عریض ترین آبشار جهان

بلندترین و عریض ترین آبشارهای جهان کدام اند؟

آبشار، پدیده ای زمین شناسی است که آب رودخانه ها از ارتفاع با سرعت زیادی به دره می ریزد. آبشار یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی و گردشگری می باشد که در کنار این، تاثیر زیادی در تعدیل آب و هوا دارد. این پدیده طبیعی را می توان بر اساس پارامترهای مختلف مثل بزرگترین، خطرناک ترین و بلندترین دسته بندی کرد و نکته قابل توجه این است که آبشارها معمولا در مناطق دور افتاده ای قرار گرفته و دسترسی به آن ها سخت است.

معمولا هیچ استانداردی برای اندازه گیری آبشارها در جهان و مشخص کردن بلندترین آبشار جهان وجود ندارد، به همین دلیل رتبه بندی آبشارها بر اساس ارتفاع کاملا نسبی و حدودی می باشد. علاوه بر این ممکن است آبشارهایی در جهان وجود داشته باشند که به دلیل دور افتاده بودن، از وجود آنها خبر نداشته باشیم. به همین دلیل لیست بلندترین آبشار جهان، طبق داده های دقیق به دست نیامده است. نیاگارا، در در رتبه نخست بلندترین آبشار جهان قرار گرفته است. در ادامه به بررسی بزرگترین و بلندترین آبشارهای جهان می پردازیم.

بلندترین آبشارهای جهان به ترتیب ارتفاع

لیست بلندترین آبشار جهان به ترتیب ارتفاع شامل موارد زیر می شود: 

آبشار نیاگارا، بلندترین آبشار جهان

این آبشار در مرز بین کانادا و آمریکا قرار گرفته و در کنار این که بلندترین آبشار جهان است، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان هم محسوب می شود. جریان آب در نیاگارا همواره در حال تغییر می باشد، اما بیشترین میزان جریان آب در نیاگارا مربوط به ماه های ژوئن، جولای و آگوست است. نکته جالب این است که امروزه در زمینه مالکیت بلندترین آبشار جهان اختلاف نظرهای زیادی بین کشورهای آمریکا و کانادا وجود دارد.

البته در سال 1819 این دو کشور، مرزی را برای مالکیت آبشار مهم نیاگارا تعیین کردند که بعد ها به دلیل سرعت بالای آبشار از بین رفت. بلندترین آبشار جهان، نیاگارا، به دلیل وسعت از سه آبشار کوچک تر به اسم های آبشار کانادایی، آمریکایی و لونا تشکیل شده است. یکی از جالب ترین نکات در مورد آبشار نیگارا این است که اگر در سمت کانادایی آبشار قرار بگیرید، می توانید رنگین کمان نیاگارا را مشاهده کنید که یکی از شگفت انگیزترین منظره های بلندترین آبشار جهان است.

آبشار نیاگارا علاوه بر این که تاثیرات زیادی در گسترش گردشگری و درآمدزایی برای دو کشور کانادا و آمریکا دارد، در تعدیل آب و هوای این دو کشور هم اثرگذار است. بلندترین آبشار جهان، 12000 سال عمر دارد و در طول 200 سال بعد از کشف شدن به یکی از مهم ترین مناطق گردشگری در کشور آمریکا و کانادا تبدیل شد. 

آبشار ویکتوریا

از زیباترین آبشارهای دنیاست که در جنوب قاره آفریقا و در مرز زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است. آبشار ویکتوریا توسط دیوید لیوینگستون کاشف مشهور اسکاتلندی در سال 1855 کشف شد. ارتفاع آبشار ویکتوریا 108 متر و یکی از عریض ترین آبشارهای جهان محسوب می شود.

ویکتوریا از آبشارهای فصلی است و میزان آب در این آبشار بسته به بارش ها در طول سال دارد. اما در کنار این برخی کارشناسان تخمین می زنند که در هر دقیقه 600 میلیون لیتر مکعب آب به زمین می رسد. این آبشار به دلیل تاثیرات بسیار مطلوبی که در تعدیل آب و هوا دارد، در سال 1989 به عنوان یکی از مهم ترین میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. 

