ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1402

ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

ایران مشاوره ۶۳۸ نظرها

ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر می باشد. برای شرکت در رشته های با آزمون دانشگاه های مذکور لازم است تا ابتدا با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور، در آزمون سراسری شرکت کرده و رتبه قبولی در رشته مورد نظر خود را بدست آورید. در مقابل، رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور هستند که برای ورود به آن ها دیگر نیازی به ثبت نام کنکور سراسری 1402 نمی‌باشد و داوطلبان می‌ توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود برای ورود به این دانشگاه اقدام نمایند.

✅لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402

✅ لینک مستقیم ثبت نام دانشگاه پیام نور تیرماه (رشته های با آزمون) ۱۴۰۳

(به محض شروع فعال می گردد)

ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه های پیام نور همزمان با ثبت نام کنکور سراسری از تاریخ 21 لغایت 27 آبان ماه ۱۴۰۲ می باشد.

فهرست محتوا

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور در رشته های با کنکور ۱۴۰۲

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، لازم است در آزمون سراسری شرکت کرده و به صورت اینترنتی، با مراجعه به سایت سنجش، مراحل نام نویسی خود را با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری به پایان رسانند. در ادامه به زمان ثبت نام در دو نوبت مهر و بهمن اشاره کرده ایم.

با توجه به مصوبات جدید و تغییرات کنکور 1402، آزمون مزبور از این پس در دو نوبت دی و تیر ماه برگزار گشت و در حال حاضر بازه زمانی ثبت نام در رشته های باکنکور آن در سال 1402 به پایان رسیده. چنانچه داوطلب تحصیل در این دانشگاه می باشید لازم است همزمان با ثبت نام کنکور در سال 1403 اقدام به نام نویسی کنید.

زمان ثبت نام نوبت اول

زمان نام نویسی این دانشگاه در رشته های با کنکور 1403 در جدول زیر مندرج است. ممکن است مهلت مجددی جهت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور برای داوطلبان در نظر گرفته شود که در این صورت اطلاعات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان ثبت نام نوبت دوم

آن دسته از افرادی که قصد شرکت در نوبت دوم کنکور (تیر ماه ۱۴۰۲) جهت ثبت نام در دانشگاه پیام نور را دارند، می بایست طبق جدول زمانبدی زیر عمل نمایند.

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور در رشته های بدون کنکور 1402

داوطلبانی که علاقه مند به ثبت نام به صورت بدون آزمون در رشته های دانشگاه پیام نور می باشند بدون شک در صدد کسب اطلاعات در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می باشند. لازم به ذکر است این روند معمولا به صورت اینترنتی و در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه به انجام خواهد رسید.

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده اند، بدون پرداخت هزینه می توانند از لیست رشته های بدون آزمون، انتخاب رشته خود را انجام دهند و کسانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور نوبت اول از 31 مرداد الی 4 شهریور ماه می باشد. 

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

نام نویسی آن اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش مطابق مراحل زیر می باشد.

نحوه ثبت نام در رشته های با کنکور

در مراحل بعدی به ترتیب اطلاعات تماس و محل سکونت، مشخصاتی مثل نظام آموزشی، کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی، کد دانش آموزی، عنوان مدرک دیپلم، معدل و…، کد سوابق تحصیلی 19 رقمی و سریال ثبت نام را باید در فرم ثبت نام کنکور وارد کنید.

نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور

تحصیل در رشته های بدون کنکور برای افرادی که در کنکور ثبت نام کرده اند یا نکرده اند امکان پذیر است با این تفاوت که گروه اول نیاز به خرید کارت اعتباری نداشته و گروه دوم می بایست هزینه ای بابت ثبت نام و انتخاب رشته خود پرداخت نمایند. بنابراین این توضیح نحوه ثبت نام آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

نحوه ثبت نام داوطلبانی که کنکور نام نویسی نکرده اند

جهت ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور، متقاضی باید مراحل زیر را طی کند.

در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی انجام دهید، یک کد پیگیری و شماره پرونده در اختیار شما قرار می گیرد که لازم است آن را نزد خود حفظ کنید زیرا برای هر بار ورود به صفحه کاربری خود در این سامانه، به شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام، نیاز خواهید داشت.

