال شده و برای استفاده از داده روی گوشی تلفن همراه اندرویدی خود کافی است یک بار گوشی را خاموش کرده و مجدداً روشن نمایید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون

تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون نیز به راحتی و تنها با چند اقدام ساده اعمال خواهد شد. پس اگر تصمیم دارید تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل را دنبال نمایید لازم است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

بعد از انجام این کار روی دکمه Home کلیک کرده و از صفحه تنظیمات خارج شوید. حال یکبار گوشی خود را خاموش و و روشن نمایید. خواهید دید که اتصال به اینترنت برای گوشی آیفون شما فعال شده و یکی از حروف E، G یا 3G در نوار اعلان گوشی شما و در کنار آنتن خط شما نمایش داده خواهد شد.

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد تنظیمات اینترنت ایرانسل

تنظیم اینترنت ایرانسل یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران اپراتور ایرانسل بعد از خرید سیم کارت خود و به منظور استفاده از اینترنت خطشان باید داشته باشند. ایرانسل 3 روش مختلف را برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل ارائه کرده است که شامل کد فعال سازی اینترنت ایرانسل، دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل به صورت آنلاین و تنظیمات دستی اینترنت می باشد. در این مقاله از میزبان فا مگ به بررسی هر 3 روش برای گوشی اندروید و آیفون پرداختیم و شما می توانید با استفاده از آموزش های ارائه شده در این مقاله به راحتی فرآیند تنظیم اینترنت ایرانسل را دنبال کرده و دیگر مشکلی در این خصوص نداشته باشید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص موضوعات بیان شده در آموزش فعال سازی اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

@co ex : h ps:schema.o g, @ ype: FAQPage, mai E i y: @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : . , @ ype: Ques io , ame: , accep edA swe : @ ype: A swe , ex : 3 USSD . 2 . , @co ex : h ps:schema.o g, @ ype: C ea iveWo kSeaso , ame: , agg ega eRa i g: @ ype: Agg ega eRa i g, a i gValue: 4.8, a i gCou : 2126, bes Ra i g: 5, wo s Ra i g: 1

در دیجیاتو ثبت‌نام کنید

جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.

تازه‌های تکنولوژی

اگر به تازگی گوشی جدید یا سیم کارت ایرانسل خریداری کرده‌اید، برای استفاده از اینترنت همراه بایستی تنظیمات لازم را روی گوشی خود انجام دهید. فعالسازی اینترنت ایرانسل هم به صورت دستی انجام شده و هم با استفاده از یک کد USSD می‌توانید به راحتی آن را دریافت و فعال کنید. در ادامه با آموزش فعال کردن اینترنت ایرانسل همراه دیجیاتو باشید.

برای استفاده از اینترنت همراه ایرانسل ابتدا بایستی از نواحی تحت پوشش این اپراتور آگاه شوید، اگرچه اولین اپراتور دیجیتال کشور، اکثر نقاط ایران پهناور را پوشش می‌دهد اما شاید شما در مکانی حضور داشته باشید که تحت پوشش ایرانسل نیست.

ایرانسل در حال حاضر ارائه دهنده انواع اینترنت 3G، 4G و 4.5G است که بسته به اینکه دستگاه شما (موبایل یا تبلت) از چه اینترنتی پشتیبانی می‌کند، می‌توانید از این خدمات بهره‌مند شوید. اینترنت 5G ایرانسل نیز در برخی مناطق پشتیبانی می‌شود اما این نقاط پشتیبانی بسیار محدودند.

برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل می‌توانید به یکی از دو روش تنظیم دستی یا دریافت خودکار اقدام کنید. لازم به ذکر است در بیشتر مواقع، با قراردادن سیم‌کارت ایرانسل در گوشی، به طور خودکار تنظیمات فعال‌سازی اینترنت برای شما ارسال می‌شود که کافی است آن را نصب کنید. اگر سوال شما این است که «چگونه اینترنت ایرانسل را فعال کنیم؟»، در ادامه با روش‌های کاربردی و سریع پاسختان را می‌دهیم.

کد فعال کردن اینترنت ایرانسل

ساده‌ترین روش برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل، شماره‌گیری کد تنظیمات اینترنت ایرانسل است. این شماره به تنظیم اینترنت ایرانسل در سیم‌کارت شما کمک خواهد کرد.

