خط چشم گربه ای برای چشم بادامی

خط چشم برای چشم های بادامی (آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی)

خط چشم برای چشم های بادامی

آرایش کردن علاوه بر این که یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات خانم‌ها محسوب می‌شود؛ برای زیبایی و ایجاد تعادل بیشتر صورت نیز انجام می‌شود. ممکن است شما نیز عکس‌های قدیمی داشته باشید که با وجود آرایش، عجیب به نظر می‌رسید. دلیل این امر این است که در گذشته افراد اصول زیادی را برای آرایش کردن، رعایت نمی‌کردند. بله؛ در کنار لذت بردن، اگر اصولی را که متخصصان زیبایی، تعبیه کرده‌اند را رعایت کنید؛ چهره‌ای متناسب‌تر و زیباتر از قبل خواهید داشت. این اصول برای هر شکل صورت یا جزئی از آن، برای افراد مختلف، متفاوت هستند. حتما شما هم ویدیوها و مطالب آموزشی راجع به کانتورینگ‌های مختلف برای انواع شکل صورت، دیده‌اید. اما آیا تا به حال به این دقت کرده‌اید که شکل چشم‌های ما نیز متفاوت هستند و به آرایش متفاوت نیز نیاز دارند؟ یکی از اجزایی که به ما در زیبایی و متعادل‌سازی چشم‌ها کمک می‌کند؛ خط چشم است. خط چشم نیز انواع مختلف دارد. یکی از انواع آن خط چشم برای چشم های بادامی است. در این مقاله قصد داریم آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی را ارائه بدهیم. پس قبل از خرید خط چشم با رادیومدا همراه باشید.

حتما ببینید: خط چشم مویی

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

چشم بادامی چه ویژگی‌هایی دارد؟

پیش از آموزش خط چشم برای چشم های بادامی به شما، باید درباره طرز تشخیص آن‌ها به شما بگوییم. به طور کلی شکل چشم انسان‌ها، در یکی از شش گروه بزرگ جای می‌گیرند. چشمان آسیایی، گرد، رو به پایین، رو به بالا، دو پلکه و بادامی. درست است که اصطلاح چشم بادامی را برای افراد نژادهای ساکن شرق آسیا، زیاد شنیده‌اید؛ اما از نظر آرایشی این اصطلاح درست به کار برده نمی‌شود. اگر احساس می‌کنید که چشمان شما بادامی است؛ پیش از اقدام برای کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی مراحل زیر را انجام دهید تا از بادامی بودن شکل چشم خود، مطمئن شوید.

حتما ببینید:‌ خط چشم گربه ای

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

اگر صاحب چشمانی بادامی هستید؛ پس این مقاله مخصوص شما است! این شکل چشم، یکی از متقارن‌ترین شکل‌ها است و تقریبا هر مدلی از خط چشم به آن می‌آید و خیلی برای متعادل‌سازی شکل آن‌ها، دچار دردسر نخواهید شد! در این قسمت به شما چند نکته برای کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی را آموزش می‌دهیم.

حتما ببینید:‌ خط چشم ماژیکی

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

حتما ببینید:‌ خط چشم رنگی

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

حتما ببینید:‌ آموزش کشیدن خط چشم

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

حتما ببینید:‌ خط چشم اکلیلی

آموزش کشیدن خط چشم مناسب چشم بادامی

خرید خط چشم با تخفیف‌های همیشگی از کمدا

خط چشم، یکی از موثرترین ابزارهای تغییردهنده شکل چشم و حتی صورت شما است و در هر مدل آرایشی معمولا جایگاه ثابت و مهمی دارد. برای خرید انواع خط چشم پیشنهاد ما اپلیکیشن کمدا است. با خرید از اپلیکیشن کمدا، از کالاهای متنوع و باکیفیت، همراه با قیمت‌های مقرون به صرفه و گارانتی پرداخت بهرمند خواهید شد. اپلیکیشن کمدا علاوه بر فراهم کردن خریدی مطمئن و لذت‌بخش، این امکان را به شما می‌دهد تا با فروش کالاهای نو یا در حد نوی خود، کمد شلوغ خود را خلوت و فروشگاه مجازی خود را باز کنید. در ادامه برخی از خط چشم‌های موجود در کمدا را مشاهده می‌کنید:

حتما ببینید:‌ خط چشم مای

خرید خط چشم از کمدا

خرید خط چشم از کمدا

حتما ببینید: مداد چشم لورال

خرید خط چشم از کمدا

خرید خط چشم از کمدا

شما چه مدل خط چشم برای چشم های بادامی را می‌پسندید؟

آیا رعایت اصولی که برای کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی که مطالعه کردید، برای شما مفید بود؟ اگر راهنمای مفیدی بود، وقت خرید خط چشم است تا این نکات را امتحان کنید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در قسمت کامنت‌ها، به اشتراک بگذارید.

