نقاشی با گواش روی برگه آچار

آموزش نقاشی با گواش

رنگ گواش ترکیبی از رنگدانه های طبیعی یا مصنوعی، آب و صمغ عربی است که به عنوان ماده اتصال دهنده برای نگه داشتن رنگ عمل می کند. گواش همانند آبرنگ و اکریلیک تکنیکی است که حلال آن آب است. رنگی است با قدرت پوشانندگی بسیار بالا و یکپارچه، همچنین دارای قابلیت همپوشانی رنگها. اما محبوبیت تکنیک گواش به اندازه سایر موارد مانند آبرنگ یا اکریلیک نیست و بطور معمول یک تکنیک مکمل در کنار دیگر تکنیک ها در نقاشی است. گواش را اغلب با عنوان آبرنگ مات یا رنگ پوستر نیز می شناسند. گواش و آبرنگ از مواد اولیه یکسانی ساخته شده اند ، اما میزان مواد بکار رفته و چگونگی ترکیب آنها در تولید هر کدام متفاوت است. بطور مثال آبرنگ حاوی رنگدانه هایی است که اندازه ذرات آن بسیار کم است، بنابراین رنگ می تواند به اندازه کافی نازک پخش شود تا تقریباً شفاف باشد. از طرف دیگر گواش ذرات بزرگتری دارد بنابراین بعد از خشک شدن سنگین تر، متراکم تر و مات به نظر می رسد.

نقاشی با گواش

رنگ گواش ترکیبی از رنگدانه های طبیعی یا مصنوعی، آب و صمغ عربی است که به عنوان ماده اتصال دهنده برای نگه داشتن رنگ عمل می کند. گواش همانند آبرنگ و اکریلیک تکنیکی است که حلال آن آب است. رنگی است با قدرت پوشانندگی بسیار بالا و یکپارچه، همچنین دارای قابلیت همپوشانی رنگها. اما محبوبیت تکنیک گواش به اندازه سایر موارد مانند آبرنگ یا اکریلیک نیست و بطور معمول یک تکنیک مکمل در کنار دیگر تکنیک ها در نقاشی است. گواش را اغلب با عنوان آبرنگ مات یا رنگ پوستر نیز می شناسند.

گواش و آبرنگ از مواد اولیه یکسانی ساخته شده اند ، اما میزان مواد بکار رفته و چگونگی ترکیب آنها در تولید هر کدام متفاوت است. بطور مثال آبرنگ حاوی رنگدانه هایی است که اندازه ذرات آن بسیار کم است، بنابراین رنگ می تواند به اندازه کافی نازک پخش شود تا تقریباً شفاف باشد. از طرف دیگر گواش ذرات بزرگتری دارد بنابراین بعد از خشک شدن سنگین تر، متراکم تر و مات به نظر می رسد.

در آموزش نقاشی با گواش بهتر است این نکته یادآور شود که کنترل رنگ گواش بر روی مقواهای بافت دار بهتر است چرا که پس از خشک شدن رنگ، سطح آغشته به آن تاب کمتری بر می دارد. باید دقت داشت که رنگ گواش را نمی توان بصورت لایه خیلی ضخیم بر روی سطح مقوا استفاده نمود چرا که پس از خشک شدن دچار ترک می شود!

وسایل لازم برای نقاشی با گواش

برای آموزش نقاشی با رنگ گواش به چند ابزار ساده از قبیل رنگ گواش، قلم مو، کاغذ و یک پالت رنگ جهت ترکیب رنگ ها نیاز است.

– رنگ گواش: مارک های زیادی از رنگ گواش موجود است. بهتر است ابتدا با 3 رنگ اصلی به علاوه رنگ سیاه و سفید شروع کنید چرا که طیف وسیعی از رنگ ها را می توانید بسازید! رنگ گواش قابلیت ترکیب پذیری بالایی دارد و شما می توانید به راحتی رنگ های خانواده گرم و سرد را در طیف های متنوعی خلق نمایید. در آموزش نقاشی با رنگ گواش برای کودکان این امر سبب آشنایی کودک با چرخه رنگ شده و باعث رشد خلاقیت در آنها می شود.

