تست سوالات آیین نامه 1402 با جواب

آزمون آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ و سوالات – اصلی و رایگان (قبولی 100%)

تست آزمون آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ سایت اصلی نمونه سوالات

تست آزمون آیین نامه اصلی ۱۴۰۲ آنلاین:

تست آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب آنلاین

(همراهان عزیز اگر نمی خواهید هزینه کنید با همین تست های رایگان سایت می توانید قبول شوید بدون مطالعه کتاب راهنمای رانندگی، ولی اگر فایل سوال را می خواهید داشته باشید باید بسته طلایی سوالات آیین نامه را خرید کنید)

تست آزمون نهایی آیین نامه رانندگی

اگر فکر میکنی آماده ای برای آزمون آیین نامه با استفاده از آزمون زیر خودت را محک بزن

آزمون زیر 30 سوال از 1000 سوال را به صورت تصادفی نمایش می دهد (با هر بار شروع آزمون سوالات تغییر میکند)

آزمون آیین نامه با سوالات تصادفی

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان این آزمون 20 دقیقه می باشد

موفق باشید

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

” آزمون آیین نامه با سوالات تصادفی ” احسنت

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

آزمون آنلاین تابلوهای راهنمایی و رانندگی

در این قسمت 4 آزمون آنلاین تابلوهای راهنمایی و رانندگی را قرار دادیم این تست ها از مهمترین سوالات آزمون آیین نامه می باشد.

دانلود سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب پایه سه

کاربران گرامی اگر میخواهید به راحتی در امتحان قبول شوید به شما بسته طلایی را پیشنهاد میکنیم فقط کافیه بسته طلایی نمونه سوالات آیین نامه با جواب را مطالعه کنید

دیگر نیاز به کتاب آیین نامه و یا جزوه های مختلف ندارید فقط با چند ساعت مطالعه بسته طلایی سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب قبولی شما تضمین می شود.

قیمت : 29900 تومان

بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود

توجه داشته باشید که این مجموعه اصل سوالات امتحانی آیین نامه می باشد

همراهان عزیز، با نمونه سوالات آیین نامه رایگانی که قرار دادیم به راحتی می توانید در آزمون راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی ماشین اقدام کنید و قبول شوید. راستی بعضی از کاربرها سوال میکنند که سوالات آیین نامه ۱۴۰۱ با سال ۱۴۰۲ فرق میکنه؟ در جواب باید بگم که تقریبا 10 درصد سوالات تغییر کرده.

سوالهای آیین نامه

سوالهای آیین نامه با جواب (pdf بسته طلایی برگه زرد) را می توانید با کلیک کردن روی گزینه زیر مشاهده کنید. شانس خود را برای قبولی در امتحان رانندگی با این پکیج افزایش دهید. (این نسخه جدید مناسب برای مطالعه آفلاین می باشد)

این اشتباهات نکن:

دانلود نمونه سوالات امتحان آیین نامه اصلی آنلاین

✦نمونه سوالات امتحان آیین نامه اصلی

سوالات امتحان آیین نامه اصلی را فقط از وب سایت های اصلی آموزشگاه های رانندگی دانلود کنید دلیلش را در ادامه توضیح خواهیم داد . راستی پیشنهاد میکنیم حتما توضیحات این صفحه را مطالعه کنید موارد جدیدی را آموزش دادیم .

✦تست آزمون آیین نامه راهنمایی رانندگی:

✦تست آزمون آنلاین آیین نامه 1402:

آزمون آنلاین آیین نامه 1402 ( بیش از 75 آزمون تستی آیین نامه را برای شما عزیزان آماده نمودیم ) این مجموعه دقیقا عین آزمونهای اصلی هستند بدون کوچک ترین تغییر.

✦آزمون آیین نامه رانندگی یکی از مراحل دریافت گواهینامه

آزمون آیین نامه رانندگی یکی ازمراحل در فرایند دریافت گواهینامه رانندگی است. این آزمون شامل سه بخش تئوری ، عملی و آزمایش تخصصی است.

در بخش تئوری ، مهارتهای عمومی و خاص رانندگی به همراه قوانین و مقررات ترافیکی به کاندیداها آموزش داده می‌شود. این بخش از آزمون با استفاده از سوالات چندگزینه‌ای برای ارزیابی دانش و مهارتهای کاندیداها استفاده می‌شود.

✦امتحان آیین نامه رانندگی بدون استرس با نمونه سوالات آیین نامه

مطالعه آیین نامه رانندگی بسیار کاربردی است ولی برای بعضی افراد به دلیل کمبود زمان، مشکل است. دراین شرایط اموزشگاه رانندگی سبقت با ارائه بسته های آموزشی طلایی و نمونه سوالات آیین نامه رایگان آماده است تا به شما کمک کند تا آیین نامه رانندگی را به راحتی یاد بگیرید و به رانندگی امن و مسئولانه دست یابید.

✦آزمون آیین‌نامه اصلی دریافت گواهینامه رانندگی

شامل موارد زیر است:• پاس کردن ازمون نظری و عملی دریافت گواهینامه رانندگی به همراه نمره قبولی• داشتن سن قانونی برای موتورسیکلت، خودروی سواری و خودروی شاسی‌بلند• داشتن مدرک تحصیلی معتبر برای درخواست گواهینامه رانندگی حرفه‌ای• گذراندن آزمون‌های پزشکی مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی• پرداخت هزینه صدور گواهینامه رانندگی به مراجع مربوطه

✦آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی

آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی ، یک سری قوانین و مقررات است که برای آموزش و ارزیابی مهارت های رانندگی در کشور ما تدوین شده است.

این ایین نامه شامل مواردی مانند الزامات سنی، سطح تحصیلات و سایر شرایط لازم برای دریافت گواهینامه رانندگی است . همچنین آیین نامه مشخصات مربوط به آزمون های نظری و عملی رانندگی را نیز شامل می شود.

با این حال آیین نامه راهنمایی و رانندگی تنها بخشی از فرایند دریافت گواهینامه رانندگی است. افراد برای دریافت گواهینامه رانندگی باید در کلاس های آموزشی رانندگی شرکت کرده و بعد از گذراندن آزمون های نظری و عملی می توانند گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنند.

به همین دلیل، رعایت قوانین و مقررات ایین نامه راهنمایی و رانندگی از اهمیت بسیاری برای افرادی که به دنبال دریافت گواهینامه رانندگی هستند برخوردار است.

✦مراحل و مدارک آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی دریافت گواهینامه رانندگی شامل موارد مختلفی از جمله شناسنامه ، کارت ملی ، مدرک تحصیلی ، عکس رنگی ، گواهی پزشکی و مسئولیت نامه می‌باشد. همچنین آیین نامه‌ها ومقررات مختلفی برای دریافت گواهینامه رانندگی در نظر گرفته شده است که باید به طور دقیق رعایت شود.

برای مثال، باید زمان و تاریخ مشخصی برای امتحان نظری و عملی در نظر گرفته شود و همچنین درصورت عدم قبولی در امتحان‌ها، زمان مشخصی برای دوباره شرکت در آن‌ها تعیین می‌گردد.

به طور کلی باید همه مراحل و شرایط مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی را به دقت رعایت کرد تا درانتها بتوان این گواهینامه را به دست آورد.

✦آمادگی برای شرکت در تست آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی

✦موفقیت در تست آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی

به نکات زیر توجه کنید:

✦اهمیت در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی رانندگی با جواب

آیین نامه اصلی رانندگی، یکی از واجب ترین مستنداتی است که برای رانندگان حائز اهمیت است. در این آیین نامه، قوانین و مقررات مربوط به رانندگی و حرکت در جاده‌ها به صورت کامل تشریح شده است.

برای آمادگی برای آزمون رانندگی، داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی رانندگی با جواب، بسیار کلیدی است. با داشتن این نمونه سوالات، رانندگان می‌توانند بهترین آمادگی را برای آزمون رانندگی داشته باشند و به راحتی در آزمون موفق شوند.

✦آیا سوالات آیین نامه اصلی رانندگی به درد آزمون مقدماتی می‌خورد؟

بله، سوالات آیین نامه رانندگی به عنوان یکی از مباحث کلیدی در آزمون های رانندگی مقدماتی مطرح می‌شوند. زیرا آشنایی با قوانین و آیین نامه های رانندگی، یکی از اصولی ترین مسائل برای رانندگی ایمن و موفق است.

بنابراین، آزمون‌های رانندگی معمولاً شامل سؤالاتی از آیین نامه ها و قوانین رانندگی است که در صورت عدم شناخت کامل این مباحث شانس قبولی در آزمون کاهش می‌یابد.

✦روش صحیح مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی رانندگی با جواب

برای مطالعه صحیح نمونه سوالات ابتدا باید به دقت و با تمرکز زیاد سوالات را مطالعه کرده و به تفاصیل جواب‌ها را بررسی کنید. در این روش باید به یاد داشته باشید که مطالعه سریع و عجولانه ممکن است باعث اتلاف زمان و نتایج نامطلوب شود.

روش دیگری که می‌توانید برای مطالعه صحیح نمونه سوالات آیین نامه اصلی رانندگی با جواب استفاده کنید حل کردن سوالات در زمان محدود است. در این روش، باید به مواردی مانند زمان محدود برای حل هر سوال، توانایی تصمیم‌گیری سریع، و دقت در پاسخ‌دهی توجه داشته باشید.

با تمرین در این روش می‌توانید علاوه بر افزایش دقت و تمرکز سرعت و تصمیم‌گیری سریعتری نیز پیدا کنید . به این ترتیب ، مطالعه صحیح نمونه سوالات آیین نامه اصلی رانندگی با جواب ، به شما کمک می‌کند تا آمادگی لازم برای آزمون‌های رانندگی را داشته باشید.

مطالب مرتبط: سوالات آیین نامه موتورسیکلت

سوالات آیین نامه پایه دوم

سوالات بی سوادی رانندگی

دانلود سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب پایه سه

کاربران گرامی اگر میخواهید به راحتی در امتحان قبول شوید به شما بسته طلایی را پیشنهاد میکنیم فقط کافیه بسته طلایی نمونه سوالات آیین نامه با جواب را مطالعه کنید

دیگر نیاز به کتاب آیین نامه و یا جزوه های مختلف ندارید فقط با چند ساعت مطالعه بسته طلایی سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب قبولی شما تضمین می شود.

قیمت : 29900 تومان

بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود

توجه داشته باشید که این مجموعه اصل سوالات امتحانی آیین نامه می باشد

با توجه به این نکات می‌توانید سوالات آیین نامه رانندگی را دانلود کنید و با مطالعه آنها آمادگی خود را برای آزمون آیین نامه رانندگی افزایش دهید .

در اینجا چند منبع معتبر برای دانلود سوالات آیین نامه رانندگی آورده شده است :

همچنین می‌توانید سوالات آیین نامه رانندگی را از مراکز آموزش رانندگی دانلود کنید .

مزایای دانلود سوالات آیین نامه رانندگی

دانلود سوالات آیین نامه رانندگی مزایای زیادی دارد این مزایا عبارتند از :

با دانلود سوالات آیین نامه رانندگی، می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و آمادگی خود را برای آزمون آیین نامه رانندگی افزایش دهید .

نکاتی برای مطالعه سوالات آیین نامه رانندگی

هنگام مطالعه سوالات آیین نامه رانندگی توجه به چند نکته مهم ضروری است این نکات عبارتند از :

با رعایت این نکات می‌توانید به خوبی برای آزمون آیین نامه رانندگی آماده شوید.

در ضمن دوستان بعد از اینکه در آزمون آیین نامه و شهری قبول شدید برای پیگیری گواهینامه از این سایت باید اقدام نمایید.h ps: aja acki g.pos .i

این تست های آنلاین مناسب برای گواهینامه پایه سوم، پایه دوم و اول میباشد

نمونه سوالات آزمون اصلی آیین نامه ۱۴۰۲

کسب نمره قبولی در آزمون اصلی آیین نامه ۱۴۰۲ برای همه افرادی که قصد دارند گواهینامه خود را در هر پایه ای دریافت کنند لازم و ضروری است و متقاضیان حتما باید قبل از شرکت در آزمون عملی این مرحله را پشت سر بگذارند.

اما در نهایت برای قبولی در آزمون نهایی آیین نامه رانندگی چه باید کرد؟ و بهترین راه‌حل جهت قبولی 100% در تست آزمون نهایی آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ چیست؟ یا چگونه می‌توان برای پاسخ دادن به تستها و قبولی در آزمون راهنمایی و رانندگی مهارت و تجربه کافی کسب کرد؟

آزمون آنلاین آیین نامه 1402 چه کاربردی دارد؟

آزمون رانندگی ( همچنین به عنوان امتحان رانندگی یا آزمون راننده شناخته می شود ) روشی است که برای ارزیابی توانایی یک فرد در کار با موتور یا وسیله نقلیه مانند اتومبیل سواری ، موتور سیکلت یا وسیله نقلیه تجاری طراحی شده است.

تست آزمون رانندگی مثل یک شبیه‌ساز آزمون آیین نامه رانندگی عمل می‌کند و آزمونی را برگزار کرده که شامل اصل تستهای آیین نامه است آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی 1402 بوده که شما به عنوان شرکت کننده در آزمون باید در زمان مشخص به این تستها پاسخ دهید .

این نوع آزمون‌ها که به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و سایت‌های بسیاری این خدمت را به صورت رایگان یا در قبال دریافت هزینه کمی برای متقاضیان فراهم می‌کنند .

در صورتی که شما یکی از متقاضیان دریافت گواهینامه هستید و قبولی در تست آزمون نهایی آیین نامه رانندگی برایتان واجب است یا به دلیل سخت و پیچیده شدن تستهای طراحی شده احساس نگرانی می‌کنید ، در این سایت می‌توانید تست آزمون رانندگی 1402 را به صورت کاملا رایگان انجام دهید.

آیا مطالعه کتاب قوانین راهنمایی و رانندگی جهت شرکت در آزمون آنلاین آیین نامه لازم است؟

در کدام سایت‌ها کامل‌ترین و مورد اعتمادترین مجموعه آزمون‌های آیین نامه آنلاین وجود دارد؟

برای نتیجه بهتر و قبولی در آزمون چگونه تست زنی آیین نامه را انجام دهیم؟

برای کسب بهترین نتیجه و قبولی در آزمون اصلی بهتر است برای انجام تست آزمون آنلاین آیین نامه شرایطی مانند امتحان آیین نامه رانندگی فراهم کنید یعنی بدون کمک گرفتن از اطرافیان خود و با توجه معلومات خودتان تستها را در زمان تعیین شده پاسخ دهید تا هنگام آزمون راهنمایی و رانندگی ۱۴۰۲ با کمبود وقت یا مشکل دیگری مواجه نشوید .

در پایان بهتر است سوالاتی را که غلط جواب داده‌اید را بررسی کرده و نکات کلیدی تست را برای مرور دوباره یادداشت کنید تا نمره شما در آزمون اصلی قابل قبول باشد .

آزمون آنلاین آیین نامه سایت سبقت تست زنی آیین نامه

سعی کرد‌یم تمام نکاتی را که از آزمون آنلاین آیین نامه باید بدانید را در این مقاله جمع‌آوری کرده و بیان کنیم تا به همه پرسش‌های شما درباره این مسئله جواب داده و نگرانی‌تان را برطرف کنیم .

این آزمون‌ها علاوه بر این که شما را کاملا آماده قبولی در آزمون می‌کند برای کسب تجربه و مهارت کافی قبل از شرکت در آزمون اصلی نیز به کار می‌رود .

بنابراین می‌توانید به جای مطالعه کتاب یا تست های آزمون آیین نامه رانندگی و به خاطر سپردن جملات طولانی و خسته کننده با زدن تست‌ها در زمان کمی نکات کلیدی را یاد بگیرید .

همچنین انجام این آزمون در شرایط یکسان مانند یک شبیه‌ساز از امتحان آیین نامه اصلی سال ۱۴۰۲ بوده و شما را برای شرکت در آزمون آماده میکنه .

در صورتی که از متقاضیان دریافت انواع گواهینامه هستید و قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی( قبولی 100% ) برایتان مشکل است اکنون با شرکت در آزمون‌های کاملا رایگان این سایت از قبول شدن در آزمون پیش روی خود مطمئن شوید .

آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن و اسفند ماه

دانلود فایل آزمون آیین نامه (جهت دانلود روی گزینه های زیر کلیک کنید)

wo d

آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) رایگان سال 1402

آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) به صورت رایگان برای سال 1402 با پاسخ صحیح فقط از یک سایت معتبر بخواهید خیلی از سایتها ادعا میکنند سوالات جدید را دارند ولی …

موفقیت در آزمون آیین نامه رانندگی (قبولی ۱۰۰٪)

برای موفقیت در آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) راهی ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنید پیش روی شماست. معمولا شرکت در کلاس‌های آموزشی برای کسب اطلاعات و دانش کافی برای قبولی در آزمون کافی نیست. منبعی که برای این آزمون معرفی می‌شود، کتاب آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی است که مطالعه آن نیز بسیار زمانبر و به خاطر سپردن خط به خط قوانین آن نسبتا سخت خواهد بود.

پس راه حال قبولی در آزمون آیین‌نامه چیست؟

قبولی در آزمون به کمک نمونه سوالاتی که برای شما تهیه کرده‌ایم بسیار آسان خواهد بود. شما با دانلود رایگان آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) به تعداد زیادی سوال و جواب مهم و پرتکرار دست پیدا خواهید که مطالعه آزمون و آشنایی با سوالات آن را در زمان بسیار کوتاهی برایتان ممکن خواهد کرد. در ادامه به سوالاتی در این زمینه پاسخ خواهیم داد:

آیا تست‌های آماده آیین‌نامه به روز هستند؟

آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) ۱۴۰۲ را به راحتی می‌توانید با این تست‌ها پشت سر بگذارید. این نمونه سوالات طبق آخرین آزمون‌های برگزار شده جمع‌آوری شده‌اند و می‌توان از آن‌ها به عنوان منبعی جامع و به روز یاد کرد.

تاثیر استفاده از نمونه سوالات در قبولی آیین‌نامه چیست؟

دانلود آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) حتی برای افرادی که کتاب آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی را نیز به طور کامل مطالعه کرده‌اند لازم است. آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) پایه سوم شامل سوالات پرتکراری است که در وهله اول شما را با سبک سوالات تستی آزمون و نوع پرسش‌ها آشنا می‌کند و حتی در صورت وجود سوالات مشابه نیز شما به راحتی قادر به پاسخ‌دهی خواهید بود.

اگر شما کتاب را مطالعه نکرده باشید هم تعداد بسیار زیادی سوال وجود دارد که همگی شامل جواب‌های کامل هستند. با آزمون دادن، بررسی جواب‌های درست و غلط بخش زیادی از اطلاعات مهم کتاب را کسب خواهید کرد. اگر حوصله به خرج دهید و  مبحث سوالاتی که به آن پاسخ غلط دادید را هم مرور کنید، قبولی شما در آزمون آیین‌نامه رانندگی، بدون مطالعه کتاب سنگین آن قطعی خواهد بود.

زمان‌بندی آزمون آیین‌نامه رانندگی

در جلسه امتحان آیین‌نامه رانندگی شما برا پاسخ‌دهی به 30 سوال موجود در آزمون، تنها 20 دقیقه زمان خواهید داشت. کم آوردن وقت، اتفاقیست که برای بسیار از افراد در آزمون پیش می‌آید. برای مدیریت بهینه زمان و پاسخ‌دهی کامل و دقیق به تمام سوالات، نمونه تست آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) که در سایت قرار دارد، به شما کمک خواهد کرد.

این نمونه سوالات برای پاسخ‌دهی فضایی استاندارد و مرتب دارند و لازم است برای پاسخ‌دهی به آن‌ها تنها 20 دقیقه را در نظر داشته باشید. شاید پاسخ‌دهی به هر سوال آیین‌نامه در کمتر از یک دقیقه در امتحانات اول برای شما دشوار باشد، اما پس از استفاده از چند آزمون خواهید دید که به راحتی در عرض 20 دقیقه به تمامی سوالات جواب داده و گاها وقت اضافه هم خواهید داشت.

این مدیریت زمان به چند دلیل اتفاق می‌افتد. اول افزایش دانش شما در رابطه با سوالات آیین‌نامه است و دوم آمادگی شما برای خواندن و پاسخ دادن سریع به سوالات. مطمئنا اگر در آزمون سوالات نمونه سوالات تکرار شود نیز برای پاسخ دادن به آن زمان بسیار کمی را صرف خواهید کرد.

استفاده از نمونه سوالات آیین‌نامه در دستگاه‌های مختلف

شما نمونه‌ سوالات تهیه شده را می‌توانید در فرمت‌های آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪)ios برای گوشی‌های آیفون، در آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪)apk برای گوشی‌های اندرویدی و… استفاده کنید. در آزمون‌های آنلاین، مطالعه سوالات به شکل آنلاین و در بستر اینترنت خواهد بود و اگر آفلاین باشند در قالب پی دی اف و قابل مطالعه در اکثریت دستگاه‌های هوشمند نیز در دسترس خواهند بود.

دانلود سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب پایه سه

کاربران گرامی اگر میخواهید به راحتی در امتحان قبول شوید به شما بسته طلایی را پیشنهاد میکنیم فقط کافیه بسته طلایی نمونه سوالات آیین نامه با جواب را مطالعه کنید

دیگر نیاز به کتاب آیین نامه و یا جزوه های مختلف ندارید فقط با چند ساعت مطالعه بسته طلایی سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب قبولی شما تضمین می شود.

قیمت : 29900 تومان

بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود

توجه داشته باشید که این مجموعه اصل سوالات امتحانی آیین نامه می باشد

بزودی سوالات گواهینامه رانندگی پایه یک (کامیون ها، اتوبوس ها و واگن ها و …) را قرار میدهیم.

راستی کتابچه و دفترچه راهنمای آموزش رانندگی دنده دستی و آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک و آموزش رانندگی لیفتراک در سایت موجود است.

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه سوم:

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی با جواب (اصل سوالات آیین نامه پایه ۳ با چند ساعت مطالعه تضمینی قبولی) در قالب pdf با بالاترین کیفیت از وب سایت آموزشگاه رانندگی سبقت.

سخت ترین سوالات آیین نامه رانندگی

دانلود چند مورد از مهم ترین و سخت ترین نمونه سوالات آیین نامه پایه سه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf

در ادامه سوالات آیین نامه با جواب را قرار دادیم پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید:

بخش اول

دانلود سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب پایه سه

کاربران گرامی اگر میخواهید به راحتی در امتحان قبول شوید به شما بسته طلایی را پیشنهاد میکنیم فقط کافیه بسته طلایی نمونه سوالات آیین نامه با جواب را مطالعه کنید

دیگر نیاز به کتاب آیین نامه و یا جزوه های مختلف ندارید فقط با چند ساعت مطالعه بسته طلایی سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب قبولی شما تضمین می شود.

قیمت : 29900 تومان

بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود

توجه داشته باشید که این مجموعه اصل سوالات امتحانی آیین نامه می باشد

دانلود نمونه سوالات تستی آیین نامه ۱۴۰۲ پایه ۳ با جواب:

جــدیــدتــریــن و کاملترین نمونه سوالات آیین نامه اصلی ۱۴۰۲ پایه سوم pdf با جواب (دقیقا سوالات کارتکس اصلی بدون کوچکترین تغییر) سوالات آیین نامه 1402 رایگان

(همانطور که میدانید امتحان گواهینامه بسیار سخت است و در هر امتحان تعداد انگشت شماری قبول می شوند ولی اصلا نگران نباشید با مطالعه بسته طلایی ما به آسانی قبول خواهید شد)

به راحتی و در کمترین زمان ممکن با دانلود سوال آیین نامه رانندگی پایه 3 با جواب، بدون غلط در امتحان آیین نامه قبول شوید

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

چرا این سوالات را از سایت شما دانلود کنم؟ چون ما آموزشگاه رانندگی داریم دقیقا از همین سوالات (در کل استانها) در امتحان آیین نامه داده میشه.

با مطالعه این مجموعه فوق العاده دیگر نیاز به هیچ کتاب و یا فایل دیگری در امتحان ندارید صد در صد قبولی خود را با نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】 پایه سوم تضمین کنید:

قیمت : 29900 تومان

بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود

توجه داشته باشید که این مجموعه اصل سوالات امتحانی آیین نامه می باشد

بخش دوم

دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه ۳ با جواب رایگان

کاربران گرامی سایت آموزشگاه رانندگی سبقت سوالات آیین نامه اصلی بهمراه پاسخنامه صحیح که در ادامه مطلب قرار میدهیم جزء  پرتکرار ترین سوالات رانندگی می باشد حتما حتما این سوالات را مطالعه کنید چون در روز امتحان آیین نامه این سوالات را در روز امتحان خواهید دید.

نمونه سوال های آیین نامه پایه ۳

1. باید از نوربالا استفاده نمود2. باید تنها از چراغ های جانبی جلو و عقب استفاده نمود3. باید تنها از نور پایین استفاده نمود4. تمام چراغها را باید خاموش نمود

پاسخ ⇦ گزینه 2

1. با رعایت ضوابط و مقررات مجاز است2. ممنوع است3. در مواقع اضطراری مجاز است4. با رعایت نکات ایمنی مجاز است

پاسخ ⇦ گزینه 2

نمونه سوالات آیین نامه با جواب پایه سه

1. رانندگان2. علایم و تابلوها3. استفاده کنندگان از راه4. افراد صلاحیت دار

پاسخ ⇦ گزینه 2

1. کنترل دوره ای تایر زاپاس الزامی می باشد2. عدم نظیم چرخ ها در ساییدگی نامتوازن تایرها مؤثر است3. یکی از نکات در خصوص سیستم ترمز کنترل روغن ترمز است4. در صورتی که باد تایر بیش از حد مجاز باشد سطح اتصال تایر با زمین در بیشترین حد خود قرار می گیرد

پاسخ ⇦ گزینه 4

1. ایست وسیله نقلیه در زمان طولانی بدون حضور راننده2. ایست وسیله نقلیه در زمان کوتاه3. ایست وسیله نقلیه در زمان طولانی با حضور راننده4. ایست وسیله نقلیه برای هر مدت ممنوع

پاسخ ⇦ گزینه 1

1. نگهداشتن پدال ترمز برای روشن شدن چراغ ترمز2. روشن نمودن چراغهای بزرگ با نور بالا3. روشن نگهداشتن چراغهای کوچک جلو و خطر عقب وسیله نقلیه4. روشن نمودن راهنمای سمت راست خودرو

پاسخ ⇦ گزینه 3

600 نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی جدید جدید جدید

1. اطلاع و آگاه سازی سایر کاربران راه و جلوگیری از بروز سانحه و خطر2. اطلاع و آگاه سازی برای ادای احترام به سایر کاربران راه3. برای کاهش شدت تصادفات4. برای کاهش شدت تصادفات و ادای احترام به سایر کاربران راه

پاسخ ⇦ گزینه 1

1. خودروهای سواری2. کامیونها و اتوبوسها3. موتورسیکلت ها و دوچرخه ها4. وسایل نقلیه کشاورزی

پاسخ ⇦ گزینه 3

جدیدترین سوالات اصلی ایین نامه پایه ۳

1. 150متری2. 100 متری3. 50 متری4. سبقت گرفتن در پیچ ها محدودیت ندارد

پاسخ ⇦ گزینه 3

1. فقط عبور مستقیم مجاز2. گردش به چپ ممنوع3. فقط عبور به راست مجاز4. ایست و یا رعایت حق تقدم

پاسخ ⇦ گزینه 4

سخت ترین و مهم ترین سوالات آیین نامه اصلی با جواب:

ما قصد داریم در این مطلب مهم ترین سوالات آیین نامه اصلی با جواب در قالب یک پکیج در اختیار شما قرار دهیم. این فرصت تکرار نشدنی به شما کمک می کند که در مدت زمانی کوتاه به تمامی موارد مورد نیاز برای پاس کردن آزمون آیین نامه رانندگی تسلط پیدا کنید.

در واقع شما با در دست داشتن این سوالات، دیگر نیازی نیست که چندین روز طلایی از زندگی خود را صرف خواندن کتاب یا جزوه آیین نامه کنید. بلکه می توانید تنها در چند ساعت به بهترین شکل ممکن  مطالب مهم و کاربردی آن را فرا بگیرید.

در واقع دیگر فرقی نمی کند که روز آزمون چه نمونه سوالی به شما دهد. چرا که شما توانایی کامل برای جواب دادن به تمامی پرسش ها را دارید!

سوال آیین نامه رانندگی پایه سوم

سوال آیین نامه رانندگی پایه سوم نیازمند گذراندن دو مرحله است که این دو مرحله شامل گذراندن امتحان اصلی آیین نامه و سپس امتحان عملی است.

نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب پایه سوم

اما چگونه می توان به سوالات گواهینامه رانندگی ۱۴۰۲ با جواب دسترسی پیدا کرد؟ بهترین منابع برای نمونه سوالات گواهینامه پایه سوم کدامند؟

آیا منبع معتبری برای سوالات آیین نامه پایه سوم با جواب وجود دارد؟

اگر شما نیز به دنبال بهترین منابع برای نمونه سوالات آیین نامه با جواب هستید و می خواهید اطلاعات لازم را در خصوص این امتحان داشته باشید تا با چالش های مختلف هنگام گذراندن این امتحان روبرو نشوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ضرورت داشتن مجموعه نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان

بسیاری از افراد بر این باورند که برای قبولی در امتحان باید تایم زیادی را به مطالعه اختصاص دهند و بدون مطالعه زیاد امکان قبولی در این امتحان را ندارند.

اما جالب است بدانید که بسیاری از افراد تنها با داشتن سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان با تمرین و خواندن همین سوالات به راحتی در امتحان قبول می شوند.

اما چگونه می توان مطمئن شد که تنها نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی پایه سوم برای قبولی در این امتحان کافیست؟

پاسخ این سوال کاملاً مشهود و واضح است. از آنجا که امتحان سال های زیادی است که برگزار می شود، مربیان و افسران با تجربه و متخصصان این حوزه کاملاً با روند طراحی و سبک سوالات این امتحان و اینکه مباحث پرتکرار در هر امتحان کدامند آشنایی دارند.

ما با بررسی دقیق این سوالات در سال های مختلف به این جمع بندی رسیدیم که هرساله با حجم قابل توجهی از سوالات تکراری مواجه می شویم که افراد تنها با خواندن نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان می توانند امتحان اصلی آیین نامه را به راحتی پشت سر بگذارند.

پکیج طلایی سوالات آیین نامه پایه ۳ 

ما در این صفحه برای شما سوالات آیین نامه با جواب ۱۴۰۲ را به صورت کامل جمع آوری کرده ایم تا به راحتی و بدون اتلاف وقت بتوانید به بهترین سوالات آیین نامه با جواب دسترسی داشته باشید.

روند دانلود سوالات آیین نامه پایه سوم با جواب

طبق بررسی های اخیر در خصوص سوالات آیین نامه اصلی با جواب مشاهده می شود که در ابتدا سوالاتی با نکات و مضمون یکسان مشاهده می شود و تنها کافیست که به درک درست از یک سوال و نکات آن برسید، آنگاه به راحتی می توانید آن را به سایر بخش ها و سوالات دیگر تعمیم دهید.

بعد از گذراندن این سوالات که در ابتدای امتحان ها مشاهده شده است، بیش از 70 درصد سوالات هر ساله کپی بوده و تنها جای سوالات یا گزینه های آن ها جا به جا شده است.

از آنجا که بانک سوالات رانندگی محدود است و سوالات آیین نامه رانندگی مرتباً تکرار می شود کار شما بسیار ساده است؛ شما به راحتی می توانید تنها با دانلود رایگان سوالات آیین نامه رانندگی که در اینجا برای شما قرار داده ایم شاهد قبولی خود در این امتحان باشید.

چگونه به مجموعه سوال آیین نامه رانندگی پایه ۳ اعتماد کنیم؟

از آنجا که امروزه سایت های زیادی اقدام به بارگذاری فایل های مختلف امتحان رانندگی تحت عنوان سوال آیین نامه رانندگی پایه سوم می کنند افراد دچار سردرگمی می شوند که به کدام منابع می توانند اعتماد کنند؟

پیشنهاد ما به شما این است که برای دانلود نمونه سوال آیین نامه از وب سایت های معتبر اقدام به دریافت این نمونه سوالات کنید که صحت پاسخ نامه و استاندارد سوالات آن ها توسط افسران با تجربه تایید شده باشد.

زیرا در صورت مغایرت نمونه سوالات و پاسخ اشتباه به سوالات به صورت ناخودآگاه ذهن شما دچار چالش می شود و حتی اگر به پاسخنامه درست سوالات دسترسی پیدا کنید به سختی می توانید پاسخ غلط را از ذهن خود پاک کنید.

قبولی در امتحان تنها با سوالات آیین نامه اصلی ۱۴۰۲ پایه ۳

سایت های مختلف روش های مطالعه گوناگونی را برای قبولی در امتحان ارائه می دهند اما به روش درست کدام است؟ ما در زیر به شما براساس تایمی که در اختیار دارید روش مطالعه صحیح را آموزش می دهیم:

عکس های قسمتی از سوالات آیین نامه پایه سوم بهمراه جواب:

سوالات متداول درباره نمونه سوالات آیین نامه پایه ۳:

????️ نمونه سوالات آیین نامه پایه ۳ را چگونه می توانم دانلود کنم؟

برای دانلود کامل سوالات آیین نامه با فرمت پی دی اف باید از همین صفحه بسته طلایی را مطالعه کنید ما قبولی شما را با این مجموعه تضمین میکنیم.

????️ در صورت نداشتن وقت کافی کدام سوالات آیین نامه پایه ۳ مناسب ترند؟

اگر شما نیز به دلیل مشغله کاری نمی توانید زمان زیادی را به مطالعه برای امتحان اختصاص دهید بهترین روش استفاده از بانک نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf است که براساس آخرین امتحان های سال های اخیر طبقه بندی شده اند.

????️ تعداد سوالات آیین نامه پایه ۳ چقدر است؟

تعداد سوالات آیین نامه در امتحان آیین نامه 30 سوال به شما داده می شود و 20 دقیقه زمان دارید تا به سوالات پاسخ دهید.

????️ آیا تمام نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی پایه سوم در اختیار ما قرار می گیرد؟

بله ما در این وب سایت تست و سوالات گواهینامه رانندگی را مطابق با آخرین و به روزترین تغییرات با پاسخنامه در اختیار شما قرار می دهیم تا با خواندن این پکیج طلایی با روش های گفته شده به راحتی در امتحان قبول شوید.

????️ آیا قبولی در امتحان آیین نامه سخت است؟

نه اصلا

اگر شما چند ساعت وقت بزارید و بسته طلایی سوالات آیین نامه و یا امتحان های آیین نامه سایت سبقت را مطالعه کنید به راحتی قبول خواهید شد.

????️ آیا باید کتاب آیین نامه را مطالعه کنم؟

نیازی به مطالعه کتاب آیین نامه نیست ولی برای محکم کاری بخش تابلوهای راهنمایی و رانندگی را مطالعه کنید.

????️ آیا سوالات آیین نامه کشوری است؟

بله سوالات آیین نامه سراسری می باشد و در تمام استانها سوالات مشابه می باشد.

سوالات امتحان در تمام شهرها و استان ها یکی هستند آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، کرج، ایلام، بوشهر، تهران ، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی ، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان ، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه ، کهگیلویه وبویراحمد، گلستان ، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان، یزد و …

چند مورد از مهمترین سوالات آیین نامه با جواب:

1- اگر این کار با رعایت ضوابط و مقررات باشد، مجاز است.

2- خیر، ممنوع است.

3- اگر موقعیت ضروری باشد مانعی ندارد.

4- اگر نکات ایمنی رعایت شود مجاز است.

پاسخ: گزینه 2

1- استفاده از نور بالا

2- استفاده از چراغ‌های جانبی جلو و عقب

3- استفاده از نور پایین

4- خاموش بودن تمام چراغ‌ها

پاسخ: گزینه 2

1- کنترل تایر زاپاس به صورت دوره‌ای اهمیت دارد.

2- تنظیم  نبودن چرخ‌ها در ساییدگی نامتوازن تایرها موثر است.

3- کنترل روغن ترمز در خصوص سیستم ترمز اهمیت دارد.

4- اگر باد تایر بیش از حد مجاز باشد، بیشترین سطح اتصال تایر با زمین را شاهد خواهیم بود.

پاسخ: گزینه 4

1- برای روشن شدن چراغ ترمز، پدال ترمز را نگه داشت.

2- چراغ‌های بزرگ با نور بالا را روشن کرد.

3- چراغ‌های کوچک جلو و چراغ خطر عقب را روشن کرد.

4- راهنمای سمت راست خودرو را روشن کرد.

پاسخ: گزینه 3

1- 150 متری

2- 100 متری

3- 50 متری

4- ممنوعیتی برای سبقت در پیج وجود ندارد.

پاسخ: گزینه 3

1- راحتی راننده را تامین می‌کند.

2- قدرت و شتاب خودرو را کنترل می‌کند.

3- تعادل و پایداری خودرو را حین عبور از پستی و بلندی‌ها حفظ می‌کند.

4- مانع واژگونی خودرو حین گذر از پیج تند می‌شود.

پاسخ: گزینه 2

1- خودروی سواری

2- اتوبوس و کامیون

3- دوچرخه و موتورسیکلت

4- وسایل نقلیه کشاورزی

پاسخ: گزینه 3

1- فقط عبور مستقیم مجاز

2- گردش به چپ ممنوع

3- فقط عبور به سمت راست مجاز

4- ایست و یا رعایت حق تقدم

پاسخ: گزینه 4

1- تقدم با وسیله‌ای است که از راه اصلی عبور می‌کند.

2- تقدم با وسیله‌ای است که از راه فرعی عبور می‌کند.

3- تقدم با وسیله‌ای است که به سمت راست می‌گردد.

4- تقدم با وسیله‌ای است که در طرف راست وسیله دیگر قرار می‌گیرد.

پاسخ: گزینه 1

1- توقف کامل پشت خط حین چراغ قرمز

2- انتظار تا زمان روشن شدن چراغ سبز و تخلیه تقاطع

3- گردش با احتیاط به راست در صورت خلوت بودن تقاطع

4- ممنوع بودن عبور از چراغ قرمز

پاسخ: گزینه 3

1- تخمین زدن مسافت خودروی در حالت حرکت با وسیله نقلیه جلویی

2- تعیین آثار ناشی از تصادف

3- بررسی صحت کار موتور خودرو

4- حساب زمان چراغ راهنمایی چهارراه

پاسخ: گزینه 1

1- تمام شدن صفحه کلاج

2- خراب بودن جعبه دنده

3- بالانس نبودن چرخ‌ها

4- کم بودن سطح سوخت

پاسخ: گزینه 3

1- اگزوز

2- گیربکس

3- دیفرانسیل

4- موتور

پاسخ: گزینه 4

1- با سرعت کم و با احتیاط از تقاطع عبور کرد.

2- با احتیاط عبور کرد.

3- با احتیاط و بدون کاهش سرعت از تقاطع عبور کرد.

4- پس از ایست عبور کرد.

پاسخ: گزینه 4

1- وسیله‌ای که در طرف راست قرار دارد.

2- وسیله‌ای که به سمت راست می‌گردد.

3- وسیله‌ای که در مسیر مجاز و به شکل مستقیم حرکت می‌کند.

4- وسیله‌ای که به سمت چپ می‌گردد.

پاسخ: گزینه 3

1- جلوگیری از تصادف با کنار رفتن از سر راه کامیون‌های بزرگ

2- سبقت گرفتن از وسایل دیگر با حداکثر سرعت مجاز در آن باند

3- در صورت داشتن سرعت بالاتر از 130 کیلومتر در ساعت

4- امکان استفاده از این باند وجود ندارد.

پاسخ: گزینه 2

1- اگر کمربند بسته نشده باشد، فعال شدن کیسه هوا نتایج مخربی خواهد داشت.

2- اگر خودرو کیسه هوا داشته باشد، نیازی به بستن کمربند ایمنی نیست.

3- ایربگ یا همان کیسه هوا از تکنولوژی‌های پیشرفته در حوزه ایمنی خودرو است.

4- حین تصادف و ایجاد ضربه، کیسه هوا در کسری از ثانیه باز خواهد شد.

پاسخ: گزینه 2

1- نشانی از هشدار جهت تغییر رنگ چراغ از سبز به قرمز

2- لزوم کاهش سرعت خودرو جهت ایست آرام پشت خط توقف

3- ادامه دادن حرکت در صورتی که قبل از زرد شدن چراغ از تقاطع عبور کرده‌اید.

4- ادامه به حرکت و عبور از تقاطع با احتیاط و هشداری برای تغییر رنگ قرمز به سبز

پاسخ: گزینه 4

1- چشمک‌زن زرد

2- چشمک زن قرمز

3- چشمک‌زن قرمز برای ایست

4- چشمک‌زن زرد برای عبور

پاسخ: گزینه 1

1- 100

2- 95

3- 60

4- 85

پاسخ: گزینه 3

1- نگه داشتن دست راست به سمت پایین

2- نگه داشتن دست چپ به سمت بالا

3- نگه داشتن دست چپ به شکل افقی

4- حرکت دادن دست چپ به طور افقی از بالا به پایین

پاسخ: گزینه 4

1- تمرکز داشتن در رانندگی

2- تشخیص حوادث غیر منتظره

3- تشخیص حوادث حادثه‌ساز

4- کاهش توجه به رانندگی و سرعت تصمیم‌گیری

پاسخ: گزینه 4

1- سه

2- پنج

3- دو

4- چهار

پاسخ: گزینه 2

1- توقف در همان محل

2- توقف در خط توقف اضطراری

3- توقف در خطوط عبوری آزادراه

4- گزینه اول و سوم

پاسخ: گزینه 2

1- صرفا روغن‌کاری قطعات

2- خنک کردن قطعات

3- کمک به خنک‌کاری و روانکاری قطعات

4- مانع ورود گرد و غبار به موتور

پاسخ: گزینه 3

1- در تاریکی هوا

2- زیاد بودن سرعت خودروی سبقت‌گیرنده

3- در هوای برفی یا بارانی

4- هیچ کدام

پاسخ: گزینه 4

1- تنها در صورت خلوت بودن تقاطع

2- در صورت چشمک‌زن بودن چراغ

3- این کار ممنوع است.

4- در صورت یک‌طرفه بودن مسیر

پاسخ: گزینه 3

1- حرکت بین خطوط ترافیک

2- تخطی از محدودیت‌های سرعت در راه‌ها

3- رعایت قوانین مرتبط با سرعت

4- رعایت سرعت مجاز در رانندگی

پاسخ: گزینه 2

1- 120

2- 100

3- 110

4- 95

پاسخ: گزینه 4

1- استاندارد نبودن جاده

2- داشتن شعاع دید کم

3- وجود عابر پیاده یا دوچرخه‌سوار در جاده

4- همه موارد

پاسخ: گزینه 4

1- سرعتی – قدرتی

2- اولیه – ثانویه

3- قدرتی – سرعتی

4- ثانویه – اولیه

پاسخ: گزینه 4

1- اگر چراغ راهنما بزند و علامت بدهد ایرادی ندارد.

2- این کار ممنوع است.

3- اگر گردش به چپ کند مجاز است.

4- اگر حق تقدم رعایت شود مجاز است.

پاسخ: گزینه 2

1- مشکلی در حرکت با دنده خلاص در سرازیری وجود ندارد.

2- حرکت وسایل نقلیه دیگر در پوشش وسایل نقلیه امدادی ممنوع است.

3- عبور وسایل نقلیه از روی لوله‌های آب آتش‌نشانی در خیابان‌ها بلامانع است.

4- رانندگی با وسیله‌ای که بیش از ظرفیتش بار یا مسافر دارد بلامانع است.

پاسخ: گزینه 2

1- سبقت اتوبوس و کامیون در معابر برون شهری

2- فاصله پنجاه متری قبل و بعد پیج

3- سبقت از وسایل در حال سبقت (جز راه‌های دارای سه خط عبور)

4- پیچ‌های تند و سربالایی با میدان دید کم

پاسخ: گزینه 1

1- آلودگی هوا ناشی از کارخانجات

2- آلودگی هوا ناشی از منابع خانگی

3- آلودگی شنیداری

4- آلودگی هوا ناشی از وسایل نقلیه موتوری

پاسخ: گزینه 4

1- بررسی فشار خون

2- باز کردن راه تنفسی و حفظ گردش خون

3- بلند کردن دست‌ها

4- نشاندن ایشان روی صندلی

پاسخ: گزینه 2

1- جلوگیری از لغزش و حفظ فرمان‌پذیری خودرو

2- بیشتر کردن قدرت و سرعت خودرو

3- کم کردن مصرف سوخت

4- کاهش استهلاک تایرها

پاسخ: گزینه 1

1- همزمان روشن کردن چراغ‌های کوچک و بزرگ

2- کوتاه بوق زدن حین سبقت

3- کاهش سرعت در شرایطی که خودرویی با نور بالا از روبه‌رو نزدیک می‌شود

4- روشن کردن چراغ مه‌شکن حین ریزش

پاسخ: گزینه 2

1- معاینه فنی خودرو

2- تنظیم کردن آینه‌ها

3- بررسی سلامت فنی خودرو

4- تنظیم کردن صندلی

پاسخ: گزینه 4

1- پیشی گرفتن یا همان جلو افتادن از خودرو در حالت حرکت در همان مسیر

2- حرکت کردن جلوی خودرو دیگر

3- حرکت کردن جلوی خودروهای دیگر در جهت مسیر

4- جلو افتادن از خودروی دیگر با حرکت در لاین مخالف

پاسخ: گزینه 1

1- جاده با آسفالت زبر

2- جاده با شرایط مطلوب ولی خشک

3- جاده‌های سنگلاخی

4- جاده با شرایط نامطلوب و قیرآلود

پاسخ: گزینه 4

1- وسیله‌ای که مسیر عبورش بسته شده

2- وسیله که مسیر عبورش باز اما دارای موانع ثابت است.

3- وسیله‌ای که مسیر عبورش باز یا سهم عبور بیشتری دارد.

4- وسیله‌ای که مسیر عبورش باز یا سهم عبور کمتری دارد.

پاسخ: گزینه 3

1- محل حادثه را امن کردن

2- کمک‌های اولیه را ارائه دادن

3- موقعیت را ارزیابی کردن

4- کمک درخواست کردن

پاسخ: گزینه 3

1- اگر برای دید بیشتر اشخاص و اشیا باشد مجاز

2-این کار مجاز است.

3- اگر با مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح باشد مجاز است.

4- تحت هر شرایطی حتی با مجوز هم ممنوع است.

پاسخ: گزینه 3

1- وسیله نقلیه طولانی مدت و بدون حضور راننده بایستد.

2- وسیله نقلیه در زمان کوتاه بایستد.

3- وسیله نقلیه طولانی مدت و با حضور راننده بایستد.

4- ایستادن وسیله نقلیه برای هر زمانی ممنوع است.

پاسخ: گزینه 1

1- اصطکاک میان تایر و سطح راه کم می‌شود.

2- احتمال آسیب به تایرها زیاد می‌شود.

3- خودرو در سطوح خیس یا مرطوب سر می‌خورد.

4- همه موارد

پاسخ: گزینه 4

1- 50

2- 60

3- 70

4- 85

پاسخ: گزینه 1

1- جاده استاندارد و هوای خشک

2- شرایط کولاک، هوای بارانی و مه‌گرفتگی

3- جاده استاندارد، هوای بارانی و مه‌گرفتگی

4- جاده با دست‌انداز و چاله، هوای بارانی

پاسخ: گزینه 1

1- سرعت را کم کند و در صورت لزوم جهت عبور احشام بایستد.

2- با سرعت از محل عبور کند.

3- از توقف پرهیز کند.

4- با چراغ و بوق زدن، گله یا رمه را متوجه سازد.

پاسخ: گزینه 1

1- توقف جهت استراحت

2- افزایش ظرفیت و خطی کمکی برای تردد

3- پیوستن به جریان ترافیک با تغییر سرعت

4- جهت توقف اضطراری

پاسخ: گزینه 4

1- فیلتر روغن

2- در مخزن روغن

3- سیم یا همان گیج روغن

4- پمپ روغن

پاسخ: گزینه 3

1- کاهش مقاومت شیشه در برخوردها

2- کاهش دید

3- خراب شدن برف پاک‌کن‌ها

4- همه موارد

پاسخ: گزینه 2

1- از سلامت خود مراقبت کنید.

2- وسیله نقلیه حادثه ساز را خاموش کنید.

3- مصدومین را از محل حادثه دور کنید.

4- مصدومین گیر افتاده در آتش را نجات دهید.

پاسخ: گزینه 4

1- تنها در صورتی که راه خشک باشد

2- تحت هیچ شرایطی مجاز نیست

3- در صورتی که جاده یخ‌زده و برقی نباشد.

4- مورد اول و سوم

پاسخ: گزینه 2

1- کلاج

2- میل لنگ

3- گیربکس

4- دیفرانسیل

پاسخ: گزینه 2

1- مسافت واکنش

2- مسافت توقف

3- مسافت ترمز

4- مسافت اضطراری

پاسخ: گزینه 3

1- سریعا به مصدومین کمک شود

2- سریعا محل حادثه جمع شود

3- استفاده از روش کم‌خطر در امدادرسانی

4- بیرون کشیدن سریع مصدوم از داخل خودرو

پاسخ: گزینه 3

1- جلو

2- عقب

3- سمت چپ

4- سمت راست

پاسخ: گزینه 2

1- زمان ترمز

2- مسافت توقف

3- مسافت ترمز

4- زمان واکنش

پاسخ: گزینه 4

1- استفاده در مراسم‌های شادی

2- جهت اخطار دادن به خودروهای جلویی

3- در راستای آگاه‌سازی سایر کاربران راه و جلوگیری از بروز سوانح

4- همه موارد

پاسخ: گزینه 3

1- دستکاری سیستم تعلیق با هدف کاهش ارتفاع خودرو

2- تنظیم دقیق آینه‌ها

3- کاهش سرعت خودرو

4- برداشتن آینه وسط

پاسخ: گزینه 2

1- پای راست، پای چپ

2- پای چپ، پای راست

3- دست راست، پای چپ

4- دست چپ، پای چپ

پاسخ: گزینه 2

1- میزان دید، ابعاد لاستیک و مسافت ترمز

2- زمان واکنش، طول خودرو و مسافت ترمز

3- زمان واکنش، طول خودرو و سرعت خودرو

4- زمان واکنش، مسافت توقف و مسافت ترمز

پاسخ: گزینه 3

1- استرداد

2- انقضاء

3- توقیف

4- ابطال

پاسخ: گزینه 4

1- بله این کار مجاز است.

2- در صورت رعایت احتیاط مجاز است.

3- خیر این کار ممنوع است.

4- در صورت بی‌خطر بودن مجاز است.

پاسخ: گزینه 3

1- رانندگی با سرعت مطمئنه

2- تنظیم نکردن موتور و احتراق ناقص در سیلندرها

3- حرکت در شب

4- رانندگی در نواحی سردسیر

پاسخ: گزینه 2

1- جلوگیری از ورود بخارهای بنزین به فضای آزاد

2- افزایش قدرت ترمزگیری

3- بهبود فرمان‌پذیری

4- اعلام خرابی سیستم کیسه هوا

پاسخ: گزینه 1

1- لامپ‌ها می‌سوزد.

2- شدت روشنایی کاهش می‌یابد.

3- نور بالا از کار می‌افتد.

4- چراغ‌های راهنما از کار می‌افتد.

پاسخ: گزینه 2

1- با افراد پیاده

2- با وسیله‌ای که در مسیر مجاز حرکت می‌کند.

3- وسیله‌ای که سرعت بالا دارد.

4- وسیله‌ای که در مسیر مستقیم در حال حرکت است.

پاسخ: گزینه 1

1- پمپ روغن

2- کلاج

3- ترموستات

4- دیفرانسیل

پاسخ: گزینه 3

1- باید بلافاصله وسیله نقلیه را از محل تصادف دور کند.

2- باید بلافاصه وسیله نقلیه را در محل تصادف متوقف کند.

3- سایر رانندگان را با نصب علائم ایمنی از وقوع تصادف آگاه سازد.

4- گزینه دو و سه صحیح است.

پاسخ: گزینه 4

1- ممنوعیت پارک در خطوط شطرنجی داخل تقاطع

2- ممنوعیت پارک در حریم تقاطع‌ها و گذرگاه‌های عابر پیاده

3- بلامانع بودن پارک در محلی که مانع استفاده سایرین از راه نباشد

4- بلامانع بودن پارک در مقابل درب ورودی ساختمان‌ها و منازل

پاسخ: گزینه 4

1- سیستم تعلیق

2- تسمه پروانه

3- دینام

4- فن

پاسخ: گزینه 3

1- داشتن شتاب کافی برای سبقت از کامیون طویل در پیج

2- ممنوعیت سبقت گرفتن از خودروهای طویل

3- جهت قرارگیری در نقطه کور

4- جهت اطلاع از موقعیت جلوی کامیون و عدم قرارگیری در نقطه کور

پاسخ: گزینه 4

با آزمونهایی که در این صفحه قرار دادیم به راحتی قبول خواهید شد.

بله، تمامی سوالات موجود در سایت، واقعی بوده و هیچ سوال اضافه، متفرقه، گمراه کننده و ساختگی در فایل پی دی اف وجود ندارد. قبولی شما پس از مطالعه پی دی اف سوالات آیین نامه، تضمین شده است.

سوالات اصلی آزمون گواهینامه رانندگی امسال در سایت ما موجود است. این سوالات اصلی هستند و جواب کامل همه آنها نیز در پاسخ نامه موجود است.

خیر. شما پس از دانلود پی دی اف سوالات، می توانید آنها را روی انواع موبایل اندروید یا آیفون، تبلت، کامپیوتر و لپ تاپ باز کرده و مطالعه نمایید. در عین حال به خاطر آنکه سرعت عمل شما در مطالعه بیشتر شود، علاوه بر عکس تمامی سوالات، محتوای تایپ شده آنها نیز در اختیار شما قرار داده می شود.

شما می توانید از همین صفحه، فایل پی دی اف آزمون گواهینامه رانندگی را دانلود کنید. در عین حال امکان دانلود قسمتی از سوالات آیین نامه نیز وجود دارد تا با محتوای این pdf بیشتر آشنا شوید.

اگر بارها در آزمون آیین نامه رد شده اید، مشغله کاری دارید، برای خواندن کتاب وقت کافی ندارید، استرس گرفته اید و نمی دانید که چه حجمی از کتاب را باید بخوانید، کافیست به بانک نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی مراجعه کرده و pdf سوالات را همراه با جواب دانلود کنید. این سوالات براساس آخرین امتحان های آیین نامه چند سال اخیر گردآوری شده اند و در شانس قبولی شما تاثیر چشمگیری دارند.

در تست آیین نامه پایه ۳ باید به 30 سوال تستی در مدت زمان 20 دقیقه جواب بدهید. تمامی سوالات به صورت تستی است و پاسخنامه به صورت جداگانه در اختیار شما قرار می گیرد. شما پس از خواندن سوال باید بین 4 گزینه مطرح شده، جواب صحیح را انتخاب کرده و در پاسخنامه تیک بزنید.

بله، پکیج طلایی سوالات آیین نامه اصلی همراه با پاسخ نامه است. این پاسخ ها با توجه به آخرین تغییرات، به روزرسانی شده و آماده دانلود کردن هستند.

اصلا اینطور نیست. برای قبولی صددرصدی کافیست سوالات پکیج طلایی را با پاسخنامه مطالعه کرده و با خیال راحت در آزمون شرکت کنید. برای تسلط بیشتر و کسب نمره کامل، پیشنهاد می کنیم که این سوالات را چند بار مرور کرده و آنها را کامل یاد بگیرید.

قیمت : 29900 تومان

بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود

توجه داشته باشید که این مجموعه اصل سوالات امتحانی آیین نامه می باشد

بخش سوم

کاربران عزیز در ادامه تستهای سخت را قرار دادیم این تستها فوق العاده هستش حتما مطالعه کنید.

نتیجه گیری

دانلود سوالات آیین نامه رانندگی یکی از راه‌های خوب برای آمادگی برای آزمون آیین نامه رانندگی است. با دانلود سوالات آیین نامه رانندگی، می‌توانید به خوبی این قوانین و مقررات را یاد بگیرید و آمادگی خود را برای آزمون افزایش دهید.

فهرست مطالب:

نوشته‌های تازه

سوالات آیین نامه موتورسیکلت

شماره تماس: 09037206579

فقط در تلگرام پیام دهید

ایدی تلگرام h ps: .memohamamadia efeh

✅آزمون آیین نامه اصلی سال ۱۴۰۲

⭐️به وب سایت تست درایو خوش آمدید⭐️

سوالات آیین نامه اصلی (قبولی ۱۰۰٪) برای افراد مختلف دانلود رایگان، در درجه ی اول با هدف افزایش اطلاعات و دانش آنها در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی و سپس موفقیت آنها در آزمون آیین نامه رانندگی  اصلی (قبولی ۱۰۰٪) ارائه می شود. نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب شامل بخش های فنی، فرهنگ رانندگی، تابلوها وعلائم راهنمایی و رانندگی می شود. استفاده از آزمون های آیین نامه اصلی آنلاین قبولی شما را در آزمون آیین نامه اصلی ۱۰۰% تضمین می کند. توجه داشته باشید آزمون های آیین نامه اصلی شامل ۴۴ آزمون می باشد و پیشنهاد ما به شما برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست تمامی آزمون هاست.