نحوه ثبت نام داوطلبانی که کنکور نام نویسی کرده اند

چنانچه داوطلبان در کنکور شرکت کرده باشند اما به هر دلیل بخواهند در رشته های بدون کنکور تحصیل کنند یا در روز برگزاری آزمون از غایبین بودند، در این زمان نیاز به پرداخت هزینه و ثبت نام مجدد نداشته و فقط می بایست در زمان انتخاب رشته کنکور به چینش کد رشته های خود بپردازند.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ 

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که داوطلبان بایستی قبل از نام نویسی خود، اطلاعات کافی را درباره این زمینه کسب کنند.

شرایط عمومی

شرایط اختصاصی (ثبت نام با کنکور)

شرایط اختصاصی (ثبت نام بدون کنکور)

شرایط مقررات وظیفه عمومی

این قسمت تنها مختص به داوطلبان مرد بوده که اطلاعیه آن از سوی سازمان وظیفه عمومی منتشر می شود. باید واجد شرایط موارد گفته شده باشند.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402

ثبت نام دانشگاه های با کنکور پیام نور و بدون کنکور در هر دو نوبت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sa jesh.o g انجام می پذیرد. ثبت نام دانشگاه پیام نور نیازمند ارائه مدارک تحصیلی و هویتی است تا با بررسی آن ها، میزان صلاحیت پذیرش داوطلبان سنجیده شود. این مدارک شامل موارد زیر می شود:

تمامی مدارک ثبت نام با کنکور و بدون کنکور به جز کدهای موردنیازی چون کد پیگیری 12 رقمی مخصوص متقاضیان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری، کد رهگیری 13 رقمی برای داوطلبان تبعه غیرایران و … مابقی یکسان می باشد.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

کسانی که خواهان ثبت نام در دانشگاه پیام نور هستند می بایست به طور دقیق دفترچه راهنمای نام نویسی و انتخاب رشته این دانشگاه را مطالعه نموده و از شرایط پذیرش، مدارک، و… آگاهی یابند. دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و با کنکور این دانشگاه از یکدیگر مجزا هستند که هر کدام در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس الکترونیکی sa jesh.o g در دسترس عموم قرار می گیرند. همچنین لینک مستقیم آن در ادامه مطلب نیز قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام باکنکور

کسانی که می خواهند اقدام به ثبت نام باکنکور دانشگاه پیام نور نمایند، می بایست دفترچه های مربوطه را که در ادامه لینک دانلود آن قرار داده شده است را دریافت کنند.

دانلود دفترچه ثبت نام  با کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ دی ماه

دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور پیام نور 1402 تیر ماه

دفترچه ثبت نام بدون کنکور

افرادی که خواهان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور هستند، دفترچه های زیر جهت نام نویسی  ایشان بارگذاری شده است.

دفترچه ثبت نام نیمسال اول

دفترچه ثبت نام داوطلبانی که کنکور ثبت نام کرده اند

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور ریاضی دانشگاه پیام نور 1402

28 مرداد 1402

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور انسانی دانشگاه پیام نور 1402

28 مرداد 1402

دانلود دفترچه اثبت نام بدون کنکور تجربی دانشگاه پیام نور 1402

28 مرداد 1402

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور هنر و زبان دانشگاه پیام نور 1402

28 مرداد 1402

دانلود پیوست دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402

28 مرداد 1402

دفترچه کنکور داوطلبانی که کنکور ثبت نام نکرده اند

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری مهر ماه دانشگاه پیام نور 1402

29 مرداد 1402

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری مهر ماه دانشگاه پیام نور 1401

۱۴ مرداد ۱۴۰۱

دفترچه نیمسال دوم

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن 1402 (به محض انتشار، فعال می گردد)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن دانشگاه پیام نور 1401

۳۰ آذر ۱۴۰۱

اصلاحیه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ 

۳۰ آذر ۱۴۰۱

تاثیر سوابق تحصیلی در ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402 به چه صورت است؟

