بازار آهن شادآباد

بازار آهن تهران کجاست

وقتی درباره بورس آهن آلات تهران صحبت می‌شود، اولین جاهایی که ممکن است به ذهن همه برسد، نام دو منطقه آهن مکان و بازار آهن شادآباد است. بسیاری افراد به اشتباه، این دو بازار را یکی درنظر می‌گیرند اما باید گفت که کاملا متمایز از یکدیگرند.

با این وجود، وقتی گفته می‌شود بازار آهن، درواقع منظور همان بازار آهن شادآباد است که در آن، تمامی محصولات فلزی (آهنی و غیرآهنی)، ابزارآلات صنعتی و ساختمانی به فروش می‌رسد.

معاملات در بازار آهن نیز مانند سایز بازارها، تنها به خرید و فروش حضوری منتهی نمی‌شود، بلکه در راستای پاسخگویی هرچه سریعتر به نیاز مردم، تامین‌کنندگان معتبر چون بازرگانی فولاد آیرومارت، امکان خرید آنلاین مقاطع فولادی را فراهم نموده و با این کار، بازار آهن را به وسعت ایران، گسترش داده‌اند. با مزایای خرید آنلاین، افراد در هر جایی که باشند، با صرف کمترین زمان و هزینه می‌توانند محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند.

برخی افراد که معاملات سنتی را در دستور کار خود دارند، بر این باورند که خرید حضوری، بهتر است. بازرگانی آیرومارت، در راستای ایجاد اطمینان از خرید، تمامی کالاها را با گواهی تضمین کیفیت و سرتیفیکیت معتبر، به همراه مشاوره فنی تیم مهندسی متالورژی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

آهن مکان کجاست؟

در ادامه، درباره بازار آهن تهران، به طور مفصل صحبت خواهیم کرد. اما پیش از آن می‌خواهیم به یکی از سوالات متداول خریداران مقاطع فولادی پاسخ دهیم و بگوییم که آهن مکان کجاست؟

بازار آهن مکان نیز مانند بازار شادآباد، بورس آهن آلات و ماشین آلات صنعتی در تهران به‌شمار می‌رود که در بزرگراه آزادگان و جنب پل صنیع خانی واقع شده است. این بازار، گرچه تنوع بازار شادآباد را ندارد، اما یکی از مراکز مهم خرید و فروش محصولات آهنی و غیرآهنی در ایران محسوب می‌شود.

تاریخچه بازار آهن تهران

تا دهه هفتاد، بازار آهن تهران در منطقه خیام و مولوی، یعنی بخش مرکزی تهران واقع بود. قرار گرفتن بازار بزرگی مانند بازار آهن در بخش مرکزی تهران، مشکلات زیادی را ایجاد می‌کرد که از آن جمله می‌توان به مواردی چون آلودگی هوا، افزایش ترافیک به دلیل تردد وسایل نقلیه سنگین، آلودگی‌های صوتی در اثر عبور و مرور شبانه خودروهای حمل بار و … اشاره نمود.

وجود چنین مشکلاتی سبب شد تا در اواسط دهه هفتاد، شهرداری تهران تصمیم به انتقال این بازار به منطقه شاد آباد و بازار آهن فعلی بگیرد.

آدرس بازار آهن شادآباد

بازار آهن شادآباد در جنوب غرب تهران (منطقه ۱۸) و جنوب میدان شیر پاستوریزه و بزرگراه فتح (احمد متوسلیان) واقع شده است. از محله‌های مجاور این بازار می‌توان به شادآباد، کوی هفده شهریور، محله امام خمینی و کوی فردوس اشاره کرد.

مسیرهای حمل و نقل عمومی به سمت بازار آهن

اگر بخواهید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای رفتن به بازار آهن شادآباد اقدام کنید، سه راه کلی در پیش دارید:

بازار آهن تهران چه بخش‌هایی دارد؟

در جای جای بازار آهن، مغازه‌های زیادی مشغول به‌کارند که از فروش آهن آلات گرفته تا فروش ابزار، شیرآلات و اتصالات، آلیاژهای غیرآهنی، مصالح ساختمانی، دستگاه‌های صنعتی و ارائه خدمات در حوزه آهن و فولاد را انجام می‌دهند. بنابراین، این تصور که در شادآباد، فقط محصولات آهنی را می‌توان تهیه کرد، اشتباه است.

بازار آهن شادآباد مشتمل بر چند بازار کوچکتر ازجمله بازار شادآباد، بهاران یک، بهاران ۲، پاییزان و گلستان است که حدود دو هزار باب مغازه و محل تجاری را شامل می‌شود. همچنین در چند سال اخیر مجتمع‌های تجاری در زمینه‌های ابزار، ماشین‌الات، شیرآلات صنعتی و ساختمانی، لوازم بهداشتی ساختمانی و موارد مشابه مانند جنرال آوا، پارسیان و … تاسیس شده است.