– قلم مو: قلم مو مناسب رنگ گواش همان قلم مو آبرنگ است. این قلم موها با ضخامت های متنوع و با نوک های گرد و تخت تهیه شده از الیاف طبیعی یا مصنوعی شماره گذاری شده اند. لازم است قبل از استفاده قلم مو خود را با آب مرطوب نمایید تا بتوانید رنگ را به راحتی روی کاغذ جابجا کنید.

– مقوا یا بوم: رنگ گواش روی مقوا بافت دار آبرنگ به خوبی عمل می کند، اما می توانید از بوم نقاشی نیز استفاده نمایید. برخی از مربیان هنر برای آزادی عمل بیشتر هنرجویان خود آموزش نقاشی با گواش روی بوم را انجام می دهند هر چند که بوم برای رنگ اکریلیک مناسب تر است.

– پالت رنگ: برای ترکیب رنگ های گواش و خلق طیف متنوعی از رنگ ها به یک ظرف مخصوص مخلوط کردن رنگ نیاز دارید. پالت رنگ مخصوص گواش معمولا از پلاستیک سفید تولید می شود که دارای خانه هایی به شکل دایره، مربع یا مستطیل است تا بتوانید در هر خانه رنگ مورد نظرتان را خلق نمایید.

علاوه بر این ابزار به یک ظرف آب و کمی پارچه نخی یا حوله ای و یا دستمال کاغذی جهت شست و شوی قلم مو و خشک نمودن آن نیاز خواهید داشت.

در فروشگاه دفتر دستک کلیه ابزار با کیفیت از مبتدی تا حرفه ای عرضه گردیده است. از جمله رنگ گواش پریمو (P imo)، فابر کاستل (Fabe -Cas ell)، استدلر (S ead le ) بصورت حرفه ای و برای افراد مبتدی رنگ گواش آرت لاین (A li e) و آریا (A ya). دفتر نقاشی حرفه ای بُن (Base o es) مناسب کار با گواش، آبرنگ، اکریلیک و رنگ روغن در دو اندازه عرضه گردیده است، همچنین پالت رنگ پریمو (P imo) در اشکال و اندازه های متنوع انتخابی مناسب و بسیار کاربردی خواهد بود.

حال شما آماده نقاشی کردن هستید!

خرید انواع گواش با قیمت مناسب در دفتر دستک

آماده کردن محیط کار مناسب

قبل شروع نقاشی با گواش بهتر است فضای مناسبی را آماده نمایید. یک میز کار برای قرار دادن ابزار کار خود بر روی آن به همراه یک عدد زیر دستی یا همان تخته شاسی که بتوانید مقوا نقاشی را بر روی آن نصب نمایید. بهتر است کلیه ابزار کار خود شامل ظرف یا تیوپ های رنگ، قلم مو، پالت رنگ، ظرف شست و شوی قلم مو و پارچه یا دستمال کاغذی را بر روی میز کار منتقل نمایید. ظرف آب و پالت رنگ را در فضایی مناسب بر روی سطح میز بگذارید تا از افتادن احتمالی آن پیشگیری شود.

برای آن که سطح میز کار آغشته به رنگ نشود بهتر است با روزنامه و یا پارچه آن را بپوشانید. دقت کنید میز کار خود را در فضایی روشن با منبع نور مناسب قرار دهید.

مراحل نقاشی با گواش

ابتدا مقداری از رنگ های گواش مورد نظرتان را با استفاده از قلم مو به خانه های پالت منتقل نمایید. با افزودن آب به رنگ آزمایش کنید. توجه نمایید که چگونه مات بودن رنگ با افزودن آب تحت تأثیر قرار می گیرد! هنگام مخلوط کردن آب و گواش بر روی پالت همیشه با گواش شروع کنید سپس با قلم مو خود آب را کم کم اضافه و رنگ را به تدریج رقیق نمایید.