آبشار آنجل

آنجل از بلندترین آبشارهای جهان است که در پارک ملی کانایما در ونزوئلا قرار گرفته و یکی از زیباترین و بلندترین آبشارهای دنیا محسوب می شود، آب در آبشار آنجل از باران تامین می شود و در فصل های مختلف میزان آب در این آبشار متفاوت است. این آبشار در سال 1933 توسط جیمز کرافورد آنجل کشف شد، به این صورت که جیمز آنجل در حال پرواز بر فراز کوه های اطراف آبشار بود و بعد از این که هواپیما دچار نقص فنی شد حدودا یازده روز طول کشید تا به شهر برسد. این موضوع باعث شد تا جیمز آنجل آبشار شگفت انگیز آنجل را کشف کند. آنجل به عنوان یکی از بلندترین آبشارهای جهان شناخته شده است.

آبشار توگلا 

توگلا، در لیست بلندترین آبشار جهان، در رتبه دوم قرار می گیرد و در کتاب گینس ثبت شده است. این آبشار یکی از شگفتی های دنیا می باشد که در آفریقای جنوبی واقع شده است. آبشار توگلا مجموعه ای از آبشارهای فصلی می باشد که در پارک ملی سلطنتی ناتال و در آفریقای جنوبی واقع شده است. آبشار توگلا دارای ارتفاع 948 متر و یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری در جهان است. در کنار تمام این ها هنوز عده ای زیادی معتقدند که توگلا بلندترین آبشار جهان است، اما طبق گفته کارشناسان توگلا دومین آبشار مرتفع در جهان می باشد. 

آبشار اینگا

این آبشار در رودخانه کنگو واقع در جمهوری دموکراتیک کنگو قرار گرفته و دارای قسمت های مختلفی است. آبشار اینگا با هزاران کانال که به وسیله صخره های بزرگ و کوچک از هم جدا می شوند شکل گرفته است. 

آبشار جاگ

یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی در کشور هند می باشد و از چهار شاخه تشکیل شده است. آبشار جاگ حدودا 253 متر ارتفاع دارد و در تصور عده ای یکی از ترسناک ترین آبشارهای جهان محسوب می شود. این آبشار از چهار قسمت اصلی تشکیل شده و هر چند بلندترین آبشار در هند محسوب نمی شود اما یقینا یکی از زیباترین آبشارهای هند است که سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. در کنار این آبشار جاگ تاثیرات بسیار مطلوبی را در آب و هوای مناطق اطراف دارد و از مهم ترین آبشارهای کشور هند محسوب می شود.

آبشار گولفوس

این آبشار در یکی از کشورهای شمال اروپا در ایسلند است، آبشار گولفوس یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری می باشد که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. گولفوس یا آبشار طلایی از دومین یخچال طبیعی ایسلند تامین می شود و از آبشارهای پلکانی و یکی از بلندترین آبشارهای جهان محسوب می شود. جالب این که در اوایل قرن بیستم برخی از سرمایه گذاران خارجی قصد داشتند با مهار آب در این آبشار برق تولید کنند. اما بعد از مخالفت های افراد بومی در نزدیکی آبشار گولفوس این پروژه متوقف شد. از زیباترین منظره های آبشار گولفوس در فصل زمستان است که بخش های گسترده ای از آب یخ می زند. در کنار این و در روزهای آفتابی رنگین کمان بسیار زیبایی در اطراف این آبشار به وجود می آید.

آبشار دتیان 

دتیان عریض ترین آبشار در آسیا و دومین آبشار بزرگ در جهان است که در مرز بین دو کشور چین و ویتنام قرار گرفته است. اما اصلی ترین  قسمت این آبشار در چین واقع شده و از مهم ترین جاذبه های گردشگری در کشور چین محسوب می شود. آب در آبشار دتیان از روی صخره هایی با ارتفاع زیادی سرازیر می شود و زمانی که هوا بارانی می شود آب در این آبشارها به هم متصل می شود. در این آبشار امکان ماهیگیری هم وجود دارد و این موضوع باعث شده تا آبشار دتیان علاوه بر تاثیرات بسیار مطلوب در تعدیل آب و هوا، نقش مهمی در اقتصاد داشته باشد.

آبشار کایتور

این آبشار در آفریقای جنوبی بیتپن زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته و به آبشارهای کوچکتری تقسیم شده است. کایتور به عنوان یکی از پر آب ترین و عریض ترین آبشارهای جهان محسوب می شود و شدت جریان آبی در آن یکی از قوی ترین جریان های آبی در جهان است. آبشار کایتور در رود پوتارو واقع در جنگل های بارانی گویان می باشد. آبشار کایتور علاوه بر این که از زیباترین آبشارهای جهان است یکی از خطرناک ترین آبشارهای جهان هم می باشد.