اگر داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور (چه با آزمون و چه بی آزمون) باشند، پیش از نام نویسی باید از این موضوع آگاه باشند که  منوال انتخاب دانشجو، به صورت متمرکز بوده و تنها معدل کتبی داوطلبان (صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) ملاک اصلی ثبت نام می باشد و افرادی که نوع مدرک دیپلم آن ها (ریاضی، تجربی، انسانی و ….) با گروه تحصیلی مدنظر تناقض داشته باشد، درصد بکار بردن معدل کتبی نیز تفاوت خواهد داشت. به جدول زیر توجه کنید:

مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد به تحصیل در دانشگاه پیام نور رقبت پیدا کرده و نظر آنان را به خود جلب سازد. در ادامه به مزایای تحصیل در این دانشگاه می پردازیم.

به این نکته توجه کنید زمانی که دانشجوی این دانشگاه شوید تمامی امتحانات به صورت کشوری برگزار شده و اساتید سوالات پایان ترم را طراحی نمی کنند.

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ در چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام در رشته های با کنکور آن به اتمام رسیده ولی ثبت نام در رشته های بدون کنکور آن در بازه زمانی 31 مرداد الی 4 شهریور انجام می گیرد.

2- آیا برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور حتما باید در آزمون سراسری ۱۴۰۲ شرکت کرد؟

خیر، بسیاری از رشته های این دانشگاه ها به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

3- نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ به چه صورت است؟

برای این منظور باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sa jesh.o g مراجعه کرده و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله عمل کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲ توسط سازمان سنجش اعلام می شود. در میان دانشگاه‌های سراسری که طی چند سال اخیر به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرند. دانشگاه‌های پیام نور نیز به صورت بدون کنکور از میان متقاصیان واجد شرایط در دو ترم تحصیلی مهر و بهمن دانشجو می پذیرد. تمامی داوطلبان برای شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه‌های پیام نور بایستی که ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته و نام نویسی بدون آزمون در دانشگاه‌های پیام نور را دریافت کنند و در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402 نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام نمایند.

فهرست مطالب

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲

همانطور که اشاره کردیم نام نویسی پیام‌نور در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه انجام می شود. این نام نویسی برای هر نیمسال تحصیلی در دو بازه زمانی جداگانه صورت می گیرد. در ادامه به زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ در هر نیمسال تحصیلی اشاره کرده ایم.

داوطلبان جهت قبولی و ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور باید دارای شرایط لازم باشند. در مقاله به بررسی کامل شرایط و مدارک لازم و نحوه ثبت نام در سایت سنجش پرداخته ایم. لذا توصیه می کنیم حتما پیش از انتخاب رشته و ثبت نام مقاله راهنما زیر را مطالعه نمایید. 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر 1402

در سال گذشته ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور در نیمسال تحصیلی اول در مرداد ماه انجام شد و تمامی متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها در نیمسال تحصیلی اول توانستند در این بازه زمانی نام نویسی خود را انجام دهند.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون اطلاعیه ای پیرامون زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور در نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲ (ورودی مهرماه) منتشر نکرده است، پیش بینی می شود امسال نیز این طبق رویه سال گذشته انجام گردد.

بیش از ۸۰ درصد رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور، پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون می باشد و داوطلبان نیازی به شرکت در کنکور ندارند. در مقاله زیر به بررسی تمامی رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته خواهیم پرداخت. 

بخوانید: رشته های بدون کنکور پیام نور

تاریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور بهمن ۱۴۰۲

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور در بهمن ماه به منظور تکمیل ظرفیت مهرماه انجام می شود. سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور نیمسال تحصیلی دوم و ورودی بهمن ماه 1402 نیز اطلاعیه ای منتشر نکرده است. اما می توان با استناد به قبولی های سال گذشته به این نتیجه رسید که نام نویسی این دوره نیز در اواخر آذر ماه انجام می شود.

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون

هر ساله داوطلبانی هستند که در زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور 1402 قادر به نام نویسی نیستند. سازمان سنجش برای این داوطلبان تمدید مهلت را لحاظ می کند تا تمامی متقاضیانی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها پیام‌نور هستند، نام نویسی خود را انجام دهند. 

