شکر تیغال برای چی خوبه

خواص شکر تیغال

آشنایی با خواص شکر تیغال ، مشخصات و فواید درمانی آنشکر تیغال ماده است به شکل گلوله ای تاول دار ; سفید مایل به زرد و کمی شیرین  که در اثر زندگی حشره ای به نام La i us Macula us ، روی برگ و شاخه های گیاهی به نام خار شکر یا گل تیغال یا خوز و کک که هر سه نام یک گیاه است تولید می شود.به این ترتیب که پس از این که حشره برگ و شاخه را نیش می زند ; پیله و لارو خود را روی آن می گذارد . و پس از رشد لارو در  داخل پیله و طی دوره ی زندگی به صورت حشره درآمده پیله را سوراخ می کند ; و از آن خارج می شود ; آن پیله ی به جا مانده را شکر تیِغال می نامند.خواص اصلی شکر تیغال در درمان ناراحتی های تنفسی می باشد.

نام های دیگر : تیغال – تیهال – تران – شوک الجمل – شوک الجمال – ژوماکیوس – رعی الابل .

دیگر مشخصات و خواص دارویی شکر تیغال

گیاهی که میزبان این حشره است از تیره ی کاسنی و جزء لوله گلی ها یعنی آن هایی که روی نهنجشان گلچه های لوله ای دارند  می باشند ; و از خانواده ی Composi ae  است. که گیاهی علفی ، خاردار ، پایا و کم و بیش پوشیده از تارهای پنبه ای می باشد و بیشتر در دامنه ی کوهستان می روید.

برگ های آن دراز ، دارای بریدگی عمیق ; نامنظم و دندانه دار است. که در انتهای هر دانه خار دیده می شود و رنگ برگ سبز روشن می باشد. گل آذین آن به صورت یک کره ی خاردار است. که در انتهای ساقه و به رنگ آبی تیره یا آبی روشن و گاهی صورتی دیده می شود .

در چه مناطقی شکر تیغال موجود می باشد ؟

این گیاه در اطراف تهران ، دامنه های البرز ، دماوند ، شیراز ;  ناعین سبز میشود. و تبریز ، زنجناب و در غرب ; در دامنه های کوه پرو ، در گلپایگان ، تفرش ، اشترانکوه و در کرمان دیده می شود ; به طور کلی انواع گیاهان مولد شکر تیغال در آسیا ، آفریقا ; و اروپا انتشار دارد .

طبیعت آن : طبع شکر تیغال معتدل است .

خواص درمانی شکر تیغال

مضرات و مصلح شکر تیغال

تذکر ; ضرر و مضرات شکر تیغال این است. اسراف در خوردن آن به هم خوردگی حال و آشفتگی ایجاد می انجامد.مصلح آن ; مصلح شکر تیغال شکر و ترنجبین است .

جهت تهیه شکر تیغال مرغوب به شماره واتساپ فروشگاه پیام بدین.

آشنایی با گیاه شکرتیغال ، نحوه تولید و مصرف آن، معرفی خواص و فواید و مضرات این گیاه درمانی به همراه مصلح آن ؛ یکی از «مان‌های» بسیار مفید خصوصاً در درمان سرفه، شکر تیغال است. «مان» به معنی فرآورده‌هایی است که توسط گیاه یا حشره‌ای که روی آن فعالیت می‌کند، ترشح می‌شود. شکر تیغال، ماده‌ای شیرین است که در ایران خارشکر و شکرتیغال و در کتب طب سنتی نیز شکر تیغال، شکر تیغار و یا شکر که ذکر می‌شود. این ماده از زمان ابوعلی‌سینا شناخته شده بود و برای سرفه و دستگاه تنفسی به عنوان دارویی خیلی نافع تجویز می‌شده است. با ما همراه باشید تا به بررسی خواص و مضرات این گیاه بپردازیم.

شکرتیغال چیست؟

شکرتیغال در اثر نیش حشره‌ای به برگ و شاخه‌های گیاهی به نام خارشکر تولید می‌شود. به این ترتیب که پس از اینکه حشره برگ و شاخه‌ها را نیش می‌زند پیله خود را نیز روی آن‌ها تشکیل می‌دهد. حشره در پیله باقی مانده و خود را محبوس می‌کند و در بعضی موارد حشره پیله را سوراخ کرده و از آن خارج می‌شود. پیله حشره (شکرتیغال) که پس از نیش زدن حشره روی گیاه تشکیل می‌شود سفید مایل به زرد، فندقی شکل و پوشیده از تیغ‌های ریز می‌باشد.