????هدف تست داریو???? آموزش رانندگی و ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه راهنمایی و رانندگی در سال ۱۴۰۲ با جدیدترین آزمون های اصلی، سوالات فنی آیین نامه رانندگی و سوالات فرهنگ رانندگی جهت بالا بردن سطح آمادگی هنرجویان در آزمون آیین نامه رانندگی می باشد.

آزمون آیین نامه اصلی ۱

آزمون آیین نامه اصلی ۲

آزمون آیین نامه اصلی ۳

آزمون آیین نامه اصلی ۴

آزمون آیین نامه اصلی ۵

آزمون آیین نامه اصلی ۶

آزمون آیین نامه اصلی ۷

آزمون آیین نامه اصلی ۸

آزمون آیین نامه اصلی ۹

آزمون آیین نامه اصلی ۱۰

آزمون آیین نامه اصلی ۱۱

آزمون آیین نامه اصلی ۱۲

آزمون آیین نامه اصلی ۱۳

آزمون آیین نامه اصلی ۱۴

آزمون آیین نامه اصلی ۱۵

آزمون آیین نامه اصلی ۱۶

آزمون آیین نامه اصلی۱۷

آزمون آیین نامه اصلی ۱۸

آزمون آیین نامه اصلی ۱۹

آزمون آیین نامه اصلی ۲۰

آزمون آیین نامه اصلی ۲۱

آزمون آیین نامه اصلی ۲۲

آزمون آیین نامه اصلی ۲۳

آزمون آیین نامه اصلی ۲۴

آزمون آیین نامه اصلی ۲۵

آزمون آیین نامه اصلی ۲۶

آزمون آیین نامه اصلی ۲۷

آزمون آیین نامه اصلی ۲۸

آزمون آیین نامه اصلی ۲۹

آزمون آیین نامه اصلی ۳۰

آزمون آیین نامه اصلی ۳۱

آزمون آیین نامه اصلی ۳۲

آزمون آیین نامه اصلی ۳۳

آزمون آیین نامه اصلی ۳۴

آزمون آیین نامه اصلی ۳۵

آزمون آیین نامه اصلی ۳۶

آزمون آیین نامه اصلی۳۷

آزمون آیین نامه اصلی ۳۸

آزمون آیین نامه اصلی ۳۹

آزمون آیین نامه اصلی ۴۰

آزمون آیین نامه اصلی ۴۱

آزمون آیین نامه اصلی ۴۲

آزمون آیین نامه اصلی ۴۳

آزمون آیین نامه اصلی ۴۴

آزمون آیین نامه اصلی ۴۵ به زودی

✅آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی

⭐️فیلم آموزش روش تست زدن آزمون های آیین نامه بخش اصلی تست درایو⭐️

هنرجوی گرامی قبل از اقدام جهت تست آزمون های آنلاین آیین نامه اصلی (تست درایو) حتما فیلم آموزش روش تست زدن آزمون ها و چگونگی مشاهده پاسخ های درست و نادرست و همچنین کارنامه را مشاهده نمایید.

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آیین نامه رانندگی، مجموعه ای از دستورات، قوانین و مقررات است که به منظور افزایش ایمنی در جاده ها و خیابان ها و کاهش تصادفات و حوادث رانندگی وضع شده اند. آموزش صحیح به افرادی که متقاضی دریافت انواع گواهینامه رانندگی با خودرو و ماشین های سنگین هستند امری ضروری است و اجرای دقیق آن بر عهده مؤسسات آموزشی معتبر می باشد.

آزمون آیین نامه اصلی شامل بخش ها و مفاهیم متعددی است که به صورت مدون و کامل در کتاب راهنمای دریافت گواهینامه درج شده است. آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی، قوانین ترافیکی و نحوه رانندگی ایمن با خودرو، آشنایی با سیستم های فنی یک خودرو، روش های تعمیرات و نگهداری قطعات خودرو و سایر موارد فرهنگ سازی رانندگی و حقوق شهروندی، مهم ترین سرفصل های آموزشی برای تست آیین نامه اصلی هستند.

امتحان آیین نامه اصلی دریافت گواهینامه رانندگی شامل چه موارد است؟

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آزمون آیین نامه اصلی که متقاضیان دریافت گواهینامه باید در آن قبول شوند شامل موارد و اصطلاحاتی است که در حوزه ترافیک مطرح می شود و یک راننده برای رانندگی با وسایل نقلیه باید بر آن ها به خوبی مسلط باشد. سوالاتی که در این قسمت مطرح می شوند اکثراً شامل آشنایی با تابلوهای راهنمایی و رانندگی و اصطلاحات تخصصی راه و جاده هستند. به طور مثال، راه های فرعی و اصلی، تابلوها و علائم خطر و احتیاط، انواع علائمی که در کنار خیابان ها و جاده ها یا مسیر پیاده روها نصب می شوند و آشنایی با انواع وسایل نقلیه و تقدم عبور هر یک از آن ها در موقعیت های مختلف، تنها بخشی از مهم ترین موارد تست آیین نامه اصلی هستند.

خط کشی مسیرها در آزمون آیین نامه اصلی چه معنایی دارند؟ 

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

خط کشی راه ها در خیابان ها و جاده ها به منظور سهولت عبور و مرور وسایل نقلیه و آگاه ساختن رانندگان و عابرین پیاده از وضعیت راه ها اجرا می شود. در آزمون آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی، خط کشی های متفاوتی برای متقاضی بیان می شوند که کاربر باید به خوبی به آن ها پاسخ دهد. موارد فوق در آزمون آیین نامه اصلی آنلاین نیز مطرح هستند و نوع آزمون در تعداد و مفهوم سوالات نقشی نخواهد داشت. خط کشی ممتد طولی در سوالات آیین نامه اصلی به معنای عدم مجوز عبور راننده از روی خط است. خطوط منقطع در راه ها به معنای اجازه عبور وسیله نقلیه از روی خطوط و با رعایت حق تقدم می باشد. این خطوط در برخی از موقعیت ها به حالت مورب و منقطع هستند؛ در این وضعیت، اتومبیل و وسایل نقلیه می توانند در راستای خط کشی در کنار جاده یا خیابان توقف کنند. در برخی مکان ها و یا جاده های فرعی و اصلی در هنگام تغییر مسیر عبور، یک فلش در جهت جاده رسم شده است که راهنمای رانندگان به شمار می رود.

بهترین راه آمادگی برای شرکت در تست آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی چیست؟

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

یکی از ساده ترین روش هایی که هر فرد متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی می تواند برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی آن را اجرا کند، دریافت نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان است. برای دریافت فایل سوالات، وب سایت هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و تمام سوال هایی که ممکن است در آزمون اصلی آیین نامه مطرح شوند را در فضای اینترنت منتشر می سازند. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که دریافت و دانلود سوالات آیین نامه اصلی چه فایده ای دارد؟! اما تجربه ثابت کرده است هر ساله تعداد زیادی آزمون آیین نامه اصلی در کشور برگزار می شود که سوالات این آزمون، هر ساله تکرار می شوند. به طور قطع مطالعه سوالات سال های قبل می تواند کمک زیادی به متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی کند.

✅نکات مهم برای موفقیت در تست آیین نامه اصلی چیست؟

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

بهترین راه برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، شرکت در آزمون های مرحله و به ویژه آزمون آیین نامه اصلی آنلاین است. اگر در یک آزمون ۳۰ سوالی آیین نامه رانندگی شرکت کنید و سپس در پایان آزمون نتایج را ثبت کنید به راحتی می توانید نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید. به طور مثال، ممکن است در سوالات مربوط به تابلوهای راهنمایی و رانندگی و یا مقررات ایمنی و ترافیک یا در سوالات مربوط به بخش فنی دچار مشکل باشید. در این صورت به راحتی با آزمون های آنلاین می توانید آن ها را برطرف کنید.

یکی دیگر از راه های موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، مطالعه کتاب مخصوص آزمون و قوانین رانندگی است. البته باید این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که استفاده از کتاب و منابع متنی آزمون آیین نامه یا دریافت و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی حتماً مطابق با آخرین تغییرات سال صورت گیرد و منابع و مطالب به روز و جدید باشند.

تست آیین نامه اصلی شامل تعدادی سوال فنی و کاربردی است. حدود ۷ سوال از کل سوالات این آزمون مربوط به بخش فنی خودروها است. پیشنهاد می کنیم حداقل یک هفته زودتر از روز آزمون، شروع به مطالعه منابع و سوالات پر تکرار سال های قبل کنید. ترس و استرس روز آزمون آیین نامه اصلی عامل اصلی عدم موفقیت شرکت کنندگان در آزمون است. این حالت به ویژه برای جوان ترها که دارای حداقل سن دریافت گواهینامه رانندگی هستند، بیشتر صدق می کند. بنابراین غلبه بر استرس و نگرانی های روز امتحان می تواند موجب موفقیت کاربر در اولین آزمون باشد.

سوالات آیین نامه سرهنگ

⭐️قبولی در آزمون آیین نامه با نمونه سوالات آیین نامه اصلی طبقه‌بندی شده

زمانی که به دنبال اخذ گواهی‌نامه می‌روید اولین قدم طی کردن مرحله آزمون آیین نامه مقدماتی است. این آزمون توسط افسر انجام نمی‌شود و در خود آموزشگاه و توسط مربیان آموزشگاه برگزار می‌شود. پس از طی کردن کلاس‌های عملی باید در آزمون آیین نامه اصلی شرکت کنید و پس از آن نیز آزمون عملی را تجربه خواهید کرد. برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی نیاز دارید بیش از ۱۰ نمونه سوال را پیش از آزمون در اختیار داشته باشید. سوالات آیین نامه اصلی با جواب نیز به شما کمک خواهد کرد تا با نکات سوالات آشنا شوید و به مرور اشکالات شما به صفر می‌رسد. با توجه به تکراری بودن سوالات هر ساله آیین نامه می‌توانید با مرور نمونه سوالات اصلی قبولی خود را تضمین کنید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی فنی در بخش سوالات آیین نامه مقدماتی غایب است سوالات آیین نامه اصلی فنی بخشی از سوالات است که تمرکز خود را بر مسائل کاربردی فنی ماشین قرار داده است. این بخش از سوالات آیین نامه اصلی فنی مربوط به هر آن‌چیزیی می‌شود که یک راننده موظف است از ماشین و رانندگی بداند. بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی خیلی وارد مباحث تخصصی نمی‌شود اما تمامی آنچه لازم دارید به عنوان راننده بدانید را پوشش می‌دهد. به دلیل زمان ناکافی برای مطالعه منابع بخش فنی ماشین، در اختیار داشتن سوالات آیین نامه اصلی به شما کمک خواهد کرد.

⭐️اهمیت در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب می‌دانید که پیش از آزمون اصلی آزمون مقدماتی را گذرانده‌اید و می‌دانید که پس از آزمون اصلی بخش عملی خواهد بود. بین این دو آزمون نیز زمان کوتاهی است که بیش‌تر تمرکز خود را بر یادگیری عملی رانندگی قرار داده‌اید. بنابراین وقت کافی برای مطالعه سوالات آیین نامه اصلی نخواهید داشت. علاوه بر این بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی در آزمون مقدماتی اعمال نشده و در واقع شما پیش از این با این بخش سوالات آشنایی چندانی نداشته‌اید. از طرف دیگر سوالات آیین نامه اصلی نسبت به مقدماتی تعداد سوالات سخت بالاتری دارد و مهم است که از پیش چنین آزمون ‌هایی را بررسی کرده باشید.

❓آیا سوالات آیین نامه اصلی به درد آزمون مقدماتی می‌خورد؟

سال‌ها تجربه افسران و مربیان مجرب ما در حوزه آموزش آیین نامه نشان داده است که زمان ناکافی برای آزمون اصلی دردسر ساز است و افرادی که برای آیین نامه مقدماتی بیش‌تر مطالعه داشته‌اند، هم استرس کم‌تری تجربه خواهند کرد و هم می‌توانند بیش‌تر انرژی خود را برای آزمون عملی بگذارند. بنابراین در صورتی که برای آزمون مقدماتی مطالعه می‌کنید شدیدا توصیه می‌کنیم که تمامی نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را مطالعه کنید. ما سوالات آیین نامه اصلی pdf در یک فایل برای هر آزمون در اختیار شما قرار می‌دهیم. با بررسی این سوالات هم برای آزمون مقدماتی آماده خواهید شد و هم خیالتان از بابت آزمون اصلی راحت می‌شود. با این کار فقط لازم است که برای آزمون اصلی بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی را مرور کنید.

سوالات آیین نامه اصلی

✅بررسی سوالات آیین نامه اصلی به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد شرکت در هر آزمونی تا حدودی استرس‌زا است و داشتن استرس در مورد امتحان امری طبیعیست. اما افرادی هستند که این استرس را بیش‌از حد تجربه می‌کنند. افرادی که در مواجه با هر آزمون آنقدر مضطرب خواهند شد که تمامی آنچه در ذهنشان بوده فراموش می‌شود. در این موارد مشکل استرس امتحان حاد است و باید برای رفع آن اقدام کرد. یکی بهترین راه‌حل‌ها عادی کردن شرکت در امتحان است. ما سوالات آیین نامه اصلی رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهیم و هر چند بار که بخواهید می‌توانید در این آزمون ‌ها شرکت کنید. آنقدر این کار را تمرین کنید تا شرکت در آزمون برایتان عادی شود. سعی کنید شرایط آزمون را در خانه شبیه سازی کنید. بدون شک در خانه استرس کم‌تری دارید و آزمون آزمایشی نمی‌تواند تمام فشارهای سر جلسه اصلی را برای شما تداعی کند اما در صورتی که نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بارها و بارها مرور کنید، در شرایطی که زمان را در نظر گرفته‌اید و خیلی جدی آزمون ‌ها را بررسی میکنید تا حدودی می‌تواند شرایط آزمون را برایتان شبیه سازی کند و این شبیه سازی به مرور و و با تکرار به کاهش استرس شما کمک بزرگی خواهد کرد. به طور کلی هر چقدر که تسلط شما بر سوالات آیین نامه اصلی بیش‌تر باشد و بیش‌تر در آزمون ‌های آزمایشی شرکت‌ کرده باشید استرس شما کمتر است.

✅روش صحیح مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

اولین سوالی که هنرجویان خواهند داشت آن است که چگونه نمونه سوالات آیین نامه اصلی را مطالعه کنند. بهترین شیوه برای مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی که در اختیار شما قرار می‌دهیم آن است که در قدم اول هر سوال را مطالعه کنید و با توجه به آگاهی‌های خود پاسخ دهید. هر آزمون را کامل پاسخ دهید. اگر یک سوال را بلد نیستید آزمون را متوقف نکنید. تصور کنید که سر جلسه امتحان هستید و روی هر سوال انرژی و وقت بگذارید و با تمرکز به سوالات پاسخ دهید. هر آزمون که تمام می‌شود به فاصله یک ساعت نوبت به بررسی پاسخ سوالات می‌رسد. هر سوالی که پاسخ دادید حتی اگر پاسخ درست داده باشید بهتر است بخش نکته مربوط به آن سوال را بیابید و یادداشت کنید. سوالاتی که پاسخ اشتباه داده‌اید را جداگانه یادداشت کنید. در مرور بعدی روزهای آینده دوباره سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید را بررسی کنید. سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید آنقدر مرور کنید که در چند نوبت پاسخ درست بدهید و نکات آن در ذهنتان ثبت شود. هر روز یک یا دو آزمون را به همین شیوه بررسی کنید. هر آزمون نکاتی دارد، آنها را یادداشت کنید. پس از آزمون ششم به وضوح متوجه خواهید شد که نکات سوالات تکراری است. پس از آزمون دهم حتی سوالات و گزینه‌ها تکراری خواهد بود. این اتفاقی است که با کمی تمرین صبر قطعا تجربه خواهید کرد.

سوال آیین نامه اصلی

اگر سال‌هاست که در هیچ آزمونی شرکت نکردید به نمونه سوالات آیین نامه اصلی نیاز پیدا می‌کنید دریافت گواهی نامه پس از سن ۱۸ سال ممکن است. اما بسیاری از افراد در سنین بالا به دنبال اخذ گواهی نامه می‌روند، در شرایطی که مدت‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکرده‌اند و عادت به درس خواندن مدت‌هاست از شما دور شده، در این شرایط شرکت در آزمون‌‌های آزمایشی آیین نامه و در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی به شدت لازم است. به مرور با بررسی این سوالات در شرایط درس خواندن و آزمون قرار می‌گیرید و از پس این چالش به راحتی برمی‌آیید. سوالات آیین نامه اصلی را می‌توان در چهار دسته تقسیم بندی کرد

⭐️سوالات مفهومی ⭐️سوالات حفظی ⭐️سوالات تحلیلی ⭐️سوالات تجربی

✅سوالات آیین نامه اصلی – مفهمومی دسته اول سوالات مفهومی از آن دسته سوالات است که شما با دانش مربوط به رانندگی خود به آن پاسخ می‌دهید. این سوالات می‌تواند در هر زمینه‌ای طرح شود. از فهم شما نسبت به قوانین آیین نامه بیشترین موارد سوالات طرح می‌شود. اهمیت این سوالات به گزینه‌های شک برانگیزی است که پرسیده می‌شود. شاید شما حتی دقیق قانون مربوط به سوالی که طرح شده را بدانید اما نتوانید بین دو گزینه پاسخ سوال مورد نظر را تشخیص دهید. زیرا در حین خوانش قانون به نکته مطرح شده در سوال توجه نکرده‌اید. تنها راهی که به شما می‌آموزد از چه زاویه به متون آیین نامه نگاه کنید بررسی نمونه سوالات آیین نامه اصلی است که شیوه طرح سوالات را به شما نشان می‎‌دهد.

✅سوالات آیین نامه اصلی – حفظی بخش حفظی سوالات به تکنیک و فهم خاصی نیاز ندارد. کافیست پیش از آزمون دو یا سه بار نکته مربوط را خوانده باشید. اگر قوانین و تابلوها در ذهنتان باشد مشکلی در پاسخ دادن به سوالات حفظی پیدا نخواهید کرد اما این داستان زمانی است که زمان مطالعه از آزمون دور نباشد. طبیعی است که حافظه‌تان برای مدت طولاتی نمی‌تواند موارد مربوط به حفظیات آیین‌نامه را در خود نگه دارد. چاره چیست؟ تکرار . تکرار بهترین راه برای ماندگاری موارد حفظی در ذهن است. اگر یک هفته سوالات آیین‌نامه را بررسی کنید متوجه خواهید شد موارد حفظی در ذهن تثبیت شده است. سوالات آیین نامه اصلی در بخش حفظی در بخش تابلوها بیش‌تر خود را نشان میدهد و حافظه تصویری با تکرار می‌تواند این موارد را برای مدت طولانی در خود نگه‌دارد.

سوالات آیین نامه نهایی

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تحلیلی شاید به نظر بسیاری از هنرجویان بخش سوالات تحلیلی سخت‌ترین بخش سوالات باشد. اما واقعیت این است که از نظر حجم، مطالبی که برای پاسخ به سوالات تحلیلی لازم دارید بسیار کم است. اما باید بتوانید سر جلسه امتحان تمرکز خود را حفظ کنید. اگر نمی‌توانید سر جلسه مباحث تحلیلی را بررسی کنید و استرس و فشار آزمون این اجازه را به شما نمی‌دهد تنها راهی که پیش پای شماست بررسی چندباره تمامی سوالات تحلیلی پیش از آزمون است. نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان در اختیار شماست. تمامی سوالاتی بخش تحلیلی که بیش‌تر مربوط به سوالات حق تقدم و بخشی هم در مورد تحلیل شرایط و حوادث است. بارها این سوالات را حل کنید تا سر جلسه آزمون نیاز به تحلیل بیش‌تر نداشته باشد. البته این دسته از سوالات برای کسانی که سر آزمون بر خود مسلط هستند ایده‌ال است. بدون آنکه جزئیات را حفظ کنند و تمامی مفاهیم را در ذهن داشته باشند تنها با دانستن کلیات تمامی این سوالات امکان پاسخگویی دارد. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی می‌توانید با این سبک سوالات آشنا شوید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تجربی سوالات تجربی منظور سوالاتی است که در حین یادگیری رانندگی به صورت عملی با پاسخ آنها آشنا می‌شوید. این بخش سوالات بدون آنکه مطالعه داشته باشید تنها از طریق تجربیات اصولی رانندگی امکان پاسخ خواهد داشت. در واقع اگر حتی آیین نامه را مطالعه نکرده باشید اما رانندگی کرده باشید می‌توانید این سوالات را پاسخ دهید اما اغلب افرادی که به دنبال گواهی نامه هستند از نظر تجربه رانندگی وضعیت ضعیفی دارند. به همین دلیل سوالات آیین نامه اصلی در بخش سوالات تجربی به شما کمک خواهد کرد تا توجه‌تان به نکات عملی جلب شود. در حین آموزش عملی رانندگی نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf را در تلفن هوشند یا تبلت خود داشته باشید و هر جایی که در مترو و اتوبوس و وقت‌های اضافه این فایل‌ها را مرور کنید. زمانی که برای آموزش عملی می‌روید به نکات مطرح شده در آیین نامه بیش‌تر دقت کنید. به این ترتیب می‌توانید مفاهیمی که قابل لمس هستند را به صورت عملی به کار ببرید تا تا ابد در ذهنتان جای بگیرد.

⛔️به هر نمونه‌ای از سوالات آیین نامه اصلی اعتماد نکنید متاسفانه افراد غیر متخصص و سود جو اقدام به انتشار نسخه‌هایی از سوالات آیین نامه اصلی کردند که پاسخ‌نامه اشتباه دارد. برای هنرجویان تشخیص اشتباه بودن پاسخ‌ها سخت است و بالاخره زمانی متوجه می‌شوند که مفاهیم غلط در ذهنشان شکل گرفته است. بلد نبودن مطلب بسیار بهتر از اشتباه یادگرفتن است و تغییر این ذهنیت اشتباه دشوار خواهد بود. انتشار غیر مسؤلانه سوالات آیین نامه اصلی بدون نظارت مربیان و افسران با تجربه کار بسیار اشتباهی است که برخی وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند و هنر جویان را به اشتباه می‌اندازند. به شما توصیه می‌کنیم منابع سوالات آیین نامه اصلی را از وب سایت‌های معتبر تهیه کنید. تیم تخصصی ما سال‌هاست که در زمینه تدریس به هنرجویان سابقه دارد و جزئیات آزمون آیین نامه و سوالات آن‌را می‌داند. ما به شما اطمینان می‌دهیم که حرفه‌ای‌ترین سوالات را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

⏳اگر زمان کمی تا آزمون مانده شانس خود را امتحان کنید بسیاری از هنرجویان ما تا روزهای آخر قبل از آزمون هیچ مطالعه‌ای نداشتند و از قبولی ناامید بودند. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی که ما در اختیارشان گذاشتیم روزهای آخر را به بررسی نمونه سوالات آیین نامه پرداختند و با حل کردن تعداد زیادی از آزمون ‌ها و بررسی پاسخ‌نامه‌ای که در اختیارشان قرار گرفت توانستند به راحتی آزمون آیین نامه اصلی را پشت سر بگذارند. واقعیت این است که سوالات آیین نامه اصلی هر ساله تقریبا مشابه است و داشتن نمونه سوالات متعدد می‌تواند تمرین بسیار خوبی پیش از آزمون باشد. بنابراین حتی اگر تا روزهای آخر مطالعه نداشتید به ما اعتماد کنید و نمونه سوالاتی که در اختیارتان می‌گذاریم را با دقت مرور کنید. موفقیت دور از دسترس نیست.

۱۰ نکته طلایی برای قبولی در آزمون شهری پیشنهاد تست درایو

هنرجوی گرامی بعد از قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست درایو برای شما هنرجوی گرامی و قبولی در ازمون افسر ۱۰ نکته طلایی از نکات بسیار مهم آزمون شهری مانند: روش صحیح پارک دوبل، قلق گیری کلاچ، رفع استرس در آزمون عملی رانندگی، اشتباهات آزمون عملی رانندگی، راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی و …جهت آمادگی هرچه بیشتر شما در روز آزمون شهری رانندگی آماده نموده است. با مطلالعه این ده روش دیگر نگران آزمون عملی رانندگی نخواهید بود.

تست درایوینگ

نمونه سوالات آیین نامه ۴۵ آزمون آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ (رایگان)

آزمون رانندگی با جواب

مهم ترین و سخت ترین تست آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) نمونه سوالات آیین نامه رانندگی با جواب

با سایت تست درایوینگ به راحتی در آزمون آیین نامه ۱۴۰۲ اصلی قبول خواهید شد سوالات (آزمون هایی که قرار دادیم ۱۰۰ در ۱۰۰ تضمینی هستند)

این مجموعه دقیقا سوالات اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی هستش بدون کوچکترین تغییر

