اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

استخدام آموزش و پرورش (شروع ثبت نام)

استخدام آموزش و پرورش

داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزگاری، دبیری و هنرآموز ۱۴۰۲ شرکت کرده‌اند و همچنین علاقمندانی که به دنبال آخرین اخبار استخدام مربی پرورشی سال ۱۴۰۲ هستند، با بررسی و مشاهده اخبار و مندرجات این صفحه می‌توانند به پاسخ تک‌تک پرسش‌هایشان دسترسی پیدا کنند.

خرید بسته‌های ویژه آزمون رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین

بسته‌های ویژه تیم آموزشی «ای استخدام» به منظور آمادگی حداکثری برای آزمون وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین شامل موارد زیر است. برای تهیه و بررسی هرکدام بر روی کلید مخصوص آن کلیک کنید:

بسته ویژه مطالعاتی حیطه عمومی آزمون اول- مقدماتی

 بسته ویژه حیطه عمومی آزمون دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورشاصل سوالات سازمان سنجش، آزمون آموزگاری آموزش و پرورش

آخرین خبر از استخدام آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز براساس معیارهای صلاحیت و شایستگی‌های مرتبط با احراز شغل مربی آمور آموزش معلولین جهت استخدام شغل مربی امور آموزش معلولین دعوت به عمل می‌آورد.

برای مشاهده دفترچه آزمون اینجا کلیک کنید

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

شرایط عمومی، اختصاصی

۱۱. شرط سنی برای شرکت در آزمون؛ داشتن حداقل سن بیست (۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل (۴۰)سال تمام (لیسانس و فوق لیسانس).

تبصره ۱ :جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف میباشند.تبصره ۲ :موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات الزم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور درجبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه

تبصره ۳: به موجب بند(الف) ماده ۱۵ قانون حمایت ازخانواده وجوانی جمعیت، داوطلبان مشمول قانون مزبور به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال تا حداکثر پنج سال (۵)به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد. امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای ۲۵ نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری آزمون میباشد.

برای مطالعه تمام جزئیات شرایط استخدام آموزش و پرورش به صفحه «شرایط استخدام آموزش و پرورش» مراجعه نمایید.

گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی توسط پذیرفته شدگان با رعایت شرایط و ضوابط ذیل:به استناد ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان استخدام پیمانی مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش، ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی (این دوره شامل مجموعه ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی (نظری، مهارتی) است دوره مهارت آموز ی شغل مربی امور آموزش معلولین در دانشگاه فرهنگیان بدون در یافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور میباشد.

– مهارت آموزانی که ازحضور در کلاس درس، امتحانات مواد درسی و یا آزمون جامع خودداری نمایند به عنوان انصراف از ادامه روند استخدام تلقی شده و مشمول پرداخت هزینه های دوره آموزشی و خسارتهای وارده خواهند بود.- بخشی از هزینه های برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی (خدمات آموزشی و رفاهی) برعهده داوطلب خواهد بود و چنانچه هریک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند، وزارت آموزش وپرورش میتواند به تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه های مربوط اقدام نماید.شرا یط، ضوابط و نحوه ثبت نام در دوره یکساله مهارتآموز ی بعد از قبولی نهایی و تایید صلاحیتهای عمومی توسط گز ینش، از سوی دانشگاههای مجر ی دوره یکساله مهارت آموز ی (دانشگاه فرهنگیان) اعلام خواهد شد. رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده از سو ی دانشگاه مجری دوره مزبور، الزامی میباشد. پذیرفته شدگان نها یی جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت یکساله مهارت آموزی میبایست از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان به نشانی i .ac.cfu.www موضوع را پیگیری نمایند.

