تم اتاق خواب دخترانه

تزئین اتاق خواب دخترانه با این 30 مدل جدید و جذاب!

اتاق خواب یکی از مهم‌ترین فضاهای منزل برای کسب آرامش است به‌خصوص اگر اتاقی مخصوص دخترها باشد. در اینجا درباره اتاق خواب دخترانه، به چند موضوع می‌پردازیم: 1- ایده‌هایی نو برای ساخت یا تغییر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را نمایش می‌دهیم.

2- با توانایی اجراییِ دکوراتورهای عضو سلام ساختمان برای ساخت دکوراسیون یک اتاق خواب شیک دخترانه آشنا می‌شویم.

3- راهنمایی می‌کنیم چطور دکور مشابهی را به راحتی سفارش دهید و از آن لذت ببرید.

نکته مهم: حتما به متن‌های زیر هر تصویر توجه کنید؛ زیرا به شما کمک می‌کند تا سلیقه‌تان درباره دکوراسیون اتاق دخترانه ارتقا پیدا کند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان

دخترهای جوان نسبت به کودکان قدرت تصمیم‌گیری بیشتری دارند، به همین دلیل می‌توانند زمان تغییر دکوراسیون اتاق خواب، تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام دهند. و البته این کار ظرافت‌ها و پیچیدگی هایی دارد. خیلی وقت‌ها مشتری‌ها در حین این پیچیدگی‌ها متأسفانه احساس ضرر می‌کنند. یکی از کارهای مهم ما این است که مشاوره تخصصی ساخت دکورهای چوبی (مثل کمد، کابینت و دکور) ارائه می‌دهیم. کافی است درخواستتان را به صورت رایگان ثبت کنید.

عکس اتاق خواب دخترانه کوچک تخت در نیم طبقه بالا

این عکس دکوراسیون اتاق خواب نوجوان را نشان می‌دهد که در دو طبقه طراحی شده است. مشابه این عکس را می‌توانید به کمک دکوراتورهای عضو سلام ساختمان با قیمت خیلی اقتصادی بسازید. فقط پیشنهاد می‌کنم زمانی که مشاور با شما تماس گرفت به او بگویید شبیه این عکس را می‌خواهید اجرا کنید تا دکوراتورهایی را به شما معرفی کنند که برای این پروژه مناسب‌تر هستند. همچنین اگر دوست دارید به صورت ویژه مدل‌های کمد دیواری ما را ببینید در صفحه کمد دخترانه کلی مدل زیبا و جدید آورده‌ایم.

تصویر اتاق خواب دخترانه با ترکیب رنگی صورتی، آبی و سفید به همراه لوستر

فکر می‌کنید هزینه  چنین دکوراسیون اتاقی که مناسب سلیقه دخترهای جوان است چقدر می‌شود؟ این تصویر خیلی کمک می‌کند که قیمت دقیق را از دکوراتور مدنظرتان بپرسید. حواستان باشد برای هر سفارشی در فضای دکوراسیون، روی قیمت نهایی با متخصص مذاکره کنید و از قیمت‌های حدودی پرهیز کنید.

دکوراسیون اتاق دخترانه به رنگ سفید مناسب دختر جوان

چند ماه پیش (تابستان 1401) از کنار یک مغازه با برند نسبتاً لاکچری دکور کودک رد می‌شدم، میز تحریرهای شیکی داشت ولی با قیمت‌های نجومی از حدود 11 میلیون تا 28 میلیون تومان. میز تحریر این عکس را که دیدم یاد آن مدل 28 میلیونی افتادم. آره درست فکر می‌کنید! وقتی به کمک یک دکوراتور منصف کار را پیش ببرید، می‌توانید یک دکور زیبا مثل این عکس را با قیمت خیلی کمتر اجرا کنید.

تزئین اتاق دخترانه با رنگ طوسی و صورتی

همان‌طور که می‌دانید یکی از ترکیب رنگ‌های شیک داخل دکوراسیون، ترکیب رنگ‌های صورتی و طوسی است. دکوراسیون اتاقی که می‌بینید برای افرادی که با فضای کمِ اتاقشان مشکل دارند بسیار مناسب است. به‌نظر می‌رسد اقتصادی هم است.

عکس اتاق دخترانه صورتی و خاکستری دارای میز و صندلی و قفسه کتاب

این هم نمای نزدیک از تصویر قبلی. شبیه به این دکوراسیون که دارای میز و صندلی مطالعه و کتابخانه است توسط متخصصین سلام ساختمان برای مشتریانی که از ما مشاوره دریافت کرده‌اند هم اجرا شده است. این طرح می‌تواند برای اکثر اتاق‌های کوچک اجرا شود.