سال گذشته برای ورودی نمیسال اول و ورودی نمیسال دوم تمدید مهلت ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌های پیام نور انجام شد. در این مدت متقاضیان با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sa jesh.o g می توانستند نام نویسی خود انجام دهند. 

در تمدید مهلت نام نویسی آن دسته از داوطلبانی که نیز در زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون آزمون ۱۴۰۲ نام نویسی خود را انجام داده اند نیز می توانند در صورت اشتباه بود بودن اطلاعات وارد شده آن را تصحیح و ویرایش کنند.

مشاوره زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون آزمون 1402

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور 85 درصد از رشته های ارائه شده در دانشگاه های سراسری به صورت بدون آزمون ارائه می شود. دانشگاه پیام‌نور نیز در این پذیرش سهمی دارد به طوری که هر ساله در دو ترم تحصیلی مهر و بهمن ماه نسبت به جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی اقدام نمی نماید. دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته از تمامی زیرگروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی ، زبان و هنر دانشجو می پذیرد. 

داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش ابتدا باید دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور را مطالعه کنند و از تمامی شرایط و آگاهی یابند و پس از آن در زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲ نسبت به تکمیل فرم نام نویسی اقدام کنند. 

نکته ای که پیرامون ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌ها پیام‌نور وجود دارد، این است که زمان بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402 همزمان با دانشگاه های سراسری انجام می شود. بنابراین متقاضیان برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در پیام‌نور بایستی که در زمان نام نویسی بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری، انتخاب رشته دانشگاه‌ها پیام‌نور را انجام دهند. لازم است اشاره کنیم که داوطلبان پس از قبولی در دانشگاه، در صورت تمایل می توانند در کلاس ها شرکت کنند، چراکه اجباری به حضور در کلاس های درسی نمی باشد. 

چنانچه پیرامون شرایط شرکت در ثبت نام دانشگاه پیام نور مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت کرده و ثبت نام خود را به کارشناسان ما بسپارید.

بخوانید: ثبت نام بدون کنکور 1402

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌هاپیام نور برای نیمسال تحصیلی مهر و بهمن در یک بازه زمانی انجام می شود؟

خیر، ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور برای هر نیمسال تحصیلی در بازه زمانی جداگانه انجام می شود.

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه‌ها پیام‌نور در چه بازه زمانی صورت می گیرد؟

در متن مقاله به زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور در نیمسال تحصیلی اول مهر ماه و بهمن ماه پرداخته ایم.

زمان دقیق پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها پیام‌نور از طریق چه سایتی اعلام می شود؟

سازمان دهی بدون آزمون پیام نور بر عهده سازمان سنجش است و زمان پذیرش نیز از طریق سایت sa jesh.o g اعلام خواهد شد.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402

دانشگاه پیام نور، یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور است که تقریبا در تمامی شهرها و روستاهای کشور شعبه دارد. باید اشاره کرد که سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور غیرحضوری بوده و همین موضوع باعث استقبال داوطلبان زیادی از آن شده است.

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور سال 1402، در 2 نوبت برگزار می شود که داوطلبان لازم است پیش از ثبت نام، مدارک مورد نیاز خود را آماده نموده و در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

با توجه به عملکرد هر سال، می توان گفت مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور برای ترم مهر، از مرداد ماه آغاز می شود.

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور با توجه به مندرجات دفترچه کنکور سال 1402، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و از مرداد ماه سال آینده آغاز می‌شود.

از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا به بررسی شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402 بپردازیم.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور

متقاضیان تحصیل بدون کنکور در دانشگاه پیام نور دو انتخاب پیش رو خود دارند، که بشرح زیر است:

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور

9099071985 در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید. تماس از تلفن همراه

پذیرش بدون کنکور فراگیر پیام نور

در این گزینه افراد از طریق کنکور کارشناسی ارشد وارد دانشگاه نمی‌شوند؛ اما باید در آزمون ورودی که مختص این نوع پذیرش است شرکت کنند.