چشمان بادامی خط تای پلک مشخصی دارند برخلاف چشمان با شکل آسیایی و دو پلکه. تنها زاویه تند چشم‌ها، برای داشتن چشمان بادامی کافی نیست و جهت قرار گیری آن نیز اهمیت دارد.

به طور کلی شکل چشم انسان‌ها، در یکی از شش گروه بزرگ جای می‌گیرند. چشمان آسیایی، گرد، رو به پایین، رو به بالا، دو پلکه و بادامی. درست است که اصطلاح چشم بادامی را برای افراد نژادهای ساکن شرق آسیا، زیاد شنیده‌اید؛ اما از نظر آرایشی این اصطلاح درست به کار برده نمی‌شود.

در این مرحله از یک خط کش کوچک یا یک چوب صاف استفاده کنید. در این مرحله به گوشه خارجی (به سمت شقیقه‌ها) نیز باید دقت کنید.اگر گوشه خارجی چشم‌های شما در راستای مردمک و خط نصف‌کننده‌ی گوشه داخلی چشم شما بود، چشمان شما بادامی هستند. گوشه‌های چشم، در چشمان بادامی، زاویه تندی دارند و حالت کشیده و بادامی شکل، به چشم شما می‌دهند.

برای کشیدن نوع ساده آن می‌توانید با کشیدن خطوط نازک در امتداد خط مژه، در گوشه‌های داخلی چشمتان شروع کنید و به تدریج ضخامت آن‌ها را با رسیدن به گوشه‌های خارجی، افزایش دهید.

برای خرید انواع خط چشم پیشنهاد ما اپلیکیشن کمدا است. با خرید از اپلیکیشن کمدا، از کالاهای متنوع و باکیفیت، همراه با قیمت‌های مقرون به صرفه و گارانتی پرداخت بهرمند خواهید شد.

درباره فاطمه احمدی

خوشحالم که دهه سوم زندگیم رو با تجربه جدیدی مثل نوشتن شروع می‌کنم و همیشه دنبال یه جایی برای پیاده کردن خلاقیت می‌گردم. حیوون‌ها و نقاشی کردن رو دوست دارم و زیبایی رو تو تفاوت‌های رنگارنگ می‌بینم. مشاهده همه نوشته های فاطمه احمدی →

آرایش چشم گربه ای

آرایش چشم گربه ای شاید یکی از میکاپ های چشمی باشد که تقریبا همه دوست دارند  حداقل یکبار آن را تجربه کنند.

البته این نوع میکاپ چشم هیچ وقت هم از مد نیفتاده و همیشه در هر دوره ای ای جذاب بوده و هست. از میکا بازیگران یوسف پیامبر گرفته تا بازیگران بالیوودی و همه ی زنانی که در عرصه زیبایی و مد نقشی دارند، از آرایش چشم گربه ای بهره مند شده اند.

البته برای این نوع میکاپ باید به فرم چشم هم توجه شود یعنی مدل آرایش چشم گربه ای کسانی که چشم درشت دارند با کسانی که چشم ریز  و بادامی دارند متفاوت است.

برای اینکه بدانید چه مدل خط چشمی برای شما مناسب تر است با من تا پایان این مقاله همراه باشید.

کارهایی که قبل از آرایش چشم گربه ای باید انجام دهید

همیشه برای اینکه یک میکاپ بی نقص داشته باشید باید یکسری نکات آرایشی را رعایت کنید که هم کیفیت میکاپتان افزایش پیدا کند و هم ماندگاری بیشتری داشته باشد.

✅قبل از اینکه آرایش چشم گربه ای را شروع کنید صورت تان را تمیز کنید و بعد تونر و مرطوب کننده به پوست تان بزنید.

✅اگر هم اطراف چشم هایتان قرمز یا تیره است و یا پف دارد از سرم یا کرم چشم استفاده کنید .

✅برای ماندگاری و بی نقص بودن آرایش تان هم حتما از پرایمر استفاده کنید.

آرایش چشم گربه ای مرحله به مرحله

خوب اگر آماده اید و دوست دارید این آرایش جذاب و به نحو احسن یاد بگیرید و مراحل قبل از آرایش و انجام دادید الان وقتشه که قدم به قدم آرایش چشم گربه ای را شروع کنیم.

مرحله ی اول خط چشم گربه ای

اول از همه باید بگم که اصلا نباید تو این مرحله عجله کنید، باید خیلی آهسته و با حوصله پیش بریم. در مرحله ی اول یک خط روی خط مژه پلک بالایی بکشید برای این کار میتوانید کم کم پهنای خط را بیشتر کنید

در مرحله ی بعدی باید زاویه ی مناسبی برای گوشه دار کردن خط چشم تان پیدا کنید. حواستان باشد خط دنباله دار باید با فرم چشم تان همخوانی داشته باشد و بدانید خط چشم تان باید تا کجا ادامه پیدا کند.