دکوراسیون صورتی و سفید برای اتاق خواب دخترانه به همراه میز و صندلی و کتابخانه و تخت

به این تصویر نگاه کنید که چقدر زیباست! چند درصد دکوراتورها می‌توانند مشابه این طرح را بسازند؟! مطمئناً کار هر کسی نیست، اما خیلی هم کم نیستند! اگر این دکور را دوست دارید ما می‌توانیم دکوراتوری که بتواند چنین اثر هنری را  خلق کند به شما معرفی کنیم. کافی است به صورت رایگان درخواستتان را ثبت کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند. شما می‌توانید عکس دکور مدنظرتان را در اختیار مشاور قرار دهید تا بتواند بهتر به شما مشاوره دهد.

یکی دیگر از ایده‌های جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان عکس بالا است. در این عکس یک تابلو زیبا که با فضای اتاق، لوستر و دکوراسیون آن هماهنگی دارد به زیبایی بیشتر اتاق اضافه کرده است.

عکس اتاق خواب دخترانه دو نفره با رنگ بندی صورتی سفید به همراه کاغذ دیواری زیبا و لوستر

در بسیاری از خانواده‌ها دو فرزند دختر وجود دارد. ایده بالا مناسب برای دخترهای جوانی است که یک خواهر هم‌سن‌ و یا بزرگترکوچکتر از خودشان دارند.

عکس اتاق خواب دخترانه با رنگ بندی صورتی و تزئینات ماه و ستاره

خوش‌بحال شما که می‌توانید چنین طرحی را برای اتاقتان اجرا کنید! چرا که نه؟!! درباره قیمت آن، چگونگی ساخت و معرفی دکوراتوری که بتواند این طرح را اجرا کند روی کمک سلام ساختمان حساب کنید.

جدیدترین طرح های شیک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان

طراحی دکوراسیون اتاق خواب و مناسب بودن آن با جدیدترین و زیباترین ایده‌ها، همیشه دغدغه دخترهای جوان بوده به طوری‌ که دخترها همیشه دوست دارند ایده‌های ناب و خاصی را به جهت طراحی اتاق خودشان داشته باشند.

برای ساخت هر کدام از این مدل‌ها، می‌توانید درخواستتان را به سادگی ثبت کنید، مشاوره تلفنی بگیرید و متخصص (دکوراتور) مناسب خودتان را پیدا کنید.

مشابه این طرح دکوراسیون‌ که جزو زیباترین دکوراسیون شیک اتاق خواب دخترانه جوان است را می‌توانید به کمک متخصصین عضو سلام ساختمان اجرا کنید. تا حالا ده‌ها هزار طرح دکوراسیون چوبی توسط متخصصین سلام ساختمان اجرا شده و به عبارتی بزرگترین حجم تجربه کاری را دارند.

این ایده جذاب هم برای خانواده‌هایی که دو فرزند دختر دارند مناسب است.

در کنار دکوراسیون نسبتاً شلوغ قبلی، دکوراسیون اتاق خواب دخترانه که در این عکس می‌بینید بسیار ساده طراحی شده است.

دکوراسیونی دیگر برای دخترهای جوان و یا نوجوان که در کنار سادگی؛ هماهنگی رنگ جذابی بین دیوار، تخت، میز و فرش ایجاد کرده است.

دکوراسیونی که می‌بینید دارای نورپردازی و ترکیب رنگ جذاب طوسی و صورتی بوده که هماهنگی رنگ کاناپه، پارکت، میز مطالعه، پرده و وسایل دیگر می‌تواند به جذابیت آن اضافه کند.

ضمناً در سایت پینترست هم می‌توانید مدل‌های متنوعی از دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را ببینید.

به راحتی از مشاوره تلفنی ما برای ساخت چنین دکوراسیون قشنگی می‌توانید استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید معرفی متخصص حرفه‌ای ساخت چنین طرحی را از مشاور سلام ساختمان درخواست کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال

دخترهای بزرگسال نسبت به پسرها روحیه لطیف‌تری دارند و به همین دلیل به زیبایی فضای اتاق خودشان توجه بیشتری نشان می‌دهند. اولین موردی که باید زمان طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال به آن توجه کرد، رنگ اتاق خواب و هماهنگی آن با وسایل موجود در اتاق است.

یکی از کارهایی که می‌شود از دکوراتورها انتظار داشت این است که طراحی 3بعدی را قبل از اجرا به مشتری نمایش دهند. دکوراتورهایی که ما می‌توانیم به شما معرفی کنیم، اکثرا چنین خدمتی به مشتری می‌دهند به‌طوری که تحت شرایطی این خدمت برای مشتری به‌صورت رایگان می‌شود!

اتاقی که می‌بینید متناسب با دخترهای بزرگسال طراحی شده است. این اتاق دارای ترکیب رنگ طوسی و صورتی پررنگ بوده و هماهنگی رنگ مبل و صندلی مطالعه باعث زیباتر شدن این اتاق شده. نورپردازی کنار تخت را ببینید که چه قدر به زیبایی اتاق اضافه کرده است.

