کوه میان ما

معرفی و دانلود کتاب کوه میان ما

برای دانلود قانونی کتاب کوه میان ما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کوه میان ما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کوه میان ما

کتاب کوه میان ما اثر معروف و پرفروش چارلز مارتین، با روایتی بسیار جذاب داستان دو غریبه به نام‌های بن پین و اشلی ناکس را به تصویر می‌کشد که در یک کولاک بزرگ گرفتار شده، یکدیگر را ملاقات می‌کنند و برای نجات زندگی‌شان، با هم همراه می‌شوند.

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر زندگی‌تان وابسته به یک غریبه شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ شما در آن موقعیت چه خواهید کرد؟ در داستان کتاب کوه میان ما (The mou ai be wee us) زمانی که کولاک، این دو غریبه را در سالت لیک سیتی زمین‌گیر می‌کند، آن‌ها مجبور می‌شوند برای نجات خود با یکدیگر توافق کنند.

بن پین یک جراح ماهر و اشلی ناکس، نویسنده‌ی روزنامه است که در چند روز آینده قرار است ازدواج کند. اما هنگامی که این حادثه‌ی پیش‌بینی نشده اتفاق می‌افتد آن‌ها خود را زخمی و گرفتار در منطقه‌ی یوتاه می‌یابند که کیلومترها از تمدن و آبادی فاصله دارد.

به نظر می‌رسد آن‌ها بدون غذا و سرپناه، در حالی که فقط تجهیزات کوهنوردی در اختیار دارند، شانس چندانی برای زنده ماندن ندارند. اما هر یک با تکیه بر دیگری قوت گرفته و پیوندی را رقم می‌زنند که خیلی زود تبدیل به یک رابطه عمیق می‌شود.

بن پین و اشلی ناکس روزها و هفته‌ها تلاش می‌کنند تا از این گرفتاری رها شوند اما شرایط حاکم باعث می‌شود کم کم امیدشان برای نجات رنگ ببازد. آن‌ها دیگر نمی‌توانند با اطمینان خاطر تصور کنند که از وضعیت فعلی نجات می‌یابند. حتی اگر بتوانند سالم از این کوهستان خارج شوند، این تجربه چه تاثیراتی می‌تواند بر زندگی آن‌ها داشته باشد؟

در اکتبر سال 2017 فیلمی نیز بر اساس ماجراهای این کتاب ساخته شد که با هنرمندی ادریس البا و کیت وینسلت به روی صحنه رفت.

چارلز مارتین رابیشتر بشناسیم:

چارلز مارتین (Cha les Ma i ) نوامبر سال 1969 در ایالات متحده آمریکا دیده به جهان گشود. این نویسنده، دانشیار، روزنامه‌نگار، و رمان‌نویس آمریکایی در ژوئن سال 2011 موفق به انتشار بهترین کتاب خود یعنی کوه میان ما شد.

در بخشی از کتاب کوه میان ما می‌خوانیم:

در راه بازگشت وقت داشتم فکر کنم. با اینکه گرم و خشک بودیم و از اثرات آب‌وهوایی در امان بودیم اما به غذا نیاز داشتیم و همچنین راهی برای خروج-حالا بیش از هروقت دیگر. اگر سوپ را رقیق می‌کردم ممکن بود یک روز دیگر سیرمان کند اما بعد از آن، تمام چیزی که داشتیم جایی گرم و خشک برای مردن بود.

برای بازگشت، راهی دیگر را انتخاب کردم که دور از دریاچه بود. چندین مرتبه ردپای گوزن‌های شمالی را قطع کردم. ردپاها نشان می‌دادند بیشتر از یک گوزن آن جا رفت‌ و آمد داشته و کدام بزرگ‌تر از دیگری بوده است. چندین بار به ردپای خرگوش‌ها برخوردم که شناسایی‌شان کار آسانی بود، چون آن‌ها با جهش و پرش راه می‌روند و الگویی معین ایجاد می‌کنند. گوزن‌ها هم به‌ آسانی شناسایی می‌شوند چون بزرگ هستند و ردپایی عمیق در برف ایجاد می‌کنند.

لازم بود تیراندازی با کمان را تمرین کنم، اما اگر تیر به هدف نمی‌خورد، چندین متر در برف فرو می‌رفت و هرگز نمی‌توانستم پیدایش کنم و طولی نمی‌کشید که تمام تیرها را از دست می‌دادم.

به ساختمان خودمان برگشتم، آتش را به‌ هم زدم و به اشلی سر زدم که مثل دلفین ورجه‌ وورجه می‌کرد و از من خواست از او دور شوم. به یکی از کلبه‌های دیگر رفتم و یک تخته‌فرش را لوله کردم و به ساختمان خودمان آوردم. سپس یک‌ بار آن را تا کردم، یک تای دیگر و دوباره تایی دیگر. آن را بالای یکی از نیمکت‌ها گذاشتم و یک بشقاب مقوایی را در وسط آن قرار دادم و با میخ سفت کردم. در مرکز بشقاب، یک سوراخ به‌ اندازۀ یک سکۀ ده‌سنتی درست کردم.

اتاق ساختمان ما طولی بیش از سی‌ و پنج متر داشت. من به فضایی پانزده‌ متری نیاز داشتم. قدم‌هایم را شمردم، برگشتم و با انگشت پایم خطی روی گرد و غبار رسم کردم.

فیلم کوهی میان ما_تحلیل روانشناختی فیلم سینمایی کوه میان ما

تحلیل فیلم کوهی میان ما

تلاش برای زنده ماندن

داستان فیلم در ارتباط با دکتری به نام ادریس البا و یک عکاس خبری به نام الکس می باشد که یک سفر هواپیمایی را با یکدیگر تجربه می کنند اما متاسفانه هواپیمای آنها سقوط می کند ولی هر دو زنده می مانند و هر دو مجبور می شوند که مشکلات و مسائل زیادی را برای زنده ماندن طی کنند. درصورتیکه آذوقه بسیار کمی دارند گویا کوهستان برای آنها می شود بزرگترین دشمن و بسیار با آنها بی رحمانه برخورد می کند. از یک طرف سرمای بسیار زیاد از طرف دیگر بحران بی غذایی ، ادریس البا اصرار برای ماندن در لاشه هواپیما تا بلکه کسی آنها را پیدا کند اما الکس اصرار برای کاری کردن و حرکت کردن و آن مکان را ترک کردن که ناچار به مخالفت شدید ادریس البا می شود و خود به تنهایی راهی می شود اما ادریس می بیند نمی تواند تنها بماند و درنهایت به ناچار با او همراه می شود.

ورود عشق

قدرت و نفوذ عمیق عشق در شرایط بسیار سخت

گویا چیزی که باعث زنده ماندن آنها می شود عشق یکی شدن آنهاست گویا کوهستان برای آنها می شود بهانه ای در پیشکش عشق!!! عشق و علاقه ای که بین آنها به وجود می آید می شود معنای زندگی هر دو نفر برای تلاش برای زنده ماندن می شود. گویا امید به زندگی با توسل به عشق به تصویر کشیده شده و کارگردان فیلم کوهی میان ما سعی بر نشان دادن قدرت انسان در طبیعت خشن و همچنین فوران عشق در اثر تلاقی دو انسان مختلف در مکانی عجیب است. با توجه به اینکه الکس خود عاشق کس دیگری است و ادریس بن هم خود عاشق همسر فوت شده اش است که همیشه صدای ضبط شده او را بارها و بارها می شنود. هیچکدام برنامه ای برای عاشق شدن ندارند و در اثر سرمای شدید زمستان در روزهای بسیار سخت و از شدت سرما فقط در حال لرزیدن و چسبیدن به یکدیگر هستند و حتی هیچ هیچ کنش عاشقانه ای را پی ریزی نکرده اند. اما بعد از رهایی از آن بحران و زنده ماندن به طرز شگرفی عاشق هم گشته اند. عاشق شدن مردی بسیار منطقی که جراح مغز است و بسیار محتاط و دقیق سعی در کنترل شرایط دارد و با خبرنگاری در ارتباط مستقیم قرار گرفته که بسیار ریسک پذیر و هیجانی است و اصلا تحت هیچ شرایطی حاضر نیست شانس بقا را یک جا از دست بدهد بدون اینکه تلاشی برای زنده ماندن کند.