به آنچه می خواهید نقاشی کنید فکر کرده و رنگ ها را در پالت ترکیب کرده و رنگ هایی را که برای نقاشی خود نیاز دارید بسازید. همیشه قبل از تغییر رنگ، قلم مو خود را با چرخاندن در آب تمیز کنید تا رنگ های گواش کثیف و کدر نشوند. شما می توانید با استفاده از 3 رنگ اصلی قرمز، آبی، زرد و رنگ های سفید و سیاه تمام رنگ های مورد نیاز خود را بسازید!

طرح مورد نظر خود با استفاده از مداد طراحی و بصورت کمرنگ بر روی سطح مقوا یا بوم رسم کنید. این موضوع باعث می شود تا قبل از شروع رنگ آمیزی، طرح کلی ایده خود را مشاهده نمایید و در صورت نیاز اصلاحات مورد نظر را انجام دهید.

مناطق سفید را با پاستل روغنی سفید رنگ کنید. قبل از افزودن رنگ به طرح خود، ابتدا از یک پاستل سفید برای رنگ آمیزی هر قسمت از طرح خود که می خواهید سفید باقی بماند استفاده کنید. از آنجا که روغن به طور طبیعی آب را منحرف می کند، رنگ گواش به قسمت هایی که با پاستل روغنی سفید پوشانده شده است نفوذ نمی کند! رنگ آمیزی با پاستل روغنی سفید تنها راه داشتن رنگ سفید در طرح شما نیست. همچنین می توانید از رنگ سفید گواش برای افزودن قسمت هایی با رنگ سفید استفاده نمایید. با این حال اگر یک طرح ظریف را نقاشی می کنید ممکن است نخواهید یک لایه سنگین از رنگ سفید به نقاشی خود اضافه کنید. به همین دلیل برخی ترجیح می دهند به جای گواش سفید از پاستل روغنی سفید استفاده نمایند.

دقت کنید از رنگ گواش مستقیم بر روی مقوا استفاده نکنید! گواش را به همراه چند قطره آب در پالت رنگ رقیق تر کنید تا بر روی مقوا راحتتر حرکت کند. درست است که گواش خاصیت همپوشانی بالایی دارد اما توجه داشته باشید لایه های غلیظ و سنگینی از رنگ را استفاده نکنید چرا که گواش وقتی خیلی ضخیم بر روی سطح استفاده شود ترک میخورد! مهم است که بگذارید لایه های شما قبل از بکاربردن رنگی دیگر بر روی آن کاملاً خشک شود. اگر شروع به رنگ آمیزی بر روی یک لایه مرطوب کنید رنگ ها به گونه ای می چرخند و مخلوط می شوند که کنترل آن بسیار سخت است!

با استفاده از سایه زدن به طرح خود بعد و حجم دهید. هنگام نقاشی با گواش روش های مختلفی برای سایه زدن وجود دارد. از آنجا که گواش خیلی سریع خشک می شود نمی توان مانند زمان نقاشی با رنگ روغن رنگ ها را بر روی سطح بوم ترکیب کرد! یکی از راه هایی که می توانید با گواش سایه بزنید این است که با یکسری خطوط در کنار یکدیگر فضاهای تاریک و روشن را مشخص کرده و بر مبنای آن رنگ آمیزی را از رنگ روشن تا رنگ تیره انجام دهید.

در پایان کار نقاشی با گواش روی کار خود لاک محافظ و یا اسپری فیکساتیو نزنید چرا که باعث تیره شدن رنگ ها می شود و درخشان بودن آنها را از بین می برد! بهتر است اگر از نقاشی خود راضی هستید آن برای محافظت آن را با قاب شیشه ای بپوشانید.

