پوشش اسب

عکس نوشته‌ی پوشش بدنی اسب سالم

عکس نوشته‌ی پوشش بدنی اسب سالم

چگونه از پوشش اسب خود محافظت کنیم؟

پوشش بدنی سالم

مو که عمدتاً از پروتئین تشکیل شده است، از فولیکول‌های پوست رشد می‌کند.

طبق گزارش‌ها، در هر سانتی متر مربع پوست اسب‌ها 300 تا 500 مو وجود دارد. که در مقایسه با: 150سانتی متر سر انسان 20٬000 سانتی متر گربه 150٬000 سانتی متر سمور دریایی

موی اسب عملکردهای مهمی را انجام می دهد، از جمله:

یک پوست براق و شفاف که بر روی بدن اسب پوشیده شده نشانه‌ای از سلامت جسمانی اسب می‌باشد.

چگونه می‌توانید پوست اسب خود را سالم نگه دارید؟

برخی از شرایط سلامتی می‌توانند بر روی پوست اسب تأثیر بگذارند:

سوء تغذیه

کمبود مواد مغذی، مانند پروتئین یا ویتامین A ناکافی.

بیماری های پوستی مانند درماتیت، و خارش ناشی گزش.

بیماری کوشینگ اسب: 75% از اسب‌های مبتلا به کوشینگ دارای موهای بیش از حد بلند و مجعد هستند که ریزش بسیار کمی دارد یا اصلا ریزش ندارند.

اگر پوست اسب شما خشن یا کدر است یا نمی‌ریزد یا اگر موی او ریزش دارد، با دامپزشک خود صحبت کنید تا مشخص شود که آیا یک بیماری زمینه‌ای باعث این مشکلات شده است یا خیر.

بیمه اسب چیست و چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟

اسب‌ها یکی از ارزشمندترین موجودات زنده‌ای هستند که قرن‌ها پیش انسان آنها را اهلی کردند. در گذشته‌های دور از آنها برای حمل‌ونقل و گاهی کارهای مزرعه استفاده می‌شد، اما در حال حاضر این موجودات زیبا بیشتر در مسابقات شرکت می‌کنند. مالکان اسب‌ها برای آماده کردن آنها برای مسابقه، هزینه‌‌های زیادی می‌کنند و به‌همین‌دلیل بیمه اسب اهمیت ویژه‌ای برای آنها دارد. این نوع بیمه ممکن است اندکی لوکس به‌نظر برسد، اما تصور کنید که بروز حادثه و خسارت جانی برای این موجودات چه ضرر هنگفتی به مالکان وارد می‌کند. در این مقاله از بلاگ ازکی به بررسی شرایط عمومی بیمه اسب و هزینه‌ آن می‌پردازیم.

فهرست مطالب

بیمه اسب چیست؟

یکی از انواع بیمه‌های خاصی که در زیرگروه بیمه موجودات زنده بیمه مسئولیت قرار می‌گیرد، بیمه اسب است. اگر فردی به‌صورت‌ کاملا تخصصی در حوزه نگهداری، آموزش و پرورش اسب فعالیت می‌کند، خرید این نوع بیمه برای او ضروری خواهد بود. متاسفانه تلفات و نقص عضو اسب‌ها روندی صعودی دارد و این موضوع خسارات زیادی به افراد وارد می‌کند. اسب‌ها حین تمرین‌ یا برگزاری مسابقه در رشته‌های مختلف ممکن است با حوادثی روبه‌رو شوند که آنها را از ادامه مسابقه محروم می‌کند.

بیمه اسب پوشش‌هایی دارد که جبران خسارت را میسر می‌کند. این نوع بیمه بیشتر برای باشگاه‌های اسب‌سواری و مراکز پرورش اسب کاربرد دارد. شرکت‌های بیمه‌گر با استخدام کادر فنی مجرب می‌توانند بیمه نامه اسب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کامل‌ترین پوشش‌ها صادر کنند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع بیمه‌نامه، پوشش اسب‌هایی است که در خارج از ایران اقامت دارند. این موضوع نشان‌دهنده توانگری شرکت‌های بیمه در مورد این روش بیمه‌ای است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله هر آنچه درباره بیمه دام و طیور باید بدانید را در بلاگ ازکی بخوانید.

