امیر جعفری فوتبالیست

رونمایی از یک ستاره جوان دیگر در ترکیب گل گهر رد پای آکادمی پیکان در فوتبال ملی

امیر جعفری جزو ستاره های جوان و جدید گل گهر است

شب گذشته، گل گهر از یک ستاره جوان رونمایی کرد.

به گزارش طرفداری، گل گهر یکی از تیم های پرستاره لیگ برتر است که خوب بازی می کند و خوب هم نتیجه گرفته و فعلا به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال و پرسپولیس، صدرنشین رقابت های لیگ برتر است.

نکته جالب درباره پیروزی گل گهر این بود که سیرجانی ها در ترکیب خود از یک ستاره جوان استفاده کردند که اتفاقا این بازیکن هم خوش درخشید.

امیر جعفری محصول آکادمی پیکان است و برای تیم نونهالان پیکان بازی می کرد و سابقه بازی در تیم های ملی نونهالان، نوجوانان، جوانان را دارد و اکنون هم عضو تیم ملی امید ایران است. امیر جعفری روز گذشته با تصمیم امیر قلعه نویی، برای گل گهر فیکس بازی کرد و یک پاس گل هم داد.

البته امیر جعفری تنها بازیکن جوان ترکیب گل گهر نبود. دو گل هم محمد خدابنده لو زد. او نیز از نوجوانان در پیکان بود. نکته جالب دیگر اینکه 4 بازیکن تیم ملی یعنی پیام نیازمند، روزبه چشمی، سامان فلاح و محمد خدابنده لو که به مینی کمپ تیم ملی دعوت شده اند، از بازیکنان آکادمی پیکان هستند. این که از جمع 16 بازیکن دعوت شده به مینی کمپ تیم ملی، چهار بازیکن متعلق به آکادمی پیکان هستند، ضرورت توجه به سازندگی را در فوتبال پایتخت نشان می دهد.

سیامک رحیم پور، سال ها در آکادمی پیکان به سازندگی مشغول بود و امروز دست پرورده های او در لیگ برتر می درخشند اما خود سیامک رحیم پور کجاست؟ ما با مربیان سازنده چه می کنیم؟

توضیح: نفر دوم نشسته از سمت راست، امیر جعفری است.

اخبار داغ ????????????????????????

بیست و هفت جوان با رویاهای بزرگ؛

اردوی امیدهای مهدوی‌کیا به تفکیک پست و چند نکته

مهدی مهدوی‌کیا که دنبال طلسم شکنی و گرفتن جواز حضور فوتبال ایران در المپیک پاریس است از روز دوم قرن پانزدهم شمسی کار را با امیدها شروع خواهد کرد.

به گزارش ورزش سه، در شرایطی‌که علاقه‌مندان به فوتبال در ایران این روزها اخبار تیم ملی بزرگسالان را که برای دیدار با کره‌جنوبی راهی سئول شده، دنبال‌می‌کنند؛ مهدی مهدوی‌کیا هدایت نسل آینده فوتبال ایران را در اختیار گرفته و برای به سرانجام رساندن رویاهای بزرگ که با ناکامی‌های متوالی برای ایرانی‌ها کابوس‌وار دنبال شده، تلاش می‌کند.

بر اساس اعلام کادرفنی تیم ملی امید، ۲۷ بازیکن به این اردوی نوروزی دعوت شده‌اند که این نفرات به تفکیک پست و باشگاه به‌شرح زیر هستند:

دروازه‌بان‌ها:امیرحسین نیکپور (گل‌گهر سیرجان)، پیام پارسا (صنعت نفت آبادان)، رضا ناصری (سپیدرود رشت)

مدافعان:احمد شریعت‌زاده(صنعت‌نفت آبادان)، سامان فلاح (پیکان)، محمد قربانی (نساجی)، محمدامین حزباوی (فولاد خوزستان)، محمدمهدی احمدی (نفت مسجدسلیمان)، سعید آهنی (نفت مسجد‌سلیمان)، یونس اکبرپور (مس رفسنجان)، میلاد کر (ذوب آهن)