در اغلب شکرتیغال‌ها حشره در داخل آن نیست ولی در بعضی موارد حشره در داخل آن است. زمانی که شکر تیغال که همان پیله یا غلاف حشره است، تازه باشد کمی شیرین است ولی وقتی که کهنه باشد، شیرینی آن خیلی کم می‌شود و طعم نشاسته‌ای پیدا می‌کند. معمولاً لارو حشره را که مولد این پیله است، شیراز تیغال و پیله را شکرتیغال می‌نامند.

نام ‌های مختلف شکر تیغال

نام علمی Echi ops pe sicus S ev. E Fisch، نام فرانسوی Echi ope، به انگلیسی از انواع This le، به عربی رعی‌الابل و به فارسی شکرتیغال، تیهال، خارشکر و در طب سنتی، شکرکه، شکر تیغال، شکر تیغار، تیغال، کک، تیغ قندک نیز نامیده می‌شود.

مشخصات ظاهری گیاه خارشکر

همانطور که گفته شد، شکر تیغال در اثر نیش حشره‌ای به برگ وشاخه‌های گیاهی تولید می‌شود. گیاهی که میزبان این حشره است، به فارسی خارشکر می‌نامند.

طبیعت و مزاج شکرتیغال

طبق نظر حکمای طب سنتی طبیعت آن از نظر حرارت و برودت، معتدل و رطوبت آن کمی بیشتر می‌باشد.

رویش جغرافیایی

خارشکرها در اغلب کشورها خصوصاً کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی انتشار دارند.

و در ایران، گیاهان مولد شیرابه‌های قندی (مان) شکرتیغال در اغلب استان‌های ایران به ویژه یزد(مهریز)، خراسان، فارس(جهرم)، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، همدان، لرستان، شاهرود، مازندران، تبریز، البرز و تهران در بلندای ۱۸۰۰ متری از سطح دریا رویش و پراکندگی داشته و جمع آوری محصول نیز کم و بیش در این مناطق صورت می‌گیرد.

نکته: در بسیاری از مناطق ایران به رغم وجود و وفور گیاه شکر تیغال آثاری از فعالیت و وجود حشره مشاهده نمی‌شود. بنابراین نوع اصل و کاربردی آن بیشتر در نواحی گرم، خشک و کویری رویش دارد.

ترکیبات شیمیایی و مواد موجود در شکرتیغال

قند، نشاسته، تانن، سلولز و موسیلاژ در آن تشخیص داده شده است. البته شناسایی دقیق قندها و ترکیبات دیگر و اثرات فارماکولوژیکی شکرتیغال احتیاج به پژوهش‌های بیشتر دارد.

طریقه مصرف شکر تیغال

معمولاً شکرتیغال را شکسته داخل آن را بیرون آورده و دور می‌اندازند. سپس شکرتیغال را آسیاب کرده در آب جوش خیسانده میل می‌کنند و در طب سنتی برای درمان بیماری‌ها نحوه و مقدار مصرف آن را پزشک تشخیص داده و تجویز می‌نماید.

شکرتیغال به خاطر وجود ترکیبات قندی به راحتی در آب حل شده و طعم شیرین و لعابی دارد. این گیاه از قدیم به عنوان طعم‌دهنده، تسکین سرفه، تسکین تب و لینت‌دهنده مورد استفاده بوده است.

خواص درمانی شکرتیغال

از جمله خواص مهم شکر تیغال، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان‌های دیگری از قبیل درمان افسردگی، یبوست و چاقی، تب بری، متعادل‌کننده دستگاه گوارش، تسکین سوزش سردل نیز برای این گیاه ذکر شده است. شکرتیغال ( شکرکه ) برای معده و دردهای احشایی موثر است. خاصیت نوتروپیک دارد و اثر مثبتی بر حافظه و قدرت یادگیری دارد. به واسطه اثرات آنتی اکسیدانتی تری هالوز، شکر تیغال می‌تواند به عنوان یک ضد سرطان کاربرد داشته باشد.

نوجه توجه: اما تمام این خواص به معنی مصرف مداوم و خودسرانه آن نیست و دوز مصرفی و نحوه مصرف آن باید بر اساس هدف، سن، مزاج و شرایط افراد، مشخص گردد.

مضرات گیاه شکرتیغال

مصلح شکرتیغال

مصلح شکر تیغال شکر و ترنجبین است .

