زندگی نامه هادی چوپان

پادکست زندگینامه هادی چوپان بدنساز

بیوگرافی هادی چوپان (زندگینامه ورزشکاران)

هادی چوپان از 13 سالگی بدنسازی را آغاز کرده است و در سال های اخیر موفق شده به قله های جهانی این ورزش دست پیدا کند. هادی چوپان عضو با سابقه ی تیم ملی ایران است و با این تیم افتخار آفرینی های بزرگ و چشمگیری داشته است. هادی همچنان ساکن شیراز است و در حال حاضر یک باشگاه مجهز بدنسازی را در این شهر مدیریت می کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه هادی چوپان در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی هادی چوپان

متولد چهارم مهرماه سال 1366 در سپیدان شیراز است. هادی در سال های نوجوانی گچکار بوده است و کنار دست برادر بزرگترش حسن کار می کرد. برادری که همیشه استاد و مشوق هادی در مسیر بدنسازی بوده است. هادی چوپان از کودکی گوش هایش ضعیف بود، اما این ضعف هرگز نتوانست مانع رسیدن او به اهداف بزرگش در زندگی شود.

آغاز فعالیت حرفه ای

هادی چوپان 18 سال مستمر در رشته ی بدنسازی فعالیت داشته است. او در این سال ها با شکست ها و پیروزی های بسیاری روبرو شده؛ اما همیشه به یک اصل در زندگی اش اعتقاد داشته است: «هرگز دست از تلاش برندار!» هادی پر تلاش پس از گذشت سه سال از آغاز فعالیت حرفه ای خود به مقام سوم کشور و همچنین قهرمانی استان فارس دست پیدا کرد.

او با 100 کیلوگرم وزن و 167 سانتی متر قامت؛ زنگ خطر را برای حریفان نامدار خود در این رشته به صدا در آورده است. او خود را گرگ ایرانی نامیده؛ و اعتقاد دارد هرگز در برابر زندگی و مشکلات آن رام نخواهد شد. هادی چوپان در سال های اخیر امید اول ایران برای قهرمانی در مسابقات مستر المپیای آمریکا است. امیدی که جامعه بدنسازی تا پیش از آن به مرحوم بیت الله عباس پور داشت. هادی در رابطه با ابعاد بدنش جمله جالبی دارد که بارها آن را تکرار کرده است. «من متر به تنم نمی زنم».

علاقه مندان بدنسازی با کمی جستجوی نام هادی چوپان به زبان انگلیسی، جایگاه او را بهتر درک خواهند کرد. هادی در سال های اخیر بسیار مورد توجه فضای رسانه ای دنیای بدنسازی بوده است. مجله معتبر Ge e a io I o در سال 2017 هادی چوپان را به عنوان مرد سال بدنسازی جهان معرفی کرد. این مجله همچنین مربی هادی؛ هنی رامبد را هم به عنوان مربی سال بدنسازی جهان معرفی نمود.

مسابقات هادی چوپان

هادی چوپان در مسابقات دسته سنگین سن مارینو با شایستگی در جایگاه دوم قرار گرفت. رقیب او که در جایگاه اول قرار گرفت 37 کیلوگرم از او سنگین تر و حدود 20 سانتی متر بلندتر بود! در پایان این مسابقات کای گرین (اسطوره دنیای بدنسازی) به سراغ هادی چوپان آمد و به او گفت: «از ناداوری ها نترس. در دنیای حرفه ای تا زمانی که چهره ای محبوب و مشهور شوی این اتفاق می افتد. حق تو جایگاه نخست بود. اما هنوز چهره ات برای این جایگاه جوان و تازه است. مغرور نشو و ادامه بده.»

او در این مسابقات و با مربیگری هنی رامبد در جایگاه نخست قرار گرفت. در این مسابقات برخی از چهره های شاخص مستر المپیا حضور داشتند. هادی چوپان با این طلا اولین گام را برای مستر المپیا آمریکا 2018 محکم برداشت.

او با قهرمانی در این مسابقات جواز حضور در مستر المپیای آمریکا را کسب کرد. هادی با کسب امتیاز قهرمانی این مسابقات در صدر پر امتیازترین ورودی های مسابقات امسال مستر المپیای آمریکا است.

