خروس اوشامو

معرفی کامل مرغ و خروس نژاد شامو عکس لاری شامو

لاری شامو اصیل

مبدا پرورش مرغ و خروس شامو کشور ژاپن است. آنها ساختاری کاملاً ورزشی با عضلات قدرتمند در سرتاسر بدن خود دارند و همین امر باعث می شود مبارزان بسیار خوبی باشند. این نژاد در درجه اول برای جنگ خروس مورد استفاده قرار می گرفت اما انواع دیگری از شامو نیز وجود دارد که فقط برای اهداف نمایشگاهی یا مرغ گوشتی استفاده می شود.

نژاد شامو بعد از نژاد مالایی دومین نژاد بلند قد است. ارتفاع شامو اکثرا ۴.۵ تا ۵ دنگ (۷۵ تا ۸۰ سانت) است. نژاد شامو همچنین به دلیل ویژگی های نمایشی ، حالت ایستاده منحصر به فرد و همچنین ارائه کیفیت گوشت خوب نیز پرورش داده می شود.

انواع مرغ و خروس شامو

۴ نوع مختلف از مرغ و خروس شامو وجود دارد :

او شامو (O-Shamo)

او شامو یک پرنده بزرگ با وزن خروس بالای ۴ کیلوگرم و مرغ بالای ۳ کیلوگرم است.

چو شامو (Chu-Shamo)

چو شامو یک پرنده متوسط با خروس وزن ۳ تا ۴ کیلوگرم و مرغ با وزن ۲ تا ۳ کیلوگرم است.

نانکین شامو (Na ki -Shamo)

نانکین شامو یک پرنده کوچکتر با وزن حروس حدود ۹۳۷ گرم و مرغ حدود ۷۵۰ گرم است.

کو شامو (Ko-Shamo)

کو شامو یک پرنده کوچکتر با وزن خروس حدود ۱.۳ کیلوگرم و مرغ حدود ۱ کیلوگرم است.

خصوصیات مرغ و خروس شامو

صورت نژاد شامو بدون پر و ریش است و دارای تاج نخودی و بدن عضلانی و قائم است.

نژاد شامو در چهار رنگ وجود دارد: سیاه، قهوه ای تیره، قرمز و سبز (فقط ماده).

دارای ساق بلند و محکم زرد رنگ است.

وزن استاندارد خروس شامو ۴.۹ کیلوگرم و مرغ شامو ۳.۲ کیلوگرم است.

وزن خروس شامو بانتام ۱.۲ کیلوگرم و مرغ شامو بانتام ۱.۱ کیلوگرم است.

گوشت شامو سفت است و به همین دلیل به عنوان خوراکی مورد پسند همه نیست.

جوجه خروس های شامو زود با هم جنگ می کنند ، بنابراین جوجه خروس ها را باید در اسرع وقت از گله جدا کرد.

گرچه نژاد شامو نسبت به سایر پرندگان کاملاً تهاجمی است ، اما با انسان برخورد آرامی دارد.

مرغ های شامو سالانه حدود ۸۰ تخم می گذارند که نسبت به دیگر نژاد تولید کمی است.

تخم مرغ شامو به رنگ قهوه ای روشن است.

مرغ های شامو مادران بسیار خوبی هستند ، آنها تمایل به کرچ شدن و جوجه درآوردن دارند. درست مثل مرغ ابریشمی و مرغ سوماترا

نحوه پرورش مرغ و خروس شامو

نژاد شامو آهسته رشد می کند و تا دو سال یا بیشتر طول می کشد تا کاملاً بالغ شود. در نتیجه ، لازم است هنگام رشد ، مقدار زیادی پروتئین به آنها خورانده نشود. آنها می توانند تا حدود ۸ هفته به طور منظم از غذای اولیه جوجه تغذیه کنند ، اما بعد از آن ، برای جلوگیری از لقی پا ، باید تغذیه ای با حدود ۱۶٪ پروتئین یا کمتر داشته باشند ، زیرا آنها خیلی سریع رشد می کنند.

خصوصیات اخلاقی شامو

نژاد شامو به گونه ای توسعه یافته که به عنوان پرندگانی جنگجو شناخته می شوند. احتمالاً در گذر زمان برخی از خطوط خون مرغ Asil به نژاد شامو اضافه شده است ، که ظاهر پرقدرت و جنگنده آن را به پرنده داده است.

نژاد شامو نسبت به سایر پرندگان کاملاً تهاجمی است اما با انسان برخوردی آرام دارد. آنها می توانند با مراقبت مناسب از سنین پایین به راحتی رام شوند.

جنگ جوجه ها تقریباً سریع شروع می شوند ، بنابراین نرها باید در اسرع وقت از گله جدا شوند. حتی مرغ ها نیز می توانند نسبت به سایر مرغ ها تهاجمی باشند.

تاریخچه مرغ و خروس شامو

اعتقاد بر این است که اجداد نژاد شامو در طی قرن ۱۷ میلادی از طریق سیام (تایلند) به ژاپن رسیده اند. در سال ۱۹۴۱ میلادی ، دولت ژاپن به امید جلوگیری از انقراض ، شامو را تحت حمایت قرار داد.

در همین زمان بود که این نژاد به آمریکا وارد شد.  این نژاد به سرعت در آمریکای جنوبی محبوبیت پیدا کرد. شامو در سال ۱۹۸۱ در استاندارد انجمن طیور آمریکا پذیرفته شد.

خلاصه ای از مشخصات مرغ و خروس شامو

کو شامو: وزن نرها ۱.۲۵ کیلوگرم و ماده ها ۱ کیلوگرم است. نانکین شامو : وزن نرها ۹۳۷ گرم و ماده ها ۷۵۰ گرم است.