کد فعال سازی اینترنت ایرانسل #2*4*555* است که با سیم کارت ایرانسل باید آن را شماره‌گیری کنید تا تنظیمات برای شما ارسال می‌شود.

با کلیک روی تنظیمات ارسال شده، کافی است گزینه i s all را انتخاب کرده و پس از نمایش پیغام i s alla io comple ed تنظیمات فعال شده و می‌توانید با روشن کردن اینترنت همراه، از اینترنت این اپراتور استفاده کنید.

به صورت آنلاین نیز می‌توانید این تنظیمات را روی گوشی خود دریافت کنید. برای این کار کافی است به وبسایت ایرانسل مراجعه کرده و به بخش دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت همراه بروید. در ادامه به دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت ایرانسل نیز خواهیم پرداخت.

در این صفحه کافی است شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و گزینه ارسال را بزنید. سپس تنظیمات برای شما ارسال شده و طبق توضیحات بالا جهت فعالسازی آن اقدام کنید. اگر هم فعال کردن اینترنت ایرانسل از این روش‌ها برایتان کارساز نبود، شاید استفاده از تنظیمات دستی راه چاره باشد.

تنظیم دستی اینترنت ایرانسل

تنظیم دستی اینترنت ایرانسل یکی دیگر از راه‌های بهره‌مندی از اینترنت موبایل است؛ اما بسته به اینکه مدل دستگاه شما چیست، روش اجرای تنظیمات تفاوت می‌کند. با توجه به آخرین آمارهای منتشر شده از سوی کافه بازار، 20 درصد از ایرانی‌ها از موبایل‌ها با سیستم عامل پایین‌تر از اندروید 8 استفاده می‌کنند.

ار همین رو برای این بخش، آموزش فعال تنظیم دستی نقطه دستیابی ایرانسل را برای سه مدل اندروید توضیح می‌دهیم.

اگر گوشی یا تبلت اندرویدی دارید و سیستم عامل آن نسخه‌های قدیمی پایین‌تر از 4 است، ابتدا بایستی به بخش تنظیمات برای تنظیم اینترنت ایرانسل بروید.

سپس به بخش «بی‌سیم و شبکه‌ها» رفته و از آنجا گزینه «شبکه‌های موبایل» را انتخاب کنید. حال به بخش «نام‌های نقطه دستیابی» بروید و و در بخش APN باید عبارت m i a cell و در بخش Co ec io Name عبارت I a cell-I e e را نوشته و آن را ذخیره کنید. حال با انتخاب فعال‌سازی داده‌ها، می‌توانید از اینترنت همراه خود بهره‌مند شوید.

اما اگر سیستم عامل گوشی شما اندروید 4 تا 7 به بالا را پشتیبانی می‌کند، بایستی مطابق با روشی که در ادامه گفته می‌شود جهت تنظیم APN ایرانسل عمل کنید. ابتدا باز هم به بخش تنظیمات رفته، سپس Mo e Se i gs (بیشتر) را انتخاب کرده و در صفحه جدید روی Mobile Ne wo ks (شبکه‌های بیشتر) کلیک کنید.

در صفحه جدید بسته به اینکه گوشی شما تک سیم کارت یا دو سیم کارت بوده، به بخش Access Poi Name (نام‌های نقطه دستیابی) رفته و حال بایستی یک APN جدید ایجاد کنید. برای این کار کافی است کلید سمت چپ کنار Home روی گوشی خود را زده و New APN را انتخاب کنید.

بخش Name و APN را به ترتیب با عبارت‌های I a cell-I e e و m i a cell پر کنید. بار دیگر کلیدی که در سمت چپ Home گوشی شما تعبیه شده را زده و Save را انتخاب کنید. حال می‌توانید از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

کاربران تلفن‌های اندرویدی نسخه 8 به بالا برای تنظیم دستی نقطه دستیابی ایرانسل بایستی به تنظیمات گوشی خود مراجعه کرده و

سپس به بخش co ec io s رفته و گزینه Mobile Ne wo ks را انتخاب کنید. در صفحه جدید از Access Poi Names می‌توانید جهت ثبت دستی تنظیمات ایرانسل اقدام کنید.

بخش Name و APN را به ترتیب با عبارت‌های I a cell-I e e و m i a cell پر کنید. بار دیگر کلیدی که در سمت چپ Home گوشی شما تعبیه شده را زده و Save را انتخاب کنید.