بازار آهن فروشان شادآباد

این بخش، مهم‌ترین بخش بازار آهن است که در آن، انواع محصولات آهنی و فولادی شامل انواع میلگرد، قوطی و پروفیل، تیرآهن، ورق و … به فروش می‌رسد.

به همین دلیل، شما با تنوع محصولات آهنی مواجهید و درصورتی که اطلاعات و شناخت کافی نداشته باشید، ممکن است در خرید خود با مشکلاتی روبه‌رو شوید. هرچند که انتخاب یک منبع معتبر، می‌تواند به خرید شما کمک کند.

بورس ابزار آلات

یکی از بزرگترین بازارهای ابزار ایران در منطقه شادآباد واقع شده است که هر نوع ابزاری که نیاز داشته باشید، اعم از صنعتی و غیرصنعتی، انواع پیچ و مهره و … در این بخش به فروش می‌رسد.

به دلیل حضور دفاتر فروش تولیدکنندگان ابزارآلات، اگر نیاز به اقلام سفارشی مانند پیچ و مهره در ابعاد خاص داشتید، به راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

فروشگاه های مصالح ساختمانی

در این فروشگاه‌ها، می‌توانید صفر تا صد مصالح ساختمانی مانند انواع لوله و پروفیل (آهنی و غیرآهنی)، شیرآلات صنعتی و ساختمانی، انواع اتصالات و… را خریداری کنید. علاوه بر مصالح ساختمانی، بسیاری از لوازم خانگی نیز در این بازار به فروش می‌رسند.

کارگاه‌های ارائه خدمات

در بازار شادآباد، علاوه بر بنگاه‌های فروش، با کارگاه‌هایی مواجه می‌شوید که اغلب در دو حوزه زیر فعالیت دارند:

بازار استیل تهران

بازار استیل تهران با نام های بازار استیل شادآباد و بازار استیل هفده شهریور نیز شناخته می‌شود. این مجموعه، بزرگترین بازار استیل ایران است که در منطقه شادآباد، در بزرگراه فتح، بین پل کن و میدان شیر پاستوریزه قرار دارد.

اگر تابحال سری به بازار استیل زده باشید، متوجه می‌شوید بخش‌های مختلفی دارد که شامل چند مجتمع تجاری بزرگ و برخی مغازه‌های کوچکتر می‌شود. در ادامه برخی از پاساژهای بزرگ این بازار و اقلامی که در آن‌ها به فروش می‌رسند را معرفی خواهیم کرد.

بازار استیل پارس امیر

بازار پارس امیر، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بازارهای استیل مطرح می‌شود اما باید گفت که فروش محصولات غیرآهنی مانند آلیاژهای آلومینیوم، برنج، فسفربرنز و …، نسبت به استیل، در این مجتمع بسیار بیشتر است.

بازار استیل پارس غدیر

این بازار، بزرگترین مجتمع تجاری فروش استیل در تهران و ایران است که انواع مقاطع استیل صنعتی مانند ورق استیل، لوله، پروفیل، میلگرد، نبشی، ناودانی و … در آن به فروش می‌رسند.

مرکز تجارت استیل

بازار تجارت استیل درمقایسه با پارس غدیر، کوچکتر است و اغلب در زمینه فروش محصولات استیل دکوراتیو فعالیت دارد و درمقایسه با مجتمع پارس غدیر، فروش اقلام صنعتی در آن کمتر است.

مرکز فولاد استیل ایران

این مرکز تجاری، جدیدترین بازار استیل تهران است که در اوایل دهه نود، در مجاورت پاساژهای پارس غدیر و پارس امیر احداث شد. با این که در مقایسه با سایر بازارهایی که گفتیم، تازه تاسیس محسوب می‌شود، اما جایگاه خوبی را در بین متقاضیان محصولات استیل و خصوصا استیل دکوراتیو پیدا کرده است.

ساعت کاری بازار آهن شادآباد

ساعت کاری بازار آهن تهران در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر و روز پنجشنبه، از ساعت ۹ تا حدود ۱۴ است.

مقایسه بازار آهن شادآباد و آهن مکان

بازار شادآباد و آهن مکان، تفاوت‌هایی با هم دارند که دانستن آن‌ها کمک زیادی به شناخت بیشتر این دو بازار مهم خواهد کرد. برخی از این تفاوت‌ها عبارتند از:

قیمت دهی آهن آلات در بازار شادآباد

همانطور که توضیح داده شد، در بازار آهن محصولات فولادی و غیرفولادی زیادی عرضه می‌گردد، اما به دلیل هزینه‌های جانبی که از خریداران اخذ می‌شود، معمولا خریدهای کوچک و خرد توجیه‌پذیر می‌گردد و اگر خریداران نیاز به مقدار کالای بیشتری داشته باشند، قیمت‌های عرضه شده رقابتی نیستند.