در واقع افراد بر اساس رشته مورد علاقه خود باید دروس در نظر گرفته شده ترم یک را به صورت دانش پذیر مطالعه کرده و بر اساس ظرفیت دانشگاه، اگر نمره قابل‌قبول کسب کردند، می‌توانند در رشته انتخابی ادامه تحصیل دهند.

دروس و منابع هر رشته توسط سازمان سنجش منتشر می‌شود و معمولاً برای اکثر رشته‌ها شامل 3 یا 4 درس با منابع مشخص‌شده و صفحات که باید مطالب شود، است.

اگر افراد موفق به پذیرش شوند، دروسی که امتحان‌داده و نمره بالای 12 کسب کرده‌اند جز دروس پاس شده محسوب شده و پس از ورود به دانشگاه وارد ترم دوم تحصیلی می‌شوند.

در پذیرش فراگیر پیام نور 20 درصد معدل دوره کارشناسی و 80 درصد نمره کسب شده در آزمون فراگیر در نمره نهایی داوطلبان تأثیر دارد.

در دوره فراگیر پیام نور، داوطلبان بجای کنکور کارشناسی ارشد، در آزمون فراگیر که شامل دروس ترم یک است، شرکت می‌کنند و در صورت قبولی و کسب نمره بالای 12 در هر درس، نیازی به گذراندن مجدد آن درس ندارند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402

ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور یا همان فراگیر پیام نور در سال 1402 نیز به رسم سال های گذشته در اسفند ماه انجام خواهد گرفت و سازمان سنجش، به عنوان مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های این دانشگاه ثبت نام بعمل می آورد.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یک بار در سال انجام شده و امکان تکمیل فرم اینترنتی و اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه داوطلب را در بازه زمانی مشخصی فراهم می کند.

بر اساس خبری که از سایت سنجش منتشر شده، زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور قرار بود از اسفند سال 1402 آغاز گردد که این زمان از 10 تا 20 اسفند ماه می باشد. این مهلت برای جا ماندگان تا 25 اسفند تمدید خواهد شد.

تاکنون لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402 منتشر نشده است. در صورت انتشار لیست رشته توسط نهادهای رسمی، در این صفحه برای شما عزیزان قرار داده خواهد شد.

سامانه اعلام نتایج رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402

متقاضیان برای اطلاع از پذیرش یا عدم پذیرش خود در ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور، باید به سایتsa jesh.o g مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات داوطلبی، وارد میز کار خود شوند.

داوطلبان پس از مشاهده نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد پیام نور ۱۴۰۲، باید به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت حضوری طی کنند.

تمامی فرآیند های مربوط به اعلام نتایج و مشاهده وضعیت قبولی داوطلب در سامانه سنجش آموزش کشور انجام می شود.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد پیام نور 1402

همانطور که در بخش های قبل نیز گفتیم، تا سال 98 ثبت نام در دانشگاه پیام نور تنها به روش های زیر امکان پذیر بود:

پذیرش از طریق استعدادهای درخشان

پذیرش از طریق کسب رتبه مجاز در کنکور کارشناسی ارشد

پذیرش از طریق شرکت در طرح فراگیر پیام نور

از آنجایی که احتمال دارد برخی از رشته های کارشناسی ارشد جزو رشته های ثبت نامی بدون کنکور ارشد پیام نور ۱۴۰۲ نباشد، به داوطلبان توصیه می شود ابتدا در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کرده و اگر مجددا در رشته مورد علاقه خود قبول نشدند، برای ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور اقدام نمایند.

چنانچه مانند بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های پیام نور، اطلاع از میزان اعتبار مدرک این دانشگاه برای شما نیز تبدیل به دغدغه مهمی شده است، می توانید برای کسب اطلاعات لازم مقاله بررسی اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور و مقایسه آن با مدرک سایر دانشگاه ها را مطالعه بفرمایید.

ثبت نام در دوره های بدون کنکور ارشد فراگیر پیام نور 1402

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که فرآیند ثبت نام افراد در دوره های فراگیر پیام نور کاملاٌ به شکل اینترنتی و با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد گرفت.