تنظیم دستی اینترنت ایرانسل روی iOS اما قدری متفاوت است. برای فعالسازی اینترنت ایرانسل به صورت دستی در آیفون و آیپد بایستی به بخش تنظیمات رفته و شبکه اینترنت همراه (Cellula ) را انتخاب کنید.

حال گزینه Cellula Da a Op io s را انتخاب کرده و سپس روی Cellula Da a Ne wo k بزنید. البته این گزینه در نسخه‌های جدید iOS در همان صفحه Cellula نمایش داده می‌شود.

در صفحه جدید کافی است عبارت m i a cell را در فیلد APN درج و آن را ذخیره کنید تا بتوانید از اینترنت ایرانسل روی دستگاه خود بهره‌مند شوید.

جمع‌بندی

حال که فعال سازی اینترنت ایرانسل و تنظیم اینترنت ایرانسل را پشت سر گذاشتید، می‌توانید از اینترنت همراه تلفن خود استفاده کنید.

اگر به دنبال بسته رایگان نیز هستید می‌توانید روش‌های دریافت اینترنت رایگان را در دیجیاتو دنبال کنید. در بخش نظرات می‌توانید تجارب و پیشنهادات خود پیرامون فعال کردن اینترنت ایرانسل را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول کاربران

با شماره‌گیری کد فعالسازی اینترنت ایرانسل #2*4*555*، می‌توانید تنظیمات اینترنت ایرانسل برای گوشی خود را دریافت و آن را نصب کنید. کد فعالسازی اینترنت ایرانسل به‌سرعت برایتان ارسال می‌شود.

جهت فعالسازی اینترنت ایرانسل روی گوشی آیفون بایستی به صورت دستی اقدام کنید و از بخش تنظیمات، گزینه APN را یافته و تنظیم کنید.

مقالات و اخبار مرتبط
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.

شرکت ایرانسل در حال حاضر دومین اپراتور تلفن همراه در کشور است که در سال‌های اخیر پیشرفت‌ زیادی در زمینه اینترنت داشته است. ارائه اینترنت پرسرعت 4G همراه با مودم، یکی از این دستاوردهاست که سرعت گشت‌و‌گذار ما را در دنیای وب بالا می‌برد.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر شما هم سیمکارت ایرانسل دارید و می‌خواهید اینترنت گوشی خودتان را راه‌ندازی کنید، در این مطلب نحوه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل را در گوشی‌های اندروید و آیفون برای شما توضیح دادیم تا به کمک آن بتوانید از اینترنت ایرانسل در گوشی همراه خودتان استفاده کنید.

راهنمای کامل دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

برای تنظیم اینترنت ایرانسل نیازی نیست تا آن را روی خط خودتان فعال کنید، زیرا این مورد به‌طور پیش‌فرض روی تمام خطوط ایرانسل فعال است. برای استفاده از اینترنت پرسرعت 3G و 4G داشتن سیم‌کارت عادی ایرانسل کافیست اما برای اینکه با سرعت بیشتری در نت چرخ بزنید، باید سیم‌کارت ایرانسل خودتان را به USIM تغییر بدهید. البته بهتر است قبل از آن حتماً از پشتیبانی گوشی همراهتان مطمئن شوید، در غیر این صورت باید مودم ثابت یا همراه ایرانسل را داشته باشید.

برای دریافت کد تنظیمات اینترنت ایرانسل می‌توانید از روش دستی یا اتوماتیک استفاده کنید و تنظیمات آن را با مدل گوشی هوشمند خودتان تطبیق بدهید. برای این کار یکی از روش‌های زیر را امتحان کنید:

۱- کد دستوری USSD

۲- دریافت تنظیمات به صورت آنلاین

۳- وارد کردن تنظیمات به صورت دستی

در تمام این روش‌ها، یک پیامک که شامل تنظیمات GPRS است به گوشی شما ارسال می‌شود، بعد باید آن را i s all یا save کنید. اگر هنگام نصب از شما pi یا رمز خواست، از رمز 1234 استفاده کنید تا با وارد‌کردن این رمز اینترنت شما فعال شود.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید و آیفون

در ادامه هر کدام از روش‌ها را هم برای گوشی‌های اندروید و هم برای گوشی‌های آیفون توضیح می‌دهیم تا بتوانید با هر کدام که می‌خواهید، اینترنت ایرانسل را روی تلفن همراهتان فعال کنید.