برای اینکه بهترین زاویه را پیدا کنید به صورت فرض خط پلک پایینتان را به سمت بالا ادامه دهید. برای اینکه آرایش تمیزی داشته باشید برای این کار می تونید از سایه و یا یک قلم موی نوک تیز کمک بگیرید و زاویه ی خط چشم تان را پیدا کنید.

وقتی زاویه را پیدا کردید با چند نقطه دنباله ی خط چشم تان را مشخص کنید، این کار باعث می شود حالت نهایی خط چشم تان را پیدا کنید و وقتی از فرم نهایی آن رضایت داشتید نقاط را به هم وصل کنید و داخل آن را پر کنید.

بعد از تمام این مراحل وقت تمیز کاریه. حالا اگه خط چشم تان را صاف نکشیدید می توانید با پنبه یا کانسیلر آن را اصلاح کنید .

این کل مراحل خظ چشم گربه ای بود که اگر مرحله به مرحله انجام بدی یک میکاپ فوق العاده خواهی داشت.

خط چشم گربه ای برای انواع چشم ها

در قسمت بالایی یک حالت کلی از فرم آرایش چشم گربه ای را گفتم اما نکته ی مهم این است که چه خط چشمی به ما می آید؟

برای کشیدن خط چشم گربه ای اول باید فرم و حالت چشم مان را در نظر بگیریم. چشم هایمان درشت است یا ریز؟ پلک مان پف دار و افتاده است یا بلند؟ حالت بادامی دارد یا گرد و درشت و…

بر اساس هر کدام از این نوع چشم ها باید حالت خط چشم تان را درست انتخاب کنید که در ادامه به هر کدام از این موارد پرداخته شده است:

خط چشم مناسب برای چشم گرد و درشت

چشم های گرد و درشت بسیار زیبا هستند اما اگر نحوه ی آرایش کردنمان درست نباشد، درشت بودن چشم بیشتر از چیزی که در واقع هست خود را نشان می دهد که اصلا خوشایند نخواهد بود.

این افراد برای زیباتر شدن باید خط چشم دنباله دار بکشند تا کشیده تر به نظر برسد. پس شمایی که چشم هایتان درشت و گرد است باید ابتدا قسمت انتهایی چشم تان بکشید و بعد تا اواسط چشم تان، آن را ادامه دهید و لازم نیست بخش ابتدایی چشم تان را خط چشم بکشید.

برای شما خط چشم های رنگی هم خیلی مناسب و خاص است و باعث می شود توجه ها از بزرگی و درشتی چشم کم شود و به رنگ خط چشم تان معطوف شود و به کشیدگی حالت چشم تان هم کمک می کند.

خط چشم مناسب برای چشم های ژاپنی

اگر چشم هایتان مثل چشم های مردم آسیای شرقی و ژاپنی ها است در اصل فضای زیادی برای خط چشم کشیدن ندارید پس بهتره از خط چشم مایع استفاده کنید و به سراغ مداد مشکی برای خط چشم کشیدن نروید.

خط چشم مایع خیلی صاف و روان کشیده می شود و شما در نهایت آرایش تمیز و صافی خواهید داشت. برای کشیدن خط چشم تان از داخل چشمتان شروع به کشیدن خط چشم نازک کنید و دنباله ی آن هم باید نازک و رو به بالا باشد.

خط چشم گربه ای مناسب چشم های کوچک

کسانی که چشم های کوچکی دارند باید با ترفندهای آرایشی سعی کنند چشم هایشان درشت تر جلوه دهند. برای این کار می توانید دو دنباله در ادامه ی چشم تان بکشید. اول دنباله ی بالایی را بکشید، البته در دنباله دار کردن خط چشم تان نباید افراط کنید. یک دنباله ی کوچک کافیست. برای کشیدن دنباله ی دوم از وسط خط پایینی چشم تان خط چشم بکشید و به موازات خط بالایی آن را تا خارج از چشم تان ادامه دهید.

برای اینکه این دو خط از هم حدا دیده شود، فاصله ی بین آن ها را کانسیلر بزنید.

خط چشم گربه ای مناسب برای چشم بادامی ها

اگر چشم های بادامی دارید باید از قسمت داخلی چشم تان شروع به کشیدن خط چشم کنید. از میزان فضای پلک تان استفاده کنید و خط چشم تان را پهن کنید. خط چشم های روشن برای چشم بادامی ها مناسب تر است به خصوص اگر پوست و یا آرایش برنز داشته باشید

بهتر است دم ابروهایتان کشیده و بلند باشد و از مداد تیره برای زیر پلک پایین تان استفاده نکنید چون چشم را کوچک تر می کند و برای چشم بادامی ها اصلا مناسب نیست.