هر فرد باید پس از مراجعه به سایت و خرید کارت اعتباری الکترونیکی، اقدام به ثبت نام در این دوره کند. باید اشاره کنیم که تاریخ برگزاری آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور در دی ماه هر سال است.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

علاقه مندانی که به شرکت در این دوره از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور تمایل دارند، می توانند با مراجعه به سایت مذکور، مراحل زیر را طی نمایند.

1- ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sa jesh.o gمراجعه کنید و از منوی سمت راست سایت، گزینه “پیام نور” را انتخاب نمایند.

2- در صورتی که در زمان مقرر به سامانه مراجعه کرده باشید، لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1402 (نوبت بیستم و دوم)”، فعال خواهد بود.

3- به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری گزینه “خرید کارت” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

4- پس از ورود به سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری، تیک گزینه “سریال آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 1402” را فعال کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

5- در این قسمت، اطلاعات مورد نیاز را در بخش های مربوطه وارد کرده و مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

6- در این بخش، اطلاعاتی که در مرحله قبل وارد کرده اید به همراه یک شماره پیگیری پرداخت نمایش داده می شود، که می بایست این شماره را یادداشت کنید، تا در صورت بروز هر گونه خطا در روند واریز هزینه، امکان پیگیری آن را داشته باشید. همچنین مندرجات صفحه را چک کرده و در صورت تایید، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال نمایید و سپس کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

7- در این صفحه لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و پس از آن گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید. در صورتی که واریز وجه با موفقیت انجام شود، سامانه یک کد 12 رقمی صادر می کند که باید آن را نزد خود نگه دارید.

8- مجددا به صفحه اول “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال 1402” بازگشته و این بار گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” موجود در انتهای صفحه را انتخاب کنید.

9- در نهایت “شماره سریال ثبت نام” را که پس از پرداخت هزینه دریافت کرده اید به همراه “عبارت امنیتی” مندرج در صفحه، در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس لازم است، عکس پرسنلی خود را با فرمت jpg در سامانه بارگذاری نمایید.

لازم به ذکر است، دوره های فراگیر پیام نور به منظور انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و یا ثبت نام داوطلبان، دارای سایت مستقلی نمی باشد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402

در صورت دریافت مجوز دانشگاه پیام نور از وزارت علوم و تحقیقات، پذیرش بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد در سال 1402، دوباره انجام خواهد شد و دانشجویانی که به هر دلیلی موفق به شرکت در جلسه کنکور نشدند، یا رتبه مورد مجاز را کسب نکردند؛ می توانند مجددا شانس خود را برای قبولی امتحان کنند.

در ادامه به چند مورد از رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد اشاره می کنیم.

رشته های گروه علوم پایه

رشته های گروه علوم انسانی

رشته های گروه فنی مهندسی

رشته های گروه منابع طبیعی و کشاورزی

سخن آخر

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در سال 1402، همانند سال های گذشته در اسفند ماه انجام گرفته و داوطلبان برای این منظور باید از 10 الی 25 اسفند ماه نسبت به انجام مراحل ثبت نام اقدام کنند.

توجه داشته باشید که ثبت نام این مقطع از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sa jesh.o g انجام می شود.

در این مقاله اطلاعاتی در خصوص ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور در سال 1402 در اختیار شما قرار دادیم. چنانچه نیاز به راهنمایی یا دریافت مشاوره تحصیلی داشتید، با کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور در سال 1402 به چه صورتی است؟

ثبت نام کارشناسی ارشد از 10 اسفند آغاز شده و تا روز 25 اسفند ماه 1402 تمدید شده است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد پیام نور شامل چه مواردی می شود؟

اطلاعات مربوط به این موارد در مقاله فوق به اطلاع دوستان گرامی رسانده شد.

@co ex :h ps:schema.o g,@ ype:FAQPage,mai E i y:@ ype:Ques io , ame: 1402 ,accep edA swe :@ ype:A swe , ex : 10 25 1402 .,@ ype:Ques io , ame: ,accep edA swe :@ ype:A swe , ex : .

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 1402

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

مطالب مرتبط با این نوشته:

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در سال 1401 – 1402

دکمه بازگشت به بالا