آبشار نیل آبی

این آبشار در بخش بالایی رود نیل قرار دارد و از چهار رشته تشکیل شده است. آبشار نیل آبی یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در کشور اتیوپی است که، به دلیل ارتفاع بسیار زیاد در لیست خطرناک ترین آبشارهای جهان هم قرار می گیرد. با این حال سالانه عده زیادی از افراد برای بازدید از این آبشار به کشور اتیوپی سفر می کنند و این موضوع باعث اهمیت آبشار نیل آبی شده است.

در این مطلب تنها تعدادی از بلندترین آبشارهای جهان که هر کدام از نظر ارتفاع و یا سایر پارامترها برترین بودند بررسی شد. با این حال ممکن است در آینده آبشارهای دیگری که مرتفع تر هستند کشف شود. تمام آبشارهای که گفته شد، بلندترین آبشارها در سطح زمین هستند اما نکته جالب این است که امکان وجود آبشارها در اقیانوس هم وجود دارد و شاید برای شما جالب باشد که بلندترین آبشارهای جهان در زیر آب هستند. 

عریض ترین آبشارهای جهان 

به این نکته توجه داشته باشید که عریض ترین آبشارهای جهان را به دلیل تغییرات آب و هوایی گسترده نمی توان به صورت دقیق مشخص کرد. برای این که بتوان عریض ترین آبشار جهان را معرفی کرد، باید پارامترهای زیادی را در نظر گرفت، با این حال طبق گفته کارشناسان در لیست عریض ترین آبشارهای جهان، ایگواسو و نیاگارا در رتبه اول و دوم قرار می گیرند. همان طور که پیش تر هم گفته شد، بسیاری از آبشارها در جهان هنوز شناخته نشده اند که این موضوع می تواند تغییرات اساسی را در لیست عریض ترین آبشارهای جهان ایجاد کند. 

پارک های آبی، یکی از پر طرفدارترین تفریحات محسوب می شوند، این موضوع باعث شده تا روند ساخت این پارک ها رشد گسترده ای داشته باشد. در مقاله بزرگ ترین پارک های آبی جهان در چه کشورهایی قرار دارند؟ به بررسی لیست بزرگ ترین پارک آبی جهان پرداخته شده است، بازدید از این پارک های آبی می تواند یکی از بهترین ایده ها برای انتخاب مقصد مسافرت باشد. 

10 آبشار عظیم جهان از نظر عرض و ارتفاع – مجله آرنا

10 آبشار عظیم جهان از نظر عرض و ارتفاع

به گزارش مجله آرنا، آیا می دانید عرض و ارتفاع بزرگترین آبشار دنیا چقدر است؟

معدود جاذبه های جغرافیایی می توانند به اندازه آبشارهای بزرگ و باشکوه، زیبایی و قدرت طبیعت را به نمایش بگذارند. منظره فروریختن ده ها تُن آب از لبه یک صخره یا فوران کردن آب از دل کوه ها، همواره باشکوه بوده است.

درحالی که بزر گتررین آبشارهای دنیا شایسته قرارگیری در هر فهرستی هستند، یک آبشار برای جذاب بودن حتماً نباید هر سه ویژگی بلندترین، عریض ترین و بزرگ ترین را باهم داشته باشد.

بزرگترین و بلندترین آبشارهای دنیا به ترتیب زیر هستند:

این مقاله به سراغ 10 آبشار بزرگ دنیا، از نمونه های قدرتمندی که با غرش به داخل پرتگاه های عمیق می ریزند تا آبشارهایی که به آرامی وارد مجموعه ای از حوضچه های پایین دست خود می شوند، رفته و به آنالیز هر یک از آن ها می پردازد.

1. آبشار ایگواسو

ایگواسو که از 275 آبشار، چشمه و تنداب مختلف تشکیل شده، در مرز برزیل و آرژانتین واقع شده است و بزرگترین آبشار دنیا و بزرگ ترین سامانه آبی دنیا است.