– مدت دوره یکساله مهارت آموزی جزء سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد و صرفا به عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش و پرورش میباشد. گواهی پایان دوره مهارت آموزی، دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی نمیباشد.- محل مهارت آموزی دوره یکساله، براساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی توسط دانشگاه فرهنگیان تعیین خواهد شد.- تغییر محل مهارت آموزی، صرفا در صورت وجود شغل، با رعایت جنسیت از طریق سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.- پردیس های دانشگاه فرهنگیان به عنوان مجری دوره مهارت آموزی، مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارند در صورت وجود امکانات و تقاضای افراد، ارائه خدمات با اخذ هزینه مربوط امکانپذیر خواهد بود.۲ :)با توجه به مصوب جلسه ۹۶۵ مورخ ۱۷۴۱۳۹۸ شورای عالی آموزش و پرورش و همچنین تبصره ۴ ماده واحده نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش مصوب جلسه ۸۳۳ مورخ ۲۷۸۱۳۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی، هرگونه گزینش و استخدام در مشاغل آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش، بر اساس نیاز برای بوم خدمت خواهد بود که به صورت استانی صورت میپذیرد. بنابراین بعد از طی فرایند استخدامی، خارج شدن نیرو (فرد قبول شده) از بوم خدمت استانی به منزله قطع رابطه استخدامی بوده و ابقای ردیف برای بوم استان خواهد بود.۳ :)محل خدمت یک منطقه آموزشی است که حسب نیاز آموزش و پرورش جهت استخدام و اشتغال پذیرفته شدگان نهایی، در این آگهی مشخص شده است. الزم به ذکر است شهرستانهایی که در جدول فهرست شغل محلهای اداره کل آموزش و پرورش استانها، دارای چند منطقه آموزش و پرورش میباشند، منطقه آموزش و پرورش محل خدمت فرد قبول شده (قبل از اشتغال)، توسط اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه در یکی از مناطق آموزش و پرورش همان شهرستان تعیین خواهد شد.

۴ :)مهارت آموزان در زمان ثبت نام در پردیس های دانشگاه فرهنگیان، ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و مدرک ICDL میباشند، در غیر اینصورت باید تعهد نمایند که قبل از اتمام دوره یکساله مهارت آموزی، مدارک مزبور را ارائه نمایند.۵ :)به منظور نگهداشت و افزایش ماندگاری نیروهای استخدام شده در دوره ابتدایی، هرگونه تغییر سمت نیروهای بکارگرفته شده موضوع این آگهی به سایر مشاغل گروه معلم و کیفیت بخشی و یا انتقال ایشان به سایر دستگاههای اجرایی ممنوع است، مگر در موارد خاص که پس از بررسی واحد طرح و برنامه استان و با تایید مرکز برنامه ریزی منابع انسانی واموراداری و معاونت آموزش ابتدایی وزارتخانه انجام میگردد. در اجرای تبصره ۴ مصوبه ۸۳۳ شورای انقلاب فرهنگی، خارج شدن نیرو از بوم (استان، شهرستان، منطقه و ناحیه) به منزله قطع رابطه استخدامی و ابقای ردیف برای بوم خواهد بود.

برای مطالعه تمام جزئیات شرایط استخدام آموزش و پرورش به صفحه «شرایط استخدام آموزش و پرورش» مراجعه نمایید.

متقاضیان محترم برای مشاهده دفترچه آزمون ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین روی لینک زیر کلیک کنید

دفترچه آزمون

متقاضیان محترم برای ثبت نام آزمون ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین روی لینک زیر کلیک کنید

ثبت نام آزمون

برای دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی ویژه رشته های شغلی دبیرهنرآموز وزارت آموزش و پرورش، روی کلید زیر کلیک کنید.

دفترچه آزمون

متقاضیان محترم آزمون آزمون دبیری و هنرآموزی برای مشاهده نتایج روی  لینک زیر کلیک کنید

مشاهده نتایج آزمون

فرم اعلام آمادگی مصاحبه

اطلاعیه اسامی چند برابر ظرفیت 

آدرس درگاه اطلاع رسانی اداره کل‌های استانی 

دریافت فرم استشهاد محلی 

راهنمای سامانه گزینش و استخدام

متقاضیان محترم آزمون آموزگار ابتدایی و استثنائی برای مشاهده نتایج آزمون کتبی روی کلید زیر کلیک کنید:

مشاهده نتایج آزمون آموزگاری

آخرین آزمون‌های استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ در یک نگاه