مهمترین نکات نقاشی با گواش

در آموزش نقاشی با گواش لازم است به چند نکته توجه داشته باشید:

– گواش را به عنوان آبرنگ در نظر نگیرید

رایج ترین اشتباهی این است که افراد مبتدی که برای اولین بار از گواش استفاده می کنند از آن به عنوان آبرنگ استفاده می کنند! مات بودن از ویژگی های اصلی گواش است، بنابراین برای بدست آوردن این مات بودن باید از مقدار مناسب آب استفاده کرد. مقدار زیاد آب باعث می شود که مانند آبرنگ به نظر برسد و آب کم نیز می تواند منجر به ترک خوردن سطح رنگ شود. زمانی که رنگ گواش غلظتی خامه ای دارد برای رنگ آمیزی مناسب و ایده آل است.

– نمودارها و نمونه های رنگی را برای همه رنگ های خود انجام دهید

آسان است که هیجان زده شوید و می خواهید رنگ گواش خود را مستقیم از پالت به مقوا و یا بوم منتقل کنید، اما ایجاد نمودارهای رنگی از قبل به نفع شما خواهد بود چرا که باعث می شود در رنگ و در نهایت در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

رنگ های خود را قبل از استفاده بر روی صفحه ای کوچک آزمایش کنید. نمودارهایی از رنگهای آمیخته با سفید و سیاه که طیف های گسترده ای میتواند داشته باشد به این صورت شما رنگ مورد نظر خود را در مقیاسی کوچک می سازید و پس از اینکه مورد تأییدتان قرار گرفت آن را در اندازه دلخواه به تناسب خواهید ساخت. رنگ گواش گران است بنابراین آزمایش رنگ ها به شما کمک می کند تا برای کارهای آینده برنامه ریزی کنید، زیرا شما می دانید که چگونه رنگ مورد نظر خود را بسازید.

– قلم مو با الیاف مصنوعی انتخاب کنید

قلم مو با الیاف مصنوعی در مقایسه با قلم مو با الیاف طبیعی برای رنگ آمیزی گواش بهتر عمل می کند. ظرفیت نگهداری آب در قلم مو با الیاف مصنوعی کمتر از قلم مو با الیاف طبیعی است در نتیجه شما امکان این را دارید تا میزان آبی که به رنگ وارد می شود را بهتر کنترل کنید.

– با مقیاس کوچک شروع کنید

نقاشان حرفه ای توصیه می کنند که با یک پروژه کوچک و آسان و پالت رنگ محدود برای اولین نقاشی با تکنیک گواش شروع کنید. با استفاده از 3 تا 5 رنگ می توانید برای شروع می توانید آنها را کنترل کرده و از کدر شدن رنگ ها جلوگیری کنید.

– به لایه های رنگ فرصت خشک شدن بدهید

هنگام کار با چندین لایه رنگ گواش مطمئن شوید که لایه های زیرین کاملاً خشک شده اند. این نکته بسیار مهم است چرا که گواش به راحتی با آب دوباره فعال می شود. چنانچه رنگ را بر روی رنگ پایه ای که هنوز مرطوب است قرار دهید رنگ ها کدر می شوند.

– رنگ گواش  خشک شده قابلیت فعال شدن دارد

شما می توانید با مقداری گلیسیرین و آب رنگ گواش خشک شده در ظرف را دوباره فعال نمایید. در این مورد باید به مقدار آن توجه نمایید.

– محافظت از اثر خود را فراموش نکنید

بهترین محافظ برای نگهداری اثر شما تهیه یک قاب شیشه ای زیبا است بدون آنکه قصد این را داشته باشید که اثر خود را به نمایش بگذارید!

کلام آخر

یکی از لوازم تحریر هایی که کودکان و نوجوانان به آن نیاز دارند گواش است. برندهای متفاوتی انواع گواش را تولید می کنند که کیفیت آنها باهم متفاوت است. برای خرید آنلاین لوازم تحریر می توانید از سایت دفتردستک اقدام کنید.

