اعتبار سنجی

گزارش اعتبار سنجی رتبه اعتباری

اعتبارسنجی چیست و از کجا اعتبار می گیرد؟

رتبه اعتباری (C edi a e) معیاری است که بر اساس رفتار‌های اعتباری پیشین شخص حقیقی یا حقوقی در 122 مجموعه داخل کشور شامل بانک‌ها، موسسات اعتباری، شرکت های بیمه، کارگزاری‌ها، لیزینگ ها و … با استفاده از فرمول‌های استاندارد (C edi bu eau) از میزان ریسک اعتباری(C edi isk) اشخاص ارائه می‌دهد. پرداخت به‌موقع صورت حساب‌ها و اقساط تسهیلات دریافتی باعث می‌شود امتیاز اعتباری (C edi sco e) مناسبی به افراد تعلق گیرد و عدم پرداخت به‌موقع اقساط یا وجود نقاط منفی مانند چک برگشتی تاثیر زیادی در گزارش اعتباری(C edi Repo ) اشخاص خواهد داشت. در حال حاضر سابقه اعتباری 5 سال اخیر اشخاص در سامانه موجود می‌باشد. ادامه مطلب

ذبیح اله هنرمندی :

من در اعتبار سنجی B2 شدم و آیا میتوانم برای ضامن شدن یا وام گرفتن اقدام کنم؟

آیس :

از بانکی که درخواست وام و یا ضمانت دارید پیگیری کنید این موضوع با توجه به سیاست های هر بانک متفاوت است.

میرناصر داودزاده اردبیلی :

با سلام و عرض ادب.با وجود آنکه در قسمت وضعیت منفی شخص تمام بانکها اعلام کرده اند که اینجانب فاقد وضعیت منفی هستم پس چرا اعتبار سنجی شما،اعتبار اینجانب را ضعیف وc3گزارش کرده است؟

آیس :

قسمت وضعیت منفی نشان دهنده این است که شما در حال حاضر فاقد وضعیت منفی هستید و یا خیر. رتبه اعتباری نشان دهنده این است که در ماه های گذشته نحوه پرداختتان به چه صورت بوده است.

محمد حسین ***ظریه ئی :

باسلام و خسته نباشید خیلی عالی

وام 50 میلیونی بدون ضامن بانک ملت بعد از اعتبار سنجی

ارائه تسهیلات به اشخاص خوش حساب بعد از اعتبارسنجیبانک ها برای اینکه از خوش حسابی اشخاص آگاه شوند از گزارش اعتبار سنجی آن ها استفاده می کنند. به این ترتیب که هر چه قدر رتبه اعتباری شخص بالاتر باشد نشان دهنده خوش حسابی اوست.رتبه اعتباری که در گزارش اعتبارسنجی قابل مشاهده است با حروف لاتین نمایش داده می شود. به صورت A و B و C و D و E که هرکدام به سه بخش تقسیم می شوند مانند B1 و B2 و B3.بالاترین رتبه اعتباری A1 و کمترین رتبه اعتباری E3 است. اشخاصی که دارای رتبه اعتباری A1 هستند جزو خوش حساب ترین مشت… ادامه مطلب

پنل اعتبارسنجی ویژه کسب و کار

نحوه دریافت گزارش اعتبارسنجی

ورود شماره تلفن و کد ملی

شماره تلفن همراه و کد ملی خود را وارد نمایید.

پرداخت

پس از کنترل تطابق بین کد ملی و شماره تلفن، هزینه گزارش را پرداخت نمایید.

تایید هویت

کد تأیید ارسال شده را وارد نمایید.

مشاهده گزارش

گزارش رتبه اعتباری به همراه جزئیات کامل را مشاهده و دریافت کنید.

روش های بهبود رتبه اعتباری

در صورت هر گونه خطا و اشکال آن را با آیس در میان بگذرید چرا که ممکن است برخی از اطلاعات گزارش شما در هنگام بروزرسانی و یا موارد اینچنینی دارای مغایرت باشد و شما از آن بی اطلاع باشید، بدین طریق اطمینان حاصل میکنید که رتبه اعتباری شما صحیح میباشد.

حد الامکان از بوجود آوردن سابقه منفی در سیستم های بانکی خودداری کنید و اگر چک برگشتی یا وام عقب افتاده ای دارید با تنظیم کردن برنامه ای دقیق آنها را تسویه نمایید. با اینکار شما رتبه خود را بهبود بخشیده اید و میتوانید مطمئن باشید که تاثیر مثبت آن را در آینده خواهید دید.

با تنظیم یادآوری پرداخت در برنامه های موبایل و یا تقویم، پرداخت صورت حساب های خود را به موقع و به صورت مداوم بررسی کنید. این کار رتبه اعتباری شما را در عرض چند ماه بهتر میکند.

