اعداد به فرانسوی

اعداد به زبان فرانسه

لینک های مفید

لغت دانی زبان فرانسه

اصطلاحات کاربردی

اعداد

خانواده و فامیل

حیوانات

25 فعل پرکاربرد

سبزیجات

طبیعت

میوه ها

رنگ ها

شهر

لباس ها

ماه ها و فصل ها

روزهای هفته

کلمات سوالی

آب و هوا

زمان

شغل ها

غذا ها

خانه

اثاث منزل

۲ دیدگاه. نظر بدهید

90 رو درست نوشتید؟

عالیه مطالبتون ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرستادن دیدگاه

بهترین آموزشگاه زبان فرانسه سال 1400 کدام است؟

تا چند می توانید به زبان فرانسوی بشمارید ؟ نگران نباشید در این مقاله شمارش اعداد از 1 تا 100 به شما آموزش داده می شود.

فرض کنید هنگام ملاقات با چند دوست فرانسوی، از شما سن تان پرسیده می شود. این جا است که به اهمیت اعداد پی می برید و می گویید ای کاش در کلاس زبان فرانسه بیشتر دقت کرده بودم!

اگر یادگیری فرانسه را شروع کرده اید، احتمالا با لغات اصلی فرانسوی آشنا شده اید و حالا آماده اید که یادگیری اعداد به زبان فرانسوی را آغاز کنید . اگر قبلا باu ،deux ، ois آشنایی دارید پس می دانید که این ها همان ” یک، دو، سه ” هستند. شمارش در فرانسوی ممکن است نسبتا ساده به نظر برسد. اما چقدر سخت می شود عددی مثل ze o ( صفر ) در فرانسوی هم zé o  باشد؛ اما تلفظش فرق داشته باشد. از طرفی هم زبان فرانسوی فقط تا عدد 70 از قوانین معمول شمارش پیروی می کند، اما از آن جا به بعد و تا 100 کمی اوضاع پیچیده می شود. جای نگرانی نیست، با گذشت زمان و تمرین خیلی زود برای تان عادی می شود. برای آشنایی با قوانین، نکات و دسترسی به یک جدول اعداد فرانسوی ، ادامه این مقاله را بخوانید.

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!

اعداد 1 تا 10 به زبان فرانسه

بیایید با اعداد 1 تا10 که نسبتا ساده هستند، شروع کنیم.

u یا u e ؟

اگر تا به حال به کسانی که به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، گوش داده‌ باشید، احتمالا متوجه شده اید که دو کلمه u و u e وجود دارد که معادل “a a ” و همچنین “o e” انگلیسی هستند. این دو با جنسیت متفاوتشان برای اسم های فرانسوی استفاده می شوند. u مذکر و u e مؤنث است . قانون بسیار ساده ای دارد: اگر شی مذکر باشد، از u و اگر مؤنث باشد، از u e استفاده می کنید. به طور مثال یک سگ، u chie و یک میز، u e able می شود . هنگام ورود به رستوران معمولا برای درخواست میز می ‌گویند که: u e able, s’il vous plai .

اعداد 11 تا 20 به زبان فرانسه

حالا به سراغ اعداد 11 تا 20 بروید که کمی بی قاعده هستند اما با کمی تلاش به راحتی می توان آن ها را حفظ کرد.

اعداد 1 تا 100 به زبان فرانسوی

همان طور که در جدول زیر مشاهده می کنید، اعداد فرانسوی از 20 تا 69 نسبتا با قاعده هستند. توجه به این نکته مهم است که از سال 1990 تصویب شد که در املای اعداد فرانسوی، هر عددی که از دو یا چند کلمه تشکیل شده باشد، باید خط تیره یا خط فاصله داشته باشد . پس e را هم به عدد اضافه می کنید. برای اعداد یکان، خود عدد و خط فاصله را اضافه می کنید.

به محض رسیدن به عدد هفتاد ، اعداد فرانسوی چرخش عجیبی پیدا می کنند. در زبان فرانسه عدد هفتاد soixa e-dix یا ” شصت ده ” می شود. از هفتاد تا هشتاد هم به ترتیب اعداد 11 تا 19 فرانسوی به شصت اضافه می شود؛ یعنی مثلا 72 می شود: “soixa e-douze”.

دانلود کنید: دانلود ۷ اپلیکیشن برتر آموزش زبان فرانسه

متأسفانه، این روند بی قاعده ادامه دارد و عددی مثل هشتاد می شود “چهار بیست”. بر خلاف هفتاد، وقتی از هشتاد تا نود می شمارید، فقط اعداد یک رقمی به ” qua e-vi g ”اضافه می شوند. بنابراین هشتاد و دو،qua e-vi g -deux ترجمه می شود. با این حساب خود عدد 90 می شود: qua e- vi g -dix . عددی مثل نود و یک که بین 90 تا 100 است می شود qua e-vi g -o ze که یعنی “چهار بیست یازده” .

ci qua e-e -u

deux

92 qua e-vi g – douze

ois

qua e

94 qua e-vi g – qua o ze

ci q

soixa e-six

96 qua e-vi g – seize

sep

hui

dix-hui

98 qua e-vi g – dix-hui

euf

dix- euf

qua e-vi g

ce

در سایر کشورهای فرانسوی زبان مثل سوئیس و بلژیک از سیستم آسان تری استفاده می شود.

3 نکته برای بهتر شمردن اعداد در زبان فرانسوی

با گذشت زمان و تمرین، شمارش اعداد برای تان آسان تر و روان تر می شود. تا آن زمان، سه ​​نکته هست که به شما کمک می کند تا اعداد را سریع تر یاد بگیرید.