اتاق دخترانه با نورپردازی و تخت پرنسسی

دکوراسیونی که می‌بینید ترکیب رنگ ساده‌ای دارد و وجود تخت پرنسسی با ریسه نوری بالای تخت‌خواب به زیبایی طراحی این اتاق ساده بسیار کمک کرده است. به‌نظر من چنین طرحی نیاز زیادی به سفارش دادن به دکوراتور ندارد و می‌شود اجزای این اتاق را از بازار خرید.

یک دکوراسیون فوق العاده و مناسب هم برای اتاق دخترانه و هم پسرانه. شاید بپرسید این میز مطالعه، میز آرایش، فضای دکوری، کشو و … را معمولاً با چه جنسی باید سفارش داد؟ جواب این است که این نوع طرح‌ها را معمولاً در ایران با جنس ام دی اف و یا هایگلاس می‌سازند.

تعداد طرح‌هایی که با این دو نوع متریال یا مشابه این‌ها سفارش داده می‌شود در بین کاربران سلام ساختمان بیش از 60% کل است.

یکی دیگر از دکوراسیون‌های ساده برای اتاق خواب دخترهای بزرگسال را در بالا می‌بینید. این اتاق بسیار جمع و جور است و استفاده از آن برای افرادی که اتاق کوچکی دارند و به کتابخانه و تزئینات به خصوصی علاقه ندارند مناسب است.

ایده بالا برای افرادی که اتاقی نسبتاً بزرگ دارند بسیار مناسب است. رنگ‌بندی صورتی به صورت غالب در این اتاق اجرا شده. استفاده از این رنگ‌ها واقعا آرامش‌بخش است.

وجود تابلو نقاشی در این دکوراسیون و هماهنگی آن با رنگ دیوار اتاق، روتختی و میز می‌تواند برای افرادی که به سادگی و سبک مدرن علاقه‌مند هستند ایده مناسبی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان

در ادامه برای دخترهای نوجوان طرح‌های جذاب دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان آمده تا بتوانید قبل از سفارش به یک دکوراتور حرفه‌ای، با طرح‌های زیادی آشنا شوید.

این تصویر یک دکوراسیون نئوکلاسیک محسوب می‌شود که خیلی زیبا است. ساخت چنین دکوراسیونی کار هر نجاری نیست پس حواستان باشد کار را به دست کاردان بسپارید.

دکوراسیونی که دیده می‌شود دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان است و وجود عروسک‌ها با میز مطالعه کوچک و طراحی کاغذدیواری که مثل ابر و برف است می‌تواند ایده‌ای جذاب برای اتاق یک نوجوان باشد.

یک ایده جذاب برای اتاق‌های کوچک، دو طبقه کردن فضای اتاق است. بیشتر اجزای این دکوراسیون، از چوب و ام دی اف ساخته شده. ما با پایشی که روی دکوراتورهای عضو سلام ساختمان انجام می‌دهیم، مطمئنیم خیلی از آن‌ها می‌توانند چنین دکوراسیونی را با قیمت منصفانه برایتان بسازند.

یک دکوراسیون ساده برای اتاق‌های کوچک بهره‌گیری از این ایده است. رنگ روتختی و روبالشی با کاغذدیواری و میز موجود در اتاق همخوانی دارد و به جهت خالی نبودن دیوارهای اتاق، چند قاب عکس روی دیوار قرار گرفته است.

دکوراسیونی که می‌بینید برای اتاق‌های کوچک مناسب است و قرارگیری تخت گوشه اتاق باعث شده فضای اتاق بزرگ‌تر به‌نظر برسد.

این دکوراسیون خیلی خاص است. مگر نه؟ اگر در کنار توجه به کوچک بودن اتاق دوست دارید از وسایل تزئینی بسیاری استفاده کنید این ایده مناسب شما است. این دکوراسیون از آن دسته ایده‌هایی است که یک نجار حرفه‌ای باید مسئول اجرای آن باشد. نجاری که می‌تواند با قیمتی کاملا منصفانه و تضمین شده این دکور را برای شما اجرا کند. آیا می‌دانستید در ساختار کاری سلام ساختمان، تضمین قیمت منصفانه وجود دارد؟

پیاده‌سازی یک دکوراسیون جذاب و هماهنگی وسایلی مثل کاغذدیواری با روتختی و صندلی می‌تواند فضای اتاق را زیباتر کند.

وجود تخت پرنسسی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان بسیار زیبا است و طرفداران بسیاری دارد.

رنگ زرد یکی از رنگ‌های شاد و پر انرژی است که سن و سال نمی‌شناسد.

