قرص کورکومین

کپسول کورکومین کارن حاوی عصاره زردچوبه ۶۰ عدد

260,000 تومان

کپسول کورکومین 95 درصد کارن حاوی عصاره زردچوبه بوده و خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد. این کپسول در پیشگیری و درمان التهاب مفاصل (آرتریت روماتوئید) و بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی – عروقی، آلزایمر، چاقی، دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک تاثیر بسزایی دارد.

بهترین جایگزین این محصول کپسول میکسودین هولیستیکا است.

ناموجود

کپسول کورکومین کارن | 60 عدد | درمان التهاب مفاصل

۲۶۰,۰۰۰ تومان ۲۵۰,۰۰۰ تومان

2 عدد در انبار

ده دارو، تضمین می کند که تمام محصولات اصل بوده و دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت می باشند.

کپسول کورکومین 95 درصد کارن حاوی عصاره زردچوبه بوده و خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد. این کپسول در پیشگیری و درمان التهاب مفاصل (آرتریت روماتوئید) و بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی – عروقی، آلزایمر، چاقی، دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک تاثیر بسزایی دارد.

فواید کپسول کورکومین کارن

نحوه مصرف مکمل کورکومین کارن

هشدار مصرف

شرایط نگهداری

دانشمندان امروزه بر این باورند که التهاب مزمن تقریباً در هر بیماری مشاهده می شود، از جمله بیماری های مرتبط با سن، آرتریت، قلبی و عروقی، سرطان، سندرم متابولیک، آلزایمر و … کورکومین ماده اصلی فعال در زردچوبه است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و اثرات ضد التهابی قدرتمندی دارد. این ماده با دفع رادیکال های آزاد از آسیب های اکسیداتیو سلول ها محافظت می کند.

برخی شواهد نشان می دهد که کورکومین می تواند انتقال دهنده های عصبی سروتونین و دوپامین را در مغز افزایش دهد و به بهبود عملکرد مغزی، تقویت حافظه و کاهش آلزایمر کمک نماید. این ماده همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد.

تحقیقات در مورد اثرات کورکومین بر آرتروز حاکی از این هستند که کورکومین می تواند با مهار مرگ سلول های سازنده غضروف (کندروسیت ها) و نیز اثرات ضد التهابی خود، دردهای مفصلی آرتروز را کاهش داده، فعالیت فیزیکی این بیماران را بهبود بخشیده و کیفیت زندگی آنها را بالا ببرد.

کورکومین می تواند به کاهش التهاب ناشی از آسیب های ورزشی و دردهای عضلانی در افراد ورزشکار نیز کمک کند. مقدار مجاز مصرف روزانه (ADI) کورکومین توسط سازمان ایمنی غذایی اروپا 0- 3 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن تعیین شده است. میزان عصاره ریشه گیاه زردچوبه (کورکومینوئید) موجود در این محصول به ازای هر کپسول 500 میلی گرم می باشد.

کورکومین چیست؟

کورکومین (Cu cumi ) یک ترکیب گیاهی است که از ریزوم گیاه زردچوبه استخراج می‌شود. این ترکیب در درمان و پیشگیری از بیماری‌های التهابی و بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی عروقی، آلزایمر، آرتریت روماتوئید، چاقی، دیابت نوع 2، سندرم متابولیک، پانکراتیت، سرطان، نارسایی مزمن کلیوی، آسم، برونشیت، بیماری‌های نورودژنراتیو (بیماری‌هایی که با تخریب سلول‌های عصبی همراه اند) و اختلالات گوارشی موثر است. کورکومین همچنین در سلامت کبد، چشم و پوست نقش بسزایی داشته و ترمیم زخم را تسریع می‌کند.