ایده ی نقاشی با گواش

توسط مدیریت · منتشر شده اکتبر 30, 2021 · بروز رسانی شده آوریل 20, 2022

طرح برای نقاشی با گواش از ساده تا حرفه ای و لوازم التحر

طرح برای نقاشی با گواش و ترکیب رنگ آمیزی های آن خود به صورت گزیده در اختیار شماست که شما می توانید هر کدام از طرح برای گواش را به صورت 

آموزش نقاشی با گواش

اموزش کشیدن نقاشی با گواش بر روی لامپ بسیار زیبا و عالیحتما ببین و یاد بگیر · بازدید سال پیش · آموزش نقاشی منظره با گواش

عکس نقاشی با گواش ساد

نقاشی ساده با گواش روی کاغذ برای کودکان نقاشی با گواش ساده برای کودکان نقاشی عکس رنگی – ۱۱ ایده ساده نقاشی با آبرنگ قطعا همه ی ما تجربه ی ترکیب آب و رنگ 

ایده برای نقاشی با گواش و عکس نود

۱۲ ایده نقاشی هنری ساده و حیرت انگیز با گواش و آبرنگ وید نقاشی با گواش شامل ، پالت، رنگ های گواش، قلمو های مناسب، بوم و کاغذ آبرنگ می باشد مرحله ی دوم 

۱۲ ایده نقاشی هنری ساده و حیرت انگیز با گواش و آبرنگ وید

در این ویدیو شما می‌توانید با استفاده آبرنگ و گواش نقاشی های زیبایی را بکشید و حتی کودکان شما هم میتوانند به راحتی نقاشی کنند و در نقاشی حرفه ای شون

اموزش ایده باور نکردنی برای کشیدن نقاش

اموزش ویدیویی ایده زیبا و باور نکردنی برای کشیدن نقاشی های زیبا و دوست داشتنی که ویدیو ان هم اکنن در نشرین منتشر شده است که میتوانید در

ترفند های نقاشی با گواش و ابرنگ در خان

اموزش ویدیویی ترفند های نقاشی اسان با گواش که ویدیو ان در نشرین در کانال ترفند های اموزش ایده و ترفند هنری با استفاده از ابرنگ و قلم سیاه در یک وید

۱۰ ایده عالی از نقاشی کردن یک شب مهتابی آسان برای مبتد

مواد مورد نیاز شما آب رنگ ، مداد ، ماژیک ، برس ، پالت و آب خواهد بود این ویدئو را خودتان ببنید تا با ترفند هایی ساده برای نقاشی کشیدن توسط 

آموزش نقاشی با گواش

مهمترین ابزار نقاشی با گواش شامل ، پالت، رنگ های گواش، قلمو های مناسب، بوم و کاغذ آبرنگ می باشد مرحله ی دوم باید میز کار را آماده کرده که برای فضای مناسب 

نقاشی با گواش روی مقوا و فروشگاه آرتا هنر

نقاشی با گواش یکی از راه های جدیدیست که با بهره گیری از آن می توان ایده های نوین و خلاقیت شکل گرفته در ذهن را روی کاغذ پیاده کرده و از آن 

آموزش نقاشی با گواش

گواش یک متریال نقاشی با پایه آب است که خاصیت تطبیق پذیری بالایی دارد بعد از تهیه متریال های مناسب آماده کردن فضای کار ایده مناسبی است

نقاشی روی چوب بستنی با طرح های زیبا و جالب

می توانید با استفاده از گواش طرحهای قشنگی را بر روی چوب بستنی بکشید و یک ایده کاردستی با چوب بستنی با ایده ای خلاقانه و نقاشی جالب

آموزش نقاشی با گواش صفر تا صد وسایل مورد نیاز و دفت

نقاشی با گواش رنگ گواش ترکیبی از رنگدانه های طبیعی یا مصنوعی، آب و صمغ عربی است که به عنوان ماده اتصال دهنده برای نگه داشتن رنگ عمل می کن