به راحتی هم می‌شود بقیه وسائل اتاق را با رنگ زرد هماهنگ کرد.

مدل‌های دکوراسیون اتاق خواب پسرانه هم می‌تواند برای شما جالب باشد.

همان‌طور که دیده‌اید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان و جوان دارای تنوع بسیاری است و زمان استفاده از هر یک از دکوراسیون‌ها باید به هزینه و متریال در نظر گرفته شده بسیار توجه کرد.

جمع بندی پایانی

شما می‌توانید هر کدام از ایده‌های بالا را که مورد پسندتان است برای خودتان داشته باشید. چطوری؟؟

پاسخ: خیلی راحت فرم درخواست را ثبت می‌کنید، مشاور تلفنی ما با شما تماس گرفته و صحبت می‌کند تا نیازهای طرحتان را شناسایی و درک کند، سپس چند دکوراتور حرفه‌ای به شما معرفی می‌شود تا از آن‌‌ها مشورت تکمیلی و قیمت بگیرید و یکی از دکوراتورها را نهایتا انتخاب کنید. همه این‌ها هم کاملا رایگان است!

معطل نکنید و همین الان درخواستتان را رایگان ثبت کنید.

اتاق خواب دخترانه

راهنمای طراحی و دیزاین اتاق خواب دخترانه مدل و عکس

از لحاظ علم روانشناسی فضایی که در اطراف ما وجود دارد تاثیر زیادی بر روی خلق و خو و روحیات ما خواهد داشت، پس بهتر است نهایت تلاش خودمان را برای زیبایی آن داشته باشیم تا این تاثیر را در زندگی روزمره ی خود مشاهده کنیم. در این مقاله قصد داریم که ایده های نابی در زمینه طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در اختیار شما قرار دهیم تا با ایده پردازی و سلیقه ی خود بتوانید دکوراسیون زیباتری را در اتاق خواب دخترانه داشته باشید.

شما می توانید با الهام گرفتن از آن ها و ایده پردازی های خود و به کار گرفتن سلیقه تان بهترین چیدمان را برای دکوراسیون خود انجام دهید. معمولا دختر خانم ها توجه خیلی زیادی به وسایل اطراف خود دارند و برایشان اهمیت دارد که در بین سایر دوستان و اقوام، دکور اتاق آن ها منحصر به فرد و زیبا باشد و دوست دارند فانتزی ها و تصورات ذهنی خود را برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب خود به کار گیرند. پس برای چیدمان اتاق خواب دخترانه بهتر است از آن ها کمک بگیرید تا در نحوه چیدمان از آن ها استفاده کنید.

مطالب مرتبط: دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ابتدا باید یک سبک مشخصی را در نظر بگیرید تا بتوانید تمامی وسیله ها را متناسب با آن سبک خریداری کنید. وقتی که سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مشخص شد، باید رنگ غالب دکوراسیون اتاق خواب را هم تعیین کنید که معمولاً دختر خانم ها علاقه زیادی به رنگ های پر انرژی و ملیحی مثل رنگ صورتی، سبز و از این قبیل دارند.

بهتر است در خرید وسایل اتاق خواب حتما از این رنگ ها بهره بگیرید. حتی می توانید از دکور رنگی برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده کنید و از بالش های رنگارنگ و پرده ها و پاف های رنگی در چیدمان دکوراسیون استفاده کنید و جلوه و جذابیت زیادی به ظاهر آن ببخشید.

 بهتر است چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با توجه به سن فرزند شما انجام شود و توجه کنید که فرزند شما در چه رده سنی قرار دارد و چه چیزهایی برای او جذاب تر است. طبیعتا دختر بچه های 7 ساله سلیقه شان نسبت به دخترهای نوجوان 13 و 14 ساله متفاوت تر است و بهتر است خرید وسایل مطابق با سلیقه و روحیات آن ها باشد.

حتما بخوانید: پرطرفدارترین تخت خواب های دخترانه و پسرانه اسپرت برای فرزندان شما

پیشنهاد می کنیم که قسمت هایی از اتاق را برای قرار دادن میز تحریر و کتابخانه و غیره اختصاص دهید، زیرا اگر فرزند شما در حال تحصیل باشد، قرار دادن قسمت مشخصی از اتاق برای مطالعه و انجام تکالیف می تواند او را نسبت به انجام تکالیفش راغب تر کند.

شاید در بین عوام این طور تصور شود که اگر اتاق خوابی برای دختر خانم‌ ها طراحی و چیده می شود، حتماً باید در آن از رنگ صورتی به عنوان رنگ قالب استفاده شود، اما می توانید برای خاص تر بودن و منحصر به فرد شدن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از رنگ های نارنجی و رنگ های جاندار و از این قبیل استفاده کنید و قدرت رنگ ها را دست کم نگیرید زیرا شما می توانید بی روح ترین فضاها را با استفاده از رنگ های مختلف طوری طراحی کنید که کاملاً پر انرژی و جذاب شوند.