آشنایی با خواص دارویی گیاه شکر تیغال | شکر تیغار

by Sepaha _Admi | May 30, 2021 | آموزشی, گیاهان دارویی | ۲ comme s

شکر تیغال | شکر تیغار

نام علمی : ECHINOPS ADENOCAULOS

خانواده : ASTERACEAE  – کاسنی

بومی : آسیا و ایران

گیاه شکر تیغال که در ساقه ی بوته ای به نام کنوره توسط حشره‌ای از راسته قاب‌بالان به نام خزوکک ( در زبان محلی خار در آور ) برای نگهداری تخم‌ها و نوزاد خود پیله‌ای می‌تند به اندازه یک فندق که سفید رنگ است . جنس پیله این حشره که از ترشحات گیاه کنوره (ماری تیغال) ساخته شده است شکر تیغال نام دارد که در زبان محلی به آن شکرکه گفته می شود .سفید رنگ و به اندازه ی یک فندق بوده و در درمان بسیاری از بیماریها استفاده می شود که در فارسی به آن شکر تیغال گفته می شود ، محل رویش این گیاه در گوهها می باشد که خوشبختانه این گیاه در کوههای اطراف بنارویه به فراوانی یافت می شود که در برخی سالها تولید این گیاه داروویی در بوته ی کنوره بیشتر مشاهده می شود.

شکر تیغال ( شکرکه) برای درمان و یا تخفیف بیماری های ریوی به عنوان خلط آور ، برطرف‌کننده سرفه ، تحریک دستگاه تنفسی تحتانی ، ملین سینه ، رفع خشونت سینه ، صاف کردن صدا و رفع خشکی گلو ، درمان تنگی نفس و آسم استفاده می شود . درمان های دیگری از قبیل درمان افسردگی ، یبوست و چاقی ، تب بری ، متعادل کننده دستگاه گوارش ، تسکین سوزش سردل نیز برای این گیاه ذکر شده است . شکرتیغال ( شکرکه ) برای معده و دردهای احشایی موثر است . خاصیت نوتروپیک دارد و اثر مثبتی بر حافظه و قدرت یادگیری دارد . به واسطه اثرات آنتی اکسیدانتی تری هالوز ، شکر تیغال می تواند به عنوان یک ضد سرطان کاربرد داشته باشد . شکرتیغال در طب سنتی به عنوان طعم دهنده به کار می رفته است . در پزشکی قدیم به عنوان ملین و متعادل کننده دستگاه گوارش استفاده می‌کردند .اغلب شکر تیغالها ( شکرکه ) حاوی حشره نمی باشد ولی در بعضی موارد نیز حشره داخل آن است .

زمانی که شکر تیغال که همان پیله یا غلاف حشره است ، تازه باشد کمی شیرین است ، ولی وقتی که کهنه شده باشد شیرینی آن خیلی کم می شود و طعم نشاسته ای پیدا می کند .

شکرتیغال گیاهی است چندساله با ساقهای راست به ارتفاع متوسط ۵۰ سانتی متر. برگها نسبتا پهن با کناره های خاردار هستند که به صورت متناوب بر روی ساقه قرار می گیرند. گل ها به صورت کاپیتول کروی نسبتا بزرگ و اکثرا در رأس ساقه و شاخه های جانبی قرار دارند.

ترکیبات موجود در گیاه شکر تیغال :

این گیاه حاوی سلولز، نشاسته و قندی به نام «ترهالوز» است و در آن یک ماده‌ی ضد حساسیت وجود دارد که برای درمان مبتلایان به تنگی نفس مفید است. شکر تیغال در طب سنتی به عنوان طعم دهنده کاربرد داشته و در کتاب‌های قدیمی طب سنتی از آن به عنوان ملین و متعادل کننده‌ی دستگاه گوارش نام برده‌اند.

شکر تیغال ( شکرکه ) طبیعت سرد و نیمه مرطوب دارد .

خواص گیاه شکر تیغال :

مضرات مصرف شکر تیغال :

سلام.نمیدونم این همان چیزی که میگشتم؟ اخه تو محوطه شرکتمون چیزی شبیه اینه که نوشتید.ولی ساقه اش افتاده و برگهایش دراز و تیغ دار.هرچه گشتم تو اینترنت این شکر تیغال شبیه ترین بود به ان گیاه شرکتمون.دوست داشتم این گیاه توسط واتس اپ نشون بدم ولی شماره ایی ندارم؟ بهر حال خیلی تشکر از نوشتارتون.پیروز باشید.

سلام خود گیاه به تنهایی مد نظر نیست بلکه پیله روی ساقه گیاه هست که توسط یک نوع سوسک جنگلی ایجاد میشه اما گلهای ابن گیاه بصورت مجموعه ای توپی شکل از خار و گل رشد میکند که در مرکز آنها دانه ای قرار دارد که اگر این توپ خاردار را با ضربه متلاشی کنیم دانه وسط آن قابل دسترسی خواهد بود این دانه قبل از باز شدن گلها که باعث بنفش رنگ شدن توپ خار دار میشوند نرم و قابل خوردن است و در درمان نارسایی غدد فوق کلوی کاربرد دارد

دکمه بازگشت به بالا