ایده های جدید و زیبا برای نقاشی روی سنگ و آموزش نقاشی روی سن

نقاشی روی سنگ یکی از کارهای خلاقانه و جالب است که می توانید به راحتی آن را در منزل انجام داده و از این طریق سنگ های خیلی ساده و معمولی را تزیین نم

نقاشی با آبرنگ برای کودکان به همراه آموزش ساده و راحت و هنر در خان

در این مطلب به آموزش نقاشی با آبرنگ برای کودکان با روشی ساده و آسان و ارائه مدل های نمونه جالب و خلاقانه نقاشی با آبرنگ با ایده ای جد

با این ترفند های آسان مانند یک حرفه ای نقاشی کن

نقاشی با گواش یکی از روش های هنر نقاشی بر پایه آب است که از ویژگی تطبیق در این ویدیو میتوانید اموزش ایده و ترفند برای اصلاح نقاشی های 

آموزش نقاشی با گواش روی بوم و طراح ش

بوم نقاشی، گواش دوازده رنگ، پالت مخصوص گواش، قلمو سر تخت شماره ی ده و قلموی سر تخت شماره چهار و قلمو سرگرد شماره ی سه و صفر، دستمال پارچه ای یا کاغذی، 

آموزش نقاشی خلاقانه به کودکان و مابان

هتر است کودک تا ۳ سالگی از گواش، آبرنگ و مداد شمعی برای نقاشی استفاده کند؛ با ایده های زیر از نقاشی انگشتی، هم می توانید بچه ها را سرگرم کنید و هم به 

آموزش نقاشی با گواش

مهمترین ابزار نقاشی با گواش شامل ، پالت، رنگ های گواش، قلمو های مناسب، بوم و کاغذ آبرنگ می باشد مرحله ی دوم باید میز کار را آماده کرده که برای فضای مناسب 

نقاشی با گواش روی مقوا و فروشگاه آرتا هنر

نقاشی با گواش یکی از راه های جدیدیست که با بهره گیری از آن می توان ایده های نوین و خلاقیت شکل گرفته در ذهن را روی کاغذ پیاده کرده و از آن 

آموزش نقاشی با گواش

گواش یک متریال نقاشی با پایه آب است که خاصیت تطبیق پذیری بالایی دارد بعد از تهیه متریال های مناسب آماده کردن فضای کار ایده مناسبی است

نقاشی روی چوب بستنی با طرح های زیبا و جالب

می توانید با استفاده از گواش طرحهای قشنگی را بر روی چوب بستنی بکشید و یک ایده کاردستی با چوب بستنی با ایده ای خلاقانه و نقاشی جالب

آموزش نقاشی با گواش صفر تا صد وسایل مورد نیاز و دفت

نقاشی با گواش رنگ گواش ترکیبی از رنگدانه های طبیعی یا مصنوعی، آب و صمغ عربی است که به عنوان ماده اتصال دهنده برای نگه داشتن رنگ عمل می کن

ایده های جدید و زیبا برای نقاشی روی سنگ و آموزش نقاشی روی سن

نقاشی روی سنگ یکی از کارهای خلاقانه و جالب است که می توانید به راحتی آن را در منزل انجام داده و از این طریق سنگ های خیلی ساده و معمولی را تزیین نم

نقاشی با آبرنگ برای کودکان به همراه آموزش ساده و راحت و هنر در خان

در این مطلب به آموزش نقاشی با آبرنگ برای کودکان با روشی ساده و آسان و ارائه مدل های نمونه جالب و خلاقانه نقاشی با آبرنگ با ایده ای جد

با این ترفند های آسان مانند یک حرفه ای نقاشی کن

نقاشی با گواش یکی از روش های هنر نقاشی بر پایه آب است که از ویژگی تطبیق در این ویدیو میتوانید اموزش ایده و ترفند برای اصلاح نقاشی های 