خرید بسته‌های ویژه مرحله ارزیابی تکمیلی آزمون دبیری و هنرآموزی

بسته‌های ویژه تیم آموزشی «ای استخدام» به منظور آمادگی حداکثری برای مرحله ارزیابی تکمیلی آزمون دبیری و هنرآموزی شامل موارد زیر است. برای تهیه و بررسی هرکدام بر روی کلید مخصوص آن کلیک کنید:

خرید بسته‌های  مصاحبه و ارزیابی دبیری و هنرآموز

سرخط اخبار استخدام آموزش و پرورش

مدیر پروژه آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: نمرات ارزیابی تکمیلی آزمون استخدام آموزگار برای سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است و به زودی نتایج نهایی اعلام می‌شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان: به زودی، آزمون برای جذب همکاران پرورشی، سرایداری و نیروی خدماتی خواهیم داشت و تعداد خوبی نیرو جذب خواهد شد.

همچنین احتمال دارد که مجددا در آموزش ابتدایی، معلم جذب شود زیرا آمار قبولی‌ها در آزمون استخدامی برگزار شده کم بود و نمره‌ قبولی برخی به حد نصاب نرسیده بود و وزارت در تلاش است که دوباره مجوز برگزاری آزمون اخذ شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ به اطلاع می‌رسانیم، نتایج آزمون کتبی اعلام شد و از طریق کلید زیر قابل مشاهده است.

اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص اعلام اسامی چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲ جهت حضور در سایر مراحل فرآیند ارزیابی تکمیلی (بررسی مدارک و مستندات، بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش و سنجش و ارزیابی تکمیلی)

برای مشاهده اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص اعلام اسامی چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲ جهت حضور در سایر مراحل فرآیند ارزیابی تکمیلی (بررسی مدارک و مستندات، بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش و سنجش و ارزیابی تکمیلی) اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده آدرس سایت اداره کل آموزش وپرورش استان ها اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده راهنمای سامانه گزینش و استخدام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده فرم استشهاد محل اینجا را کلیک کنید

مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک کنید

برای دسترسی به آرشیو اخبار آموزش و پرورش و مشاهده اخبار لحظه به لحظه آموزش و پرورش به صفحه «اخبار لحظه به لحظه آموزش و پرورش» مراجعه نمایید.

بسته‌های ویژه «ای استخدام»

کامل‌ترین بسته آموزشی

برای خرید کلیک کنید

کامل‌ترین بسته آموزشی

برای خرید کلیک کنید

اصل سوالات با پاسخ نامه تشریحی

برای خرید کلیک کنید

شامل بررسی دقیق نحوه انجام ارزیابی تکمیلی

برای خرید کلیک کنید

شامل مهم‌ترین نکات روز مصاحبه

برای خرید کلیک کنید

شامل هفت فصل آموزش مصاحبه و گزینش

برای خرید کلیک کنید

شامل نمونه سوالات عمومی و تخصصی آموزش و پرورش

برای خرید کلیک کنید

استخدام مربی پرورشی در سال ۱۴۰۲

یکی از مشکلات اساسی مدارس در سال‌های اخیر کمبود مربیان پرورشی و معاونین پرورشی در مدارس بوده است. این کمبود تا جایی پیش‌رفته که رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه‌ای اعلام کرده است: «نخستین گام در احیای معاونت پرورشی، بازگرداندن مربی پرورشی و مشاور به مدارس است اما هم‌اکنون ۴۰ هزار مدرسه مربی پرورشی و مشاور ندارند.»

بر اساس قانون احیای معاونت پرورشی در کشور، در سال جاری وزارت آموزش و پرورش نیازمند ۱۰۷ هزار مربی و معاون پرورشی در سراسر کشور است. اما در حال حاضر در حدود ۴۷ هزار نیروی پرورشی در مدارس فعال هستند که بر اساس آخرین اطلاعات از معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش، حدود ۷ هزار نفر از این عزیزان در سال جاری بازنشسته خواهند شد.

