سایت ثبت نام کپسول گاز

فرآیند و اطلاعات موردنیاز برای ثبت درخواست گاز مایع

برای ثبت درخواست گاز مایع چه کنیم؟

طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع در کشور در سه مرحله اجرایی شد که مرحله نخست آن در روز یکم مردادماه امسال با اجرا در ۱۰ منطقه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کلید خورد و در بیستم همان ماه با اضافه شدن ۱۲ منطقه جدید و سپس در یکم شهریورماه امسال با اجرایی شدن در همه مناطق این شرکت مراحل بعدی آن نهایی شد.

به گزارش خبرنگار شانا، طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع از یکم مردادماه امسال به‌طور هم‌زمان در بیش از ۱۰ منطقه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کلید خورد. این طرح ابتدا از خردادماه امسال به‌صورت پایلوت در دو منطقه ایلام ‌و کرمانشاه شرکت پخش به‌صورت آزمایشی آغاز به‌کار کرد و سپس با اجرای آن در ۱۰ منطقه جدید در ۱۲ منطقه اجرایی شد و پس از آن به کل کشور تعمیم یافت. هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد کشور زیر پوشش طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع قرار گرفته است.

هدف از اجرای این طرح تأمین رفاه شهروندان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیرمجاز از گاز مایع و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی با استفاده از کارت بانکی سرپرست خانوار در همه شهرستان‌های زیر پوشش این مناطق اعلام شد.

با اجرای این طرح، توزیع گاز مایع از طریق کارت بانکی سرپرستان خانوار که در سایت جدید تجارت آسان به آدرس h ps: ew eja a asa . iopdc.i ثبت شده است، اجرایی خواهد شد و افرادی که تاکنون در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند بدون مراجعه حضوری، با مراجعه به سایت جدید تجارت آسان در این سامانه ثبت نام کنند و  سیلندر گاز مایع موردنیاز خود را با نرخ مصوب وزارت صمت از طریق دستگاه کارتخوان و با دریافت رسید سوخت خریداری کنند.

کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیش از این درباره این طرح گفته بود: «طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع یک شیوه نوین برای توزیع گاز مایع در کشور و مقابله با مصارف غیراستاندارد طراحی و اجرا شده که از مزایای آن این است که قیمت مصوب سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور در سامانه مربوط به توزیع گاز مایع درج می‌شود. مزیت مهم دیگر این طرح این است که با ثبت‌نام خانوارهای مصرف‌کننده گاز مایع که مصرف‌کنندگان واقعی این سوخت هستند، شرکت‌های توزیع‌کننده فقط مکلف به تأمین سوخت مورد نیاز آنها می‌شوند.»

سامانه مربوط به اجرای این طرح پیش از این «تجارت آسان» نام داشت که اکنون به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی که مخفف آن «سدف» است، تغییر نام داده و تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار در آن ثبت‌نام کرده‌اند و طبق پیش‌بینی‌ها در آینده نزدیک حدود ۲۰۰ هزار خانوار دیگر که تاکنون موفق به ثبت‌نام در این سامانه نشده‌اند، ثبت‌نامشان تکمیل خواهد شد.

با اجرایی شدن این طرح، کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با مراجعه مستقیم به مناطق به مشکلات خانوارهایی که در مناطق محروم برای ثبت نام در این طرح به امکانات لازم دسترسی ندارند، رسیدگی می‌کنند.

فرآیند و اطلاعات موردنیاز برای ثبت درخواست گاز مایع

برای ثبت‌نام درخواست گاز مایع لازم است هموطنان عزیز با در دست داشتن کدپستی محل سکونت، کدملی و اطلاعات فردی سرپرست خانوار، شماره تلفن همراه سرپرست خانوار، اطلاعات کارت بانکی سرپرست خانوار و اطلاعات افراد تحت تکفل به سامانه h ps: ew eja a asa . iopdc.i مراجعه کنند.

لازم است هموطنان عزیز پس از ورود به این سامانه، نسبت به ثبت اطلاعات کامل خانوار در سامانه سدف اقدام کنند. پس از ثبت نام رمز عبور فرد متقاضی از طریق سامانه به تلفن همراه سرپرست خانوار ارسال می شود.

پس از ثبت درخواست و ثبت کدپستی محل سکونت در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف)، وضع گازرسانی محل سکونت به‌صورت سیستمی بررسی می‌شود. نرخ مصوب برای هر کپسول ۱۱ کیلویی ۹ هزار و ۷۰۰ تومان است و هر خانوار امکان دریافت ۴ کپسول ۱۱ کیلویی در هر ماه را خواهد داشت.