 همان طور که گفتیم بهتر است در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به سن دختر ها توجه کنید و بعد چیدمان دکوراسیون را انجام دهید، زیرا هرچه آنها بزرگتر می شوند سلایقشان نیز تغییر می ‌کند و این سلیقه باید در لوازم تزئینی، ملافه ها و همچنین رنگ دیوارها اعمال شود.

همچنین سرویس خواب که در اتاق خواب دخترانه قرار می گیرد باید با توجه به فیزیک بدنی آن ها انتخاب شود و مطابقت کامل با هدفی که برای آن خریداری می کنید داشته باشد.

 برای اینکه اتاق نظم و ترتیب بیشتری داشته باشد بهتر است قسمت ‌های مختلف اتاق را ناحیه بندی کنید، زیرا نظم و ترتیب در فضا، خصوصاً برای دختر خانم ها خیلی جذاب است و اهمیت زیادی به آن می‌دهند و شما می توانید با تقسیم بندی اتاق در قسمت های مختلف چیدمان کاربردی تر و بهتری داشته باشید.

بهتر است فرش اتاق خواب و هم چنین پرده‌ هایی که در آن نصب می شود با دکوراسیون اتاق خواب دخترانه هماهنگی داشته باشد و هرچه این فرش و پرده ها ساده تر باشند، جلوه اتاق با سن فرزندان شما مطابقت بیشتری دارد و بهتر است از پرده و فرش هایی که در اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده می شود در قسمت اتاق خواب دخترانه استفاده نکنید.

حتما بخوانید: راهنمای کامل انتخاب و خرید هوشمندانه سرویس خواب کودک و نوجوان

رنگ اتاق خواب دخترانه

در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه نباید خود را محدود به استفاده از یک سری رنگ های تکراری کنید و می توانید برای رنگ هایی که در اتاق خواب دخترانه به کار می رود از طیف رنگی وسیعی استفاده کنید. ولی نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که رنگ اتاق خواب دخترانه باید مطابق با سلیقه فرزند شما باشد و اگر تصمیم به ترکیب رنگ ها گرفتید باید این رنگ ها با همدیگر هارمونی داشته باشند. ملافه های گلی و یا ملافه های ساده با بالش های طرح دار می تواند باعث جلوه ی بیشتر تخت خواب در اتاق خواب دخترانه شود.

همان طور که گفتیم دختر ها در دوره های مختلف زندگی خود روی طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب شان حساسیت زیادی نشان می دهند و تمایل دارند که طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با نهایت دقت انجام شود و ظرافت ‌های آن نادیده گرفته نشود.

اگر تصمیم بر اجرای دکوراسیون مدرن اتاق خواب دخترانه گرفته شد، باید سادگی فضا و وسایل رعایت شود. اگر قرار است وسایل تزیینی در اتاق خواب قرار گیرد، در انتخاب آن ها دقت زیادی به خرج دهید تا با سبک مدرن هماهنگی داشته باشد و باعث افزایش زیبایی اتاق شود.

برای داشتن یک اتاق خواب زیبا نیازی به استفاده از وسایل گرانقیمت نیست و تزیین اتاق خواب با وسایل ساده هم می تواند انجام بگیرد، فقط در صورتی که شما هم با به کار بردن سلیقه و رعایت اصول و قوانین چیدمان این کار را انجام دهید. به منظور طراحی داخلی اتاق خواب دخترانه بهتر است از طرح ها و الگو های مشخصی استفاده کنید. به طور مثال ملافه های طرح دار می‌تواند باعث زیبایی در اتاق خواب شود. تزیین اتاق خواب با وسایل دور ریختنی و تزیین اتاق خواب با کاغذ رنگی می توانند ایده های جذابی باشند که پیاده سازی آن ها در اتاق خواب، نه تنها هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت، بلکه در نهایت دکوراسیون اتاق خواب منحصر به فرد و زیبا خواهد شد.

حتما بخوانید: ترکیب رنگ های پاییزی که منزل شما را گرم نگه میدارد

مدل پرده اتاق خواب دخترانه

 یکی از مهم ترین عناصر در تزئین دکوراسیون داخلی منازل که تاثیر بسیار زیادی در جذابیت بیشتر آن دارد پرده ها هستند و انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده در قسمت‌ های مختلف پذیرایی و نشیمن و همچنین آشپزخانه و اتاق خواب می تواند زیبایی آن ها را چندین برابر کند.