قیمت‌دهی در بازار آهن تحت تاثیر عواملی چون میزان عرضه و تقاضای هر کالا، تغییرات نرخ ارز در کشور، سیاست‌های بنکداران و عمده‌فروشان، بورس کالا، سیاست‌های حاکم بر بازار و بسیاری موارد دیگر تعیین می‌شود و اغلب افت و خیزهای زیادی را تجربه می‌کند. بنابراین، افرادی که قصد تهیه هرکدام از مقاطع فولادی و غیرفولادی را داشته باشند، حتما پیش از خرید باید استعلام قیمت بگیرند.

استعلام قیمت آهن، امروزه به راحتی و از طریق اینترنت و فضای مجازی، می‌تواند انجام شود. قیمت روز تمامی مقاطع فولادی مانند قیمت میلگرد، لوله، پروفیل، تیرآهن، ورق، محصولات استیل و … هر روز در وبسایت آیرومارت به روزرسانی می‌شود و در دسترس همه قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات جامعی را از بزرگ‌ترین بورس آهن آلات کشور، در اختیار شما قرار دهیم. بازرگانی فولاد آیرومارت، از تامین‌کنندگان مقاطع فولادی و استیل در بازار آهن ایران است که با پشتوانه بیش از ۳۵ سال سابقه در حوزه فروش آهن آلات، همواره سعی بر ارائه سبدی کامل و بسیار متنوع از محصولات و خدمات به مشتریان خود داشته است. این مجموعه با ارائه پشتیبانی عالی، امکان خرید آنلاین، به‌روز رسانی همه روزه قیمت تمامی مقاطع فولادی و استیل، ارائه تحلیل بازار آهن و فولاد به صورت هفتگی، فروش اعتباری آهن آلات، خدمات انبارداری، خدمات مربوط به هر محصول مانند برشکاری، خمکاری، جوشکاری و …، ساخت پالت فلزی، جرثقیل سقفی و …، قدمی بزرگ در راستای فروش آهن آلات برداشته است.

چنانچه قصد خرید هر نوع آهن آلاتی را داشتید، برای استعلام قیمت لحظه‌ای هر کالایی مانند قیمت میلگرد ۱۶، قیمت میلگرد ۱۴، تمامی سایزهای تیرآهن و هاش، انواع ورق سرد و گرم و … ، دریافت مشاوره فنی و کسب اطلاعات درباره خدمات قابل ارائه توسط آیرومارت، کافیست با شماره ۴۵۳۰۶-۰۲۱ تماس بگیرید. ما بازار آهن را به داخل گوشی شما انتقال داده‌ایم، منتظر تماس شما هستیم.

بازار آهن شادآباد

واحد های شغلی در بازار آهن شادآباد

فروش فولاد آلیاژی ( CK45 ، MO40 ، SPK ، VCN ) با قیمت مناسب

خرید و فروش ریل آهنی

تولید میلگرد ترانس تک پولیش و دو پولیش

فروش ورق فولاد آلیاژی ایران

فروش انواع تیر اهن پروفیل نبشی

فروش تیرآهن . نبشی . ورق , پروفیل . رابیتس تعطیلات باز است

تولید و فروش فولادهای آلیاژی

فروش بست داربست(ایران بست سنگین )(ایزو) و سبک فولاد گستر فولاد شرق

فروش پیچ و مهره استیل ، پیچ های فولادی و برنجی

انبار ریل معدنی معدن ریل جرثقیلی ، ریل راه آهن ریل قطاری قطار ریل فولادی صنعتی

فروش فولاد آلیاژی و آهن آلات صنعتی- 100c 6 , 70c 2

میلگرد بستر ایران سازه در تهران , پخش میلگرد بستر

ریل معدنی ریل جرثقیلی ریل صنعتی راه آهن و سنگبری

لوله مانیسمان (آهن شیری پور)

فروش انواع ورق استیل ۳۰۴

فروش انواع پروفیل صنعتی و ساختمانی

ساخت انواع قالب های صنعتی

سنبه و ماتریس ، سمبه و تیغ گیوتین ، پانچ

فروش انواع قوطی پروفیل مبلی ، فروش انواع میلگرد

فروش انواع نبشی ، ناودانی صنعتی و ساختمانی

برخی فعالیت ها در بازار آهن شادآباد

ابتدا توسط لینک ثبت نام در منوهای اصلی سایت فرم عضویت را تکمیل نمایید و سپس آگهی خود را بعد از مطالعه قوانین توسط لینک درج آگهی ثبت نمایید. جهت کسب اطلاعات در مورد تفاوت آگهی های ویژه و رایگان ، لیست قیمت ها و تخفیف ها به صفحه تعرفه در منوهای اصلی سایت رجوع نمایید.

لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.

دکمه بازگشت به بالا