بیوگرافی علی مبارکی – فوتبالیست

زندگینامه ایوان راکیتیچ – فوتبالیست

زندگینامه عثمان دمبله – فوتبالیست

زندگینامه فیلیپه کوتینیو – فوتبالیست

زندگینامه مارک آندره تراشتگن – دروازه بان

زندگینامه انگولو کانته – فوتبالیست

اصلی ترین رقیب – فلکس لوئیز

هادی چوپان اصلی ترین رقیب فلکس لوئیز قهرمان شش دوره ی مسابقات مستر المپیا آمریکا است. فعالین رشته ی بدنسازی و بسیاری از مربیان برجسته ایرانی اعتقاد دارند، هادی چوپان در صورتی که در آخرین مسابقات مستر المپیا (2017 – آمریکا) امکان حضور داشت؛ قطعا صاحب جایگاه نخست بود و لوئیز را شکست می داد. اتفاقی که متاسفانه با وضع قوانین و شرایط جدید صدور روادید آمریکا و در کنار تمام تلاش ها شکل نگرفت؛ تا حسرت و انتظار برای کسب اولین قهرمانی برای ایران در این مسابقات یک سال دیگر هم ادامه داشته باشد.

هادی پس از این اتفاق ناخوشایند هم دست از تلاش بر نداشت. او می دانست رقیب او در مسابقات کره جنوبی هم حضور دارد. هادی چوپان این بار در کره جنوبی موفق شد در مقابل رقیب اصلی اش حضور پیدا کند. اما با ناداوری جایگاه نخست به لوئیز تعلق گرفت.

مربی های شاخص هادی چوپان

هادی چوپان همیشه از دو مربی خود به طور ویژه یاد می کند و اعتقاد دارد در مسیر این ورزش از آن ها بسیار آموخته است. مربی اول جمشید اوجی است. هادی چوپان در حد فاصل سال های 81 تا 87 با وی تمرین می کرد. دومین مربی اثرگذار در حرفه ی هادی چوپان، علی نعمتی نام داشت. نعمتی از سال 92 تا 96 هادی را تمرین می داد.

هادی این روزها اما به مربی به روز و نامدارتری نیاز دارد. مدیران برنامه هادی «هنی رامبد» را برای او انتخاب کرده اند. این مربی ایرانی الاصل و با ریشه ای از شمال ایران بوده که در حال حاضر در آمریکا اقامت دارد. توافقات اولیه بین آن ها از طریق ایمیل صورت گرفت. هنی رامبد و هادی چوپان به این توافق رسیدند که پس از مسابقات سان مارینو؛ هادی با برنامه جدید و پس از یک دوره استراحت سال جدید میلادی را آغاز کنند. هادی چوپان در سال 2018 به شدت رویای مستر المپیا را در سر می پروراند. انتخاب هنی رامبد نیز در تحقق همین مسیر است. — هنی رامبد در دنیای بدنسازی، یک استاد بی نظیر و خوش نام است. —

مدیران برنامه ی هادی چوپان برادران پارسافر هستند که در حال حاضر در دبی اقامت دارند. حضور برادران پارسافر در کنار هادی چوپان اتفاقات مثبت بسیاری در زندگی حرفه ای او به همراه داشته است. مدیران برنامه هادی تمامی جدول های رقابت سالیانه او را طراحی می کنند، امور روابط عمومی و تبلیغات را بر عهده دارند و موضوعات روادید و مجوزهای حضور هادی چوپان در مسابقات را پیگیری می کنند.

عکس های هادی چوپان

زندگی خصوصی هادی چوپان

هادی یک الگو در زندگی و ورزش دارد: مولا علی ( ع ). او بسیار رک و صادق است و بدون هیچ تعارفی باشگاه خود را بهترین باشگاه ایران می داند. هادی دو فرزند به نام های محمد حافظ و نادیا دارد. وی برعکس بدن عضلانی و درشت خود قلبی مهربان و خوئی آرام دارد. او به شدت عاشق خانواده خود است و آن ها را اصلی ترین دلیل عدم مهاجرتش تا امروز می داند.

هادی بارها به دلیل عدم صدور روادید از مسابقات بزرگی جا مانده است. هادی می گوید اگر روزی از ایران برود تنها به همین دلیل است. او بسیار منش والایی دارد و در مصاحبه هایش بسیار صادقانه گفتگو می کند و لهجه ی شیرین شیرازی دارد. عجیب است که بدانید هادی چوپان همچنان قسط وامی را پرداخت می کند که خرج بدنش کرده است تا بتواند در مسابقات جهانی نماینده ای شایسته برای ایران باشد.        

لیست جوایز و افتخارات هادی چوپان

زندگینامه هادی چوپان؛ از گچ‌کاری تا قهرمانی جهان

تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

هادی چوپان معروف به گرگ ایرانی؛ تنها بدنساز ایرانی است که به مسترالمپیا راه پیدا کرد و موفق به دریافت جوایز متعددی در سطح کشوری و جهانی شد. او که امروزه یکی از اسطوره‌های پرورش اندام جهان است در نوجوانی به دلیل شرایط سخت مالی خانواده‌اش، مشغول گچ‌کاری شد تا بتواند از عهده مخارج زندگی بربیاید.