خط چشم مناسب برای چشم های رو به پایین

خط چشم گربه‌ ای برای افرادی که چشم های رو به پایین دارند، یک گزینه بسیار مناسب است. فقط کافی است یک خط چشم کلفت بکشید تا  به بالا بردن چشم هایتان کمک ‌کنید.

حواستان باشد نباید از فرم چشم تان برای کشیدن خط چشم پیروی کنید، بلکه باید نقطه ‌ای مناسب پیدا کنید و دم خط چشم تان را به آن نقطه برسانید.

این مدل ضخیم خط چشم باعث می شود که انتهای چشم تان رو به بالا به نظر برسد. اگر می خواهید به ظاهرتان جذابیت بیشتری دهید، از خط چشم های رنگی استفاده کنید.

خط چشم گربه ای برای پلک های افتاده

همانطور که در مقاله ی قبلی گفتم، آرایش چشم برای پلک های افتاده کمی دشوار تر است. اگر دچار پلک افتاده هستید و یا چشم هایتان پفدار است برای اینکه آرایش چشم گربه ای خوبی داشته باشید، باید یک خط چشم نازک بکشید، ظرافت خط چشم باید به حدی باشد که زیر پلک تان نرود.

بهتر است خط چشم را از بیرون به اخل بکشید، شما می توانید دم خط چشم را تا جایی بالا ببرید تا افتادگی پلک تان را پوشش دهد.

بهترین روش آرایش پلک های افتاده

آرایش چشم اسموکی

آرایش چشم اسموکی همیشه پرطرفدار بوده و هست اگر می خواهید آرایش چشم اسموکی داشته باشید فقط کافیه این مراحلی را که در ادامه گفته ام  انجام دهید تا یک آرایش چشم بی نظیر داشته باشید.

اول از همه خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم تان را با یک خط چشمی که قابل پخش شدن است بکشید

بعد از آن یک قلم مو ریز بردارید و خط چشم تان را پخش کنید و انقدری روی آن کار کنید تا ظاهر ملایم و محوی پیدا کند اما در حدی هم نباشد که دنباله ی خط چشم تان از بین برود.

در قدم بعدی باید خط چشم را برای پلک پایین هم بکشید و آن را محو کنید.

در آخر هم زیر دنباله ی خط چشم تان را کانسیلر بزنید تا خودش را بیشتر و زیباتر نشان بدهد.

برای اینکه آرایش چشم تان زیباتر شود از سایه چشم استفاده کنید. معمولا برای آرایش اسموکی سایه دودی رنگ یا آبی و بنفش تیره استفاده می شود اما اگر می خواهید می توانید رنگ سایه را به دلخواه خودتان انتخاب کنید.

گوشه ی داخلی چشم تان را باید سایه ی روشن تر بزنید وهر چه به سمت انتهایی می روید، سایه را پر رنگ تر و تیره تر کنید و بعدهم آن را محو کنید.

برای اینکه منظورم را بیشتر متوجه شوید به تصویر دقت کنید.

لنز رنگی مخصوص آرایش اسموکی

لنز چشم رنگی با دور هاله ای می تواند به چشم هایتان حالت دهد و تجربه ی لذت بخش تری از آرایش گربه ای و اسموکی داشته باشید.

برای آرایش اسموکی می توانید از لنزهای آیس و یخی کمک بگیرید.

اگر می خواهید چهره ی فانتزی تر و یا ترسناک داشته باشید می توانید از لنزهای فانتزی یا به اصطلاح هالووینی استفاده نمایید

مژه مصنوعی گربه ای

برای تکمیل آرایش تان می توانید از مژه مصنوعی های گربه ای هم استفاده کنید. منظور از مژه مصنوعی گربه ای یعنی مژه ای که حالت کشیده داشته باشد و به چشم حالت خمار بدهد. این مژه ها باید فرمت گوشه دار داشته باشند یعنی قسمت انتهایی مژه ها بلند تر باشد. البته اگر چشم های ریزی دارید ترحیحا از مژه های گوشه دار استفاده نکنید چون چشم هایتان را خیلی ریز تر نشان می دهد یا دست کم برای آرایش گربه ای، مژه های طبیعی خودتان را به شکل کشیده ریمل بزنید.

برای خرید انواع مژه های گرد و گوشه دار می توانید به سایت اشلی بیوتی مراجعه کنید.

نکاتی درباره آرایش چشم گربه ای

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانید یک میکاپ زیبای چشم گربه ای داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا