اماله کردن به چه معناست

مسایل جنسی و اماله کردن

سلام. من دچار چندتا مشکلم که نمیدونم چیکار باید بکنم. اول اینکه الان در شرف ازدواجم و به محض اینکه نوشته ای در باره مسایل جنسی می خونم یا به ازدواج با خواستگارم فکر می کنم یا هر چیز دیگه ای که به مسایل جنسی مربوط باشه حتی دیدن فیلم های تلویزیون، فورا مایعی از بدنم خارج میشه.نمیدونم این مایع منی هست یا نه و اینکه باید غسل کنم یا نه. دوم اینکه در نوجوانی خیلی با خودم بازی می کردم و منی ازم خارج میشد بدون اینکه هیچ اطلاعی درباره اینگونه مسایل داشته باشم و بدونم که باید غسل کنم.و با همون حالت نماز می خوندم و روزه می گرفتم. الان که حساب می کنم حدودا 2 هزار روز نماز رو با این حالت خوندم و 50 تا روزه رو با این حالت گرفتم. حالا باید چیکار کنم؟ سوم اینکه من به خاط یبوستم تا همین امسال با آب اماله می کردم بدون اینکه بدونم اسم این کار اماله کردنه و باعث بطلان روزه میشه. الان 10 ساله که این کار رو می کنم و تازه متوجه این موضوع شدم. لطفا راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم. آیا باید قضای همه رو بگیرم و کفاره هم بدم؟ لطفا هر چه زودتر جوابم رو به ایمیلم ارسال کنید.دیگه دارم دیوونه میشم. آخه مشکلم اینه که مادرم هیچ وقت هیچ چیزی بهم یاد نداد و حتی مسایل پریودم رو هم از خواهرم یاد گرفتم و هر وقت سوالی از مادرم می پرسم جز مسخره کردنم هیچ جوابی بهم نمیده.و من جز گریه کردن هیچ کار دیگه ای نمی تونم بکنم. التماس دعای فراوان

رطوبتی که با کمی فکر شهوانی از خانم ها خارج می شود پاک است وغسل ندارد. هر مایعی که از خانم ها خارج می شود، حکم منی را ندارد . فقط در صورتی که زن یا دختر بر اثرتحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود ، جنب می شود. اگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد، ولی مایعی خارج نشود و یا شک کند که مایعی خارج شد یا نه، جنب نمی شود و غسل لازم نیست. زن اگر یقین به خارج شدن منی پیدا کند ، جنب می شود . اگر یقین پیدا نکند، جنب نمی شود. بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و درآن حال رطوبتی از او خارج می شود ،چون به اوج شهوت نرسیده ، جنب نمی شود . رطوبت خارج شده هم پاک است و وضو و غسل را باطل نمی کند.(1) پی نوشت: 1. آیت الله خامنه ای، استفتاآت، سوال 171. پاسخ 2: در فرض سئوال این امکان وجود دارد که واقعا جنب نشده بودید و فکر می کردید که جنب شدید؛ چون جنابت در خانم ها به این صورت است که مایعی در اوج لذت جنسی باید از آنها خارج شود اگر مایعی خارج نشود یا در اوج لذت جنسی نباشد یا شک داشته باشید جنب نبوده اید و نماز ها و روزه هایتان درست است . در عین حال اگر یقین دارید با آن بازی ها جنب می شدید لازم است نماز هایی را که با آن حال خوانده اید قضا نمایید هر مقداری را که یقین دارید قضا کنید کفایت می کند البته لازم نیست به سرعت این کار را انجام دهید بلکه اگر به تدریج انجام دهید مثلا همراه هر نمازی یک نماز قضا بخوانید کفایت می کند . اما با توجه به توضیحاتی که داده اید ، روزه شما صحیح است و قضا ندارد . ضمنا اگر در این مدت غسل حیض انجام داده باشید کفایت از غسل جنابت می کند و با غسل حیض از جنابت پاک می شدید و نماز هایتان بعد از این غسل صحیح بوده است . (1) پی نوشت: 1. آیت الله خامنه ای ، رساله اجوبه الاستفتائات، س 171 و 176.

پاسخ 3: سوم اینکه من به خاط یبوستم تا همین امسال با آب اماله می کردم بدون اینکه بدونم اسم این کار اماله کردنه و باعث بطلان روزه میشه. الان 10 ساله که این کار رو می کنم و تازه متوجه این موضوع شدم. لطفا در فرض سئوال اگر یقین داشتید که کار شما روزه را باطل نمی کند و یا اصلا متوجه چنین مسئله ای نبودید کفاره بر شما ثابت نمی شود و تنها باید قضای روزه ها را بگیرید . (1) لازم به ذکر است که گرفتن قضای روزه فوری نیست بلکه می توانید به تدریج و در زمانی که روزه گرفتن راحت تر است مثلا در زمستان ها روزه ها را قضا نمایید.

پی نوشت: 1.امام خمینی ، توضیح المسائل م 1570. (مطابق با نظر آیت الله خامنه ای)

دکمه بازگشت به بالا