نکته شماره 1: با یادگیری اعداد 1 تا 15 شروع کنید، زیرا آن ها بلوک های سازنده اعداد دیگر هستند. از آن جایی که این اعداد بی قاعده هستند، بهترین کار این است که فلش کارت درست کنید و آن ها را این طور به خاطر بسپارید.

نکته شماره 2: اعداد مضرب های ده را یاد بگیرید یعنی: vi g ، e e ،qua a e ، ci qua e وsoixa e . این ها اعداد بی قاعده ای هستند که فقط باید حفظ شان کنید.

نکته شماره 3: اعداد 70 تا 100 را با حفظ کردن یاد بگیرید. هنگامی که این اعداد در حافظه تان ثبت شوند نسبت به آن ها احساس بهتری خواهید داشت. با گذشت زمان و کمی وقت گذاشتن، به زودی در شمارش به زبان فرانسه تسلط پیدا خواهید کرد!

حتما دانلود کنید: فیلم، کارتون، داستان کوتاه و آهنگ برای تقویت زبان فرانسه

اعداد ترتیبی در زبان فرانسه

اعداد ترتیبی در زبان فرانسوی پر کاربرد هستند و زمانی به دردتان می خورند که می خواهید بگویید در کدام منطقه زندگی می‌کنید.

راهنمای سطوح زبان فرانسه مدرک زبان فرانسه

اعداد فرانسوی تا 1000

خوشبختانه در فرانسوی شمارش تا عدد 1000 خیلی ساده تر از شمارش تا 100 است . کافیست بقیه عدد را به ce (صد) یا هر صدگان دیگری اضافه کنید. به طور مثال 126، ce -vi g -six و 182 ce -qua e-vi g -deux می شود. ساده است، درست است؟ برای شمردن صدگان ها تا 1000، از سیستم زیر پیروی می کنیم:

اعداد فرانسوی ها تا 1 میلیون یا 1 میلیارد

اگر بخواهید اعدد یک میلیون، میلیارد یا تریلیون را به فرانسوی بگویید ، می توانید از این عبارات استفاده کنید:

میلیون و میلیارد در فرانسوی مثل فارسی هستند و فرقی از نظر تلفظ ندارند.

بخوانید: پادکست آموزش زبان فرانسه (بهترین ها بصورت سطح بندی شده)

ویدیوی آموزشی اعداد 1 تا 100 در فرانسه

8 نکته شمارش در زبان فرانسه

یادگیری تلفظ فرانسوی اعداد بسیار مهم است

اگر از قبل مطالعه زبان فرانسه را شروع کرده اید، ممکن است متوجه شده باشید که قواعد خاصی برای تلفظ وجود دارد. این قوانین در مورد تلفظ اعداد فرانسوی هم صدق می کند. پس اگر بتوانید بر آن ها مسلط شوید، می توانید در صورت مشاهده کلمات پیشرفته تر با ترکیب حروف مشابه، تلفظ آن ها را هم به راحتی یاد بگیرید.

درک این نکته مهم است که فرانسوی یک زبان آوایی نیست. یعنی وقتی کلمات را به زبان فرانسوی تلفظ می‌کنیم، آن ها را به همان شکلی که نوشته شده ‌اند، نمی ‌خوانیم. بیایید به چند نمونه را بررسی کنیم:

در مورد X در اعداد در فرانسوی، باید آن را طوری تلفظ کنیم که انگار حرف S است:

مورد R شاید یکی از شناخته شده ترین موارد باشد ؛ زیرا تلفظ خاص آن یکی از ویژگی های بارز این زبان است. R در زبان فرانسه یک صامت گلوتالیک است، یعنی ما آن را با پشت گلو تلفظ می کنیم که صدایی تا حدودی گرفته و عجیب به آن می دهد.

اغلب استفاده از آن قسمت از گلو دشوار است، زیرا ما اصلا از آن استفاده نمی کنیم. شاید برای شما راحت ‌تر باشد که R را این طور تصور کنید که انگار G است.

حروف صدا دار تودماغی را فراموش نکنید. این حروف ممکن است کمی شما را به یاد زمان سرماخوردگی بیاندازند به همین علت برای تان عجیب و غریب نخواهند بود . هنگام تلفظ ترکیب حروفی مثل e ، i ، u و a به نظر می ‌رسد که دارید با حالت سرما خورده”a ” را تلفظ می کنید. اگر صدا را به داخل بینی تان بفرستید ، احساس خواهید کرد در پشت بینی به لرزه می افتد. به طور مثال تلفظ عدد 5 یا ci q هم مثل sa c شنیده می شود.

عدد 2 در زبان فرانسه ” deux ” است (حرف E و X صدا ندارد ، بنابراین فقط DU با U و کمی صدای I کوچک تلفظ می شود. عدد 30 هم “ e e” است ( ترکیب حروف EN شبیه AN شنیده می شوند ). پس اگر بخواهیم بگوییم 32، e e-deux به این صورت تلفظ می شود :   AN e-du.

حتما بخوانید: افعال در زبان فرانسه و روش ساخت زمانهای مختلف

حالا سعی کنید با استفاده از نکاتی که قبلا به شما گفتیم به این فکر کنید که اعداد 33، 34، 40، 69، 84، 98، 100 چه طور تلفظ می شوند. می ‌توانید با نوشتن تلفظی که می شنوید ، یادگیری را برای خودتان راحت تر کنید. به یاد داشته باشید که می‌ توانید با جستجو در اینترنت به تلفظ فرانسوی زبان بومی که صدای شان حین شمارش اعداد را ضبط کرده اند ، دسترسی پیدا کنید.

دکمه بازگشت به بالا