روش اول، استفاده از کد دستوری

در این روش با استفاده از کد فعال‌سازی اینترنت ایرانسل، می‌توانید اینترنت را روی خط فعال کنید. بعد از آن برنامه شماره‌گیر یا Dialle گوشی را باز کرده و کد دستوری #2*4*555* را شماره‌گیری کنید.

اگر کد ussd اینترنت ایرانسل اجرا شد، یک پیامک co figu a io message شامل تنظیمات GPRS ایرانسل به گوشی شما ارسال خواهد شد که پس از دریافت پیام باید آن را i s all یا save کنید. اگر هنگام نصب از شما pi یا رمز خواست، رمز 1234 را وارد کنید.

روش دوم، دریافت تنظیمات آنلاین

در این روش باید وارد صفحۀ دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت شرکت ایرانسل شوید، سپس با استفاده از فرمی که در صفحه وجود دارد، اینترنت همراه ایرانسل را روی شماره‌تان تنظیم و فعال کنید. بعد از اینکه وارد صفحه شدید، می‌توانید برای دریافت تنظیمات اینترنت به ترتیب زیر عمل کنید:

حالا اینترنت ایرانسل روی گوشی شما فعال است و می‌توانید با روشن کردن mobile da a از قسمت تنظیمات Ne wo k یا Co ec ivi y گوشی‌ را به اینترنت وصل کنید. وقتی اینترنت همراه فعال شد و به‌درستی کار کرد، یک آیکون کوچک با نشان‌دادن نوع اینترنت و سرعت آن در بالای صفحه موبایل‌تان نمایش داده می‌شود.

روش سوم، واردکردن تنظیمات به‌صورت دستی

استفاده از این روش در گوشی‌های مختلف یکسان نیست، برای این کار به بخش تنظیمات شبکه بروید و با استفاده از گزینه Access Poi Names یک APN جدید طبق تنظیمات GPRS ایرانسل ایجاد کنید.

تنظیمات GPRS ایرانسل در اندروید

برای دریافت تنظیمات در اندروید، مطابق این تصویر به ترتیب از چپ به راست، به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Co ec io s را انتخاب کنید. در صفحه باز شده گزینه Mobile Ne wo ks را انتخاب کنید و بعد گزینه Access Poi Names را بزنید. در نهایت بر روی دکمه Add که در بالای صفحه است کلیک کنید.

پس از انجام این مراحل، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود. طبق تصویر زیر تنظیمات را وارد کنید. تنظیمات برای هر دو زبان فارسی و انگلیسی قابل مشاهده است.

در قسمت Name، عبارت I a cell-I e e را وارد کنید.

در قسمت APN نیز، عبارت m i a cell را وارد کنید.

پس از واردکردن این دو گزینه، اینترنت گوشی شما فعال می‌شود، البته برای استفاده از داده روی گوشی‌تان باید آن را یک بار خاموش و روشن کنید.

تنظیمات GPRS ایرانسل در آیفون

برای انجام تنظیمات اینترنت i a cell گوشی‌تان، طبق تصویر زیر پیش بروید. ابتدا از سمت چپ به راست روی گزینۀ Cellula کلیک کنید. در صفحۀ جدید Cellula Da a را فعال کنید و در بخش میانی صفحه، روی گزینه cellula da a e wo k کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده روی گزینه APN کلیک کرده و به صفحه مشخصات APN در گوشی آیفون بروید.

در این مرحله برای نام اینترنت خود روبروی گزینه APN مقدار m i a cell را بنویسید. بعد از انجام این کار روی دکمه Home کلیک کنید و گوشی خود را یک‌بار خاموش و روشن کنید.

حالا اینترنت گوشی آیفون شما فعال شده است و گزینه‌های اینترنت شامل E، G یا 3g و… بالای گوشی شما نمایش داده می‌شود.

سخن آخر

همانطور که دیدیم، تنظیمات اینترنت i a cell روی گوشی‌های اندروید و آیفوین با هم متفاوت است. با این حال نحوۀ تنظیم اینترنت ایرانسل بستگی به روشی دارد که از آن استفاده کنید.

درصورتی که در خصوص این آموزش و نحوه فعالسازی اینترنت ایرانسل سوال یا مشکلی داشتید، می‌توانید از بخش دیدگاه‌ها آن را با ما در میان بگذارید. همچنین درصورتی که دنبال ارسال پیامک از طریق اینترنت هستید، می‌توانید با شماره تلفن 63404-021 تماس بگیرید یا با مراجعه به صفحه تعرفه‌ها سامانه پیام کوتاه مناسب خودتان را انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا