وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل

حتماً شما هم مثل من بیشتر کارهایتان را با اینترنت موبایل انجام می‌دهید و خیلی وقت‌ها که دسترسی‌تان قطع می‌شود، اول اتصال موبایل با اینترنت را بررسی می‌کنید. حالا اگر جواب نداد، به سراغ راه‌حل دیگری برای رفع قطعی و اختلال اینترنت می‌روید! اگر با اختلال اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر مواجه شدید یا فکر می‌کنید ممکن است روزی این آموزش نیازتان شود، در ادامه با ما همراه شوید تا بیشتر درباره استفاده از اینترنت گوشی روی سیستم صحبت کنیم و بتوانید نکاتی را برای رفع این اختلاف به شما آموزش دهیم.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

اگر در شرایطی بودید که WiFi قطع شد و نیاز مبرمی به اینترنت داشتید، با دنبال کردن روش‌های زیر می‌توانید از اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر یا لپتاپ استفاده کنید.

اگر سیستم عامل گوشی شما اندروید است، برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر باید مسیر Se i gs Co ec io s Mo e Ne wo ks Te he i g a d Mobile ho spo را در تنظیمات موبایلتان دنبال کنید. حالا با توجه به روش موردنظرتان، مراحل زیرا را دنبال کنید.

ma gi – op: 10px; ex -alig : ce e ; wid h: 33%; * see galle y_sho code() i wp-i cludesmedia.php *

اتصال به اینترنت گوش با کابل USB

این روش، ساده‌ترین راه برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر است. موبایل و لپ‌تاپ خود را با کابل USB به هم متصل کنید، سپس گزینه USB Te he i g را که روی گوشی ظاهر شده، فعال کنید. حالا اینترنت موبایل روی سیستم لپ‌تاپ هم قابل استفاده است.

اتصال اینترنت گوشی با بلوتوث

اگرچه این روش کمی وقت‌گیر است اما اگر روش‌های دیگر ممکن نبود، استفاده از بلوتوث برای اتصال اینترنت همیشه جواب می‌دهد. برای استفاده از این روش اول گزینه Blue oo h e he i g را فعال کنید و تا زمان ظاهر شدن علامت بلوتوث در بالای نمایشگر گوشی صبر کنید.

پس از اطمینان از روشن شدن بلوتوث گوشی و قابل رویت بودن آن توسط سایر دستگاه‌ها، از مسیر Co ol Pa el Ha dwa e a d sou d Devices a d p i e s وارد تنظیمات بلوتوث در لپ تاپ شوید و پس از کلیک روی آیکون تلفن، مسیر زیر را دنبال کنید:

Co ec usi g Access poi

با تکمیل مراحل جفت شدن گوشی و لپ‌تاپ که اصطلاحاٌ به آن pai هم می‌گویند، می‌توانید از اینترنت گوشی روی لپ‌تاپ خود استفاده کنید. البته یادتان باشد که جفت شدن دو دستگاه معمولاً چند دقیقه‌ای طول خواهد کشید و خیلی وقت‌ها ممکن است انجام نشود و باید مجدد امتحان کنید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با Wi-Fi

این روش، ساده‌ترین و البته سریع‌ترین راه برای اتصال اینترنت همراه به سیستم است. برای این کار ابتدا تیک گزینه Mobile Ho spo را بزنید و سپس از طریق WiFi لپتاپ به وای فای گوشی وصل شوید!

استفاده از اینترنت گوشی برای سیستم‌های iOS

در سیستم عامل iOS مراحل استفاده از اینترنت گوشی از اندروید ساده‌تر است. در این سیستم‌ها اول باید یکی از مسیرهای Se i gs Pe so al Ho spo یا Se i gs Cellula را دنبال کنید و بعد دکمه لغزنده مقابل Pe so al Ho spo را فعال کنید تا روشن شود. حالا با هر کدام از روش‌های زیر می‌توانید، اینترنت گوشی را به سیستم وصل کنید!

اتصال با استفاده از Wi-Fi

در دستگاهی که با آن می‌خواهید به گوشی وصل شوید، مسیر Se i gs Wi-Fi را اجرا کنید و دنبال WiFi گوشی خود بگردید. حالا روی آن کلیک کنید، رمز را وارد نمایید و بعد چند ثانیه برای وصل شدن اینترنت منتظر بمانید.

برای اطمینان از قابل رویت بودن گوشی برای سایر دستگاه‌ها، مسیر Se i gs Blue oo h را اجرا کنید و روی صفحه باقی بمانید. سپس در دستگاه دوم اتصال بلوتوث با گوشی را برقرار کنید.

وصل شدن اینترنت با استفاده از USB

ابتدا مطمئن شوید که آخرین نسخه iTu es را روی لپ‌تاپ یا مک خود دارید. سپس گوشی را با کابل اصلی آن به دستگاه دوم وتصل کنید. در صورت رویت پیغام T us his compu e در معنای قابل اطمینان بودن دستگاه، روی گزینه T us بزنید.

با این روش‌ها، همیشه اینترنت دارید!