اثر ضد التهابی این ترکیب در کاهش دردهای روماتیسمی و التهاب مفاصل در مطالعات بالینی متعددی به اثبات رسیده است. کورکومین به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی با مهار اکسیژن و نیتروژن فعال از طریق افزایش سطوح گلوتاتیون، قدرت آنتی اکسیدانی بدن را بهبود می‌بخشد. همچنین با القای مسیر N f2ARE که مسیر اصلی فعال کردن آنزیم‌های آنتی اکسیدانی است، نقش محوری در پیشگیری و درمان بیماری‌های ناشی از استرس اکسیداتیو دارد. استرس اکسیداتیو عامل اصلی در پاتوژنز بیماری‌های مزمن مانند سرطان است. کورکومین ترشح متالوپروتئیناز 9 را کاهش داده و به دنبال آن از تهاجم سلول‌های سرطانی نیز می‌کاهد.

کورکومین ترکیبی به شدت لیپوفیل است و به راحتی از سد خونی- مغزی عبور می‌کند. کورکومین با سرعت بالایی کنژوگه شده و جذب می‌شود و به مقدار کافی در اختیار مغز قرار می‌گیرد. بنابراین مسیرهای انتقال سیگنال را فعال کرده و تجمع آمیلوئیدبتا (Aβ) را در مغز کاهش می‌دهد و از این طریق در پیشگیری از آلزایمر موثر است. بر اساس مطالعات اپیدمیولوژیک، شیوع آلزایمر در جوامعی که مصرف بالای زردچوبه دارند 44 برابر کمتر از سایر جوامع است. همچنین مصرف مکمل کورکومین از یک هفته قبل از شروع قاعدگی تا سه روز بعد از آن برای سه دوره متوالی می‌تواند در کاهش عوارض سندرم پیش از قاعدگی موثر باشد.

تاثیر کورکومین در درمان التهاب مفاصل

آرتریت روماتوئید بیماری است که در آن فرد به خصوص به هنگام صبح درد و خشکی مفاصل خود را به ویژه در ناحیه دست احساس می‌کند. شخصی که مبتلا به این بیماری است، احساس ضعف و خستگی داشته و به تدریج این احساس ناخوشایند در وی شدت پیدا می‌کند. بیشترین مفاصلی که درگیر این بیماری می‌شوند، مفاصل انگشتان دست، مچ دست، پا و مچ پا هستند. با این حال دیگر مفاصل بدن نیز امکان دارد درگیر این بیماری شوند. یکی از خصوصیات این بیماری این است که مفاصل به‌ صورت دوطرفه درگیر آن می‌شوند یعنی مثلا مچ هر دو دست یا انگشتان هر دو دست درگیر آن هستند.

بررسی‌ها و پژوهش‌های مختلفی نشان داده‌اند که زردچوبه و مکمل‌های غذایی آن می‌توانند در پیشگیری و درمان بیماری‌های مفاصل موثر باشند. البته در طب سنتی آسیا قرن‌هاست که از این ماده برای درمان التهاب مفاصل استفاده می‌کنند. رنگ زرد زرچوبه ناشی از یکی از ترکیبات موجود در آن به نام کورکومین است. آزمایش‌های بسیاری نشان داده‌اند که این ماده نیز خاصیت ضد التهابی دارد. سایر مواد دیگری که در زردچوبه موجود هستند نیز ضد التهاب هستند و در جلوگیری و بهبود درد مفاصل موثر عمل می‌کنند.

کاهش عوارض سندرم پیش از قاعدگی با کمک زردچوبه

سندرم پیش از قاعدگی ترکیبی از تغییرات خلقی، جسمی و رفتاری است که بسیاری از زنان پیش از شروع قاعدگی خود تجربه می‌کنند. با وجود تحقیقات فراوان علت سندرم قبل از قاعدگی هنوز به طور کامل مشخص نشده است. کاهش پروژسترون، افزایش یا کاهش استروژن، تغییرات هورمونی و کمبود برخی ویتامین‌ها می‌توانند از علل وقوع این سندرم باشند. ورزش، تعدیل رژیم غذایی، مشاوره گرفتن و مصرف برخی مکمل‌ها در پیشگیری یا درمان این مشکل برای خانم‌ها مفید هستند. یکی از داروهایی که طب سنتی برای کاهش عوارض این سندرم تجویز می‌کند، زردچوبه است.