آموزش نقاشی با گواش روی بوم و طراح ش

بوم نقاشی، گواش دوازده رنگ، پالت مخصوص گواش، قلمو سر تخت شماره ی ده و قلموی سر تخت شماره چهار و قلمو سرگرد شماره ی سه و صفر، دستمال پارچه ای یا کاغذی، 

آموزش نقاشی خلاقانه به کودکان و مابان

هتر است کودک تا ۳ سالگی از گواش، آبرنگ و مداد شمعی برای نقاشی استفاده کند؛ با ایده های زیر از نقاشی انگشتی، هم می توانید بچه ها را سرگرم کنید و هم به 

سایر عناوین مرتبط: ایده ی نقاشی با رنگ روغنایده ی نقاشی با گواش

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocume .ge Eleme ById( ak_js_1 ).se A ibu e( value, ( ew Da e() ).ge Time() );

تصاویر عکس های جدید

عکس طراحی دکوراسیون داخلی منزل

1 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس دکوراسیون طلا فروشی

1 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس تابلو عبور دوچرخه سوار ممنوع

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس دوچرخه جگوار

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس دارک تهیونگ ویسگون

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس دوچرخه تایر بزرگ

2 هفته قبل

استوری اینستاگرام یا وضعیت واتساپ تصاویر عکس های پروفایل عکس های دخترونه

عکس پروفایل واتساپ دخترونه لاکچری

2 هفته قبل

تصاویر عکس های عاشقانه عکس های نوشته دار

عکس نوشته عاشقانه ژاله

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس جنگنده های قدیمی

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس موتور ژاپنی قدیمی

2 هفته قبل

تصاویر عکس های دخترونه عکس های کودکان

عکس تاتو دخترانه کوچولو

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس هواپیما عمان

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس شهید رسول زرین

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس موتور خارجی خفن

2 هفته قبل

تصاویر عکس های پروفایل عکس های عاشقانه

کانال عکس پروفایل عاشقانه دونفره سیاه سفید

2 هفته قبل

تصاویر عکس زمینه موبایل

عکس پس زمینه خفن سیاه

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس تهیونگ تکی

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس خوش تیپ ترین پسر دنیا

2 هفته قبل

تصاویر عکس های پروفایل عکس های عاشقانه

عکس پروفایل عاشقانه دونفره نامزدی

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس برای پالت

2 هفته قبل

تصاویر عکس های جدید

عکس میمون فروشی

18 ژوئن, 2021

تصاویر عکس های دخترونه

عکس جونگ کوک و دوست دخترش

5 سپتامبر, 2021

تصاویر عکس های دخترونه

عکس دوست دختر اریا اکبری

4 اکتبر, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس واقعی عمر بن خطاب

3 سپتامبر, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس پویا پراوی

20 ژوئن, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس سایت طوبی

9 جولای, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس سنگ الماس آسیاب

21 سپتامبر, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس واقعی شمشیر ذوالفقار حضرت علی

1 جولای, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس شماره ی نیکا فلاحی

18 اکتبر, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس بی تی اس قبل از عمل زیبایی

9 آگوست, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس آسمان آبی زیبا

29 آوریل, 2021

تصاویر عکس های دخترونه

عکس زیباترین دختر سال ایران

19 ژوئن, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس پسر زیبا و جذاب

13 جولای, 2021

تصاویر عکس های دخترونه

عکس دوست دختر تهیونگ

11 ژوئن, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس جنازه کوروش کبیر

6 سپتامبر, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس لیسا قبل از عمل زیبایی

15 ژوئن, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس جدید پروفسور میرزایی

12 آگوست, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس زهرا قریب همسر دکتر قریب

3 ژوئن, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس ست رفیق

27 ژوئن, 2021

تصاویر عکس های جدید

عکس دوست پسر لیسا بلک پینک

7 جولای, 2021

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

نظرات کاربران

بیشتر

دکمه بازگشت به بالا