در این مقاله به معرفی روش‌های مختلف اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر در هر دو سیستم اندروید و ios پرداختیم.

حالا دیگر در شرایط بحرانی هم که دسترسی به اینترنت منزل یا محل کار برای ما فراهم نباشد، بازهم می‌توانیم کارهایمان را انجام دهیم! شما هم اگر روش‌های دیگری برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر می‌شناسید، برای ما و مخاطبان ملی پیامک بنویسید. همچنین خوشحال می‌شویم تجربه‌تان را در مورد استفاده از روش‌هایی که گفتیم، با ما در میان بگذارید!

با روش‌های مختلف اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر آشنا شوید

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که هنگام کار با لپ‌تاپ و یا کامپیوتر خود نیاز به اتصال به اینترنت دارید، اما نمی‌توانید از اینترنت شبکه Wi-Fi نیز استفاده کنید. در این شرایط، یک راه‌حل کاملا ساده برای دسترسی به اینترنت وجود دارد و آن هم اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با روش‌های مختلف است که این فرآیند با عنوان تترینگ (Te he i g) شناخته می‌شود. در حالی که ممکن است سرعت اینترنت گوشی روی لپ‌تاپ یا تبلت شما سریع‌تر از شبکه وای‌فای Wi-Fi منزل و یا محل کارتان باشد، اما می‌تواند مشکلات خاص خود را به‌ همراه داشته باشد. از این رو، در این مطلب قصد داریم به معرفی روش‌های مختلف نحوه‌ی اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر بپردازیم تا با وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر، بدون هیچ مشکلی به انجام کارهای خود بپردازید.

تترینگ (Te he i g) چیست؟ روش‌های تترینگ در گوشی‌های هوشمند اندرویدی چگونه اینترنت گوشی را به کامپیوتر وصل کنیم؟     ۱. وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB     ۲. وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از اتصال بلوتوث     ۳. وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات نحوه فعال کردن هات اسپات گوشی آیفون وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB؛ کم‌مصرف‌ترین گزینه سخن پایانی

تترینگ (Te he i g) چیست؟

تترینگ اصطلاحی برای اتصال گوشی هوشمند شما به کامپیوتر و یا لپ‌‍‌تاپ است، بنابراین سیستم شما می‌تواند از طریق اتصال داده گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل شود. وصل کردن اینترنت موبایل به کامپیوتر از طریق USB، بلوتوث و Wi-Fi صورت می‌گیرد. جالب است بدانید که تترینگ در گذشته و قبل از عرضه گوشی‌های ایفون، به معنای استفاده از یک سری گوشی‌های قدیمی بود که افراد به کمک آن‌ها می‌توانستند هر جایی به اینترنت دسترسی داشته باشند.

در گذشته، صرفاً برخی از تلفن‌های همراه می‌توانستند اتصال اینترنت خود را به اشتراک بگذارند و به شما امکان می‌دادند تا از طریق APN شبکه به اینترنت متصل شوید. پس از عرضه آیفون در سال ۲۰۰۷، بسیاری از شبکه‌های تلفن همراه شروع به دریافت هزینه اضافی برای برنامه‌های تترینگ کردند. خوشبختانه، این روش تقریباً به طور کامل کنار گذاشته شده است.

روش‌های تترینگ در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

کاربران دستگاه‌های اندرویدی سه روش برای تترینگ یا همان به اشتراک‌گذاری اینترنت با لپ‌تاپ، تبلت یا حتی کامپیوتر خود در اختیار دارند:

در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ها به طور کامل خواهیم پرداخت تا ببینیم که کدام یک از آن‌ها باطری گوشی هوشمند شما را سریع‌تر مصرف می‌کنند و کدام یک داد‌ه‌ها را سریع‌تر انتقال می‌دهند. اما قبل از بررسی این کار، باید مطمئن شوید که اینترنت گوشی هوشمند شما فعال است. باید توجه کنید که قدرت سیگنال‌دهی گوشی هوشمند شما روی سرعت آن تاثیر خواهد گذاشت. این موضوع می‌تواند به کاهش سریع باطری گوشی هوشمند شما منجر شود و سرعت دانلود را کمتر از قبل نماید. سرعت واقعی اینترنت شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مدل گوشی و سرعت شبکه‌ای که به آن متصل هستید (۳G، ۴G و ۵G) اشاره کرد.

چگونه اینترنت گوشی را به کامپیوتر وصل کنیم؟

۱. وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB

گوشی‌های هوشمند برای اتصال اینترنت به کامیپوتر و یا لپ‌تاپ، مدت‌هاست که مجهز به مودم هستند. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از اتصال USB، دستگاه را به رایانه خود متصل کنید. به لطف این مشخصه، شما می‌توانید تنها از طریق اتصال سیمی، اینترنت گوشی هوشمند خود را با لپ‌تاپ یا دستگاه‌های دیگرتان به اشتراک بگذارید. اگر از کاربران سیستم‌عامل ویندوز هستید، به راحتی می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. برای این کار، صرفا لازم است تا گوشی خود را با استفاده از کابل شارژش به سیستم خود متصل کنید.