اگر رتبه اعتباری ندارید و یا سابقه ی اعتباری بدی دارید و راه دیگری برای بهبود نمره خود ندارید، میتوانید وام سریع پرداخت را در نظر بگیرید. اینها معمولا وام‌هایی برای مبالغ اندک هستند که در گزارش اعتباری یک شرکت اعتبارسنجی در مورد سابقه بازپرداخت وام و بدهی می‌توانند تاثیر مثبت داشته باشند.

ضمانت فردی که از بازپرداخت به موقع تسهیلات سر باز میزند و یا توان پرداخت ندارد در رتبه شما تاثیر منفی میگذارد. در صورتی که میتوانید با ضمانت فرد خوش حساب به افزایش امتیاز اعتباری خود کمک کنید.

لینک های سایت
لینک های مهم
ارتباط با ما

©  2018 – 2021  کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوش و دانش سپهر می باشد.

مشتریان حقیقی

مشتریان حقوقی

دریافت گزارش اعتباری

اعتبارسنجی افراد حقیقی

اعتبارسنجی

اعتبارسنجی چیست؟

رتبه اعتباری، مقیاسی برای محاسبه ریسک اعتباری است که با استفاده از فرمولهای استانداردی از گزارش اعتباری استخراج و محاسبه می‌شود. رتبه اعتباری مناسب در نتیجه پرداخت به موقع صورتحساب ها و تسهیلات دریافتی حاصل می‌شود و بیانگر تمایل به بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی توسط اشخاص می باشد. از سویی دیگر، یک رتبه اعتباری نامناسب در نتیجه تاخیر در بازپرداخت اقساط تسهیلات اعتباری، سابقه منفی از جمله ورشکستگی، سابقه چک برگشتی، داشتن سابقه منفی در زمینه بدهی مالیاتی و داشتن سابقه منفی در بانک اطلاعاتی سازمان‌های بیرونی تامین‌کننده اطلاعات سامانه مشخص می‌گردد. از هر نقطه کره خاکی به گزارش اعتباری خود دسترسی سریع و راحت داشته باشید. نمونه گزارش اعتباری

رفتار در بازپرداخت اقساطمهمترین عامل موثر بر امتیاز اعتباری،بازپرداخت به موقع اقساط است که باعث بالا رفتن امتیاز شده و عدم پرداخت و یا تاخیر در پرداخت اقساط،موجب پایین آمدن امتیاز اعتباری می گردد. I

سایر اطلاعاتداشتن مجموعه ای از حسابها، از جمله اقساط، وامهای خانه و کارتهای اعتباری، ممکن است امتیاز رتبه بندی اعتباری شما را بهبود بخشد.

بدهی جاریمشتریانی که دارای بدهی جاری هستند امتیاز کمتری دارند. %9

توانایی مسجل شده در بازپرداختاشخاصی که توانایی خود را در بازپرداخت به موقع وام های با مبالغ بیشتری نشان داده اند،دارای امتیاز بالاتری هستند، نسبت به اشخاصی که دارای وام های با مبالغ کمتری هستند و به موقع پرداخت می کنند.

نوع تسهیلاتهرچه تنوع تسهیلات دریافتی (قرض الحسنه،مشارکت مدنی، ضمانت نامه و …) مشتری بیشتر باشد باعث افزایش امتیاز اعتباری خواهد شد.

درخواست مشاوره

آدرس: تهران- خیابان کارگر شمالی- نبش کوچه دوم – پلاک 1839

شماره تماس : 02188001185 داخلی 143

شبکه اجتماعی

پرداخت بیش از 115 هزار میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی توسط بانک سپه در 5 ماه نخست سال جاری

اعطای بیش از هزار و سیصد میلیارد ریال تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در پنج ماه نخست سال ۱۴۰۲

گزارش نبض بورس از فعالیت ماهانه بانک پاسارگاد، افزایش درآمد 15 درصدی تسهیلات اعطایی نماد وپاسار در امرداد ماه سال‌جاری

پرداخت وام ازدواج بانک ملی ایران طی پنج ماه به بیش از 35 هزار زوج رسید

پرداخت بیش از 8 هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری در بانک سینا

دست پُر بانک کارآفرین در اعطای تسهیلات

سهم عمده بانک ملی ایران در تامین نیاز تسهیلات اقشار مختلف و بخش های اقتصادی کشور

رشد شتابان پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در بانک اقتصادنوین

درخواست اعتراض

پیگیری درخواست اعتراض

درخواست پنل کسب و کار

خدمات ارائه وب سرویس و Web API

پنل های کسب و کار

دریافت گزارش حقیقی

دریافت گزارش حقوقی

سوالات متداول

فرصت های شغلی

وام بدون ضامن

دکمه بازگشت به بالا