محمد غفوریان خوش بیان کجاست

انتقاد از خامنه‌ای و برداشتن عمامه توسط یک روحانی

محمد خوش‌بیان از روحانیون مخالف جمهوری اسلامی، پنج‌شنبه 24 آذر با انتشار ویدیویی در اعتراض به کشتار معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی عمامە خود را از سر برداشت.

او در ابتدای این ویدیو ضمن انتقاد شدید از علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی گفت «از سید القاتلین امام الکاذبین سید المنافقین علی خامنه‌ای اعلام برائت می‌کنم» و از روحانیون خواست از قیام مردم ایران حمایت کرده و نسبت به کشتار تظاهرکنندگان اعتراض کنند.

پیشتر محمد خوش‌بیان، به دلیل مخالفت با جمهوری اسلامی توسط دادگاه ویژه روحانیت محکوم به حبس شده بود.

این سنگ قبر محمدعلی اینانلو است

بیش از ۴۰ روز پیش، محمدعلی اینانلو، مرد طبیعت و پیشکسوت ورزش و رسانه ایران درگذشت. خانواده اش برای مزار او، سنگ قبر متفاوتی انتخاب کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ جمعه گذشته مراسم چهلمین روز درگذشت محمدعلی اینانلو، در خانه ابدی‌اش در کنار مزار والدینش و در امامزاده حلیمه خاتون واقع در روستای عصمت آباد بویین زهرا برگزار شد.

سنگ قبری که برای مزار محمدعلی اینانلو انتخاب شده، صخره ای شکل است که شعر و نام او بر روی آن حک شده. زنده یاد اینانلو پیش از این به خبرآنلاین گفته بود که عبارت «کس نمی‌داند ز من جز اندکی» را باید روی سنگ قبرش حک کنند.

در این رابطه آرش اینانلو، پسر ارشد زنده یاد اینانلو گفته است: شعر روی سنگ قبر با مضمون (کس نمی‌داند ز من جز اندکی) از اشعار پدر بود که سعی کرده بودیم. با توجه به عشق پدر به طبیعت؛ سنگ قبری از جنس صخره به صورت دست‌ساز و ماندگار ساخته شود که با دست نوشته ای با عنوان «کس نمی‌داند ز من جز اندکی – محمد علی اینانلو – در بهار 26 آمد؛ در زمستان 94 رفت» نیز حکاکی شده بود.

عکس‌ها: تسنیم

۴۷۴۷

دکمه بازگشت به بالا