 معمولا دختر خانم ها علاقه و تمایل بیشتری نسبت به زیبایی ظاهری فضا دارند و حساسیت زیادی در انتخاب وسیله ها برای اتاق خواب خود دارند و از این رو مدل پرده اتاق خواب دخترانه برای آن ها اهمیت زیادی دارد و سعی می کنند دقت زیادی در خرید این پرده ها به به خرج دهند.

 پرده اتاق خواب دخترانه در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می ‌شوند و از بین مدل های مختلف با توجه به طرح و رنگ بقیه وسایل موجود در اتاق خواب فرزندتان، می توانید بهترین پرده با طرح زیبا و جذابیت بیشتر را انتخاب و خریداری کنید. پیشنهاد می کنیم اگر فرزند شما در سنی است که می توان برای خرید وسایل با او مشورت کرد، حتماً در خرید وسیله های اتاق خواب از او مشورت بخواهید و نظر او را تاثیر دهید، زیرا باعث افزایش اعتماد به نفس در آن ها می شوید و با این کار باعث می شوید که تمایل و رغبت بیشتری برای ماندن در اتاق خود داشته باشند.

 از بین عناصر مختلفی که در اتاق خواب ها وجود دارند، پرده ها بیشترین قسمت از فضا را روی دیوار اشغال می کنند و خیلی به چشم مخاطب می آیند و رنگ و مدل پرده تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه خواهد داشت. بهتر است برای انتخاب طرح مناسب، علاوه بر زیبایی و شیک بودن کاربرد آن را هم مد نظر قرار دهید و به موقعیتی که اتاق خواب در آن قرار دارد توجه کنید.

اگر اتاق خواب نورگیر است بهتر است از پرده‌ های ضخیم یا تیره استفاده کنید تا در هنگام نیاز فضای اتاق را تاریک کنید و پرده ها بتوانند این کار را برای شما انجام دهند و در عین حال فضای خصوصی اتاق با حضور این پرده ها حفظ شود. پرده هایی که رنگ روشن و شاد دارند باعث برقراری ایجاد یک حس نشاط در فضای اتاق خواب دخترانه می شوند و برای پرده اتاق خواب نوجوانان می توانید از رنگ هایی که خودشان به آن ها تمایل بیشتری دارند استفاده کنید.

 استفاده از پرده های کرکره ای و پرده های زبرا با طرح های کارتونی و عروسکی می تواند گزینه خوبی برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان باشد.

1- برای این که چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به بهترین نحو انجام شود باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

در گام اول باید یک سبک مشخص برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تعیین کنید و سپس رنگ قالب دکوراسیون اتاق خواب را مشخص کنید تا وسایل در تناسب با سبک و رنگ خریداری شده و بعد با کمک قوانین فنگ شویی چیدمان را انجام دهید.

2- بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه کدام است؟

بهترین رنگ همان رنگی است که باعث ایجاد احساس آرامش و حس مثبت در فرزند شما می شود. این رنگ می تواند رنگ صورتی، آبی، سفید و سبز و هر رنگ دیگری متناسب با سلیقه او باشد. ولی در انتخاب رنگ توجه داشته باشید که اگر فرزند شما بیش فعال است، از رنگ هایی که آرام تر هستند و آرامش بیشتری دراو ایجاد می کنند استفاده کنید و برعکس این قضیه را هم در نظر بگیرید.

3- هنگام چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید چه نکاتی را مد نظر داشت؟

برای چیدمان همیشه باید از وسایل بزرگ تر مانند تخت خواب چیدن را شروع کرد و بعد بقیه وسیله ها را متناسب با فضا در سر جای خود قرار داد. اما حتماً رده سنی فرزند خود را موقع چیدمان در نظر بگیرید زیرا سلیقه دختر خانم ها و حساسیت آنها باید برای چیدمان وسایل در نظر گرفته شود و همچنین خرید وسایل مطابق با روحیات آنها باشد.

4- برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مشترک برای دو فرزند باید به چه نکاتی توجه داشت؟

بهتر است برای خرید وسایل و چیدمان آن ها و بخش بندی فضای اتاق خواب، روحیات و سلیقه و نظر هر دو فرزند یا هر تعداد فرزندی که قرار است از اتاق استفاده کنند را مورد توجه قرار دهید و با نظرسنجی از آنها حس اعتماد به نفس را در آنها تقویت کنید و میتوانید از تختخواب های دو طبقه در اتاق خواب های کوچک مشترک استفاده کنید.

5- برای خرید فرش اتاق خواب دخترانه و همچنین پرده اتاق خواب دخترانه باید به چه مواردی توجه داشت؟

بهتر است فرش و پرده متناسب با فضای اتاق و سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و تم رنگی آن انتخاب شود و اگر از وسایل زیاد و تزیینات مختلف در اتاق خواب استفاده شده بهتر است فرش و پرده طرح های ساده تری داشته باشند تا باعث برقراری تناسب در فضای اتاق شوند و یا برعکس، اگر وسایل کم و ساده هستند می توانید از پرده و فرش های طرح دار استفاده کنید تا یکنواختی شکسته شود.