مجموعه طیورکده پرورش دهنده اصیل ترین نژاد مرغ و خروس لاری شامو و دیگر نژاد زینتی می باشد. برای آگاهی از موجود بودن از طریق شبکه های اجتماعی طیورکده با ما در ارتباط باشید.

برای دنبال کردن طیورکده در شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید.

همچنین برای دانلود کتاب های آموزشی اینجا کلیک کنید.

زادگاه و ویژگی های خروس لاری شامو Shamo

آشنایی با خصوصیات و ویژگی های خروس لاری شامو

نام انگلیسی: Shamo

نام فارسی : شامو

شامو یکی از نژادهای مخصوص مسابقه است که در ژاپن به وجود آمده است اما به نظر می رسد که اجداد آن طی قرن های ۱۷ تا ۱۹ میلادی از تایلند به ژاپن آورده شده اند و از آنها گونه های متعددی به وجود آمده است که معروف ترین آن گونه شامو است.این گونه به عنوان گونه ای جنگجو شناخته می شود و به همین منظور توانسته است به کشورهای دیگر نیز راه یابد.

اگر تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری مورد خروس لاری شامو هستید، ادامه این مقاله از چیکن دیوایس را مطالعه فرمایید.

تاریخچه و زادگاه خروس لاری شامو

شامو یک اسم کلی است که به خروس جنگی های ژاپنی اطلاق می شود و تاکنون ۷ نژاد شامو در ژاپن شناخته شده است، به نظر میرسد که نژادهای شامو از جوجه های جنگی از نوع مالایی که در اوایل قرن هفدهم از تایلند آورده شده بودند، تولید شده اند. 

کلمه شامو انحراف یافته کلمه سیام (به معنی تایلند) می باشد. اگرچه پدران شامو از تایلند آمده اند، اما پرورش چند صد ساله این نژاد در ژاپن تغییرات زیادی را در نسل های بعدی این پرنده ایجاد کرده است. نژاد شامو در ژاپن به منظور رقابت در میدان های مسابقه پرورش داده می شوند و به دلیل حالت ایستاده و تنومندی که دارد به سراسر جهان راه یافته است دو در کشورهای زیادی به منظور استفاده در مسابقه و جنبه های زینتی آن پرورش داده می شوند. 

خروس لاری شامو خود دارای نامهای مختلفی است که برای دسته های گوناگون آن به کار گرفته می شود به عنوان مثال اُشمو و چوشامو برای نژادهای سنگین وزن به کار گرفته می شود و نانکین شامو برای نژاد بانتام و سبک وزن آن استفاده می شود. 

در این میان گونه ای به نام کوشامو نیز وجود دارد که برخلاف سایر نژادهای شامو برای استفاده در میدان های مسابقه پرورش داده نمی شود و بیشتر جنبه زینتی آن مورد توجه است، با اینکه خود این نژاد دارای روحیه جنگی و مبارز است اما بسیار خونگرم و مهربان است. به همین دلیل برخی بر این باور هستند که کوشامو به نژادهای شامو مربوط نیست و فقط شباهت اسمی دارند.

گونه های ثبت شده در آثار تاریخی ژاپن

از هفت گونه ثبت شده در آثار تاریخی ژاپن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خصوصیات و ویژگی های خروس لاری شامو

خروس لاری شامو نیز مانند سایر خروس های لاری دارای گردنی کشیده و بلند است و بدنی محکم و استوار دارد. معمولا خروس های شامو بین ۴ تا ۶ دانگ قد دارند که بین ۵۰ الی ۹۰ سانتی متر خواهد بود. این خروس ها به دلیل شجاعت و قدرت بدنی بالایی که دارند مورد پرورش ایرانیان زیادی نیز قرار می گیرد. برای آشنایی با سایر نژاد های خروس لاری می توانید مقاله نژاد های خروس لاری را مطالعه کنید. 

خوشبختانه این نژاد به خوبی در ایران پرورش داده شده و مورد استفاده اکثر خروس بازان قرار می گیرد و در بسیاری از میدان های نبرد می توان خروس لاری شامو را نیز در میان سایر خروس های لاری مشاهده کرد. 

لیست جامع انواع نژادهای مرغ و خروس به همراه تصویر 

فروش جوجه لاری شامو و اوشامو

جمشیدی: ۰۹۳۶۷۴۰۱۸۲۸

فروش انواع جوجه لاری اوشامو از مولدین المانی در دو رنگ خاص پشت آتشی و یتیغ مشکی.جوجه ها فول کیفیت و کت لول و سیخ هستند قیمتها هم خیلی مناسب هستن شامو ارزون و ایرانی دنگ پایین نداریم حیونای ما فول 6 دنگن هستن جهت دیدن عکس و فیلم از واتساپ یا ایتا.یا روبیکا به همین شماره زنگ بزنین الف.جوجه لاری اوشامو 10روزه پشت ـتشی ب.جوجه لاری اوشامو 40روزه مشکی و پشت آتشی ج.جوجه لاری بالای 2ماهه در هر دورنگ موجوده قیمت الف.جفتی 3میلیون قیمت ب.جفتی 4میلیون قیمت ج.هرعدد 3میلیون در ضمن ارسال به سراسر کشور با بارنامه رسمی و معتبر از شرکت باربری. با تشکر

جوجه لاری شامو جوجه لاری اوشامو فروش جوجه لاری

جمشیدی

تهران تهران

تلفن: ۰۹۳۶۷۴۰۱۸۲۸

همه تصاویر آگهی

تعداد بازدید: ۱۲۳۵۵

بروز رسانی: امروز ۰۰:۴۱

شناسه آگهی: ۲۰۷۸۱۰۲

دکمه بازگشت به بالا