برای شرکت در جدیدترین آزمون راهنمایی و رانندگی روی آزمونهای زیر کلیک کنید (اول در آزمونهای زیر شرکت کنید بعد باقی موارد)   آزمون آیین نامه اصلی شماره 36 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 36 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال بر اساس آیین نامه راهنمایی رانندگی ایستادن ممنوع همان ……………. است. توقف ممنوع توقف مطلقا ممنوع توقف ایست وسیله نقلیه در زمان کوتاه صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال کدام یک از موارد زیر باید قبل از شروع حرکت مورد بازبینی قرار گیرد ؟ بوق- چراغ -آینه ها- ترمز-شیشه ها – تایر ها – میزان اب رادیاتور چراغ ها -بوق- گاز-برف پاکن- کلاچ ترمز ها-کلاچ-آیینه ها -چراغ ها -بوق چراغ ها-بوق -شیشه ها – گاز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال در بزرگراه های درون شهری حداکثر سرعت چند کیلومتر در ساعت است ؟ 110 120 100 95 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال از چند متری بعد از پیچ ها سبقت گرفتن آزاد است؟ 30 متری 50 متری 20 متری 100متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال قبل از شروع حرکت باید کدام یک از چراغ های خودرو مورد بازبینی قرار بگیرد؟ چراغ جلو -چراغ عقب-چراغ ABS-چراغ راهنما چراغ جلو -چراغ عقب – چراغ راهنما درصورت کثیف بودن چراغ جلو -چراغ خطر -چراغ دنده عقب-چراغ های راهنما گزینه 2 و 3 صحیح است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال در آزاد راه های برون شهری حداقل سرعت چند کیلومتر در ساعت است؟ 95 80 70 65 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال لرزش غربیلک فرمان میتواند ناشی از کدام نقص باشد؟ پایین بودن سطح سوخت بالانس نبودن چرخ ها خرابی جعبه دنده تمام شدن صفحه کلاچ صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال به عقب راندن وسیله نقلیه در بزرگ راه ها …. ممنوع است مجاز است با کمک دیگران مجاز است هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال در هنگام رانندگی و مشاهده چراغ چشمک زن قرمز چه اقدامی باید انجام داد؟ ایست و عبور عبور از تقاطع باسرعت کم و احتیاط کامل عبور از تقاطع با سرعت زیاد عبور با احتیاط صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال دور زدن از چند متری پیچ ها ممنوع است؟ 100 متری 150 متری 200 متری 50 متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال ترمز دستی معمولا …….عمل میکند. فقط بر چرخ های عقب فقط بر چرخ های سمت چپ فقط بر چرخ های سمت راست فقط بر چرخ های جلو صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال به عقب راندن وسیله نقلیه در آزاد راه ها …… مجاز است با کمک دیگران مجاز است با سرعت پایین مجاز است ممنوع است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال وظیفه کدام قطعه جلوگیری از ورود بخار های بنزین به هوا است؟ سنسور اکسیژن مافلر کنیستر کاتالیست صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال شست شو وسایل نقلیه در راهها ………. مجاز است ممنوع است باعث سد راه و ایجاد خطر و انحراف وسایل نقلیه از مسیر حرکت میشود موارد 2 و 3 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 15 از 30 15. سوال علائم اگاه سازی برای سبقت در هنگام شب چیست ؟ استفاده از بوق بلند به طور متناوب استفاده از بوق کوتاه تبدیل و تعویض نور چراغ بالا و پایین به همراه چراغ راهنما هیچکدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال سبقت از طرف راست وسیله نقلیه ای که درحال گردش به چپ میباشد …….. ممنوع است مجاز است در هنگام روز مجاز است در هنگام شب مجاز است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال سطح روغن موتور را با چه وسیله ای میتوان کنترل نمود فیلتر روغن در مخزن روغن سیم روغن (گیج روغن) پمپ روغن صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال علت سر خوردن خودرو در شرایط یخ بندان کدام عامل میباشد؟ اصطکاک کم تایر باسطح جاده اصطکاک زیاد تایر با سطح جاده ضعیف عمل کردن ترمز ها هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال در چه فاصله ای از اطراف چراغ های راهنمایی و رانندگی توقف ممنوع میباشد ؟ 50 20 30 15 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال در جاده اصلی در روز حداکثر سرعت چند کیلومتر در ساعت است ؟ 95 85 60 75 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال در چند متری طونل ها سبقت گرفتن ممنوع ؟ 50 100 150 200 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال در راههای یک طرفه حرکت بر خلاف مسیر تعیین شده ….. ممنوع است برای گردش به چپ آزاد است با رعایت حق تقدم مجاز است بادادن علامت و زدن چراغ راهنما مانعی ندارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال در راههای کوهستانی که در آنها عبور از کنار وسایل نقلیه طرف مقابل غیر ممکن و مشکل می باشد حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که …… در جهت سربالایی حرکت می کنند در جهت سرازیری حرکت میکنند در حال سبقت در سرازیری است ممنوع می باشد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال رانندگان هنگام روبه رو شدن با وسایل نقلیه ای که در جهت مخالف حرکت میکنند حداقل از چند متری از چراغ عبور نور پایین استفاده می نمایند؟ 150 متر 50 متر 100 متر 70 متر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال وظیفه کدام قطعه ممانعت از ورود گرد و غبار و دیگر ذرات معلق به داخل موتور میباشند؟ فیلتر روغن فیلتر هوا فن فیلتر سوخت صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال کدام یک از موارد زیر جز نیاز های حیاتی مصدوم میباشد؟ بسته بودن راه تنفس -عدم وجود خون ریزی باز بودن راه تنفس-گردش خون مناسب – تنفس به اندازه کافی خونریزی شدید -گردش خون مناسب -باز بودن راه تنفس هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال پر باد بودن تایر خودرو میتواند باعث بروز کدام یک از موارد زیر شود ؟ فرمان پذیری خودرورا کاهش داده و باعث ایجاد خطر میگردد باعث سر خوردن لاستیک در حین ترمز در سرعت های زیر 50 کیلوتر در ساعت میشود باعث افزایش مصرف سوخت در سرعت های زیر 50 کیلومتر در ساعت میشود باعث فرسایش تایر در سرعت های بالای 50 کیلومتر خواهد شد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال در برخورد راه اصلی با فرعی حق تقدم عبور با وسیله ای است که ……. از راه فرعی عبور میکند از راه اصلی عبور میکند به سمت راست گردش میکنند به سمت چپ گردش میکنند صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال در ارزیابی مصدومین کدام یک از مصدومین را باید در اولویته انجام کمک های اولیه قرار داد؟ کودکان مصدومینی که از سن بالاتری نسبت به سایرین برخوردارند مصدومینی که آسیب های آنها بسیار شدید است نظیر سوختگی ها یا زخم های وسیع مصدومینی که آسیب های آنها کمتر است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال هدف از …….…. تسلط کامل پاها و دست ها وبر تجهیزات کنترلی همچون پدال ها اهرم ها و غربیلک فرمان میباشد تنظیم صندلی سلامت فنی تنظیم آیینه ها همه ی موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 896, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u067eu0627u06ccu0627u0646 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 2959: ype:si gle,id:2959,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2960: ype:si gle,id:2960,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2961: ype:si gle,id:2961,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2962: ype:si gle,id:2962,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2963: ype:si gle,id:2963,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2964: ype:si gle,id:2964,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2965: ype:si gle,id:2965,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2966: ype:si gle,id:2966,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2967: ype:si gle,id:2967,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2968: ype:si gle,id:2968,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2969: ype:si gle,id:2969,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2970: ype:si gle,id:2970,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,2971: ype:si gle,id:2971,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2972: ype:si gle,id:2972,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,2973: ype:si gle,id:2973,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2974: ype:si gle,id:2974,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2975: ype:si gle,id:2975,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2976: ype:si gle,id:2976,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2977: ype:si gle,id:2977,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,2978: ype:si gle,id:2978,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2979: ype:si gle,id:2979,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2980: ype:si gle,id:2980,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2981: ype:si gle,id:2981,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2982: ype:si gle,id:2982,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2983: ype:si gle,id:2983,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2984: ype:si gle,id:2984,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2985: ype:si gle,id:2985,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2986: ype:si gle,id:2986,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2987: ype:si gle,id:2987,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2988: ype:si gle,id:2988,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 37 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 37 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال رنگ نارنجی در علائم به چه معناست؟ منع کننده یا ایست هشدارهای عمومی راهنما برای مناطق تفریحی راهنما برای مناطق اداری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال حداکثر سرعت وانت بار در آزادراهها چقدر است؟ 95 90 120 100 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال نقطه کور موتورسیکلت کجاست ؟ سمت چپ سمت راست نقطه کور ندارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال حداکثر سرعت در جاده های اصلی(روز) چقدر است؟ 120 125 95 100 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال گیج روغن هرچند وقت یکبار باید چک شود؟ هرهفته ای 1 بار هرسال سالی 1 بار هر روز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال در سه راهی حق تقدم با کیست؟ کسی که از سمت چپ وارد میشود کسی که از سمت راست وارد میشود کسی که در خیابان اصلی قرار دارد گزینه 2و3 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال روغن گیربکس را چه زمانی باید تعویض کرد؟ هرسال یکبار هرهفته ای 1بار هر4سال یکبار هر1یا2سال یکبار صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال عمر مفید کنیستر چقدر است؟ 1سال 2سال 3سال 5سال صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال کدام روش برای امن کردن محله حادثه صحیح تراست؟ دور کردن مصدوم تا حد ممکن از محله حادثه مراقب سلامت خود باشید خاموش کردن وسیله نقلیه حادثه ساز تماس با اورژانس صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال وظیفه قطع و وصل کردن مدار آب از موتور به رادیاتور وظیفه کدام وسیله است؟ فن ماشین ترموستات فشنگی آب رادیات ماشین صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال کدام گزینه تسلط کافی روی تجهیزات زیررا دارد؟ کامل پاها-دست ها و تجهیزات-اهرم-قربیلک فرمان و پدال تنظیم صندلی تنظیم فرمان تنظیم کمربند همه ی موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال اگر ماشین وسط جاده خراب شود از فاصله چند متری تابلو احتیاط گذاشته میشود؟ 70متری 100متری 200متری 150متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال چراغ چشمک زن زرد به چه معناست؟ میتوانید به مسیر خود ادامه دهید باید پشت خط-تقاطع توقف کنید احتیاط و سرعت کم از تقاطع عبور کنید هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال کاتالیز در کجا قرار دارد؟ گیربکس داخل باک بنزین اگزوز موتور صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 15 از 30 15. سوال اگر بخواهیم به چپ بپیچیم و چراغ راهنما خراب باشد دست چپ را باید به کدام سمت تکان دهیم؟ سمت پایین سمت افقی هیچ کدام سمت بالا صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال تو چند متری اورژانس یا آتش نشانی نباید توقف کنیم؟ 15 متری 10متری 5متری 20متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال بیشترین سرعت مجاز برای خیابان های اصلی چقدر است؟ 60کیلومتر 100کیلومتر 120کیلومتر 90کیلومتر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال استفاده از لاستیک های فرسوده و غیراستاندارد در وسایل نقلیه چگونه است؟ در صورت ضرورت بلامانع می باشد مجاز است در تابستان بلامانع می باشد ممنوع است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال کدام یک از موارد زیر جزو رفتارهای ناهنجار اجتماعی و ناپسند نمی باشد؟ نصب سیستم های صوتی غیرمجاز استفاده از لامپ های غیرمجاز رانندگی با سرعت مجاز نصب بوق های گوش خراش صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال علائم هشدار دهنده برای خطر به چه شکلی ترسیم می گردند؟ دایره ای مثلث لوزی شکل هشت گوشه صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال کم بودن باد تایرهای خودرو باعث چه می شود؟ فرسایش تایر خودرو افزایش سرعت خودرو کاهش مصرف سوخت از دست دادن فرمان پذیری خودرو صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال در چند متری ورودی تونل ها،سبقت گرفتن ممنوع است؟ 150 متری 180 متری 100 متری 200 متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال یکی از راه های کاهش مصرف سوخت کدام است؟ تنظیم باد تایرها عدم تنظیم موتور حرکت با سرعت زیاد باز کردن ترموستات خودرو در تابستان صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال حرکت کردن از روی خطوط هاشور در حاشیه راهها که معمولا کناره اتوبونها،آزاد راهها،بزرگراهها و تونلها کشیده می شوند… در صورت ترافیک سنگین مجاز است در شیب ها مجاز است ممنوع است مجاز است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال میزان کارایی روغنهای معمولی چند کیلومتر می باشد؟ در حدود 8 تا 10 هزار کیلومتر در حدود 2 هزار کیلومتر در حدود 80 تا 100 هزار کیلومتر هزار کیلومتر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال از جمله احتیاط های لازم در هنگام وقوع تصادفات انجام کدامیک از موارد زیر اشتباه است؟ استفاده از تابلو اعلام خطر تذکر جهت روشن نکردن سیگار در صورت آسیب باک خودروها روشن نگه داشتن خودرو حتی در صورتیکه خودرو قابلیت حرکت ندارد هشدار توسط افراد به دیگر رانندگان تا سرعت خودرو را کاهش دهند صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال تابلوهای منع کننده با چه رنگی نشان داده می شوند؟ زرد فسفری نارنجی قهوه ای تیره قرمز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ جهت عبور در میدان رعایت حق تقدم به تابلوی ایست نزدیک میوشید به میدان نزدیک میشوید صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال مفهوم تابلو راهنمائی و رانندگی روبرو چیست ؟ تونل بن بست تقاطع پایان آزاد راه صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال نام تابلو راهنمائی و رانندگی روبرو چیست ؟  جاده باریک میشود پیچ به راست خطر راه از چپ باریک میشود صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 896, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u067eu0627u06ccu0627u0646 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 2989: ype:si gle,id:2989,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,2990: ype:si gle,id:2990,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2991: ype:si gle,id:2991,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,2992: ype:si gle,id:2992,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2993: ype:si gle,id:2993,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2994: ype:si gle,id:2994,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2995: ype:si gle,id:2995,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,2996: ype:si gle,id:2996,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2997: ype:si gle,id:2997,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,2998: ype:si gle,id:2998,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,2999: ype:si gle,id:2999,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3000: ype:si gle,id:3000,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3001: ype:si gle,id:3001,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3002: ype:si gle,id:3002,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3003: ype:si gle,id:3003,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3004: ype:si gle,id:3004,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3005: ype:si gle,id:3005,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3006: ype:si gle,id:3006,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3007: ype:si gle,id:3007,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3008: ype:si gle,id:3008,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3009: ype:si gle,id:3009,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3010: ype:si gle,id:3010,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3011: ype:si gle,id:3011,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3012: ype:si gle,id:3012,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3013: ype:si gle,id:3013,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3014: ype:si gle,id:3014,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3015: ype:si gle,id:3015,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3016: ype:si gle,id:3016,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3017: ype:si gle,id:3017,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3018: ype:si gle,id:3018,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 38 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 38 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال رنگ نارنجی در علائم به چه معناست؟ منع کننده یا ایست هشدارهای عمومی راهنما برای مناطق تفریحی راهنما برای مناطق اداری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال حداکثر سرعت وانت بار در آزادراهها چقدر است؟ 95 90 120 100 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال کار ترموستات چیست؟ آب را تصفیه میکند آب را قطع و وصل میکند مسدود کردن سیم جریان ومایع خنک کننده ای به سمت رادیاتور تو فضای دور پخش میکند صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال حداکثر سرعت در جاده های اصلی(روز) چقدر است؟ 120 125 95 100 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال گیج روغن هرچند وقت یکبار باید چک شود؟ هرهفته ای 1بار هرسال سالی 1بار هرروز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال در خیابان اصلی حق تقدم با کیست؟ کسی که از سمت چپ وارد میشود کسی که از سمت راست وارد میشود کسی که در خیابان اصلی قرار دارد گزینه 2و3 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال روغن گیربکس را چه زمانی باید تعویض کرد؟ هرسال یکبار هرهفته ای 1بار هر4سال یکبار هر1یا2سال یکبار صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال عمر مفید کنیستر چقدر است؟ 1سال 2سال 3سال 5سال صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال کدام روش برای امن کردن محله حادثه صحیح تراست؟ دور کردن مصدوم تا حد ممکن از محله حادثه مراقب سلامت خود باشید خاموش کردن وسیله نقلیه حادثه ساز تماس با اورژانس صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال وظیفه قطع و وصل کردن مدار آب از موتور به رادیاتور وظیفه کدام وسیله است؟ فن ماشین ترموستات فشنگی آب رادیات ماشین صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال کدام گزینه تسلط کافی روی تجهیزات زیررا دارد؟ کامل پاها-دست ها و تجهیزات-اهرم-قربیلک فرمان و پدال تنظیم صندلی تنظیم فرمان تنظیم کمربند همه ی موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال اگر ماشین وسط جاده خراب شود از فاصله چند متری تابلو احتیاط گذاشته میشود؟ 70متری 100متری 200متری 150متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال چراغ چشمک زن زرد به چه معناست؟ میتوانید به مسیر خود ادامه دهید باید پشت خط-تقاطع توقف کنید احتیاط و سرعت کم از تقاطع عبور کنید هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال کاتالیز در کجا قرار دارد؟ گیربکس داخل باک بنزین اگزوز موتور صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 15 از 30 15. سوال اگر بخواهیم به چپ بپیچیم و چراغ راهنما خراب باشد دست چپ را باید به کدام سمت تکان دهیم؟ سمت پایین سمت افقی هیچ کدام سمت بالا صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال تو چندمتری اورژانس یا آتش نشانی نباید توقف کنیم؟ 15متری 10متری 5متری 20متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال بیشترین سرعت مجاز برای خیابان های اصلی چقدر است؟ 60کیلومتر 100کیلومتر 120کیلومتر 90کیلومتر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال اگر به هنگام توقف چراغ راهنما نداشتیم چه باید کرد؟ دست را به صورت عمودی به سمت زمین می گیریم دست را به صورت عمودی به سمت بالا می گیریم دست را به صورت افقی به سمت چپ می گیریم دست را به صورت افقی به سمت راست می گیریم صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال تابلوی رنگ قهوه ای به چه معناست؟ علامت دستوری و راهنما مسیر در سایر راه ها راهنما برای مناطق اداری و آموزشی و خدماتی راهنما برای مناطق تفریحی و فرهنگی و گردشگری هشدار های عمومی و هشدار برای انجام عملیات ساختمانی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال حداکثر سرعت مجاز برای انواع وسیله نقلیه در جاده های بیرون شهر در شب ها چقدر است؟ 85 کیلومتر در ساعت 110 کیلومتر در ساعت 100 کیلومتر در ساعت 95 کیلومتر در ساعت صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال مفهوم شکل مثلث متساوی الاضلاع نشسته روی یک راس چیست؟ صرفا برای تابلو های لیست رعایت حق تقدم شروع و پایان حق تقدم هشدار دهنده خطر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال حداکثر و حداقل سرعت مجاز در آزاد راه های درون شهر چقدر است؟ حداکثر 120 حداقل 85 حداکثر 100 حداقل 70 حداکثر 110 حداقل 75 حداکثر 125 حداقل 70 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال سبقت گرفتن در تقاطع در چه شرایطی مجاز است؟ به هیچ عنوان نمی توان سبقت گرفت بعد از روشن کردن چراغ راهنما و یا با دادن علایم لازم با احتیاط می توان سبقت گرفت از وجود فاصله مجاز برای سبقت گرفتن مطمین می شویم سپس سبقت می گیریم پس از زدن بوق می توان سبقت گرفت صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال وقتی مصدوم بیهوش است اولین اقدامی که باید کرد چیست؟ باز کردن راه تنفسی مصدوم به مصدوم آب دهیم مصدوم را جا به جا کنیم هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال اگر نور کافی وجود داشته باشد کدام چراغ باید روشن شود؟ چراغ های کوچک با نور بالا چراغ های کوچک با نور پایین فلاشر را روشن کنیم هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال در صورت برخورد با چراغ چشمک زن قرمز چه باید کرد؟ می توان با احتیاط و سرعت کم عبور کرد به مسیر خود ادامه می دهیم قبل از خط ایست توقف نموده و پس از اطمینان از نبودن خطر عبور میکنیم دقت میکنیم اگر عابری در حال عبور نبود به حرکت خود ادامه می دهیم صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال در راه های شیب دار کوهستانی که در آنها عبور دو وسیله نقلیه کنار هم مشکل می باشد حق تقدم عبور با کدام است؟ وسیله نقلیه ای که در سر بالایی در حال حرکت است حق تقدم با وسیله نقلیه سبک است وسیله نقلیه ای که در سرازیری در حال حرکت است حق تقدم با وسیله نقلیه سنگین است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال کدام گزینه درست است؟ کمک های اولیه هم در محل حادثه انجام میشود و هم در بیمارستان کمک های اولیه تاثیری ندارد کمک های اولیه باعث نجات جان بیمار می شود کمک های اولیه باید توسط پزشک انجام شود صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال شکستگی و کثیف شدن شیشه ماشین باعث چه چیزی می شود؟ خطر ایجاد نمی کند باعث انعکاس بیشتر نور می شود باعث انعکاس کمتر نور می شود باعث کاهش دید می شود صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال هنگام کار نکردن چراغ راهنما در صورت رفتن به سمت راست دست باید به چه حالتی گرفته شود ؟ دست چپ به طرف بالا نگه دارید دست را به صورت عمودی رو به زمین گرفته دست را از روی سقف ماشین به سمت راست می بریم دست را به صورت افقی میگیریم صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3019: ype:si gle,id:3019,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3020: ype:si gle,id:3020,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3021: ype:si gle,id:3021,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3022: ype:si gle,id:3022,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3023: ype:si gle,id:3023,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3024: ype:si gle,id:3024,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3025: ype:si gle,id:3025,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3026: ype:si gle,id:3026,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3027: ype:si gle,id:3027,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3028: ype:si gle,id:3028,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3029: ype:si gle,id:3029,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3030: ype:si gle,id:3030,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3031: ype:si gle,id:3031,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3032: ype:si gle,id:3032,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3033: ype:si gle,id:3033,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3034: ype:si gle,id:3034,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3035: ype:si gle,id:3035,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3036: ype:si gle,id:3036,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3037: ype:si gle,id:3037,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3038: ype:si gle,id:3038,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3039: ype:si gle,id:3039,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3040: ype:si gle,id:3040,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3041: ype:si gle,id:3041,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3042: ype:si gle,id:3042,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3043: ype:si gle,id:3043,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3044: ype:si gle,id:3044,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3045: ype:si gle,id:3045,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3046: ype:si gle,id:3046,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3047: ype:si gle,id:3047,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3048: ype:si gle,id:3048,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 39 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 39 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال تابلوی دستوری و خدماتی در علائم عبور و مرور به چه شکل نشان داده میشود . مستطیل قائم مستطیل افقی مستطیل پرچمی لوزی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال در علائم عبور و مرور راهنما برای مناطق تفریحی و فرهنگی و گردشگری به چه رنگی مشخص شده است؟ نارنجی زرد قهوه ای سبز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال تابلو به معنای فقط گردش به راست مجاز میباشد به چه شکل نمایش داده میشود؟ دایره شکل با زمینه قرمز مثلث شکل با زمینه قرمز دایره شکل با زمینه آبی دایره شکل با زمینه سفید صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال حداکثر میزان سرعت در خیابانهای شریانی اصلی چند کیلومتر در ساعت است؟ 50 60 30 70 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال هر باری که برروی باربند سقف اتومبیل حمل می شود باید؟ تا حد امکان سبک باشد محکم بسته شود با یک پوشش پلاستیکی پوشیده شود زمانیکه نیاز باشد حمل شود صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال کدامیک از خطوطه زیر در طول راه کشیده میشود؟ خطوط توقف خطوط ایست خطوط زیگزال موارد 1 و2 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال برای علامت دادن به منظوره گردش به راست در صورتیکه راهنمای شما خراب باشد دست خود را به کدام حالت باید جهت اطلاع سایر رانندگان حرکت دهید؟ دست چپ خود را از آرنج به طرفه بالا خم کنید و به طور عمودی نگه دارید دسته چپ خود را به صورت افقی قرار دهید دست چپ خود را از بالا به پایپن حرکت دهید دست خود را بیرون برده و بالا پایین میبرید صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال رانندگان وسیله نقلیه با دیدن چراغ چشمک زدن زرد در تقاطع و گذر گاه پیاده چه عملی را باید انجام دهند؟ باید توقف نموده وپس از اطمینان از نبودن خطر تصادف عبور نمایند با احتیاط و سرعت کم عبور نمایند توقف کامل نمایند در صورت نبودن خط ایست در فاصله 5 متری چراغ راهنمایی و رانندگی توقف نمایند . موارد 1 و3 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال تابلو به شکل مثلث به معنای تقاطع از کدام نوع تابلوها است؟ هشدار دهنده یا اخطاری بازدارنده یا انتظامی آگاهی دهنده یا اخباری محلی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال مفهوم این تابلو چیست ؟ تقاطع ورود به راه اصلی از چپ ورود به راه اصلی از راست تقاطع فرعی واصلی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ پایان خیابان اصلی خیابان اصلی پایان تمام محدو دیتها پایان شهر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ محدوده توقف ممنوع در طول شبانه روز محدوده توقف ممنوع در ساعات معین پایان محدوده توقف ممنوع در طول شبانه روز پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ بسته بودن یکی از خطوط عبور کاهش خطوط عبور افزایش خطوط عبور طول محدوده خطر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال مفهوم تابلو روبه رو چیست؟ تقاطع فرعی به اصلی ورود به راه اصلی از راست تقاطع ورود به راه اصلی از چپ صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 15 از 30 15. سوال تابلو روبرو به چه معناست ؟  عبور عابر پیاده عبور اطفال گذر گاه عابر پیاده مدرسه صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال در آزادراهی لاستیک اتومبیل شما پنچر میشود چه کار میکنید؟ در همان محل توقف می کنید به آرامی در خط عبور توقف کرده و چرخ را هر چه سریعتر عوض می کنید در خط توقف اضطراری توقف اضطراری توقف میکنید چراغ های خطر را روشن میکنید و در باند خودتان متوقف می شوید صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال مهم ترین عامل تصادفات رانندگی چیست؟ مسائل مکانیکی اشتباه رانندگان شرایط آب و هوایی شرایط جاده صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ رعایت حق تقدم به تابلو ایست نزدیک میشوید به تابلو رعایت حق تقدم نزدیک میشوید خطر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟  تقاطع جاده و راه آهن تقاطع مسیر قطار تقاطع راه آهن بدون راه بند تقاطع راه آهن با راه بند صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست؟ عبور وسایل نقلیه موتوری ممنوع عبور دوچرخه ممنوع عبور موتور سیکلت ممنوع عبور موتور گازی ممنوع صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال قانون و مقررات اولیه در هنگام حرکت کردن از منتها الیه سمت  …………..می باشد مگر برای ………گرفتن . چپ – سبقت راست – سبقت چپ – سرعت راست – علامت دادن به راننده پشت سر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال فاصله زمانی ۲ ثانیه بین شما و وسیله نقلیه جلویی چه وقتی مناسب است ؟ هوای ابری و باران در حال بارش هوای برفی و در حال بارش هوا آفتابی و راه خشک زمین لیز و لغزنده باشد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال تابلو روبرو به چه معناست ؟ پارکینگ مترو پارک سوار محدوده پارک صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟  کاهش خطوط عبور افزایش خطوط عبور بسته بودن یکی از خطوط عبور خط عبور برای گریز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال اگر باد لاستیک زیاد باشد چه خطر هایی به دنبال دارد ؟ کشیده شدن به یک سمت کوبش خطر تریکیدن تمام موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال در ۳ راه تا چه فاصله ای توقف ممنوع میباشد ؟ 20 متری 10 متری 15 متری 5 متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال حق تقدم در شکل روبرو به ترتیب با کدام اتومبیل است ؟ آبی قرمز سبر زرد قرمز آبی زرد سبز سبز زرد قرمز آبی سبز قرمز آبی زرد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال کدام اتومبیل آخر از همه میرود ؟ ( آخر )  قرمز و مشکی مشکی قرمز سفید صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال کدام یک از علائم زیر بر فرمان پلیس مقدم میباشد ؟ چراغ راهنما تابلو های باز دارنده خط کشی زوجی هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال شما چه زمانی چراغ هشدار دهنده خطر را روشن مینمایید؟ زمانیکه شما نمی توانید از توقف اجباری اجتناب کنید زمانیکه در آب و هوای بد رانندگی میکنید زمانیکه در محل نامناسب پارک کرده اید زمانیکه یک اتومبیل دارای نقص فنی میباشد و بکسل میشود صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3049: ype:si gle,id:3049,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3050: ype:si gle,id:3050,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3051: ype:si gle,id:3051,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3052: ype:si gle,id:3052,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3053: ype:si gle,id:3053,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3054: ype:si gle,id:3054,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3055: ype:si gle,id:3055,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3056: ype:si gle,id:3056,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3057: ype:si gle,id:3057,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3058: ype:si gle,id:3058,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3059: ype:si gle,id:3059,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3060: ype:si gle,id:3060,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3061: ype:si gle,id:3061,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3062: ype:si gle,id:3062,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3063: ype:si gle,id:3063,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3065: ype:si gle,id:3065,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3066: ype:si gle,id:3066,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3067: ype:si gle,id:3067,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3068: ype:si gle,id:3068,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3069: ype:si gle,id:3069,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3070: ype:si gle,id:3070,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3071: ype:si gle,id:3071,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3072: ype:si gle,id:3072,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3073: ype:si gle,id:3073,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3074: ype:si gle,id:3074,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3075: ype:si gle,id:3075,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3076: ype:si gle,id:3076,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3077: ype:si gle,id:3077,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3078: ype:si gle,id:3078,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3079: ype:si gle,id:3079,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 40 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 40 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال مفهوم تابلو زیر چیست ؟ پایان محدوده پارک آزاد پارک سوار تابلو محدوده پارک آزاد پارکینگ صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال پاسخ صحیح نقطه چین کدام گزینه می باشد . به ترمز دستی……………………و به ترمز پایی …………………….