ایگواسو تنها آبشاری است که قادر به رقابت با ویکتوریاست و حتی از آن نیز پیشی می گیرد. ایگواسو که تقریباً 3 کیلومتر عرض دارد، شامل آبشارها و آبریزهایی زیبا در دشت پارانا می گردد. یکی از جاذبه های اصلی این آبشار، دره گلوی شیطان است.

بهترین مکان برای درک ایگواسو، سکوی تماشا در خاک برزیل است؛ ایستادن در این سکو به شما فرصت لمس کردن لایه هایی از آب، شنیدن غرش کرنماینده و حس مه غلیظ را می دهد. باوجود جنگل بارانی سرسبز در اطراف آبشار، ملاقات از ایگواسو در نوع خود حیرت انگیز است.

گردشگران می توانند در امتداد رود ایگواسو سوار بر قایق شده یا اینکه از جهتهای پیاده رو اطراف به کشف این پدیده طبیعی بپردازند. ایگواسو که ظاهری پر ابهت و نیرومند دارد، از نظر اندازه، حجم آب و زیباییِ غیرقابل وصف، بدون شک یکی از تماشایی ترین آبشارهای دنیا است.

2. آبشار ویکتوریا

اگر تصور می کنید که نیاگارا آبشار بزرگی است، باید بدانید که در برابر ویکتوریا با دیواره ای بزرگ از آب به عرض 1,708 متر و ارتفاع 108 متر، حرفی برای گفتن ندارد.

این ابعاد ماورایی ویکتوریا را به یکی از بزرگ ترین آبشارهای دنیا تبدیل نموده است. ویکتوریا که تماشای آن نیز نفس گیر است، با حجم بزرگ آبی که از بالای صخره به پایین می ریزد، هوش از سر شما می برد.

غرش آبشار که از دره ای در زیر آن بلند می گردد به همراه مه غلیظی که در هوا متراکم است، باعث شده تا ویکتوریا را به زبان محلی مِهی که می غرد بنامند. ویکتوریا در مرز میان زامبیا و زیمبابوه واقع شده است و تا آن را نبینید، هیچ یک از این توصیفات را باور نمی کنید.

3. آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا که در مرز کانادا و آمریکا واقع شده است، یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین آبشارهای زمین است. با در نظر دریافت آبشارهای بخش آمریکا، آبشارهای تور عروس و آبشارهای نعل اسبی، به نظر می رسد که این دیواره از آبِ روان تا ابد امتداد دارد.

درحالی که سکوهای تماشای متعددی در اطراف آبشار فرصت تماشای مناظر شگفت انگیز و 360 درجه را فراهم نموده اند، می توان به پایین آبشار رفت و با سوار شدن بر قایق و رفتن به نزدیکی آن، عظمت و قدرت نیاگارا را به طور کامل درک کرد.

نیاگارا بدون شک شما را حیرت زده خواهد نمود و سالانه میلیون ها نفر برای تماشای عظمت و زیبایی این آبشار به اینجا می آیند.

4. آبشار آنجل

آبشار آنجل، به عنوان بلندترین آبشار دنیا، یکی از شگفت انگیزترین صحنه های طبیعی در ونزوئلا را خلق نموده است. آنجل از ارتفاع 807 متری کوه آیوان تپویی (Auya Tepui) به جنگلی در پایین دست خود سرازیر می گردد و بخش اعظم آن پیش از رسیدن به زمین به شکل مه درمی آید.

اگر دیگر چشمه ها و تُنداب ها را نیز در نظر بگیریم، ارتفاع نهایی آبشار آنجل به رقم وحشتناک 979 متر می رسد.

ازآنجایی که آنجل در منطقه ای دورافتاده در پارک ملی کانایما (Ca aima) واقع شده است، رسیدن به آن بسیار سخت است؛ اگرچه منظره حیرت انگیز و نفس گیر این آبشار ارزش تحمل این همه سختی را دارد.

5. آبشار کایتر

رود پوتارو (Po a o) جهت پرپیچ وخم خود را از دل جنگل های بارانی آمازون در پیش گرفته و با گذر از بعضی از بکرترین نقاط زمین، انتها به آبشار کایتر (Kaie eu ) می رسد. ناگهان آب در این نقطه از ارتفاع 226 متری به سوی حوضچه ای در پایین آن سرازیر می گردد و اطراف را با یک مه غلیظ می پوشاند.