بیمه اسب چه انواعی دارد؟

بیمه اسب‌ها با‌توجه‌به موارد متعددی تعیین می‌شود و از جنبه بیمه‌گری به ۱۳ دسته زیر تقسیم خواهند شد.

شرایط عمومی بیمه اسب چیست؟

در شرایط عمومی بیمه‌نامه اسب بیان شده که در صورت وارد آمدن خسارت به اسب، در صورتی که خسارت وارده در محوطه باشگاه اسب‌سواری، اصطبل یا در مسیر حمل‌ونقل رخ داده باشند، تحت پوشش قرار می‌گیرد. این خسارت‌ها شامل نقص عضو یا مرگ اسب هستند. شرایط عمومی این بیمه‌نامه به شرح زیر است:

توجه کنید که خسارت‌های مربوط به نقص عضو در اثر حادثه تنها تا سقف ۵۰٪ از ارزش اسب بیمه‌شده قابل پرداخت خواهد بود.

بیمه اسب چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟

بیمه اسب مسابقه و دیگر اسب‌ها پوشش‌های مختلفی دارد که هر کدام از آنها می‌توانند خسارات واردشده در شرایط مختلف را پوشش دهند.

پوشش‌های بیمه اسب بعد از تولد

پوشش‌های بیمه اسب قبل از تولد

جالب است بدانید که شرکت‌های بیمه‌گر در ارائه خدمات و ایجاد حاشیه امن برای مالکان اسب‌ها، جنین داخل رحم اسب‌ مادر را هم تحت پوشش قرار می‌دهد. بنابراین مالکان اسب‌ها و باشگاه‌های پرورش اسب با اطمینان خاطر بیشتری برای پرورش این موجودات زیبا اقدام می‌کنند تا این صنعت رونق بگیرد. در برخی از شرکت‌های بیمه‌گر، تلفات در اثر سخت‌زایی هم تحت پوشش قرار می‌گیرد.

پوشش‌های بیمه اسب مسابقه

در این نوع بیمه‌نامه، اسب‌هایی که در مسابقات شرکت می‌کنند تحت پوشش قرار می‌گیرند. این پوشش‌ها شامل نقص عضو و مرگ اسب مسابقه در اثر هرگونه حادثه‌ای در زمان مسابقه یا حتی حمل‌ونقل خواهد بود.

باتوجه‌به اینکه در زمان تمرین و آموزش، حمل‌ونقل و مسابقه، اسب‌ها در معرض حوادثی قرار می‌گیرند که می‌تواند به نقص عضو یا مرگ آن‌ها منجر شود، بیمه اسب‌های مسابقه اهمیت زیادی دارد، چون این نوع اسب‌ها قیمت بسیار بیشتری دارند.

استثنائات بیمه نامه اسب

مانند هر نوع بیمه دیگری، بیمه اسب‌ها هم دارای استثنائاتی است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. در زمان امضای بیمه‌نامه باید به این موضوع توجه کنید؛ چون در صورت قرار گرفتن حادثه در هر کدام از دسته‌های زیر، شرکت‌های بیمه‌گر تعهدی در قبال پرداخت خسارت نخواهند داشت.

قیمت بیمه اسب

قیمت بیمه اسب‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت آن می‌پردازیم:

قیمت اسب مهم‌ترین شاخص در تعیین قیمت بیمه و حتی شرایط بیمه‌نامه است. از دیدگاه شرکت‌های بیمه‌گر، هرقدر قیمت یک اسب بیشتر باشد، فرانشیز بیمه‌نامه هم افزایش پیدا می‌کند. از طرفی شرکت‌های بیمه‌گر در پذیرش این نوع بیمه‌نامه حساسیت بیشتری به‌خرج می‌‌دهند. به‌عنوان مثال در بیمه اسب بیمه ایران از پذیرش ریسک اسب‌هایی که قیمت آن‌ها بیشتر از ۱ میلیارد تومان است، امتناع می‌شود. در این شرایط شرکت بیمه ایران، ریسک مازاد مبلغ را به بیمه‌گذار توصیه می‌کند و به شرکت‌های دیگر منتقل خواهد کرد. در این شرایط می‌توانید برای خرید بیمه اسب البرز یا بیمه اسب آسیا اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله بیمه‌های خاص ملت را در بلاگ ازکی بخوانید. این نوع بیمه حتی گزینه‌ای را به‌نام بیمه عمر اسب‌ها دارد.

از دیگر شرکت‌های بیمه‌گر که بیمه اسب‌ها را ارائه می‌دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که هر کدام دارای مطلبی کامل در بلاگ ازکی است.

حق بیمه اسب

حق بیمه یا هزینه بیمه اسب بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. در کنار این معیارهای قیمت‌گذاری، تخفیف‌ها هم بر قیمت این بیمه‌نامه موثر است.

تخفیف‌های هزینه بیمه اسب

مدارک مورد نیاز برای بیمه اسب چیست؟

بیمه‌گذار برای خرید بیمه اسب‌ها باید مدارکی را به شرکت بیمه‌گر ارائه کند که به شرح زیر است:

توجه کنید که برای بیمه کردن کره اسب‌هایی با سن بین ۳ ماه تا ۱ سال، باتوجه‌به آماده نبودن شناسنامه، ارائه گواهی‌نامه‌ صادرشده از اداره سوارکاری و پرورش اسب به همراه تصویر کره اسب ضروی خواهد بود. درغیراین‌صورت، بیمه‌نامه صادر نخواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت

زمانی‌که حادثه‌ای رخ می‌دهد، بیمه‌گذار برای دریافت خسارت باید اقداماتی را انجام دهد و مدارکی را ارائه کند که عبارت است از:

فرانشیز بیمه اسب چطور است؟

فرانشیز در واقع درصدی از مبلغ خسارت واردشده است که بر عهده بیمه‌گذار خواهد بود. این درصد بر اساس قیمت اسب مشخص می‌شود، بنابراین کارمزد بیمه اسب به شرح زیر است:

مدت زمان بیمه اسب به چه صورت است؟

مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه اسب معمولا یک‌ساله است، اما در صورت تمایل و درخواست بیمه‌گذار، مدت اعتبار این بیمه‌نامه می‌توانید بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه هم تعیین شود.

نکاتی که درباره خرید بیمه‌نامه اسب‌ها باید بدانید

خرید بیمه حوادث اسب

باتوجه‌به ارزش زیاد اسب‌های مسابقه، خرید بیمه‌ای با پوشش‌های مناسب و کامل جزء ضروری‌ترین کارهایی است که مالکان اسب‌ها باید انجام دهند. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد پوشش‌های این نوع بیمه‌نامه ارائه و به نکاتی اشاره شد که باید در زمان امضای بیمه‌نامه به آنها توجه شود. اکنون که با اهمیت و ضرورت بیمه اسب آشنا شده‌اید، لازم است هرچه سریع‌تر برای خرید یا تمدید به‌موقع آن اقدام کنید.

اسب‌های دارای پوشش، مصرف یونجه کمتری دارند.

تامین پوشش برای اسب‌ها منجر به کاهش مصرف علوفه می‌شود.

میزان مصرف یونجه در اسب‌های دارای پوشش

یونجه کمتر، نه یک استراتژی کاهش وزن

تامین پوشش برای اسب‌ها می‌تواند به کاهش مصرف یونجه منجر شود.

آیا پوشش لازم است یا خیر؟

لینک متن ترجمه شده

محصولات مرتبط

جل زمستانه پیتکو

۳۹۰,۰۰۰ تومان

جل توری پیتکو مدل هاوین

۰ تومان

جل کار پیتکو مدل سپند

۸۹۵,۰۰۰ تومان

جل توری اسب پیتکو

۷۹۵,۰۰۰ تومان

جل زمستانه پیتکو مدل ژیوان

۲,۴۵۰,۰۰۰ تومان–۲,۹۵۰,۰۰۰ تومان

جل زمستانه پیتکو مدل مروان

۶۲۰,۰۰۰ تومان

دکمه بازگشت به بالا