قیمت مصوب توزیع الکترونیکی گاز مایع (پرداخت از طریق دستگاه کارتخوان) به شرح جدول زیر است:

ورود به سامانه سدف ew eja a asa . iopdc.i

اگر در مورد سامانه سدف سوالی دارید

اگر در مورد سامانه سدف سوالی دارید

سامانه سدف ew eja a asa . iopdc.i ، یکی از سامانه های جدید در حوزه فرآورده های نفتی می باشد که امکان درخواست برای این مواد و هم چنین دریافت آن ها را آسان نموده است. با توجه به این که در سال های گذشته بسیاری از مردم کشور به خصوص در بخش های دورافتاده از نظر دریافت سوخت مورد نیاز خود با مشکل مواجه شدند، این سامانه برای رفع مشکل سوخت رسانی به آن ها راه اندازی گردیده است. سامانه سدف سوخت هم چنین در اجرای طرح های مربوط به جلوگیری از قاچاق سوخت هم کمک زیادی می کند. زیرا در سال های اخیر مشاهده می شد که بخش قابل توجهی از سوخت با نرخ دولتی در اختیار قاچاقچیان قرار گرفته و از طرف دیگر مردم با کمبود آن مواجه بودند. به هر حال، استفاده از این سامانه تا حد زیادی این مشکلات را برطرف می کند و تنها در ازای ارائه مدرک توسط هر فرد حقیقی یا حقوقی، بسته به نیاز وی به او سوخت تعلق می گیرد.

آدرس سامانه سدف  ew eja a asa . iopdc.i  می باشد و افراد متقاضی دریافت سوخت می توانند با ثبت نام در سامانه سدف از طریق این آدرس برای ثبت نام گاز مایع و سایر فرآورده های نفتی اقدام نمایند. این سامانه برای استفاده بخش های گوناگون از جمله صنایع کشاورزی، حمل و نقل دریایی، معادن، اقتصادی، تامین منابع آب و موارد این چنینی ایجاد شده است و همه این اصناف می توانند درخواست خود را از طریق آن ارائه دهند. استفاده از این سامانه مزایای زیادی هم برای مردم و هم برای شرکت های پخش فرآورده های نفتی دارد. زیرا هر فرد حقیقی یا حقوقی به راحتی می تواند به سوخت مورد نیاز خود دسترسی یافته بدون این که نیازی به مراجعه حضوری داشته باشد. از طرف دیگر، شرکت های پخش سوخت هم اطلاعات کاملی در مورد مصرف کنندگان داشته و راحت تر می توانند فرآیندهای توزیع و نظارت بر آن را انجام دهند. در ادامه به طور کامل نحوه ورود به سامانه سدف ، ثبت نام و استفاده از این سامانه را برای شما بیان خواهیم کرد. بنابراین اگر می خواهید بدانید که سامانه سدف چیست با ادامه این نوشتار همراه باشید.

ورود به سامانه سدف

ورود به سامانه سدف ew eja a asa . iopdc.i

با توجه به راه اندازی سامانه سدف ew eja a asa . iopdc.i در سال های اخیر، تمام افراد و شرکت هایی که در صنایع مختلف فعالیت داشته و به فرآورده های نفتی نیاز دارند، می توانند درخواست خود را از طریق این سامانه ثبت نمایند. اولین گام برای استفاده از این سامانه و ثبت درخواست در آن ورود به آن است. با توجه به این که ممکن است بسیاری از افراد حقیقی یا حقوقی که قصد استفاده از این سامانه برای دریافت سوخت را دارند، آشنایی کافی با آن نداشته باشند، ما در این بخش به طور کامل نحوه ورود به سامانه سدف را برای شما توضیح خواهیم داد. در ادامه هم به نحوه ثبت درخواست در این سایت می پردازیم تا شما به راحتی بتوانید از ثبت نام گاز مایع سامانه سدف و سایر فرآورده های آن برای تامین سوخت مورد نیاز خود استفاده کرده و در این مورد با مشکلی رو به رو نباشید.

جهت ورود به سامانه سدف لازم است یک سری اقدامات تقریبا ساده را انجام دهید که در این جا آن ها را برای شما بیان می کنیم. اقدامات لازم برای ورود به این سامانه شامل موارد زیر می شوند.

توجه داشته باشید برای ورود به سامانه سدف سوخت باید ابتدا در سایت  ew eja a asa . iopdc.i ثبت نام کرده باشید. بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام در این سامانه یک نام کاربری و رمز عبور به شما تعلق می گیرد که با استفاده از آن ها می توانید در دفعات بعدی به راحتی وارد سامانه شوید. پس تا ثبت نام خود را در این سایت تکمیل نکرده باشید، امکان ثبت درخواست سوخت به صورت آنلاین از این طریق برای شما وجود نخواهد داشت. در ادامه نحوه ثبت نام در سامانه سدف را هم برای شما بیان می کنیم.