حجم بزرگ آبی که در هر ثانیه از کایتر به پایین فرومی ریزد، این آبشار را به بزرگ ترین آبشار تک شاخه ای دنیا تبدیل می نماید. تعجبی ندارد آبشاری که ارتفاع آن 4 برابر نیاگارا است، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری گویان باشد.

6. آبشار نیل آبی

آبشار نیل آبی، معروف به آب مه آلود بر روی رودخانه نیل آبی در شمال اتیوپی واقع شده است. اگرچه بخش اعظم این آب در حال حاضر به سوی یک سد برق آبی راهنمایی می گردد، اما نیل آبی همچنان یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری اتیوپی است.

7. آبشار دتیان

آبشار دتیان (De ia ) که در مرز چین و ویتنام واقع شده، نام خود را از دو آبشار شگفت انگیزی گرفته است که در امتداد رود کوای سان (Quay So ) قرار دارند. درحالی که لایه های چندگانه از فروریختن آب صحنه ای نفس گیر را خلق نموده، این منظره تماشایی با پوشش گیاهی سرسبز، کوه های باشکوه و اشکال صخره ای اطراف به اوج خود می رسد.

دتیان که به خاطر درگیری های متعدد مرزی از چشم دنیایان دور مانده بود، حالا یک مقصد گردشگری با محبوبیت فزاینده است و سیل بزرگ بازدیدنمایندگان با قایق خود را به زیر چشمه های آبشار می رسانند.

مه غلیظ موجود در نزدیکی آبشار باعث می گردد تا لایه ای از آب بر روی تن شما بنشیند.

8. آبشار گولفوس

ازآنجایی که گولفوس در میان شکافی بزرگ که دشت های خشک ایسلند را به دونیم تقسیم می نماید پنهان شده، هرچه نزدیک تر بروید، بیشتر متوجه عظمت و وسعت آن می شوید. بااین حال، وقتی که به لبه صخره رسیدید، متوجه می شوید که آبشارهای خروشان و بزرگ گولفوس درواقع بیشترین حجم ممکن در تمام قاره اروپا را دارند.

آبشار گولفوس که درواقع از دو آبشار با زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر تشکیل شده است، صحنه ای شگفت انگیز را خلق نموده و غرش آبشار نیز یک موسیقی متن عالی برای چنین صحنه شگرفی به شمار می آید. گولفوس به معنی آبشار طلایی به خاطر برق زدن رنگ آب های آن در زیر نور خورشید، چنین نامی دارد.

9. آبشار هوانگ گوشو

هوانگ گوشو (Hua gguoshu) که 77.8 متر ارتفاع و 101 متر عرض دارد، یکی از بزرگ ترین آبشارهای آسیا است و بخشی از یک آبشار 18 شاخه در همان حوالی محسوب می گردد. در پشت آبشار یک غار طبیعی 134 متری واقع شده است که به بازدیدنمایندگان اجازه می دهد هوانگ گوشو را از فاصله خیلی نزدیک ببینند و حتی آن را لمس نمایند.

10. آبشار جاگ

آبشار جاگ که حاصل جریان های رود شاراواتی است و از ارتفاع 253 متری به پایین می ریزد، بلندترین آبشار در هندوستان است.

آبشار جاگ قبل از فصل باران صرفاً با چند رشته باریک از آب که از صخره ای به پایین می ریزند، به سختی قابل شناسایی است. اما جاگ در فصل باران های موسمی جانی دوباره می گیرد و حتی از آبشار کایتِر (Kaie eu ) در کشور گویان نیز، از نظر ارتفاع و حجم، جلو می زند.