طبق گفته‌های اصغر باقرزاده؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، ۵۰ درصد مربیان پرورشی در دوره ابتدایی، ۲۸ درصد در دوره متوسطه اول، ۲۳ درصد در متوسطه دوم هستند. در بخش مشاوره نیز ۱۴.۵ درصد افراد در دوره ابتدایی، ۶۰ درصد در دوره متوسطه اول و ۲۵.۵ درصد در دوره متوسطه دوم هستند.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، جذب و استخدام ۱۱ هزار مربی پرورشی برای سال ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی شده و وزارت آموزش و پرورش درخواست این جذب را به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال کرده است. با این تفاسیر می‌توان گفت احتمالا تا پیش از پایان سال ۱۴۰۲ یک مرتبه آزمون ویژه جذب مربیان پرورشی در سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

دفترچه تفکیک شده راهنمای آزمون استخدامی ویژه مربی امور آموزش معلولین آموزش و پرورش
لینک‌های مفید و کاربردی به همراه منابع مطالعاتی
منابع مطالعاتی برای مصاحبه
آرشیو دوره‌های قبلی آزمون

گوش به زنگ باشید!

با فعال‌سازی این خدمت، دیگر نیازی به بررسی مکرر وبسایت نیست و به محض انتشار خبر مهم در این صفحه از طریق پیامک و تماس تلفنی از آن اطلاع خواهید یافت!
سوالات متداول

ثبت نام آزمون استخدامی  ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین از ۱۷ الی ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ است و آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۲۰ یا ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد .برای ثبت نام در آزمون، اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده شرایط احراز رشته‌ها  استخدام ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین اینجا کلیک کنیدو یا دفترچه آزمون را دانلود نمایید.

خدمت «گوش به زنگ»  صفحه آموزش و پرورش را فعال کنید. با فعال‌سازی این خدمت، نیازی به بررسی چندباره این صفحه نیست و به محض انتشار اخبار مهم، از طریق پیامک و تماس تلفنی از آن مطلع می‌شوید! برای فعال‌سازی اینجا کلیک کنید.

برای آشنایی با سوالات و تهیه بسته ویژه حیطه عمومی آزمون آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ اینجا کلیک کنید.

داشتن حداقل سن بیست (۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل (۴۰)سال تمام (لیسانس و فوق لیسانس).

آزمون استخدام آموزش و پرورش   ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین ۲۰ الی ۲۱ مهر ۱۴۰۲ خواهد بود، و ثبت نام آن نیز از ۱۷ الی ۳۱ شهریور۱۴۰۲ در جریان است.

 ۵۰ درصدِ میانگین نمره ۳ نفر اول هر منطقه، حد نصاب آن منطقه قرار داده می‌شود و در اعلام نتیجه نهایی آزمون پیش رو ۴۰ درصد به آزمون و ۶۰ درصد به ارزیابی تکمیلی (مصاحبه) اختصاص پیدا خواهد کرد

مواد آزمون استخدام آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ به ۳ حیطه عمومی، اختصاصی و تخصصی تقسیم می‌شود.

پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به آموزش وپرورش(حداکثر سه برابر) درسقف ظرفیت پذیرش و براساس نتیجه امتحان (کتبی) با وزن چهل (۴۰)درصد )و ارزیابی تکمیلی با وزن شصت (۶۰)درصد  لحاظ شده و مفاد این دفترچه در اولویت انتخابی شغل- محل در مقایسه با سایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب، به تعداد یک برابر ظرفیت صورت خواهد گرفت.

برای ایجاد آمادگی حضور در جلسه مصاحبه و ارزیابی تکمیلی آموزش و پرورش بسته‌های مندرج در این صفحه  را بررسی نمایید.

برای قبولی در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش  «کتاب جامع آزمون‌های استخدامی» و برای موفقیت در مرحله مصاحبه «کتاب جامع از آگهی استخدام تا مصاحبه و گزینش» را مشاهده کنید. همچنین کاربران وب سایت «ای استخدام» جزوه‌ها و نمونه سوالات خود را به صورت رایگان در اختیار  شما قرار داده‌اند. برای دریافت آن‌ها اینجا کلیک کنید. پیشنهاد می‌کنیم  با خواندن «تجربیات شرکت‌کنندگان ادوار گذشته» از تجربیات دیگران در مسیر موفقیت خود استفاده کنید. تجربیات این آزمون را از اینجا بخوانید.

اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

ایران مشاوره ۴۲ نظرهاآخرین بروزرسانی: ۱۷ شهریور ۱۴۰۲

وزارت آموزش و پرورش جهت انتخاب و استخدام معلمان و دبیران مورد نیاز خود، متقاضیان این شغل را از فیلترهای آزمون و مصاحبه عبور می دهد تا بتواند شایسته ترین افراد را جهت این رسالت مهم برگزیند. افرادی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شده اند، پس از شرکت در مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش، علاقمندند تا هر چه زودتر از  نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مطلع شوند که در ادامه مقاله به این موضوعات پرداخته شده است.

✅ لینک مستقیم مشاهده اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 (آموزگار ابتدایی و استثنائی)

(به محض انتشار فعال می گردد)

✅لینک مستقیم مشاهده اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ (دبیری و هنرآموزی) 

(به محض انتشار فعال می گردد)

نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش 1402، نیمه اول مهر ماه از طریق sa jesh.o g اعلام می گردد.

فهرست محتوا

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

از آن جایی که آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دو نوبت (آموزگار ابتدایی و استثنایی – دبیری و هنرآموزی) برگزار می شود نتایج آزمون ها نیز در بازه های متفاوتی منتشر می گردد. تا این لحظه اخبار مبنی بر اعلام نتایج نهایی، زمانی حدودی را برای هر فرآیند اعلام کرده اند که در جدول پایین درج شده است و شما می توانید تازه ترین اخبار در این خصوص را در کانال تلگرام آزمون های استخدامی به محض انتشار دریافت نمایید.

پذیرفته شدگان آزمون آموزگار ابتدایی پس از پشت سر گذاشتن یک دوره توجیهی می توانند از مهرماه 1402، سر کلاس های خود حاضر شوند. الویت به کارگیری در مناطق محروم می باشد و دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی را به مدت یکسال پنجشنبه و جمعه ها در دانشگاه فرهنگیان پشت سر می گذراند.

نحوه اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

متقاضیان این آزمون که اسامی آن ها در نتایج اولیه جزو پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت اعلام شده، پس از شرکت در مراحل مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش می توانند با پیمودن مراحل زیر نسبت به مشاهده اعلام نتایج نهایی خود از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کنند:

دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

نحوه اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

داوطلبان پس از مشاهده نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و یا نهایی خود، در صورت داشتن دلیل موجه می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش درخواست خود را مجددا در دست بررسی قرار دهند. در ادامه مطلب نحوه ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سامانه مذکور شرح داده شده است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سامانه ثبت انواع دخواست در سایت سازمان سنش می توانید به مطلب نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

 سامانه ثبت شکایات آموزش و پرورش

نکاتی که پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 باید بدانند

داوطلبانی که تمامی مراحل گزینش را سپری نموده اند و به عنوان معرفی شده نهایی پذیرفته شده اند، بهتر است نکاتی در رابطه با استخدام در ارگان آموزش و پرورش را در نظر داشته باشند که در ادامه برخی از این موارد شرح داده شده است:

سوالات متداول

1- نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ حوزه آموزگاری در چه تاریخی اعلام می شود؟

مطابق آخرین اخبار انتظار می رود نتایج نهایی آزمون آموزگاری نیمه اول مهر ماه و دبیری در مهرماه 1402 معلوم گردد.

2- نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

جهت دسترسی به این نتایج می توانید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sa je sh.o g مراجعه نمایید.

3- آیا تمامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ملزم به سپری نمودن دوره خاصی می باشند؟

بله، پذیرفته شدگان قطعی این آزمون موظف اند که در دوره یک ساله مهارت آموزی شرکت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

اعلام نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش

نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش

متقاضیان محترم، در این صفحه تمام اخبار پیرامون زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اطلاع رسانی می‌شود. اگر شما هم از شرکت کنندگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲ بوده‌اید می‌توانید تمامی اخبار مربوطه را در این صفحه پیگیری نمایید.