هادی با وجود تمام سختی‌ها، نمونه بارز شخصی موفق است که توانست از صفر شروع کند و به موفقیت و قهرمانی‌های بسیاری در سطح کشوری و جهانی دست پیدا کند.

در این بخش از زندگینامه افراد موفق قصد داریم زندگینامه هادی چوپان، قهرمان پرورش اندام ایران را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه با ما در سایت جادوی باور همراه باشید.

محتویات

تولد و جوانی هادی چوپان

هادی چوپان متولد ۴ مهر ۱۳۶۶ است. او در روستای اَبنو شهرستان سپیدان در استان فارس، در یک خانواده پرجمعیت ۷ نفره متولد شد.

هادی از سنین نوجوانی در کنار برادر بزرگ‌ترش (حسن) مشغول گچ‌کاری بود؛ تا اینکه در ۱۳ سالگی به اصرار برادرش فعالیت در زمینه‌ ی بدنسازی را شروع کرد.

طبق گفته هادی، برادرش حسن همیشه مشوق او در این راه بوده است و در مسابقات هادی همواره او را حمایت کرده و به او انگیزه داده است.

هادی چوپان همواره اعلام کرده که حضرت علی (ع) الگوی او در زندگی است؛ شاید همین الگوی بی‌نظیرش باعث شده که صداقت او زبانزد همه اطرافیانش باشد.

زندگی شخصی هادی چوپان

هادی چوپان سال‌ها پیش ازدواج کرده است و اکنون دارای دو فرزند است؛ یک دختر به نام نادیا و یک پسر به نام حافظ.

هادی عشق و احترام زیادی برای همسرش قائل است و بارها بر نقش پررنگ او در زندگی تأکید کرده است. به گفته خودش تنها دلیلی که باعث می‌شود او به کشورهای دیگر مهاجرت نکند، خانواده و خصوصاً همسرش هستند.

هادی اکنون ساکن شیراز است و مدیریت یک باشگاه بدنسازی که ادعای می‌کند بهترین باشگاه بدنسازی ایران است برعهده دارد.

شروع فعالیت بدن‌سازی

هادی چوپان در سال ۱۳۸۴ (۳ سال پس از شروع فعالیت حرفه‌ای) توانست قهرمانی بزرگسالان در استان فارس و مقام سوم کشوری را به دست آورد.

او سرانجام پس از چندین سال فعالیت حرفه‌ای در پرورش اندام، از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدنسازی ایران شد.

یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های هادی، گوش‌هایش بود. هادی ضعف شنوایی داشت؛ اما هیچ‌وقت اجازه نداد این ضعف مانع او باشد.

هادی چوپان قبل از شروع فعالیت حرفه‌ای در بدنسازی، مدتی مشغول کشتی و بوکس بود. ضرباتی که در این ورزش‌ها به سرش وارد شد باعث شد شنوایی او ۲۰ درصد کاهش یابد.

مربیان هادی

مهم‌ترین مسابقات هادی چوپان

هادی در مسابقات کشوری، بارها توانست به مقام‌های قهرمانی و نایب‌قهرمانی دست یابد؛ اما او دستاوردهایی بزرگ‌تر از این را می‌طلبید.

سن مارینو

در مسابقات سنگین‌وزن سن مارینو، هادی چوپان توانست به مقام دوم دست پیدا کند.

نکته جالب در مورد قهرمان مسابقات سن مارینو به‌ عنوان رقیب هادی چوپان، این است که ۳۷ کیلوگرم سنگین‌تر از هادی بود.

پس از این مسابقه، کای گرین که یکی از اسطوره‌های بدن‌سازی است، نزد هادی رفت و به او گفت: “از ناداوری‌ها ناامید و دلسرد نشو؛ تا زمانی که بتوانی میان مردم محبوبیت کسب کنی و مشهور شوی این ناداوری‌ها وجود دارد”. او اضافه کرد “شاید هنوز برای اینکه در جایگاه اول قرار بگیری جوانی، اما من می‌دانم که قهرمانی حق تو بود! بنابراین مغرور نشو و ادامه بده تا به حق خود برسی”.

هادی چوپان مستر المپیا

هادی چوپان در مسابقات مستر المپیای پرتغال، با مربیگری هنی رامبد حضور یافت.

در این مسابقات بسیاری از اسطوره‌های مستر المپیا شرکت داشتند؛ اما هادی توانست موفق به کسب مدال طلا شود.

این قهرمانی یکی از بزرگ‌ترین گام‌های او برای قهرمانی‌های بعدی به‌حساب می‌آید. قبل از هادی، تنها بدنساز ایرانی که توانسته بود به مستر المپیا راه پیدا کند، بیت‌ الله عباس‌ پور بود. عباس‌پور در سال ۲۰۱۳ توانست در جایگاه هفدهم این مسابقات قرار بگیرد.