کورکومین یکی از ترکیبات فعال و اصلی در زردچوبه به شمار می‌آید که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی نیز هست. مطالعات نشان داده‌اند که افرادی که از کورکومین استفاده می‌کنند، عملکرد مغزی بهتر و توانایی‌های شناختی بالاتری نسبت به دیگر افراد دارند. در ایران نیز روی زردچوبه و کورکومین مطالعات بسیاری صورت گرفته‌ که همه آنها نشان داده‌اند عوارض ناخوشایند سندرم پیش از قاعدگی را با کمک این ماده می‌توان تا حدود بسیار زیادی کنترل نموده و کاهش داد.

استفاده از زردچوبه در درمان آلزایمر و زوال عقل

از زردچوبه در طب سنتی به منظور تقویت حافظه و افزایش تمرکز استفاده می‌کنند. بیماری آلزایمر نوعی اختلال عصبی پیشرونده است که به مرور زمان منجر به از دست دادن حافظه می‌شود. برخی از داروها و مکمل‌های غذایی می‌توانند پیشرفت این بیماری را کند کنند. مصرف کورکومین موجود در زردچوبه موجب بهبود عملکرد شناختی در افراد مسن می‌شود. مطالعاتی که دانشمندان روی حیوانات انجام داده‌اند نشان داده است که زردچوبه توانایی کاهش التهاب مغز را دارد. زردچوبه ماده‌ای بی خطر است اما از آنجایی که مصرف بی‌رویه آن امکان دارد اختلالات گوارش ایجاد کند، نباید در استفاده از آن زیاده‌روی کرد.

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی با کمک زردچوبه

بیماری‌های قلبی عروقی یکی از بیشترین آمار مرگ و میر را در سراسر جهان دارند. آمارها نشان می‌دهند که سالیانه حتی جوانان بسیاری بر اثر بیماری‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند. در بین داروهای شیمیایی و گیاهی که به منظور پیشگیری از این نوع بیماری‌ها توصیه می‌کنند، زردچوبه یکی از بهترین آنها محسوب می‌شود. کورکومین موجود در زردچوبه در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی عروقی بسیار موثر است. خطر سکته قلبی را با این ماده که سرشار از آنتی اکسیدان است تا حدود زیادی می‌توان کاهش داد. کاهش فشار خون نیز از دیگر مزایای استفاده از زردچوبه است.

بزرگسال

عمومی

ایران

کپسول

کارن

6261405186537

60 عدد

13481000119749555421

کارن

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام *

ایمیل *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

دیدگاه شما *

کپسول کورکومین رازک 30 عددی | عصاره زردچوبه برای بهبود درد و التهاب مفاصل

کپسول کورکومین رازک:

مکمل کورکومین رازک Razak Cu vumi حاوی عصاره خشک ریشه گیاه زردچوبه می باشد. هر کپسول از کورکومین رازک حاوی 370 میلی گرم عصاره خشک ریشه گیاه زردچوبه برای بهبود درد و التهاب مفاصل است. همچنین مطالعات ثابت کرده است که زردچوبه یک آنتی اکسیدان قوی است و از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. نحوه مصرف پیشنهادی کپسول کورکومین رازک روزی 3 تا 4 عدد همراه با غذا می باشد اما بهتر است با توجه به شرایط این مقدار توسط پزشک تجویز شود. این محصول به شکل کپسول و در بسته بندی 30 عددی توسط شرکت دارویی رازک تولید شده است.

زرد چوبه را در نواحی مختلف به اشکال مختلف مثل پودر زردچوبه، عصاره زردچوبه، چای زردچوبه، کپسول مکمل غذایی و حتی صابون زردچوبه استفاده می‌کنند. ماده فعال موجود در زردچوبه کورکومین (Cu cumi ) نام دارد. بیشتر خاصیت زردچوبه در واقع به علت وجود این ماده فعال شگفت‌انگیز است. در ادامه به بررسی بیشتر زردچوبه و ماده فعال آن یعنی کورکومین خواهیم پرداخت.