ثبت نام در سامانه سدف

همان گونه که در بخش های قبلی اشاره کردیم، افراد می تواند از طریق سامانه سدف ew eja a asa . iopdc.i  نسبت به ثبت نام گاز مایع  و  ثبت درخواست سوخت به صورت آنلاین اقدام کنند. به این ترتیب، هر فرد حقیقی یا حقوقی به راحتی به سوخت مورد نیاز خود با مناسب ترین قیمت دست یافته و از قاچاق سوخت هم تا حد زیادی جلوگیری می شود. البته لازمه استفاده هر فرد از این سامانه تکمیل ثبت نام خود در آن می باشد. با تکمیل فرآیند ثبت نام در سامانه سدف به هر نفر یک نام کاربری و یک رمز عبور تعلق خواهد گرفت که با استفاده از آن می توانند به سامانه وارد شده و درخواست خود برای سوخت مورد نیازشان را ثبت نمایند. با توجه به اهمیت بالای انجام ثبت نام در این سامانه برای درخواست سوخت به صورت آنلاین با قیمت دولتی و یارانه ای، در این بخش نحوه ثبت نام در آن را به طور مفصل برای شما توضیح خواهیم داد.

جهت ثبت نام در سامانه سدف به نشانی اینترنتی ew eja a asa . iopdc.i لازم است چند مرحله را پشت سر گذاشته و اطلاعاتی که در هر مرحله از شما درخواست می شود را با دقت وارد کنید. این مراحل شامل موارد زیر می شوند:

راهنمای استفاده از سامانه سدف ew eja a asa . iopdc.i

در بخش های قبل نحوه ورود و ثبت نام در سامانه سدف را برای شما توضیح دادیم. بنابراین اکنون به راحتی می توانید به این سامانه وارد شده و ثبت نام خود را انجام دهید. حال قصد داریم نحوه ثبت درخواست سوخت به صورت آنلاین در این سامانه را هم برای شما بیان کنیم تا در استفاده از این سایت با مشکلی مواجه نباشید. دقت داشته باشید که ثبت درخواست سوخت در این سامانه ساده بوده و با آگاهی از روند آن به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. جهت این امر هم لازم است یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. مراحل ثبت درخواست سوخت در سامانه سدف به شرح زیر می باشند:

۵در مرحله بعدی، بسته به دلیلی که برای دریافت سوخت انتخاب کرده اید، باید یک سری مدارک را بارگذاری کنید. این مدارک بسته به نوع درخواست شما می توانند متفاوت باشند. ما در این جا مدارک مورد نیاز برای هر مورد را آورده ایم تا شما بسته به نوع مصرف خود بدانید چه مدرکی را باید بارگذاری کنید.

پیگیری تقاضا در سامانه سدف

سامانه سدف سوخت به منظور توزیع سوخت مورد نیاز برای مردم و اصناف مختلف ایجاد شده است. با توجه به این که در سال های گذشته بسیاری از اصناف و مردم در بخش های گوناگون کشور با مشکل کمبود سوخت رو به رو بودند، این سامانه به منظور برطرف نمودن این مشکلات ایجاد شده است. به این ترتیب، مردم و اصناف مختلف می توانند به این سامانه مراجعه کرده و نسبت به ثبت درخواست سوخت در آن اقدام نمایند. البته اشخاص حقیقی و حقوقی برای استفاده از این سامانه باید ابتدا ثبت نام خود را در این سایت انجام داده باشند. ما در این جا نحوه ثبت نام در سامانه سدف به آدرس سایت اینترنتی ew eja a asa . iopdc.i را به طور کامل توضیح دادیم. هم چنین نحوه ثبت نام گاز مایع سامانه سدف را یبان کردیم تا برای انجام این کار با مشکلی مواجه نباشید.

سوالات متداول

1- سامانه سدف چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

2- نحوه ورود به سامانه سدف  ew eja a asa . iopdc.i چگونه است؟

3- نحوه پیگیری تقاضا در سامانه سدف  ew eja a asa . iopdc.i چگونه است؟

اگر در مورد سامانه سدف سوالی دارید

اگر در مورد سامانه سدف سوالی دارید

سامانه ثبت‌نام کپسول گاز در هرمزگان

در این اطلاعیه تاکید شده است با توجه به آغاز اجرای طرح از اول خرداد ماه، شرکت‌های خصوصی توزیع‌ کننده گاز مایع از ارائه کپسول به شهروندانی که در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند معذور خواهند بود.

ثبت‌نام در این سامانه رایگان است اما لازم است برای دریافت کد رهگیری ثبت‌نام شماره موبایل به‌نام سرپرست خانوار و شماره ملی و کدپستی و شماره کارت بانکی در این سامانه ثبت شود.

نشانی سایت: New eja a asa . iopdc.i

لینک کوتاه: h ps: amka ci y.i ?p=186 کپی

دکمه بازگشت به بالا