پرداخت دیون قانونی نقل و انتقال خودرو

دیون قانونی خودرو چیست؟

آیا با دیون قانونی خودرو آشنا هستید؟ می دانید به چه سایتی باید بروید و چه مراحلی را طی کنید تا بتوانید دیون قانونی خودرو را پرداخت کنید ؟

برای مشاوره ورود به سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو

برای مشاوره ورود به سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو

  برای ورود مستقیم به سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو کلیک کنید.

 در ادامه راهنمای تصویری استفاده از سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو به نشانی pla fo m.ca ax.i ارائه شده است .

تمامی خودروها به استثنای ماشین‌های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها، برای تعویض پلاک و نقل و انتقال خودرو باید مالیات آن را پرداخت کنند. پیش از این، کنترل پرداخت مالیات انتقال خودرو به عهده دفاتر اسناد رسمی بود اما طبق تغییرات جدید شیوه دریافت این مالیات، پلیس راهور به کمک سازمان امور مالیاتی آمده است و اکنون با تاسیس سکوی وصول دیون قانونی خودرو، کنترل پرداخت مالیات انتقال خودرو به دست پلیس راهور و دفاتر اسناد رسمی انجام می شود.

در این مقاله سعی شده است به معرفی سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو پرداخته شود و جزئیات بیشتری از این سامانه شامل راهنمای ورود و ثبت نام در سایت pla fo m.ca ax.i ارائه گردد تا برای متقاضیان پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو کمک کننده باشد.

معرفی سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو pla fo m.ca ax.i

طبق ماده 30 قانون ارزش افزوده، تمامی خودروها به استثنای ماشین‌های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها، برای تعویض پلاک و نقل و انتقال خودرو موظف اند نسبت به پرداخت مالیات آن اقدام کنند. میزان این مالیات 1% برای خودروهای تولید داخل و 2% برای خودروهای خارجی می باشد. اما طبق خبری که رئیس سازمان امور مالیاتی کشور منتشر شده، روند پرداخت این مالیات تغییراتی کرده است. اکنون، متقاضیان موظف اند پیش از انتقال خودرو و یا دریافت نوبت تعویض پلاک نسبت به پرداخت مالیات مشخص شده اقدام نمایند.

طبق تغییرات جدید شیوه دریافت مالیات انتقال خودرو، پلیس راهور به کمک سازمان امور مالیاتی آمده است. به این شکل که متقاضیانی که برای دریافت نوبت تعویض پلاک می خواهند اقدام کنند، باید ابتدا مالیات نقل و انتقال خودرو را پرداخت نمایند تا بتوانند نوبت دریافت کنند. متقاضیان با ورود به سامانه تعویض پلاک، در صورتی که این مالیات را پرداخت نکرده باشند، به سامانه جدیدی که برای این منظور راه اندازی شده است منقل می شوند و فقط با پرداخت آن می توانند به مراحل دریافت نوبت وارد شوند.

سامانه تازه تاسیس شده سکوی وصول دیون قانونی خودرو به نشانی pla fo m.ca ax.i که متصل به پلیس راهور می باشد، به روی کار آمده است تا افراد بتوانند به راحتی و به صورت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو و تعویض پلاک را پرداخت نمایند. با استفاده از این سامانه، هزینه شهروندان برای انتقال خودرو بیشتر از 50 درصد کاهش می یابد. با راه اندازی این سایت، کنترل پرداخت مالیات انتقال خودرو به دست پلیس راهور و دفاتر اسناد رسمی انجام می شود که پیش از این به عهده دفاتر اسناد رسمی بود.

اکنون دو روش برای پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو ایجاد شده است که یکی از آن ها، پرداخت از طریق سامانه خدمات الکترونیکی امور مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور و به صورت خود اظهاری می باشد و دیگری از طریق ورود به سایت تعویض پلاک و انتقال به سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو است.