می گویند؟ اولیه -ثانویه ثانویه – اولیه ثانویه – قدرتی اولیه – سریع صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال شکستگی جلوبندی چه مشکلی را ایجاد می کنید ؟ سخت شدن کنترل ماشین و فرمان افزایش سوخت کشیدن ماشین به یک طرف خوب کار نکردن موتور صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال معیوب بودن سیستم تعلیق خودرو باعث چه می شود ؟ ارتعاشات زیادی را به بدنه خودرو و سرنشینان آن تحمیل خواهد کرد . تماس کامل میان تایرها و سطح جاده حفظ نخواهد شد. سیستم هدایت خودرو دچار اختلال می شود . همه موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال کدامیک از موارد زیر از مزیت های ترمز ABS می باشد ؟ ترمز ناگهانی می باشد نگه داشتن ماشین در یک لحظه دیر ایستادن خودرو مسافت توقف خودرو را کاهش می دهد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال علائم هشدار دهنده برای خطر به چه شکل ترسیم می شود ؟ دایره مثلث مربع لوزی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال کنیستر جزو سیستم ……………به موتور محسوب می شود وعمر مفید آن ………می باشد . سرویس دهنده -2سال سرویس دهنده -1 سال سوخت رسانی -2 سال سوخت رسانی -1 سال صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ حداقل سرعت سرعت توصیه شده حداکثر سرعت مسافت خروجی از آزاد راه صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال کدام ابزار در خودرو صحت یا عدم سلامت بخش های مهمی همچون جلوبندی و وضعیت فرمان پذیری را آشکار می کند ؟ چرخ ها غربیلک فرمان دسته دنده هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال لرزش غربیلک فرمان در سرعت های بالا نشانه چیست ؟ کم بودن باد تایرها زیاد بودن باد تایرها بالانس نبودن چرخ ها تمام موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال از پای راست برای کنترل کدام پدال استفاده میشود ؟ گاز ترمز کلاچ موارد 1 و2 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال اهرم دنده به طور مستقیم با کدام قسمت ارتباط دارد ؟ دیفرانسیل گیربکس جعبه دنده مورد 2 و3 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال ترمز دستی به عنوان ترمز ……….شناخته میشود . اولیه ثانویه سرویس مورد 1و3 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال انتقال نیرو در سیستم ترمز دستی توسط ……انجام میشود . اهرم سیم های فلزی روغن ترمز پدال صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 15 از 30 15. سوال این وسیله وظیفه آن ممانعت از ورود ذرات گرد و غبار و دیگر ذرات معلق به داخل موتور و فضای احتراق می باشد . فیلتر هوا فیلتر روغن فیلتر بنزین همه موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال وظیفه ………ایجاد تعادل میان سرعت و نیرو است . دیفرانسیل کلاچ گیربکس پدال گاز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال سویچ استارت در خودرو چند حالت دارد ؟ 3 4 5 2 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال وظیفه روغن ترمز چیست ؟ خنک کردن ترمز روغن کاری ترمز انتقال نیرو تمام موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال در ترمز ضد قفل برای ترمز گیری باید پا را به صورت ……روی پدال ترمز فشرد . ممتد منقطع آهسته محکم صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال وظیفه قطع و وصل کردن مدار آب از موتور به رادیاتور را به عهده دارد . رادیاتور واتر پمپ پروانه ترموستات صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال وظیفه ………..به گردش در آوردن آب داخل پوسته موتور و اطراف سیلندرها می باشد. رادیاتور واتر پمپ پروانه ترموستات صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال انتقال نیرو در سیستم ترمز پایی توسط ……………انجام میشود . اهرم سیم های فلزی روغن ترمز پدال صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال کاتالیست به چه منظوری تعویض می گردد؟ حفظ محیط زیست و سلامت خود و دیگران جلوگیری از مصرف بی رویه بنزین افزایش سرعت خودرو هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال مبدل کاتالیستی در کجا قرار دارد و چه کاری انجام میدهد؟ شمع- توان موتور را افزایش میدهد شمع -گازهای مضر را به گاز بی ضرر تبدیل میکند. اگزوز – گازهای مضر را به گاز بی ضرر تبدیل میکند. اگزوز – صدای نابهنجار را کاهش میدهد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال در کدام حالت نیرویی به پشت چرخ های محرک منتقل نخواهد شد ؟ دنده روی R دنده روی N ترمز هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال در تنظیم صندلی عدم تسلط کافی بر تجهیزات کنترلی باعث میشود تا … واکنش و عکس العمل راننده در مقابل خطرات مناسب نباشد واکنش و عکس العمل راننده با تاخیر زمانی بالا صورت می پذیرد واکنش و عکس العمل راننده با سرعت صورت می پذیرد موارد 1 و 2 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال منظور از علامت R بر روی دسته دنده چیست ؟ آماده حرکت عقب خلاص بودن دنده حالت پارک هیچ کدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال از پای چپ برای کنترل کدام پدال استفاده می شود ؟ گاز ترمز کلاج مورد 1 2 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال زمان تعویض تسمه تایم چقدر میباشد؟ 60تا 90 هزار کیلومتر 70 تا 80 هزار کیلومتر 8 تا 10 هزار کیلومتر 50 تا 80 هزار کیلومتر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال وظیفه بافلر در اتومبیل چیست ؟ جلوگیری از تبخیر آب رادیاتور جلوگیری از تبخیر بنزین کاهش آلایندگی گاز باقیمانده از احتراق موتور کاهش صدای نابهنجار موتور صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3080: ype:si gle,id:3080,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3081: ype:si gle,id:3081,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3082: ype:si gle,id:3082,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3083: ype:si gle,id:3083,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3084: ype:si gle,id:3084,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3085: ype:si gle,id:3085,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3086: ype:si gle,id:3086,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3087: ype:si gle,id:3087,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3088: ype:si gle,id:3088,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3089: ype:si gle,id:3089,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3090: ype:si gle,id:3090,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3091: ype:si gle,id:3091,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3092: ype:si gle,id:3092,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3093: ype:si gle,id:3093,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3094: ype:si gle,id:3094,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3095: ype:si gle,id:3095,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3096: ype:si gle,id:3096,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3097: ype:si gle,id:3097,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3098: ype:si gle,id:3098,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3099: ype:si gle,id:3099,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3100: ype:si gle,id:3100,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3101: ype:si gle,id:3101,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3102: ype:si gle,id:3102,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3103: ype:si gle,id:3103,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3104: ype:si gle,id:3104,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3105: ype:si gle,id:3105,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3106: ype:si gle,id:3106,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3107: ype:si gle,id:3107,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3108: ype:si gle,id:3108,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3109: ype:si gle,id:3109,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 41 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 41 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال حداکثرسرعت در میدان ها چند کیلومتر است؟ 60 کیلومتر در ساعت 50کیلومتر در ساعت 30 کیلومتر در ساعت 70 کیلومتر در ساعت صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال کدام یک از موارد زیر صحیح است؟ باز کردن درهای وسیله نقلیه پیش از توقف کامل مجاز نیست عبور وسایل نقلیه از پیاده رو مجاز است اجازه رانندگی به شخص فاقد گواهی نامه مجاز است توقف در 10 متری ورودی بیمارستانها مجاز است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال اگر خودرویی با نور بالا از روبه رو به شما نزدیک شود چه باید بکنید؟ باید سرعت را افزایش داد و سریع از کنارآن عبور کرد باید با تبدیل نور پایین به نور بالا و بوق ممتد او را متوجه نمود که از نور پایین استفاده کند سرعت را کاهش داده و به سمت جاده نگاه کرد و با کنار چشم حرکت خودرو مقابل را تحت نظر داشته باشد باید سرعت را کاهش داده و به سمت جاده نگاه کرد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال کدام یک از موارد زیر در خصوص حرکت با دنده عقب صحیح است؟ در حرکت با دنده عقب بایستی از سمت چپ پشت سر را نگاه نمود در حرکت با دنده عقب باید از فردی که در کنار شما در خودرو است بخواهید به عقب نگاه کند در حرکت با دنده عقب باید میدان دید عقب را کنترل نموده و به آرامی و با نگاه کردن به فضای پشت حرکت نمود در حرکت با دنده عقب نیازی به نگاه کردن به پشت سر نبوده و صرفا از طریق آئینه ها می توان این کار را انجام داد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال وظیفه کنیستر در خودرو چیست ؟ از ورود بخار های بنزین به فضای آزد جلوگیری میکند از تبخیر آب رادیاتور جلوگیری میکند از تبخیر روغن موتور جلوگیری میکند عمر باطری را طولانی میکند صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال کدام یک از موارد زیر توسط راننده مجاز است؟ ریختن زباله از داخل خودرو به بیرون حرکت نمایشی ودور زدن در جا پرتاب آب دهان به بیرون بستن دو عدد چراغ ویژه مه با نور زرد در دوطرف قسمت جلو خودرو صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال در تقاطع های هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبه روی یک دیگر در حال حرکت هستند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور شوند حق تقدم عبور با چه وسیله ایست؟ وابسته به سازمان های دولتی است به سمت چپ گردش میکند به سمت راست گردش میکند ابعاد بزرگ تری دارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال در تقاطع های هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبه روی یک دیگر در حرکت هستند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور شوند حق تقدم عبور با چه وسیله ایست؟ وابسته به سازمان های دولتی است به سمت چپ گردش میکند به سمت راست گردش میکند ابعاد بزرگ تری دارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال کدامیک از موارد زیر از مصادیق رانندگی پر خطر و پرخاشگرانه است؟ رانندگی بین خطوط رعایت فاصله طولی توقف پشت خط ایست مانور و تغییرمسیر به طور مکرر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال علائم اخباری برای سبقت گرفتن در روز کدام است؟ اشاره با دست بوق کوتاه و چراغ راهنما تعویض نور چراغ بالا و پائین بوق مکرر و ممتد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال این تابلو چیست ؟ ورود ممنوع رعایت حق تقدم خیابان اصلی پایان خیابان اصلی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال مفهوم تابلو چیست ؟  دست انداز راه لغزنده است چاله شانه خالی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال مفهوم تابلو چیست ؟  عبور عابر پیاده عابر پیاده گذر پیاده عبور پیاده ممنوع صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال مفهوم تابلو چیست ؟  کاهش خطوط عبور خط عبور برای گریز سمت راست بن بست افزایش خطوط عبور صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 15 از 30 15. سوال مفهوم تابلو روبه رو چیست؟ نظارت با دوربین حاشه نمای دو طرفه طول محدوده خطر طول ممنوعیت صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال مفهوم تابلو رو به رو چیست؟ پیچ به چپ تراکم ترافیک میدان جهت عبور میدان صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ عبور پیاده ممنوع عبور اطفال عبو عابر پیاده گذرگاه عابر پیاده صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ سبقت ممنوع توقف ممنوع عبور سواری ممنوع ورود ممنوع صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ عبور از هر دو سمت مجاز عبور از سمت راست مجاز عبور از سمت چپ مجاز جهت عبور در میدان صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال مفهوم تابلو چیست؟ عبور حیوانات اهلی عبور حیوانات وحشی فقط عبور آهو پایان منطقه مسکونی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ شانه خطرناک راه لغزنده پل متحرک برآمدگی صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ تقاطع توقف ممنوع تقاطع با راه آهن ورود ممنوع صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ عابر پیاده گذرگاه پیاده فقط عبور پیاده عبور عابر پیاده صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال مفهوم تابلو روبه رو چیست؟ پیچ های پی در پی دور زدن ممنوع گردش به چپ ممنوع پیچ به چپ صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ ریزش سنگ پرتاب سنگ شانه خطرناک دست انداز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال مفهوم تابلو چیست ؟ عبور عابر پیاده گذر گاه عابر پیاده عبور اطفال عبور پیاده ممنوع صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال مفهوم تابلو چیست ؟  ورود به شهر ابتدای منطقه مسکونی پایان شهر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال در تصادفات منجر به جرح چه کارهایی باید انجام داد؟ از جابجایی اتومبیل های حادثه دیده خودداری کنید . تابلو مثلثی خطر را در محل مناسب قرار دهیم اتومبیل های خسارت به محل مناسب هدایت میکنیم گزینه 1و2 صحیح است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال استفاده از چراغ های رنگارنگ وچشمک زن در وسایل نقلیه….. مجاز است محدودیتی ندارد در معابر شهری ممنوع نیست ممنوع است مگر با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال در راههای مسطح که دو طرف منتهی به کوه و پرتگاه می باشد حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که…. در طرف کوه قرار دارد سرعت بالاتری دارد در طرف پرتگاه قرار دارد سرعت کمتری دارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3110: ype:si gle,id:3110,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3111: ype:si gle,id:3111,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3112: ype:si gle,id:3112,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3113: ype:si gle,id:3113,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3114: ype:si gle,id:3114,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3115: ype:si gle,id:3115,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3116: ype:si gle,id:3116,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3117: ype:si gle,id:3117,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3118: ype:si gle,id:3118,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3119: ype:si gle,id:3119,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3120: ype:si gle,id:3120,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3121: ype:si gle,id:3121,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3122: ype:si gle,id:3122,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3123: ype:si gle,id:3123,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3124: ype:si gle,id:3124,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3125: ype:si gle,id:3125,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3126: ype:si gle,id:3126,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3127: ype:si gle,id:3127,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3128: ype:si gle,id:3128,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3129: ype:si gle,id:3129,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3130: ype:si gle,id:3130,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3131: ype:si gle,id:3131,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3132: ype:si gle,id:3132,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3133: ype:si gle,id:3133,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3134: ype:si gle,id:3134,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3135: ype:si gle,id:3135,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3136: ype:si gle,id:3136,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,3137: ype:si gle,id:3137,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3138: ype:si gle,id:3138,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3139: ype:si gle,id:3139,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 42 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 42 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال کدام یک از موارد زیر جزو رفتار های رانندگان پر خطر و پرخاشگر نمیباشد؟ رعایت حقوق شهروندی و حریم دیگران در هنگام رانندگی توهین به سایر رانندگان و رفتار ناپسند استفاده از نور بالا برای اذیت کردن راننده مقابل بوق زدن های بیهوده و مکرر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال در صورتی که اتوموبیلی معایینه فنی معتبر نداشته باشد رانندگی کردن با این خودرو چگونه است ؟ فقط در معابر برون شهری مجاز است با هماهنگی شهرداری مجاز است در خیابان های محلی مجاز است ممنوع است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال مهمترین اقدام در برخورد با یک مصدوم بیهوش چیست؟ دادن مایعات و نوشیدنی گرم باز کردن راه هوایی تنفس با کشیدن پتوبدن او را گرم نگهدارید مصدوم را با تکان دادن بدنش به هوش آورید صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال یکی از علت های نقص قوانین و مقررات و بی احترامی به سایر رانندگان و انجام اقدامات حادثه ساز توسط راننده کدام است؟ وقت شناس نبودن و عدم برنامه ریزی مناسب برای رسیدن به مقصد از مهارت و تجربه کافی در رانندگی برخودار است داشتن خودرو ایمن راننده در زمان خلوتی معابر میتواند قوانین و مقررات را نقص و اقدامات حادثه ساز را انجام دهد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال حرکت کردن از روی خط هاشور در حاشیه راه ها که معمولا کنار اتوبان ، آزاد راه ها ، بزرگراه ها و تونل کشیده میشود ممنوع است اگر ترافیک سنگین باشد مجاز است در شب مجاز است مجاز است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال توقف وسایل نقلیه از چه فاصله ای در تقاطع ها و میادین ممنوع است ؟ 30 متری 15 متری 20 متری 25 متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال سبقت گرفتن در چند متری تونل و پل ها آزاد است ؟ سبقت از انتهای آنها مجاز است 30 متری 50 متری 100 متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال نحوه ی استفاده از لاستیک های فرسوده و غیر استاندارد در وسایل نقلیه چگونه است ؟ ممنوع است مجاز است در صورت ضرورت بلامانع است در تابستان بلامانع است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال کدام گزینه در مورد ضد یخ صحیح است ؟ بهتر است کل مخزن رادیاتور به جای اب از ضد یخ پر شود ضد یخ در جلوگیری از زنگ زدگی رادیاتور و قطعات سیستم خنک کاری موثر نیست عدم استفاده از ضد یخ در تابستان میتواند منجر به جوش آوردن زودتر موتور شود مایع ضد یخ از یخ زدگی اب در سرما جلوگیری نمیکند صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال سطح روغن موتور را با چه وسیله ای میتوان کنترل کرد ؟ پمپ روغن در مخزن روغن سیم روغن (گیج) فیلتر روغن صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال برای جلوگیری از آسیب رسی به بخش های موتور ، تسمه تایم پس از طی چه مسافتی بایستی تعویض شود؟ بین 10 تا 15 هزار کیلومتر با هر بار تعویض روغن هر 5 هزار کیلومتر بین 60 تا 90 هزار کیلومتر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال بوق زدن در چه مواردی مجاز است؟ صدا زدن افراد سبقت مجاز در روز خداحافظی اعلام حظورو باز کردن در منزل صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال ترمز دستی به نام ترمز …. و ترمز پایی به نام ترمز …. یا ترمز سرویس شناخته میشود. اولیه- ثانویه قدرتی-سرعتی سرعتی – قدرتی ثانویه – اولیه صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال رانندگی هر فرد نشاندهنده ی چیست ؟ شخصیت و درک اجتماعی میزان سواد میزان ثروت معروف بودن صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 15 از 30 15. سوال در هنگام افزایش دمای موتور برای خنک شدن سریع موتور چه اقدامی انجام دهیم ؟ آب بر روی رادیاتور میریزیم با احتیاط مقداری آب روی رادیاتور میریزیم به طور متناوب ولی با احتیاط اب را روی موتور میریزیم با احتیاط فقط اب تصفیه شده بر روی بلوک موتور میریزیم صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال کدامیک از موارد زیر در خصوص ایمن کردن صحنه حادثه می باشد پارک خودرو در فاصله مناسب – کشیدن چند نفس عمیق و ارام پارک خودرو در نزدیکی صحنه تصادف – برسی وضعیت مصدومین – دور کردن مصدوم از صحنه حادثه مطمئن شدن از اینکه خطری شمارا تهدید نمیکند- پارک خودرو در فاصله ی مناسب – استفاده از تابلو ی اعلام خطر هیچکدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال کدام یک از گزینه های زیر جزو رفتار ناهنجار اجتماعی و ناپسند نمی باشد.؟ نصب بوق های گوش خراش استفاده از لامپ های غیر مجاز رانندگی با سرعت مجاز نصب سیستم های صوتی پر قدرت صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال زمانی که راننده تشخیص می دهد نیاز به توقف دارد تا لحظه ی به کار گرفتن ترمز ها چه نام دارد؟ مسافت توقف زمان واکنش مسافت ترمز زمان ترمز صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال توقف و یا ایستادن در کدام یک از محل های زیر مجاز است ؟ گذر گاه پیاده پیاده رو محدوده پارک آزاد کنار وسایل نقلیه ای که خود متوقف میباشد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال کدام یک از موارد زیر جان فرد را به خطر می اندازد بالا بودن درجه حرارت بدن داشتن ضربان قلب فقدان تنفس خراشیدگی پوست صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال کدام مورد نمونه ای از رفتار های خطر ناک هنگام رانندگی است ؟ حرکت بین خطوط توجه به جلو رعایت فاصله طولی استفاده از تلفن همراه صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال حرکت در پوشش وسایل نقلیه امدادی در حال ماموریت برای سایر وسایل نقلیه چگونه است ؟ مجاز است محدودیتی ندارد در صورت رعایت نکات ایمنی مجاز است ممنوع است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال در کدام یه از موارد زیر سبقت گرفتن ممنوع است؟ 200 متری سر بلایی 100 متری پیچ ها 100 متری تونل ها بر روی خط ممتد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال خستگی و خواب الودگی راننده چه تاثیری بر رانندگی وی دارد؟ افزایش توجه در رانندگی افزایش هوشیاری و تسلط بیشتر بر رانندگی رانندگی صحیح کاهش سطح هوشیاری و سرعت واکنش فرد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال تابلو های منع کننده با چه رنگی نمایش داده میشوند؟ قرمز زرد فسفری نارنجی قهوه ای تیره صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال دور زدن از چه فاصله ای از تونل ها ک دید کافی و ایمنی لازم را ندارد ممنوع است؟ 200 متری 250 متری 150 متری 300 متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال هرگاه دارنده گواهی نامه رانندگی یکی از شرایط پزشکی مربوطه برای رانندگی را از دست بدهد بایستی…. با همان وضعیت به رانندگی ادامه دهد طی مدت یکماه به راهنمایی و رانندگی مراجعه نماید به آن توجهی ننمایند به درمانگاه مراجعه نمایند صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال حداکثر سرعت در بزرگراههای واقع در شهرها و مناطق مسکونی چند کیلومتر در ساعت است؟ 100 120 110 125 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال سبقت از طرف راست وسیله نقلیه ای که در حال گردش به چپ میباشد …… فقط در معابر شریانی درجه دو ممنوع است ممنوع است در هنگام روز مجاز است مجاز است صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال کدام یک از موارد زیر جزو سیستم اگزوز خودرو می باشد؟ فیلتر هوا کاتالیست نشانگر سوخت فن صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3140: ype:si gle,id:3140,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3141: ype:si gle,id:3141,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3142: ype:si gle,id:3142,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3143: ype:si gle,id:3143,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3144: ype:si gle,id:3144,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3145: ype:si gle,id:3145,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3146: ype:si gle,id:3146,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3147: ype:si gle,id:3147,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3148: ype:si gle,id:3148,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3149: ype:si gle,id:3149,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3150: ype:si gle,id:3150,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3151: ype:si gle,id:3151,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3152: ype:si gle,id:3152,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3153: ype:si gle,id:3153,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3154: ype:si gle,id:3154,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3155: ype:si gle,id:3155,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3156: ype:si gle,id:3156,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3157: ype:si gle,id:3157,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3158: ype:si gle,id:3158,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3159: ype:si gle,id:3159,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3160: ype:si gle,id:3160,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3161: ype:si gle,id:3161,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3162: ype:si gle,id:3162,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3163: ype:si gle,id:3163,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3164: ype:si gle,id:3164,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3165: ype:si gle,id:3165,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3166: ype:si gle,id:3166,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3167: ype:si gle,id:3167,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3168: ype:si gle,id:3168,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3169: ype:si gle,id:3169,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 43 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 43 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال نحوه بار گیری تریلرها به بار جلو بار عقب متوازن کنار چرخ ها صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 2 از 30 2. سوال اگر در راهی دچار حادثه شوید تابلوی احتیاط رادر چه فاصله ای قرار می دهید؟ 5 متری 25متری 70متری 100متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 3 از 30 3. سوال به هنگام ترکیدگی لاستیک کدام مورد را باید انجام دهید؟ فرمان را محکم بگیرید و اجازه دهید که اتومبیل خود به خود بایستد دنده را تعویض کرده و سریعا ترمز کنید. فرمان را شل بگیرید و ترمز کنید. ترمز کرده و سریعا توقف کنید. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 4 از 30 4. سوال چراغ زرد در تقاطع به چه معنای است؟ اگر راه باز باشد ادامه مسیر دهید. آماده ادامه مسیر باشید. در پشت خط ایست بایستد. اگر افراد پیاده در حال عبور نباشند ادامه مسیر دهید. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 5 از 30 5. سوال مفهوم رنگ آبی در علائم راهنمایی و رانندگی چیست؟ منع کننده و بازدارنده راهنمای خدمات و مسیر و علائم اخباری در آزادراه ها راهنما برای مناطق اداری علائم دستوری و راهنمای مسیر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 6 از 30 6. سوال در کدام محل نباید پارک کرد؟ در 15 متری تقاطع ها در خیابان های اصلی و فرعی در ایستگاه اتوبوس گزینه 1 و 3 صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 7 از 30 7. سوال دربزرگراه ها از چه فاصله ای باید راهنما زد؟ 200متری 100متری 70متری 150متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 8 از 30 8. سوال حداقل عمق آج لاستیک چقدر باید باشد؟ 1.6 میلیمتر 6.1 میلیمتر 16 میلیمتر هیچکدام صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 9 از 30 9. سوال درحین رانندگی چه موقع میتوانید از تلفن همراه استفاده کنید؟ نیاز به انجام تلفن ضروری باشد. وسیله نقلیه دارای دنده اتوماتیک باشد. هیچ وقت مهارت کافی داشته و فرمان را با یک دست بگیرید. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 10 از 30 10. سوال در چه محل هایی نمیتوانیم پارک دوبل بزنیم ؟ در حریم تقاطع‌ها (۱۵ متر مانده و پس از آن‌ها) در بزرگراه‌ها (به دلیل سرعت زیاد خودروهای عبوری در لاین حرکت) در ایستگاه‌های اتوبوس ، تاکسی و … تمام موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 11 از 30 11. سوال فاصله ی مناسب درحین پارک دوبل با جدول چقدراست؟ 50 سانتی متر 30 سانتی متر 45 سانتی متر 1 متر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 12 از 30 12. سوال امادگی شامل کدامیک از موارد زیر میباشد؟ مشاهده،پیش بینی،تمرکز،آگاهی،عدم حواس پرتی هدایت و کنترل وسیله نقلیه تصمیم سریع و عکس العمل به موقع تسلط به مسیر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 13 از 30 13. سوال در هنگام مواجه شدن با اتومبیل مقابل در شب از فاصله چند متری از نور پایین استفاده میکنید؟ فاصله 100متری فاصله 150متری فاصله 70متری فاصله 110 متری صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 14 از 30 14. سوال حداقل فاصله ایمن در جاده برفی به ازای هر ۱۵ کیلومتر سرعت در ساعت ،فاصله ای برابر با چند اتومبیل است؟ طول3 اتوموبیل طول4 اتومبیل طول 2 اتومبیل طول1 اتومبیل صحیح صحیح غلط علط بدون تاثیر علط سوال 15 از 30 15. سوال برای سبقت از موتور سیکلت و دوچرخه کدام گزینه باید در نظر گرفته شود؟ فضای کمتری برای برای سبقت از وسیله نقلیه در نظر گرفته شود با سرعت بیشتری سبقت میگیریم فضای بیشتری برا ی سبقت از وسیله نقلیه در نظر میگیریم با بوق زدن راه را باز میکنیم صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 16 از 30 16. سوال در تقاطعی که قصد گردش به چپ دارید ولی میدان دید شما به علت وجود اتوموبیل های در حال پارک محدود است ،چکار باید انجام داد؟ بوق زده و در صورتی که هیچگونه عکس العملی ندیدید اقدام به گردش میکنید. توقف کرده و سپس اقدام به گردش میکنید و جهت کنترل مسیر جاده اصلی را نگاه کنید. توقف کرده و سپس به آرامی به جلو حرکت میکنید تا اینکه دید بهتری از موقعیت داشته باشد. به سرعت خارج شده ولی آمادگی توقف را داشته باشید. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 17 از 30 17. سوال در یک تقاطع با چراغ چشمک زن قرمز مواجه می شوید،چه کار میکنید؟ بدون توقف به حرکت ادامه میدهید ایست کرده و با رعایت حق تقدم عبور میکنید توقف میکنید و منتظر میشوید چراغ سبز شود به حرکت ادامه میدهید صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 18 از 30 18. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ تقاطع فرعی با اصلی در قوس طول ممنوعیت با محدودیت پارک طول محدوده خطر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 19 از 30 19. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ حاشیه نمای راست هاشیه نمای چب هاشیه نمای دوطرفه جاده باریک میشود صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 20 از 30 20. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ تقاطع جاده لغزنده است فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر تقاطع فرعی با اصلی در قوس صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 21 از 30 21. سوال مفهوم تابلو روبرو چیسست؟ طول محدوده خطر اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه طول ممنوعیت با محدودیت پارک راهنمای مسیر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 22 از 30 22. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست؟ پایان تمام محدودیت ها سبقت برای کامیون ممنوع پایان سبقت ممنوع پایان سبقت ممنوع برای کامیون صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 23 از 30 23. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ ابتدای منطقه مسکونی ابتدای شهر ورود به شهر پایان شهر صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 24 از 30 24. سوال مفهوم تابلو چیست ؟  حاشیه نمای دوطرفه حاشیه نمای راست حاشیه و جهت نما به راست جریان همگرا صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 25 از 30 25. سوال سبقت گرفتن از سمت راست وسیله ای که در حال گردش به چپ میباشد: ممنوع است. مجاز است. به دستور مقامات ممکن است. باید پشت وسیله ماند و بعد از گردش از او سبقت گرفت. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 26 از 30 26. سوال درتقاطع هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبروی یکدیگر در حرکتند بخواهند باهم وارد خیابان مجاور واحدی شوند : حق تقدم عبور با وسیله ای است که به سمت راست گردش میکند. حق تقدم عبور با وسیله ای است که به سمت چپ گردش میکند. هردو میتوانند عبور کنند. هرکدام سریعتر حرکت میکند. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 27 از 30 27. سوال استفاده از چراغ های چشمک زن و رنگارنگ در وسیله نقلیه : مجاز است. درکنار وسیله نقلیه جهت جلوگیری از خطر مجاز است. داخل خودرو مانعی ندارد. ممنوع است. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 28 از 30 28. سوال سوارکردن کودکان ……..درصندلی جلوی وسیله نقلیه ممنوع است. کمتر از 7 سال کمتراز 10 سال کمتر از 12 سال کمتر از 5 سال صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 29 از 30 29. سوال هرگاه پلاک،کارت مشخصات یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه مفقود یا از بین برود مالک یا نماینده قانونی وی مکلف است: مراتب را ظرف 48 ساعت به نزدیک ترین کلانتری اطلاع دهد مراتب را ظرف یک هفته به نزدیک ترین کلانتری اطلاع دهد. مراتب را ظرف 48 ساعت به واحد شماره گذاری راهنمایی و رانندگی یا مراکز مجاز اعلام کند. مراتب را ظرف یک هفته به واحد شماره گذاری راهنمایی و رانندگی و یامرکز مجاز اعلام کند. صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط سوال 30 از 30 30. سوال در جاده ای که آسفالت شرایط مطلوب ندارد و یا آغشته به قیر است چه خطری برای رانندگی دارد ؟ مسافت توقف بیشتر میشود از جاده منحرف میشود عدم دید کافی تمام موارد صحیح صحیح غلط غلط بدون تاثیر غلط wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3170: ype:si gle,id:3170,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3171: ype:si gle,id:3171,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3172: ype:si gle,id:3172,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3173: ype:si gle,id:3173,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3174: ype:si gle,id:3174,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3175: ype:si gle,id:3175,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3176: ype:si gle,id:3176,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3177: ype:si gle,id:3177,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3178: ype:si gle,id:3178,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3179: ype:si gle,id:3179,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3180: ype:si gle,id:3180,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3181: ype:si gle,id:3181,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3182: ype:si gle,id:3182,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3183: ype:si gle,id:3183,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3184: ype:si gle,id:3184,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3185: ype:si gle,id:3185,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3186: ype:si gle,id:3186,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3187: ype:si gle,id:3187,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3188: ype:si gle,id:3188,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3189: ype:si gle,id:3189,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3190: ype:si gle,id:3190,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3191: ype:si gle,id:3191,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3192: ype:si gle,id:3192,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3193: ype:si gle,id:3193,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3194: ype:si gle,id:3194,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3195: ype:si gle,id:3195,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3196: ype:si gle,id:3196,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3197: ype:si gle,id:3197,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3198: ype:si gle,id:3198,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3199: ype:si gle,id:3199,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 44 محدوده زمانی: 0 0 از 20 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 44 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 20 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 20 1. سوال شما در هنگام رانندگی در شهر مجاز هستید حداکثر با سرعتی معادل … 50 کیلومتر در خیابان های شریانی اصلی 50 کیلومتر در خیابان های شریانی فرعی و 30 کیلومتر در معابر محلی ومیادین حرکت کنید . 