بسته مصاحبه و ارزیابی تخصصی آموزش و پرورش

برای خرید کلیک کنید. (قیمت ۵۴۰۰۰ تومان)

خبر ۷ شهریور ۱۴۰۲- اعلام نتایج آزمون دبیری و هنرآموز آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ به اطلاع می‌رسانیم، نتایج آزمون کتبی اعلام شدن از طریق کلید زیر قابل مشاهده خواهد بود.

مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک کنید

فرم اعلام آمادگی مصاحبه

اطلاعیه اسامی چند برابر ظرفیت 

آدرس درگاه اطلاع رسانی اداره کل‌های استانی 

دریافت فرم استشهاد محلی 

راهنمای سامانه گزینش و استخدام

برای آگاهی از فرایندهای آتی، زمان بارگذاری مدارک در سایت و دیگر مراحل و فرایندهای مرحله مصاحبه و گزینش تکمیلی اینجا کلیک کنید.

خبر ۳۰ خرداد ۱۴۰۲- اعلام نتایج آزمون آموزگاری  آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ به اطلاع می‌رسانیم، نتایج آزمون کتبی اعلام شد. برای مشاهده نتایج روی کلید زیر کلیک کنید:

مشاهده نتایج آزمون کتبی آموزگاری

خرید بسته‌های ویژه آزمون دبیری و هنرآموزی

بسته‌های ویژه تیم آموزشی «ای استخدام» به منظور آمادگی حداکثری برای آزمون دبیری و هنرآموزی شامل موارد زیر است. برای تهیه و بررسی هرکدام بر روی کلید مخصوص آن کلیک کنید:

بسته‌های ویژه مصاحبه و ارزیابی دبیری و هنرآموزی

بسته‌های ویژه «ای استخدام»

کامل‌ترین بسته آموزشی

برای خرید کلیک کنید

اصل سوالات با پاسخ نامه تشریحی

برای خرید کلیک کنید

بسته ویژه و مبتنی بر منابع جدید آزمون آموزگاری

برای خرید کلیک کنید

بسته ویژه و مبتنی بر منابع جدید آزمون آموزگاری

برای خرید کلیک کنید

شامل بررسی دقیق نحوه انجام ارزیابی تکمیلی

برای خرید کلیک کنید

شامل چهار فصل تکمیلی مصاحبه و گزینش

برای خرید کلیک کنید

شامل آزمون‌های استخدامی ۸۹ تا پایان ۱۴۰۱

برای خرید کلیک کنید

شامل هفت فصل آموزش مصاحبه و گزینش

جهت خرید کلیک کنید

شامل نمونه سوالات عمومی و تخصصی آموزش و پرورش

برای خرید کلیک کنید

بعد از قبولی در مرحله کتبی آزمون دبیری چه مراحلی را طی کنیم؟

در اولین گام توصیه ما این است که تمامی اطلاعیه‌ها و فرم‌های زیر را به ترتیب خوانده و دانلود نمایید. این اطلاعیه‌ها حاوی تمامی نکات و نیاز‌های متقاضیان در مراحل آتی آزمون آموزگاری آموزش و پرورش است.

فرم اعلام آمادگی مصاحبه

اطلاعیه اسامی چند برابر ظرفیت

آدرس درگاه اطلاع رسانی اداره کل‌های استانی

دریافت فرم استشهاد محلی

راهنمای سامانه گزینش و استخدام

داوطلبان می‌بایست از تاریخ چهارشنبه ۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ به مدت ۴۸ ساعت به وبسایت «پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش» مراجعه با استفاده از گزینه ورود از طریق درگاه دولت من، ضمن استفاده از شماره همراه تحت مالکیت خود نسبت به تکمیل و بارگذاری فرم اطلاعات فردی اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز:

داوطلب معرفی شده (واجد شرایط) می‌بایست برای بررسی مدارک خود اظهاری اعلام شده در زمان ثبت نام آزمون، و همچنین بررسی ویژگی‌های سلامتی و روان (معاینات پزشکی) مطابق زمان‌بندی اعلام شده از سوی اداره کل استانی اقدام فرماید.