در مرحله بعد، دستورالعمل‌های ذکر شده در بخش پایینی را دنبال کنید تا دستگاه اندرویدی شما آماده به اشتراک‌گذاری اینترنت شود. ممکن است بعضی از منوها بسته به دستگاه و نسخه اندرویدی که استفاده می‌کنید کمی متفاوت باشند، اما در نهایت دستورالعمل‌های کلی در همه مدل‌ها به یک شکل است:

پس از فعال شدن اینترنت، آیکون e he i g روی گوشی به نمایش در می‌آید. در بررسی مصرف باتری نیز، نتایج زیر حاصل شده است:

نکته مهم: اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، مصرف باتری آن توسط گوشی هوشمند شما سریع‌تر انجام خواهد شد. در این شرایط گوشی به جای اینکه از باطری خودش بهره ببرد، از باطری رایانه به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند.

۲. وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از اتصال بلوتوث

اگر قصد اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر بدون استفاده از کابل را دارید، به راحتی می‌توانید با بهره‌گیری از بلوتوث این کار را انجام دهید. فناوری بی‌سیم بردکوتاه بلوتوث، پهنای باند کافی دارد و می‌تواند داده‌ها را بین گوشی و دستگاه متصل شده دریافت و ارسال کند. برای وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با استفاده از اتصال بلوتوث، مراحل زیر را انجام دهید:

زمانی که گوشی هوشمند با کامپیوترتان متصل شد، می توانید اتصال اینترنت تلفن‌همراه را به اشتراک بگذارید:

در بررسی مصرف باتری در این روش نیز، نتایج زیر حاصل شده است:

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy S23 Ul a دو سیم کارت ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت و رم ۱۲ گیگابایت

۳. وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات

هات اسپات چیست؟

به بیانی ساده، اتصال به اینترنت از طریق وصل شدن به یک شبکه وایرلس و با استفاده از یک روتر متصل به شبکه اینترنتی، هات اسپات گفته می‌شود. با استفاده از اینترنت‌ همراه و اتصال Wi-Fi، گوشی هوشمندتان یک شبکه خصوصی ایجاد می‌کند تا دستگاه‌های شما را با رمز عبور ایمن به خود متصل کند. با استفاده از این روش، به راحتی به اینترنت متصل خواهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

سپس در سیستم کامپیوتر و یا لپ‌تاپ خود:

همچنین در بررسی مصرف باتری در این روش نیز، نتایج زیر حاصل شده است:

باید اشاره کنیم که بعد از اولین اتصال به اینترنت گوشی از طریق کامپیوتر و یا لپ‌تاپ، در دفعات بعدی کار به مراتب راحت‌تری خواهید داشت. تنها کافی است که پنل تنظیمات سریع گوشی خود را باز کنید. روی دکمه Ho spo ضربه بزنید، سپس منتظر بمانید تا کامپیوتر شما متصل شود. تا زمانی که نام یا رمز عبور شبکه را تغییر ندهید، سیستم شما باید به طور خودکار به اینترنت متصل شود.

مزیت بسیار خوب استفاده از Wi-Fi برای اتصال به اینترنت این است که با هر دستگاهی کار می‌کند. وقتی که یک بار هات‌ اسپات را روی دستگاه اندرویدی خود راه‌اندازی کنید، می‌توانید اینترنت آن را با مک، کروم‌بوک، آیپد، گوشی اندرویدی دیگر و یا هر دستگاه دیگری به اشتراک بگذارید.

نحوه فعال کردن هات اسپات گوشی آیفون

اگر از کاربران اندرویدی نیستید و از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنید، باید اشاره کنیم که این گوشی‌ها نیز از هات اسپات بهره می‌برند و برای فعال‌سازی آن، کافی است وارد Se i g گوشی شده و Pe so al Ho spo را پیدا کنید. با فعال‌سازی نقطه اتصال آیفون، هر دستگاه هوشمندی می‌تواند به گوشی شما متصل شود.

گوشی موبایل اپل مدل iPho e 13 P o LLA تک سیم‌ کارت ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت و ۶ گیگابایت رم – نات اکتیو

وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB؛ کم‌مصرف‌ترین گزینه

طبق بررسی‌های صورت گرفته روی هر سه روش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر، وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB باتری گوشی هوشمند شما را با سرعت بسیار کمی مصرف می‌کند. بیشترین مصرف باتری در بین این سه روش، مربوط به استفاده از بلوتوث است.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی و بررسی روش‌های مختلف نحوه‌ی اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر پرداختیم تا از این به بعد، در صورت در دسترس نبودن شبکه Wi-Fi به راحتی به اینترنت گوشی خود متصل شوید.

آیا شما اینترنت گوشی خود را به کامپیوتر متصل می‌کنید؟ به نظر شما، کدام یک از سه روش معرفی شده کاربردی‌تر است؟ حتما نظرات خود را در این رابطه با ما و سایر کاربران دیجی کالا مگ در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

منبع: MakeUseOf

آموزش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل شارژ یا USB

نوشته رضا بهرامی نیا

2 سال قبل | 62 دیدگاه | آموزش و راهنمایی

دکمه بازگشت به بالا