60 کیلومتر در خیابان های شریانی اصلی 50 کیلومتر در خیابان های شریانی فرعی و 30 کیلومتر در معابر محلی ومیادین حرکت کنید . 60 کیلومتر در خیابان های شریانی اصلی 40 کیلومتر در خیابان های شریانی فرعی و 30 کیلومتر در معابر محلی ومیادین حرکت کنید . 50 کیلومتر در خیابان های شریانی اصلی 50 کیلومتر در خیابان های شریانی فرعی و 20 کیلومتر در معابر محلی ومیادین حرکت کنید . صحیح غلط بدون تاثیر سوال 2 از 20 2. سوال تابلو های با زمینه قهوه ای نشانگر چه چیزی هستند ؟ مسیر های اصلی مسیر های فرعی راهنما برای مناطق تفریحی و فرهنگی و گردشگری حرکت مجاز راهنمای مسیر و اماکن مذهبی صحیح غلط بدون تاثیر سوال 3 از 20 3. سوال ماده ۱۵۵ آیین نامه مربوط به ممنوعیت چیست ؟ دنده عقب در بزرگراه ها پارک دوبل پارک در میدان سبقت صحیح غلط بدون تاثیر سوال 4 از 20 4. سوال رانندگی با وسیله نقلیه ای که برگ معاینه فنی معتبر نداشته باشد ؟ بلامانع است . فقط داخل شهر مجاز است . ممنوع است . فقط خاج از شهر صحیح غلط بدون تاثیر سوال 5 از 20 5. سوال معاینه فنی به وسیله چه کسی صورت می پذیرد ؟ تعمیر کار مجاز مهندسان یا کاردان های فنی دارای گواهی انجام کار نمایندگی خودرو مهندس مکانیک صحیح غلط بدون تاثیر سوال 6 از 20 6. سوال سیستم هدایت فرمان ( جلو بندی ) در چه بازه زمانی باید کنترل شود ؟ هر سال هر ماه 3 ماه 6 ماه صحیح غلط بدون تاثیر سوال 7 از 20 7. سوال نور چراغ کوچک جلو و خطر عقب باید از چند متری دیده شود ؟ 100 متری 200 متری 300 متری 150 متری صحیح غلط بدون تاثیر سوال 8 از 20 8. سوال نور بالا خودرو باید طوری تنظیم شود که اشیا و اشخاص از چند متری قابل تشخیص باشند ؟ 100 متری 150 متری 200 متری 300 متری صحیح غلط بدون تاثیر سوال 9 از 20 9. سوال نور پایین خودرو باید طوری تنظیم شود که اشیا و اشخاص از چند متری قابل تشخیص باشند ؟ 50 متری 25 متری 35 متری 70 متری صحیح غلط بدون تاثیر سوال 10 از 20 10. سوال کدام گزینه غلط است ؟ ریختن هر گونه ضایعات و اشیا و آب دهان به وسیله راننده و سرنشینان ممنوع است انجام هر گونه حرکات نمایشی پرشی تک چرخ دور درجا در معابر شهری ممنوع است . رانندگی همراه با صدای ناهنجار و ممتد بوق یا صدای اگزوز یا اصطکاک چرخ ها در معابر شهری ممنوع است . هیچکدام صحیح غلط بدون تاثیر سوال 11 از 20 11. سوال حمل مسافر با وسیله نقلیه دارای پلاک شخصی … ممنوع است جایز نیست ممنوع است مگر در شرایط اضطراری با اجازه پلیس راه یا راهنمایی رانندگی بلامانع است صحیح غلط بدون تاثیر سوال 12 از 20 12. سوال کدام گزینه غلط است ؟ توقف وسیله نقلیه در پیاده رو در صورت داشتن راننده بلامانع است حمل مسافر با وسایل باربری ممنوع است عبور وسایل نقلیه از پیاده رو ممنوع است سوار شدن یا سوار کردن افراد روی گلگیر یا رکاب وسیله نقلیه ممنوع است صحیح غلط بدون تاثیر سوال 13 از 20 13. سوال استفاده از لاستیک های فرسوده و غیر استاندارد در وسایل نقلیه ؟ نا ایمن است جایز نیست ممنوع است بلامانع است صحیح غلط بدون تاثیر سوال 14 از 20 14. سوال کلیدی ترین ابزار در کنترل خودرو چیست ؟ غربیلک فرمان پدال گاز پدال ترمز کلاج صحیح غلط بدون تاثیر سوال 15 از 20 15. سوال مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ مترو ورودی مترو پارک سوار راهنمای مسیر صحیح غلط بدون تاثیر سوال 16 از 20 16. سوال در چهار راه حق تقدم به ترتیب با کدام اتومبیل میباشد ؟    قرمز زرد آبی آبی زرد قرمز زرد قرمز آبی قرمز آبی زرد صحیح غلط بدون تاثیر سوال 17 از 20 17. سوال در چهار راه روبرو حق تقدم را تعیین نمایید ؟ زرد خودرو امدادی سبز خودرو امدادی سبز زرد خودرو امدادی زرد سبز سبز زرد خودرو امدادی صحیح غلط بدون تاثیر سوال 18 از 20 18. سوال مفهوم تابلو رو به رو چیست؟ راه یک طرفه تقاطع ایست راه دو طرفه صحیح غلط بدون تاثیر سوال 19 از 20 19. سوال در تقاطع رعایت حق تقدم با کدام خودرو می باشد ؟  آتش نشانی اتوبوس دوچرخه زرد آتش نشانی زرد اتوبوس دوچرخه آتش نشانی اتوبوس زرد دوچرخه اتوبوس دوچرخه آتش نشانی زرد صحیح غلط بدون تاثیر سوال 20 از 20 20. سوال در تقاطع رعایت حق تقدم با کدام خودرو می باشد ؟ آبی قرمز زرد آبی زرد قرمز زرد قرمز آبی قرمز آبی زرد صحیح غلط بدون تاثیر wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 20, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3200: ype:si gle,id:3200,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3201: ype:si gle,id:3201,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3202: ype:si gle,id:3202,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3203: ype:si gle,id:3203,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3204: ype:si gle,id:3204,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3205: ype:si gle,id:3205,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3206: ype:si gle,id:3206,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3207: ype:si gle,id:3207,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3208: ype:si gle,id:3208,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3209: ype:si gle,id:3209,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3210: ype:si gle,id:3210,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3211: ype:si gle,id:3211,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3212: ype:si gle,id:3212,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3213: ype:si gle,id:3213,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3214: ype:si gle,id:3214,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3215: ype:si gle,id:3215,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3216: ype:si gle,id:3216,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3217: ype:si gle,id:3217,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3218: ype:si gle,id:3218,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3219: ype:si gle,id:3219,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1 ); آزمون آیین نامه اصلی شماره 45 محدوده زمانی: 0 0 از 30 سوالات تکمیل شده است . پرسش و پاسخ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 اطلاعات مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید. آزمون در حال بارگذاری است شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید ورود ثبتنام شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید : آزمون آیین نامه اصلی شماره 45 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید وقت شما: زمان سپری شده است امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 میانگین امتیاز     امتیاز شما     دسته بندی نشده پاسخ های انتخابی : 0 تعداد سوالات صحیح: 0 و امتیاز شما 0 تعداد سوالات غلط : 0 و نمره منفی 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 پاسخ داده شده مرور سوال 1 از 30 1. سوال در هنگام رانندگی چنانچه متوجه بوی بنزین شدید از ماشین شدیم کدامیک از موارد زیر را باید رعایت کنیم ؟ با بوی بنزین شدید مشکلی پیش نمی آید . با احتیاط رانندگی می کنیم توقف نموده تا بوی بنزین از بین برود توقف نموده و مسئله را کاملا بررسی می نماییم صحیح غلط بدون تاثیر سوال 2 از 30 2. سوال زمانیکه راننده پشت سر در یک خیابان شلوغ و پر ترافیک از شما می خواهد سبقت بگیرد و شما با سرعت مجاز در حال رانندگی هستید کدام اقدام صحیح تر است ؟ بلافاصله ترمز کرده و راه را برای سبقت آزاد می کنیم مسیر صحیح و مستقیم خود را ادامه می دهیم تا به راننده پشت سر فرصت دهید در شرایطی بی خطر سبقت بگیرد . بر سرعت خود افزوده و از خودرو فاصله می گیریم از خود واکنش نشان داده و اجازه سبقت نمی دهیم. صحیح غلط بدون تاثیر سوال 3 از 30 3. سوال به منظور حفظ کنترل صحیح بر روی پدال ها کدامیک از موارد زیر اهمیت زیادی دارد ؟ پوشیدن کفش های مناسب پوشیدن لباس مناسب تنظیم کردن آیینه بستن کمربند ایمنی صحیح غلط بدون تاثیر سوال 4 از 30 4. سوال در زمانی که احساس بیماری یا خستگی می کنید …. با احتیاط رانندگی می کنیم با آب خود را خنک کرده و به مسیر ادامه می دهیم نباید رانندگی کنیم دارو مصرف می کنیم و رانندگی می کنیم صحیح غلط بدون تاثیر سوال 5 از 30 5. سوال زمانی که تجربه کافی ندارید و به تازگی گواهینامه گرفته اید نسبت تصادف شما به سایز رانندگان چقدر می باشد ؟ خیلی زیاد تجربه نیاز نیست قبولی امتحان شهر کافی می باشد فرقی نمی کند صحیح غلط بدون تاثیر سوال 6 از 30 6. سوال کدام گزینه از موارد زیر در هنگام عبور احشام از جاده صحیح می باشد ؟ باید فاصله مناسب را حفظ کنیم از بوق زدن خودداری کنیم از سرعت خود کاسته و آماده توقف می شویم تمام موارد صحیح غلط بدون تاثیر سوال 7 از 30 7. سوال مشاهده پیش بینی تمرکز آگاهی عدم حواس پرتی مربوط به کدام یک از موارد زیر است ؟ امادگی در رانندگی مهارت در رانندگی آگاهی از خطر رعایت حق تقدم صحیح غلط بدون تاثیر سوال 8 از 30 8. سوال در شرایط یخبندان فاصله توقف چه مقدار ممکن است افزایش یابد ؟ 1 برابر 6 برابر 9برابر 10 برابر صحیح غلط بدون تاثیر سوال 9 از 30 9. سوال چرا در سطح جاده های خیس برفی لغزنده باید از دنده سنگین استفاده شود ؟ جهت ترمز سریع جهت حرکت صحیح جهت ممانعت از لغزش چرخ ها جهت ممانعت از چپ و راست رفتن خودرو صحیح غلط بدون تاثیر سوال 10 از 30 10. سوال کدام فاصله بین دو اتومبیل چنانچه راه خشک و هوا خوب باشد مناسب است ؟ 1 متر کافیست با استفاده از ساعت اندازه می گیریم شمارش از یک تا دو فاصله دو ثانیه ای صحیح غلط بدون تاثیر سوال 11 از 30 11. سوال کدامیک از موارد زیر قدرت توانائی ذهنی ، هوشیاری و دید  را مختل می کند ؟ مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر مصرف خورراکی در هنگام رانندگی صحبت کردن با راننده همه موارد صحیح غلط بدون تاثیر سوال 12 از 30 12. سوال کدامیک از موارد زیر کنترل شما رابر روی وسیله نقلیه کاهش می دهد ؟ ترمز کردن استفاده بیش از حد از دنده استفاده از دنده های سبک مدت زیادی پای خود را روی کلاج قرار دادن صحیح غلط بدون تاثیر سوال 13 از 30 13. سوال زمانیکه در یک جاده دو طرفه در حال حرکت هستید و اتومبیلی بدون رعایت فاصله جلوی شما قرار می گیرد چه اقدامی باید انجام دهید ؟ فاصله گرفته و فاصله ایمن را رعایت می کنیم ترمز می کنیم با زدن چراغ و بوق راننده را جهت یاد گرفتن فاصله با اطلاع می کنیم . احتیاجی به رعایت فاصله در جاده دو طرفه نیست صحیح غلط بدون تاثیر سوال 14 از 30 14. سوال عابری که عصای سفید در دست دارد …. ناشنوا است نابینا است معلول است مسن است صحیح غلط بدون تاثیر سوال 15 از 30 15. سوال کدام اقدام در زمان مواجه شدن با حیوانات لازم است ؟ از بوق استفاده می کنیم آرام حرکت کرده و آماده توقف می شویم سریع از آنها سبقت می گیریم هیچ کدام صحیح غلط بدون تاثیر سوال 16 از 30 16. سوال کدامیک از موارد زیر مهمترین عامل تصادف است ؟ اشتباهات رانندگان شرایط راه نقص فنی تنظیم نبودن لاستیک صحیح غلط بدون تاثیر سوال 17 از 30 17. سوال قفل کودک در وسیله نقیله به چه منظوری قرار داده شده است ؟ جهت نگه داشتن کودک در صندلی جهت جلوگیری از سرقت خودرو برای اینکه کودکان بطور نا خواسته درب عقب را باز نکنند جهت اطمینان کامل از قفل شدن درب جلو صحیح غلط بدون تاثیر سوال 18 از 30 18. سوال بی توجهی به علائم و مقررات رانندگی نشانه… عدم سواد کافی عدم توانایی در رانندگی است عدم تجربه ی رانندگی عدم بینایی چشم صحیح غلط بدون تاثیر سوال 19 از 30 19. سوال در شرایط یخبندان چگونه میتوان از لغزش چرخ های اتومبیل جلوگیری کرد ؟ سفت گرفتن فرمان با دنده سنگین و سرعت کم با دنده سبک و سرعت کم کشیدن ترمز دستی صحیح غلط بدون تاثیر سوال 20 از 30 20. سوال در شرایط آب و هوای غیر عادی و محدودیت دید چگونه اطمینان می کنید که سایر رانندگان قادر به رویت شما هستند ؟ با روشن کردن چراغ سقف با روشن کردن چراغ های نور پایین با گرفتن ترمز های ناگهانی با علامت دادن دست صحیح غلط بدون تاثیر سوال 21 از 30 21. سوال در هنگام رانندگی فاصله زمانی بین شما و اتومبیل جلوئی در یک جاه خیس چقدر باید باشد ؟ بین یک و دو ثانیه یک ثانیه دو ثانیه چهار ثانیه صحیح غلط بدون تاثیر سوال 22 از 30 22. سوال قرار گرفتن در باند سمت راست مربوط به کدامیک از گزینه های زیر است ؟ زمانیکه در یک خیابان یک طرفه قصد گردش به راست داشته باشیم زمانیکه در یک خیابان یک طرفه قصد گردش به چپ داشته باشیم زمانیکه در یک خیابان دو طرفه قصد گردش به چپ داشته باشیم زمانیکه قصد سبقت داریم صحیح غلط بدون تاثیر سوال 23 از 30 23. سوال شما با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت در یک جاده خشک در حال رانندگی هستید فاصله شما با اتومبیل جلویی چقدر باید باشد ؟ به اندازه 2 طول اتومبیل به اندازه 3طول اتومبیل به اندازه 4 طول اتومبیل به اندازه 1 طول اتومبیل صحیح غلط بدون تاثیر سوال 24 از 30 24. سوال کدامیک از موارد زیر لازمه شروع رانندگی است ؟ کشیده شدن ترمز دستی از بسته شدن کمربند خود و سایر سرنشینان مطمین شویم کم باد نبودن لاستیک ها پوشیدن کفش مناسب صحیح غلط بدون تاثیر سوال 25 از 30 25. سوال مفهوم تابلو چیست؟ حداکثر سرعت 30 کیلومتر حداقل سرعت 30 کیلومتر منطقه محدودیت سرعت پایان منطقه محدودیت سرعت صحیح غلط بدون تاثیر سوال 26 از 30 26. سوال مفهوم تابلو چیست ؟  بن بست خط عبور برای گریز سمت راست بن بست هیچکدام صحیح غلط بدون تاثیر سوال 27 از 30 27. سوال مفهوم تابلوی زیر را بگویید : اصلی به فرعی فرعی به اصلی از راست ورود به جاده اصلی از چپ ورود به راه اصلی از راست صحیح غلط بدون تاثیر سوال 28 از 30 28. سوال در محل توقف (پارک) کنار خیابان حق تقدم با وسیله نقلیه ایست که…. ضمن حرکت به عقب مشغول توقف یا پارک کردن است وابسته به سازمانهای دولتی است ابعاد بزرگتری دارد مستقیم و در مسیر مجاز حرکت نماید صحیح غلط بدون تاثیر سوال 29 از 30 29. سوال کدام یک از پاسخ های زیر در خصوص نقص در سیستم جلوبندی و یا شکستگی آن صحیح می باشد؟ تایرهای عقب خودرو سائیده شود مصرف سوخت افزایش می یابد رادیاتور خودرو جوش می آورد هدایت و کنترل خودرو از دست راننده خارج می گردد صحیح غلط بدون تاثیر سوال 30 از 30 30. سوال کدامیک از موارد زیر در خصوص عبور از روی خط آهن صحیح می باشد؟ در حین عبور از خط آهن دنده خودرو را از دنده سنگین به دنده سبک تغییر داد قبل از رسیدن به خط آهن باید سرعت را افزایش داده و با سرعت از خط آهن عبور نمود در حین عبور از خط آهن بایستی دنده خودرو را از دنده سبک به دنده سنگین تغییر داد در حین عبور از خط آهن می بایستی از تعویض دنده خودداری نمود صحیح غلط بدون تاثیر wi dow.wpP oQuizI i Lis = wi dow.wpP oQuizI i Lis || ; wi dow.wpP oQuizI i Lis .push( id: ‘ ega ivePoi s. ega ivePoi s: 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, imelimi : 1200, esul sG ade: 0, bo: 640, qpp: 0, ca Poi s: 30, fo mPos: 0, lb : u062eu0644u0627u0635u0647 u0622u0632u0645u0648u0646, jso : 3220: ype:si gle,id:3220,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3221: ype:si gle,id:3221,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3222: ype:si gle,id:3222,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3223: ype:si gle,id:3223,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3224: ype:si gle,id:3224,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3225: ype:si gle,id:3225,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3226: ype:si gle,id:3226,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3227: ype:si gle,id:3227,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3228: ype:si gle,id:3228,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3229: ype:si gle,id:3229,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3230: ype:si gle,id:3230,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3231: ype:si gle,id:3231,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3232: ype:si gle,id:3232,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3233: ype:si gle,id:3233,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3234: ype:si gle,id:3234,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3235: ype:si gle,id:3235,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3236: ype:si gle,id:3236,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3237: ype:si gle,id:3237,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3238: ype:si gle,id:3238,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3239: ype:si gle,id:3239,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3240: ype:si gle,id:3240,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3241: ype:si gle,id:3241,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3242: ype:si gle,id:3242,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3243: ype:si gle,id:3243,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,1,0,0,3244: ype:si gle,id:3244,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3245: ype:si gle,id:3245,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,1,0,3246: ype:si gle,id:3246,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3247: ype:si gle,id:3247,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :1,0,0,0,3248: ype:si gle,id:3248,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1,3249: ype:si gle,id:3249,ca Id:0, ega ive_poi s:0,poi s:1,co ec :0,0,0,1 );   آزمون آیین نامه اصلی ۱ آزمون آیین نامه اصلی ۲ آزمون آیین نامه اصلی ۳ آزمون آیین نامه اصلی ۴ آزمون آیین نامه اصلی ۵ آزمون آیین نامه اصلی ۶ آزمون آیین نامه اصلی ۷ آزمون آیین نامه اصلی ۸ آزمون آیین نامه اصلی ۹ آزمون آیین نامه اصلی ۱۰ آزمون آیین نامه اصلی ۱۱ آزمون آیین نامه اصلی ۱۲ آزمون آیین نامه اصلی ۱۳ آزمون آیین نامه اصلی ۱۴ تست آیین نامه رانندگی ۱۵ تست آیین نامه رانندگی ۱۶ تست آیین نامه رانندگی ۱۷ تست آیین نامه رانندگی ۱۸ تست آیین نامه رانندگی ۱۹ تست آیین نامه رانندگی ۲۰ تست آیین نامه رانندگی ۲۱ تست آیین نامه رانندگی ۲۲ تست آیین نامه رانندگی ۲۳ تست آیین نامه رانندگی ۲۴ آزمون آنلاین آیین نامه ۲۵ آزمون آنلاین آیین نامه ۲۶ آزمون آنلاین آیین نامه ۲۷ آزمون آنلاین آیین نامه ۲۸ آزمون آنلاین آیین نامه ۲۹ آزمون آنلاین آیین نامه ۳۰ آزمون آنلاین آیین نامه ۳۱ آزمون آنلاین آیین نامه ۳۲ آزمون آنلاین آیین نامه ۳۳ آزمون آنلاین آیین نامه ۳۴ آزمون آنلاین آیین نامه ۳۵     آزمون آیین نامه چیست؟ آزمون آیین نامه (برای دریافت گواهینامه رانندگی باید در آزمون آیین نامه قبول شوید) در تست آزمون نهایی آیین نامه رانندگی ۳۰ سوال داده می شود. برای قبولی در آزمون آیین نامه ۱۴۰۲ چه باید کرد؟ بهترین راهکار برای قبولی در امتحان آیین نامه اصلی چیست؟ سوالات آزمون آیین نامه اصلی آنلاین چه فوایدی برای هنرجویان دارد؟   نرم افزارهایی با نام تست آزمون نهایی آیین نامه رانندگی اندروید و آزمون اصلی آیین نامه ۱۴۰۲ آیفون قابل اعتماد هستند؟ استفاده از تست آزمون آیین نامه اصلی با جواب راهگشاست یا بدون جواب؟ همه اینها سوالهایی است که ذهن همه هنرجویان و متقاضیان دریافت گواهینامه راهنمایی و رانندگی را به خود مشغول کرده است.   امتحان آیین نامه اصلی ۱۴۰۲ برای قبولی در امتحان آیین نامه اصلی چه باید کرد؟ صرف مطالعه روزنامه وار کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای قبولی در آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی گره گشا نیست. راهکارهای علمی و تجربی برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی ۱۴۰۲ وجود دارد که با رعایت آنان می توان به راحتی در آزمون آیین نامه اصلی در سال ۱۴۰۲ نمره قبولی گرفت.   سوالات لو رفته آیین نامه اصلی ۱۴۰۲ سوالات آیین نامه اصلی با جواب   دانلود رایگان آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب و فرمت پی دی اف تست آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) سال ۱۴۰۲ رایگان (پایه سوم ۳) لو رفته از وب سایت تست درایوینگ.   سوالات تستی آیین نامه ۱۴۰۲ جدیدترین و کاملترین تست و نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲(دقیقا عین سوالاتی که در آزمون میاد) با جواب بهمراه آزمون آیین نامه آنلاین ۱۴۰۲ را در این پست می توانید مشاهده کنید با مطالعه کامل این مجموعه به راحتی در امتحان آیین نامه اصلی سال ۱۴۰۲ قبول خواهید شد.   بهترین کیفیت نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب و بهترین کیفیت را برای شما آماده کردیم با استفاده از این مجموعه به راحتی در آزمون آیین نامه رانندگی قبول خواهید شد.   در ادامه چند مورد از نظرات کاربرانی که بسته طلایی را خریداری کرده اند و به راحتی قبول شده اند را برای شما قرار می دهیم: نمونه سوالات آیین نامه     سوالات آیین نامه اصلی نمونه سوالات آیین نامه رانندگی سوالات آیین نامه رانندگی آزمون آیین نامه اصلی     آزمون آیین نامه رانندگی     نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】با جواب     پی دی اف سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ و دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه سوم در ادامه چند نمونه از پی دی اف سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب را برای دانلود قرار دادیم. اگر تمام سوالات بسته طلایی را می خواهید از همین صفحه می توانید خرید کنید. نمونه ای از سوالات آیین نامه: دانلود بخش اول (کلیک کنید) دانلود بخش دوم (کلیک کنید) دانلود بخش سوم (کلیک کنید)     نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf   خرید پکیج طلایی تست سوالات آیین نامه سال ۱۴۰۲ با پکیج طلایی سوالات آیین نامه رانندگی، فقط به امتحان شهری فکر کنید ✅ قبولی ۱۰۰% تضمینی و آسان ✅صرفه جویی در هزینه و زمان ✅ضمانت بی قید و شرط بازگشت وجه بنده به عنوان مدیر آموزشگاه رانندگی، به شما این تضمین را می دهم که در صورت عدم رضایت از کیفیت و محتوای پکیج طلایی سوالات آیین نامه ، ۱۰۰% مبلغ پرداختی را بی قید و شرط به شما بازگردانم. محتویات بسته طلایی : عین سوالات آزمون آیین نامه اصلی سال ۱۴۰۲ با جواب (فقط از همین سوالات در آزمون داده میشه)   نکته: قابل اجرا در کامپیوتر، تبلت، گوشی های اندروید و آیفون IOS لینک دانلود سوالات بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.   نگران نباش با پکیج طلایی فقط یک قدم تا قبولی در آزمون آیین نامه فاصله داری این پکیج با ۵۰% تخفیف به قیمت ۳۹۰۰۰ تومان فروخته می شود.فقط ۲۴ ساعت مهلت دارید از تخفیف استفاده کنید. لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت به صورت اتوماتیک نمایش داده می شود. برای خرید عین سوالات آزمون آیین نامه روی دکمه زیر کلیک کنید   خرید و دانلود فوری پکیج طلایی سوالات آیین نامه سال ۱۴۰۲        دانلود سوالات آیین نامه: اگر کامل سوالات آیین نامه ما را بخوانید به شما تضمین میدیم که در همان آزمون اول قبول شوید آیا میدانید “سوالات آیین نامه” اصلی امسال تغییر کرده است؟؟؟ قبولی ۱۰۰ در ۱۰۰ با مطالعه یک ساعت (حتی نیاز به خواندن کتاب نیست) سوالات آزمون آیین نامه پایه ۳ ۲ ۱ سوم دوم یک   به وب سایت تست درایوینگ ✅بهترین آموزشگاه رانندگی اینترنتی کشور ✅ خوش آمدید آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) نیاز به برنامه ریزی و مطالعه و تمرین دارد. بهتر است نمونه سوالات آیین نامه رانندگی را پیش از آزمون آیین نامه رانندگی مرور کرد و تمامی نکات آزمون‎‌های قبلی را شناخت.   اشتراکات زیاد سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان مطمئناً سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ اشتراکات زیادی با آزمون‌های پیشین دارد. با ما همراه باشید تا از طریق آزمون ایین نامه اصلی آنلاین تسلط کافی را به نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان پیدا کنید.    در آزمون آنلاین آیین نامه ما شرکت کنید تا قبولی شما تضمین شود به شما تضمین می‌دهیم که ۱۰۰ درصد قبولی در آزمون آنلاین آیین نامه دستاوردی است که سال‌هاست فعالان این حوزه به متقاضیان آزمون آیین نامه هدیه دادند. تیم تخصصی ما عین سوالات آزمون راهنمایی و رانندگی را در اختیار شما می‌گذارد که با مرور آنها امکان ندارد قبولی را تجربه نکنید.   مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی رانندگی ۱۴۰۲ مهم‌ نیست چه سنی دارید و یا سطح سواد شما چگونه است. تمامی سنین و تمامی افراد، حتی کسانی که ترس از امتحان دارند یا سال‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکردند. دوستان برای تهیه مجموعه سوالات جدید آیین نامه اصلی بسیار زمان و هزینه صرف شده اگر واقعا میخواهید در همان آزمون اول موفق شوید تمام سوالات را مطالعه نمایید.   تست آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) تست سوالات آیین نامه رانندگی با جواب شامل (قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، رانندگی ایمن، آشنایی با سیستمهای فنی خودرو و سرویس و نگهداری، فرهنگ رانندگی، امداد و نجات، آلودگی های ترافیک و حق تقدم) می باشد.   چند مورد از تصاویر عین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】   نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب نمونه سوالات آزمون راهنمایی و رانندگی ۱۴۰۲ برای هنرجویانی که زمان کمی در اختیار دارند در صورتی که فرصت کافی برای مطالعه آیین نامه ندارید و وقت کمی تا آزمون باقی مانده تنها شانس قبولی شما در اختیار داشتن سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ اصلی است. این سوالات بهترین راه برای افزایش تسلط در زمان کوتاه است و شما را از خواندن خط به خط آیین نامه بی نیاز می‎‌کند.   مطالب مرتبط: حق تقدم رانندگی     تصاویر نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf سوالات آیین نامه اصلی رایگان     نحوه مطالعه نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب برای آزمون رانندگی پس از دانلود نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ باید روش صحیح مطالعه را بیاموزید. ابتدا باید تسلط کلی به آیین نامه داشته باشید و پیش از شروع آزمون‌ها نگاهی هر چند گذرا بر نکات آیین نامه بیندازید. بخش‌های مربوط به حق تقدم نیاز به مطالعه زیاد ندارد اما حتما باید منطق آن را دریافت. تنها کافیست یک “نمونه سوالات آیین نامه” رانندگی پیچید‎تر را بررسی کنید و دقیقا متوجه قوانین حق تقدم شوید به این ترتیب تمام سوالات این دست را پاسخ خواهید داد. توجه داشته باشید که نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب را دانلود کنید تا نتیجه آزمون‌ها برایتان مشخص باشد.   برگه امتحان آیین نامه رانندگی دانلود سوالات آیین نامه اصلی   دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی   سوالات آیین نامه اصلی vc_messagevc_colum vc_ ow “D ivi g pe mi ” edi ec s he e. I some cou ies, his e m could also mea Lea e ’s pe mi . No o be co fused wi h Vehicle lice ce o Pilo lice si g a d ce ifica io . Sou ce   نمونه سوالات آیین نامه با جواب رایگان     دانلود سخت ترین سوالات آیین نامه اصلی   آموزش پارک دوبل   کاهش استرس با نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ در صورتی که از آن دسته از افراد هستید که از امتحان هراس دارید و به شدت دچار استرس می‌شوید آزمون‌‍‌های آزمایشی آیین نامه به شما کمک خواهد کرد. افراد بسیاری وجود دارند که با وجود آگاهی‌های بالا و خواندن ویادگیری مطالب آیین نامه باز هم در مواجه با امتحان استرس می‌گیرند و توانایی پاسخ‌گویی به سوالات را از دست می‌دهند اینجاست که سوالات آیین نامه اصلی و آزمون‌های آزمایشی ما به کمک خواهد آمد. در چند نوبت خود را در شرایط آزمون قرار دهید و به تست آیین نامه پایه ۳ جواب دهید. مقایسه‌ پاسخ‌های شما با جواب تست سوالات آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ به شما اعتماد به نفس کافی می‌دهد و مطمئن باشید در آزمون‌های سوم به بعد استرس را فراموش خواهید کرد. کارتکس گواهینامه ۱۴۰۲ نمونه سوالات آیین نامه اصلی     نمونه سوالات آزمون آیین نامه ۱۴۰۲ این آزمون توسط افسر گرفته می‌شود. به دلیل فشردگی کار قطعا در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ کمک زیادی به شما خواهد کرد.   سوال آیین نامه اصلی   سوالات آیین نامه فصل اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم   سوالات آیین نامه نهایی   توجه : نمونه سوالات آزمون های پایه سوم – دوم – اول و موتور سیکلت همه مشابه هم می باشند منتهی آزمون شهری متفاوتی دارند.     تست آیین نامه پایه ۳       سوالات آیین نامه با جواب   مطالب مرتبط: آموزش رانندگی ماشین   با سوالات آیین نامه اصلی گواهینامه در دست شماست داشتن سوالات آیین نامه اصلی گذر از یکی از مراحل اخذ گواهینامه را برای شما آسان کرده تا بتوانید بر تمرکز خود را بر آموزش عملی قرار دهید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به گواهی‎نامه برسید. سوالات آیین نامه   تسلط کامل با نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی【جدید جدید جدید】سال ۱۴۰۲ قطعا چنین آرامش و تمرکزی که در خانه دارید را سر کلاس نخواهید داشت. بعلاوه هر کسی نیاز دارد بخش متفاوتی از نمونه سوالات آیین نامه اصلی را تمرین کند و در آن بخش خاص اشکال دارد. با استفاده از شرایط آزمون آنلاین می‌تواند هر چند بار که بخواهد سوالات مشکل دارد را مرور کند تا تسلط کامل ایجاد شود. علاوه بر آن فضای بی‌کرانی در اختیار شما می‌گذارد تا تعداد سوالات زیادی را بررسی کنید.     از بروز بودن سوالات آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ با جواب اطمینان داشته باشید یکی از ارکان مهم نمونه سوالات آیین نامه رانندگی با جواب بروز بودن سوالات است. بسیاری از هنرجویان پس از پایان آزمون گلایه می‌کنند که نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ که پیش‌تر حل کرده بودند با سبک سوالاتی که روز آزمون طرح شده بود تفاوت دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که در هر صورت نکات آیین نامه تغییرات زیادی ندارد اما شیوه طرح سوال ممکن است در طی سال‌ها تفاوت کند و سبک سوالات متفاوتی طرح شود. نمونه سوالات آیین نامه   مطالب مرتبط: تجربیات امتحان شهری رانندگی   زمان کمی برای مطالعه سوالات آیین نامه دارید؟ در صورتی که منبع اصلی را هنوز مطالعه نکردید و زمان کوتاهی تا آزمون مانده و ناامید از قبولی در آزمون آیین نامه اصلی شدید راه‌حل شما پیش ماست. راه حل میانبر برای قبولی در تست آیین نامه پایه ۳ حل نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پیشین است. بسیاری از افراد این ادعا را باور نمی‌کنند اما ما به شما تضمین می‌دهیم در صورتی که تمامی مجموعه سوالاتی که اختیارتان می‌گذاریم را بررسی کنید به نحوی که روی هر کدام از سوالات فکر کنید و جواب منطقی که به ذهنتان می‌رسد را جواب دهید. پس از آن نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ اصلی با جواب در اختیارتان قرار می‌گیرد. نمونه سوالات آیین نامه رانندگی   سوالات راهنمایی رانندگی با جواب     سوالات آنلاین آیین نامه ۱۴۰۲ حداقل نمره برای قبولی در آزمون ۲۶ است و در صورتی که با سوالات آنلاین آیین نامه پیش از شرکت در آزمون مواجه شده باشید می‌توانید به راحتی زمان را مدیریت کنید، استرس را مدیریت کنید و به سوالات پاسخ درست دهید. زیرا تقریبا نمونه تمامی نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ را حداقل یک بار از پیش دیده‌اید و درباره آن فکر کرده‌اید. آزمون ایین نامه اصلی پس از شرکت در کلاس‌های شهری و توسط افسر گرفته می‌شود و باید در مدت ۲۰ دقیقه به حداقل ۲۶ سوال پاسخ درست دهید. آزمون آیین نامه اصلی   سوالات آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) ۱۴۰۲ آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) ۱۴۰۲ بر اساس تجربیات سال‌های طولانی افسران ما طبقه بندی شده و با اولویت و سیستم‌های نوین یادگیری در اختیار شما قرار می‌گیرد.   سوالات آیین نامه اصلی بخش فنی نمونه سوال آیین نامه ۱۴۰۲ چیست؟ بخش فنی سوالات دقیقا همان سوالاتی است که قرار است به آزمون اصلی اضافه شود و هنرجویان در آزمون اصلی به سوالات آن پاسخ نداده اند. اطلاعات خود را بر قسمت های فنی افزایش دهید که بعدها به عنوان یک راننده بتوانید از پس مشکلات خود بر بیایید. به هنگام آموزش عملی حداقل سعی کنید برای یکبار هم که شده کاپوت ماشین را بالا بزنید و از اجزای داخلی آن آگاه باشید و از تعویض و یا چک کردن بخش های مختلف ماشین اطلاعات بدست آورید.   به صورت جداگانه سوالات مربوط به بخش فنی را مرور نمایید تا با مرور سوالات به صورت جدا و نوشتن نکات در هنگام پاسخ ‌گویی به هر آزمون تسلط کافی بر بخش فنی مانند سایر بخش‌ ها داشته باشید. نمونه سوال آیین نامه ۱۴۰۲ را از سایت تست درایوینگ دانلود نمایید. فروردین – اردیبهشت – خرداد – تیر – مرداد – شهریور – مهر – آبان – آذر – دی – بهمن – اسفند     نمونه سوالات راهنمایی رانندگی ۱۴۰۲ اتفاقی که می‎‌افتد آن است که آزمون عملی برایتان استرس‌آور است و ممکن است نتوانید با موفقیت آن‌را پشت سر بگذارید که دردسر ساز است و کار شما را عقب می‌اندازد زیرا برای اخذ گواهینامه حتما باید این آزمون را با نمره قبولی پشت سر بگذارید.   پشتیبانی سایت تست درایوینگ در تلگرام تلگرام سایت تست درایوینگ vc_colum _ ex vc_colum vc_ owبرای مشاهده مطالب سایت آموزشگاه رانندگی سرعت (تست درایوینگ) از لینکهای زیر استفاده کنید. آموزش آیین نامه رانندگی آموزش رانندگی عملی پارک دوبل – آموزش پارک دوبل دسته‌بندی نشده مقالات آیین نامه بررسی نمونه سوالات آیین نامه رانندگی بر اساس آزمون‌هایی اخیرا برگزار شده و تغییراتی که در فصول آیین نامه اعمال شده است لازم است نگاهی اجمالی به سوالات آیین نامه رانندگی بیندازیم و به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد دارید از وب سایت مشخصی نمونه سوالات آیین نامه را دریافت کنید حتما به تاریخ آپلود و یا ویرایش آن دقت کنید. سوالات را به روز دریافت کنید. بخش‌هایی که به آیین نامه اضافه شده است در شیوه طراحی سوالات نقش داشته و تغییراتی ایجاد کرده است که اگر بدون آمادگی و آگاهی از این تغییرات سر آزمون حاضر شوید احتمال اینکه دچار مشکل شوید زیاد است. نمونه سوالات آیین نامه رانندگی نمونه سوالاتی که در اختیار شما قرار داده می‌شود در دو دسته مشخص جا دارد. نمونه سوالات موضوعی و نمونه سوالات آزمونی. در واقع بخشی از سوالات وجود دارد که ترکیبی است از سوالات تالیفی، آزمون‌های جدید و قدیم که برای هر کدام از فصول طراحی شده است. هنرجویان پس از مطالعه هر فصل اقدام به مطالعه این دست سوالات می‌کنند تا مفاهیم در ذهنشان ثبت شود. دسته دوم سوالات آزمون‌هایی است که برگزار شده و به صورت استاندارد ارائه می‌شود. در واقع سوالات از نظر شیوه طراحی و زمان لازم برای پاسخگویی و تعداد سوالات بر اساس استاندارد آزمون‌ها است و به نوعی شبیه ساز آزمون‌ها خواهد بود. نمونه سوالات آیین نامه رانندگی اصلی آزمون آیین نامه رانندگی اصلی از چند جهت با آزمون مقدماتی تفاوت دارد. بخش‌هایی شامل بخش فنی، امداد و نجات و فرهنگ رانندگی به آیین نامه اضافه شده در آزمون اصلی مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین در آزمون اصلی می‌بایست علاوه بر مباحث گذشته بر مباحث مهم دیگری نیز مسلط شد. تفاوت عمده دیگری که میان آزمون اصلی و مقدماتی وجود دارد شخصی است که آزمون را برگزار می‌کند است. افسر آزمون اصلی را برگزار می‌کند اما آزمون مقدماتی را مربی برگزار می‌کند. تفاوت سوم این دو آزمون در زمان برگزاری آن است. آزمون مقدماتی در زمانی برگزار می‌شود که شما کلاس‌های تئوری را تمام کرده‌اید و زمان زیادی از یادگیری شما نگذشته و هنوز درگیر یادگیری عملی نشده‌اید اما آزمون اصلی در میان یادگیری عملی و چند وقتی پس از آزمون مقدماتی برگزار می‌شود و طبیعتا برخی از مباحث از یادتان رفته است. سوالات آیین نامه   نمونه سوالات آیین نامه رانندگی (آزمون آنلاین) به جای آنکه حجم زیادی از جزوات و کتاب‌های متعدد خریداری کنید بهتر است با دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی و یا شرکت در آزمون آنلاین تسلط خود را افزایش داده و سعی کنید با شبیه سازی آزمون‌های آیین نامه استرس خود را برای آزمون اصلی کاهش دهید. آزمون آیین نامه