پس از طی کردم اقدامات مربوط به بخش اول و دریافت معرفی‌نامه عکس‌دار از کارگروه بخش اول، داوطلب می‌بایست با دردست داشتن کارنامه اولیه صادره از سوی سازمان سنجش و کارت ملی مطابق زمان‌بندی اعلام شده از سوی اداره کل استانی برای مراحله ارزیابی تکمیلی به حوزه ارزیابی مراجعه نماید.

با مرحله ارزیابی تکمیلی آشنا شوید!

منابع مطالعاتی برای مصاحبه

گوش به زنگ باشید!

با فعال‌سازی این خدمت، دیگر نیازی به بررسی مکرر وبسایت نیست و به محض انتشار خبر مهم در این صفحه از طریق پیامک و تماس تلفنی از آن اطلاع خواهید یافت!
سوالات متداول

زمان اعلام نتایج آزمون دبیری و هنرآموز تاریخ ۷ شهریور ۱۴۰۲ است. برای مشاهده نتایج کلیک کنید.

برای ایجاد آمادگی حضور در جلسه مصاحبه و ارزیابی تکمیلی آموزش و پرورش بسته‌های مندرج در این صفحه  را بررسی نمایید.

آخرین آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در روز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار شد و نتایج آن نیز ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ منتشر شد. برای مشاهده نتایج، اینجا کلیک کنید.

داوطلبان پس از شرکت در آزمون و کسب حد نصاب، به ترتیب نمرات فضلی در فهرست افراد سه برابر ظرفیت برای انجام مراحل مصاحبه معرفی می‌شوند. پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با ارزش وزنی هفتاد (۷۰) درصد برای آزمون‌های کتبی و سی (۳۰) درصد برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش خواهد بود.

حد نصاب، شاخصی برای معرفی داوطلبان به مرحله مصاحبه استخدامی است. برای هر داوطلب، ارزش وزنی چهل (۴۰) درصد نمره آزمون عمومی با ارزش وزنی شصت (۶۰) درصد نمره آزمون اختصاصی، جمع می‌شود و  آن را نمره مکتسبه می‌نامند. نصف نمره مکتسبه نفر اول هر شغل شهرستان به عنوان حد نصاب معرفی می‌شود. سایر افراد در صورتی به مرحله مصاحبه معرفی می‌شوند که نمره مکتسبه آن‌ها از حد نصاب بیشتر باشد.

نمره مکتسبه هر داوطلب به همراه نمره امتیازاتی نظیر بومی‌گزینی یا قانون حمایت از خانواده، نمره فضلی نامیده می‌شود. داوطلبان در صورتی که حد نصاب آزمون را کسب کرده باشند به ترتیب نمرات فضلی در فهرست سه برابر ظرفیت به مرحله مصاحبه استخدامی معرفی می‌شوند.

نمره کل نهایی، شاخصی برای معرفی افراد در فهرست یک برابر ظرفیت معرفی به گزینش است. پس از برگزاری مصاحبه، ارزش وزنی هفتاد (۷۰) درصد آزمون‌های کتبی و سی (۳۰) درصد مصاحبه استخدامی با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی به عنوان نمره کل نهایی داوطلب محاسبه می‌شود.

در صورت مساوی بودن مجموع نمرات مکتسبه داوطلبان در آزمون کتبی و مصاحبه، اولویت معرفی به گزینش با داوطلبی است که نمره مکتسبه او در آزمون کتبی بالاتر باشد.

نمره تاهل فقط برای آقایان و نمره فرزند هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها موثر است. این منحصرا در شهرستان‌هایی که نرخ باروری در آنها ۲۵ و کمتر باشد به نمره مکتسبه افراد اضافه می‌شود.

جهت ثبت اعتراض به نمرات مکتسبه خود در آزمون، اینجا کلیک کرده و با توجه به راهنمایی ارائه شده مراحل ثبت اعتراض را طی کنید.

متقاضیان محترم استخدام آموزش و پرورش می‌توانند جهت آمادگی برای مرحله مصاحبه و گزینش استخدام آموزش و پرورش، کتاب مصاحبه «ای استخدام» را از اینجا تهیه نمایند.

دکمه بازگشت به بالا