راهنمای ورود به سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو pla fo m.ca ax.i

در صورتی که قصد انتقال خودرو و تعویض پلاک را دارید، باید پیش از اقدام به این کار مالیات آن را پرداخت نمایید. سایت سکوی وصول دیون قانونی خودرو یکی از راه های پرداخت این مالیات می باشد که از طریق سامانه تعویض پلاک خودرو نیز قابل دسترس است. در ادامه، راهنمای ورود به سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو pla fo m.ca ax.i ارائه شده است.

ابتدا در یکی از مرورگرهای خود آدرس pla fo m.ca ax.i را بنویسید تا به صورت مستقیم به سایت سکوی وصول دیون قانونی خودرو منتقل شوید.

در صفحه باز شده، شماره همراه خود را وارد نمایید و روی ادامه کلیک کنید.

در مراحل بعدی، رمز عبور خود را بنویسید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

سامانه نوبت دهی تعویض پلاک، سامانه ای است که از سوی پلیس راهور ناجا راه اندازی شده است و موجب کاهش مراجعات حضوری مردم به مراکز تعویض پلاک گشته و در مقاله زیر توضیح داده شده است.

نحوه ثبت نام در سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو pla fo m.ca ax.i

همانطور که گفته شد، برای اینکه بتوان برای انتقال خودرو و تعویض پلاک اقدام کرد، باید ابتدا مالیات تعیین شده آن را پرداخت نمود. یکی از راه های پرداخت این مالیات، استفاده از درگاه وصول دیون قانونی خودرو می باشد که برای این منظور باید در آن عضو شد و ثبت نام کرد. به همین دلیل، در ادامه این بخش، نحوه ثبت نام در سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو pla fo m.ca ax.i ارائه شده است.

ابتدا در یکی از مرورگرهای خود آدرس pla fo m.ca ax.i را بنویسید تا به صورت مستقیم به سایت سکوی وصول دیون قانونی خودرو منتقل شوید.

در صفحه باز شده، شماره همراه خود را وارد نمایید و روی ادامه کلیک کنید.

اکنون باید کد ملی خود را وارد نمایید و روی ادامه کلیک کنید.

در این مرحله، کد تایید به شماره همراهتان ارسال می شود که باید آن را وارد کنید.

در این مرحله، نام خود را بنویسید، رمز عبور تعیین نمایید و روی ادامه کلیک کنید.

در این مرحله، از شما خواسته می شود تا وارد سامانه شوید که باید شماره همراه و نام کاربری خود را وارد کنید و ادامه را بزنید.

اکنون گزینه نقل و انتقال را انتخاب نمایید.

در این مرحله، پلاک خودرو را وارد و روی ادامه کلیک کنید.

حال، نوع شخصیت خود (حقیقی، حقوقی و اتباع) را انتخاب کنید که در اینجا، حقیقی انتخاب شده است. سپس کد ملی و تاریخ تولدتان را وارد نمایید و روی ادامه بزنید.

اکنون میزان مالیات خودرو نشان داده می شود که برای پرداخت آن باید روی گزینه پرداخت کلیک نمایید تا به صفحه پرداخت آنلاین منتقل شوید.

در صورتی که خودرو شما وارداتی و مزایده ای ست و اطلاعات آن در سامانه شماره گذاری موجود نیست، از گزینه نو شماره برای ثبت اطلاعات استفاده کنید.

اکنون شماره شاسی خودرو را وارد نمایید و روی ادامه کلیک کنید.

طبق قانون جدید مالیاتی، مالکان خودروهایی که ازرش آن ها بیش از 1 میلیارد تومان است، باید مالیات پرداخت کنند که اطلاعات بیشتر در مقاله زیر ارائه شده است.

اگر بعد از خواندن این مقاله، سوال یا ابهامی در خصوص سامانه سکوی وصول دیون قانونی خودرو به نشانی pla fo m.ca ax.i داشتید هم می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره سامانه ها تماس بگیرید. کارشناسان سامانه ها تمام سوالات شما را به کامل ترین شکل ممکن پاسخگو هستند.

دکمه بازگشت به بالا