برای شرکت در جدیدترین آزمون راهنمایی و رانندگی روی آزمونهای زیر کلیک کنید (اول در آزمونهای زیر شرکت کنید بعد باقی موارد)

آزمون آیین نامه اصلی شماره 36

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 36 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

بر اساس آیین نامه راهنمایی رانندگی ایستادن ممنوع همان ……………. است.

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

کدام یک از موارد زیر باید قبل از شروع حرکت مورد بازبینی قرار گیرد ؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

در بزرگراه های درون شهری حداکثر سرعت چند کیلومتر در ساعت است ؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

از چند متری بعد از پیچ ها سبقت گرفتن آزاد است؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

قبل از شروع حرکت باید کدام یک از چراغ های خودرو مورد بازبینی قرار بگیرد؟

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

در آزاد راه های برون شهری حداقل سرعت چند کیلومتر در ساعت است؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

لرزش غربیلک فرمان میتواند ناشی از کدام نقص باشد؟

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

به عقب راندن وسیله نقلیه در بزرگ راه ها ….

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

در هنگام رانندگی و مشاهده چراغ چشمک زن قرمز چه اقدامی باید انجام داد؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

دور زدن از چند متری پیچ ها ممنوع است؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

ترمز دستی معمولا …….عمل میکند.

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

به عقب راندن وسیله نقلیه در آزاد راه ها ……

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

وظیفه کدام قطعه جلوگیری از ورود بخار های بنزین به هوا است؟

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

شست شو وسایل نقلیه در راهها ……….

صحیح

غلط

غلط

15. سوال

علائم اگاه سازی برای سبقت در هنگام شب چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

سبقت از طرف راست وسیله نقلیه ای که درحال گردش به چپ میباشد ……..

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

سطح روغن موتور را با چه وسیله ای میتوان کنترل نمود

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

علت سر خوردن خودرو در شرایط یخ بندان کدام عامل میباشد؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

در چه فاصله ای از اطراف چراغ های راهنمایی و رانندگی توقف ممنوع میباشد ؟

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

در جاده اصلی در روز حداکثر سرعت چند کیلومتر در ساعت است ؟

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

در چند متری طونل ها سبقت گرفتن ممنوع ؟

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

در راههای یک طرفه حرکت بر خلاف مسیر تعیین شده …..

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

در راههای کوهستانی که در آنها عبور از کنار وسایل نقلیه طرف مقابل غیر ممکن و مشکل می باشد حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که ……

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

رانندگان هنگام روبه رو شدن با وسایل نقلیه ای که در جهت مخالف حرکت میکنند حداقل از چند متری از چراغ عبور نور پایین استفاده می نمایند؟

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

وظیفه کدام قطعه ممانعت از ورود گرد و غبار و دیگر ذرات معلق به داخل موتور میباشند؟

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

کدام یک از موارد زیر جز نیاز های حیاتی مصدوم میباشد؟

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

پر باد بودن تایر خودرو میتواند باعث بروز کدام یک از موارد زیر شود ؟

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

در برخورد راه اصلی با فرعی حق تقدم عبور با وسیله ای است که …….

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

در ارزیابی مصدومین کدام یک از مصدومین را باید در اولویته انجام کمک های اولیه قرار داد؟

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

هدف از …….…. تسلط کامل پاها و دست ها وبر تجهیزات کنترلی همچون پدال ها اهرم ها و غربیلک فرمان میباشد

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 37

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 37 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

رنگ نارنجی در علائم به چه معناست؟

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

حداکثر سرعت وانت بار در آزادراهها چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

نقطه کور موتورسیکلت کجاست ؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

حداکثر سرعت در جاده های اصلی(روز) چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

گیج روغن هرچند وقت یکبار باید چک شود؟

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

در سه راهی حق تقدم با کیست؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

روغن گیربکس را چه زمانی باید تعویض کرد؟

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

عمر مفید کنیستر چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

کدام روش برای امن کردن محله حادثه صحیح تراست؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

وظیفه قطع و وصل کردن مدار آب از موتور به رادیاتور وظیفه کدام وسیله است؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

کدام گزینه تسلط کافی روی تجهیزات زیررا دارد؟ کامل پاها-دست ها و تجهیزات-اهرم-قربیلک فرمان و پدال

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

اگر ماشین وسط جاده خراب شود از فاصله چند متری تابلو احتیاط گذاشته میشود؟

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

چراغ چشمک زن زرد به چه معناست؟

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

کاتالیز در کجا قرار دارد؟

صحیح

غلط

غلط

15. سوال

اگر بخواهیم به چپ بپیچیم و چراغ راهنما خراب باشد دست چپ را باید به کدام سمت تکان دهیم؟

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

تو چند متری اورژانس یا آتش نشانی نباید توقف کنیم؟

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

بیشترین سرعت مجاز برای خیابان های اصلی چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

استفاده از لاستیک های فرسوده و غیراستاندارد در وسایل نقلیه چگونه است؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

کدام یک از موارد زیر جزو رفتارهای ناهنجار اجتماعی و ناپسند نمی باشد؟

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

علائم هشدار دهنده برای خطر به چه شکلی ترسیم می گردند؟

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

کم بودن باد تایرهای خودرو باعث چه می شود؟

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

در چند متری ورودی تونل ها،سبقت گرفتن ممنوع است؟

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

یکی از راه های کاهش مصرف سوخت کدام است؟

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

حرکت کردن از روی خطوط هاشور در حاشیه راهها که معمولا کناره اتوبونها،آزاد راهها،بزرگراهها و تونلها کشیده می شوند…

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

میزان کارایی روغنهای معمولی چند کیلومتر می باشد؟

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

از جمله احتیاط های لازم در هنگام وقوع تصادفات انجام کدامیک از موارد زیر اشتباه است؟

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

تابلوهای منع کننده با چه رنگی نشان داده می شوند؟

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

مفهوم تابلو راهنمائی و رانندگی روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

نام تابلو راهنمائی و رانندگی روبرو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 38

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 38 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

رنگ نارنجی در علائم به چه معناست؟

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

حداکثر سرعت وانت بار در آزادراهها چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

کار ترموستات چیست؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

حداکثر سرعت در جاده های اصلی(روز) چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

گیج روغن هرچند وقت یکبار باید چک شود؟

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

در خیابان اصلی حق تقدم با کیست؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

روغن گیربکس را چه زمانی باید تعویض کرد؟

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

عمر مفید کنیستر چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

کدام روش برای امن کردن محله حادثه صحیح تراست؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

وظیفه قطع و وصل کردن مدار آب از موتور به رادیاتور وظیفه کدام وسیله است؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

کدام گزینه تسلط کافی روی تجهیزات زیررا دارد؟ کامل پاها-دست ها و تجهیزات-اهرم-قربیلک فرمان و پدال

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

اگر ماشین وسط جاده خراب شود از فاصله چند متری تابلو احتیاط گذاشته میشود؟

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

چراغ چشمک زن زرد به چه معناست؟

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

کاتالیز در کجا قرار دارد؟

صحیح

غلط

غلط

15. سوال

اگر بخواهیم به چپ بپیچیم و چراغ راهنما خراب باشد دست چپ را باید به کدام سمت تکان دهیم؟

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

تو چندمتری اورژانس یا آتش نشانی نباید توقف کنیم؟

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

بیشترین سرعت مجاز برای خیابان های اصلی چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

اگر به هنگام توقف چراغ راهنما نداشتیم چه باید کرد؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

تابلوی رنگ قهوه ای به چه معناست؟

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

حداکثر سرعت مجاز برای انواع وسیله نقلیه در جاده های بیرون شهر در شب ها چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

مفهوم شکل مثلث متساوی الاضلاع نشسته روی یک راس چیست؟

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

حداکثر و حداقل سرعت مجاز در آزاد راه های درون شهر چقدر است؟

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

سبقت گرفتن در تقاطع در چه شرایطی مجاز است؟

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

وقتی مصدوم بیهوش است اولین اقدامی که باید کرد چیست؟

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

اگر نور کافی وجود داشته باشد کدام چراغ باید روشن شود؟

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

در صورت برخورد با چراغ چشمک زن قرمز چه باید کرد؟

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

در راه های شیب دار کوهستانی که در آنها عبور دو وسیله نقلیه کنار هم مشکل می باشد حق تقدم عبور با کدام است؟

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

کدام گزینه درست است؟

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

شکستگی و کثیف شدن شیشه ماشین باعث چه چیزی می شود؟

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

هنگام کار نکردن چراغ راهنما در صورت رفتن به سمت راست دست باید به چه حالتی گرفته شود ؟

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 39

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 39 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

تابلوی دستوری و خدماتی در علائم عبور و مرور به چه شکل نشان داده میشود .

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

در علائم عبور و مرور راهنما برای مناطق تفریحی و فرهنگی و گردشگری به چه رنگی مشخص شده است؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

تابلو به معنای فقط گردش به راست مجاز میباشد به چه شکل نمایش داده میشود؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

حداکثر میزان سرعت در خیابانهای شریانی اصلی چند کیلومتر در ساعت است؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

هر باری که برروی باربند سقف اتومبیل حمل می شود باید؟

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

کدامیک از خطوطه زیر در طول راه کشیده میشود؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

برای علامت دادن به منظوره گردش به راست در صورتیکه راهنمای شما خراب باشد دست خود را به کدام حالت باید جهت اطلاع سایر رانندگان حرکت دهید؟

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

رانندگان وسیله نقلیه با دیدن چراغ چشمک زدن زرد در تقاطع و گذر گاه پیاده چه عملی را باید انجام دهند؟

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

تابلو به شکل مثلث به معنای تقاطع از کدام نوع تابلوها است؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

مفهوم این تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

مفهوم تابلو روبه رو چیست؟

صحیح

غلط

غلط

15. سوال

تابلو روبرو به چه معناست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

در آزادراهی لاستیک اتومبیل شما پنچر میشود چه کار میکنید؟

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

مهم ترین عامل تصادفات رانندگی چیست؟

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست؟

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

قانون و مقررات اولیه در هنگام حرکت کردن از منتها الیه سمت  …………..می باشد مگر برای ………گرفتن .

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

فاصله زمانی ۲ ثانیه بین شما و وسیله نقلیه جلویی چه وقتی مناسب است ؟

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

تابلو روبرو به چه معناست ؟

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

اگر باد لاستیک زیاد باشد چه خطر هایی به دنبال دارد ؟

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

در ۳ راه تا چه فاصله ای توقف ممنوع میباشد ؟

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

حق تقدم در شکل روبرو به ترتیب با کدام اتومبیل است ؟

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

کدام اتومبیل آخر از همه میرود ؟ ( آخر ) 

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

کدام یک از علائم زیر بر فرمان پلیس مقدم میباشد ؟

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

شما چه زمانی چراغ هشدار دهنده خطر را روشن مینمایید؟

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 40

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 40 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

مفهوم تابلو زیر چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

پاسخ صحیح نقطه چین کدام گزینه می باشد .

به ترمز دستی……………………و به ترمز پایی …………………….می گویند؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

شکستگی جلوبندی چه مشکلی را ایجاد می کنید ؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

معیوب بودن سیستم تعلیق خودرو باعث چه می شود ؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

کدامیک از موارد زیر از مزیت های ترمز ABS می باشد ؟

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

علائم هشدار دهنده برای خطر به چه شکل ترسیم می شود ؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

کنیستر جزو سیستم ……………به موتور محسوب می شود وعمر مفید آن ………می باشد .

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

کدام ابزار در خودرو صحت یا عدم سلامت بخش های مهمی همچون جلوبندی و وضعیت فرمان پذیری را آشکار می کند ؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

لرزش غربیلک فرمان در سرعت های بالا نشانه چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

از پای راست برای کنترل کدام پدال استفاده میشود ؟

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

اهرم دنده به طور مستقیم با کدام قسمت ارتباط دارد ؟

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

ترمز دستی به عنوان ترمز ……….شناخته میشود .

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

انتقال نیرو در سیستم ترمز دستی توسط ……انجام میشود .

صحیح

غلط

غلط

15. سوال

این وسیله وظیفه آن ممانعت از ورود ذرات گرد و غبار و دیگر ذرات معلق به داخل موتور و فضای احتراق می باشد .

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

وظیفه ………ایجاد تعادل میان سرعت و نیرو است .

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

سویچ استارت در خودرو چند حالت دارد ؟

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

وظیفه روغن ترمز چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

در ترمز ضد قفل برای ترمز گیری باید پا را به صورت ……روی پدال ترمز فشرد .

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

وظیفه قطع و وصل کردن مدار آب از موتور به رادیاتور را به عهده دارد .

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

وظیفه ………..به گردش در آوردن آب داخل پوسته موتور و اطراف سیلندرها می باشد.

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

انتقال نیرو در سیستم ترمز پایی توسط ……………انجام میشود .

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

کاتالیست به چه منظوری تعویض می گردد؟

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

مبدل کاتالیستی در کجا قرار دارد و چه کاری انجام میدهد؟

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

در کدام حالت نیرویی به پشت چرخ های محرک منتقل نخواهد شد ؟

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

در تنظیم صندلی عدم تسلط کافی بر تجهیزات کنترلی باعث میشود تا …

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

منظور از علامت R بر روی دسته دنده چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

از پای چپ برای کنترل کدام پدال استفاده می شود ؟

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

زمان تعویض تسمه تایم چقدر میباشد؟

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

وظیفه بافلر در اتومبیل چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 41

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 41 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

حداکثرسرعت در میدان ها چند کیلومتر است؟

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

کدام یک از موارد زیر صحیح است؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

اگر خودرویی با نور بالا از روبه رو به شما نزدیک شود چه باید بکنید؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

کدام یک از موارد زیر در خصوص حرکت با دنده عقب صحیح است؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

وظیفه کنیستر در خودرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

کدام یک از موارد زیر توسط راننده مجاز است؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

در تقاطع های هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبه روی یک دیگر در حال حرکت هستند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور شوند حق تقدم عبور با چه وسیله ایست؟

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

در تقاطع های هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبه روی یک دیگر در حرکت هستند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور شوند حق تقدم عبور با چه وسیله ایست؟

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

کدامیک از موارد زیر از مصادیق رانندگی پر خطر و پرخاشگرانه است؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

علائم اخباری برای سبقت گرفتن در روز کدام است؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

این تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

15. سوال

مفهوم تابلو روبه رو چیست؟

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

مفهوم تابلو رو به رو چیست؟

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

مفهوم تابلو چیست؟

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

مفهوم تابلو روبه رو چیست؟

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

در تصادفات منجر به جرح چه کارهایی باید انجام داد؟

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

استفاده از چراغ های رنگارنگ وچشمک زن در وسایل نقلیه…..

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

در راههای مسطح که دو طرف منتهی به کوه و پرتگاه می باشد حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که….

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 42

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 42 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

کدام یک از موارد زیر جزو رفتار های رانندگان پر خطر و پرخاشگر نمیباشد؟

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

در صورتی که اتوموبیلی معایینه فنی معتبر نداشته باشد رانندگی کردن با این خودرو چگونه است ؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

مهمترین اقدام در برخورد با یک مصدوم بیهوش چیست؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

یکی از علت های نقص قوانین و مقررات و بی احترامی به سایر رانندگان و انجام اقدامات حادثه ساز توسط راننده کدام است؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

حرکت کردن از روی خط هاشور در حاشیه راه ها که معمولا کنار اتوبان ، آزاد راه ها ، بزرگراه ها و تونل کشیده میشود

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

توقف وسایل نقلیه از چه فاصله ای در تقاطع ها و میادین ممنوع است ؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

سبقت گرفتن در چند متری تونل و پل ها آزاد است ؟

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

نحوه ی استفاده از لاستیک های فرسوده و غیر استاندارد در وسایل نقلیه چگونه است ؟

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

کدام گزینه در مورد ضد یخ صحیح است ؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

سطح روغن موتور را با چه وسیله ای میتوان کنترل کرد ؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

برای جلوگیری از آسیب رسی به بخش های موتور ، تسمه تایم پس از طی چه مسافتی بایستی تعویض شود؟

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

بوق زدن در چه مواردی مجاز است؟

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

ترمز دستی به نام ترمز …. و ترمز پایی به نام ترمز …. یا ترمز سرویس شناخته میشود.