مستر المپیای آماتوری

در این مسابقات که در روسیه برگزار شد، هادی توانست به قهرمانی برسد و حکم ورود خود به مستر المپیای آمریکا را تأیید کند.

لازم به ذکر است که قهرمانی در این مسابقه باعث شد هادی چوپان یکی از پر امتیازترین افراد مسابقات مستر المپیای آمریکا باشد.

مسابقات کره جنوبی

هادی چوپان بنا بر قوانین و روابط ایران و آمریکا، امکان حضور در مستر المپیای ۲۰۱۷ آمریکا را نداشت.

یکی از اصلی‌ترین رقبای هادی، فلکس لوئیز است که توانست در ۶ دوره از مسابقات مستر المپیای آمریکا، موفق به کسب جایگاه قهرمانی شود.

فلکس لوئیز در مسابقات کره جنوبی نیز حضور داشت؛ ازاین‌ رو هادی تمام تلاش خود را کرد تا بتواند در برابر او موفق شود. در این مسابقه، با نا داوری، جایگاه اول به فلکس لوئیز تعلق گرفت.

جوایز و افتخارات هادی چوپان

هادی چوپان از آغاز فعالیت حرفه‌ای خود تا به کنون موفق به دریافت جوایز بسیاری شده است.

قهرمانی‌های متعدد هادی چوپان باعث شده تا او را با نام گرگ ایرانی یا پارسی بشناسند. برخی از مهم‌ترین افتخارات هادی به شرح زیر می‌باشد:

دلیل موفقیت هادی چوپان

هادی چوپان از ابتدای زندگی شرایط مساعدی نداشت؛ فقر مالی او را مجاب کرد که در سنین پایین مشغول کار شود.

او تنها توانست تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه دهد. ناشنوایی ۲۰ درصدی هادی و استفاده از سمعک هم یکی از مشکلات گرگ پارسی بود.

در برابر همه این مشکلات و سختی‌های راه، هادی هیچ‌گاه دست از تلاش نکشید. شاید علاقه زیادی که از کودکی به رونی کلمن و آرنولد داشت اهداف او را شکل داد.

هادی چوپان بارها شکست خورد و به دلیل ناداوری‌ها، حق او پایمال شد؛ اما این شکست‌ها هیچ‌گاه باعث نشد او روحیه خود را از دست دهد.

شکست‌های هادی درواقع گامی فراتر از موفقیت بود؛ زیرا همین شکست‌ها و بی‌عدالتی‌ها موجب شد او با قدرت بیشتری راه خود را ادامه دهد.

پشت این ظاهر تنومند و موفقی که امروز هادی دارد، شکست‌هایی است که هیچ‌گاه قلب رئوف او را ناامید نکرده است. همین امید و پشتکار او درنهایت باعث شده که علاوه بر موفقیت، به محبوبیت میان مردم هم برسد.

مطالب تصادفی

دیدگاه‌ها

8 پاسخ به “زندگینامه هادی چوپان؛ از گچ‌کاری تا قهرمانی جهان”

سلام آقای هادی چوپان باریکلا به غیرتت خیلی دوست دارم مثل تو باشم

هادی جان تو سهراب زمانه ای و افتخار کوروش کبیر زنده باد نام ایران و ایرانی….

این اراده ها و غیرت ها فقط از ایرانی ها سر میزند. مثل شهدای دفاع مقدس. درود بر هادی چوپان، شیعه مولا علی ع

مرد باشرف و باخانواده و اصیل و وطن دوست شمایی اوستا هادی

سلام ؛ هادی جان از اینکه افتخار ایران هستی خوشحالم انشاالله در پناه شاه مردان علی(ع) باشی ؛ خوشبحالت که دل میلیونها ایرانی و بخصوص رهبر عزیزمان حضرت سیدعلی خامنه‌ای را شاد کردی ؛ پایدار و پرتوان در پیشگاه خداوند باشی تا بازهم برای وطنمان افتخار بیافرینی.

درود بر شیراز درود برچوپان

آفرین به هادی چوپان خود ساخته

مرد با شرف و باغیرت ایرانی، هادی چوپان مولا علی یارت بهشت جایگاه اخرتت .ورزشکاران غیرت و مردانگی و وطن دوستی را از هادی چوپان یا دبگیرید . بی شرفی در تاریخ باقی میماند با تف و لعنت و با غیرتی. و مردانگی هم باقی میماند به قهرمانی و درود و سلام و اسطوره بودن . سالم باشی اقای چوپان اسطوره حقیقی

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

شرایط شرکت در مسابقات بدنسازی مستر المپیا چیست؟

از طریق این مقاله از شرایط شرکت در مسابقات بدنسازی مستر المپیا سال 2022 مطلع …

دکمه بازگشت به بالا