مطلب پیشنهادی: عشق پایدار چگونه به وجود می آید

قدرت عشق و قدرت عقل به موازات هم در کوه میان ما

الکس در این فیلم دوست دارد به قول خودش بیشتر با غریزه اش یا با قلبش تصمیم بگیرد ولی بن بیشتر با عقل و منطقش تصمیم می گیرد. در فیلم سینمایی کوه میان ما ، گویا شرایطی برای دو فرد فراهم می شود که توانمندی ها و ویژگی های شخصی خود را بهتر بشناسند و هریک توان ذهنی و بدنی خود و دیگری را مورد ارزیابی قرار داده و عشقی که بین آنها بوجود می آید عشق حاصل از فعل و انفعالات شیمیایی مغز و هورمونی نیست بلکه عشقی است که ابتدا هر فرد در ارتباط با خود به آن می رسد، ایمان به خودباوری و توانمندی های خود و سپس باور به دیگری و توانمندی دیگری این نوع عشق ، عشق حاصل از نیاز نیست که به دلیل برآورده کردن نیاز یکدیگر وابسته هم باشند بلکه عشق حاصل از دلبستگی است که هرکدام خود ابتدا تکیه بر خود دارند و توانمندی های خود و عشق آنها حاصل از نیاز به یکدیگر نیست بلکه عشق حاصل از دلبستگی است که هریک برای زنده ماندن خود و دیگری هرکاری لازم است انجام می دهند.

مرتبط : در مقابل عشق سالم و واقعی، عشق ویرانگر یا ناسالم چیست، چگونه بتوانیم اختلالات شخصیتی طرف مقابل را تشخیص دهیم. خلاصه کتاب عشق ویرانگر را مطالعه نمایید

از آنجا که تحلیل تخصصی پرمحتواترین فیلم های سینمایی انگیزشی مطرح و پربازدید را در روند کاریمان قرار داده ایم و تصمیم داریم به دانش و نتایجی که شما عزیزان از تماشای این فیلم ها به دست می آورید بیفزاییم، به زودی نکات و آموزه های روانشناختی گسترده در ارتباط با فیلم کوهستان میان ما را که شامل مطالبی درباره عشق، اهمیت آن، عشق سالم و تکنیک های مؤثر در روابط عاشقانه می باشد را به صورت پادکست روانشناسی ویژه، در همین صفحه قرار خواهیم داد.

مطالب مشابه

نقد روانشناختی فیلم اتاق_تحلیل فیلم اتاق از لحاظ روانشناسی

در این فیلم، جک 5 ساله در اتاقی محبوس شده و فکر می کند که دنیا نیز همانند آنچه که می بیند وجود دارد. و ابدا نمی تواند ابعاد بزرگتری داشته باشد. مادر او جوی است که وقتی 17 ساله بود نیک به او تجاوز کرده و در اثر تجاوز، جک را باردار شده است.

نقد و بررسی فیلم داستان ازدواج_آموزه های فیلم داستان ازدواج

در این فیلم مشاهده می کنید که دو زوج پس از آشنایی و ازدواج، حالا پس از گذشت چندین سال و با وجود یک پسر 8 ساله تصمیم به جدایی دارند. با مشاهده این فیلم شما در می یابید که صفات اخلاقی خوب هم اگر از حد تعادل خارج شوند منجر به مسئله و مشکل می گردد.