در این مقاله می‌خوانید

معروف ترین و بزرگترین آبشارهای جهان

آبشارها جزء دیدنی ترین و خاص ترین جاذبه های طبیعی دنیا هستند و در این مساله هیچ شکی نیست. حتی آبشارهای به ظاهر معمولی نیز در عمق وجودشان زیبایی خیره کننده ای دارند. با اینکه همه آبشارهای دنیا به نوعی زیبا هستند، اما ما امروز نمی خواهیم درباره آبشارهای معمولی با شما صحبت کنیم. بلکه می خواهیم بزرگترین و معروف ترین آبشارهای جهان را به شما معرفی کنیم. آماده اید؟ پس با ما همراه باشید تا با شگفت انگیزترین آبشارهای گوشه کنار دنیا آشنا شوید.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا با اینکه فقط 51 متر ارتفاع دارد و مرتفع ترین آبشار دنیا نیست، اما به طور قطع می توان از آن به عنوان معروف ترین آبشار جهان یاد کرد. این آبشار که در اونتاریو در کشور کانادا و نیویورک در کشور آمریکا قرار گرفته است، یکی از خارق العاده ترین آبشارهای دنیاست و حقایق شگفت انگیزی در مورد آن وجود دارد. یکی از این حقایق این است که در هر ثانیه، حدود 1834 متر مکعب آب از آن سرازیر می شود که حجم بسیار زیادی است. جالب است بدانید که آبشار نیاگارا که از سه قسمت مجزا تشکیل شده است، در طول هر سال حدود 12 میلیون توریست را به خوب جذب می کند و گردشگران می توانند با قایق، هلیکوپتر و یا با پای پیاده از آن دیدن کنند و بدین شکل نماهای مختلفی را از آن تماشا کنند. 

آبشار آنجل

آبشار آنجل که در ونزوئلا قرار گرفته است، 979 متر ارتفاع دارد و همان طور که می بینید، ارتفاعش قابل مقایسه با آبشاری مثل آبشار نیاگارا نیست. این آبشار که بلندترین آبشار دنیاست، به عقیده بعضی از توریست ها زیباترین آبشار دنیاست. این آبشار شگفت انگیز هر ساله میزبان حدود یک میلیون توریست و گردشگر است و اتفاقا به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی دنیا شناخته می شود.

آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو با 82 متر ارتفاع خیلی کوتاه تر از مرتفع ترین آبشارهای دنیاست، اما حجم آب بسیار زیادی دارد و همین باعث شده که به عنوان یکی از بزرگترین و خارق العاده ترین آبشارهای دنیا معرفی شود. جاب است بدانید که در هر ثانیه قبه صورت میانگین حدود 1765 متر مکعب آب از آبشار معروف و زیبای ایگواسو سرازیر می شود که تقریبا برابر با حجم آبشار نیاگاراست. با این حساب جای تعجبی ندارد که در طول هر سال صدها هزار توریست از آبشار ایگواسو دیدن می کنند و این آبشار تا این اندازه معروف و محبوب شده است. 

آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا که در کشور زیمبابوه در آفریقا قرار گرفته است، 108 متر ارتفاع دارد. این آبشار که خود محلی ها آن را به نام آبشار موسی اوآ تونیا می شناسند، خاص ترین و معروف ترین آبشار آفریقایی است و با اینکه نه بلندترین و نه حجیم ترین آبشار دنیاست، اما به عنوان یکی از بزرگترین آبشارهای دنیا شناخته می شود؟ می پرسید چرا؟ به این دلیل که پهنای آن به 1708 متر می رسد و اتفاقا در هر ثانیه 1088 متر مکعب آب از آن سرازیر می شود. یکی از جذابیت های این آبشار وسیع، شگفت انگیز و خارق العاده این است که معمولا در آب هایی که از آن افشان می شوند، رنگین کمان های بسیار زیبایی به چشم می خورد و همین باعث می شود که خاص تر به نظر برسد. این آبشار به قدری محبوب است که تقریبا 2.5 میلیون توریست در طول هر سال از آن بازدید می کنند که اصلا عدد کمی نیست. 

آبشار اولوپنا

آبشار اولوپنا با 900 متر ارتفاع یکی از بلندترین آبشارهای دنیاست. این آبشار که در جزایر هاوایی قرار گرتفه است، چهارمین آبشار بلند دنیاست و با وجود صخره های شگفت انگیز و اقیانوسی که در اطرافش وجود دارد، جزء زیباترین آبشارهای دنیا محسوب می شود. با اینکه این آبشار هب اندازه آبشارهایی مثل نیاگارا و اولوپنا توریستی نیست و تعداد گردشگران کمتری از آن در طول سال دیدن می کنندف اما واقعیت این است که از نظر ابعاد و زیبایی کم و کسری از چنین آبشارهایی ندارد و بازدید از آن مخصوصا به صورت هوایی و به کمک هلیکوپتر تجربه خارق العاده ای است.

راستی شما دوست دارید که از کدامیکی از این آبشارهای جذاب و دیدنی در دنیا دیدن کنید؟ برای رزرو انواع تورهای خارجی ارزان و تور لحظه آخری واقعی می توانید با همکاران ما در آژانس گردشگری مهرپرواز تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا