انیمه گیت

معرفی سری انیمه های S ei s Ga e و ترتیب تماشای آنها! 

معرفی سری انیمه‌های دروازه اشتاینز S ei s;Ga e و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کنید!

با سلام و درود خدمت دوستان همیشگی مجله وارونه. مخصوصا دنبال کنندگان بخش پرهوادار انیمه. امروز قصد داریم تا در بخش معرفی انیمه، به معرفی سری انیمه های S ei s Ga e بپردازیم. یکی از برترین انیمه‌های سریالی تاریخ، که حتما باید آن را تماشا کنید. همچنین در این مقاله سعی شده است تا بهترین ترتیب برای تماشای انیمه های مجموعه اشتاینز گیت S ei s;Ga e به شما دوستان گرامی توصیه شود.

با معرفی سری انیمه های S ei s Ga e و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کرد همراه مجله وارونه باشید!

انیمه اشتاینز گیت که یکی از بزرگ ترین و بهترین انیمه های تاریخ است از روی رمان تصویری ساخته شده است. اگر نمی دانید که رمان تصویری چیست باید به شما بگویم که نوعی از بازی های ویدیویی است که بیشتر داستان محوراند و این بازیکن است که در اتفاقات داستان تاثیر می گذارد. برای اطلاعات بیشتر درباره رمان های تصویری معرفی سری Fa e را هم مطالعه کنید.

اولین سری این انیمه با نام دروازه اشتاینز S ei s;Ga e در سال 2011 توسط استودیو Whi e Fox همان سازنده Re:Ze o − S a i g Life i A o he Wo ld منتشر شده است. این مجموعه تا حالا شاهد فیلم سینمایی و دو سریال و چندین و چند OVA مختلف بوده است. البته در گسترده بودن دنیای این انیمه شکی نیست. کلا دنیای این انیمه شباهت هایی به مجموعه سری Fa e نیر دارد. البته اینکه هر دوی این آثار از روی رمان تصویری ساخه شده‌اند، بی تاثیر نیست!

قبل از معرفی سری انیمه های S ei s Ga e در باب انیمه بخوانید:

معرفی سری انیمه های S ei s Ga e همراه با بهترین ترتیب برای دیدن انیمه اشتاینز گیت S ei s Ga e

S ei s;Ga e
Shu ai zu Gē o

اولین و بهترین سری از مجموعه اشتاینز گیت. داستان این انیمه سریالی درباره یک داشمند دیوانه به نام Ri a o Okabe است که به صورت اتفاقی همراه با همکارش به ساخت یک ماشین زمان دست پیدا می کنند. من بیشتر از این توضیح نمی دهم چون اسپویل می شود. اما باورم کنید داستان این انیمه فراتر از این یک خط می رود.

بزرگ ترین نقاط قوت این انیمه 24 قسمتی شخصیت پردازی و داستانگویی است. انیمه با ریتم آرام و سوال بر انگیزی شروع شده و قسمت به قسمت دارک تر و احساسی تر می شود. جالب است بدانید که قوانین و سلسه اتفاقاتی که در این انیمه رخ می دهند از روی تئوری پروانه گرفته شده اند و خود انیمه هم بارها به این تئوری اشاره می کند و آن را توضیح می دهد. اگر دنبال یک انیمه احساسی خوب نیز هستید S ei s;Ga e هرگز شما را نا امید نمی کند. این انیمه در هر زمینه ای چه از لحاظ طراحی گرفته، چه از داستان و چه از موسیقی حرفی برای گفتن دارد.

راستی یادتون نره پیج اینستاگرام انیمه، یوتوب و نماشای ما رو فالوو کنید.

بزرگ ترین نقطه قوت انیمه پیچش های داستانی است که در نیمه دوم انیمه و مخصوصا در آخرین قسمت های ان خود را نشان می دهند و باعث می شوند تا بیننده چشم خود را از صفحه نمایشگر بر ندارد. شخصیت پردازی شخصت اصلی در بالاترین حد خود قرار دارد. این مورد را در فداکاری بیش از اندازه او برای نجات دادن تمامی دوستانش قابل لمس است.

پیشنهاد ما به شما این است که اول به سراغ 24 قسمت S ei s;Ga e بروید چون اولین سری پخش شده از این انیمه می باشد و بهترین تصویر ذهنی را برای بیننده درست می کند. همچنین این انیمه در لیست My A ime Lis در بالای جدول و در رتبه دومین انیمه برتر تاریخ قرار دارد. پس بهترین گزینه برای شروع ماجراجویی اوکابه این سریال 24 قسمتی است.

تریلر انیمه سریالی S ei s;Ga e
S ei s;Ga e: Egois ic Po ioma ia
S ei s;Ga e: Oukoubakko o Po ioma ia

این Special تک قسمتی را باید به عنوان قسمت 25 سری اول به حساب آورد. چونکه داستان آن را کامل می کند. بعد از پایان سری اول مخاطب در ذهن خود سوالاتی همانند اینکه خوب بعد از این چه شد و برای سرنوشت و رابطه کارکترها بعد از این همه قسمت چه اتفاقی افتاد می پرسد. این Special تا حد زیادی پاسخ سوالات زیادی از شما را می دهد و داستان را کامل می کند.

در مورد این قسمت باید بگویم که ته مایع طنز و درامی که در آن بود باعث شده است تا پایان داستان به حد زیادی احساسی و دراماتیک شود. البته در مورد خود این قسمت چیز زیادی برای گفتن نیست. به هرحال پس از اتمام سری اول این فرانچایز مستقیما باید سراغ این قسمت بیاید تا هم شاهد پایانی بهتر و هم اثری کمدی از این انیمه زیبا باشید.

S ei s;Ga e: Soumei Eichi o Cog i ive Compu i g

این  ONA چهار قسمتی جنبه داستانی ندارد و بیشتر برای رضایت بیشتر مخاطبان و طرفداران دو آتیشه این انیمه ساخته شده است. پس اگر که مخاطب آن را نبیند نیز چیزی از دست نمی دهد. در واقع این ONA در تلاش است تا زندگی روزمره شخصیت های این انیمه را به ما نشان دهد. یک تم کمدی نیز دارد تا از یکنواختی ان را نجات دهد. این سری با مشارکت IBM ساخته شده است.

S ei s;Ga e: The Movie − Load Regio of Déjà Vu
S ei s;Ga e Movie: Fuka Ryouiki o Déjà vu

نکته ای که سری اشتاینز گیت را با بقیه داستان های علمی تخیلی متفاوت میکند، جدیت به پرداختن موضوعات است. اگر که این سری را دیده باشد میدانید که سفر در زمان در این انیمه با هیچکس شوخی ندارد و باعث دردسرهای بسیاری میشود. تنها سینمایی این مجموعه هم بر اساس عواقب استفاده از ماشین زمان است. اوکابه که بعد از ماجراهای زیاد در سری اول حالا میتواند نفس راحتی بکشد متوجه میشود که به دلیل دستکاری بیش از حد خط زمان در حال ناپدید شدن است.

همچنین در مجله وارونه، به جز معرفی سری انیمه های S ei s;Ga e و ترتیب تماشای انیمه دروازه اشتاینز بخوانید.

در این میان ماکیسه که دومین شخصیت مهم این مجموعه است باید دنبال راه برگشتی برای اوکابه بگردد. در این سینمایی بیش از هر چیزی رابطه بین اوکابه و ماکیسه عمق میگیرد. ما در این سینمایی شاهد این هستیم که ماکیسه هم مانند اوکابه ترسی از فدا کردن خود برای نجات دادن اوکابه ندارد. مثل همیشه این سینمایی هم با داستان درام و احساسی خود اشک شما را در میاورد و دوباره شما را حیرت زده می کند.

این سینمایی آخرین اثری است که در خط زمانی اصلی انیمه یا همان خط زمانی اشتاینز گیت اتفاق می افتد، پس بعد از دیدن موارد بالا که همگی جزعی از دنیای اصلی بودند باید به تماشای این اثر بنشینید. درواقع این سینمایی بهترین پایان ممکن برای خط زمانی اصل است. پس به هیچ وجه این انیمه سینمایی را از دست ندهید.

تریلر انیمه سینمایی S ei s;Ga e: The Movie − Load Regio of Déjà Vu
S ei s Ga e: Episode 23 (β), Ope he Missi g Li k
S ei s;Ga e: Kyoukaime jou o Missi g Li k – Divide By Ze o

این Special تک قسمتی درواقع داستان فرعی را تعریف می کند که در انمیه سری اول وجود نداشته است. این قسمت درواقع پل ارتباطی سری اول با S ei s;Ga e 0 است. در قسمت S ei s;Ga e 23β ما دوباره در حال تماشای قسمت 23 سری اول هستیم اما با یک تفاوت و آنم این است که اگر اوکابه آن ایده محشر به سرش نمیخورد و به قول خودش خط زمانی را گول نمیزد چه اتفاقی می افتاد؟

این تک قسمت به نحوی قسمت آغازین سری دوم یا همان S ei s;Ga e 0 است. این قسمت و سری دوم هردو درواقع داستانی جدا از فصل اول ولی مرتبط با آن دارند. به طوری که داستان خط زمانی جدایی از خط اشتاینز گیت تعریف می کنند. این Special روی این موضوع که اگر اوکابه به خط زمانی اشتاینز گیت نمیرسید چه اتفاقی می افتاد مانور می دهد. شاید کمی گیج کننده به نظر برسد اما وقتی که هر دو سری را دیدید به منظور من میرسید.

S ei s;Ga e 0

دومین سریال از مجموعه اشتاینز گیت در واقع در خط زمانی دیگری یا همان خط زمانی S ei s;Ga e 23β اتفاق می افتد. این سریال که کار دیگری از استودیو Whi e Fox می باشد. داستانی غم انگیز تر از اولین سری دارد. در واقع دیدن اوکابه نا امید و خسته دل بیننده را می شکند. در این انیمه بعد از اتفاقات قسمت 23β اوکابه به دلیل مرگ یکی از شخصیت ها دیگر از شخصیت دانشمند دیوانه خود خسته شده است و آن را ترک کرده است.

مثل سری اول این سری هم داستان پر پیچ و خمی را تعریف می کند. البته هنوزم تم دراماتیک و احساسی انیمه وجود دارد و باعث می شود تا تلفیق خوبی از داستانی واقعی و داستانی خیالی شکل بگیرد. در کل بعد از تمام شدن ماجراهای خط زمانی اصلی دیدن داستان این خط زمانی هم خارج از لطف نمی باشد.

تریلر انیمه S ei s;Ga e 0
S ei s;Ga e 0: Kesshou Takei o Vale i e – Bi e swee I e medio

آخرین قسمت مجموعه که تا به امروز پخش شده است این قسمت می باشد. داستان کمدی بعد از اتفاقات سری دوم است. این قسمت در روز ولنتاین اتفاق می افتد و داستان خاصی را تعریف نمی کند. پس اگر این قسمت را تماشا هم نکنید چیزی را از دست نداده اید. اما همگی خوب می دانیم که هر لحظه از دنیای انیمه اشتاینز گیت شاهکار است و آن را نباید از دست داد.

پس از پایان ترتیب تماشای انیمه دروازه اشتاینز S ei s;Ga e مطالب زیر می‌چسبه.

حالا که معرفی سری انیمه های S ei s Ga e و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کرد تمام شده است. از شما دوستان دعوت می کنم تا نظرات خود را درباره این انیمه با مجله وارونه به اشتراک بگذارید. 

بررسی قسمت نهم فصل چهارم Rick a d Mo y

موسیقی متن سریال Mo ey Heis : چرا بلاچاو را انتخاب کردند؟

معرفی انیمه S ei s;Ga e – دروازه اشتاینز

انیمه دروازه اشتاینز داستان سفر در زمان و دست کاری آن را با شکل و شمایلی جدید روایت می‌کند. با معرفی این انیمه همراه زومجی باشید.

زمان یک کلمه‌ی ساده است که روزانه همه‌ی ما با آن سر و کار داریم. زمان با زندگی ما گره خورده و اگر گذر آن را از دست بدهید، قطعا از زندگی نیز عقب می‌افتید. در این میان من معتقدم زمان خطرناک‌ترین عاملی است که در زندگی وجود دارد. اگر محدودیت‌ها و خط قرمزهای آن شکسته شود، زندگی آدم‌ها از هم متلاشی خواهد شد. تا به حال فیلم‌ها، سریال‌ها و مواردی دیگر در این زمینه ساخته شده است. آثاری که در جریان آن یا شخصیت اصلی می‌توانست به گذشته سفر کرده یا به آینده برود. در معرفی انیمه این هفته به سراغ انیمه‌ای خواهم رفت که زمان را هدف گرفته اما این بار با شکل و شمایلی کاملا متفاوت و جذاب.

انیمیشن ژاپنی دروازه اشتاینز (S ei s; Ga e) ساخته شده از روی یک مانگا به همین نام است که در سال ۲۰۱۱ در ژاپن به نمایش درآمد. دروازه اشتاینز روایت‌گر زندگی دانش‌آموزانی است که قصد دارند در زمان سفر کرده و گذشته را تغییر دهند. با شروع انیمه بدون هیچ مقدمه‌ای کارگردان و نویسنده شما را در دل وقایع قرار می‌دهند. در سکانس اول شخصیت اصلی را می‌بینیم که قصد دارد به یک کنفرانس برود. این کنفرانس در مورد زمان و ساخت ماشین زمان است. از همان دقایق ابتدایی روند انیمه جوری پیش می‌رود که دو حس مختلف به شما دست می‌دهد. اول اینکه با خود می‌گویید که خب همه چیز طبیعی پیش می‌رود و اتفاق خاصی نخواهد افتاد اما رفته رفته، در ته دل خود به مورد دوم فکر می‌کنید؛ اینکه یک جای کار می‌لنگد و قطعا اتفاقی رخ خواهد داد. اشتاینز گیت شما را با همین دید پیش می‌برد تا به یکی از اصلی‌ترین سکانس‌های اصلی و ابتدایی می‌رسید. در اینجا با خود می‌گویید که این همان چیزی است که در موردش صحبت می‌کردم اما، سازنده به خوبی می‌داند چگونه شما را شگفت‌زده کند. این شگفت‌زده شدن زمانی به اوج خود می‌رسد که اوکابه متوجه می‌شود به صورت ناخواسته چند روز عقب‌تر برگشته و خط زمانی که در آن قرار داشته، تغییر کرده است.

موردی که سبب شده این قضیه متفاوت‌تر از همیشه در بیاید، شخصیت‌های انیمه هستند. اوکابه رینتارو، یک دانشجوی ۱۸ ساله و سال اول دانشگاه است که خود را یک دانشمند دیوانه قلمداد می‌کند و مدام شاهد دیوانه بازی‌های مختلفی از سوی او هستیم. اوکابه مدام در حال آزمایش کردن روی وسایل مختلف است تا بتواند به آن چیزی که می‌خواهد برسد. دو عامل سبب شده تا اوکابه به نقطه‌ی فعلی که در آن قرار دارد برسد. اولین مورد شخصی به نام جان تایتر است که گفته می‌شود توانسته در بازه‌های زمانی مختلف سفر کند و هیچ شخصی وی را نمی‌شناسد بلکه، از طریق دنیای اینترنت معروف شده است و حال اوکابه می‌داند که این کار نشدنی نیست. دومین مورد اتفاق‌هایی است که در اولین قسمت شاهد آن بودیم. اوکابه تغییر در زمان و رفتن به گذشته را به چشم خود دیده است اما، اطرافیان‌اش چیزی به یاد نمی‌آورند گویی، این اتفاقات هیچ‌وقت رخ نداده است. از این‌رو اوکابه تصمیم می‌گیرد تمام تلاش خود را انجام بدهد تا به همگان ثابت کند که دیوانه نیست. بلکه دیوانه جلوه دادن خود، صرفا یک سپر برای انجام کارهایی است که انجام می‌دهد.

بحث شخصیت پردازی شد بگذارید نگاهی هم به سایر شخصیت‌ها و دوستان اوکابه رینتارو یا هوئوئین کویوما، دانشمند دیوانه، داشته باشیم. اولین شخصی که با آن برخورد می‌کنید، دخترکی ساده و دوست داشتنی به نام مایورین است که از بچگی با اوکابه بزرگ شده است. وی بیان‌گر خصوصیات و اخلاقیات یک کودک بوده و حال و هوایی متفاوت را به انیمه بخشیده است. مایورین با تمام سادگی‌اش دیالوگ‌هایی را در طول انیمه به زبان می‌آورد که بعضا از حساسیت بالایی برخوردار هستند. در این میان به عنوان شخصیت مکمل، ماکیسه کوریسو را شاهد هستیم که در زمینه‌ی ماشین زمان اطلاعات بسیار زیادی دارد و بعضا یکی از مهره‌های کلیدی انیمه دروازه‌ اشتاینز نیز به حساب می‌آید. دنیای اشتاینز گیت به همین شخصیت‌ها ختم نمی‌شود و شخصیت‌های دیگری نیز پا به دنیای انیمه می‌گذارند. شخصیت‌هایی که کارگردان در ابتدا آن‌ها را به عنوان یک شخص ساده همانند سایر شخصیت‌ها به مخاطب معرفی می‌کند و رفته رفته، آن‌ها را از سایرین جدا کرده و به خوبی روی واقعی آن‌ها را نشان می‌دهد. در حالت کلی انیمه S ei s; Ga e روایت‌گر داستان شخصی است که دوست دارد گذشته را تغییر داده و آینده را ببیند اما، زمانی که به این قابلیت دست پیدا می‌کند، خود را در وضعیت خطرناکی پیدا می‌کند. وضعیتی که آینده مردم را تغییر داده و حال اوکابه وظیفه‌ی خود می‌داند که آن را راست و ریس کند.

انیمه دروازه اشتاینز جز آن دسته از انیمه‌هایی است که با حفظ کردن روی جدی خود، درون مایه‌ای طنزآلود را نیز در اختیار دارد. شوخی‌ها و حرکاتی که شخصیت‌های انیمه انجام می‌دهند، روند تکراری و یکنواخت داستان را از بین می‌برد. برای مثال کل کل‌های اوکابه و ماکیسه یکی از بهترین مواردی است که در اشتاینز گیت شاهد آن خواهید بود و هیچ‌وقت از آن خسته نخواهید شد. جدای از بحث انیمه، اشتاینز گیت دارای یک انیمه مووی است که نگاهی به وقایع پس از داستان انیمه خواهید داشت. همچنین، اگر اهل خواندن رمان هستید، حتما بازی S ei s Ga e 0 را تجربه کنید و دو OVA این انیمه را ببینید. تماشای فیلم S ei s;Ga e: The Movie − Load Regio of Déjà Vu را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دکمه بازگشت به بالا