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

رانندگی هر فرد نشاندهنده ی چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

15. سوال

در هنگام افزایش دمای موتور برای خنک شدن سریع موتور چه اقدامی انجام دهیم ؟

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

کدامیک از موارد زیر در خصوص ایمن کردن صحنه حادثه می باشد

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

کدام یک از گزینه های زیر جزو رفتار ناهنجار اجتماعی و ناپسند نمی باشد.؟

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

زمانی که راننده تشخیص می دهد نیاز به توقف دارد تا لحظه ی به کار گرفتن ترمز ها چه نام دارد؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

توقف و یا ایستادن در کدام یک از محل های زیر مجاز است ؟

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

کدام یک از موارد زیر جان فرد را به خطر می اندازد

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

کدام مورد نمونه ای از رفتار های خطر ناک هنگام رانندگی است ؟

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

حرکت در پوشش وسایل نقلیه امدادی در حال ماموریت برای سایر وسایل نقلیه چگونه است ؟

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

در کدام یه از موارد زیر سبقت گرفتن ممنوع است؟

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

خستگی و خواب الودگی راننده چه تاثیری بر رانندگی وی دارد؟

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

تابلو های منع کننده با چه رنگی نمایش داده میشوند؟

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

دور زدن از چه فاصله ای از تونل ها ک دید کافی و ایمنی لازم را ندارد ممنوع است؟

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

هرگاه دارنده گواهی نامه رانندگی یکی از شرایط پزشکی مربوطه برای رانندگی را از دست بدهد بایستی….

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

حداکثر سرعت در بزرگراههای واقع در شهرها و مناطق مسکونی چند کیلومتر در ساعت است؟

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

سبقت از طرف راست وسیله نقلیه ای که در حال گردش به چپ میباشد ……

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

کدام یک از موارد زیر جزو سیستم اگزوز خودرو می باشد؟

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 43

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 43 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

نحوه بار گیری تریلرها به

صحیح

غلط

غلط

2. سوال

اگر در راهی دچار حادثه شوید تابلوی احتیاط رادر چه فاصله ای قرار می دهید؟

صحیح

غلط

غلط

3. سوال

به هنگام ترکیدگی لاستیک کدام مورد را باید انجام دهید؟

صحیح

غلط

غلط

4. سوال

چراغ زرد در تقاطع به چه معنای است؟

صحیح

غلط

غلط

5. سوال

مفهوم رنگ آبی در علائم راهنمایی و رانندگی چیست؟

صحیح

غلط

غلط

6. سوال

در کدام محل نباید پارک کرد؟

صحیح

غلط

غلط

7. سوال

دربزرگراه ها از چه فاصله ای باید راهنما زد؟

صحیح

غلط

غلط

8. سوال

حداقل عمق آج لاستیک چقدر باید باشد؟

صحیح

غلط

غلط

9. سوال

درحین رانندگی چه موقع میتوانید از تلفن همراه استفاده کنید؟

صحیح

غلط

غلط

10. سوال

در چه محل هایی نمیتوانیم پارک دوبل بزنیم ؟

صحیح

غلط

غلط

11. سوال

فاصله ی مناسب درحین پارک دوبل با جدول چقدراست؟

صحیح

غلط

غلط

12. سوال

امادگی شامل کدامیک از موارد زیر میباشد؟

صحیح

غلط

غلط

13. سوال

در هنگام مواجه شدن با اتومبیل مقابل در شب از فاصله چند متری از نور پایین استفاده میکنید؟

صحیح

غلط

غلط

14. سوال

حداقل فاصله ایمن در جاده برفی به ازای هر ۱۵ کیلومتر سرعت در ساعت ،فاصله ای برابر با چند اتومبیل است؟

صحیح

علط

علط

15. سوال

برای سبقت از موتور سیکلت و دوچرخه کدام گزینه باید در نظر گرفته شود؟

صحیح

غلط

غلط

16. سوال

در تقاطعی که قصد گردش به چپ دارید ولی میدان دید شما به علت وجود اتوموبیل های در حال پارک محدود است ،چکار باید انجام داد؟

صحیح

غلط

غلط

17. سوال

در یک تقاطع با چراغ چشمک زن قرمز مواجه می شوید،چه کار میکنید؟

صحیح

غلط

غلط

18. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

19. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

20. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

21. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیسست؟

صحیح

غلط

غلط

22. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست؟

صحیح

غلط

غلط

23. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

صحیح

غلط

غلط

24. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟ 

صحیح

غلط

غلط

25. سوال

سبقت گرفتن از سمت راست وسیله ای که در حال گردش به چپ میباشد:

صحیح

غلط

غلط

26. سوال

درتقاطع هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبروی یکدیگر در حرکتند بخواهند باهم وارد خیابان مجاور واحدی شوند :

صحیح

غلط

غلط

27. سوال

استفاده از چراغ های چشمک زن و رنگارنگ در وسیله نقلیه :

صحیح

غلط

غلط

28. سوال

سوارکردن کودکان ……..درصندلی جلوی وسیله نقلیه ممنوع است.

صحیح

غلط

غلط

29. سوال

هرگاه پلاک،کارت مشخصات یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه مفقود یا از بین برود مالک یا نماینده قانونی وی مکلف است:

صحیح

غلط

غلط

30. سوال

در جاده ای که آسفالت شرایط مطلوب ندارد و یا آغشته به قیر است چه خطری برای رانندگی دارد ؟

صحیح

غلط

غلط

آزمون آیین نامه اصلی شماره 44

0 از 20 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 44 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 20 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

شما در هنگام رانندگی در شهر مجاز هستید حداکثر با سرعتی معادل …

2. سوال

تابلو های با زمینه قهوه ای نشانگر چه چیزی هستند ؟

3. سوال

ماده ۱۵۵ آیین نامه مربوط به ممنوعیت چیست ؟

4. سوال

رانندگی با وسیله نقلیه ای که برگ معاینه فنی معتبر نداشته باشد ؟

5. سوال

معاینه فنی به وسیله چه کسی صورت می پذیرد ؟

6. سوال

سیستم هدایت فرمان ( جلو بندی ) در چه بازه زمانی باید کنترل شود ؟

7. سوال

نور چراغ کوچک جلو و خطر عقب باید از چند متری دیده شود ؟

8. سوال

نور بالا خودرو باید طوری تنظیم شود که اشیا و اشخاص از چند متری قابل تشخیص باشند ؟

9. سوال

نور پایین خودرو باید طوری تنظیم شود که اشیا و اشخاص از چند متری قابل تشخیص باشند ؟

10. سوال

کدام گزینه غلط است ؟

11. سوال

حمل مسافر با وسیله نقلیه دارای پلاک شخصی …

12. سوال

کدام گزینه غلط است ؟

13. سوال

استفاده از لاستیک های فرسوده و غیر استاندارد در وسایل نقلیه ؟

14. سوال

کلیدی ترین ابزار در کنترل خودرو چیست ؟

15. سوال

مفهوم تابلو روبرو چیست ؟

16. سوال

در چهار راه حق تقدم به ترتیب با کدام اتومبیل میباشد ؟   

17. سوال

در چهار راه روبرو حق تقدم را تعیین نمایید ؟

18. سوال

مفهوم تابلو رو به رو چیست؟

19. سوال

در تقاطع رعایت حق تقدم با کدام خودرو می باشد ؟ 

20. سوال

در تقاطع رعایت حق تقدم با کدام خودرو می باشد ؟

آزمون آیین نامه اصلی شماره 45

0 از 30 سوالات تکمیل شده است .

پرسش و پاسخ:

اطلاعات

مدت زمان آزمون ۲۰ دقیقه است

در حال حاضر آزمون را تکمیل کرده اید . شما نمیتوانید دوباره شروع کنید.

آزمون در حال بارگذاری است

شما برای اجرای آزمون باید عضو شده باشید یا وارد پنل کاربری شوید

ورود ثبتنام

شما برای شروع این آزمون باید آزمون های مشخص شده را تکمیل نمائید :

آزمون آیین نامه اصلی شماره 45 سپاس از اینکه تا پایان با ما همراه بودید

شما به 0 سوال از 30 سوال بدرستی جواب دادید

وقت شما:

زمان سپری شده است

امتیاز نهایی شما : 0 پاسخ داده شده : 0 تعداد سوالات صحیح : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0 تعداد سوالات غلط : 0 مورد و امتیاز دریافتی 0

1. سوال

در هنگام رانندگی چنانچه متوجه بوی بنزین شدید از ماشین شدیم کدامیک از موارد زیر را باید رعایت کنیم ؟

2. سوال

زمانیکه راننده پشت سر در یک خیابان شلوغ و پر ترافیک از شما می خواهد سبقت بگیرد و شما با سرعت مجاز در حال رانندگی هستید کدام اقدام صحیح تر است ؟

3. سوال

به منظور حفظ کنترل صحیح بر روی پدال ها کدامیک از موارد زیر اهمیت زیادی دارد ؟

4. سوال

در زمانی که احساس بیماری یا خستگی می کنید ….

5. سوال

زمانی که تجربه کافی ندارید و به تازگی گواهینامه گرفته اید نسبت تصادف شما به سایز رانندگان چقدر می باشد ؟

6. سوال

کدام گزینه از موارد زیر در هنگام عبور احشام از جاده صحیح می باشد ؟

7. سوال

مشاهده پیش بینی تمرکز آگاهی عدم حواس پرتی مربوط به کدام یک از موارد زیر است ؟

8. سوال

در شرایط یخبندان فاصله توقف چه مقدار ممکن است افزایش یابد ؟

9. سوال

چرا در سطح جاده های خیس برفی لغزنده باید از دنده سنگین استفاده شود ؟

10. سوال

کدام فاصله بین دو اتومبیل چنانچه راه خشک و هوا خوب باشد مناسب است ؟

11. سوال

کدامیک از موارد زیر قدرت توانائی ذهنی ، هوشیاری و دید  را مختل می کند ؟

12. سوال

کدامیک از موارد زیر کنترل شما رابر روی وسیله نقلیه کاهش می دهد ؟

13. سوال

زمانیکه در یک جاده دو طرفه در حال حرکت هستید و اتومبیلی بدون رعایت فاصله جلوی شما قرار می گیرد چه اقدامی باید انجام دهید ؟

14. سوال

عابری که عصای سفید در دست دارد ….

15. سوال

کدام اقدام در زمان مواجه شدن با حیوانات لازم است ؟

16. سوال

کدامیک از موارد زیر مهمترین عامل تصادف است ؟

17. سوال

قفل کودک در وسیله نقیله به چه منظوری قرار داده شده است ؟

18. سوال

بی توجهی به علائم و مقررات رانندگی نشانه…

19. سوال

در شرایط یخبندان چگونه میتوان از لغزش چرخ های اتومبیل جلوگیری کرد ؟

20. سوال

در شرایط آب و هوای غیر عادی و محدودیت دید چگونه اطمینان می کنید که سایر رانندگان قادر به رویت شما هستند ؟

21. سوال

در هنگام رانندگی فاصله زمانی بین شما و اتومبیل جلوئی در یک جاه خیس چقدر باید باشد ؟

22. سوال

قرار گرفتن در باند سمت راست مربوط به کدامیک از گزینه های زیر است ؟

23. سوال

شما با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت در یک جاده خشک در حال رانندگی هستید فاصله شما با اتومبیل جلویی چقدر باید باشد ؟

24. سوال

کدامیک از موارد زیر لازمه شروع رانندگی است ؟

25. سوال

مفهوم تابلو چیست؟

26. سوال

مفهوم تابلو چیست ؟ 

27. سوال

مفهوم تابلوی زیر را بگویید :

28. سوال

در محل توقف (پارک) کنار خیابان حق تقدم با وسیله نقلیه ایست که….

29. سوال

کدام یک از پاسخ های زیر در خصوص نقص در سیستم جلوبندی و یا شکستگی آن صحیح می باشد؟

30. سوال

کدامیک از موارد زیر در خصوص عبور از روی خط آهن صحیح می باشد؟

آزمون آیین نامه چیست؟

آزمون آیین نامه (برای دریافت گواهینامه رانندگی باید در آزمون آیین نامه قبول شوید) در تست آزمون نهایی آیین نامه رانندگی ۳۰ سوال داده می شود.

برای قبولی در آزمون آیین نامه ۱۴۰۲ چه باید کرد؟ بهترین راهکار برای قبولی در امتحان آیین نامه اصلی چیست؟ سوالات آزمون آیین نامه اصلی آنلاین چه فوایدی برای هنرجویان دارد؟

نرم افزارهایی با نام تست آزمون نهایی آیین نامه رانندگی اندروید و آزمون اصلی آیین نامه ۱۴۰۲ آیفون قابل اعتماد هستند؟ استفاده از تست آزمون آیین نامه اصلی با جواب راهگشاست یا بدون جواب؟

همه اینها سوالهایی است که ذهن همه هنرجویان و متقاضیان دریافت گواهینامه راهنمایی و رانندگی را به خود مشغول کرده است.

امتحان آیین نامه اصلی ۱۴۰۲

برای قبولی در امتحان آیین نامه اصلی چه باید کرد؟ صرف مطالعه روزنامه وار کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای قبولی در آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی گره گشا نیست.

راهکارهای علمی و تجربی برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی ۱۴۰۲ وجود دارد که با رعایت آنان می توان به راحتی در آزمون آیین نامه اصلی در سال ۱۴۰۲ نمره قبولی گرفت.

سوالات لو رفته آیین نامه اصلی ۱۴۰۲

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

دانلود رایگان آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪)

نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب و فرمت پی دی اف تست آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) سال ۱۴۰۲ رایگان (پایه سوم ۳) لو رفته از وب سایت تست درایوینگ.

سوالات تستی آیین نامه ۱۴۰۲

جدیدترین و کاملترین تست و نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲(دقیقا عین سوالاتی که در آزمون میاد) با جواب بهمراه آزمون آیین نامه آنلاین ۱۴۰۲ را در این پست می توانید مشاهده کنید با مطالعه کامل این مجموعه به راحتی در امتحان آیین نامه اصلی سال ۱۴۰۲ قبول خواهید شد.

بهترین کیفیت نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب

نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب و بهترین کیفیت را برای شما آماده کردیم با استفاده از این مجموعه به راحتی در آزمون آیین نامه رانندگی قبول خواهید شد.

در ادامه چند مورد از نظرات کاربرانی که بسته طلایی را خریداری کرده اند و به راحتی قبول شده اند را برای شما قرار می دهیم:

نمونه سوالات آیین نامه

سوالات آیین نامه اصلی

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

سوالات آیین نامه رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی

آزمون آیین نامه رانندگی

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】با جواب

پی دی اف سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ و دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه سوم

در ادامه چند نمونه از پی دی اف سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب را برای دانلود قرار دادیم. اگر تمام سوالات بسته طلایی را می خواهید از همین صفحه می توانید خرید کنید.

نمونه ای از سوالات آیین نامه: دانلود بخش اول (کلیک کنید) دانلود بخش دوم (کلیک کنید) دانلود بخش سوم (کلیک کنید)

نمونه ای از سوالات آیین نامه:

دانلود بخش اول (کلیک کنید)

دانلود بخش دوم (کلیک کنید)

دانلود بخش سوم (کلیک کنید)

نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf

خرید پکیج طلایی تست سوالات آیین نامه سال ۱۴۰۲ با پکیج طلایی سوالات آیین نامه رانندگی، فقط به امتحان شهری فکر کنید ✅ قبولی ۱۰۰% تضمینی و آسان ✅صرفه جویی در هزینه و زمان ✅ضمانت بی قید و شرط بازگشت وجه بنده به عنوان مدیر آموزشگاه رانندگی، به شما این تضمین را می دهم که در صورت عدم رضایت از کیفیت و محتوای پکیج طلایی سوالات آیین نامه ، ۱۰۰% مبلغ پرداختی را بی قید و شرط به شما بازگردانم. محتویات بسته طلایی : عین سوالات آزمون آیین نامه اصلی سال ۱۴۰۲ با جواب (فقط از همین سوالات در آزمون داده میشه)   نکته: قابل اجرا در کامپیوتر، تبلت، گوشی های اندروید و آیفون IOS لینک دانلود سوالات بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

خرید پکیج طلایی تست سوالات آیین نامه سال ۱۴۰۲

با پکیج طلایی سوالات آیین نامه رانندگی، فقط به امتحان شهری فکر کنید

✅ قبولی ۱۰۰% تضمینی و آسان ✅صرفه جویی در هزینه و زمان ✅ضمانت بی قید و شرط بازگشت وجه

بنده به عنوان مدیر آموزشگاه رانندگی، به شما این تضمین را می دهم که در صورت عدم رضایت از کیفیت و محتوای پکیج طلایی سوالات آیین نامه ، ۱۰۰% مبلغ پرداختی را بی قید و شرط به شما بازگردانم.

محتویات بسته طلایی :

عین سوالات آزمون آیین نامه اصلی سال ۱۴۰۲ با جواب (فقط از همین سوالات در آزمون داده میشه)

نکته: قابل اجرا در کامپیوتر، تبلت، گوشی های اندروید و آیفون IOS

لینک دانلود سوالات بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

نگران نباش با پکیج طلایی فقط یک قدم تا قبولی در آزمون آیین نامه فاصله داری

این پکیج با ۵۰% تخفیف به قیمت ۳۹۰۰۰ تومان فروخته می شود.فقط ۲۴ ساعت مهلت دارید از تخفیف استفاده کنید. لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت به صورت اتوماتیک نمایش داده می شود.

برای خرید عین سوالات آزمون آیین نامه روی دکمه زیر کلیک کنید

 دانلود سوالات آیین نامه: اگر کامل سوالات آیین نامه ما را بخوانید به شما تضمین میدیم که در همان آزمون اول قبول شوید

آیا میدانید “سوالات آیین نامه” اصلی امسال تغییر کرده است؟؟؟

قبولی ۱۰۰ در ۱۰۰ با مطالعه یک ساعت (حتی نیاز به خواندن کتاب نیست)

سوالات آزمون آیین نامه پایه ۳ ۲ ۱ سوم دوم یک

به وب سایت تست درایوینگ ✅بهترین آموزشگاه رانندگی اینترنتی کشور ✅ خوش آمدید

آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) نیاز به برنامه ریزی و مطالعه و تمرین دارد. بهتر است نمونه سوالات آیین نامه رانندگی را پیش از آزمون آیین نامه رانندگی مرور کرد و تمامی نکات آزمون‎‌های قبلی را شناخت.

اشتراکات زیاد سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان

مطمئناً سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ اشتراکات زیادی با آزمون‌های پیشین دارد. با ما همراه باشید تا از طریق آزمون ایین نامه اصلی آنلاین تسلط کافی را به نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان پیدا کنید.

 در آزمون آنلاین آیین نامه ما شرکت کنید تا قبولی شما تضمین شود

به شما تضمین می‌دهیم که ۱۰۰ درصد قبولی در آزمون آنلاین آیین نامه دستاوردی است که سال‌هاست فعالان این حوزه به متقاضیان آزمون آیین نامه هدیه دادند. تیم تخصصی ما عین سوالات آزمون راهنمایی و رانندگی را در اختیار شما می‌گذارد که با مرور آنها امکان ندارد قبولی را تجربه نکنید.

مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی رانندگی ۱۴۰۲

مهم‌ نیست چه سنی دارید و یا سطح سواد شما چگونه است. تمامی سنین و تمامی افراد، حتی کسانی که ترس از امتحان دارند یا سال‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکردند.

دوستان برای تهیه مجموعه سوالات جدید آیین نامه اصلی بسیار زمان و هزینه صرف شده اگر واقعا میخواهید در همان آزمون اول موفق شوید تمام سوالات را مطالعه نمایید.

دوستان برای تهیه مجموعه سوالات جدید آیین نامه اصلی بسیار زمان و هزینه صرف شده اگر واقعا میخواهید در همان آزمون اول موفق شوید تمام سوالات را مطالعه نمایید.

تست آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) تست سوالات آیین نامه رانندگی با جواب شامل (قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، رانندگی ایمن، آشنایی با سیستمهای فنی خودرو و سرویس و نگهداری، فرهنگ رانندگی، امداد و نجات، آلودگی های ترافیک و حق تقدم) می باشد.

چند مورد از تصاویر عین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

نمونه سوالات آزمون راهنمایی و رانندگی ۱۴۰۲ برای هنرجویانی که زمان کمی در اختیار دارند

مطالب مرتبط: حق تقدم رانندگی

تصاویر نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

نحوه مطالعه نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ با جواب برای آزمون رانندگی

برگه امتحان آیین نامه رانندگی

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

سوالات آیین نامه اصلی

vc_messagevc_colum vc_ ow

نمونه سوالات آیین نامه با جواب رایگان

دانلود سخت ترین سوالات آیین نامه اصلی

آموزش پارک دوبل

کاهش استرس با نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲

کارتکس گواهینامه ۱۴۰۲

نمونه سوالات آیین نامه اصلی

نمونه سوالات آزمون آیین نامه ۱۴۰۲

این آزمون توسط افسر گرفته می‌شود. به دلیل فشردگی کار قطعا در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ کمک زیادی به شما خواهد کرد.

سوال آیین نامه اصلی

سوالات آیین نامه فصل اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم

سوالات آیین نامه نهایی

توجه : نمونه سوالات آزمون های پایه سوم – دوم – اول و موتور سیکلت همه مشابه هم می باشند منتهی آزمون شهری متفاوتی دارند.

تست آیین نامه پایه ۳

سوالات آیین نامه با جواب

مطالب مرتبط: آموزش رانندگی ماشین

با سوالات آیین نامه اصلی گواهینامه در دست شماست

داشتن سوالات آیین نامه اصلی گذر از یکی از مراحل اخذ گواهینامه را برای شما آسان کرده تا بتوانید بر تمرکز خود را بر آموزش عملی قرار دهید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به گواهی‎نامه برسید.

سوالات آیین نامه

تسلط کامل با نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی【جدید جدید جدید】سال ۱۴۰۲

از بروز بودن سوالات آیین نامه رانندگی ۱۴۰۲ با جواب اطمینان داشته باشید

نمونه سوالات آیین نامه

مطالب مرتبط: تجربیات امتحان شهری رانندگی

زمان کمی برای مطالعه سوالات آیین نامه دارید؟

در صورتی که منبع اصلی را هنوز مطالعه نکردید و زمان کوتاهی تا آزمون مانده و ناامید از قبولی در آزمون آیین نامه اصلی شدید راه‌حل شما پیش ماست. راه حل میانبر برای قبولی در تست آیین نامه پایه ۳ حل نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پیشین است.

بسیاری از افراد این ادعا را باور نمی‌کنند اما ما به شما تضمین می‌دهیم در صورتی که تمامی مجموعه سوالاتی که اختیارتان می‌گذاریم را بررسی کنید به نحوی که روی هر کدام از سوالات فکر کنید و جواب منطقی که به ذهنتان می‌رسد را جواب دهید. پس از آن نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ اصلی با جواب در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

سوالات راهنمایی رانندگی با جواب

سوالات آنلاین آیین نامه ۱۴۰۲

حداقل نمره برای قبولی در آزمون ۲۶ است و در صورتی که با سوالات آنلاین آیین نامه پیش از شرکت در آزمون مواجه شده باشید می‌توانید به راحتی زمان را مدیریت کنید، استرس را مدیریت کنید و به سوالات پاسخ درست دهید.

زیرا تقریبا نمونه تمامی نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ را حداقل یک بار از پیش دیده‌اید و درباره آن فکر کرده‌اید. آزمون ایین نامه اصلی پس از شرکت در کلاس‌های شهری و توسط افسر گرفته می‌شود و باید در مدت ۲۰ دقیقه به حداقل ۲۶ سوال پاسخ درست دهید.

آزمون آیین نامه اصلی

سوالات آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) ۱۴۰۲

آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) ۱۴۰۲ بر اساس تجربیات سال‌های طولانی افسران ما طبقه بندی شده و با اولویت و سیستم‌های نوین یادگیری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

سوالات آیین نامه اصلی

بخش فنی نمونه سوال آیین نامه ۱۴۰۲ چیست؟

بخش فنی سوالات دقیقا همان سوالاتی است که قرار است به آزمون اصلی اضافه شود و هنرجویان در آزمون اصلی به سوالات آن پاسخ نداده اند.

اطلاعات خود را بر قسمت های فنی افزایش دهید که بعدها به عنوان یک راننده بتوانید از پس مشکلات خود بر بیایید. به هنگام آموزش عملی حداقل سعی کنید برای یکبار هم که شده کاپوت ماشین را بالا بزنید و از اجزای داخلی آن آگاه باشید و از تعویض و یا چک کردن بخش های مختلف ماشین اطلاعات بدست آورید.

به صورت جداگانه سوالات مربوط به بخش فنی را مرور نمایید تا با مرور سوالات به صورت جدا و نوشتن نکات در هنگام پاسخ ‌گویی به هر آزمون تسلط کافی بر بخش فنی مانند سایر بخش‌ ها داشته باشید. نمونه سوال آیین نامه ۱۴۰۲ را از سایت تست درایوینگ دانلود نمایید.

فروردین – اردیبهشت – خرداد – تیر – مرداد – شهریور – مهر – آبان – آذر – دی – بهمن – اسفند

نمونه سوالات راهنمایی رانندگی ۱۴۰۲

اتفاقی که می‎‌افتد آن است که آزمون عملی برایتان استرس‌آور است و ممکن است نتوانید با موفقیت آن‌را پشت سر بگذارید که دردسر ساز است و کار شما را عقب می‌اندازد زیرا برای اخذ گواهینامه حتما باید این آزمون را با نمره قبولی پشت سر بگذارید.

پشتیبانی سایت تست درایوینگ در تلگرام تلگرام سایت تست درایوینگ

پشتیبانی سایت تست درایوینگ در تلگرام

vc_colum _ ex

برای مشاهده مطالب سایت آموزشگاه رانندگی سرعت (تست درایوینگ) از لینکهای زیر استفاده کنید.

بررسی نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

بر اساس آزمون‌هایی اخیرا برگزار شده و تغییراتی که در فصول آیین نامه اعمال شده است لازم است نگاهی اجمالی به سوالات آیین نامه رانندگی بیندازیم و به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد دارید از وب سایت مشخصی نمونه سوالات آیین نامه را دریافت کنید حتما به تاریخ آپلود و یا ویرایش آن دقت کنید.

سوالات را به روز دریافت کنید. بخش‌هایی که به آیین نامه اضافه شده است در شیوه طراحی سوالات نقش داشته و تغییراتی ایجاد کرده است که اگر بدون آمادگی و آگاهی از این تغییرات سر آزمون حاضر شوید احتمال اینکه دچار مشکل شوید زیاد است.

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

نمونه سوالاتی که در اختیار شما قرار داده می‌شود در دو دسته مشخص جا دارد. نمونه سوالات موضوعی و نمونه سوالات آزمونی. در واقع بخشی از سوالات وجود دارد که ترکیبی است از سوالات تالیفی، آزمون‌های جدید و قدیم که برای هر کدام از فصول طراحی شده است.

هنرجویان پس از مطالعه هر فصل اقدام به مطالعه این دست سوالات می‌کنند تا مفاهیم در ذهنشان ثبت شود. دسته دوم سوالات آزمون‌هایی است که برگزار شده و به صورت استاندارد ارائه می‌شود. در واقع سوالات از نظر شیوه طراحی و زمان لازم برای پاسخگویی و تعداد سوالات بر اساس استاندارد آزمون‌ها است و به نوعی شبیه ساز آزمون‌ها خواهد بود.

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی اصلی

آزمون آیین نامه رانندگی اصلی از چند جهت با آزمون مقدماتی تفاوت دارد. بخش‌هایی شامل بخش فنی، امداد و نجات و فرهنگ رانندگی به آیین نامه اضافه شده در آزمون اصلی مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین در آزمون اصلی می‌بایست علاوه بر مباحث گذشته بر مباحث مهم دیگری نیز مسلط شد.

تفاوت عمده دیگری که میان آزمون اصلی و مقدماتی وجود دارد شخصی است که آزمون را برگزار می‌کند است. افسر آزمون اصلی را برگزار می‌کند اما آزمون مقدماتی را مربی برگزار می‌کند. تفاوت سوم این دو آزمون در زمان برگزاری آن است.

آزمون مقدماتی در زمانی برگزار می‌شود که شما کلاس‌های تئوری را تمام کرده‌اید و زمان زیادی از یادگیری شما نگذشته و هنوز درگیر یادگیری عملی نشده‌اید اما آزمون اصلی در میان یادگیری عملی و چند وقتی پس از آزمون مقدماتی برگزار می‌شود و طبیعتا برخی از مباحث از یادتان رفته است.

سوالات آیین نامه

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی (آزمون آنلاین)

به جای آنکه حجم زیادی از جزوات و کتاب‌های متعدد خریداری کنید بهتر است با دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی و یا شرکت در آزمون آنلاین تسلط خود را افزایش داده و سعی کنید با شبیه سازی آزمون‌های آیین نامه استرس خود را برای آزمون اصلی کاهش دهید.

آزمون آیین نامه