6- نحوه ثبت پروژه دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به چه صورت می باشد؟

برای ثبت و شروع پروژه ابتدا درخواست کننده باید تعدادی عکس از فضاهای مختلف و با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید ، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

7- آیا تمامی مراحل اجرایی پروژه توسط تیم دکور پلاس انجام می شود؟

بله، از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون تماما توسط تیم دکور پلاس اجرا می گردد .

8- انجام هر پروژه طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام هر پروژه متفاوت بوده و به تعداد و ابعاد فضاها و نوع طراحی انتخابی شما بستگی دارد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دوقلو 50 مدل و اصول چیدمان

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دوقلو باید طبق سلیقه هر دو فرزند شما انجام شود. این دکوراسیون می تواند همچنین برای اتاق دو دختر با اختلاف سنی هم مفید واقع شود. اتاق دو قلوها باید به گونه ای طراحی شود که حریم خصوصی فرزندان شما رعایت گردد تا احساس استقلال در آنان سرکوب نشود. علاوه براین، این فضا نباید چیدمان شلوغی داشته باشد و از نظر روانشناسی نیز بر روی رفتار و رشد شخصیتی و خلاقیت فرزندان اثر منفی ایجاد نکند. در ابتدا شما باید با در نظر گرفتن یک خط تقارن اتاق را به دو قسمت تقسیم کنید تا اگر اختلاف سلیقه ای بود بتوانید آن را به راحتی اجرا کنید. اگر برحسب صلاحدید تصمیم به اتاق مشترک برای دختران دوقلو گرفتید در این بخش از مطالب دکوراسیون اتاق کودک دکونیوز همراه ما باشید. جدیدترین ایده و مدل و عکس اتاق دوقلو دختر را در ادامه به همراه ترفندها و نکات مهم در چیدمان ارائه خواهیم داد.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

رنگ اتاق خواب دخترانه دوقلو

برای رنگ و تم اتاق دوقلوها اگر به سنی رسیده اند که قدرت انتخاب داشته باشند، ابتدا از فرزندانتان کمک بگیرید. در غیر این صورت باید رنگهایی را انتخاب کنید که ملیح و دخترانه بوده تا بتواند آرامش و گرما را به محیط القا کند. اگر انتخاب فرزندان شما دو رنگ متفاوت بود، برای جلوگیری از شلوغی چیدمان و دکوراسیون داخلی ابتدا یک رنگ خنثی را برای کل فضا در نظر بگیرید تا با رنگ های انتخابی آنها ست شود. استفاده از ترکیب رنگهای روشن و تیره می تواند فضای را مدرن نشان بدهد از این رو برای اتاق دخترانه بسیار مناسب می باشد و طرفداران زیادی دارد.

اگر درباره نحوه انتخاب رنگ ها تجربه کافی ندارید، در مطالب قبل بهترین رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی را توضیح داده ایم. با مطالعه این مطلب می توانید بهترین ترکیب رنگ ها را انتخاب کنید.

انتخاب تخت مناسب برای اتاق خواب دخترانه دوقلو

تخت ها تنوع زیادی دارند و هیچ اجباری نیست که تخت خواب دختران دو قلوی شما یک شکل باشد. با توجه به سلیقه فرزندانتان و همچنین شرایط موجود در اتاق در نهایت می توانید بهترین مدل را انتخاب کنید. اگر اتاق دختران دوقلو کوچک است بهترین کار استفاده از تخت های دو طبقه می باشد. تخت های دو طبقه علاوه بر اینکه فضای کمتری را اشغال می کنند، می توانند در زمینه های دیگر نیز به شما کمک کنند. شما می توانید پله های این تخت را تبدیل به کشو و قفسه کرده تا هم به استحکام و امنیت آنها افزوده و هم از این قفسه ها برای قرار دادن وسایل شخصی فرزندانتان استفاده کنید. تخت های دو طبقه به راحتی مکان استراحت فرزندان شما را خصوصی می کند و کاربردی تر محسوب می شوند. اگر چاره ای جز مشترک شدن اتاق دو قلوها با سایر فرزندانتان ندارید، پیشنهاد می کنیم ایده های دکوراسیون اتاق دخترانه 3 نفره را ببینید.

اگر انتخاب شما از بین تخت های جدا از یکدیگر بود، باید در نحوه ی چیدمان اصولی رفتار کنید. می توانید تخت ها را در امتداد یا کنار یکدیگر قرار داده و به عنوان خصوصی سازی فضای خواب بین دو خط دیواره چوبی بلند تعبیه کنید. علاوه براین استفاده از کمدهای کوچک که کاربردی تر نیز می باشند نیز گزینه ایده آلی می باشد.