فیلم توت فرنگی های وحشی_تحلیل فیلم توت فرنگی های وحشی از لحاظ روانشناسی

توت فرنگی های وحشی (Wild S awbe ies) فیلمی است با محتوای وجودی. کاوشی در باب مرگ و تنهایی. در این فیلم با شخصیتی دوگانه آشنا می شویم که در جامعه و بیرون از محیط خانه برای افراد دیگر الگویی کامل است اما با نزدیکانش شخصیتی کاملا متفاوت دارد.

تحلیل روان شناختی فیلم همشهری کین_تاثیر احساس عدم امنیت در دوران کودکی

فیلم همشهری کین در ارتباط با فردی مسن است که بخاطر آسیب هایی که در دوران کودکی دیده در بزرگسالی به شخصیتی مستبد و خشن تبدیل شده است. عدم حس امنیت در کودکی و جدایی از مادر، آسیب های روانی او را شامل می شود.

جنگجوی درون_تحلیل روانشناختی فیلم انگیزشی جنگجوی درون

جنگجوی درون فیلمی انگیزشی است که مهارت های رفتاری بسیاری را به ما آموزش می دهد. از جمله صبور بودن و عجولانه رفتار نکردن، در پی شهرت طلبی نرفتن و در زمان حال زندگی کردن

بررسی فیلم فارست گامپ_رسیدن به موفقیت با داشتن هوش محدود

با تحیل این فیلم به این نتیجه می رسیم که برای داشتن زندگی خوب باید به توانمندی های هرچند محدود خودمان تکیه کنیم، به نظر بقیه اهمیت ندهیم و در زندگی همواره امیدوار باشیم.

تحلیل روانشناختی فیلم ویل هانتینگ خوب_ویژگی های افراد نابغه بی عزت نفس

شخصیتی نابغه که بدون عزت نفس است در این فیلم دیده می شود. البته او فردی نابغه و مهربان است که در ابتدا شخصیتی ناسازگار دارد ولی کم کم با کمک مشاور خود به شخصیتی کامل تبدیل می شود

نکات روانشناسی فیلم در جستجوی خوشبختی_چگونه با شرایط سخت، به خوشبختی برسیم؟

رسیدن به خوشبختی هرچقدر تعاریف مختلفی داشته باشد، برای افرادی که شرایط سختی در زندگی خود متحمل شده اند، با رها کردن حوادث تلخ گذشته و امید به آینده و تلاش، امکان پذیر خواهد بود

فیلم شجاع دل_تحلیل روانشناختی فیلم سینمایی شجاع دل ، آزادی و آزادی خواهی

این اثر همانطور که قهرمانش در انتهای فیلم فریاد میزند حدیث آزادی و آزادی خواهی است. یکی از مقوله هایی که بشر از ابتدای تاریخ با آن درگیر بوده است اما همچنان به عنوان یک علامت سوال بزرگ در ذهنش باقی مانده است. مخصوصا در جهان سوم

تحلیل روانشناختی فیلم شبکه اجتماعی_نداشتن مهارت ارتباط در افراد باهوش

فرد باهوشی که بخاطر عدم داشتن حرمت نفس، فقط می خواهد از زندگی دیگران سردربیاورد اما با ذکاوت خود به جایگاه های عالی می رسد ولی در عین حال با مهارت های ارتباطی نیز آشنا نیست.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

ارسال دیدگاه

فیلدهای ضروری با علامت

کتاب کو میان ما

معرفی کتاب کوه میان ما اثر چارلز مارتین

کتاب کوه میان ما

برنده ی جایزه ی فلوریدا سال 2010

5 دلیل برای خواندن رمان‌های عاشقانه‌‌ و تأثیر آن بر زندگی

اگر همیشه با دیده ی شک و تردید به رمان های عاشقانه و طرفداران آن نگریسته اید و علت محبوب بودن این ژانر، کنجکاوی تان را برانگیخته است، با این مقاله همراه شوید

دکمه بازگشت به بالا