امام جمعه قم

امام جمعه قم: با مشکلات اقتصادی زندگی مردم سخت می‌شود اما با مشکلات اخلاقی خانواده‌ها متلاشی و اشرار حاکم می‌شوند

ایسنا نوشت:سعیدی، خطیب جمعه قم گفت: با مشکلات اقتصادی زندگی مردم سخت می‌شود اما با مشکلات اخلاقی خانواده‌ها متلاشی و اشرار حاکم می‌شوند؛ آمر به معروف و ناهی از منکر نباید از انجام امربه معروف و نهی‌از منکر احساس خجالت و حقارت کنند، پاسداری از حریم احکام الهی لذت بخش است و شهدا مروج این راه بودند.

امام جمعه قم با بیان اینکه امام حسین(ع) یکی از اهداف قیام خود را در کربلا امر به معروف و نهی از منکر بیان فرمودند، گفت: امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در ذات خود یک کار فرهنگی ارزشمند و سازنده در جهت ترویج خوبی‌ها و مقاومت در برابر بدی‌ها با هدف اصلاح در جامعه است.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه ۶ مردادماه که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، عنوان کرد: بنی امیه و غاصبین حق اهل بیت(ع) بعد از آن ظلم بزرگی که داشتند یکی از کارهای ناجوانمردانه‌ای که انجام دادند تبلیغات وسیعی بود که شایع کرده بودند امیر المومنین علی‌بن ابیطالب(ع) و اهل بیت(ع) غیر مقید به دین هستند و نماز نمی‌خوانند.

امام جمعه قم ادامه داد: زمانی که حضرت علی(ع) در محراب به شهادت رسیدند عده‌ای از همین جاهلان می‌گفتند مگر علی نماز می‌خواند، بنابراین نقش تبلیغات دشمن در افراد بی‌خبر تا چه اندازه موثر واقع می‌شود که با وجهه و آبروی شخصیتی همچون امیر المومنین(ع) بازی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در قم افزود: یزید ملعون در ادامه همان جریان مسموم تبلیغاتی را علیه امام حسین(ع) به راه انداخت که ایشان غیر مقید به احکام دین هستند؛ لذا نماز خواندن حضرت سید الشهدا به جماعت و در میدان جنگ چند پیام مهم دارد.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در رابطه با پیام نماز ظهر عاشورا، اضافه کرد: نماز ستون دین است، اساس درگیری جبهه باطل با جبهه حق به دلیل نماز است، چرا اگر مردم نماز را آن‌طور که شایسته است به جای بیاورند هرگز گرد فحشا، منکر و نزاع و بدحجابی و فساد اقتصادی نمی‌گردند؛ همچنین نماز ظهر عاشورا امام حسین(ع) خنثی کننده تبلیغات دشمن علیه اهل بیت(ع) بود.

امام جمعه قم بیان کرد: شروع آخرین خطبه‌ای که امام حسین(ع) در روز عاشورا خواندند با امر به تقوا بود عِبادَ اللَّهَ‌ اتَّقُوا اللَّهَ‌ وَ کُونُوا مِن الدُّنْیا عَلی حَذَر؛ ای بندگان خدا، تقوای خدا را پیشه سازید و از دنیا دوری کنید، چرا که همه ظلم‌ها و فسادها به دلیل دلبستگی به دنیا است.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه امام حسین(ع) یکی از اهداف قیام خود را در کربلا امر به معروف و نهی از منکر بیان فرمودند، گفت: امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در ذات خود یک کار فرهنگی ارزشمند و سازنده در جهت ترویج خوبی‌ها و مقاومت در برابر بدی‌ها با هدف اصلاح در جامعه است.

وی تاکید کرد: در برابر کسانی که ما ایراد می‌گیرند که شما چرا بر مسئله حجاب تمرکز کردید، می‌گوییم ببینید که دشمنان ما تا چه اندازه روی بی‌حجابی، بی حیایی، فساد اخلاقی و غیرت زدایی از مردان و جوانان کار می‌کنند و هزینه صرف می‌کنند.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) تصریح کرد: مردم ما که در روز عاشورا به اقامه عزا پرداختند آمدند که درس غیرت، عفت و حیا و حفظ حریم خانواده را از امام حسین(ع) بیاموزند.