هافبک‌ها:حسین نخودکار (گل‌‌گهر سیرجان)، محمدحسین زواری (صنعت نفت آبادان)، امیرعلی صادقی (استقلال تهران)، بهزاد سلامی (تراکتور تبریز)، آریا یوسفی (سپاهان)، علیرضا باویه (فولاد خوزستان)، علی زارع (مس رفسنجان)، اصغر صادقی نسب (مس رفسنجان)، امیرمحمد محکم کار (سپاهان)، علی پوردارا (کویت اس‌سی)، فردین رابط (شهرخودرو)

مهاجمان:محمدحسین اسلامی (ذوب آهن)، مهدی هاشم‌نژاد (نفت مسجد‌سلیمان)، امیر جعفری (شهرخودرو)، سینا حاتمی (آلومینیوم)، ابوالفضل بابایی (فجر شهید‌سپاسی)

*سه دروازه‌بان، هشت مدافع، یازده هافبک و پنج مهاجم در این اردو فراخوانده شده‌اند.*در تیم امید بازیکنان زیر ۲۳ سال به میدان می‌روند اما مهدوی‌کیا برای آینده‌نگری و هماهنگ بودن تیمش در رقابت‌های مقدماتی المپیک که در سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود؛ از ۲۷ بازیکن زیر ۲۱ سال دعوت کرده است.* علاوه بر بازیکنان دعوت شده افراد دیگری نیز مدنظر کادرفنی هستند که می‌توانند در اردوهای بعدی و برای بازی در مسابقات قهرمانی آسیای تاشکند دعوت شوند. علیرضا رضایی و سبحان خاقانی شاخص‌ترین این نفرات هستند که سن بیشتری از بازیکنان این اردو دارند.*مس رفسنجان، نفت مسجدسلیمان و صنعت‌نفت آبادان با سه بازیکن در تیم ملی امید بیشترین نماینده را دارند.

*پرسپولیس در تیم امید هیچ بازیکنی ندارد و برخلاف انتظار خبری از نام محمد شریفی در این اردو نبود.*این اردو تا نهم فروردین‌ماه در مرکز ملی فوتبال ایران ادامه خواهد داشت و رقابت بسیار سختی بین این بازیکنان برای حضور در اردوهای بعدی وجود دارد.* در این لیست یک لژیونر به نام علی پوردارا حضور دارد. این بازیکن که در کویت اس‌سی بازی می‌کند در ۱۷بازی، هفت گل به ثمر رسانده و باید سطح فنی او را در این اردو دید.*رضا ناصری گلر بیست ساله سپیدرود رشت تنها بازیکنی است که از لیگ‌های سطح پایین‌تر دعوت می‌شود. ناصری گلر سپیدرود رشت است و در لیگ دسته دو به میدان می‌رود.

* یاسین سلمانی کاپیتان تیم امید در مسابقات مقدماتی در این اردو غایب است.* نقطه تامل برانگیز این فهرست ؛ این که هیچ کدام از دعوت شدگان از بازیکنان تعیین کننده و تاثیرگذار لیگ برتر نیستند.در واقع رده سنی دعوت شده خالی از ستاره باشگاهی است. *نقطه امیدوارکننده هم دعوت از بازیکنان زیر 21 سال برای این اردوست.شاید در زمان باقیمانده تا سن امید ، این جوانها به بلوغ بیشتر و مرز ستارگی برسند. *استقلال و پرسپولیس و سپاهان و سایر مدعیان لیگ باید به تفکر استفاده از جوان در ترکیب اصلی اهمیت بیشتری بدهند.

گزارش خطا

کاربر گرامی ، به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

تیم ملی امید ایران مشاهده برنامه و نتایج تیم ملی امید ایران، بازی بعدی تیم ملی امید ایران و ویدئو خلاصه بازی های تیم ملی امید ایران

مشاهده برنامه و نتایج تیم ملی امید ایران، بازی بعدی تیم ملی امید ایران و ویدئو خلاصه بازی های تیم ملی امید ایران

دکمه بازگشت به بالا