زردچوبه:

این گیاه به مدت هزاران سال در آسیا مورد استفاده قرار گرفته است و بخش عمده ای از آیووردا، طب سنتی چینی، داروی سیدها و اونانی را تشکیل می دهد. برخی از افراد زردچوبه را زعفران هندی یا ادویه طلائی می‌نامند. زردچوبه گیاهی است که در آسیا و آمریکای مرکزی کاشت می‌شود. پودر زردچوبه که ما در خانه به عنوان ادویه استفاده می‌کنیم در واقع پودری است که از آسیاب کردن ریشه‌های این گیاه به دست می‌آید.

زردچوبه برای هزاران سال است که در هند به عنوان ادویه و داروی گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانشمندان اخیرا بر روی این ماده که هندیان تا این اندازه به آن اعتقاد دارند پژوهش‌های زیادی انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیدند که زردچوبه واقعا دارای ترکیباتی با خواص درمانی قدرتمند است. این ترکیبات به نام کورکومینوید شناخته می‌شوند که مهمترین آن‌ها کورکومین است.

کورکومین چیست؟

کورکومین یک ماده فعال اصلی در ترکیبات زردچوبه است؛ یک ضدالتهاب موثر با خواص آنتی‌اکسیدان قوی که ۳ درصد از وزن زردچوبه را تشکیل می‌دهد. دوز مصرف مناسب این ماده را ۱ گرم در روز توصیه کرده‌اند. رسیدن به این میزان مصرف از کورکومین فقط با استفاده از پودر زردچوبه به عنوان ادویه در طول یک روز بسیار سخت است. به همین دلیل برای بهره‌مد شدن از تمام خواص زردچوبه شما می‌توانید از کپسول زردچوبه استفاده کنید.

کورکومین به سختی در خون جذب می‌شود اما اگر شما همراه با زردچوبه، فلفل سیاه استفاده کنید به جذب آن کمک کرده‌اید. فلفل سیاه دارای ماده‌ای به نام پیپرین (Pipe i ) است که جذب کورکومین در بدن را افزایش می‌دهد. بهترین مدل‌های کپسول زردچوبه دارای پیپرین هستند که به تاثیرگذاری بیشترشان کمک می‌کند. کورکومین همچنین در چربی حل می‌شود، پس شاید ایده خوبی باشد که بیشتر همراه با غذاهای چرب مصرف شود.

مهمترین خواص کورکومین:

التهاب مفصل:

یا آرتریت یکی دیگر از مشکلات رایجی است که به بیماری‌هایی نظیر آرتروز و روماتیسم مفصلی منجر می‌شود. کورکومین موجود در زردچوبه می‌تواند به درمان التهاب مفصل کمک کند. این خواص زردچوبه را تحقیقات زیادی تایید کرده است؛ خصوصا در تحقیقاتی که روی بیماران دارای آرتریت روماتویید یا روماتیسم مفصلی انجام شده، زردچوبه حتی از داروهای ضدالتهابی هم تاثیر بهتری نشان داده است. نتایج تحقیقات دیگر نیز همگی بهبود علائم بیماری را نشان دادند و این موضوع بسیار امیدوار کننده است.

آنتی اکسیدان قوی:

تصور می‌شود آسیب اکسیداتیو که ناشی از فعالیت رادیکال‌های آزاد در بدن است، یکی از مهم‌ترین دلایل پیری و بسیاری از بیماری‌ها باشد. دلیل اصلی این که بدن ما به آنتی‌اکسیدان‌ها احتیاج دارد این است که آنتی‌اکسیدان‌ها از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. در نتیجه آنتی‌اکسیدان‌ها بسیار مفیدند. کورکومین موجود در زردچوبه یک آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند رادیکال‌های آزاد را خنثی کند.

سایر فواید کورکومین:

مشخصات کپسول کورکومین رازک:

نحوه مصرف کپسول کورکومین رازک:

روزی 3 تا 4 عدد کپسول ترجیحا همراه با غذا مصرف شود.

ترکیبات مکمل کورکومین رازک:

هر کپسول حاوی کوکومینویید (به صورت عصاره خشک ریشه گیاه زردچوبه) 370 میلی گرم

توصیه، هشدار و عوارض مصرف کورکومین رازک:

موارد منع مصرف:

عوارض جانبی:

تداخل دارویی:

دکمه بازگشت به بالا