آیت الله سعیدی ادامه داد: با مشکلات اقتصادی زندگی مردم سخت می‌شود اما با مشکلات اخلاقی خانواده‌ها متلاشی و اشرار حاکم می‌شوند؛ آمر به معروف و ناهی از منکر نباید از انجام امربه معروف و نهی‌از منکر احساس خجالت و حقارت کنند، پاسداری از حریم احکام الهی لذت بخش است و شهدا مروج این راه بودند.

نماینده ولی فقیه در قم قرآن سوزان و حامیان صهیونیست آن‌ها بدانند دست انتقام الهی به زودی گریبان آن‌ها را خواهد گرفت و سزای سوزاندن کلام الله مجید را خیلی زود دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

۲۱۶۲۱۷

امام جمعه قم: جهاد تبیین فریضه بزرگ ملی محسوب می‌شود

گروه استان ها_ امام جمعه قم با اشاره به تلاش دشمن در جهت وارونه نمایی دستاورد‌های انقلاب اسلامی گفت: امروز جهاد تبیین فریضه بزرگ ملی محسوب می‌شود، نیرو‌های انقلاب باید با روایتگری صحیح اولویت ها، توطئه‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن را خنثی کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  قم ،آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت شب قدر شبی است که خداوند به پیامبر (ص) فرمود «وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَهُ الْقَدْرِ» و در سوره دخان بیان شده است هر امر مهمی در این شب مقدر می‌شود روایت شده است که پیامبر (ص) 10 شب آخر ماه رمضان را به اعتکاف می‌گذراندند.

وی در ادامه با بیان اهمیت نقش خانواده در توسعه اعتقادات و باور‌های دینی جوانان و نوجوانان گفت: نوجوانانی که تازه به سن تکلیف رسیده اند و امسال برای نخستین بار روزه گرفتند در حقیقت حجت را برای کسانی که بدون عذر شرعی، تظاهر به روزه‌خواری می‌کنند، تمام کردند.

امام جمعه قم افزود: مومنان روزه‌دار باید شب‌های قدر را فرصت علم آموزی و بهره مندی از تفسیر قرآن، احکام دین و احادیث اهل بیت (علیهم السلام) قرار دهند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) ادامه داد: جاده دنیا پر از پیچ و خم و دره‌های عمیق است و شیطان با هزار دام‌ و ترفند در کمین انسان است و تنها عاملی که انسان را حفظ می‌کند تقوای الهی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امام علی (ع) می‌فرماید «وان لا تبغیا الدنیا و ان بغتکما؛ به دنبال دنیا نروید هرچند دنیا به دنبال شما می‌آید» امیرالمؤمنین (ع) نمی‌گوید دنیا را ترک کنید بلکه می‌گوید به دنبال دنیا نروید و منظور این نیست که دنبال کسب و کار، روزی حلال و آباد کردن دنیا نروید بلکه منظور این است که به دنبال تأمین هوس‌ها و شهوات خود نباشید.

نماینده ولی‌فقیه در قم با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی بیان کرد: مسئولان باید فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب را در عرصه‌های مختلف نصب العین خود قرار دهند.

سعیدی عنوان کرد: ایشان با اشاره به بیداری و تحرکات جوانان فلسطین گفتند که این تحرکات برخلاف تلاش آمریکا و … نشان می دهد که فلسطین زنده است و هرگز به فراموشی سپرده نخواهد شد.

وی با اشاره به تلاش دشمن در جهت وارونه نمایی دستاورد‌های انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروز جهاد تبیین فریضه بزرگ ملی محسوب می‌شود و همه نیرو‌های انقلاب و نخبگان جامعه باید با روایتگری صحیح اولویت ها، توطئه‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن را خنثی کنند.

انتهای پیام452ح

دکمه بازگشت به بالا