مدل دیگر قرار دادن تخت ها این است که آنها را در کنار دیوار و در امتداد یکدیگر قرار دهید.

تخت های تاشو یکی از گزینه های مناسب برای اتاق های دوقلو ها می باشد زیرا این تخت ها را در زمان استراحت می توان جمع کرد و فضای باز و خالی بیشتری به اتاق داد که به راحتی بتوانند در آن فعالیت داشته باشند. بیش از 50 مدل تخت کودک و نوجوان را در مطالب قبل ارائه داده ایم و پیشنهاد می کنیم از دست ندهید.

کمد برای اتاق دوقلوهای دختر

قطعا در یک اتاق دونفره وسایل دو برابر می شود و برای نظم و ترتیب و جلوگیری از به هم ریختگی احتیاج به جاهای بیشتری دارید و کمدها باید بیشتر و بزرگتر باشند. شما می توانید از یک دیوار کامل برای نصب کمد استفاده کنید تا برای لباس ها و کتابها و دیگر وسایل شخصی جا داشته باشید.

باید به فکر استفاده از دیوارها باشید و با قرار دادن شلف ها و طبقه های زیبا برای فرزندانتان یک کتابخانه با جایی برای دیگر وسایلشان بوجود بیاورید.

انتخاب اکسسوری برای اتاق خواب دخترانه دوقلو

یک فضای مینیمال هرگز مناسب کودکان نمی باشد، مینیمال برای کودک و نوجوانان یک فضای کسل کننده و خسته کننده بوده و از نظر روانشناسی نیز توصیه نمی شود. شما می توانید از وسایل بازی و عروسک های دختران به عنوان اکسسوری و تزیینات اتاق استفاده کرده و لزومی به خرید اکسسوری های متفرقه ندارید. در انتخاب اکسسوری و وسایل تزیینی بهتر است کمی به اصول دکوراسیون اتاق دختر ایرانی توجه داشته باشید. چون هر اندازه اکسسوری ها با فرهنگ ایران تناسب داشته باشند، بدون شک با روحیات فرزندتان نیز سازگارتر خواهند بود.

فضای بازی برای اتاق دخترانه دوقلو

در یک اتاق دو نفره باید به فکر فضایی برای بازی های مشترک و فعالیت های هنری یا مکانی برای گذراندن وقت با خواهر یا دوستان نیز در نظر داشته باشید. گذراندن وقت بیشتر در یک اتاق با خواهر و داشتن اتاق مشترک باعث می شود که حس همدلی و معاشرت تقویت شده و مهر و محبت بین آنها عمیق تر شود و سازش پذیری بیشتری را بیاموزند. همچنین در کنار یکدیگر حس امنیت بیشتری دارند.

فضای خالی و بازی بهتر است در وسط اتاق قرار بگیرد و به این ترتیب به بزرگتر نشان دادن محیط کمک کند. برای ایجاد این فضا شما باید چیدمان وسایل را در کنار دیوارها انجام دهید و برای وسط اتاق از یک فرش نرم استفاده کنید تا حس خوبی به فرزندانتان منتقل کرده و اتاق برایشان یک فضای دوست داشتنی باشد. برای فضای سرگرمی شما می توانید از یک میز و صندلی نیز استفاده کنید تا در هنگام بازی برای پذیرایی مورد استفاده دختران و مهمانشان واقع شود.

میز تحریر برای دکوراسیون اتاق دخترانه دوقلو

استفاده از میز تحریرهایی که دو طرفه هستند و در قسمت وسط دارای یک دیواره ی جداکننده می باشند تا فرزندان شما در زمان مطالعه و انجام تکالیف نیز دارای یک فضای خصوصی و راحت باشند می تواند از بهترین انتخاب ها باشد.

شما همچنین می توانید در کنار دیوار کمدهایی را قرار دهید که دارای طبقات خالی می باشد و می توانند به عنوان میز تحریر مورد استفاده قرار گیرند.

نور مناسب برای اتاق دخترانه باید از بین نورهای ملایم انتخاب شود و فضای اتاق را کاملا روشن کند. چراغ های مطالعه نیز می توانند فانتزی انتخاب شده و جزء اکسسوری ها محسوب می شوند.

صندلی های مناسب برای اتاق دختران دوقلو

استفاده از نیمکت هایی که در آنها کشو تعبیه می شود از دیگر گزینه های بسیار کاربردی برای اتاق دوقلوهای دختر هستند. این نیمکت هم نقش صندلی دارد و هم به عنوان یک نظم دهنده برای وسایل کودکان می تواند استفاده شود.

همچنین می توان میز تحریر را به گونه ای انتخاب کرد تا صندلی در زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرد در میز جا خورده و فضایی را اشغال نکند.

دکمه بازگشت به بالا